tiwos nieuws o ru bod LQ tiwos Nieuw wapen tegen woonfraude 1? 1hljr lealestate Betaalbaar kopen! Ti VASTGOEDBEHEER Bereikbaarheid Tiwos Verhuizen? a rd ij ■MB 3 FD WonenBreburg Basisschoolleerlingen krijgen uitleg over herstructurering M^ruzalem Tiwos ondersteunt cultureel project in Jeruzalem - DONDERDAG 20 MAART 2008 - PAGINA 23 NMOH ontwikkelt Klachten- en Kansenregister 000,- k.k. J4 iw.povamij.com 500,- k.k. Lid LMV ■at 2a. Voor vastgoed in vertrouwen. www.wonenbreburg.nl Algemene Huurdersvergadering tilburgse woonstichting het Straatnaam en huisnummer Postcode en woonplaats Telefoonnummer 54 90 890 is het zo 54 90 777 faxnummer 54 26 500 internet www.tiwos.nl e-mail emait@tiwos.nl reparatieverzoeken info over inschrijvingen bezoekadres Tiwos Stationsstraat 24 5038 ED Tilburg Volgende trekking op 17 april iNassaustraat 91, Tilburg Valeriaanhof 30, Tilburg 8^1» Kruizemuntweg 76, Tilburg Clarastraat 5, Tilburg iRubensplein 18, Tilburg IPapaverhof 23 Tilburg Huurders Belangen Organisatie reparatieverzoeken 54 90 700 (na kantooruren alleen dringende reparatieverzoeken) Wij houden u graag op de hoogte! Wij houden u elke maand (met uitzondering van juli en augustus) op de hoogte van zaken die voor u van belang zijn. Heeft u vragen of suggesties? Neem dan contact op met Simone Lans 013 - 54 90 882 KM).- kosten koper Om de drie maanden organiseert een kunstenaar of kunstenaarscollectief in samenwerking met de be woners een culturele activiteit. Miranda Poel: "Naast het versterken van de sociale cohesie in de wijk, moet het project Jeruzalem nodigt uit er voor zorgen dat VASTGOED MANAGEMENT ADMINISTRATIEF BEHEER TECHNISCHE BEHEER COMMERCIEEL BEHEER ister van het NMOH naat f stuur een e-mail naar Noteer deze datum alvast in uw agenda! De HBO hoopt u op deze avond te mogen begroeten. Naam m/v >00,- kosten koper Dr. Cuypershof 37, 5041 LB Tilburg info@IIrealestate.nIwww.IIrealestate.nI Tel: 013-8502613 amer. 1e Informatie: WonenBreburg Verkoop Advies, Ringbaan Noord 165, 5046 AA Tilburg T 0900 0209 (10cVmin) F (013) 583 35 80 E infoverkoop@wonenbreburg.nl Vra? €12 onopp. ca. 105m2 144m! rerelaan 57. algemeen nummer informatienummer reparatie@tiwos.nl inschrijvingen@tiwos.nl een flinke ingen zul te plaats 500,- kosten koper orte termijn mogrfjt a locatie in Dalem Zuil elegen royale twee-on- ig met garage, angelegde achtertuin. aagprijs: 126.500,- k.k. onopp. ca. 235m! 313m2 onopp. ca. lOTm2 Him2 Dit formulier uiterlijk 4 april in een gesloten envelop zonder postzegel sturen naar: Tiwos Huurders Belangen Organisatie, Antwoordnummer 60011, 5000 VB Tilburg Wist u dat u bij TiWOS gratlS een boedelbak kunt lenen? Kijk voor de voorwaarden op WWW.tiWOS.nl (zoek op boedelbak) of bel met een van onze medewerkers. ng de Leiheide ig met zeer veel n) op totaal ca. op het zuiden en et bos. Bwjr. 2005. Prinsessenhof 6, Tilburg Het idee achter het Klachten- en Kansenregister is eenvoudig. Als een verhuurder te maken krijgt plaats voor de met een huurder die zich misdraagt, kan hiervan melding gemaakt worden bij het NMOH. De gegevens van de huurder worden vervolgens opgenomen in het register. De registratie wordt voorzien van een code die aangeeft om wat voor type fraude het gaat en hoe zwaar het vergrijp Vraagprijs: 139.000,- k.k. Vraagprijs: 144.500,- k.k. Vraagprijs: 143.000,- k.k. Ruime uitgebouwde nette tussenwoning in een ruim opgezette woonomgeving aan een plantsoen nabij Ringbaan West. Beg. grond: hal, entree, deur naar verdiepte zitkamer met aan achterzijde uitgebouw de keuken met nette inrichting. 1e verd.: overloop v.v. betegelde badkamer, grote voorslaapkamer met vaste kast en een achterslaapkamer. 2e verdieping: via vlizo- trap bereikbare bergzolder. Buitenterrein: achtertuin verhard met tegels, stenen berging en achterontsluiting. Bouwjaar: ca. 1952. Perceelgrootte: 119 m2. Inh.: ca. 300 m3. gecertificeerd taxateur end bedrijf uitgewerkte Herbouwwaarde-bereker Notariskosten transport- en hypothee woningen worden tijdelijk een bewonersrestaurant en een chocolaterie gerealiseerd en in de Schermer- straat wordt een woning gebruikt door theatergroep De Kwekerij. "Op deze manier zijn we heel zichtbaar in de wijk en is het voor bewoners gemakkelijk om even binnen te stappen", aldus Miranda Poel. En meer... Tiwos heeft 4 slooppanden beschikbaar gesteld aan het project. Eén pand in de Betuwestraat wordt ge bruikt voor de redactie van de leruzalemmer Courant en fungeert tevens als contacthuis. In twee andere Leerlingen van groep 8 van basisschool De Cocon aan de Hoefstraat kregen begin maart een presentatie van Tiwos en WonenBreburg over de herstructurering in Groeseind- Hoefstraat. Ook gingen de kinderen de wijk in om foto’s te maken van mooie en minder mooie dingen in de wijk. Nette tussenwoning gelegen in Tilburg West, nabij het station en winkelcen trum West ermarkt. Begane grond: hal/entree, toilet en trapopgang. Doorzonwoonkamer en open keuken met keukenblok. 1e verdieping: over loop, 3 slaapkamers en doucheruimte met wastafel. Via vlizotrap te bereiken achtertuin met berging en achterom. Aanvaarding op korte termijn. Jeruzalem nodigt u uit! Kom op woensdag 9 april ook eens langs! De activiteiten beginnen om 16.00 uur op de hoek van de Betuwestraat en de Scher- merstraat Voor meer informatie kunt u terecht in het contacthuis aan de Betuwestraat 3. NODIGT UIT Ja, ik kom metpersonen naar de Algemene Huurdersvergadering op dinsdag 15 april. Als u onderstaande antwoordstrook vóór 4 stuurt, sturen wij u tijdig een uitnodiging me ook aanmelden per e-mail: hbo@tiwos.nl. Op dinsdag 15 april 2008 is het weer zo ver. De Huurders Belangen Organisatie (HBO) nodigt alle huurders uit voor de jaarlijkse Algemene Huurdersvergadering. Het thema van de avond is: De leefbaarheids- monitor (Lemon) en Tiwos. Verder besteden we aandacht aan het jaarverslag van de HBO. U kunt een exemplaar daarvan meenemen. De renovatie en het groot onderhoud in de wijk Je ruzalem zijn volop gaande. Tiwos pakt hier zowel de buitenzijde als de binnenzijde van ruim 250 woningen grondig aan. Een heftige periode, met name voor de bewoners in de wijk. Daarom is in de zomer van 2007 op initiatief van kunstenares Miranda Poel en onder steuning van Tiwos het project "Jeruzalem nodigt uit” opgezet een cultureel project dat onder andere de sociale binding tussen de bewoners moet versterken. register opgenomen zijn, alleen onder bepaalde voorwaarden mogen huren. Ze krijgen de kans om zich te bewijzen. Daarom noemen we het niet alleen een klachten-, maar ook een kansen register. Overigens vervalt een vermelding in het register na een periode van vijf jaar. april aan ons terug- let agenda. U kunt zich >lAART 2008 - PAGINA j Hu bewoners weer trots worden op hun wijk en dat hun gevoel van eigenwaarde, zelfredzaamheid en verant woordelijkheid toeneemt. Dat komt het imago van de wijk dan ook weer ten goede. Beg. grond: aan voorz. gest. keuken met eenv. inr. Op tuingericht woonka mer. 1e verd.: overloop, bet. douche ruimte en wm aansluiting, voorslaap kamer en 2 achterslaapkamers. Via luik bereikbare bergzolder, Achtertuin op het zuiden met stenen berging en achterom. Bouwjaar: ca. 1952. Perceelopp.: 117 m2. Inh.: ca. 265 m3. Aanv. op korte termijn. Begane grond: hal/entree, toilet en trapopgang. Gesloten keuken met keukenblok en doorzonwoonkamer. 1é verdieping: overloop, 3 slaapkamers en doucheruimte met wastafel. Via vlizo trap te bereiken 2e verdieping: voor zolder met opstelling combiketel (2001) en zolderbergkamer. Buitenterrein: voor- en achtertuin met berging en achterom. Bouwjaar: ca. 1963. Perceeloppervlakte.: 128 m2. Inhoud: ca. 280 m3. Aanvaarding op korte termijn. er weer zo'n gaaf speelkasteel? Die andere is afgebrand, echt jammer” De foto's worden samengevoegd tot een collage die in het buurthuis komt te han gen. Eind maart praten de kinderen met Tiwos en WonenBreburg verder over de herstructurering. Ze kunnen dan aangeven wat zij graag in de nieuwe wijk zouden willen hebben. De ideeën van de kinderen worden meegenomen bij de inrichting van de nieuwe openbare ruimte. Graffiti, Tilburg Miranda Poel:”W gehad en beide waren een groot succes. De opkomst was hoog. Dit komt vooral omdat we bewoners heel actief en persoonlijk uitnodigen. Je merkt dat het project ook steeds meer begint te leven in de wijk. We zijn nu druk bezig met de volgende activiteit. Op 9 april onthullen we een graffitiproject van jongeren uit de wijk. Zij hebben panelen bespoten die gebruikt gaan worden om de bouwhekken wat op te fleuren. in woonwijk De Reit I goed onderhouden an I hitectuur uitgebouwd inhuis met garage. Nette tussenwoning op locatie gelegen in de wijk Wandelbos. Beg. grond: hal/entree, trapopgang, toilet en provisiekast. Gesl. keuken met keukenblok, wm-aansluiting en tuindeur. Doorzonwoonkamer met steenstrip en deur naar tuin. 1e verd.: overloop met kast, 2 achterslaapkamers en een voor slaapkamer. Doucheruimte met wastafel en douchezitje. Via vlizotrap op overloop te bereiken 2e verd.: voorzolder met opstelling combiketel (2003), zolderberg kamer. Bouwjaar: ca. 1963. Perceelopp.: 117 m2. Inh.: ca. 280 m3. Aanv. op korte termijn. Ruime tussenwoning voorzien van voor- en achtertuin, gelegen aan een plein. Beg. grond: hal met meterkast en trapopgang. L-vorm woonkamer, gesloten keuken met keukenblok, bijkeuken met tuindeuren en wm-aansluiting en apart toilet. 1e verd.: overloop, 3 slaapkamers en betegelde doucheruimte met vaste wastafel. Middels vlizotrap naar 2e verd.: bergzolder met dakvenster met opstelling combiketel (2006). Buitenterrein: voortuin, achtertuin met achterontsluiting. Alg.: recentelijk buitenzijde geschilderd. Inh.: ca. 305 m3. Perceelgrootte: 139 m2. Bouwjaarca. 1922. Nette tussenwoning gelegen in groene woonomgeving nabij het Wandelbos. Begane grond: hal/entree, toilet en trapopgang. Gesloten keuken met keukenblok en doorzonwo.onkamer. verdieping: overloop, 3 slaapkamers doucheruimte met wastafel. Via vlizc trap te bereiken 2e verdieping: voor zolder met opstelling combiketel (2003) en zolderbergkamer. Buitenterrein: achtertuin met berging en achterom. Bouwjaar: ca. 1963. Perceeloppervlakte: 119 m2. Inhoud: ca. 280 m3. Aanvaarding op korte termijn. jitvalswegen gelegen ider degelijke tussen lijn (Z) met extra brede larmet auto en motor Ook houden de Tilburg Cowboys (een kunstenaars collectief) een 'oude spulletjes processie'. In optocht worden de spullen van bewoners in een container gegooid waardoor er een soort monument gecreëerd wordt met nostalgie uit de wijk. En om de bewoners Cowboys en Wil aan het bewegen te krijgen, houden we een Wii- Miranda Poel:"We hebben nu twee grote activiteiten contest in de openlucht. Met deze interactieve spel- „ii ï-aa--Kii-1. cornputer künnen jong en oud allerlei sporten spelen zoals tennis of bowlen." jjK? L Indeling: hal, entree, en toegang naar badkamer met douche en was- tafel, separaat toilet, gesl. keuken Suffig*' met eenv. inrichting. Woonkamer, 2 slaapkamers waarvan 1 met toe- gang tot balkon. Balkon met berg- kast met opstelling c.v.-installatie. J Servicekosten ca. 55,- p.m. Alg.: Aanvaarding op korte termijn. uw professionele partner voor taxaties aankoopbegeleiding Aankoopmakelaar-totaalpakket® inclusief Bouwkundige keuring door erkend bureau inclusief Taxatierapport door g J ‘-~ inclusief Milieuscan door erker inclusief uitgewerkte Herbouwwaarde-berekening inclusief Notariskosten transport- en hypotheekakte inclusief Aankoopbegeleiding door beëdigd makelaar Introductietarief 2.499,- incl. BTW (voor koopsom tot 350.000,- k.k.) taxatierapport 295,60 incl. BTW Molengraafseweg 1 Boxtel Tel06-53729998 fax.: 0411 -689441 www.johanvanboxtelmakelaardij.nl Vraagprijs: 145.000,- k.k. automatische incasso loterij Iedere maand verloot TlWOS drie maal 50 onder haar huurders die hun huur automatisch laten incasseren Dit zijn de gelukkigen in de maand maart: G. van Geel-Lanslots L.E. van Kerchove M.P.M. van der Steen Als u ook kans wilt maken op 50, kunt u via telefoonnummer 54 90 777 een incassomachtiging opvragen. Al snel wordt duidelijk dat de kinderen goed op de hoogte zijn van de veranderingen in hun wijk. Op de vraag wat ‘herstructu rering' betekent, roept een leerling direct: "Dat is toch dat ze de woningen gaan af breken en er nieuwe voor terugzetten? En ook op de vraag of ze weten waarom de woningen gesloopt gaan worden, laat het antwoord niet lang op zich wachten: "De woningen zijn oud en lelijk. En bij ons zitten er allemaal vieze zwarte plekken in de hoek van de woonkamer!” komen 618 koop- en huurwoningen terug. Maar de wijk wordt niet alleen fysiek aan gepakt. Ook op sociaal vlak wordt flink geïnvesteerd. Er is bijvoorbeeld aandacht voor het creëren van werkgelegenheid, de aanpak van overlast en de bestrijding van armoede. iakelaardij.nl Vraagprijs: 147.500,- k.k. Aanpak Groeseind-Hoefstraat Met de eerste sloopwerkzaamheden op het Van Marenterrein is de feitelijke herstruc turering van Groeseind-Hoefstraat en Pas- torieklamp een feit. Tiwos, WonenBreburg, de gemeente en ontwikkelaar Jansen de Jong werken samen om de wijk impuls te geven. Bijna 650 wonir len er verdwijnen. Daarvoor in de plaats De vergadering begint om 19.30 uur in de Postelse Hoeve, Dr. Dee- lenlaan 10 in Tilburg en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Vanaf 19.00 uur bent u welkom voor een kopje koffie of thee. NMOH Het Nationaal Meldpunt Ongewenst Huur- dersgedrag is in 2007 opgericht door vast- goedbeheerder Luke Liplijn. Het NMOH wil de komende jaren uitgroeien tot een breed kennisplatform op het gebied van woon fraude en de bestrijding daarvan. Daarnaast gaat de stichting yerhuurders certificeren. NMOH-gecertificeerde verhuurders zijn partijen die voldoen aan alle eisen en over de gehele linie als professionele, betrouwbare verhuurders aangemerkt kunnen worden. Meer informatie Surf voor meer informatie over het Klach ten- en Kansenregis www.nmoh.nl. Of info@nmoh.nl. I I Woonfraude in al zijn verschijningsvormen was. "De huurder wordt op de hoogte gesteld vormt een blok aan het been van woning- van de vermelding", zegt Luke Liplijn, initia- corporaties en andere professionele woning- tiefhemer van NMOH. "Desgewenst kan hij beheerders. Jaarlijks kosten uiteenlopende bezwaar maken tegen deze vermelding Even- typen fraude en wangedrag van huurders de meel kan de huurder ook in beroep gaan bij maatschapij ruim 270 miljoen euro. Woon- een objectieve geschillencommissie. We doen er fraudeurs die in de ene gemeente uit hun alles aan om het systeem Zo zuiver en objectief huis gezet worden kunnen in andere regio's mogelijk te houden." gewoon hun gang weer gaan. Het Klach ten- en Kansenregister van de Tilburgse. Twee procent stichting Nationaal Meldpunt Ongewenst De stichting hanteert strenge normen voor Huurdergedrag (NMOH) brengt daar ver- de partijen die toegang willen tot het systeem, andering in. Deze nationale database vormt Zo is het register alleen toegankelijk voor een praktisch hulpmiddel voor institutionele serieuze, gevestigde partijen. Ook het College verhuurders die verdachte huurders willen Bescherming Persoonsgegevens (CBP) houdt screenen. een vlnger aan de'pols. "Het Klachten- en Kan enregister is geen BKR voor huurders", stelt jplijn nadrukkelijk. "Wij zijn er in de eerste goede huurders. Twee procent van de huurders verpest het voor de rest, ze ontwrichen het systeem." Het Klachten en Kansenregister is nadrukkelijk geen digitale schandpaal. "Het is zeker niet de bedoeling om mensen uit te sluiten van woon ruimte. Het is wel zo dat huurders die in het likoogerf 13, Goede ideeën Na de presentatie gaan de kinderen in groepjes de wijk in om foto's te maken van dingen die ze in de wijk mooi en lelijk vin den. "Ik hoop dat er veel groen komt in de nieuwe wijk. Nu is het zo kaal en overal lig gen stenen." Een andere leerling vindt dat er nu te weinig speeltoestellen zijn. “Komt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 23