Gemeente nieuws Afspraken over regiotaxi Gemeente op tv Pasen: inzameling huisvuil verplaatst ter ‘nd Achterstand in taal bij scholieren aangepakt Milieustraat Hoolstraat blijft langere tijd open Hl lAART 2008 - PAGINA 1! DONDERDAG 20 MAART 2008 - PAGINA 13 DETILBURGSE KOERIER «r Tilburg die www.tilburg.nl Telefoonnummers 542 88 11 Gemeente Tilburg Foto team Media gemeente Tilburg. Foto team Media gemeente Tilburg. nieuws gemeente Tilburg Oproep tot mededinging 542 98 95 542 86 91 Bezoekadressen e opei il Noo klad gedr Foto team Media gemeente Tilburg. Het Bernardusplein. (Foto team Media gemeente Tilburg) Commissies Kapvergunningen Kennisgeving Wet bodembescherming (Wbb) \uursrecht Ja, help mij met formulieren invullen! - Veel wegwerkzaamheden in binnenstad - Pieter Vreedeplein open - VVD over achterstallig onderhoud straten Infobijeénkomst over Spoorzone De milieustraat Hoolstraat in Berkei-Enschot blijft langer open. Ei genlijk zou de milieustraat eind 2007 dicht gaan om plaats te maken voor nieuwe woningen. Maar de bouw op deze plaats begint nog niet meteen. Informatiecentrum 1 Centrum, Daar naar zilveresdoorns in vergunnlngnummer Hal? Dan is schrijving Is >unt Udenhout bibliotheek 532 63 26 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 4636443 GGD 1-1-2 Alarmnummer Open dinsc 10.0( daties ïugd ïrhoud Commissie vc bezwaarschr Info aanvangstijc Alle voorr aanvrage 2008. intainers "orbertus- twee rs. Een- De gemeente Tilburg in de nog in aanbouw hal is met zijn opvallende, moderne verschijr dit gebied. Meer informatie staat op de afvalkalender 2008 en op www.tilburg.nl/afvalwijzer. voor de triften tijden: tel. 542 89 72 ornoemde kapvergunningen zijn aan jers bekend gemaakt op 20 maart neringsver- is als niet maf zes uur een nieuwe aflevering uit Tilburg. In de uitzending zitten onder ■rwerpen. Openbare hoorzitting inzake be zwaarschriften van dhr./mw.: saneringsplan genoemde voor in 8 dag t m donderdag )0 uur, vrijdag 08.30 Stadswinkel Reeshof Kerkenbosplaats 2 Zelfde openingstijden als Stads winkel Noord. e ach- j..e ni- ,:j dat de van start iderwijs zor- en jaar aan het nemen. Het BAT verzoekt bewoners de duobakken en papiercontainers ‘s morgens om uiterlijk 8 uur buiten te zetten. In week 12 hebben burgemeester en wet houders de volgende kapvergunningen verleend: liggen weken zie colo- waarop de kunnen be- igeren men zondag bezoeken te uur kunnen isteren en Her. De gemeenten in Midden-Brafoant hebben met PZN (Personen- en Zorgvervoer Nederland) afspraken gemaakt over de regiotaxi. Aanleiding hiervoor zijn klachten van reizigers over het niet op tijd komen van taxi's. Soms was er ook sprake van hoge tele foonkosten bij de aanmelding van ritten. Het Tilburgse basisonderwijs krijgt op 1 augustus een nieuwe voor ziening: schakelklassen. Die zijn bedoeld voor leerlingen met een taalachterstand. De gemeente geeft bijna 600.000 euro subsidie voor de komende twee schooljaren. In andere Nederlandse steden zijn de ervaringen met schakelklassen positief. Meer info commissies: wyvw.tilburg.nl/raad Bent u de nieuwe ondernemer met ambitie in deze nieuwe sportha gemeente Tilburg uw gesprekspartner. De sluitlngstermljn van Insc op 24 april, 12.00 uur. 213 13 13 Burgerzaken, Belas tingen, Parkeerbalie, Bouwen en Wonen 0800 1920 Centraal Meldpunt 213 23 23 Ondernemerszaken lande zaken liggen tijden ter inzage I Voor vragen, bel I rszaken telefoon 1 populier in de iningnummer in de binnen- rzichtelijk n vertrek- en )e parkeerga- it. De ingang raat - IJzer- ip de website Wie de kapvergunninger rende tekeningen wil inzien en wie vragen heeft, kan contact opnemen met dhr. P. de Rooij, Gebiedsontwikkeling, tel. 542 87 24. Servicept Openbare Tongerloplein Open maandag, woensdag, donderdag 14.00 -16.00 uur. Dinsdag 10.00 -12.00 uur en vrijdag 17.30 - 19.30 uur. Digitaal is een informatiepakket beschikbaar. Hierin staat alles waaraan uw inschrijving dient te voldoen. Dit informatiepakket kunt u aanvragen via mevrouw M.A.M.M. van Hellemond. E-mall: Marion.van.Hellemond@tilburg.nl Skatebaan in Berkei-Enschot Aan de Berkelseweg bij de N65 in Berkei-Enschot komt begin mei een skatebaan. Jongeren en de dorps raad hadden hierom gevraagd. Er was een vrijstelling van het be stemmingsplan nodig en die proce dure is afgerond. Op 20 maart is er een inloopavond in de Schalm aan de Eikenbosch. Belangstellenden kunnen tussen 19 en 20.30 uur langskomen. De gemeente geeft een toelichting en beantwoordt vragen van bezoekers. Dinsdag 25 maart vanaf 10.45 uur in kamer 401 van stadskan toor 3. lasweekend goor: 21 i :mmen 11- ooster, even- maart familie- recr. zwem- p 24 maart 7.30 uur. !1 maart kids- 12 uur. Re is 22 maart. '4 maart open ashaas van Drieburcht ht. Publiekshal Sociale Zaken Koningsplein Open maande 08.30-16.00 -12.30 uur. Eenrichtingsverkeer Bernardusplein Op het Bernardusplein geldt vanaf half mei eenrichtingsverkeer voor auto’s. Die mogen voortaan alleen van noord naar zuid rijden bij het plein. De gemeente heeft veel chten gehad over het verkeers gedrag van mensen die de winkels bezoeken. De parallelweg langs de huizen is te smal voor verkeer in twee richtingen. Bovendien wordt er dubbel geparkeerd. T komt u tegemoet met de formulierenbrigade Het programma is ieder halfuur te zien en het wordt 24 uur lang herhaald. Oude afleveringen zijn te bekijken op de website www.tilburg.nl. Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Open maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, woensdag, donderdag 10.00 -18.00 uur, vrijdag 13.00 - 20.00 uur. Milieustraat Hoolstraat gaat pas dipht als deze de aanleg van de overhoek Akker - Heikant belemmert. Verder is sluiting mogelijk als inwoners van Tilburg bij een alternatieve afvalin zameling terecht kunnen. Het college laat onderzoeken of het mogelijk is om samen met Oisterwijk een milieu straat te ontwikkelen op het grondge bied van deze buurgemeente. 549 56 18 Vastgoed 542 93 03 BKW Startersadvies 583 93 93 Brabants Afval Team 542 33 17 Grofhuisvuillijn - De Jonge, inzake opleggen last onder dwangsom; - Birker, inzake verleende bouwver gunning Tongerlose Hoefstraat; - Aert en Bokhoven, inzake weige ring bouwvergunning 3 senioren woningen Gilzerbaan. kan van deze vergunning pas gebruik wor den gemaakt, nadat op het verzoek om een voorlopige voorziening afwijzend is beslist. en met de bijbeho- tzien en wie- In Tilburg is op dinsdag 3 juni de Nationale distributiedag. Elk jaar organiseert Nederland distributieland (NDL) deze dag voor leden en genodigden. De gemeente en de Brabantse Ontwikkelings Maat schappij verzorgen in de ochtend excursies naar de bedrijventer reinen Loven en Vossenberg. Zo willen zij duidelijk maken waar om Tilburg belangrijk is voor de logistiek. De excursies zijn gericht op de watergebonden bedrijvig heid aan het kanaal. In de middag prsenteert NDL onderzoekscijfers over het inzamelen van afgedankte producten en geretourneerde he ldere stellingen. Naar verwachting komen on hot er ongeveer vijfhonderd bezoekers 'an net uit het hele land. Wethouder Hans Janssen (econo mie): “Voor Tilburg is het belang groot om gaststad te zijn van een dergelijk evenement. Deze stad is toonaangevend op het gebied van logistiek en distributie en heeft VVV Tilburg Spoorlaan 364 (naast de ANWB) telefoon 0900 -202 0815 Open: maandag 13.00 -18.00 uur, dinsdag, t/m vrijdag 09.30 - 18.00 uur, zaterdag 10.00 - 16.00 uur. 542 91 41 Gebiedsteam Oude Stad 542 90 88 Gebiedsteam Noord 542 98 07 Gebiedsteam Binnenstad 542 82 20 Gebiedsteam West Aanpassing riool Reeshof I In een deel van de wijk Reeshof past de gemeente vanaf volgende week de riolering aan. Er worden verbin dingen gemaakt tussen de buizen in delen van de Manderveenstraat, Merkelbeekstraat, Middendorpstraat I en Spaarnwoudelaan. Een deel van 1 de Oploostraat krijgt een grotere riolering. Op de kruising Ophemert- straat - Dongewijkdreef komt een tijdelijke doorsteek voor verkeer naar de Oploostraat. landelijk flink de aandacht. Als ge meente scheppen we de voorwaar den en de ruimte voor groei van deze sector. Daarom ondersteunen we graag het initiatief om de uit straling en inhoudelijke ontwikke ling van de branche te verbeteren.” NDL is een organisatie die natio naal en internationaal de belangen behartigt van alles wat met vervoer, distributie en opslag te maken heeft. Lid zijn onder meer trans portbedrijven, logistieke centra en overheden. Vorig jaar vestigde een andere brancheorganisatie, TLN, haar regionale hoofdkantoor in Tilburg. Beschikking op grond van artikel 29, 39 en 40 Wbb Bij het college van de gemeente Tilburg is op 3 december 2007 door Alphons Coolen BV een melding ingediend op grond van artikel 28, lid 1 Wbb, met het voornemen de bodem te saneren op de locatie Korvelse- 1997 heeft het toenmalige college uc Joten om de afvalinzameling aan de Hoolstraat uiterlijk eind 2007 te sluiten. Dat zou nodig zijn om nieuw bouw mogelijk te maken in het gebied Akker - Heikant. Maar het langer open houden van de milieustraat levert niet direct problemen op voor de ontwikkeling van deze zogenoemde overhoek. TV 13 zendt vanavond vai van Afzender Gemeente 1 meer de volgende onder1- Zevenheuvelenweg versmald De Zevenheuvelenweg is deze week gedeeltelijk versmald maar het verkeer kan er wel in twee richtingen rijden. De leidingen voor het afvoeren van regenwater zijn verstopt. Er zijn boomwortels in gegroeid. De gemeente graaft een sleuf tussen de Swaardven- straat en de Kraaivenstraat. De leidingen worden schoongemaakt met speciaal gereedschap. telefoniste wat de beste oplos sing is. Op dat moment heeft de aanvrager het recht om op kos ten van PZN zelf een particuliere taxi te regelen. Dit geldt niet als er overmacht in het spel is en PZN niets verweten kan worden. PZN vergoedt de kosten alleen na het overleggen van een beta lingsbewijs en na het indienen van een klacht. Het telefoonnummer om ritten te bestellen, is 0900 - 0595. Dit is voor iedereen binnen de regio bereikbaar tegen het lokale ta rief. Maar voor wie met een mo biele telefoon belt, zijn de kos ten vaak hoger. Voor deze groep en voor bellers uit het buiten land is het meestal voordeliger om 013 - 54 99 999 te kiezen. Meer informatie: PZN Klanten service, tel. 0800 - 483 17 62 (gratis). Ziel u altijd op tegen het invullen van tnuetlitwnwheien’ Zoals kinderopvang en zorg en huurtoeslag? Oati komt Tilburg u tejwioe! met luifp en advies. Bei 0)3 542 96 S3 en vraag Asfalt in Odoornpad De straattegels op het fietspad in het Odoornpad (Reeshof) maken plaats voor rood asfalt. De gemeen te vervangt de bomen. Het voetpad en de parkeervakken in de aan grenzende Oegstgeeststraat krijgen nfeuwe bestrating. De werkzaam heden zijn deze week begonnen en duren tot eind april. Ondergrondse afvalcot Aan de zuidkant van de Norb^.u, straat komen volgende week t"“ ondergrondse afvalcontainers. 1 tje is voor restafval en de ander voor papier. Ook bewoners va Bernardusplein en een deel van de Postelse Hoeflaan kunnen de containers gebruiken. Op meerdere plaatsen in de stad zijn al onder grondse afvalbakken. Die leveren veel minder klachten op over zwerfvuil, illegale stort en stank. De kosten zijn op den duur lager dan bij de oude containers. g zoekt een huurder voor de fitnessaccommodatie iw zijnde sporthal Nieuw Stappegoor. Deze sport- 'jning het middelpunt van De gemeente geeft op 25 maart meer informatie over de inhoud van het ontwerp bestemmings ondersteuning geeft in plan voor de Spoorzone. Dat ge- groep of school. Voor 1 beurt van 20 tot 22 uur tijdens meer hulp nodig hebbt een bijeenkomst in De Harmo- nie aan de Stationsstraat 26. Wethouder Hugo Backx (onderwijs): “Leerlingen met een taalachterstand presteren vaak alleen door die terstand onder hun eigenlijke r veau. Ik ben dan ook erg blij d< schakelklassen binnenkort v?” gaan. Het intensieve taalond— in deze klassen moet ervoor gen dat deze leerlingen na eer weer bijgespijkerd zijn om reguliere onderwijs deel te Met de verschillende niveaus van schakelklassen gaan we de taalach terstand stevig aanpakken.” Er komen in Tilburg drie mogelijk heden voor de groepen 3 tot en met 7 in het basisonderwijs. De taalhulp is een specialist die ondersteuning geeft in de eigen leerlingen ..„er hulp nodig hebben, is er de taalklas. De leerling volgt daar een jaar lang twee dagen in de week onderwijs en drie dagen in de eigen Het stadsbestuur maakt voor de Spoorzone een bestemmingsplan om een herontwikkeling van het ge bied mogelijk te maken. Een tweede reden is het it) stand houden van het voorkeursrecht op grond van de Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG). Voor dit bestemmingsplan is een zogeheten plan-MER opgesteld. Die brengt de gevolgen voor het milieu in beeld. En het milieu krijgt daarmee een volwaardige plaats in de plannen. Op 19 februari is het college akkoord gegaan met het plan-MER en het ontwerp-bestem- mingsplan Spoorzone. Op 10 maart heeft de raadscommissie Fysiek het ontwerp-bestemmingsplan en het plan-MER besproken. Het ontwerp-bestemmingsplan en het plan-MER liggen tot en met 24 april ter inzage in het informatie centrum, de stadswinkels en bij de servicepunten. Het plan is ook te bekijken op internet: www.tilburgspoorzone.nl. Nationale distributiedag in Tilburg dinsdag 3 juni Bommen Koolhoven verwijderd De Explosieven Opruimings Dienst (EOD) verwijdert op zaterdag 12 april twee vliegtuigbommen in Til burg. De bommen uit de Tweede Wereldoorlog liggen in de omge ving van manege Bien Venue tus sen de Bredaseweg en de spoorlijn Tilburg-Breda. Volgens de EOD is er geen direct gevaar voor de omge ving. Daarom is het niet nodig de explosieven meteen te verwijderen. Buslijn 8 rijdt tot Laar-West Stadsbuslijn 8 heeft voortaan de westelijke halte van bedrijventer rein het Laar als eindpunt. Dit is handig voor werknemers en bezoe kers die aan de westkant van het gebied moeten zijn. Tot deze week was de oostelijke halte het eind punt, omdat de bussen niet konden omdraaien aan de westkant. De gemeente heeft een lus aangelegd, zodat de bussen op het nieuwe eindpunt kunnen keren. Meer infor- j^esiuiruniform” matie: www.veolia-transport.nl. BiJ het C0|lege van de g op 27- besluit - niet in te st inning 'oor Karei Bod loor Crematorium een voor een wij- een crematorium en de gevraagde e ontwerpbeschik- ide stukken vanaf re. Tot en met 5 mei jk zienswijzen te- SIST» ijkheid geboden en tot het indie- nswijzen, waar de Een verzoek hier- I i week van tevoren I oon 013-2132323). weg 176-184 in Tilburg. Vanaf 21 decem ber 2007 lag de aanvraag gedurende drie weken ter inzage in het Gemeentelijk Infor matiecentrum. Ten aanzien van de aanvraag zijn geen zienswijzen naar voren gebracht. In de beschikking besluit het college: 1. vast te stellen dat er sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging; In 19^z n 2. te bepalen dat het gebruik van de bodem, besloten anders dan bebouwing en verharding aan jg J-Joolsl de afdeling Milieu van de gemeente Tilburg dient te worden gemeld; 3. in te stemmen met het onder de in de bijlage schriften. Beschikking en bijbehorende stukken vanaf 21 maart 2008 gedurende zes ter inzage in het Gemeentelijk Informs centrum. Adres en openingstijden: zie fon. Binnen zes weken na de dag i beschikking is .bekendgemaakt, ki langhebbenden tegen dit besluit, op grond van artikel 87 Wbb juncto artikel 20.1 Wet milieubeheer Juncto artikel 7:1 Algemene wet bestuursrecht (Awb), een bezwaarschrift indienen bij het college van de gemeente Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en tenminste het volgende te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het bezwaar; - vermelding van de datum en het nummer van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt; - een opgave van de redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, kan eventueel een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaar schrift is ingediend. 542 88 11 Sociale Zaken 549 55 55 Schuldhulpverlening 0900 123 13 13 Loket Z 0900 0595 Regiotaxi Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens belang rechtstreeks door afgifte van deze kapvergunning wordt getroffen, daartegen Bezwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een ge dagtekend bezwaarschrift dient binnen 6 weken na deze bekendmaking te worden ingediend en dient tenminste te bevatten: een omschrijving van de beschikking waar tegen het bezwaar is gericht, alsmede de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voorzieningenrechter van de Recht bank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. Van voornoemde kapvergunningen kan pas gebruik worden gemaakt 3 weken na de dag van bekendmaking aan de aanvrager, in dien binnen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het college van burgemeester en wethouders is ingediend en tevens een verzoek om een voorlopige voorziening bij de arrondissementsrechtbank is ingediend 532 60 00 Sport-infolijn 532 60 44 Verhuur sportaccommodat 542 98 95 Onderwijs en Jet 542 86 91 Beheer en Onder TILBURG 1. Voerendaalstraat, 1 berm thv nr 10; vergunn 6195/08. 2. Lage Witsiebaan 4, 1 esdoorn op voor terrein; vergunningnummer 6203/08. 3. Westerpark, 1 zilveresdoorn in plantsoen to nr 153; vergunningnummer 08/2424. 4. Donizettistraat. 4 plantsoen naast nr 10; 08/2434. 5. Paterstraat 15, 1 den in achtertuin; vergunningnummer 6204/08. 6. Eikstraat 44, 3 berken in voortuin; vergunningnummer 6205/08. 7. St. Josephstraat 70, 1 rode beuk in pKlas. Dit 1S achtertuin; vergunningnummer 6206/08. lingen die 8. Zevenheuvelenweg, 1 plataan in aar havo of plantsoen thv nr 8-10; vergunningnummer -,Jen- 08/2431. het 9- Westerpark, 1 moeraseik in plantsoen thv de Elanrlsvana- v»rronnlnmnmm»r 08/2436. imtel eik.XVnles'doorn u't gunningnummer 6207/0 1CKX. 11. Burg. Vissersstraa Servicepunt Berkei-Enschot Openbare bibliotheek Eikenbosch 7 Open: maandag, dinsdag, woens dag 14.00 -17.00 uur, donderdag 10.00 -12.00 uur, vrijdag 14.30 -19.30 uur. klas. Kinderen die de Nederlandse taal nog helemaal niet beheersen, kunnen terecht in taalscholen. Hier volgen zij dagonderwijs dat volledig in het teken staat van Nederlands als tweede taal. Daarnaast komt er op het Sint Odulphuslyceum een topklas. Dit is de schakelklas voor leerlingen die na groep 8 in principe naar havo c. vwo kunnen. Maar door onvoldoer de taalvaardigheid halen zij niet hcu vereiste niveau bij de CITO-test. “De naam topklas is ontleend aan de -■ .rnbme Jongeren me. een taalachterstand het uiterste uit 8„,e207m. zichzelf te laten halen aldus Backx. n. Burg. Vissersstraat, 4 essen in bestra- De leerlingen blijven een extra jaar ting thv nr 61 t/m 139; vergunningnummer ingeschreven op een basisschool. In 08/2437. de topklas krijgen ze taalonderwijs op het niveau van groep 8, zodat hun taalvaardigheid verbetert. E na kunnen zij naar het middelbt onderwijs. Gemeentelijk I in Stadswinkel tel. 0900-202 50 10. Zelfde openingstijden als Stads winkel Centrum. Het Brabants Afval Team haalt op Tweede Paasdag (maandag 24 maart) geen huisvuil en papier op. De vuilniswagens rijden in plaats daarvan op zaterdag 22 maart. Inspraakavond Koolhoven In het Beatrixcollege aan de Ke- telhavenstraat is op 3 april om 20 uur een inspraakbijeenkomst. Ge- I spreksonderwerp is een plan voor I het gebied Koolhoven Buiten in de I wijk Reeshof. Het is de be/ioeling I dat hier een combinatie komt van I natuur en ongeveer 550 woningen. I Ook de manege aan de Bredaseweg I is in het plan opgenomen. Een aan tal deskundigen geven 3 april een I toelichting, onder wie wethouder I Jan Hamming. Meer informatie over I de inspraak staat in de rubriek I Bestemmingsplannen. ’rond van artikel 4 en -e saneringen (BUS) het college van de gemeente Tilburg Is 22 november 2006 door MDZ Milieu uit srgestel een saneringsverslag, op grond i artikel 14 BUS, ingedieud voor de uit- oerde bodemsanering op de Jules Ver eg 20 te Tilburg. In de beschikking tit het college: stemmen met het sane slag. De sanering van de grond is afgerond te beschouwen. Beschikking en bijbehorende stukken lig gen vanaf 20 maart 2008 gedurende zes weken ter inzage in het Gemeentelijk In formatiecentrum. Adres en openingstijden: zie colofon. Binnen zes weken na de dag waarop de beschikking is bekendgemaakt, kunnen belanghebbenden tegen dit besluit, op grond van artikel 7:1 Algemene wet bestuursrecht (Awb), een bezwaarschrift Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: - naam en adres van de indiener; - de dagtekening; - de gronden van het bezwaar. Bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, kan eventueel een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaar schrift is ingediend. De accommodatie bestaat uit ±2.000 m’ fitnessruimte (inclusief douche- en kleedgelegenheid) en een viertal squashbanen. In de sporthal komen meerdere faciliteiten, zoals horeca, een sportmedisch adviescentrum en een klimhal. Ook is de nieuwe 400 meter ijsbaan fysiek verbonden door middel van een centrale ingang met de sporthal. Onderwijsinstelling ROG Sport en Bewegen en het sportmedisch adviescentrum zullen ondermeer gebruik gaan maken van de toekomstige fitnessfaciliteiten. Regiotaxi Midden Brabant ver zorgt het vervoer van deur tot deur voor mensen die hier recht op hebben in het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning. Openbaar-vervoerreizigers uit de kleine kernen kunnen met deze taxi's van en naar centraal station Tilburg. De regiotaxi kan een kwartier voor tot een kwartier na de ge wenste vertrektijd komen. Als de taxi dan nog niet is gearriveerd, moet de reiziger direct het reser- veringsnummer bellen. Dit tele foontje wordt beschouwd als een eerste melding dat de taxi te laat is. PZN moet ervoor zorgen dat er binnen een half uur na deze eerste melding een taxi komt. Als dat niet gebeurt, moet de aanvrager opnieuw met PZN bellen. Dit is de tweede melding. De reiziger overlegt dan met de Eenrichtingsverkeer Bechtweg Op de Burgemeester Bechtweg geldt I van donderdagavond 27 maart tot en l met zaterdag 29 maart eenrichtings- j verkeer. Het is dan niet mogelijk om naar de snelweg A65 te rijden. Verkeer vanaf de A65 richting Til- I burg-Noord blijft wel mogelijk. De I gemeente verwijdert zwerfvuil en maakt het straatmeubilair schoon J I tijdens de afsluiting. Er komen hec- I tometerpaaltjes op de Bechtweg. Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128 (ingang naast het paleis) ''“en maandag 13.00 - 18.00 uur, sdag, woensdag en vrijdag )0 -18.00 uur, donderdag 13.00-20.00 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 13