Basisschoolleerlingen maken film Steengoed voordeel tijdens de April GRANIETmaand! nuua keukens I Controleur zoekt viervoeter 30 JAAR N U V A Amarant zoekt vrijwilligers Hennie de Bles overleden e pom www.nuvakeukens.nl 30 JAAR MET hemelvaart OPEN! HACKER pronorm SieMatic I I VAN 11.00 TOT 17.00 UUR 197S €5298,- DONDERDAG 24 APRIL 2008 - PAGINA 15 OETILBURGSE KOERIER APRIL 2008 - PAGINA 11 iurs en kant urgSt (van 23 jaar en se services a Randstad sompan» KER left deze solliciteren. Hennie de Bles FOTO: WILFRIED SCHOLTES BEELDVELD Vir- systelmaf poggen ClW-trkenJ V SFontys www.fontys.nl/ict-tilburg OB JUBILEUMPRIJS 30 JAAR -UW- SMAAK IN KEUKENS enstverlening rs ’ERWIJK ICT Software Engineering voltijd, B Informatica stverleningaan ekeningopen OOK IN TILBURG. Met specialisaties Game Design and Technology Mobile computing Lifestyle Services, Security and Forensic IT Informatieavond: 11 juni Kijk op: www.fontys.nl/ict-tilburg bergeijk DE WATERLAAT 8 T0497 552882 TILBURG APHRODITESTRAAT 2 T013 5784444 in voor het Anti-Discriminatiebureau en de vrouwenraad. D E U. R N E STATIONSSTRAAT 67 T0493 441111 HEERLEN IN DE CRAMER 148A T045 5506550 SOMEREN-EIND BOERENKAMPLAAN 143 T0493 441111 VEGHEL CORRIDOR 7 T0413 312200 verhoging. Je Afmeting 335 x 249 om, leverbaar in 14 kleuren b tie; jen en aangiften; i facturering; rke.d.). rpickers bij weging? verk! Capac irhef-Zreach- ndienst. Ben jij werken? Ben je het team van Kom daarom langs in april en profiteer van deze speciale actie! beoogt zo veel voor goede doe- __<eling van L.-heeft jhten ter ere "’“te doel van de in 2003 over- s was onder andere penningmeester carnavalsvereniging van de Lijntrek- ns de secretaris van de vereniging es een sterke vrouw waar je van 2008! De winna Stoned, treedt Ot Bij NUVA Keukens profiteert u nu van steengoed voordeel. De hele maand april krijgt u namelijk bij aankoop van een.complete keuken een gratis granieten werkblad*! NUVA Keukens levert al jarenlang voor iedere smaak en elk budget een passende keuken. En met deze granieten bladen van superieure kwaliteit en een unieke uitstraling wordt uw keuken nu nóg specialer. Maar NUVA Keukens is méér. Hier praat u met echte vakmensen die maar één doel hebben: tevreden klanten. Natuurlijk kunt u bij ons ook rekenen op een uitstekende service, garantie én kwaliteit. Bovendien vragen wij bij NUVA geen aanbetaling. .taande ïns@tsdgroep.nl nnaar van vorig jaar, The Holy ook op. Amarant, zorginstelling voor mensen met een beperking, is op zoek naar vrijwilligers aan vullende hulp en ondersteuning voor diverse (vrijetijds)activiteiten. Vrijwilligerswerk kunt u bij Amarant een aantal uren per maand ver richten, maar ook een paar uur per week, of als u wilt zeis een paar uur per dag. Er wordt geen specifieke deskundigheid gevraagd, wel is het Met chips en drinken in de hand en vole" nen kijken de twintig leerlingen van m More school samen met familie naar de prer.i van 'Ingeluisd de movie'. De film is tot stand g men dankzij een project voor kansarme kindi dat gefinancierd wordt door de Johan Steke burg Stichting. ran tenminste ftelijke in woord en n dienstverlenende ;t accuraat en bent -INVO? rs9enC1''"' trso Johan Stekelenburg Stichting Pabo-studenten doen in hun derde jaar van hun opleiding maatschappelijke ervaring op om zo ook de andere kant van het beroep te ervaren. "De Johan Stekelenburg Stichting is een sympathiek fonds, al het het eindresultaat van de geld van de fonds gaat rechtstreeks naar de benodig- imilieleden van de jonge den. Armoede onder kinderen is vaak een verzwegen problematiek, daarom is dit ook zo'n prachtig fonds", In het voorjaar en in het najaar controleren de drie controleurs zo’n 10.000 huizen. Een eigenaar is per jaar ongeveer 73 euro kwijt aan zijn hond. Als de bewoners niet thuis ohtsnapt, weer naar b zijn, hijgen ze een brief in de bus. "Ik kijk geeft antwoord, aait dan even of er in de gang een halsband of een de hond en neemt ve bordje hangt met 'hier waak ik'. Je moet niet te opzichtig naar binnen gluren omdat mensen dat niet als prettig ervaren", zegt Beumer. De gemeente geeft in de brief aan dat de contro leur nog eens langskomt en verzoekt om de nog niet geregistreerde hond bij aan te melden. Beumer vertelt c1 ste dingen heeft meegemaakt. van de tien keer zijn de bewoners aan de deur. Het gaat erom hoe je mensen behandelt. Als je aardig bent, doen ze ook aar dig terug. Maar het is wel verstandig om voor de zekerheid je auto uit het zicht te parkeren. Mensen kunnen ook eens kwaad worden", zegt de Tilburger. zegt directeur Edith van Montfort van Fontys Pabo Tilburg. Zij was speciaal voor de première van de film naar het wijkcentrum gekomen. De Johan Stekelenburg Stichting - mogelijk geldmiddelen te genereren voor goed len, gericht op het stimuleren van de ontwikkel! kansarme kinderen. Een aantal Tilburgers hc, initiatief genomen een stichting op te richter van Johan Stekelenburg. Het belangrijkste dot. stichting is om het gedachtegoed van de in 200! leden burgemeester van Tilburg actueel te houden. In zijn leven heeft Stekelenburg zich in diverse functies ingezet voor het bieden van ontwikkelingskansen aan mensen die in sociaal-economisch opzicht minder bevoorrecht zijn. De stichting wil dat blijven uitdra gen en dit op een eigentijdse manier invulling geven, met speciale aandacht voor kinderen. Oud-PvdA-raadslid Hennie de Bles is afge lopen zaterdag op 60-jarige leeftijd overle den. Ze heeft acht jaar in de gemeenteraad van Tilburg gezeten. Daarnaast was ze actief voor meerdere organisaties. Incl. granieten werkblad, luxe Siemens €6295,- apparatuur, leverbaar in meerdere kleuren ind. btw, «xd. montage olop gespan- met hun huiswerk die ze thuis niet kunnen krijgen i de Thomas van hun ouders en ze zijn in het andere deel van de de première middag expressief bezig”, zegt Nikki Zagers, één van idgeko- j- inderen kélen- Zondt Vrijdag 25 april, 22.00 uur: D-licious met conté, Loco Loco Discoshow en dj Cor Al ee Elke Loco Loco Discoshow is een feest der finalis herkenning wat betreft oudé en vergeten lied- 013 o jes, swingende disco, ouderwetse Neder-pop Het] en overheerlijke gitaarmuziekjes. De Drive- in-goeroes' van de Loco Loco Discoshow staan niet alleen garant voor swingen. De ogen van uw publiek worden gestreeld door de out fits, decor en charmante danspasjes. den vooral meer ouders verwacht", zegt Engels. Maar desondanks vinden de Pabo-studenten het project geslaagd. "De kinderen maakten dingen mee die ze normaal nooit zouden meemaken. Ze hebben het nog steeds over de workshop van Yes-R. Daarnaast zie je ook dat de kinderen uit de twee verschillende klassen erg leuk met elkaar omgaan en dat hun sociale vaar digheden erop vooruit zijn gegaan", zegt Zagers. de Pabo-studenten. Bij het maken van de film en de acteerlessen heeft niemand minder dan rapper Yes-R de leerlingen geholpen. Hij gaf de kinderen vorige maand een workshop met acteerlessen. "Het was een gekkenhuis, de dag dat hij langskwam. De ramen moesten bedekt worden en niemand mocht weten dat hij zou komen. Terwijl hij bezig was met de workshop verzamelde een hele groep zich buiten het gebouw, maar de les was alleen voor de leerlingen", zegt Robin Engels, een andere student. Vorige week donderdag werd J‘ fihn getoond in bijzijn van familieleden van de jonge acteurs. "De opkomst valt een beetje tegen, we had- Ind. btw, excl. montage Het is tien uur 's ochtends, het zonnetje handcomputer) en folders schijnt en Henk Beumer van bureau Legi- tas naar het Hagelkruis. "Goedemorgen, hon- tiem gaat vandaag op pad in Tilburg. Beu- dencontroleur van de gemeente. Heeft u een mer is één van de drie hondencontroleurs die twee keer per jaar op pad gaan om te controleren of eigenaren hun viervoeters geregistreerd hebben. "Ik wilde iets heel anders en aparts gaan doen", zegt Beumer over zijn werk als controleur. Dinsdag 29 april, 21.00 uur: Hardcore41ife meets Mania Koninginnenacht 2008 met IIardcórc41ifc meets Mania: 1j **- *---j Zondag 27 april, 15.00 uur: Popsport core beats knallen uit de speakers van 013! Op met The Holy Stoned, Soullab, As Ene- deze speciale editie van Hardcore41ife meets mies Arise, Poppy Field, Johnny Stardust, Mania zullen Paul Elstak en Nosferatu een Slightly Dazed en Public Radio zeer zeldzame battle tegen elkaar aan gaan. PopSport richt zich op de muzikale ontwikke- Daarnaast zullen Evil Activities en de Italiaan ling van de deelnemers. De bands doen daar- Mad Dog komen voor een stevige hardcore voor een beroep op de kennis en expertise van set. In de tweede area kun je gemeten van professionals uit de muziekindustrie. Tijdens de lekkerste early hardcore platen. De derde deze finale van PopSport 2007-2008 strijden area staat in het teken van lokale arties-ten die de bands om de titel: PopSport band van 2007- vooral bekend zijn in de regio Tilburg. in een schouder- -1hon- hond?", vraagt Beumer aan de deur. Een echt paar van middelbare leeftijd doet de deur open en tussen de twee mensen door wankelt een hond kwijlend naar buiten. Het stel heeft de hond geregistreerd, maar wil weten wat er moet worden gedaan als de hond doodgaat. "Hij is al heel oud en vergt veel verzorging, binnenkort laten we hem waarschijnlijk insla pen", zegt de vrouw. Intussen probeert de eige nares de verdwaalde hond die naar buiten is ---binnen te loodsen. Beumer t een keer over de kop van de hond en neemt vervolgens afscheid van het verdrietige echtpaar. Terwijl hij naar de buren loopt om aan te bellen, zet hij de gegevens in zijn pda. "Een hond is duur. Een kind groeit op en vliegt het nest uit, een hond blijft tot aan zijn dood bij je wonen", zegt Beumer. de gemeente Bij sommige adressen ziet hij aan de naam dat t dat hij de gek- er geen honden in het huis zijn. "In sommige t. "Maar negen culturen is een hond niet toegestaan. Het is vriendelijk alleen wel lastig als mensen dan niet of nauwe lijks Nederlands spreken", zegt Beumer. Met gebaren met de hand en hondengeluiden kan de controleur vaak wel duidelijk maken waar voor hij aanbelt. De eerstvolgende controles vinden plaats in oktober. Hondeneigenaren kunnen een aangiftefor mulier voor de hondenbelasting aanvragen via het digitaal loket op www.tilburg.nl en aan de balie van een van de stadswinkels en servicepunten. Hagelkruis Vanaf station Tilburg loopt Beumer met zijn personal digital assistant (pda, oftwel een De Bles van de ct kers. Volgens was De Bles op aankon. Vorig jaar hoorde ze dat ze een ernstige ziekte had. "Als je bij haar op bezoek ging, kon je met haar over alles praten, het was allemaal heel laagdrempelig. Ze had heel veel plannen maar helaas kon ze deze niet allemaal verwezenlijken. Desondanks ging ze heel goed om met haar situatie." Met car naval heeft ze nog even gedanst en een paar weken terug bezocht ze een vergadering van de vereniging. De Bles is ook lange tijd actief geweest bij allochtonenorganisatie Palet in Tilburg. Hiervoor organiseerde zij onder andere het politiek café. Ze stond volgens een mede werker van Palet bekend als een gedreven en actief persoon. De Bles zette zich ook belangrijk dat u zich aangetrokken voelt tot mensen met een beperking. Vrijwilligerswerk kan gedaan worden door mannen en vrouwen, jong en oud, met of zonder opleiding. Enthousiast geworden? Neem dan contact op met Christien Smeulders, vrijwilligerscoördi- nator Amarant, tel. 013-4645283 of mail naar c.smeulders amarant.nl Zes derdejaars studenten van de Pabo in Tilburg zijn onder begeleiding van de Twem met een project bezig met basisschoolleerlingen van de Thomas More school. De grotendeels allochtone leerlingen krijgen iedere donderdagmiddag drie kwartier huiswerkbe geleiding in wijkcentrum Kievitslaar. In de resterende drie kwartier zijn de kinderen creatief bezig geweest met het maken van een film waarin ze zelf allemaal een rol hebben. "De leerlingen krijgen hier de hulp Architectonisch design zonder knoppen of grepen, een stijl die persoonlijkheid uitstraalt. Dft gecombineerd met de mooie Sienhens apparaten en het granieten werkblad zorgen voor een stijlvol geheël. mdag 27 april, 14.00 uur: Finale v-drums ntest eerder stonden twintig Nederlandse halve listen op het podium van de Musicon en om een plek in de finale te bemachtigen, t publiek en jury kozen er zes uit die op deze zondag alles moeten geven om het publiek en de jury te overtuigen. De jury bestaat uit Cesar Zuiderwijk (Golden Earring), Igor Hobus (Heideroosjes), Michael Schack (Ozark Henry, Milk Inc), Dennis Boxem (Slagwerk- krant). Meer details, foto's en de te winnen Vrijdag 25 april, Bat Cave, 20.00 uur: Vir- prijzenpot staan op www.v-drumscontest.com. gin Fang presents The Fangsta Gang! De toegang is gratis. Virgin Fang is de nieuwe band van Vince the Prince en Happy Herr Muller. Vince the Zondag 27 april, Bat Cave, 20.30 uur: The Prince tourde als RA-X eind jaren '90 de hele Styles, A Silent Express en Plenty Panther wereld over met zijn overstuurde electrostijl Bijna elk land heeft wel een punkrockband en Herr Muller ken je ook als Nautical One en die enorm goede zaken doet. Zo ook The Shimoda. Junior Rafael maakt sinds eindjaren Styles uit Italië. De band scoorde in Italië al tachtig house en verwerkt zijn 'openly gay een paar hits. De Ramones zijn uiteraard ook lifestyle' ook in zijn platen. Messias komt uit hun grote helden en zetten die naamtraditie Waalwijk en verzamelt drumcomputers. Nou voort; de leden heten echter Guido, Luke en ja, er staan er een hoop op de tafel wanneer Steve Style. hij speelt in ieder geval! Autonon is inmiddels welbekend in 013. Voor deze avond gaat Peter een samenwerking aan met Giel voor een dj- meets-laptop set. tenacht 2008 met Hardcore41ife Liia: zeven uur lang zullen vette hard- knallen uit de speakers van 013! Op specia Mania zuil zeer zeldza Daarnaast i Mad Dog I Design CO1 JUBILEUMPRIJS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 15