Vuur, rook en veel stoom 3 Bartels oog- en oorstrelend AXI S! fj ns Werken onder de grond, op de weg en boven het water LST doet toch mee aan sfeeronderzoek SHOP OPENINGS f Werken aan A65 ÏS Rijvaardigheidstest voor vijftigplussers Hoofdrollen Sound of Music CANS A R E L CAFE 3 huur Oude paastak I Muzikale Mixx-party in Postelse Hoeve 20% KORTING op alle nieuwste w Bewoners Witbrant-West blij met paaltjesoverleg DONDERDAG 27 MAART 2008 - PAGINA 3 DETILBURGSE KOERIER MAART 2008 - PAGINA j a. -u~- £1 i wij gesloten i Compleet de goedkoopste! Centrale )aan, er de Efte- V&V te®iy£seK«erier The Mixx jnkele ienten Feliciteren de met hun 33 jaar bestaan 1 Alle merken Plasma - LCD TV uit voorraad sterk afgeprijsd! I, maar helpen vrijw erk nemen de homr Rob Vereijken Vrouwelijk wilgenkatje (FOTO: ROB VEREIJKEN) Hifi video U kunt contact opnemen met Johan Heefter van Natuurmuseum Brabant, tel. (013) 535 39 35 of e-mail j.heeffer@natuurmuseumbrabant.nl 27030S-W13 Stadsnatuur Bijeenkomst CDA over jeugd en alcohol itiging: 52 970 Heuvel 24 - Tilburg www.cafekarel.nl - www.lastapastilburg.nl 542 23 42 dseweg.readshopjil advertenties Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgsekoerier.nl OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 -18.00 uur. Woensdag, Vm vrijdag 9.00 -17.00 uur. DIRECTIE J.A.J.M. de Beer p het uommo- voor de Panasonic DVD Recorder met Harddisk 160 GB Harddisk HDMi -1080p Multi-Format, EPG, zwart of zilver J399S nu FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg Heer op wonen I ALLEEN BESTERDRING 87- 89 TILBURG TEL (013) 543 14 89 www.bartelstilburg.nl KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. AXIVLOER OPENDE NIEUWE VESTIGING IN OSS VAN 21 T/M 29 MAART vaak vele ja experimente van modellen miniatuurmachi lust voor Copai- derlandse Adamo. deze avond speci- The Mixx. avond verder optredens e Mardi Gras Jazz Band (oude jazz) en c Ashton. informatie: www.the-mixx.nl tilburgsekoerier.nl ekoerier.nl Hebt u belangstelling voor techniek in de modelbouw met een vleug nostalgie? Dan mag u op zondag 30 maart de Internationale Voorjaars- stoomdag beslist niet missen. Daar zijn dan honderden hobbyisten uit binnen- en buitenland verzameld met een passie voor de stoommo- delbouw. Zij showen hun pronk stukken en staan klaar om hun ken nis en ervaringen uit te wisselen. Het evenement wordt gehouden in De Wetering, Weteringplein 1 in Loon op Zand, en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Wilgen en vochtige plekken horen bij elkaar. In moerassen en aan waterkanten groeien de meeste wilgensoorten in weg o- In geval van Hoogstandjes Naast de vele stoommachines zijn op Automobilisten boven d tioneren in het verkeer Het Tilburgs Overleg Geh tegen een kleine vergoedir LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Tosseram daardoor des»**" maken om te la< n woonhuis. >9 huizen in g Weerselo**"*' brug aan te brengen. Daarna knapt ze de onderzijde op. ^2—- Panasonic Blue-Ray speler High-Definition 7.1 True HD/DTS 1080p- iHD Beeldverwerking voor alle discs DETILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 100015000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactieOtilt Site: www.tilburgsek Piushaven 9, Tilburg. T 013 - 58 11 633. Ma gesloten. Pi t/m vr 09.30 - 18.00 uur. Do koopavond. Za 09.30 - 17.00 uur. Wilgen hebben een enorme groeikracht. Knotwilgen zijn misvormde wilgen, die door de mens zo om de drie jaar van de takken worden beroofd. Laatje dat snoeiwerk achterwege, dan groeien de takken door. De boom kan op een gegeven moment het gewicht niet meer dragen en hij scheurt in. Als je eenmaal begint met knotten, moetje dat ook altijd blijven doen. In Moerenburg ten oosten van Tilburg staan prachtige oude knotwilgen. De laatste jaren zijn daar ook heel wat i decoupeerzaagma hine - - BbestEdlngvan ^een GRATIS decoupeeraagmachme tw.v. €49,- CMIeen geküj bij aankopen h aetepenotel I Als de vruchten in de vrouwelijke katjes aan het eind van de lente rijp zijn, klappen ze open. De zaadjes hebben een parachute van haren. Als ze naar beneden vallen, landen ze altijd met het zaadje mooi naar beneden. Vaak blijven ze met de haren wat aan elkaar hangen en gaan ze als grote witte pluizen met de wind mee. Zo waaien ze ook door heel de stad. Omdat ze weinig eisen aan de omgeving stellen, kom je ze ook overal tegen. Soms zijn ze zelfs uitgegroeid tot flinke bomen. In de zomer is een boswilg ook eenvoudig te herken nen aan zijn brede blad. Dat lijkt meer op een appelblad, ter wijl de meeste 'water-wilgen' veel smallere bladeren hebben. Het is een tijd erg populair geweest om in de voortuin een klein knotwilgje te zetten. In de tuincentra werden ze veel verkocht: wilgjes met afhangende takken waar in het voorjaar de mooie gele katjes aankwamen. Zoals u nu natuurlijk wel begrijpt, zijn dat alleen mannelijke planten. Houd ze wel kort, dan heb je er je hele leven lenteplezier van. vivaLAS tapas Frutbloazen PHILIPS 'Ambilight' LCD-TV's zolang de voorraad strekt, 32"-37”-42''-46" Op-Op Voor meer informatie over de Stoom groep Zuid kunt u terecht op www. stoomgroepzuid.nl Axi Vloer, de succesformule in parket, laminaat en planken r> heeft een El gelegd: In Oss is een nieuwe vestiging geopend j en dat vieren we met grandioze KNALAANBIEDINGEN voor I alle filialen met prijzen die ware El-openers zijn: KOM DUS SNEL LANGS of surf naar www.axivloer.nl jaren van kennis vergaren, iteren en bouwen, juwelen op. Natuurgetrouwe tines die niet alleen een het oog zijn, maar die ook telijk functioneren. Water in u ..vivu «f een gasbrandertje eronder en de stoomlocomotieven, -walsen, -boten en stationaire stoom machines komen tot leven. Woensdagmiddag maakten ling Theaterproducties en Entertainment de hoofdrollen voor de musical The Sound of Music bekend. De presentatie vond plaats in het SalzburgerLand, de prach tige omgeving waar de wereldbe roemde film in 1965 werd opge nomen. Wieneke Remmers tekent voor de rol van Maria, de novice die gouvernante wordt van de zeven kinderen van kapitein Von Trapp. 5x Scherper dan DVD! i Als beste getest! de expositie ook modernere modellen van bijvoorbeeld diesel en elektrische treinen, motoren en vele andere tech nische hoogstandjes te vinden. Even als bij de stoommodellen gaat het hier weer om veelal zelfgebouwde stuk ken. Mocht bij u de vonk van deze prachtige hobby overslaan, dan kunt u terecht bij de tekeningenarchieven van de Nederlandse Vereniging van Modelbouwers en de Stoomgroep Holland. Met de tekening in de hand doet u vervolgens uw eerste inkopen deze gestaag groeie is een schat aan informat en zult u steun vinden b sen v?~ J* is daarmee uw jaarsstoomdag i een prachtige h' Complex Dit werk wordt gecombineerd met ige werk aan de Ringbaan- Oost om langdurige verkeersoverlast zoveel mogelijk te voorkomen. Als de brug is opgeknapt, gaat hij weer zo’n vijftien tot twintig jaar mee. "Het is een ontzettend complex project geweest waar met veel tegenstrijdige belangen moest worden omgegaan: het intensieve verkeer, de bewoners en daar kwamen afgelopen maanden ook nog de verschillende nutsbedrijven bij", legt CDA-wethouder Els Aarts (Verkeer) u: we de klus ben.” Aarts: na deze l laten testen of ze goed func- april de Broem-test te doen, ities (TOG) organiseert deze REDACTIE Aldert van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen Ouderen worden bijgespijkerd over 1 de verkeersregels en krijgen inzicht in hun rijstijl. Dit vindt plaats ir T'* Druiventros aan de Bosscheweg Berkel-Enschot. Klachten over de bezorging? Bel vrijdag Vm dinsdag tijdens kantooruren (013)58211 08 of stuur uw klacht naar bezorging@tilburgsekoerier.nl U kunt voor uw exemplaar van De Tllburgse Koerier ook terecht bij ons kantoor aan het NS-plein 14 in Tilburg. Bovendien kunt u De Koerier in Tilburg afhalen bij de stads winkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Heyhoef) en Berkel- ftischot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oisterwijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering Het Platform Stadsnatuur Tilburg is een samenwerkingsverband van Natuurmuseum Brabant, IVN Vereniging voor natuur- en milieueducatie - afdeling Tilburg, KNNV (Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging) - afdeling Tilburg, Rauwbraken Onderwaterpark en gemeente Tilburg. DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoaf- drukken dienen vrij van rechten te worden aangeleverd. Eventuele naamsvermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te worden. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. Hoofddoelstelling van het platform is het vergroten van het natuurbewustzijn bij mensen die in Tilburg wonen, werken en/of recreëren. Tegelijkertijd wil het platform dat op diverse fronten meer aan dacht komt voor behoud en versterking van een gevarieerde natuur in de stedelijke omgeving van Tilburg. Eén van de activiteiten is deze artikelenreeks. Maandelijks wordt in deze rubriek informatie verstrekt over stadsnatuur (auteur is Rob Vereijken) Reacties zijn welkom! tellenden wordt verzocht hun uiig per mail door te geven via "ten raadtilburg.nl. lourg Stadsnatuur Tilburg Sceptisch Ook de ambities van de LST om in 2010 te laten zien dat 'het echt anders kan en moet', speelt daar bij een rol. Smolders: "Wij hebben niets te verbergen en daarom heb ik besloten om toch mee te doen aan Nederland. Maar zelfs in de droge stad kom je overal wilgen tegen: in een bloembak, een poortje en op een braakliggend terrein. Het gaat daarbij vrijwel altijd om de boswilg. Dat is echt dé stadswilg. Als aan de kale takken nog geen wilgenbladeren zittpn, dan staat hij juist in bloei. Het is de eerste plant die in het voorjaar grote hoeveelheden stuifmeel en nectar voor de bijen levert. In de wilgenkatjes zitten tientallen bloemen dicht bijeen. Als ze nog zo mooi zilverachtig zijn, zijn ze nog maar net uit de knop. Als ze doorgroeien, komen de meeldraden naar buiten en worden het gele mannelijke katjes. Maar waar zitten de e, vrouwelijke bloemen? Die zitten op een andere wilgenstuik. Een wilg is namelijk óf mannelijk óf vrouwelijk. Dat betekent: de ene wilg draagt alleen de gele mannelijke katjes en de andere alleen de groenachtige vrouwelijke katjes. arOp de zoetige lucht en de aantrekkelijke lentehapjes van de oude knotwilgen. De laatste jaren zijn daar ook heel wat bloemen komen overigens niet alleen de bijen af. Bijen halen jonge knotwilgen geplant. Dan worden jonge wilgentakken in wel het stuifmeel en de nectar weg, maar helpen vrijwel niet de grond gestoken. Omdat het in Moerenburg nogal vochtig bij de bestuiving. Het bestuivingswerk nemen de hommels en is, komen er vanzelf wortels aan de takken, net als aan de vliegen wel voor hun rekening. paastak in de vaas. Na een paar jaar top je de stam en de knotwilg is geboren. gesproken koerier Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. Ini.: De Twem: Yvonne van Hees Tel. 013-583 9999 De Tilburgse Koerier is lid van organisatie van lokale nieuwsmedia O nnp Bureau Consort uit Zeist moet probe ren de oorzaken van de slechte ver houdingen tussen bepaalde fracties te achterhalen en voorstellen voor verbeteringen van de sfeer doen. "De onderlinge verhoudingen en de werk sfeer tussen de Lijst Smolders en SP, VVD, CDA, Algemeen Belang, Verenigde Senioren Partij Tilburg en D66 zijn al een hele tijd goed", legt Smolders uit. "Daarom hebben de fractievoorzitters van deze partijen een beroep op mij gedaan, als frac tievoorzitter van de Lijst Smolders, om mee te doen aan het sfeeronder zoek. Als zoveel partijen een beroep op je doen, dan moet je dat uiterst serieus nemen en niet halsstarrig zijn, immers alleen verstandige mensen kunnen van mening veranderen. Dat het betekent overigens niet dat de LST dige anders gaat werken." g de vijftig jaar kunnen r door op maandag 21 a| ehandicaptenorganisati ling. 2006 en 2007 voor het opknappen van de ringbanen beschikbaar is gesteld, is zo goed besteed.” Komende weken wordt duidelijk of de werken inderdaad voor 20 april af te ronden zijn. Aarts: "De aannemer en het gemeentelijk ingenieursbureau werken keihard om deze deadline te halen. Natuurlijk levert het werk hinder .1. u__p jg raensen hier begrip vm» kunnen opbrengen en dat goede rilige infrastructuur een belangrijke De bewoners van Witbrant-West kunnen opgelucht ademhalen: er komen geen palen in de paden voor de woonhuizen die alleen een speciale amb tenaar kan laten zakken. De huidige palen zullen echter wel worden •'ervangen door andere die minder diefstalgevoelig zijn. Dat is de uit komst van het overleg tussen een driekoppige delegatie van de bewoners en CDA-wethouder Els Aarts (Verkeer en vervoer). Dit vond afgelopen bij de vele aanwezige gespecialiseer de handelaren. Gaat dat te snel voor u dan kunt u natuurlijk eerst uw ogen de kost te geven en uw oor te luister te leggen bij de vele deelnemers. Zij kunnen u helpen bij het maken van een keuze uit het enorme scala aan mogelijkheden. Daarnaast opent een lidmaatschap a 25 euro per jaar bij de Stoomgroep Zuid vele deuren. Voor meer informatie kunt u terecht bij de stand van de Stoomgroep Zuid. Op clubavonden en -evenementen van Water en kolen De stoommodelbouw is een hobby waarin vele vaardigheden samenko men. Van eenvoudige tot ingewik kelde metaalbewerkingen via het daadwerkelijk functi leggen van een miniatuur keramiek de ketel en kolen of tegelvloertje tot en met het aanbren gen van houten bekleding op een stoomketel. De modelbouwers halen werkelijk alles uit de kast om hun werkstukken zo goed mogelijk op het origineel te laten lijken. Dat levert, na waarna een speciale ambtenaar zou langskomen om het paaltje te laten zakken. Hierop ontstond fel verzet in de buurt. Onlangs gingen bewoners handtekeningen ophalen voor behoud van de bestaande situatie. Bij 304 van de 409 huizen kregen ze steun voor hun wens om de bestaande situatie te handhaven. Bij slechts 31 woningen kregen de bewoners geen handteke ning en de rest was niet thuis. De LST stelde onlangs een schrifte lijke vraag over dit onderwerp aan burgemeester en wethouders en de afsluiting van de straten kwam ander halve week geleden aan de orde in de commissie Fysiek. Aannemer Heijmans is in de St. Joseph- straat en aan de Oisterwijksebaan bezig met rioolwerkzaamheden. Voor Nederlandse begrippen gebeurt dit op een zeer innovatieve manier. Het oude gemetselde hoofdriool is aan renovatie toe. Kunststof schaaldelen van 1,80 meter hoog en 2,40 meter breed wor den in het meer dan honderd jaar oude riool gereden. De grootste afstand die zo moet worden afgelegd, is 250 meter. Dat is vanuit de Oisterwijksebaan, onder de Ringbaan Oost door, onder de St Josephstraat tot de kruising met de Prinsenhoeve. Continu werken In verband met de strakke planning werkt de aannemer er de komende week continu door. Om begrip te vra gen voor de situatie, zijn de gemeente Tilburg en de aannemer dinsdag avond bij de direct omwonenden van de rioolput aan de Oisterwijksebaan aan de deur geweest. Dit werk is al een week aan de gang en er is al de nodige tegenslag geweest. Daarnaast Op de A65 ter hoogte van Til- burg-Noord en Vught vinden er vanaf volgende week 's avonds en 's nachts werkzaamheden plaats. De oprit naar Tilburg-Noord is een paar nachten afgesloten voor verkeer richting 's-Hertogenbosch: Dit is het geval, op maandag 31 maart vanaf 19.00 uur tot dinsdag 1 april 06.00 uur, van woensdag 2 april van 19.00 uur tot donderdag 3 april 06.00 uur en op vrijdag 4 april van i9.00 uur tot zaterdag 5 april 01.00 uur. Auto mobilisten moeten rekening houden met een langere reistijd vanwege de omleidingen. Er is een aantal omleidingsroutes van uit Tilburg-Noord richting 's-Herto genbosch A65/N65. Automobilisten t* x i i x tot knooppunt De Baars, A58 richting richting Eindhoven/'s-Hertogenbosch tot knooppunt De Baars en via A65/ N65 richting 's-Hertogenbosch. Ter hoogte van Vught vinden er werk zaamheden plaats aan een viaduct van ver maandag 31 maart tot en met vrijdag 4 kor april van 19.00 tot 06.00 uur. De afrit A65, Ring 's-HertOgenbosch/Vught- dinsdag plaats, centrum (1) is afgesloten voor verkeer uit Tilburg in de richting Utrecht. Het verkeer wordt ook hier omgeleid. Er is een aantal omleidingsroute naar Ring 's-Hertogenbosch/Vught-cen- trum. Automobilisten kunnen de A65 volgen richting Utrecht tot knooppunt palen geplaat Vught, A2 richting Utrecht, afrit St. woonhuizen, iende vereniging Michielsgestel (afritnummer 22, via matie te halen oprit St. Michielsgestel, A2 richting bij het oplos- Eindhoven tot knooppunt Vught, A65 van de vele uitdagingen die de richting Tilburg en afrit Ring 's-Herto- ielbouw in zich heeft. Wellicht genbosch/Vught-centrum (afritnum- bezoek aan de Voor- mer 1). w meteen het begin van Gele borden langs de hobby. omleidingsroute aan. o slecht weer kunnen de werkzaamhe den worden uitgesteld. Andere hoofdrollen worden gespeeld door Rein Kolpa als kapitein Von Trapp, Anouk Maas als oudste doch ter Liesl en Steven Colombeen, in de rol van de jonge postbode Rolf. Koen Crucke speelt Oom Max, een vriend van de familie en Ellis van Laarho ven, de barones die verloofd is met de kapitein. Tot slot wordt Jackie van Oppen Moeder Overste van het non nenklooster, die Maria naar de fami lie Von Trapp stuurt. The Sound of Music is de opvolger van de musical Assepoester, die begin deze week met De delegatie noemde het overleg 'heel constructief. "We zijn blij dat de wet houder ons serieus neemt", aldus een woordvoerder. In Witbrant-West zijn demontabele -^laatst in de paden voor de De bewoners kunnen jsgewenst zelf het pad vrij- te laden en te lossen voon hun woonhuis. Het gaat hierbij om 409 huizen in de Waardenburgstraat, de Weerselostraat, de Wittemstraat en de Wolvegastraat. Omdat de huidige geven de regelmatig worden gestolen, wilde de gemeente nieuwe palen met een slot plaatsen. De bewoners zouden dan voortaan het centrale meldpunt bellen Het jeugd thema van die aanst van 15.00 tot E Mutsaers aan c. gehouden. Tijdens deze bijeenkomst wil het CDA uitgebreid stilstaan bij het lan delijke initiatief 'Vroeg op stap, vroeg weer thuis'. Dit is een actie om te komen tot een mogelijke aanpassing breed repertoire met van de horecasluitingstijden om zo de lige en Zuid-Amerik, jongeren te bewegen eerder op stap te -v J- gaan, maar ook weer eerder thuis te komen. Daarnaast wil de partij met de aanwezigen discussiëren over het gebruik van alcohol door de jeugd, de gevolgen daarvan en de aanpak van dit probleem in het kader van de nota Lokaal Gezondheidsbeleid 2008-2011. Belangstelle aanmelding kaspergroter De test is geheel vrijblijvend en heeft geen gevolgen voor het huidige rij- in De bewijs. Het programma bestaat uit y 11 in verschillende onderdelen, zoals een oog- en gehoortest, een theorieles en bewegingen voor ouderen. Daarnaast maken deelnemers een autorit met een rij-instructeur in hun eigen auto. Belangstellenden kunnen zich tot 1 april bij TOG aanmelden via 013- 4686165 of de gegevens mailen naar nelly.debeule@togtilburg.nl. Betaling is alleen mogelijk door overschrijving op giro 4880784 ten name van TOG Tilburg onder vermelding van Broem- test. De kosten bedragen 10 euro. 90.000 verkochte kaarten werd afge sloten. The Sound of Music zal vanaf 17 september exclusief in het Efteling Theater te zien zijn in een nieuwe, Nederlandse versie, onder regie van John Yost en vertaald en bewerkt door Allard Blom. Op 28 september is de feestelijke gala-première. The Sound of Music opent het thea terseizoen 2008/2009 vanaf 17 sep tember als een Open Eind voorstel ling. De kaartverkoop is vooralsnog opengesteld tot en met 4 januari 2009. Nieuw is dat een bezoek aan de musi cal gecombineerd kan worden met een bezoek aan het zomerseizoen van de Efteling. The Sound of Music is na TiTaTovenaar, Annie en Assepoester de vierde productie, die in samen werking met Albert Vertinde en Roel Vente wordt gepresenteerd. Kaarten voor The Sound of Music in het Efteling Theater kunnen worden gereserveerd via tel: 0900-0161 (0,25 p/m), 7 dagen per week van 09.00 tot 20.00 uur en via website www. efteling.com. en alcoholbeleid is het een CDA-bijeenkomst, staande zaterdag, 29 maart, Op zaterdag 29 maart organiseert het t 17.00 uur bij Boerke orkest The Mixx een muzikale avond de Vijverlaan 2 wordtr in de Postelse Hoeve aan de Dr. Deelenlaan 10 in Tilburg. A~ om 21.00 uur. De zaal gaat om 20.00 uur. Deze avond i o.a. The Mixx op, een band van zes enthousiaste muzikanten met een ij 1 0 a Fransta- en Zuid-Amerikaanse muziek en verschillende soorten dansmuziek. De Vooijaarsstoomdag, voor de 28e keer georganiseerd door de Stoom groep Zuid, is jaarlijks hét moment voor het grote publiek om kennis te maken met de vorderingen op gebied van de miniatuur stoonu delbouw. Het feest begint L ingang van De Wetering waar enkele deelnemers de kracht van hun stoom locomotieven zullen demonstreren. Eenmaal binnen is het zaak om niets van de vele stands en geshowde modellen te missen. De vele werk stukken gebouwd in diverse scha len zullen ongetwijfeld uw aandacht trekken. Zij nemen u mee naar de nu vaak geromantiseerde tijd van het stoomtijdperk. Een tijd waarin tech nische hoogstandjes en vormgeving met allure hand in hand gingen. de inventarisatieronde van het sfeer onderzoek. Door eerdere ervaringen blijf ik wel zeer sceptisch over onder zoeken binnen de overheid. Voor de Lijst Smolders was het overigens ook van essentieel belang dat de rol van burgemeester en wethouders goed wordt onderzocht." Eerder gaf Smolders aan geen mede werking te verlenen aan het onder zoek. De LST was boos over een aantal uitlatingen die burgemeester Ruud Vreeman eind vorige maand in Brabants Dagblad deed over dit onderwerp, volgens de partij tegen de afspraken in, en eiste - tevergeefs - excuses. De WD beraadt zich nog over de vraag of zij mee wenst te doen aan *-^t onderzoek van de extern deskun dige naar de sfeer in de Tilburgse gemeenteraad. Het onderzoek begint met een inventarisatieronde, waaraan de liberalen zeker hun medewerking verlenen. Aan de hand van de uitkom sten hiervan worden de onderzoeks vragen geformuleerd. Als die niet aansluiten bij de problemen zoals de VVD die in de gemeenteraad ervaart, doet de partij niet meer mee. De paasversiering die aan de paastak hangt, gaat weer terug - in de doos. De tak van de kronkelwilg, waar alles aan was opgehangen, zou in de groenbak verdwijnen. Maar bij het bekijken van de tak lijkt er een wonder gebeurd te zijn: uit de tak zijn kleine worteltjes naar buiten gekomen. Zoiets kun je toch niet zomaar weggooien. Menige tak krijgt daarom een plaatsje in de tuin. Binnen een paar jaar groeit zo'n klein wilgentwijgje uit tot een metershoge kronkelwilg. Lijst Smolders Tilburg (LST) doet toch mee aan het onderzoek naar de werkverhoudingen in het bestuur van de stad. Dat heeft LST-fractievoor- zitter Hans Smolders afgelopen vrijdag bekendgemaakt. Zanger van deze band is John Desma- Rond de Ringbaan Oost wordt de komende drie weken nog keihard e avond res, vroeger zanger bij het in Tilburg gewerkt Dit gebeurt onder de grond, op de weg en boven het water. De de Dr. legendarische Les Copains en toen tijdsdruk is hoog, op 20 april moet het werk zijn afgerond, dan begint de Aanvang bekend als de Nederlandse Adamo, gemeente Tilburg aan het volgende project: de rotondes bij de Druiven gaat open John van de Ven is deze avond sped- tros. Om de verkeerscirculatie zoveel mogelijk in stand te houden en de J treedt ale gastspeler van The Mixx. overlast tot een minimum te beperken, kunnen deze werken niet gelijktij- het overig Er zijn die avond verder optredens dig plaatsvinden, van de Mardi Gras Jazz Band (oude stijl jazz) en de Tilburgse zanger Frank/ Meerir CDA-wethouder Els Aai» uit. "Ik ben dan ook blij dat trokken vandalen afgelopen weekend we de klus binnenkort geklaard heb- de pompen los, waardoor afgelopen ben.” Aarts: "De ringbanen Eggen er dinsdag het riool onder water stond, na deze klus weer een stuk florissan- Door nu 24 uur per dag te werken, ter bij. Het extra geld dat in de jaren hoopt Heijmans de deadline te halen. 2006 en 2007 voor het opknappen van Een ander huzarenstukje is de brug ---1-*-1J over de Piushaven. Deze brug is aan groot onderhoud toe. Al geruime tijd hingen er netten aan de onderkant van de brug. Verder voldeed de ruim zestig jaar oude brug niet meer aan de constructie-eisen die momenteel aan zo'n brug worden gesteld. Aannemer BAM gaat het wegdek van de brug af op, ik hoop halen en de brug aan de bovenzijde voor kunnen -r—_ constructief versterken door onder en veilige infrastructut meer enkele duizenden ankers in de basisvoorwaarde in deze stad is."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 3