WF a Meesterdrummer Trilok Gurtu Tilburgse dichters op bezoek in Groenewoud 8 Beeld Duitse soldaat te Musical4u en orkest Musemates met ’Off stage’ I vervoer' K ES advocaten (Contour zien in Goirle Verkoop keramiek van psychiatrische patiënten. Activiteiten bij de Kapucijnen hip-hop. Kwani Experience neemt het publiek mee op een muzikale reis die vertelt over de Zuid-Afrikaanse culturele revolutie en de post-apart- Op zaterdag 12 april is er weer een heid. Een zanger/rapper en zangeres Dag te Gast. Te gast bij de Kapucij- ondersteund door toetsen, percussie, nen, maar ook te gast bij jezelf en saxofoon en bas zorgen voor lounge- bij anderen, die even wat rust willen, muziek. Experimentele Afrikaanse bezinning en een gesprek aan de hand sferen met een licht traditioneel van een thema. Deze keer is dat thema tintje. Gejaagd door de wind. Rust. De dag !7 MAART 2008 - PAGINA i| DONDERDAG 27 MAART 2008 - PAGINA 7 de tilburgse KOERIER WIJ STOPPEN, maar. NOG STEEDS NIEUWE COLLECTIES MET KORTING! Juliana van Stolbergstraat 8 Tilburg Tel. 013 - 5424782 Trilok Gurtu. Reestman, Tilburg Expositie Probaat Frank van Pamelen draagt voor. Op de achtergrond Jace van de Ven (l) en Nick J. Swarth. Straalen, Tilburg er na, mijn beste 4 e Sande, Tilburg iial g FOTO: MARCO BORGGREVE Kwani Experience 'ekelijkse icht? Diebels Tel: 013-543 45 72 woensdag 2 april. PfiRfiPOX TILIfiNDER [HEfiTERS TILBURG J 013 ZfifiL 16 RUIMTE X Korpiklaani. Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor onder andere: Eén van de schilderijen van Lucian Freud import van kleding en sieraden uit alle windstreken nois en Een sche rids-, perso nen lopen op tot 12.00 uur. ragenservice advocaten.nl sn breekt lucht terug, verken. e het loon evers terwijl het den doen. Brant- houdt met laken voor Brkgever. Jttelijk .Veel lering te herhaaldeli- iaarmee l veel nieuwe raakte, be- dat er opzet i van :hten liefde en het eren. voor vrijtvilligersiverk en in/ormele zorg Een van I buitt nig I met op de van Hani den 2 Een zijn 1 OP=OP en WEG=WEG - NATUURLIJK - I vflnDdw Helena Rasilova van Jan lingen die r De Nwe bare- wis- e Caba ls Theo Sara deze Informele Zorg mensen thuis. I of gewoon goed kunnen gebruiken. uur, Con- - Helena Zondag 30 maart, 15.00 uur: Dave Emerald and Friends Nederland tijdens de Europese tour. Kaarten voor het concert van Trilok Gurtu 1 servicet www.theaterst via 013 - 543 een zeer gezellige middag te worden. Personen uit de wijk die hun zelfge maakte gedichten tijdens deze middag reder. Hij gaat met zijn gedichten, op een amicale manier, de interactie aan met het publiek. Kortom: het belooft entijdse de mod Vanuit a Yama Gon Mevis goes Local ia is een van de bekendste raar voor mijn I eft mij ook geen an mijn trouwe de straat te laten k dan ook voor neer dan terecht hijnlijk met mij t, laat die DN4- zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij Mensen die extra hulp hard nodig hebben iscipli- 2 Mid- jein willen voordragen z harte uitgenodigd om doen. I kleurt rood boven 013, vlammen. Een halfgezon- 1t_. - j- resten was. Als de stilte, het gewee- "Dissen de m radeloos krat, echter tevergeefs. Onheilsvisioenen van de bovenste plank. Onder het vaandel Paganfest zullen vijf bloeddorstige stammen uit het noorden hun god deloze toom op ons afsteken. 29 maart, Bat Cave, Weedeater en Stinking Zaterdag 29 maart. 20.00 uur: Theatergroep Het Gezelschap met Alice #2 Alice #2 van de Vlaamse auteur Paul Pourveur is een onthutsend verhaal over de wanhopige en tegelijk verlei delijke legpuzzel van het leven Alice. Een leven dat doet smacl en huiveren, omdat de kwaad hun werk uitvoer Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl Zondagmiddag 30 maart vanaf 14,30 uur vindt er in Argentijns restaurant Argentina, Pater van den Elsenplein 101 in Tilburg, een dichtersmiddag plaats met de twee voormalige stadsdichters Jace van de Ven en Nick J. Swarth en de hui dige stadsdichter, Frank van Pame len. De toegang is gratis. ir - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg www.contourtilburg.nl - info@contourtilburg.nl Musical4u en orkest Musemates presenteren op vrijdag 18 april ’Off stage' in het cultureel centrum Jan J van Besouw aan de Thomas van Diessenstraat 1 in Goirle. Met deze voorstelling gaat Musical4u weer terug naar haar wortels. Gezellig De dichtstijlen van de drie dichters zijn verschillend en vullen elkaar zeer goed aan. De gedichten van Jace van de Ven zijn vaak romantisch van aard en geven een nostalgisch beeld van het Tilburgse stadsleven. Nick J. Swarth heeft een meer confronterende dichtstijl, afge wisseld met gedichten die meer weg hebben van een muziekstuk in perfect Tilburgs dialect. Frank van Pamelen is een virtuoos plezierdichter annex caba- Dinsdag 1 en ‘erstilburg.nl, telefonisch 22 20 en aan de balie tService van Theaters Donderdag 3 april, 20.15 uur. Schouwburg: Nederlands Dans Theater II - Dream Play De Zweedse choreograaf Inger staat bekend om zijn rijke danstaal. ’Dream Play' baseert hij op het verhaal van het rituele lenteoffer uit Stravinsky's Le Sacre du Printemps. Zijn aardse, expressieve bewegin gen passen wonderwel bij Strawin- ski's ruige klanken. 'Dream Play' lijkt op een dagdroom, vol fanta sie, erotiek en een vleugje humor. De veelbelovende Belgische cho reograaf en decorontwerper Celis maakt speciaal voor deze avond een nieuw werk, net als de Fransman Medhi Walerski. met hun boerderij en werk. Tot een grote brand hun boerderij in de as legt en ze gedwongen worden te kiezen wat ze met hun leven willen. Een voorstelling over stug vasthouden, verlies en drift. Grip gaat over Virginia Woolf, Plath en Sarah Kane. Schrijvers u.i de 20e eeuw die alledrie zelfmoord pleegden. Vanuit hun nagelaten lite ratuur wordt via beelden, tekst en beweging een ervaring gecreëerd die de constante twijfel en wanhoop van de mens weergeeft. Met Grip laat Jan Martens de werkelijkheid zien. of verkleuring werd extra aangezet. Ondanks zijn meedogenloze blik heeft de schilder ook oog voor wat zich achter dat vlees verbergt. De middag wordt georganiseerd door Stichting Kunstprojecten Tilburg en de Verrijk je Wijk ambassadeurs. Beide organisaties hebben het plan opgepakt om in alle Tilburgse buurten een culturele traktatie te verzorgen. De drie dichters Jace van de Ven, Nick J. Swarth en Frank van Pamelen zullen in het kader van dit initiatief voor de derde keer een dichterspro- granuna verzorgen. Ditmaal dus voor de bewoners uit de wijk Groene woud. Eerder waren er al succesvolle optredens in café De Kievitshoeve in de wijk Reeshof en op jazzpodium Paradox in de binnenstad. belangstelling voor het beeld blijkt te bestaan. Ze organiseert daarom open atelierdagen op zaterdag 29 en zondag 30 maart. Iedereen kan op beide dagen tussen 14.00 urn en 17.00 uur komen kijken in haar atelier aan het Oranjeplein 65 in Goirle. Ingang door de poort. Het benodigde bedrag om het beeld in brons te kunnen giéten is nog niet bij elkaar.Wie een bescheiden bijdrage wil leveren aan de realisering kan dat doen door een overschrijving op het speciaal geqpende rekeningnum mer 1079.49.156 bij de Rabobank ten name van H. van Rouwendaal - Goirle, onder vermelding van 'Held zonder Glorie'. Kunstagentschap Da Capo organiseert bij autobedrijf Probaat, Lochtstraat 6- 8 in Tilburg, een tentoonstelling van beeldend kunstenaar Rogier Plugers. Woensdag 2 april, 20.15 uur, Schouwburg: Cabarestafette - Drie voor de prijs van één Met één kaartje drie optredens zien van jonge, veelbelovende caba™- tiers. Dat is Cabarestafette. De wis selende bezetting maakt elke restafette uniek. Toppers als Maassen, Hans Teeuwen en Kroos leerden hun kunsten op manier aan een groot publiek te vertonen. Maak kennis met de grote namen van morgen. Met vanavond in ieder geval: Johan Goossens en Anne Jan Toonstra. En Nathalie Baartman geeft een voorproefje van haar nieuwe programma. Recyclewinkel Peerke aan de Korvelsewe keramiek, gemaakt door chronisch p' viteitencentrum Dongen. De voorzitte GGZ Midden-Brabant geeft volgende verkoop. n als Pharoah Sanders, Albert Ayler en John combineert deze sves uit de funk en is eigenzinnig. Het e Sky stond in de beste jazz albums Com .tstc, Office essen- Vayi Woensdag 2 april, 19.00 uur: R around the World Tijdens deze voorronde van de n: nale talentenjacht ROCk Around World laten de studenten van F MB hun talent zien en horen, thema is EmPOWERment en wc toegepast in niet alleen muziek, ook in comedy, art en andere dis» <Kjftien acts van het ROC n-Brabant strijden om een plekje finale van Mundial. Woensdag 2 april, 21.00 uur: The Core The Core is een van de ruigste jazzbands uit Noorwegen van dit moment. De band speelde op alle grote jazzfestivals van dat land. De c muziek is geworteld in de akoes- 5375537; e-mail tische modale jazz uit de jaren '60 korvel.speedxs.nl en haalt de inspiratie uit de muziek - van jazz-iconen al“ r Archie Shepp, Coltrane. The Core muziek met groov rock. De muziek i tweede album Blue Engelse top-10 van b van 2007 en het laatste, Of Zondag 30 maart, 12.00 uur: Cul tureel Café Carré Maandag 31 maart en dinsdag 1 april. 20.00 uur: De West en Jan Martens met Hei en Grip Hei van De West en Grip Martens zijn beide xoorstellii speciaal samen met en voor L Vorst gemaakt zijn. De West werd daarin begeleid door André Manuel, Martens werd begeleid door Maarten van der Put. Hei is een muziektheatervoorstelling over drie broers die zijn vergroeid Zondag 30 maart, 15.00 uur: Arte- lezing over Lucian Freud De opbrengsten van de schilderij en van de Britse kunstenaar Lucian Freud, die geboren is in Berlijn in 1922, lopen in de miljoenen. Zijn werk was de laatste tien jaar in ver schillende overzichtstentoonstellin gen te zien, onder meer in Groot-Brit- tannië, Duitsland, de VS en Japan. Dit jaar wordt zijn werk in het Haags Gemeentemuseum getoond. Ingrid Luycks belicht in de lezing de Brit van verschillende kanten. Behal ve de relatief late waardering vanuit de officiële kunstwereld, komen ook zijn grote voorbeelden, vriendschap pen, werkwijze en zijn modellen uit voerig ter sprake. Freud schildert mensen die dicht bij hem staan. Hij spaart zijn model len nooit, elke oneffenheid, vetrol zijn bij deze van om dat te komen Vrijdag 28 maart, Bat Cave, 20.30 uur: Mourning Beloveth, In Age lagazine, het vakblad and Sadness en Mael Mórdha wing in Nederland. Hij Mourning Beloveth bestaat sinds ijde blik over de manier 1992 enbegon met een sound die -soring het midden hield tussen Anathema en My Dying Bride (zonder keyboards), nes. Vijftie Zware grunts worden afgewisseld den-Braba met zuiver zangwerk. Mael Mórdha de f beschrijft haar eigen muziek als Gae lic Doom Metal. Dat slaat de spijker op de kop, getuige het zware, logge album 'Cluain Tarbh' uit 2005. Zondag 30 maart, 11.30 uui certzaal: Het Debuut - Basilova, piano In de serie Het Debuut worden de meest veelbelovende jonge musici van ons land gepresenteerd. Deze vroege zondagmiddag kunt u genie ten van het gepassioneerde spel van de jonge pianiste Helena Basilova. Geboren in Moskou, verhuisde zij op zevenjarige leeftijd naar Neder land, waar zij haar pianostudie afrondde aan het conservatorium van Amsterdam. Ze behaalde diver se eerste prijzen, waaronder die van het Prinses Christina Concours in 1998. Dinsdag 1 april, 20.15 uur, Schouwburg: Stichting Interna tionale Opera Producties - Lucia di Lammermoor (Donizetti) In dit geliefde meesterwerk van Donizetti klinken schitterende vir tuoze aria's en duetten. Het verhaal speelt zich af in de late 17de eeuw. Net als in Romeo en Julia draait deze opera om een vete tussen twee families. En ook hier bemint de dochter van de ene familie, de zoon van de andere. Hoogtepunt is natuurlijk de 'waanzinaria', waar in de met bloed besmeurde prima donna kan laten horen waartoe ze op vocaal gebied in staat is. "Het zijn mooie, unieke producten die een aanwinst zijn voor de winkel. Bij uitstek geschikt om als origineel cadeau te geven of te krijgen. Daar naast vind ik het van belang dat deze mensen zo kunnen laten zien dat ze over talent beschikken", zegt Hes- sels. Alle opbrengsten gaan naar het keramiekproject. live-orkest de muzikale begeleiding. Station Zuid presenteert met Panama Tijdens de voorstelling wordt het Pictures de voorstelling Newbodies. publiek meegenomen achter de cou- Twee dansers verbeelden zij aan zij lissen en de kleedkamers van de met twee acteurs de choreografie van musical The lion king. Wat gaat er Pia Meuthen en de tekst van schrijver schuil achter de glamour? Gedurende en regisseur Dirk Groeneveld, geba de avond krijgt het publiek het ant- seerd op de roman Het lichaam van woord op' deze vraag. Hanif Kureishi. In Newbodies verbin- Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Gra- den zij dans, theater en literatuur. fisch buro Goirle aan de Tilburgse- Een oudere, succesvolle schrijver en weg 33a in Goirle. zijn vrouw zijn neergestreken in een villa op een mondain eiland in de Middellandse Zee. Hij kan zo onge stoord kan werken aan zijn nieuwe roman. Een roman over de wens om weer jong te zijn, vitaal, seksueel, Ongeremd. Hij verzint een tweede kans, namelijk het krijgen van een nieuw lichaam, een newbody. Wat de schrijver denkt, zegt en schrijft, wordt in bewegingen uitgedrukt. Vooraf gaand aan deze voorstelling kan het publiek een inleiding bijwonen. Deze begint om 19.45 uur en is gratis toe gankelijk. Donderdag 27 maart, 20.30 uur, Concertzaal: Petra Berger Jan yne - Dichtbij! wwereldzangeres en een piano- uoos bundelen in dit programma krachten. Deze twee muzikale nten oogsten als solisten beide successen. Beiden blinken uit veelzijdigheid en het vermogen gevoelige snaar te raken bij hun liek. In het concert komen zowel :n veelbekroonde nummers aan als herkenbaar materiaal uit de eld van pop, chanson en musical. Janke Dekker speelt mee in 'Camille, een leven in Steen' veg 159 verkoopt zondag 30 maart psychiatrische patiënten van het acti- tter van de algemene cliëntenraad van .Je week zondag het startsein voor het Vrijdag 28 maart, 20.30 uur: Janke Dekker e.a. met Camille, een leven in Steen Camille Claudel kent van jongs af aan maar één passie, namelijk beeldhou wen. Als leerlinge komt ze in Parijs terecht in het atelier van de beroemde 1 Auguste Rodin. Hier doen Claudel en A Rodin een verbijsterende ontdekking, hun werken zijn haast niet van elkaar 1 te onderscheiden. Zijn ze beiden een andere kant van dezelfde ziel? Met dezelfde passie die ze in hun werk leggen, beginnen Camille en Rodin een verhouding. Rodins roem groeit, maar Claudel blijft in zijn schaduw. Haar gevecht voor erkenning krijgt steeds meer de overhand, haar demo- ij het leerimgwww. gesticht. waarelcxirhunten Met eenvoudige middelen, slechts in.^1 zeven sPeIers waaronder Janke Dek- ÏSi ker als Claudel en Paul Vaes „TschSlvX A^‘e Rodi" - een pianist i", zegt Van de Camp je-deze problemen Ik hoop vooral dat ta rhaal wordt als bij i Donderdag 3 april, 20.00 uur, Studio: Kwijt - De Kern Twee bejaarde actrices leven in hun herinneringen. Dan verschijnt er een mooie Marokkaanse verpleger in hun leven. Hij wil acteur wor den. Maar hij dreigt het land te worden uitgezet en kan onmogelijk terug naar Marokko. De overjarige actrices hebben plots een nieuwe glansrol. Strijdlustig klagen zij het land aan... 'Kwijt' gaat over hoop en wanhoop. Glamour speelt geen rol meer, maar ijdelheid nog wel. 'Kwijt' gaat over de humor en kracht van twee vakvrouwen en hun tedere band met een jonge Marokkaan. Vrijdag 28 maart, 21.00 uur: Soo Cho Quartet en Bram Stadhouders Onno Govaert Na haar studie klassieke piano en fluit in Seoel kwam Soo Cho in 2001 naar Nederland om zich toe te leggen n op de jazz. Haar composities zijn 1, poëtisch, haar spel is delicaat. Om haar muziek uit te voeren, formeerde If, Sylvia Soo Cho enkele jaren geleden haar ij vers uit eigen trio. Bas en drums dienen niet slechts ter begeleiding; de drie musici delen de verantwoordelijkheid voor melodie, harmonie en ritme. Bram Stadhouders uit Tilburg won op acht- en negenjarige leeftijd al con coursen voor klassieke gitaar. Op zijn elfde kreeg hij zijn eerste elektrische gitaar en toen hij als twaalfjarige de Pat Metheny Group hoorde, stortte hij zich op de jazz. Met de band Solar won hij in 2002 het Prinses Christina Jazz Concours en trad hij op tijdens het North Sea Jazz Festival. Tegelij kertijd verscheen hij veelvuldig op de dinsdagse^sies in Paradox, waar hij zijn gevpel voor improvisatie aan scherpte. Stadhouders en Onno Govaert spe len al van jongs af aan samen. Het duo staat voor een combinatie van gitaar'met gitaarsynthesizer, laptop, drums en percussie. Het streven van de spelers is om een gestructureerd Vrijdag 28 en zaterdag 29 maart, 20.30 uur: Station Zuid met New bodies Station wordt het Pictures de voorstelling Newbodies iter de cou- Twee dansers verbeelden zij aan z van de gaat er ilife-bands van Europa. De groep ibineert traditionele percussie met leme Afrikaanse pop en highlife, en muzikanten en dansers bren- vol enthousiasme sterke vocale harmonieën, ondersteund door swin gende gitaren en krachtige drums. Swing mee op aanstekelijke ritmes als kpanlogo, agbedja, adowa, kple en damba. Speciale gast is trompet tist Gon Mevis, ook bekend als wet houder in Tilburg. Yama Yama staat garant voor een wervelend dansfeest! wordt het indrukwekkende verhaal van Camille in een musical verteld. Zowel de Vlaamse als Koreaanse productie van Camille is vele malen wegens succes verlengd en genomi neerd voor de Vlaamse en de Korean Musical Awards. Donderdag 3 april, 21.00 uur: ikorkest avontuur vervolgt. In de eerste aprilweken van 2008 staat een Zaterdag 29 maart, 22.00 uur: gloednieuw Beukorkest weer op de Ontspoord met Rude Awakening, podia. Want er is honger naar meer Peaky Pounder, Arkus P, dj Daisy muziekmozaïëk van deze 15-koppige en Jonathan Mendiola gelegenheidsformatie rondom Stuur- Rude Awakening (Sebastian Hoff) baard Bakkebaard en Rik van lersel. is dankzij zijn innovatieve werk een In de bezetting van dit jaar zitten belangrijke ambassadeur van de onder andere André Manuel (Krang), hardtechnoscene geworden. Op zijn Bart Maris (dEUS), DJ DNA en René sublabel 'r_AW' worden de grenzen van Barneveld (Urban Dance Squad), van techno en industrial afgetast maar Beukorkest laveert tussen harde rock, ook verbonden. Hoff (ook bekend als avant-garde, elektronische muziek, Promo) geeft een originele draai aan noise, punk, americana, blues, jazz de ontwikkeling van experimentele en alles daar tussenin en omheen, hardtechno en gebruikt harde kicks en donkere gevoelsvolle breaks, om een noisy sound van topklasse te maken. grote bedragen dan meestal uit, ■aaiende huis, op besluit. De stem Veyer heeft zich loren tijdens de e en raadsverga- j bepleitte daarin 1 niet met kunst i, mevrouw Van ist zich dan ook litiek bemoeien, id dit soort hoog- mel de geur van en partijdigheid n jonge moeder met drie kleine kinderen, net ge leiden, heeft het emotioneel niet makkelijk. Ze moet weer een hele nieuwe start gaan maken en kan daarbij een steuntje in de rug goed gebruiken. Weet jij van wanten? Kun jij haar hierbij helpen? Spreekt het je aan om in bovenstaande situaties on dersteuning te bieden? En voel je er wat voor om gedu rende'een langere periode één keer per week naar een gezin te gaan en daadwerkelijk een band op te bouwen met hen? Op 6 oktober 1944 greep de jonge soldaat Karl-Heinz Rosch zonder daar verder bij na te denken twee Goirlese kinderen onder de arm en bracht ze in veiligheid voor inko mend vuur van de geallieerde kanon- De tentoonstelling is te zien in de show- nen in België. Zelf liet hij daarbij room van het bedrijf en is vrij toeganke- het leven. Zijn heldendaad is nooit lijk te bezichtigen van 1 april tot 1 juni, echt erkend of beloond, want hij Meer informatie: www.rogierplugers.nl stond aan de kant van de vijand. Om deze soldaat .toch postuum te eren, heeft kunstenares Riet v.d. Louw, een ook rechtstreeks de emoties van het monumentje gemaakt. Omdat het moment verklanken. Grote verschil- beeld nog niet in brons is afgegoten, len in dynamiek zijn daarbij niet is deze in klei vorm'gegeven onbaat- uitgesloten. zuchtige daad zeer kwetsbaar. Maar de Riet v.d. Louw durft het toch al tentoon te stellen, omdat er veel :re, nuttige zaken, ja, u en uw partij en daarom heeft u ling erbij gehaald. 2 niet over de ver- :kke. Heel wrang akende ongeval er moest zijn. Stie- l velen, zachtjes in eker toen u in een it de chauffeur op i. Moeilijk bij zo'n I n maar afwachten gaat bedenken en jk 'nieuwe ronde, ik kan uw partij opgaat voor vele :treft de volgende hgen. zijn: verkiezing is Vrijdag 28 maart, 20.30 uur, Con certzaal: Het Brabants Orkest - deSymfonische Beleving: Vaughan- Williams, Bruch, Elgar Toen de befaamde Schotse dirigent James Loughran werd gevraagd om dit concert samen te stellen, was zijn keuze snel gemaakt. Louter Britse werken! Bij het kiezen van een vio liste ging hij minder chauvinistisch te werk, het werd het jonge Nederlandse talent Simone Lamsma. Wél met Brit se opleiding: Simone zwaaide af van de Royal Academy of Music met de prestigieuze Princess Alice's Prize i zak en scoorde in 2006 zilver op International Violin Competition v Indianapolis. Dat belooft wat! 20.00 uur. Studio: Het Syndicaat - Apocalypso Een funky voorstelling waarin kleurrijke personages bijval krijgen van een live band. Een voorstelling van de straat. De wereld vergaat, maar de maatschappij staat erbij en kijkt ernaar. Dooie duiven vallen bij bosjes uit de lucht, maar niemand lijkt iets te merken, ondanks de waarschuwingen van verschillende passanten. Wat is het verschil tussen de Dag des Oordeels en elke andere dag? Jongeren van de opleiding ROC Cultuur zorgen voor extra activiteiten rond de voorstelling. De internationale percussieheldTrilok Gurtu is door tijdschriften als Down beat en Drum Magazine herhaaldelijk uitgeroepen tot beste percussionist van de wereld. Gurtu is dan ook een graag geziene gast op bekende festivals en werkte met grootheden als Frank Zappa, Level 42, Nenneh Cherry en Angelique Kidjo. Op zater dag 5 april om 20.30 uur doet Trilok Gurtu Concertzaal Tilburg aan voor een spectaculair concert. Zet Trilok Gurtu en zijn band met een gigantische batterij aan percus- sie-instrumenten op het podium en er ontstaat een ultieme muzikale smelt kroes. Je hoort zowel funk, jazz, Afri kaanse soul als traditionele Indiase muziek uit zijn geboorteland door klinken. Trilok Gurtu beheerst alle ritmes, van traditioneel tot modem. Wat bij zijn live optredens vooral opvalt, is zijn intense spelplezier. Gurtu sluit niets uit en schuwt geen enkel experiment, waardoor zijn con certen een belevenis zijn. Het concert van de Tickets in Tilburg is het enige concert in Tilburg. Donderdag 3 april, 18.00 uur: Paganfest met Ensiferum, Kor piklaani, Moonsorrow, Tyr en Elu- veitie Zaterdag 29 maart, Bat Cave, De hemel 20.30 uur: Weedeater en Stinking Tilburg in Lizaveta ken Drakkar bonkt tegen de Het Amerikaanse Stinking Lizaveta van wat ooit de Piushaven maakt een vreemde combi van punk, de rook optrekt overheerst metal, doom, jazz en nog een stuk slechts onderbroken door he of wat invloeden is vooral live een klaag van de vrouwen. Ti ware belevenis. Bij Weedeater horen puinhopen zoeken mannen we minder stijlen en subtiliteit terug, naar een laatste fust of kra maar des te meer slepende riffs en tevergeefs. Onheilsvisio- gorgelzang. Het trio produceert een mix van doom, sludge en southern metal die ze zelf omgedoopt hebben tot weedmetal. Dinsdag 1 en woensdag 2 april, 20.30 uur: Vloeistof met Popcorn- pretpark Verbeelding wordt in belangrijke mate vormgegeven door de mediacul tuur waarin de mens leeft. Een strak geregisseerde commerciële beelden stroom beïnvloedt dag in dag uit het doen en laten van de mens. Het Til burgse gezelschap Vloeistof neemt de toeschouwer mee naar een wereld van verleiding en vluchtgedrag. Zes dan sers bevinden zich tussen het publiek, in een donkere thrillerachtige sfeer zijn ze te observeren. Ze geven zich over aan sensatie, geweld». sefc romantiek. De dans vindt rondon publiek plaats. In Popcompretpark zijn film en met elkaar verbonden en WOfffé live gemixt. De filmbeelden mat leren de werkelijkheid en geven zc andere kijk op de gebeurtenissen i zaal. Vloeistof maakt eiger over menselijk gedrag in c tijd! Er wordt gewerkt daagse bewegingen, die l becommentarieerd worden. Afghaanse moeder is veel bezig met de verzorging haar drie jonge kinderen. Hierdoor komt ze weinig iten de deur. Ook is de woonruimte klein en is er wei- bewegingsvrijheid voor de kinderen. Wil jij samen t haar en haar drie kinderen leuke dingen doen? Ad Maatjens is hoofdredacteur van Sponsor Magazine, het over sponsorir c heeft een wijde um uv ma waarop het bedrijfsleven sponsoring gebruikt in haar marketingcommuni catie en welke ontwikkelingen daar in te vinden zijn. Hij is ook nauw betrokken bij advisering van cultu rele organisaties in Nederland. Tij dens Cultureel Café Carré verzorgt hij een inleiding over het thema cultuursponsoring. Vorig jaar hield ze zich bezig met cabaret, dit jaar brengt ze een musical pur-sang. Voor het eerst verzorgt een Meld je dan aan bij Home-Start. Je krijgt een cursus aangeboden zodat je niet onvoorbereid bent als je aan dit vrijwilligerswerk begint. Daarnaast on- dersteunt een beroepskracht je tijdens je werk en heb je regelmatig overleg met collega-vrijwilligers die hetzelfde vrijwilligerswerk doen. Op' 10 en 17 april van 09.00 tot 13.00 uur ,s. is er weer een cursus. Wil je mqer weten of wil je je alvast aanmelden, neem dan con tact op met Home-Start en vraag naar Tonny van Dom melen of Margaret Ariëns, *013 - 543 45 72. Zaterdag 29 maart: 22.00 uur: Kwani Experience Het achtkoppige Kwani Experience begint om 09.30 uur en wordt om 16.00 uur afgesloten. De begeleiding is in handen van Ine Hulsenboom en Br. Harrie van den Bosch. Voor aanmelding en meer informatie: Br. Harrie van den Bosch, Korvelse- weg 165, 5055 JD Tilburg, tel. 013- 5375537; e-mail harrievdbosch@ "Het doel van de publieke verkoop moet bijdragen aan de versterking van het gevoel van eigenwaarde van de patiënten die deze mooie produc ten maken", zegt personeelslid van het activiteitencentrum Yvonne van Strijp. Winkeleigenaar Peerke Hessels was meteen enthousiast over het idee. Beul Het twee ap gloednie muziekmoz-- gelegenheidsformatie baard Bakkebaard en In de bezetting van dit a-jjre Am4-" is (dEl van Barneveld Beukorkest laveert tussen harde i avant-garde, iise, punk, alles daar tussenin en omhe Grammy.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7