Hu HUIS van de MAAND avans Groei Brabantse woningvoorraad in jaren niet zo hoog IK Vooreel 71, Ravels - Eel (B) PoVaNÜ De wooneditie van De Tilburgse Koerier 2007 beste bouwjaar sinds 2000 Stichting Streekrekening initieert ontwerpwedstrijd Avans Hogeschool en bedrijfsleven slaan handen ineen Din van i .sa, met eigen parkeerpla - Huisnummer en VERSCHIJNT IN TILBURG, GOIRLE, Vraagprijs: 129.00c De de woningvoor- Gezocht: Brabantse veehouderij uit reconstructieperiode Objnr. 2049 ketel op olie. TILBURG Huisnummer 1 is de Wetenswaardigheden en een ruim aanbod van woningen bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. Duisnummefi Don Ko makelaar naar de 0032-14659811 volgende VLuisnummerl verschijnt 15 mei In Huisnummer] woningaanboi nieuwe woningen. Zuidoost-Brabant (0,8%) liggen onder het Brabants gemiddelde. kader van de reconstructie. Denk aan de inrichting van landbouwontwikke- lingsgebieden en de maatschappelijke discussie over megastallen." Bouwjaar: ca. 1966 (gerenoveerd in 2002) Aanvaarding: In onderling overleg Vraagprijs: 374.000,= K.I.: ca. 805,= Adres: Vooreel 71 te Ravels-Eel (bezichtiging na telefonische afspraak) tot de kelder waar ketel. PoVaMij, Dorp 14, Poppel. Tel: 0032-14659811 www.povamij .com van bestaande bikha uit ha .1. Op van Midden- lêWoningvoor- hogeschool Staat uw huis ook te koop, maar nog niet met een advertentie in en welzijn spelen de voortgang van Verdieping: Ruime en lichte overlc van resp. wastafel e moment is de vormgeving van agrari sche bedrijfsgebouwen vaak standaard. Er is geen sprake van een op maat gemaakt ontwerp voor de omgeving en/ook de landschappelijke inpassing laat nogal eens te wensen over. Hier liggen kansen tot verbetering. Zeker ook gezien de ontwikkelingen in het op de van het van Dijk, Streek- "Op dit 1,1% (+7.800 regio's blijven i van 0,9% (+2.750) wat bij achter. De regio's in de d is in 2007 mogelijkheden. Meer weten? Meer informatie over Streekrekenmj Het Groene Woud en de mogdijki voor een financiële bijdrage uit Horus Fonds is te vinden op w streekrekeninghetgroenewoud.nl. deze site zal binnenkort ook meo informatie over de ontwerpwedsdji te vinden zijn. maandelijkse wooneditie van De Tilburgse Koerier met nieuws, "Naast concrete ontwerpen moet het project er ook toe bijdragen dat men sen zich bewust worden van de invloed van architectuur en vormgeving i beeldkwaliteit en de beleving landschap", vertelt Karei bestuurslid van de Stichting rekening Het Groene Woud. Informeer bij uw WEELDE (BELGIE) WEELDE Op zeer korte afstar o.a. 4 slaapkamers, dubbele garage mei ruime parkeergelegi ca. 852 m2 eigen gn Indeling: Ruime entree op laminaatvloer met eikenlook, garderoberuimte, gastentoilet en opentrap naar de verdieping, voorkamer (ca. 24 m2) met prachtige marmeren schouw, ruime en sfeervolle living (ca. 60 m2) met o.a. prachtige marmeren schouw, openslaande deuren naar de tuin en barretje, halfopen en luxe keuken (ca. 21 m2) in hoogglans met In 2007 zijn er 2.200 woningen gesloopt. Van de nieuwbouw is 61% een eenge- zinswonfttg1^ 39% een appartement. De afgelopen jaren is_het aandeel appartemen ten in de Brabantse nieuwbouw gestaag In landelijke omgeving en toch nabij het dorp gelegen vrijstaande en verbouwde woning met o.a. inpandige garage, leuke tuin met achterom en op totaal ca. 1.180 m2 eigen grond georiënteerd op het westen. 'Top-tien' De gemeente Gilze-Rijen kent in 2007 de hoogste groei van de woningvoorraad n (2,9%). ook Zundert, Woudrichem, Goirle en Algemeen: Deze woning heeft een sfeervolle inrichting, is in 2002 gerenoveerd en -Oppervlakte: 75 m2 1 balkon op het weste: Ruime woonkamer m •Complete keuken me 2 slaapkamers met b ■Extra inpandige berg! ■Badkamer met douch SÏX. centrum, CS en uitva Vraagprijs: 192.00 De bouwopleidingen van Avans Hogeschool gaan een nauwe samen werking aan met Arcadis Nederland bv, Heijmans, Hevo bv, Koninklijke BAM Groep N.V. en Rijkswaterstaat. Onlangs vond in Tilburg de formele bekrachtiging plaats van de samenwerking van de Academie voor Bouw en Management en Academie voor Bouw en Civiele Techniek met de genoemde bedrijven. Kennis en ervaringen uitwisselen vormt het belang rijkste doel van het besluit om structureel inhoud te geven aan het samen werkingsverband. RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. B E R K E L - E N S C H O T, OISTERWIJK, Huisnummer Oosterhout een voorraadgroei van meer dan 2%. Laarbeek, Roosendaal, Maasdonk, Landerd en Gemert-Bakel completeren de 'top-tien'. Regionaal gezien valt de verhou dingsgewijs hoge 'score' op West-Braban+ Hier groeide dé- Aflopend in volgorde keffiïfetf raad m'2007 "met 1,3%. De groeicijfers in Noordoost-Brabant (1%) en met name o.a. voorzien van dubbele beglazing in hardhouten kozijnen, rolluiken, inbouwspots, alarminstallatie, vernieuwde elektriciteit, sanitair enz. enz.. De tuin is georiënteerd op het westen en heeft aan de achterzijde ook een ingang. Verwarming CV middels HR In 2007 is de woningvoorraad in Noord-Brabant met 10.550 woningen (ruim 1%) toegenomen, voor het eerst sinds 2000 is het getal van 10.000 nieuwe woningen overschreden. De woningbouw in Brabant zit in de lift sinds 2006. Dat is nood- zakeïijk om te kunnnen voldoen aan de vraag naar woningen. Voor de komende jaren worden vergelijkbare groeicijfers verwacht. Indicaties voor 2008 en 2009 komen uit op een groei van rond of iets boven de 11.000 woningen. In 2007 is ook de miljoenste woning (in Breda) opgeleverd. Op 1 januari 2008 telt Brabant 1.004.500 woningen. "Het is zaak vaart in de bouwproductie te houden.", aldus Paul Rüpp, gedeputeerde Ruimtelijke Ontwikkeling. De komende 10 jaar zal de Brabantse woningvoorraad nog met zo'n 10.000 tot 11.000 per jaar moeten toenemen. "In 2007 is voor het eerst sinds jaren weer een niveau bereikt dat volgens onze prognoses ook nodig is", zo geeft Paul Rüpp aan. "De inge zette lijn van 'bouwen, bouwen, bouwen' begint z'n vruchten af te werpen. Die lijn wil ik ook vasthouden. Ik heb zorgen over de bouwruimte in het aantal goedge keurde bestemmingsplannen, met name voor de kortere termijn. Maar ook de betaalbaarheid van het wonen, de aanslui ting van vraag en aanbod en de opgaven rond wonen met zorg een belangrijke rol bij 1 de woningbouw". Bovengemiddeld In 2007 is na Noord-Holland (+10.750) de woningvoorraad in absolute zin in Brabant het sterkst gegroeid (+10.550). o.a. kookeiland met een 6-pits Boretti gasfornuis met oven en afzuigkap, verder nog een koelkast, vaatwasser, Combimagnetron en diverse boven en onder kastjes, bijkeuken waar de vernieuwde meterkast en buitendeur, ruime ouderslaapkamer (ca. 21 m2) met sfeerhaard en deur naar tuin, aangrenzend luxe en ruime badkamer o.a. voorzien van hoekbad, hoekdouche, dubbele wastafel, wandcloset, designradiator en inbouwspots. De eerder genoemde inpandige garage is voorzien van geïsoleerde sectionale rolpoort, aansluitingen wasmachine en droger en geeft toegang 1 de opstelling van de CV loop, 3 slaapkamers ca. 9 m2,12 m2 (met vaste I en veel inbouwkasten) en 20 m2. Horus Fonds In het programma van Stichtiiig Streekrekening Het Groene Woud is vastgelegd dat maximaal 10% van het beschikbare jaarbudget uit het Horos Fonds door het bestuur gebruikt mag worden voor het initiëren van projec- 1 ten. Het bestuur heeft besloten om dit bedrag voor 2008 te gebruiken voor de ontwerpwedstrijd: Hiermëëüjfl 4 eet ste uitgaven uit het Horus Fonds een feit Van den Oetelaar: "We hopen de komende tijd nog vele mooie projecten financieel te kunnen ondersteunen met gelden uit het Horus Fonds Ik roep iedereen met een goed en duurzaam idee op om het project bij ons aan melden. Maak van Het Groene Wond uw project!" De convenantsluiting biedt voor beide partijen meerwaarde. De samenwerking draagt bij tot een betere aansluiting tussen theorie en praktijk, waardoor de afstand tussen het hoger, beroepsonderwijs en het bedrijfsleven kleiner wordt. Avans Hogeschool en de bedrijven gaan kennis en ervaringen uitwis selen om studenten van de oplei dingen Bouwkunde, Bouwtechnische Bedrijfskunde en Civiele Techniek in Tilburg en 's-Hertogenbosch een nog meer praktijkgerichte invulling te geven. Met het tekenen van het conve nant streven de betrokken partijen naar een vruchtbare samenwerking door zo gestructureerd mogelijk het onderwijs (ontwikkeling, uitvoering en innovatie) en de bedrijfsvragen op elkaar af te stemmen. Daarnaast gaan de bedrijven en de hogeschool POPPEL(BEL( POPPEL In het prachtige en Tulderbos gelegen fundering) met prac en carport op totaal ^percelen) volledig Voor het overige aa 95.000,= kijk op on: woningen worden opgehoogd. In 2007 zijn in Noord-Brabant 11.300 woningen feitelijk nieuw gebouwd. Op grond van het aantal afgegeven bouwver gunningen, werden er echter zo'n 2.000 nieuwbouwwoningen meer verwacht. Dit verschil kan verklaard worden door een toenemend aantal knelpunten in de rea lisatiefase van de bouw. Ook vraag en aanbod op de woningmarkt matchen niet altijd go?d. In de praktijk leidt dit er toe, dat afgegeven vergunningen nog niet worden omgezet in de bouw van woningen en de tijd tussen de vergun ningverlening en de oplevering van een woning oploopt "Als vraag en aanbod onvoldoende aansluiten bestaat het risico dat plannen niet of niet op tijd gerealiseerd", aldus Paul Rüpp. Uit vinciale analyses van de geme nieuwbouwprogramma's blijkt hierbij vooral gaat om de (te) aantallen appartementen in de pl: de (te) geringe aantallen goedkope koop woningen en over het (sterk) teruggelo pen part 'eigenbouw*). Don Boscostraat 75 -Knus en gemodernisei appartement. -Woonkamer (ca. 18 m keuken. -Bergkast met opstellir en wasmachineaanslu -Luxe badkamer met d< Slaapkamer met dubb -Balkon gericht op het uitzicht. Centrale fietsenstalling -Bijdrage aan de Veren Eigenaars bedraagt Ook verhoudingsgewijs ligt de groei Brabant (met ruim 1%) vrij hoog. In 20 treffen we de hoogste groeicijfers aan in de provincies Flevoland (1,5%), Overijs sel en Utrecht (beide 1,3%). De laagste groei vinden we in de provincie Gronin gen, waar de woningvoorraad in 2006 met 1.200 woningen toenam (0,5%). De totale Nederlandse woningvoorraad is in 2007 met bijna 63.000 woningen (nieuw bouw minus sloop) toegenomen. Eind 2007 staan er in Nederland 7.030.000 woningen. opgelopen, van zo'n 25% in 2000 tot tussen de 30 en 40% de afgelopen jaren. Maar de tekenen van verzadiging dienen zich we/ aan. Verdelen we de nieuwbouw naar koop en huur, dan is 74% een koopwoning» 26% een huurwoning. Daarmee ligt het percentage koop voor het eerst in jaren weet wat hoger. Stedelijke regio's In 2007 ligt de groei van raad in dè stedelijke regio's iets hoger dan in de landelijke regio's. In de stede lijke regio's ligt de groei op woningen), de landelijke r hier met een groei verhoudingsgewijs 1 positie van de stedelijke U Brabantse woningvoorraad (verder) versterkt De opwaartse lijn van verdere concentratie, die zich - enkel uitzonderingen daargelaten - al aftekent sinds het midden van de jaren '90 en dat een belangrijke doelstelling is van het provinciale verstedelijkingsbeleid, heeft zich in 2007 doorgezet. Aan het begin van 200.7 staat 69,7% van de woning voorraad (bijna 700.000 woningen) in de rticulier opdrachtgeverschap (de stedelijke regio's. Deze zomer organiseert Stichting Streekrekening Het Groene Woud een architectenwedstrijd, zo heeft het bestuur onlangs besloten. Zij zal dit doen in nauwe samenwerking met enkele partners uit het landelijk gebied. Deze wedstrijd moet leiden tot eigentijdse mooie ontwerpen voor moderne agra rische bedrijfsgebouwen, optimaal passend in de omgeving. De stichting hoopt met deze wedstrijd op de langere termijn een positieve bijdrage te leveren aan de beeldkwaliteit van Het Groene Woud. Eigentijds en modern "Met de wedstrijd zijn we nadrukkelijk op zoek naar moderne ontwerpen. Passend bij deze tijd. Daarin zijn we geslaagd als deskundigen over enkele decennia zeggen: dat is een typische veehouderij uit de reconstructieperi ode", aldus voorzitter Ger van den Oetelaar. Om te voorkomen dat de wedstrijd uitmondt in 'luchtkaste len' wil het bestuur aan de slag met concrete ontwerplocaties. Karei van Dijk: "We streven naar een concrete opdracht, waarbij het winnende ont werp ook daadwerkelijk gebouwd gaat worden. We zijn met verschillende agrarische ondernemers in gesprek. Daarbij gaat het om melkveehouders, maar ook om ondernemers met inten sieve veehouderijen. Gezien de actuele discussies over de intensieve veehou derij en megastallen willen we namelijk dat minimaal één ontwerplocatie een intensief veehouderijbedrijf is." In 2007 is het aantal 'toevoegingen anderszins' (1.500) een opmerkelijke component in de groei van de Brabantse woningvoorraad. Het betreft bijvoor beeld de splitsing van woningen of de wijziging van kantoorbestemming naar wonen. Alleen al in de gemeente Tilburg, die in 2007 haar bestaande woningvoor raad grondig heeft doorgelicht, kon hier door de woningvoorraad met ruim 700 nauw samenwerken betreffende het verzorgen van gastlessen, het mede ontwikkelen van het curriculum, het aanbieden van docentstageplaatsen, bedrijfsexcursies en het verzorgen van scholingsaanbod aan personeel. Voor de bedrijven betekent het part nership bovendien dat zij de kans krijgen om contacten te leggen en te onderhouden met potentiële mede werkers. Zo nemen zij een bevoor rechte positie in bij de plaatsing van studenten die op zoek zijn naar een stage-, afstudeer- of duale plaats. Een actieve bijdrage aan de open dagen van de hogeschool is een ander moment om in een vroeg sta dium het bedrijf op de kaart te zetten bij technisch geschoolde studenten. OPLAGE 110.400 tijd worden teentelijke t dat het '"9 gtote plannen,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 24