van de politie Werkt.nl Een kijkje in de keuken 3 I Brabant nuevo* pébé pebe pébé Cü OQ pébe 'urt vrouwen Subsidie voor schoon en Bedrijven kunnen subsidie aanvragen in Brabant Thé Lau en orkest De Volharding ANWB Alarmcentrale coördineert bij rampen Expositie 'Lipstick en religie' Provincie zoekt nieuwe speurders t.nl I Lotgenotengroep voor seksueel misbruikte Dodenherdenking in Nationaal Monument Kamp Vught vakantiewerk I b Brabantjyerjtf duurzaam vervoer iG 2 MEI 2008 - PAGINA Q VRIJDAG 2 MEI 2008 - PAGINA 13 ijecten. Wij bieden je als je ouder bent dan 18 jaar: ‘len. parttir ik t (Steun- Tijdens de rondleiding wordt alles verteld over het werk van de politie. FOTO POLITIE MIDDEN EN WEST BRABANT, BART VAN HAREM Thé Lau. Bek gerief dracht Schilderij van Heidi Wulms Schrijf u in voor een rondleiding Heb je wat extra’s nodig voor je vakantie! Wij zijn op zoek naar een: Hoofd verkoop binnendienst Wij zijn op zoek naar onderhoudsschilders -en voorlieden, allround timmerlieden en voorbewerkers. Geïnteresseerd? Neem dan contact o onder telefoonnummer 0416-312424i eft u minimaal HBO denk - en werkniveau? iebrief naar de pébé groep bv, •Capelle of info@pebe.nl s installatie- er Nederland Voor onze afdelin verkoop binnendi Spreekt deze functie u aan? Stuur dan uw CV en sollicitatiebrief naar: accountantskantoor B&W, postbus 558 4870 AN Etten-Leur t.a.v. de heer J. Bulkmans. Voor tel info kunt u bellen met mevrouw van Pinxteren op 0416-312424. agename werksfeer in een functie in teamverband g en instructie om vakkennis en ervaring op peil te brengen Je bent g icht te denk van ïreen ,in maart begélei- krijgen. ’espannen ^ra- Voor telefonische informatie kunt u bellen met afd. PZ, te bereiken op 0416-312424 Heb je interesse? Bel dan tijdens kantooruren (09.00-16.00 uur) naar 013-5910728 en vraag een sollicitatieformulier. IOIUTEURS IERI INDUSTRIE) Dan is het helemaal nog niet zo’n gek idee om ZORE elijk voor het aanleggen, ische installaties (licht-, •O., 1 en/of middag, Vacatures hij jou in de buurt Nuevo Nieuwe Bosscheweg Postbus 80 5 013-5910728 013-5910729 E-mail: nuevo@planet.nl s elektrotechniek en ben lijkheden? Wij bieden: Een afwisselende baan waarbij een aangename werksfeer en opleiding - e.. projectleider met bonusregeling. te gaan doen in Tilburg. Wij zoeken in de maanden juni, juli, augustus en september nog vakantiehulpen die ons willen helpen in de THUISZORG Spreekt deze functie u aan, heef Stuur dan uw CV en sollicitatie!. Postbus 40, 5160 AA Sprang-Capelle of info@pebe.r tav. Tamara van Pinxteren. rdag van 10.30 oud rondleiding: formatie over de poli- Inhoud van de werkzaamheden: Van de schilders wordt verwacht dat zij een ge degen stuk vakwerk kunnen maken volgens de hedendaagse technieken, eventueel in de functie van voorman Voor de timmerlieden houden de werkzaamheden o.a. het v~ - Houtrotreparatie en sanering - Vervangen van houten kozijnen - Aanbrengen van hang- en sluitwerk - Afha volgende in: lën - Plaatsen van glas hangen van ramen en deuren ren van de afdelir (SPD, HE/ analytisch arbij je werkt in een jong en dynamisch team, Na een interne opleiding op de verkoop bin- s afdeling. Bedrijt project kunnen 1 Europese sinds vorig loket in Bi Contactpunt liaison. Voorbewerkers zijn handige knapen, die van aanpakken weten, welke voornamelijk bezig zijn met scHbren, wassen afbranden, steigerbouw etcetera. o Zorg BV g 105 5017 JL Tilburg 5000 AB Tilburg tEN EN UITZENDER BOUW ECHNIEK De toeristische gids van de Loonse en Drunense dui- neh, de Oisterwijkse bossen en vennen en Kampina is op diverse plekken in de regio verkrijgbaar. De werken woensdag donderdag vrijdag van 11.00 tot dag van 14.00 tot 17.00 uur en op koopzondagen van 13.00 tot 17.00. Voor meer informatie kunnen belang stellenden kijken op www.kappur.nl. op met de afdeling PZ 4 of via info@pebe.nl een salaris conform C.A.C 8% vakantietoeslag, ime werken in de ochtend ew» zelfstandig werk, genoeg tijd over om te genieten van je verdiende geld. Op zondag 4 mei organiseert Natio naal Monument Kamp Vught vanaf 14.00 uur een openbare dodenher denking. Het herinneringscentrum lend pro- e bijdrage een indruk- Op 4 mei Ls die als joodse ief was. Profiel: Je hebt ervaring gekregen middels opleiding of doordat je in een functie als schilder of timmerman hebt gewerkt. Je hebt een klantgerichte benadering zo wel in omgang als uitvoering. Bovendien ben je flexibel en kun je goed functione ren in een klein zelfstandig team. Wat bieden wij? - Een afwisselende baan waarbij je eigen initiatief op prijs wordt gesteld en gestimuleerd. - Eenaangt - Scholing i en te houc - Een aantrekkelijk salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden Rondleiding Over alle activiteiten kan men politie uren vertellen... en üa men nu waar u zich voor ziet dan met eiger hoe politiemer 112-melding opgepakte ve worden opgeslot leid door (oud) die deskundig 1 alles wat u ziet geven antwoord op uw De politie Midden geeft, ook in de op twee plaat daarvan is Till bureau aan de Wij zijn op zoek naar een: fulltime Manager financiële administratie Wij zijn op zoek naar Bouwkundig Projectleider Onderhoud Blauwe Maan start op die direct of indirect te maken woensdag 14 mei van 9.30 heeft gehad met seksueel mis uur tot 12.00 uur met een bruik kan hier terecht voor lotgenotengroep voor seksu- hulp, info, een luisterend oor eel misbruikte vrouwen. De en begeleiding. De organisa- groep komt in totaal twaalf ties is ook nog op zoek naar keer bij elkaar aan het VT helminapark 55 in Tilburg. Tijdens de bijeenkomst delen de vrouwen hun erva ringen en wordt er gewerkt met themabesprekingen en oefeningen. 1 &THBURGSE KOERIER --- Spreekt deze functie u aan heeft u minimaal HBO denk - en werkniveau? Stuur dan uw CV en sollicitatiebrief naar de pébé groep bv. Postbus 40, 5160 AA Sprang-Capelle of info@pebe.nl t.a.v. Tamara van Pinxteren. Voor telefonische informatie0416-312424 niet eerder heeft een vertegenwoordi ger van Duitsland een toespraak ver zorgd tijdens de dodenherdenking in Noord-Brabant. Eerder was een Duitse ambassadeur spreker bij de herdenking van het Comité Vrouwen van Ravens- briick en bij een herdenking van de overdracht van het kamp Amersfoort. Een andere prominente gast is Com missaris van de Koningin mevrouw Hanja Maij-Weggen, die een krans legt namens het provinciaal bestuur. Ook legt de burgemeester van Vught, de heer Roderick van de Mortel een krans. Het Vughts Mannenkoor draagt zorg voor de muzikale omlijsting. Het herin neringscentrum is op 4 mei geopend van 10.00 tot 19.00 uur. Naast de vaste expositie over de geschiedenis van kamp en het nazi-systeem is de t, lijke expositie 'Een koffer vol hoop' te bezoeken over het Centraal Vluchtelin genkamp Westerbork. Op 5 mei wordt een speciale fietstocht door Vught georganiseerd die deelnemers begeleidt langs plekken die een belangrijke rol speelden in de Tweede Wereldoorlog. Reserveren voor de fietstocht kan via 073-656 67 64. jven die willen weten of hun Ltidee kans van slagen heeft, bij het aanvragen van e of landelijke subsidies >rige maand terecht bij een Brabant van het Nationale van Sentemovem/EG Meer informatie Kijk op de website van de Politie Midden en West Brabant: www.poli- tiemwb.nl. In de linker balk ziet u een link naar Rondleidingen. Op de site treft u veel achtergrondinformatie over het korps. Op website www.jaar- verslagpolitiemwb.nl treft u eveneens veel informatie en filmpjes over het werk van de politie. rbij je werkt in een jong en dynamisch team, en doorgroeimogelijkheden naar senior Alleen groepen Er zijn op voorhand enkele zaken waarmee u rekening kunt houden. De rondleidingen worden alleen op don derdag gegeven en alle deelnemers moeten 17 jaar of ouder zijn. Men geeft alleen rondleidingen aan groe pen bestaande uit 5-12 personen. Het is uitstekend geschikt als uitje voor een bedrijf of met een vriendenclub. Uiteraard behoudt de politie het recht om gegevens van bezoekers na te trekken. Dit vanwege veiligheid. hebben een duidelijke plat tegrond. Afgelopen week is erbij Bras serie Boslust in Udenhout en in de Herberg van Oisterwijk een presentatie gehouden waar de nieuwe gids is gepre senteerd met daarin plannen voor het toeristisch seizoen. Voor meer informatie kur.ncr. belangstellenden kijke- www.brabantrecreat De gemeente Tilburg finan ciert de Blauwe Maan, steun punt voor slachtoffers seksueel misbruik. Ieder Aanmelden Wanneer u geïnteresseerd bent in de rondleidingen, kunt u zich aanmelden door een e-mail te sturen naar rond leidingen® mw-ferabant.politie.nl of telefonisch via 0900 - 8844. Vermeld duidelijk uw naam, adres, woonplaats en telefoonnummer en voor welke data u belangstelling heeft. Vooraf vindt een telefonisch intakegesprek plaats. Uw rondleiding is definitief ingepland, nadat u een bevestiging ontvangt. Er is ook subsidie beschikbaar voor het grootschalig aanschaffen van voer tuigen voor de zakelijke markt die op deze schone en duurzame brandstof fen kunnen rijden. Schone en zui nige voertuigen, nieuwe technieken en schóne en duurzame alternatieven voor de huidige fossiele transport- brandstoffen. Daarmee wil de provin cie de luchtkwaliteit verbeteren en een bijdrage leveren aan het terugdringen van het broeikasgas CO2. Vanaf deze maand kunnen overhe- Wij bieden: Een afwisselende baan waar een aangename werksfeer en opleiding, b nendienst groei je door tot hoofd van de a —ijk De provincie Noord-Brabant zoekt reizigers die regelmatig de bus nemen en jden de kwaliteit van het busvervoer willen beoordelen. Deze speurders monitoren allerlei aspecten tijdens hun busreis: van aankomst- en vertrektijd tot het gedrag van de buschauffeur en het schoonhouden van de bus. De ervaringen koppelen zij terug aan de provincie. Op deze manier wil de provincie de kwa- kunnen liteit van het busvervoer snel en gericht verbeteren. De speurders krijgen een kijken op vergoeding van drie euro per opdracht die ze vervullen. Via de website www. :atief.nl. kwaliteitsverkenner.nl kunnen mensen zich aanmelden. daadwerkelijke hulpverlening vanuit Nederland af te stemmen met alle andere alarmcentrales. Indien nodig wordt een hulpverle- ningsteam geformeerd bestaande uit een arts, verpleegkundige, hulpver lener en eventueel een psycholoog. Dat team reist direct af naar de plaats van de ramp en staat de slachtoffers ter zijde. De ANWB Alarmcentrale is eerder van april 2004 tot april 2005 coördinerend alarmcentrale geweest. De alarmcentrale was in die peri ode betrokken bij de wandelramp in de Sierra Nevada (mei 2004) en de Tsunami-ramp in Azië (december 2004). Normaal gesproken zit u niet te sprin gen om met de politie in aanraking te komen. Aan de andere kant bent u misschien wel geïnteresseerd in de politie. Dat kan deze instantie zich best voorstellen, want het is een van de meest dynamische en tot verbeel ding sprekende organisaties. Immers, 24 uur per dag is men bezig om de veiligheid van burgers te vergroten. Dit doet men op veel verschillende manieren. Bijvoorbeeld door met zwaailicht en sirene vluchtende cri minelen te achtervolgen. Maar meest- De ANWB Alarmcentrale heeft de coördinatie op zich genomen voor de hulpverlening bij rampen in het bui tenland, waarbij Nederlandse reizi gers zijn betrokken. De belangrijkste taak hierbij is het zo snel mogelijk inventariseren van gegevens, zoals aantal betrokkenen, plaats en moge lijk letsel van deze slachtoffers. Deze informatie wordt ingewonnen door de ANWB Alarmcentrale bij plaatselijke overheden en instanties, vaak met behulp van de ANWB-steunpunten in het buitenland en andere organisaties waarmee zij samenwerkt. De ANWB Alarmcentrale heeft daarnaast in haar coördinerende rol de taak om de De schilderijen kenmerken zich door de vastlegging van intense belevingen waarbij sobere maar sterke kleuren de boventoon voeren. Wulms is geboren in 1968 in Tilburg en woont sinds drie jaar in Alphen. In 2006 studeerde ze af aan de Academie voor Beeldende Kunst en Vormgeving St. Joost in Breda. Ze heeft zich tijdens deze opleiding gericht op twee- en driedi mensionaal werk en is afgestudeerd in schilderen. Het werk van Wulms getuigt van een persoonlijke visie op de mens en de samenleving. Ze vraagt zicht af in hoeverre een maat schappij waarin geloof een grote rol speelt, de mens beïnvloedt. den, bedrijven of samenwerkingsver banden hiervoor subsidie aanvragen. De provincie heeft daarbij de voor keur voor het gebruik van brandstof fen gemaakt van organische rest- en afvalstromen, liefst van Brabantse producenten. Zo worden niet alleen vervoer en transport minder afhan kelijk van fossiele brandstoffen maar zijn bovendien de transportkosten en -afstanden tussen producent en distri butiepunt laag en krijgt de regionale economie een impuls. De subsidiere geling is onderdeel van het Brabants Samenwerkingsprogramma Lucht kwaliteit. Dat bevat een totaalpakket aan maatregelen die ervoor zorgen dat in Brabant wordt voldaan aan de Europese normen vóör de luchtkwa liteit in 2011. Voor meer informatie kunnen belang stellenden kijken op www.schonere- luchtinbrabant.nl. Wegens toename van onze activiteiten zijn wij voor onze afdeling bouwkundig onderhoud op zoek naar een jonge projectleider met ervaring als bouwkundige/pro- jectleider die het lef en de ambitie heeft om een eigen projectteam van timmerlieden en allround vaklieden te managen. begel waalf ties is ook Wil- vrijwilligers. 1- Belangstellenden kunnen zich aanmelden via 013-5437501, 013-5841694 of info@blau- wemaan.nl. Een brief sturen naar Blauwe Maan (Ste'“. punt Slachtoffers Seksueel Misbruik, Wilhelminapark 55, 5041 ED Tilburg) is ook moge lijk Voor meer informatie kun nen belangstellenden kijken op Tijdstip: elke dondert - 13:00 uur. Inhou - Algemene infor tie. - Een kijkje in de Gemeenschappe lijke Meldkamer, waar onder andere de 112-meldingen binnenkomen. - Informatie over de Unit Forensisch Technisch Onderzoek. - Een kijkje in het cellencomplex. zijn te bezichtigen op van 11.00 tot 18.00 uur, van 11.00 tot 20.00 uur, X) tot 18.00 uur, zater- tot 17.00 uur 13.00 tot Kijkt u graag politieseries op tv? Altijd al een cel aan de binnenkant willen zien? Benieuwd hoe het er aan toegaat bij de politie? Of heeft u juist een scherp oordeel over blauw op straat? Kom dan kijken hoe het werkt bij de politie Midden en West Brabant en meld u aan voor een rondleiding. De expositie 'Lipstick en religie' van Heidi Wulms is nog tot en an het met zaterdag 17 mei in galerie tijde- Kap Pur aan de Korvelseweg 151 x>p' te in Tilburg te zien. De schilderijen en ruimtelijke objecten hebben als terugkerend thema het ervaren en bevragen van de mens. Je treedt op als vertegenwoordiger van pébé naar opdrachtgever, onderaannemer en leverancier etc. Met uw goede communicatieve vaardigheden weet u het project en de medewerkers perfect te coördineren. Samenwerken met een team jonge gedreven professionals spreekt je aan. Taken en verantwoordelijkheden: Je bent verantwoordelijk voor de realisatie van grootschalige bouwkundige onderhoudsprojecten. Vanaf de aanvraag tot en met de oplevering ben je aanspreekpunt voor de klant en coördineer je het project. De nadruk ligt daarbij op de organisatorische en financiële bewaking, maar ook op aansturing van vaklieden en onderaannemers. Je bent pro-actief, communicatief zeer vaardig en in staat prestatiegericht te denken en werken. U bent een fmancieel-administratieve specialist, beschikt over een hoge mate van zelfstandigheid en voelt zich prettig bij een verantwoordelijkheid voor het functione- e afdeling. U heeft een afgeronde HBO opleiding in een relevante richting ïAO BE) of studerend Hofam. U bent een peoplemanager, teamplayer, i sterk, resultaatgericht, pro-actief en flexibel. Het theaterconcert Iedereen is van de Wereld is een unieke en eerste samenwerking rossen zanger componist Thé Lau en Orkest De Volharding. In Iedereen Is Van De Wereld komen stelt jaarlijks een afwissele speciaal voor dit programma bewerkte songs van Lau naast gramma samen waarbij de een paar aanstekelijke Volharding-hits samen in een spette- van een oud-gevangene rende voorstelling. Te zien op vrijdag 9 mei om 20.30 uur in wekkend onderdeel is. Concertzaal Tilburg. dit Selma van de Perre, d Orkest De Volharding geldt als het 'enfant terrible' onder de vrouw in het verzet actief blaasorkesten, omdat zij zich al jarenlang met de tegendraads heid van een popband door de klassieke muziek beweegt. Een Verschillende oiganisaties van oud- van de grootste Volhardinghits is De Hondenmepper, een com- gevangenen en nabestaanden leggen positie van Misja Mengelberg. Op deze melodie schrijft Thé tijdens de herdenking een krans. Jaar- Lau vervolgens een tekst voor het theaterprogramma Iedereen lijks zijn diplomatiek vertegenwoordi- is van de Wereld, geïnspireerd door de Disney animatiefilm gers van België, Duitsland, Frankrijk, Lady and the Tramp. Groot-Brittannië en Israël aanwezig. Thé LaU, tevens zanger van het in 2007 heropgerichte The Op verzoek van Nationaal Monument Scène, staat bekend om zijn rauwe poëtische songs die inmid- Kamp Vught levert de heer Thomas dels klassiekers zijn binnen het Nederlandstalige muziekgenre. Laufer, ambassadeur van de Bonds- A1 jaren is hij gefascineerd door klassieke ensembles en cross- republiek Duitsland, een bijdrage aan over samenwerkingen. Op zijn laatst uitgebrachte album het programma. Vorig jaar werd voor Tempel der Liefde wordt hij bijvoorbeeld begeleid door een het eerst een ambassadeur, dhr. Luc strijkkwartet. Carbonez gevraagd om een toespraak Kaartverkoop: www.theaterstilburg.nl of tel. 013-5432220. te houden namens België. Met het ver- zoek aan de heer Laufer wil Nationaal Monument Kamp Vught benadrukken Nieuwe gidsen voor fietsers al op een minder opvallende manier. Door uw woninginbraak te onderzoe ken of een fietser aan te spreken die 's avonds zonder licht rijdt. Bedrijven die schone en duurzame brandstoffen willen levéren, nen daarvoor subsidie krijgen van de provincie. Het doei is om in Noord-Brabant een dekkend net werk te realiseren van twaalf open bare vulpunten waar bioethanol, biodiesel en aardgas/biogas kunnen worden getankt. len bij de dat doet i ook: tijdens rondleidingen ach voor kunt inschrijven. U l eigen ogen bijvoorbeeld .lensen trainen, hoe een wordt verwerkt of waar verdachten na hun arrest -sloten. U wordt rondge- politiemedewerkers, J:’ informatie geven bij ziet. En de rondleiders vragen. i en West Brabant vakantieperioden, atsen rondleidingen. Een ilburg, locatie Regio- e Ringbaan West 232. Belangstellenden kunnen via VVV-kantoren, campings, restaurants en hotels aan een exemplaar komen. De gidsen zijn modem, informatief en Taken en verantwoordelijkheden: Je bent verantwoordelijk voor de verzorging van een adequate financiële administratie waaronder, crediteurenadministratie, de cost accounting, salarisadministratie (u bent hiervoor intern en extern aanspreek punt), BTW-aangiften,ondersteuning van consolidatie en maandrapportages en verzorgt zelfstandig de klachtenafhandeling en facturatie. U bent een volwaardig gesprekspartner voor de externe accountant en algemeen directeur. ling verkoop binnendienst zijn wij op zoek naar een ervaren hoofd dienst die het lef en de ambitie heeft om een team van calculatoren, werkvoorbereiders en onderhoudsadviseurs te managen. Taken en verantwoordelijkheden: Je bent verantwoordelijk voor de klantencon tacten vanuit kantoor. Vanaf de aanvraag tot en met de offerte en opdracht ben je aanspreekpunt voor de klant en projectleiders en coördineer je de aanvragen. De nadruk ligt daarbij op de organisatorische aspecten zoals de verzorging en bewaking van de planning van de calculatie en werkvoorbereiding, de offertescores, maar ook normenbeheersing en bewaking. Je bent goed op de hoogte van de ontwikkelingen in de markt en in staat prestatiegericht te denken en werken. Logisch denken en inzicht in bouwkundig onderhoud en meeijarenonderhoud is een pre. Bedrijven kunnen sinds begir in Brabant advies over’ en t ding bij subsidieaanvragen De provincie heeft zich inge voor de komst van het loket naar Br bant. "We hebben in de provincie i eenmaal een ondernemend en innova tief bedrijfsleven", zegt gedeputeerde Annemarie Moons van Economie en Duurzaamheid. "Het loont dus om de bedrijven in Brabant letterlijk tege moet te komen en de informatie en voorlichting dichterbij de innovatieve bron te verstrekken. Het loket draagt bij aan de nationale en internationale ambities in Brabant. SenterNovem is een agentschap van het Ministerie van Economische Zaken en voert regelin gen uit van meerdere ministeries. Voor meer informatie kunnen belang stellenden bellen naar 040-2370100 of naar 070-3735250 of mailen naar g.dubbeld@egl.nl. Je treedt op als vertegenwoordiger van de verkoop binnendienst van pébé naar opdrachtgever, onderaannemer en leverancier etc. Met uw goede comm. vaardighe den bent u in staat de calculaties/project voorbereiding en verkoop in samenwerking met de commercieel directeur te leiden. Samenwerken met een team jonge gedreven professionals spreekt je aan. Wegens toename van onze (administratieve) activiteiten zijn wij voor onze centrale financiële administratie op zoek naar een financieel manager met ervaring. Wij zoeken een leider die het lef en de ambitie heeft om een complexe administratie te managen. Samen met een medewerker op de afdeling bent u verantwoordelijk voor de gehele administratie van onze werkmaatschappijen en moedermaatschappij.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 13