200/ Burgerjaarverslag '*X| I 11 't I Entei Tilbu ‘Tilburg, een stad met lef!’ Stad werkt aan veiligheid Lezersvoo Karakter van Tilburg Bestrijden van rampen Voor het eerst: jeugdlintjes 5000 Tjips Kleurrijk zomercarnaval gemeente Tilburg Tilburg by night bij inlever actiebon VEILIG DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 MEI 2008 - «fc, TILBURGSE KOERIE I rijden I 1-race. "2008 FORMULA 1PEIRÖÏ De burgemeester van Tilburg, Ruud Vreeman Veiligheidshuis Tilburg I*: Meer informatie? Het project *Tilburg By Night’ ging begin november 2007 ging in Popcentrum 013 van start. Drie maanden lang ging een speciaal stap/promotieteam op uitgaans avonden sfeerproeven en enquêteren in de binnenstad van Tilburg. Het promotieteam ondervroeg jongeren over bijvoorbeeld het deurbeleid en de variatie aan cafés/disco- theken. Met de uitkomsten gaat het college binnenkort concreet aan de slag. Een onderzoek in 2007 bracht naar voren dat Tilburg wordt gezien als een stad waar ruimte is voor vernieuwing, experimenten en waar je iets kunt ondernemen. Tilburg onderscheidt zich in Brabant door het brede en omvangrijke aanbod op het terrein van cultuur en evenementen. Dit karakter ontbrak tot nu toe in de promotie van de stad, terwijl communi ceren hierover bijdraagt aan de identiteit van de stad. Er is daarom, meer dan voorheen, geïnvesteerd in communicatie richting stadsbewoners, regio en het land (advertenties, TV- en radiospots). Ook zijn acti viteiten aangetrokken die bijdragen aan het culturele karakter van de stad. Daarnaast is er ook de economische karakteristiek en het werven van bedrijven en ontwikkelaars. Activiteiten die de gemeente heeft ondernomen zijn bijvoorbeeld ruimte geven aan creatieve bedrijvig heid, aanwezig zijn op de vastgoedmarkt (beurzen), contacten met projectontwikkelaars en reclame maken voor Tradepark 58. Ik zie Tilburg als een stad waar mensen nu én in de toekomst willen zijn. Een stad met een interes sant netwerk van mensen én steden (BrabantStad), waar verbinding maken met elkaar vanzelfspre kend is en waar nieuwe ideeën ontstaan. Maar ook een stad waar het stadsbestuur oog heeft voor verbetering en vernieuwing van belangrijke zaken ais armoede, woonkwaliteit, veiligheid, bereik baarheid en duurzaamheid. En waar stevig wordt geïnvesteerd in de toekomst, met name op het gebied van talent, innovatie, onderscheid en verbinding. Door nieuwe mensen aan te trekken en aan Tilburg te binden, houden we de stad vitaal. Door te In vesteren in cultuur en het levendig maken van de binnenstad maken we Tilburg aantrekkelijker. Een goede universiteit, breed ontwikkeld hoger- en middelbaar beroepsonderwijs, een Rock Academy en bijvoorbeeld de Fontys Hogeschool voor de kunsten in het hart van de stad dragen daar ook aan bij. Talent kan zich goed ontwikkelen in Tilburg. Voor het eerst vond dit jaar de T-parade, een zomer- carnavalsfeest, plaats in de binnenstad van Tilburg. De T-Parade is hét schoolvoorbeeld van het mengen van culturen op een feestelijke manier. De T-Parade bestaat uit verschillende onderdelen: de Parade, het Zomerfeest en de Fiesta. In ‘de Parade' kunnen inwoners van Tilburg hun cultuur tonen door als individu, loopgroep of door het bouwen van een praalwagen mee te doen in een swingende Parade door het hart van de stad. De Parade liep uit in ‘het Zomerfeest’ op diverse locaties in het centrum. Er waren optredens op verschillende podia, ook van bekende Tilburgse artiesten. Het zomerfeest werd afgesloten met de ‘Caribische Fiesta’ in La Vida. Met meer dan duizend deelnemers en toeschouwers die rijendik stonden, was het een groot succes. Voor het eerst zijn dit jaar de jeugdlintjes uitgereikt op 25 april. Het college van Burge meester en Wethouders heeft in 2007 het besluit genomen om ieder jaar tijdens de lintjes regen op Koninginnedag deze nieuwe gemeentelijke onderscheiding uit te reiken. Het jeugdlintje is voor kinderen en jongeren van 6 tot en met 18 jaar die zich geheel belangeloos hebben ingezet voor onze samenleving. Het is een blijk van waardering, maar ook een stimulans om met het goede werk door te gaan. In december is er een campagne gestart om mensen te laten weten dat zij kandidaten voor jeugdlintjes kunnen aanmelden. Het kleurige lintje en de medaille zijn ontworpen door de gemeente. Wilt u meer weten over de verschillende onderscheidingen, kijk dan op www.tilburg.nl. En kent u misschien iemand die voor een onderscheiding in aanmerking zou kunnen komen, dan kunt u een e-mail versturen naar onderscheidingen@tilburg.nl. Tilburg wil dat alle jongeren sporten. Daarom is vorig jaar de Jeugdsportpas Tjip ge lanceerd. Met de Tjip-pas ontvangen jongeren van 4 tot en met 17 jaar veel voordeel op activiteiten als zwemmen, schaatsen, karten en ballonvaren. Daarnaast ontvangen pashouders voordeel bij sportzaken en sportwedstrijden. Het project bleek een enorm succes want al na een jaar waren er 5000 passen uitgereikt (er was op 2500 gerekend). Op www.tjiptilburg.nl is alle informatie over Tjip te vinden. Wilt u weten wat er nog meer in het Burgerjaarverslag staat? U kunt een exemplaar inzien en meenemen in de stadswinkels. Ook via de site www.tilburg.nl kunt u het Burgerjaarverslag bekijken en eventueel downloaden. Heeft u opmerkingen of vragen over het Burgerjaarverslag stuur dan via de site een mail naar burgemeester Vreeman. Kijk daarvoor op www.tilburg.nl/vreeman RONDOM VAN BRA De vermindering van de criminaliteit en het verhogen van het veiligheidsgevoel heb ben voortdurend de aandacht. In 2007 heeft het stadsbestuur zich samen met de vele partners vooral gericht op het terugdringen van terugkerende overlast. Met name veelplegers en criminele of overlastgevende jongeren zijn aangepakt (zowel preven tief als repressief). De werkwijze van het Veiligheidshuis heeft hieraan een positieve bijdrage geleverd. TILBURG Het succes van het Veiligheidshuis zie je ook dit jaar weer terug in de afname van recidive - het herhaaldelijk plegen van s (ex-) gedetineerden in de vorm van trajecten voor resocialisering bij zowel volwas senen als jongeren heeft hiertoe bijgedragen. Voor deze laatste groep zijn in 2007 de voorbereidingen getroffen voor een nadetentiehuis ‘de Sluis’. De Sluis wordt een tv*- een 'lve centrum waar criminele en/of risicojongeren op het gebied van huisvesting, scho ling en arbeid, perspectief op een ander leven wordt geboden. Daarnaast zal de Sluis ook invulling geven aan een andere gemeentelijke doelstelling, namelijk om geen enkele gedetineerde de gevangenis of jeugdinrichting te laten verlaten, zonder dat in aansluitende nazorg is voorzien. Met intensieve begeleiding worden jongeren ge holpen bij het opbouwen van een goed maatschappelijk bestaan. Door de gefaseerde terugkeer in de stad zijn er meer waarborgen dat een jongere een plek in de stad kan verwerven en zijn leven vorm en inhoud kan geven zonder criminaliteit. Preventie wordt hier dus gekoppeld aan nazorg. Rampenbestrijding en crisisbeheersing zijn gericht op het bestrijden en beperken van de gevolgen van een ramp, crisis of calamiteit. In 2007 heeft de gemeente Tilburg ondersteuning geboden aan diverse activiteiten van hulpverlenerdiensten. Bijvoor beeld tijdens de storm op 18 januari waarbij zo'n 150 gestrande treinreizigers^ opgevangen. Bij verschillende branden in bedrijfspanden verschafte de gemeerd informatie over de opslag van gevaarlijke stoffen en trof een groot aantal praktische maatregelen op het gebied van vergunningen en verzekeringen, afvoer afvalstoffèh, verkeersmaatregelen en crisiscommunicatie. De bijna botsing tussen een goederen trein en een personentrein leidde tot veel (landelijke) publiciteit en plaatste de discus sie over het vervoer van gevaarlijke stoffen over de Brabant-route ten opzichte van de Betuweroute op de Haagse politieke agenda. “n groep oud-doc Landbouwschool in Alphen is bezig met van een reünie voor lilt de periode 1960-1 vindt plaats op zond; van 13.30 tot 17.30 wie deel wil nemen, adres, telefoonnumm M laatste schooljaar r nielas.alphen@hotma een briefje naar Chr Goedentijd 23a, 5131 Tevens zoekt de orga schooljaar een conta, melden hiervoor kan staande adressen. Wie worden dit seiï naars van de grand de Formule 1? Wel doen een gooi naar tel? Maakt Lewis 1 hooggespannen vei waar, of wordt he Kimi Raikkonen? zelf mee in biosco aan het Pieter Vn Tilburg. Vrijdag 9 mei. 17.( De beginnende bam eerste een optrede; uur treden ook op M Nadesch, de Tilburj Risch, Celesta en Merkelbach neemt voor zijn rekening. I Je kunt bij MustSee bi i in een formida j-.ave. Bijnawar I lig in je comfortabele I de bioscoop, terwijl d< I razendsnelle racewerl I De spanning is echt te nog nooit zag je de v strafbare feiten. Met name de begeleiding van ^*1] en op zo'n gro ijecten voor resocialisering bij zowel volwas- voorbij razen Door d high definition-opna I met extra veel earner; I tv), een live satelliet' Tilburg wordt wel gekarakteriseerd als een stad waar ruimte is voor vernieuwing, experimenten en waar je iets kunt onder nemen. Het is vooral ook een stad waar je elkaar kunt ontmoeten, eikaars cultuur kunt delen, waar Peerke Donders een eigen paviljoen krijgt, het tekenlokaal van Vincent van Gogh in ere wordt hersteld en waar in 2009 wordt gevierd dat de stad 200 jaar bestaat. Tilburg heeft vele kanten, lees hierover in het Burgerjaarverslag 2007. Verwendag vo Elk jaar wordt bij 70. I Nederland kanker vast moment begint een tra J zoeken en behandelin; merrie voor velen. O mei verzorgt Stichting 1 tweede verwendag vc j vechten tegen kanker. 100 dames en heren lang in de watten ge even hun nachtmerrie ten. De Via Angelia-d in het Grand Café v D stadion, dat de det dag graag openstelt. medewerksters uit de klaar om belangeloos terlijk van top tot te nen. Van manicure e tot pedicurebehandelii flexzonetherapie, van handelingen tot een n massages. Naast de bestaat voor de dame heid gebruik te mal Thermen 2000 in C wordt mede mogelijk I diverse ondememinge j omstreken. Meer infc I verwendag is te vinde: I www.via-angelia.nl. Reünie Landb Zaterdag 10 mei, b Op deze dag vindt en Westemmiddag band Cash on Deli res Doreen. Zij b muziek tot 18.00 geven verschillen groepen een voors rein wordt aangek stijl met onder and, een schiettent en i ken op deze midc De lokale band 1 om 20.30 uur op. 000001 WWW .tjiptilburg.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 12