f Inwijding gerestaureerde kapel in kerk aan Ringbaan West as 5 Met prachtig werk van Tilburgse icoonschilder Piet Spijkers Lenteconcert Sint Caecilia Manda Ver opent feestje en La Renaissance met Braziliaanse toppers RKT ALIA Ia- en pasta zorgdienst RATIS 84796 straat WVüta, ag gesloten. DONDERDAG 10 APRIL 2008 - PAGINA 7 DETILBURGSE koerier Fanavond Savannah ©O! in Udenhout >0 50 4 Crescendo Goirle Eerste lustrum i te n Leye Zangers Pastoor Harm Schilder en Piet Spijkers overleggen over de plaats van de iconen. FOTO: PETER UGTENBERG garita Maria aan de Ringbaan West." Igers van )e schilder José Gonzalez Lenteconcert van Concert Camerata Busoni in Cenakel Voorjaarsconcert Egerlanderkapel Camerata Busoni JE VORST Intie: ioon THEATERS TILBURG J - 013 PARADOX JAN VAN BESPUW rijdag van lewenst Vroegste topografische kaarten van Noord-Brabant in één atlas 20.00 20.00 De laatste maanden is hard gewerkt door vrijwilligers om de kapel op te ^naPPen- FOTO: PETER UGTENBERG Drieons speelt 'Mrs Brown' FOTO: JOEP LENNARTS Eenzelfde icoon van Piet Spijkers is terug te vinden in de Bossche Sint Jan. FOTO: PETER UGTENBERGWWW De voorkant van de Historische Atlas 1836-1843 aor iINNEDAG eweg 10 APRIL 2008-PAGINAf Mc(?af Tri’rï'' uur: Donny Donny McCaslin is een jonge saxo- drie zien Citizen en Poult Dead! lende waaronder film Horizo jnteconcert, ^vereniging in 't Draai- ”t staat in het teken lustrum van donderdag 135 jaar. r informatie kunnen belang- owaïvuucn kijken op www.diewald- drummusikanten.nl. I 1) in Til- soni aan- om 20.30 from A to de tekstpassage 'Ein Volk, Ein Reich, ein Führer’ wordt volgens de band verkeerd geïnterpreteerd en in een foute context geplaatst: de band wilde met dit nummer een antichristelijk statement maken! iet teken van het i de, vereniging. 10 april, bestaat uur, Con- Les Frè- IEVE TILBURG-NOORD] JEN: 16.00 u tot 22.30 ivw.wokdynasty.nl ^aar j hard ge te te 'teM gerealis 16 april, 20.15 uur, irg: As You Like It rare) - Het Nationale Vrijdag 11 april, 21.00 uur: Thea tre Macabre - The Troma Edition Na een aantal jaar afwezigheid her rijst het Theatre Macabre horrorfilm- ivsdval uit de as! Op deze editie staan de beruchte independent-films uit de Troma studio's centraal. De Troma films zijn vanavond te in de Kleine Zaal: Troma's War, n Toxie: The Toxic Avenger IV ultrygeist: Night of the Chicken In de Bat Cave zijn drie opval- recente horrorfilms te zien, “J:r de Nederlandse zombie- izonica. rkrijgbaar replein 13 irg ORVEL VOORUIT foto als zodanig, maar naar de per soon die is geportretteerd. Hetzelfde geldt voor iconen. Icoonschilders zijn navolg'*” een eeuwenoude traditie. De »-uuua dient nadrukkelijk in de geloofsge meenschap actief te zijn en zal zijn talent ten dienste stellen van deze gemeenschap. Piet Spijkers: "Als de icoonschilder klaar is met zijn werk zal hij in nederigheid en gebed de icoon voor godsdienstig gebruik ter beschikking stellen, waarna deze gewijd dient te worden. Dat zal komende zondag dus gebeuren in de Byzantijnse kapel in de kerk H. Mar- Op zondag 13 april vindt in de kerk H. Margarita Maria, Ringbaan West 302 in Tilburg, de inwijding plaats van de fraai gerestaureerde kapel. Bij deze gelegenheid vindt ook de wijding plaats van de iconen in de apsis en de dagkapel. Het is een unieke kapel geworden, omdat het voorzover bekend gaat om de eerste Byzantijnse kapel in een rooms-katholieke kerk in de provincie Noord-Brabant. an. Diverse stijlen Zie, hoor, ruik en proef de lente in Nati- drumbase afro en onaal Park De Loonse en Drunense Dui nen op zaterdag 12 april. De twee uur durende --- Herberg 8 in Drunen. IVN Consulentschap Brabant organi- verjaardag van Tom Tom is in april jarig. Elke tweede vrijdag van de maand is het weer dansen geblazen in de Nwe Vorst. Bij een veijaardag hoort een feestje. De verjaardag van is een dansavond voor iedereen. Voor meer informatie kunnen belangstellenden kijken op www.devetjaardagvan.nl. In Het Cenakel (Cenakel 1) burg geeft Camerata Buson> staande dinsdag, 15 april, om uur het concert 'America fivn Z'. Het muziekgezelschap bi uit musici van verschillende gene raties en uit verschillende landen. Vrijdag 11 april, 23.00 uur: De Oosterse christenen Iedereen is natuurlijk van harte wel kom in de gerestaureerde kapel, maar het is de bedoeling dat deze vooral ook een toevluchtoord wordt voor oosterse christenen. "Er zijn in Mid- Woensdag Schouwburc (Shakespear Toneel Shakespeare vertelt het verhaal van fonisten uit New York. Hij speelt de altsax, de tenorsax en de fluit. Jazz kenners kennen hem uit de groep van Dave Douglas. Hij bracht onlangs het album In Pursuit uit. McCaslin kreeg hierbij versterking van musici als David Binney, Ben Monder, Scott Colley, Antonio Sanchez en Pemell Saturnino. Het album is geprodu ceerd door David Binney. Telescope dancer Telescope Dancer is een samen werkingsverband tussen muzikant en tekstschrijver Martien van Ber- lijnrecht tegenover elkaar te staan, de dochter raakt in een crisis en de zoon in een diep isolement. In 'Wat niet mag' wordt de breekbaarheid van de intermenselijke relatie op haarscher pe en meedogenloze wijze geschetst. De ernst waarmee de voorstellingen voor het voetlicht gebracht worden, veroorzaakt bij de toeschouwers een gevoel van prettige herkenning. De meest serieuze onderwerpen krijgen door hun geheel eigen speelstijl vaak een humorvolle ondertoon. Kaarten voor de voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa 'van Cultureel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 te Goirle, of tele fonisch te reserveren via nummer 013-5343400 (kantooruren) of via e-mail info@janvanbesouw.nl het Egerlanderkapel Die Walddrum evenement die Musikanten houdt op zondag 13 april zevende lus weer haar traditionele voorjaarscon- Vandaag, d eert. het orkest 2 Het concert vindt plaats om 14.30 Voor meer i uur in De Druiventros aan de Bos- stellenden scheweg 11 in Berkel-Enschot. Het gen, filmmaker Maureen Prins en choreograaf Maaike van Dijk. De leidraad zijn de vijf liedjes van het nieuwe Blimey!-album Are yöu with me? De songs vertellen het verhaal van een voyeur en zijn overbuurmeisje, een danseres. Hij begluurt haar terwijl ze oefent ach ter haar raam. Weet ze dat hij kijkt? Danst ze dan misschien voor hem? Of zijn de dingen anders dan ze lijken? In de voorstelling komen beide personages samen in de vorm van muziek, dans en film. Zondag 13 april is er i georganiseerd door Crescendo uit Moerges boompje, Hild 1 in b het programma wor door accordeonvereniging drukkers er. om 14.00 uur. De entree is gratis. istem Lentewandeling nples in duinen Zondag 13 april, 16.00 uur: Metal Matinee Headbangen op zondagmiddag met ael, een Zwitserse deathmetal- u<uió (met lichte EBM invloeden) die werd opgericht in 1987. Met het nummer 'A man in your head' komt de band nogal negatief in het nieuws: Zaterdag 12 april, Bat Cave, 2030 uur: To live and shave in L.A. met Sudden Infant, 4daladiez en dj Vince the Prince Het Amerikaanse experimentele muziekcollectief To Live And Shave In L.A. bestaat uit niet minder dan een los-vaste kern van 18 muzikan ten. Hun muziek wordt vaak gecata- olgen logiseerd onder noise. Akkoord, laten rider- we het houden op een mengeling van noise, musique concrète, glamvocals en elektronica die als een splinterbom Vorig jaar nog debuterend tijdens het Slagwerkfestival Tilburg, en nog geen jaar later in het voorprogramma van lvyvC beroemdheden uit Brazilië met de naam de Ipanemas. De Tilburgse band Manda Ver maakt deel uit van een speciale avond in 013 onder de naam Fiësta Mundial. Neco en Wilson das Deves vormen de Ipanemas en zijn twee prachtige oude Braziliaanse mannen en ware pio niers uit de jaren vijftig. Ze brengen een mix van Afro Bossa en Summer Samba. Het zijn zo'n beetje de Brazi liaanse tegenhangers van de 'Buena Vrijdag 11 april, 21.00 uur: Rick Schreuder met De Odyssee Rick Schreuder huurt zelf theaters om zijn solovoorstelling De Odyssee te spelen. Met woorden vult hij het podium met oceanen, eilanden, rot sen, stranden en bergen. Na zijn voor stelling De Achteruitkijkspiegel is hij als solist verdergegaan. Het is niet makkelijk om als soloartiest geboekt te worden door de Nederlandse thea ters. De acteur brengt op eigen houtje een theatertour tot stand. Diepere betekenis De bijdrage van Piet Spijkers aan de inrichting van de vernieuwde kapel in de kerk aan de Ringbaan West is tot stand gekomen op uitnodiging van pastoor Harm Schilder. De gezamen lijke investering van Schilder, Spij kers en het kerkbestuur heeft geleid tot een prachtig eindresultaat. Piet Spijkers is vertrouwd met het schilderen van iconen voor een katholieke kerk. Zo zijn ook werken van de Tilburger te zien in een kapel in de monumentale St. Janskathedraal Woensdag 16 april, 2030 uur: Toneel groep het Volk met Wat niet mag Het familiedrama 'Wat niet mag' werd rond 1920 geschreven door mevrouw J.M. Ussel de Schepper-Becker. Dit toneelstuk snijdt serieuze zaken aan, maar wordt tevens na 80 jaar op aan stekelijke en amusante wijze nieuw leven ingeblazen. In 'Wat niet mag' loopt de zoon des huizes met een afschuwelijk geheim rond. Hij komt in conflict met zijn geweten en besluit zijn hart te luchten in de huiselijke kring. Het ogenschijnlijk zo harmo nieuze gezin raakt daardoor volledig ontwricht. Vader en moeder komen Voor de liefhebbers van mannenkoren vormt het lenteconcert door La Renaissance en het Koninklijk Tilburgs Mannenkoor Sint Caecilia een I buitenkans. Op zaterdagavond 12 april treden beide koren op in de Con- jaar 1; I certzaal Tilburg. De toegangsprijs bedraagt slechts 7.00 euro (inclusief twee :l garderobe en koffie of thee in de pauze). Aanvang om 2030 uur. Woensdag 16 april, 1630 uur: Jeroen de Leijer en Nick J. Swarth met Horror Vacui I een docudrama in veertien staties Aan de hand van teksten van Nick J. Swarth verbeeldt Jeroen de Leijer de veertien kruiswegstaties. Deze kunst werken krijgen een plaats in De Nwe Vorst. Het project geeft kritisch com mentaar op de hedendaagse maat schappij waarin de mens met zijn ziel onder zijn arm rondloopt in een door de media geregeerde en consump- tiegerichte maatschappij. Voor meer informatie kunnen belangstellenden kijken op www.tilburg.nl/kort. jonge verliefde mensen die op de vlucht zijn voor hun ouders en de cynische wereld van macht en poli tiek. Weg uit dat boze wereldje, op zoek naar de onbesuisde liefde (en seks natuurlijk)! Dit Topstuk is een moderne, energieke voorstelling geworden. Operakoor Crescendo Goirle presen teert op zondag 13 april een lentecon- cert in de kapel van cultureel centrum Jan van Besouw, Thomas van Dies senstraat 1 in Goirle. Aanvang om 14.30 uur. Het koor brengt prachtige fragmenten en solistische werken ten gehore van bekende componisten. Kaarten zijn te reserveren bij Ad Broeken, tel. 013-4676520, e-mail adbrocken@zonnet.nl of verkrijgbaar aan de zaal. Inwijding Op zondag 13 april staat om 11.15 uur een dienst volgens de Byzan tijnse liturgie op het programma ter inwijding van de Byzantijnse kapel. Aan deze feestelijke dienst wordt medewerking verleend door abt P. Al en het Tilburgs Byzantijns Koor. Om 13.00 uur wordt koffie geserveerd. Daarna is de kapel te bezichtigen tot 17.00 uur met aansluitend Vespers in de Romeinse ritus. Tijdens de vrije inloop zijn ook speciaal ingerichte vitrines te bekijken. De nieuwe Byzantijnse kapel in de kerk aan de Ringbaan West is een gezamenlijk initiatief van pastoor Harm Schilder en Tilburger Piet Spij kers, die bekend is als icoonschilder én als boegbeeld van de Tilburgse stichting, die al meer dan 15 jaar hulp verleend aan kansarme kinderen in de Oekraïne. Het duo kreeg daarbij ook de steun van het kerkbestuur. Sinds november is met de hulp van aantal enthousiaste vrijwilligers gewerkt en een prachtige kapel gerealiseerd, voor een belangrijk deel in de traditie van de oosterse kerken. Zo ligt er eikenhouten parket uit Oekraïne en zijn er diverse iconen opgehangen, die voor het meerendeel door Spijkers zijn geschilderd. Ver- meldenswaardig is ook dat de mooie, oorspronkelijke kleurrijke mozaïek in de kapel bewaard is gebleven en dat de marmeren aanblik achter het altaar in ere is hersteld volgens het oorspronkelijke patroon. Met de afscheiding van België in rijst I 1830 startte men militaire verken- festiv ningen langs de grens om ons land een lenteconcert, opnieuw in kaart te brengen. De car- zangvereniging tografen begonnen in Nbord-Brabant =estel, in 't Draai- en Limburg en eindigden halverwege Moergestel. Aan Gelderland. De kaarten die zij teken- :>rdt meegewerkt den, zijn de eerste van ons land op een 'J De Door- schaal van 1:25.000. Die van Noord- en Poep Crescendo. Aanvang Brabant en Gelderland waren nog niet n-eerder uitgegeven in een atlas. Uitgeverij Nieuwland kwam in 2005 met een serie historische pro- vincieatlassen met kaarten van eind negentiende, begin twintigste eeuw. Daar zijn inmiddels meer dan 25.000 exemplaren van verkocht. De kaarten van de militaire verkenningen tussen se en Drunense Dui- 1836 en 1845 waren tot nog toe alleen april. De twee uur in te zien in het Nationaal Archief in excursie start om 08.00 uur bij Den Haag. Wolters-Noordhoff bracht De Drie Linden, Giersbergen 15 jaar geleden de kaarten van Lim- burg samen in een atlas. Nu vol Noord-Brabant en Zuidoost Geluvi- seert deze gratis excursie in opdracht van land bij uitgeverij Nieuwland. Nationaal Park De Loonse en Drunense De Historische Atlas 1836-1843 Duinen. Honden zijn niet toegestaan. De Noord-Brabant is voor 39,90 te wordt afgevuurd, wandeling is niet geschikt voor buggy's, koop in de boekhandel en op www. Vooraf aanmelden is niet nodig. uitgeverijnieuwland.nl. Dinsdag 15 april, 20.00 uur: José Gonzalez en Death Vessel De stuiterballetjes reclame met het prachtige liedje 'Heartbeats’. Ken je em nog? Het maakte José Gonzalez in één klap wereldberoemd. Op zijn nieuwe album 'In Our Nature' bewijst José dat hij niet meer nodig heeft dan percussie, een akoestische gitaar en wondermooie teksten om te boeien. Voor de fans van onder meer Iron Wine, Damien Rice, Elliott Smith en Nick Drake. Death Vessel is de eenmansband van de Amerikaanse neofolkheld Joel Thibodeau. Donderdag 17 april, 1930 uur: Roadburn Festival 2008 De Roadbum Pre Heat wordt een speciale avond; in samenwerking met Lee Doman's Rise Above Records, viert Roadbum het 20-jarig bestaan van het label. Lee Dorrian is de zan- ger/oprichter van Cathedral, en zijn Rise Above Records is hét cultlabel in de stoner/doomscene. Headliner is niemand minder dan DOWN, de band met o.a. Phil Anselmo (ex-Pantera). port- Woensdag 16 april, 20.00 uur, Stu- tigd. dio: Kassys - Good Cop Bad Cop lus- De mens is het enige dier dat lacht en huilt, want hij is de enige die wordt getroffen door het verschil bissen hoe de zaken zijn en hoe ze volgens hem zouden moeten zijn. We verve len ons snel, zijn tegelijkertijd bang om saai gevonden te geworden en verlangen continu naar nieuwe prik kels. In Good Cop Bad Cop lukt dat de personages erg goed. Met gebruik van letterlijke uitspraken en monta getechnieken uit realitysoaps toont Kassys haar onuitputtelijke fascinatie voor groepsgedrag en manipulatie in 50% theater en 50% film. Zondag 13 april, 15.30 uur: Wè- nun Henk met jubileumoptreden De zeven muzikanten van Wè-nun Henk voeren traditionele Nederlands talige liederen op. Al 12,5 jaar pro beren ze oude ballades en verzen in een fris muzikaal jasje te stoppen. Dit optreden in de Paradox staat in kader van hun jubileum. Musici in het verleden bij de groep betrok ken waren, worden uitgenodigd om een bijdrage te leveren. Voor meer informatie kunnen belangstellenden kijken op www.we-nunhenk.nl. in Den Bosch. Iconen spelen een belangrijke rol voor oosterse christenen. De icoon is meer dan de 'oppervlakkige' afbeel ding, die het in een eerste oogopslag lijkt te zijn. In de icoon liggen de fundamentele waarden van het geloof diep verankerd. De afbeelding heeft daarom een diepere betekenis. Iconen zijn beeltenissen van personen en gebeurtenissen uit het heilsgeschei- denis met het hoofdaccent op Jezus Christus. De icoon is in zekere zin te vergelijken met een foto van een persoon die je dierbaar is. Dan gaat de verering en liefde niet uit naar de zingt het koor ook enkele barbershop songs van Piantadosi. La Renaissance staat al weer enke le jaren onder leiding van Carl van Kuyk, die met pianist Ben Martin Weijland stukken dirigeert van Schu bert, Brach, Grieg en Verdi. De koren zingen samen twee werken van Verdi: het Slavenkoor en het koor van de kruisvaarders en pelgrims uit I Lombardi. De kaarten hebben geen plaatsnum mers, men kan plaats nemen waar men wil. Voor inlichtingen en kaart verkoop: www.sint-caecilia.nl en the- aterstilburg: tel. 013-5432220. De muzikanten hebben ieder een bijzondere staat van dienst in de kamermuziek of als solist. Initiatief nemers zijn de slagwerker Arnold Marinissen, pianist Geoffrey Madge en violist Marco Roosink. Uitgangs punt is om variatie in de* bezetting te brengen, van solocomposities en Trio-Madge Marinissen Roosink tot ensemblewerken. Camerata Busoni maakt ook met bevriende musici pro gramma's waarin moderne muziek aan bod komt. America from A to Z weerspiegelt de diversiteit aan verschillende muzi kale stromingen, die in Amerika in de twintigste eeuw zijn ontstaan. Van alle II Het gevarieerde repertoire staat garant II voor een mooie avond, waarop de meer II dan honderd zangers van La Renais- l| sance en Sint Caecilia ook samen I enkele stukken zullen uitvoeren. I Sint Caecilia wordt al meer dan tien I jaar muzikal geleid door Hennie I Ramaekers die het koor tot grote I prestaties bracht. Lodewijk Crom- l| melin verzorgt de begeleiding aan I de vleugel. Op het programma staan I klassieke werken van Haydn, Gou- l| nod, Bellini, Verdi en Bizet. Daar- naast worden de Cantilenas Profanas van Penders uitgevóerd. Om het pro- gramma echt afwisselend te maken in 18,50 componisten die in dit programma zijn vertegenwoordigd, is de muziek destijds terughoudend ontvangen, maar door de jaren heen hebben ze trouwe bewonderaars gevonden. Voor meer informatie kunnen belang stellenden kijken op www.delink.nl. den-Brabant veel oosterse christe nen", zegt Piet Spijkers. "Roemenen, Russen, Polen, Öekraïners en mensen uit andere landen, waar de orthodoxe en Byzantijnse kerken dominant zijn. Zij hebben nu geen eigen plek voor bezinning, terwijl de behoefte daar aan groot is. Ik ben daarom blij dat pastoor Schilder deze Byzantijnse kapel mogelijk heeft gemaakt." De kapel zal dagelijks geopend zijn en er zullen regelmatig diensten plaatsvinden. Pastoor Schilder: "Ver der kunnen oosterse christenen de kapel bijvoorbeeld gebruiken voor het bidden in hun eigen traditie, om te trouwen of voor doopplechtigheden." Vista Social Club'. Ze werkten samen met grote namen als Elis Regina en Tom Jobim. Manda Ver is een bijzondere mix een dj/producer en percussionis waarbij de eigen beats en samp met live slagwerk samensmelten. Een energieke en dynamische podiumact, waarbij het bijna onmogelijk is om stil te blijven staan. Diverse stijlen zoals latin, tribal, tbumuasv anu vu dance passeren de revue. Manda Ver is te zien op zondagavond 13 april in de grote zaal van 013 vanaf 20.30 uur. De toegang is gratis. De Tilburgse formatie Savannah geeft zaterdag 12 april een concert in theater 't Plein, Tongerloplein 1 in Udenhout. Het gaat om de jaarlijkse fanavond van de populairste countryband van de Benelux. Het programma begint om 20.30 uur. Gastartiesten zijn zan ger Ruud Hermans en steelgitarist Henry Klaassen (allebei uit Tilburg), gehad terwijl ook Savannah-manager Cor opleidi Sanne het podium zal beklimmen. Savannah staat in zijn genre al meer dan twintig jaar aan de Europese top. De band heeft tal van cd's en een live-dvd uitgebracht. De agenda is uitstekend gevuld met optredens in binnen- en buitenland. Kaarten zijn verkrijgbaar via tel. (013)5111819 of op de avond zelf aan de kassa. Woensdag 16 april, 2030 ut certzaal: Leoni Jansen I res Guissé (reprise) Vorig jaar zetten de broers Guissé samen met Leoni Jansen een uit verkochte studiozaal op zijn kop. Tijd voor een nieuwe uitdaging: de concertzaal platspelen! Les Frères Guissé blinken uit met hun loepzui vere, meerstemmige songs over actu ele Senegalese thema's zoals aids en gelijke rechten. Twee broers hanteren de gitaar, de derde neemt de percus sie voor zijn rekening. Voeg daar het folky stemgeluid en dito gitaar van Leoni Jansen aan toe en je hebt opnieuw een schitterende avond. Dond. 10 april, 2130 uur: Playlab Paradox haalt met Playlab maande- hjks een experiment op het podium. Vijf muzikanten repeteren 's mid dags en treden dezelfde avond op voor publiek. Vier namen van de vijf muzikanten die gaan optreden zijn al bekend. Bart Wirtz is de sessieleider op deze avond, hij is bekend van The roung Sinatras en Monsieur Dubois. Herman van Haaren uit het Metropo le Orkest speelt de viool. Ingo Senst, bekend van Raise the Roof, speelt op de contrabas en Eric Hoeke van Hash speelt op de drums. Voor meer mformatie kunnen belangstellenden rijken op www.playlab.nl. De Leye Zangers uit Tilburg bestaan 5 jaar en dat gaat het gezelschap natuurlijk op gepaste wijze vieren. De inspiratie kregen de zangers .tijdens de plaatselijke havendagen Tilburg Mari- Maandag 14 en dinsdag 15 april, vin. Hoewel het allemaal als een gein- 20.00 uur: makerspodium met tje is begonnen staat de groep mannen -J- vijf jaar later nog regelmatig op de planken om het publiek te vermaken. Als repetitieruimte werd aanvankelijk de voormalige showroom van Auto Kennis aan de Leharstraat gebruikt, maar na de sluiting van dit bedrijf is het gezelschap wat naar achteren ver huisd. Dat was noodzakelijk omdat op de oorspronkelijke locatie voort aan een ander bedrijf is gevestigd. De Leye Zangers gaan hun eerste lus trum vieren bij Der Brabander in het Duitse Winterberg. Binnenkort reizen de zangers af naar het Sauerland voor een lang weekend. Daarbij staat de gezelligheid altijd voorop. Wie de Leye Zangers vandaag 10 april in Tilburg aan het werk wil zien en horen kan terecht in de Hazelaar vanaf 16.30 uur. Vrijdag 11 april, 20.15 uur: Muziekschool Grosveld presenteert One voice passion for music Tijdens deze avond zullen de leerlin gen en docenten van Muziekschool Grosveld laten zien waar ze geduren de het hele jaar zo hard voor oefenen. Vanaf 22.30 uur vindt in de foyer een afterparty plaats met een optreden van Passion For Music. Vrijdag 11 en zaterdag 12 april, 2030 uur: Drieons met Mrs Brown Huisgezelschap Drieons vertelt het waargebeurde verhaal van de Engelse huisvrouw Rosemary Brown (1916- 2001). Zij speelde in de jaren '70 hon derden werken van overleden compo nisten als Liszt, Bach en Beethoven. Ze heeft maar een paar pianolessen “h?d en helemaal geen muzikale opleiding. Ondanks vele onderzoe ken is het raadsel nooit opgelost. Het verhaal is voor velen een bewijs van een leven na de dood. Door het samengaan van spel, muziek, dans en film ontstaat voor het publiek een surrealistische werkelijkheid. Kunst- wetenschapper en Liszt-kenner Hans Koch geeft op zaterdag 12 april om 19.45 uur een inleiding.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7