Udenhout onder Zeil Boek over Loonse en Drunense Duinen n B 5 5 fflw s Meer dan twintig draaiorgels sieren binnenstad van Tilburg Einde Tilburgse proeven met gratis en goedkoop OV 5 i-i'll o o 7) al 3 n) Si brengt rfe rëgïö in beweging De Raad Halverwege m o X i TUERL'NGS 013-5773870" 1 Wegens succes jJ iJ Hypotheek nodig? I DO O c m m Z 3 IQ O O 3 o o Q. 'i 2 O „-o I ut Tilburgs Suikerbölleke! O m S M Zomertijd DeTilburqse Keerier JAARGANG 51 NR. 2639 5 DONDERDAG 27 MAART 2008 1 1 0.600 VERSCHIJNT IN TILBURG, LOON OP ZAND, UDENHOUT. OPLAGE i zijr sti Q o I Leaf Per stuk f Songfestival Cemeentenieuws pag. 8 en 9 Aldert van der Burg Zie pagina 11 tot en met pagina 16 ligt c teger BIJNEN 1 SENIORENWIJZER PAGINA 17 Tiende editie op 29 en 30 maart Bel Rob de Kort: Stijlvolle verzorging van uitvaarten. Bent u elders verzekerd, geen probleem, wij kunnen toch de uitvaart verzorgen. Eigen rouwcentrum, Brucknerlaan 20 te Tilburg. FLUKS, KINDERPAGINA CULTUUR GEMEENTENIEUWS CURSUSSEN RAADSWERK SENIORENWUZER GEESTELIJK LEVEN SPORT UITAGENDA FILMS RONDOM HART VAN BRABANT T: 013-455 33 79 I: www.bijnentilburg.nl 8 EN 9 -10 11 T/M16 18 19 .21 21 .21 dag 2i is het o en wordt de terug gezet. Brucknerlaan 20 5011 DN Tilburg Q 3 Het t: geschic 20 lied te schrijven dat ging en/of de natuur. Het lied «dingen opr jsturen ter be stichting rleuke en Loonse e verleden waren die Aan en het TOP-ticket komt op donderdag Brabant begint namelijk op die dati openbaar tarief van dat-ie ar later Koffieconct Op zondag Zeil bezoek starten int een Koffie samer Het v Het k Je zondag. 30 maart, een .00 uur staan er 21 draai- Wielerzesdaagse volgend jaar in Tilburg Controle hondenbelasting Banen en opleidingen bij Jongerenloket OO TOP-ticket Op 1 mei houdt het TOP-ticket op te bestaan. Het wordt vervangen door het Winkelkaartje dat al in meerdere Bra bantse steden geldt. Dit kaartje kost 1 00 m D een. activi is er deze rock sen»< om 18.0" de Tilburgse proeven met gratis openbaar vervoer voor 55-plussers et TOP-ticket komt op donderdag 1 mei een einde. De provincie Noord itum met een eigen proef goedkoop vervoer. Voor 65-plussers en kinderen onder 12 jaar gaat een 30 cent gelden. over korte afstand zijn, Dg B()HW Willt in de stad, maar ook een Kids4Trees vindt aanstaande Van 12.00 tot 17.01 De zaterdagavond, die om 20.00 uur van start gaat is als vanouds. De bands 30 Euro Live, BZB Sterrengala en Fragment hebben grote plannen om de bezoekers in de tent op feestelijke wijze te vermaken. BZB heeft zelfs voor deze avond een aantal muzikale vrienden uitgenodigd om hun gelederen te komen versterken. Dit belooft dus weer een mooie avond te worden. 8 Megapixels f fkffh 14 x optische zoom*^~ 20 J41 boek Zandloper beschrijft de hiedenis van het gebied en de manier waarop mens en milieu in I aanraking .kwamen met elkaar. Het landschap bepaalde in veel opzichten 1 wat mensen konden doen en ze pro- beerden ook voortdurend de natuur lijke omgeving naar hun hand te strippenkaarten wijzen reizen. De nieuwe proef met goedkoop OV is speciaal voor ouderen boven 65 en kinderen onder 12 jaar. Zij kun nen voor 30 cent een reis maken. Dit ^Riddershof Feestelijk CelgntigSertrice Nu ook Trouwlocatie 013 -4551118 Canon digital ixus 950IS Een heerlijke nieuwe lekkernij van bakker Floor van Lieshout 070 Bindende factor In het boek wordt het duidelijk dat de en Drunense Duinen in het i niet de verlaten woestenij lie omwonenden er nu vaak in Voor kinderen is er een speurtocht georganiseerd langs alle verschillen de draaiorgels. De formulieren liggen voor ze klaar bij de draaiorgels. Bij inlevering van de antwoorden bij de Stadspromotie-stand op de Heuvel krijgen de deelnemers een presentje. In Theater De Nwe Vorst, de grote theaterzaal, verzorgt het orgel De Arabier twee klassieke concerten. Volgens de gemeente is dit orgel hier voor bij uitstek geschikt. De concer ten vinden plaats om 14.00 en 16.00 uur in de grote theaterzaal. Verder bouwt de Tilburgse kunstenaar Simon Haen een 'magisch orgel' op. Wie meer wil weten over de orgels in de stad, kan zich om 13.00 en 15.00 uur aansluiten bij de rondleiding langs de orgels onder leiding van Stichting Stadsgidserij. Zuid-Nederland heeft een rijke tradi- zetten. Daarbij blijkt het gebied, dat wordt omsloten door de Maas ofte wel Oude Maasje, de Donge, de Leij, Voorste Stroom en Essche Stroom, in veel opzichten een eenheid te heb ben gevormd. Het Nationaal Park ligt centraal in de vijf gemeentes die „Oenwoordig dit gebied besturen: als een van de meest interessante muzikale persoonlijkheden in Neder land. Als dochter van bekende Rus sische musici kreeg zij haar eerste vioollessen toen ze vijfjaar oud was. Ze studeerde vervolgens in Amster dam, Philadelphia en Londen. Pianist Inon Bamatan heeft een inter nationale reputatie ontwikkeld als een van de meeste getalenteerde pianis ten van zijn generatie. Hij begon zijn pianostudie op 4-jarige leeftijd in Tel Aviv. Zijn orkest debuut volgde op 11-jarige leeftijd en in de jaren daarna was hij prijswinnaar van vele verschillende concoursen. Evenals Liza Ferschtman treedt Inon Bamatan wereldwijd op. De 1-r.__. goedkoop OV liep i 2006. De gemeente is toen de gemeente gever van het open... De provincie Noord Brabant is sinds vorig jaar opdrachtgever van het openbaar vervoer en is ook plannen gaan maken voor proeven met gratis openbaar vervoer. "Omdat de proeven in Tilburg een succes waren, heeft de gemeente zich op veel manieren hard gemaakt om de Tilburgse proeven voort te zetten", zegt CDA-wethouder Els Arts (Verkeer en vervoer). "De provincie heeft echter besloten een andere proef goedkoop OV te starten. Dit besluit is voor de gemeente Til burg uiteraard een teleurstelling." biedt daarmee een vernieuwde kijk op de geschiedenis van de regio. Het boek is in iedere boekhandel te koop. Belangstellenden kunnen het ook bestellen bij de Stichting Stuip- zand aan de Van Grevenbrouckstraat 13 in Loon op Zand. zien. In het gebied werd in de steent gejaagd, er woonden tot ver na middeleeuwen boeren en er liepen tot recent in alle richtingen wegen doorheen die deel uitmaakten van ver- bindingsroutes over lange afstanden die veel werden gebruikt. Juist deze Haaren, Heusden, Loon op Zand, Tilburg en Waalwijk. Afzonderlijke hoofdstukken beschrijven de land- schaps- en cultuurgeschiedenis van deze gemeenten. entijd zandwegen door de heide op de steeds ia de drogere dekzandrug lijken in hoge mate te hebben bijgedragen aan het verstuiven van het zand. Een centraal hoofdstuk in het boek laat zien hoe de duinen juist de bindende factor vor men tussen alle gebieden. Zandloper alléén bij: Bakker S j Floor 'Zandloper' is een nieuw boek over de geschiedenis en het landschap van nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen. Het .park kennen veel mensen als 'de grootste zandbak van Europa'. Maar het gebied is ook nauw verbonden met de landschappen die eromheen liggen. Daar speelt niet alleen zand een belangrijke rol, maar ook water. Klok vooruit De zomertijd dient zich weer aan. Vanaf zondagochtend kunnen we weer genieten van een uur extra daglicht. Laten we hopen dat het de voorbo de is van veel uurtjes zon de komende maanden. In de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 maart om 02.00 uur wordt de klok een uur vooruit gezet. Dat betekent voor veel mensen een uurtje minder slapen. Op zon dag 26 oktober om 03.00 uur is het gedaan met de zomertijd en wordt de klok weer een uur maart zal menig fanatieke Udenhout onder z~ "it zijn bed moeten. De activiteiten i het 10-jarig bestaan al om 11.00 uur met Dit koffieconcert komt tot stand in een ring van BZB en Harmonie MVC uit Udenhout. een ochtend met veel ambiance en harmonie. De entree voor dit Heuvelstraat 106 Heuvel 27 - Tilburg Centrum www.fototuerlings.eu BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN Tilburgse proef met gratis en euro per retour en is bij de chauffeur dkoop OV liep sinds 1 oktober in de bus verkrijgbaar. Het Winkel- te is hiermee gestart kaartje is geldig op koopavonden, zelf nog opdracht- zaterdagen en koopzondagen, niet op inbaar vervoer was. gewone zondagen. Binnen Tilburg J is het kaartje ook op de streeklijnen geldig. Kinderen tussen 4 en 12 jaar kunnen niet langer gratis meereizen. Mensen vanaf 55 jaar en ouder moeten vanaf 1 mei weer een kaartje kopen. Gratis reizen is niet, meer mogelijk. Reizigers ouder dan 65 jaar kunnen reizen met een speciale oranje strip penkaart voor 30 cent per reis. Deze strippenkaart is niet in de bus te koop, maar bij voorverkoopadressen zoals postkantoren en het OVServicepunt - op het busstation. Reizigers tussen de 55 en 65 jaar kunnen met de gewone of andere vervoerbe- Op vrijdag 28 maart - Liza Ferschtman een recital in Aula van de Universiteit van Tilt Zij wordt daarbij vaste pianist Inon r programma staan werken van Beet hoven, Bartók en Janacek. Aanvang om 20.15 uur. kan een reis bijvoorbeeld in de stad, maar ook een langere reis van de ene stad naar de andere. De provincie start op 1 april met een promotiecampagne met als thema Je blijft bussen. Een paar weken geleden kon je op de Fluks al lezen over de deelname van groep 7 van basisschool De Bome uit Tilburg aan het Kids4Trees Songfesti val. Nu is er alweer goed nieuws, want het liedje van De Bome is verkozen tot beste van Nederland! De opdracht was om een lied te schrijven dat ging over bomen en/of de natuur. Het lied moesten de leerlingen opnemen op band en dan opsturen ter beoordeling van de jury. De stichting werd bedol ven onder superleuke en mooie lied jes over bomen en de natuur. Uit de vele uitzendingen koos de jury uit het hele land 24 liedjes uit die meestreden om een plek in de finale. De beste vier geeft violiste liedjes, waaronder die van De Bome, recital in‘de kwamen in de finale op woensdag uversiteit van Tilburg. 19 maart in Rotterdam. Deze finale rij begeleid door haar werd gepresenteerd door Jochem van ion Bamatan. Op het Gelder en Sandra Reemer. Natuur- an werken van Beet- lijk hebben de kinderen en leraren van De Bome de winst uitgebreid gevierd. De gemeente Tilburg heeft de kinderen ondertussen uitgenodigd om op maandag 7 april voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering het lied ten gehore te brengen. Op www. kids4trees.nl kun je alle liedjes nog eens naluisteren. De jubileumactiviteiten zijn gratis te bezoeken. Kaarten voor zaterdagavond kosten in de voorverkoop 13 euro en aan de tent 15 euro. Kaarten voor zondagmiddag en -avond kosten in de voorverkoop 10 euro en aan de kassa 12 euro. Meer informatie: website www.udenhoutonderzeil.nl Op zaterdag 29 en zondag 30 maart vindt de 10e editie plaats van Udenhout onder Zeil. Het spraakmakende evenement zal Udenhout en omgeving ongetwijfeld weer op z'n kop gaan zetten. Op de zaterdag wordt om 14.00 uur gestart met een jubileumactiviteit, namelijk een jeugdmiddag. Deze middag zullen in de tent enkele activiteiten voor de jeugd op het programma staan. Zo eze middag ook een optreden van de nieuwe pop- ensatie Leaf. De jeugdmiddag wordt afgesloten .00 uur. Tijdens deze middag zal er geen alcohol tie op het gebied van dansorgels. Er worden drie types onderscheiden, te weten dansorgels, kermisorgels .en straatorgels. Een aantal orgels stond in zalen of feesttenten opgesteld om dansmuziek te spelen. Sommige van deze orgels zijn wel 9 meter breed en 6 meter hoog. Dit zijn wat onhan dige maten voor op straat, daarom zijn er exemplaren verkleind tot een beter hanteerbaar formaat. Ze spelen vooral ritmische dansmuziek. Op zondag 30 maart is het ook koop zondag in de binnenstad van Tilburg. De organisatie van het festival ligt in handen van de Kring van Draaior- gelvrienden. Het evenement is mede mogelijk gemaakt door een subsidie van de gemeente Tilburg. Voor meer informatie over het festival kunnen belangstellenden terecht op de site van WV Tilburg, www.vwtilburg.nl. In de binnenstad van Tilburg groot draaiorgelfestival plaats. Van tz.ov tot /.w uur staan er zi Draai orgels opgesteld in het gebied rond de Heuvelring, Stadhuisring, Schouw- burgring en de Heuvelstraat. De Tilburgse Koerier bevat deze week een bijzondere extra krant: De Raad Halverwege. Een krant van en over de gemeenteraad van Tilburg. De Raad Halverwege geeft een overzicht van twee jaar raadswerk. Wat is er allemaal aan de orde geweest in de raad sinds de verkiezingen van 2006? Wat beloofden de politieke partijen destijds en wat is er van terecht gekomen? Dat vertellen de tien fractievoorzitters. Die kijken ook vooruit naar de komende twee jaar. Wat zijn ze nog van plan totdat er in 2008 weer nieuwe verkiezingen zijn? In De Raad Halverwege komen ook inwoners van Tilburg aan het woord. Wat vinden zij van de raad? Tenslotte laat de krant in vogelvlucht de belangrijkste besluiten en activiteiten van twee jaar Tilburgse gemeenteraad zien. De Raad Halverwege: beslist de moeite waard. uucert “g 30 maart zal oeker vroeg uit i teken van,r ieconcert. 1 ■enwerking van BZB en Harmonie M wordt een ochtend met veel ambia koffieconcert eindigt om 14.00 uur. koffieconcert is gratis. Om 15.00 uur begint het programma van de zondag. Arties ten als Ronald van de Lee, Glamourama, Nick en Simon, Helemaal Hollands en AC/Dixi zullen deze middag en avond de revue passeren. Het programma op de zondag is net als andere jaren weer een mengeling van opkomende artiesten in combinatie met echte feestnummers en zelfs echte hitlijstfanaten. Een programmering die garant staat voor een gezellige Brabantse middag en avond. DJ Jerome zal beide dagen van de partij zijn. Project Het verschijnen van Zandloper vormt de afsluiting van het gelijknamig project van Marja van Trier. In het kader van dit project maakten meer dan 6.500 kinderen kennis met het verleden van de Loonse en Dru nense Duinen. Dat gebeurde tijdens 'theaterwandeltochten' die vier jaar geleden voor het eerst werden aan geboden aan de groepen zes tot en met acht van alle basisscholen in de vijf gemeentes waarin het Nationaal Park ligt. Voor elke gemeente werd een andere route gemaakt. Tijdens de wandelingen ontmoetten de kinderen historische personages die elementen uit de geschiedenis tot leven brach ten. Daarmee werden deze tochten niet alleen een ontdekkingsreis door een onbekend gebied, maar ook een reis door de tijd. Foto's van deze theatrale tochten zijn opgenomen in het boek. Achterin staan de routebe schrijvingen van alle tochten, zodat de lezer ook zelf op pad kan. Het is me deze keer nog niet opgevallen, maar zo eind maart tref je altijd weer een aantal arti kelen over de zomertijd in de media aan. Niét alleen om ons te waarschuwen dat dit fenomeen weer van start gaat, zoals elders op deze pagina, maar ook om ons te informeren over de geva ren ervan. Gevaren? Jawel, de zomertijd zou echt niet alleen maar voordelen bieden als we sommige 'deskundigen' moeten geloven. Hoofdschuddend lees ik altijd hun betogen waarin ze ons proberen duidelijk te maken dat het vooruitzetten van de klok met een uurtje het bioritme van de mens verstoort. Kijkt u maan dagochtend extra uit op de weg? U loopt dan meer kans om een ongeluk te veroorzaken, omdat u dan nog niet helemaal uitgesla pen bent. Uw bidritme is immers verstoord! 'Maar er bleek ook dat verkeersdrukte meer gespreid is op zo'n dag, omdat veel mensen nog even doorslapen. Daardoor wordt de kans op ongelukken weer kleiner', zo meldt een arti kel dat ik op internet trof. Ik geloof dat ik nog nooit zulke onzin heb gelezen. Wie slaapt er nu door op een maandag, omdat het weekend ervoor de zomertijd is ingegaan? Komt u wel eens met deze smoes bij uw werkge ver aanzetten? Moet u voor de gein eens proberen. Maar stelt u zich eens voor dat er wel degelijk sprake is van verstoring van het bioritme bij j het ingaan van de zomertijd. En I laat nu net een vriend van mij uit Finland uitgerekend dit week einde Tilburg komen opzoeken! i De ellende begint voor hen} vrij- I dag al: in Finland is het een uur I later dan in Nederland, dus hij I heeft een lange dag als hij bij mij aankomt. Dat is al de eer- ste verstoring van zijn bioritme. Vervolgens beleeft hij hier in de j nacht van zaterdag op zondag het ingaan van de zomertijd. Dat is al de tweede keer dat zijn bio- I ritme overhoop wordt gegooid. En alsof het allemaal nog niet erg genoeg is, gaat hij maandag weer terug en maakt hij dus weer een kort dagje mee, omdat het een uur later is in Finland. Nee, dat wordt ongetwijfeld geen fijn weerzien. Tot enkele jaren geleden hoorde je nooit iemand zeuren i' j moest wennen aan een uur of vroeger. Klagen over de verstoring van het bioritme door de zomertijd. We hebben het te goed .in dit land. Veel te goed. uitvaartonderneming Tilburg

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 1