voor Visse Stand van zaken wegwerkzaamheden 2008 a s 'lil' m gemeente Tilburg AAA Tilburg werkt aan de weg 1 |Q El DE TILBURGSE KOEF DONDERDAG 10 APRIL 2008 - PAGINA DE TILBURGSE KOERIE Ringbaan Oost Trouwlaan Rotondes Druiventros Statenlaan Enschotsestraat Paleisring Stadhuisplein Factorium Tilburg Marian Bing Heuvelring Besterdplein il I Scootmobield Kijk voor meer informatie op: www.tilburg.nl/cityring Tilburg heeft ambitieuze plannen voor het verbeteren en uitbreiden van de hoofd infrastructuur. In 2008 investeert de stad ook weer in de kwaliteit van de hoofdwegen en het oplossen van knelpunten. De komende maanden wordt dan ook intensief gewerkt op diverse belangrijke routes in Tilburg. Uiteraard is de bereikbaarheid en verkeersdoor- stroming tijdens de werkzaamheden van groot belang. Maar geheel zonder verkeers- en geluid- overlast voor omwonenden en weggebruikers kan dit helaas niet verlopen. Daarvoor vragen wij uw begrip. Op deze pagina vindt u informatie over werkzaamheden die in uitvoering zijn of binnen kort van start gaan. Door de aanleg van de sternet fietsroute wordt de Trouwlaan dé fietsverbinding tussen het centrum en het onderwijsgebied Stappegoor. De aanleg duurt acht maanden. Er komen drempels en de straat wordt een voorrangsweg. Bij de kruising Trouwlaan- Korvelseweg komt een verhoogd plateau. Er blijft tweerichtingsverkeer gelden voor auto’s. Een sternet fietsroute is de hoogst haalbare fietskwaliteit die de gemeente Tilburg haar fietsers kan en wil bieden. Belangrijke uit gangspunten die gehanteerd worden bij een sternet fietsroute zijn voorrang, comfort en veiligheid voor de fietser. Aanleg 30 km/u zone inclusief vernieuwen van het hoofdriool. Tussen Lovensestraat en Ringbaan Oost is de weg volledig afgesloten. De werkzaamheden duren twaalf weken, van eind april tot half juli 2008. Bij de aansluiting Berkel-Enschot met de A65 (bij hotel de Druiventros) komen dit jaar drie rotondes in plaats van de huidige kruispunten. Hierdoor verbetert de verkeersveiligheid en stroomt het verkeer beter door. Ook is de weg beter geschikt voor de toenemende verkeers drukte in de toekomst. De gemeenten Tilburg en Oisterwijk en Rijkswaterstaat hebben gezamenlijk tot deze aanpak besloten. Asfaltonderhoud en verkeersveiligheids- maatregelen. Rechtsafvakken worden verwijderd/aansluiting wordt aangepast en rijbanen worden versmald. De kruising wordt vier weken afgesloten in de periode van september tot november 2008. Het gehele Besterdplein wordt opnieuw ingericht. Ook wordt een stukje van het hoofdriool verlegd. De werkzaamheden worden in drie hoofdfases uitgevoerd en duren ongeveer 16 weken. Na de bouwvakantie 2008 starten de werkzaamheden. Deze duren tot 1 december 2008. Sweelincklaan/ Quirijnstoklaan Voor een ingrijpende verkeersaanpassing zoals deze zijn ingrijpende werkzaamheden nood zakelijk. Wegomleidingen moeten de bereik baarheid van Berkel-Enschot zo veel mogelijk veilig stellen en de overlast beperken. De omleidingroute loopt via onder andere de Bur gemeester Bechtweg. Werkzaamheden worden in zes fasen uitgevoerd. De werkzaamheden du ren 11 weken, van 21 april tot begin juli 2008. Aanleg van de tweede fase Cityring. Het gaat hierbij om de Paleisring en het Stadhuisplein tussen het Piusplein en de Bisschop Zwij- senstraat. De werkzaamheden worden in verschillende fasen uitgevoerd en duren tot eind juni. De Paleisring en het Stadhuisplein worden ingericht in de stijl van de Cityring, zoals al is te zien op de Spoorlaan. Dat be tekent: een breed trottoir, twee vrijliggende fietspaden, een rijbaan met twee rijstroken voor het verkeer in één richting, een groen strook, een servicestrook voor parkeren en laden/lossen, zwart straatmeubilair en speciale verlichting. Tijdens de werkzaam1 heden blijft er voortdurend een rijstrook voor auto’s beschikbaar van het Piusplein in de richting van de Bisschop Zwijsenstraat en Schouwburgring. Fietsers rijden aan twee zijden over een tijdelijke fietsstrook, direct naast het autoverkeer. In het najaar van 2008 start de aanleg van de derde fase Cityring, de Heuvelring. De herinrich ting vindt plaats in de stijl van de Cityring. De Heuvelring krijgt hetzelfde uiterlijk als de zui delijke rijbaan van de Spoorlaan, met een breed trottoir, twee vrijliggende fietspaden, een rijbaan met twee rijstroken voor het verkeer van noord naar zuid, een groenstrook, een servicestrook, zwart straatmeubilair en speciale verlichting. Het enige verschil met de Spoorlaan is het materiaal van het fietspad. In plaats van asfalt wordt er op de Heuvel rode natuursteen aangebracht. De werkzaamheden worden in fases uitgevoerd. De fietsers gaan in twee richtingen over één fiets pad. Op de Heuvelring is van noord naar zuid één rijstrook beschikbaar, net als in de huidige situatie. Door de werkzaamheden mag er echter maar 30 km/uur gereden worden waardoor de verkeersdoorstroming iets verminderd. RONDON VAN BR/ De Ringbaan Oost krijgt in 2008 een grote opknapbeurt. Er worden nieuwe trottoirs, fietspaden, parkeervakken en geluidwerend asfalt aangelegd. De parkeervakken worden verbreed en de huisaansluitingen van de riolering worden vernieuwd. Tussen de Bos- scheweg en de Piushaven is slechts één rij strook beschikbaar. Hierdoor vermindert de doorstroming. In het weekend van 12/13 en 19/20 april wordt de Ringbaan Oost in één rijrichting volledig afgesloten. De werkzaam heden duren tot en met 20 april. Ook het onderhoud van de brug over de Piushaven wordt gecombineerd met h^t overige werk aan de Ringbaan Oost om langdurige ver keersoverlast zoveel mogelijk te voorkomen. Tot eind 2009 is de parkeergarage Koningsplein aan de Bisschop Zwijsenstraat alleen als inrit toegankelijk. Dit komt door de bouw van het Factorium Tilburg. De zuidelijke baan, die normaal als toegang dient, is tijdens de bouw afgesloten. De noordelijke baan wordt tijdens de werkzaam heden gebruikt als inrit. Het verlaten van de parkeergarage is dus alleen mogelijk via de uitgang aan de Piusstraat. Uitreiking tijdi Het Coördinatiepunt Weggebruik (CPW) De gemeente, aannemers, nuts- en tele- combedrijven werken geregeld op of naast de weg. Soms is de weg afgesloten vanwege evenementen of feesten. Het Coördinatiepunt Weggebruik zorgt ervoor dat alle werkzaam- i heden, evenementen en omleidingen in en rond Tilburg op elkaar zijn afgestemd. Zo J blijft Tilburg voor iedereen bereikbaar. Asfaltonderhoud op het gedeelte tussen Wandelboslaan en Prof. Cobbenhagenlaan. De weg wordt volledig afgesloten en het verkeer wordt omgeleid. De werkzaamheden staan ge pland in het najaar van 2008. Naar verwach ting duren de werkzaamheden 4 a 8 weken. Voor een totaaloverzicht en meer informatie over alle wegwerkzaamheden in Tilburg kijkt j u op http://openbarewerken.tilburg.nl St. Josephstraat/ Oisterwijksebaan Van maart tot eind oktober Wordt het riool gerenoveerd en de weg opnieuw ingericht. Werkzaamheden worden in fases uitgevoerd, ter hoogte van de werkzaamheden wordt de weg volledig afgesloten en wordt het verkeer omgeleid. Postzegelruilbeiu Pannehoef, Ferdinai Kaatsheuvel. Zonda 09.30-13.00 uur. Vogelbeurs van A Bet Kolen. Broekho Zondag 13 Goirle wordt op n 09.30 tot 15.00 u biddag gehouden. C terrein van voetbalve aan de Spoorbaan kur hun rijvaardigheid in rolstoel oefenen. Dl ze kennis opdoen gels. Verder zijn er aan wezig van onder politie en gemeente, alle deelnemers in o Rotherlaan, Voorheis dorpplein, Dorpsstra Hovel, oversteek Till van Diessenstraat we VOAB-terrein. Op zondag 20 april w Neerlandia Prijs van Nederlands Verbond het Euregio Jeugd De officiële uitreikin in de Concertzaal inr een concert van het o bestaat uit een geldbt euro, dat aangewen om slagwerk aan te s Voo Op zondag 13 april uur is er een grote in Riel, georganiseer, De Helpende Hand, plaats aan de Goorwe opbrengst komt gehe I Roemenië. De toegar Mata Van 5 tot en met 13 ap Stedenband Tilburg- de tweede keer de N Diverse Tilburgse o: ken mee om deze wei i te maken. In de restai - 't Wapen van Tilburg voor het goede doel Nicaraguaans menu l deel van de opbreng project 'Microkrediei - in Matagalpa’. Sport Di komt op zondag voor Matagalpa. Er 1 postertentoonstelling 'De Kracht van Spoi er zijn Nicaraguaan, kantine en er wordt t niseerd om geld in te sportopleiding in Ma dagavond staat het V het teken van de Lati politiek en vrijdaga' er een Nicaraguaan: Ruimte X. Meer infoi Marianne van Hest I mei In het TweeSted I Tilburg met een sen II ringen en portretten. II zijn te zien in het een I en gang west van het Het EJO ontvangt d< ze prijs vanwege de Vlaamse en Nederlan ten en het grensovers ken. Gedurende het ni ge bestaan van het EJ schillende werken va Nederlandse componi gebracht. Zo start ook 20 april met de ouvei koning van de Vlaai Peter Benoit. Maar oo veel samengewerkt mi landse en Vlaamse sol Het orkest bestaat uit lenteerde jongeren t dat wil zeggen het t van België en het zui Nederland. Het doel om deze Nederlands jongeren tussen 12 veel mogelijk podiun laten doen. Daarvoor gewerkt met de r muziekacademies en in de regio. Elke m; repetitie weekend Cultureel Centrum Ja in Goirle. Gedurend zijn er meestal een of gepland. Het verdere prograr feestelijke avond best de pianoconcert van S waarbij de jonge Be Erwin Deleux zijn me Bingo van KBO >n De Poorten, Has Tilburg. Vrijdag 11 i Beur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 10