a 1 Webcamgirlz moet vrouwen meer zichtbaar maken De Stadsdichter DO8 s J On Stage presenteert 'De Familie Addams' Tilburgs stel in NCRV-programma Fotowedstrijd 'Brabant fotografeert Amateurkunst' 3 6 MAART 2008 - I DONDERDAG 6 MAART 2008 - PAGINA 7 Nieuw initiatief op website TilburgZ.nl Spitsen sling i een TilburgZ.nl." Ed Schilders Vanaf de fiets schuilt er nog veel venijn In heel dat nieuwe Pieter Vreedeplein Vrijdag 7 maart, 21.30 uur: Swing- avond Frank van Pamelen Het nieuwe Pieter Vreedeplein wordt op 19 maart geopend. Rolling Spears emotioneel en uur, - De Erdmann 3000 Muziek op 't Goirke Syb van der Ploeg “2 The Tannahill Weavers DE NWE VORST ■P13 j ZfifiL 16 PARADOX THEATERS TILBURG J JAN VAN BESPUW T BOERDERIJTJE J exposeert in bibliotheek PvdA-gemeenteraadslid Tine van de Weyer Zaterdag 8 maart, 21.00 uur: Back water en Blend I uur: kiezen Dox metFasten your seatbelts' FOTO: PETRA STAVAST 20.15 de Vries After- liozen- rzijn voor 9 maart, ia www. vier enser deze glasii tri een span- leeswedstrijd de gemeente t groep 7 van Woensdag 12 maart 20.30 uur: Dox met Fasten your seatbelts (14 jaar en ouder) 'Nog een laatste omdraaien en c uitgevoerd i Veldhoven. >e opzet van zij op een toekomst buiten i van Nairobi. en 1842. en zorgt c komen. ze versie als zeer e ashelder ervaren. t initiatief effect zou :1 vrou- de Heuvel en de kerk adoreer ze en aanbid ze Totdat ze bijna weggezonken zijn In heel dat nieuwe Pieter Vreedeplein uur, i of Afri- Burkina brandt' in het Koninklijk Theater Carré. Critici noemen hem de musi- calontdekking van het jaar vanwege zijn vertolking van afe hoofdrol in deze show. Intemati staande die voor c eelnemers te ry bestaande k (algemeen Midden-Bra- inderboeken- Marie-Antoi- iderboekwin- •s de Tilburg- Italo Baltus school Cleijn an deze ronde noen van Til- ionale ronde, ft gaan, kan inciale ronde n Noord-Bra- skampioenen reffen elkaar e Landelijke jebouw aan 't ramma 'De Grote Liefde' w t t ’e één Zondag 9 maart, Schouwbürg: Edwin Pianist Het waargebeurde verhaal van Spiel man. Hij is een joodse pianist die in Warschau als één van de weinigen weet te ontkomen aan de Holocaust. Tijdens één van zijn optredens luidt een bombardement plotsklaps de oor log in. Spielman moet vluchten en tijdens zijn onthutsende overlevings tocht is het de muziek in zijn hoofd die hem op de been houdt. Authentiek en aangrijpend. Zwaan-kleef-aan-effect Van de Weyer denkt dat dit i~ een soort zwaan-kleef-aan-effe kunnen hebben waarbij veel wen in Tilburg worden uitgedaagd Op weg van Jack's naar PickAlily schort er Nog weinig aan de beide fenomenen Maar dan worden de bakens nota bene Ter hoogte van de Langestraat steeds korter Woensdag 12 maart. 21.00 uur: Avontuurlijke muziek: GHQ Tom Carter Gregor Bak is uw gastheer ontstaat het grootste orkest dat ooit in dat al uw vragen aan de orde Tilburg te horen zal zijn! met internet, denkt igirlz’ meteen r heeft het nieuwe IburgZ helemaal Pijnenburg vormt rguila-Geerts, 1 Tine van de aart, 20.30 Masters - Djiguiya (1 Donderdag 6 maart, 20.30 uur: Alles uit "de Kast" en meer! Syb -”n band De Kast stapte, ■est succesvolle bands _enis van de Nederpop, der Ploeg terugkijken agde solocarrière. Dat vat hij doet in het Alles uit de Kast Elke eerste donderdag van de maand presen teert stadsdichter Frank van Pamelen een van zijn gedichten in De Tilburg- se Koerier. In zijn tweede bijdrage staan Tilburgs meest bekende spitsen centraal. Zondag 9 maart, 20.30 uur: The Tannahill Weavers In The Tannahill Weavers weet een jonge doedelzakspeler zich omringd door vier oudere muzikanten. In wis selende samenstellingen spelen ze met een akoestisch instrumentarium van bagpipes, whistles, fiddle, allerlei snaren en vocalen. Hun repertoire omspant gedreven instrumentalen Dinsdag 11 maart, 20.30 uur: Srd Kekanovic In zijn concert zingt Kekanovic B kanballades en Nederlandse luistert deren. Hij begeleidt zichzelf daar op gitaar. De Balkanballades die zingt, worden ook wel Stara gra< ka pjesma genoemd: volksliedet die lang geleden zijn ontstaan in grote steden. Veelal gaan ze over liefde. Verder vertolkt hij chansc van Nederlandstalige meesters zo Boudewijn de Groot, Miel Cools Willem Vermandere. Vrijdag 7 maart, 20.30 Giphart, Chabot en Bril 1 voor de liefde! 'De grote liefde' is een unieke vorm van het literaire theater zoals het tot nu toe in Nederland was te zien. Eindelijk eens schrijvers die niet om en om een stukje voorlezen uit eigen werk, maar drie auteurs die op de bühne samen tot één groot, aangrij pend en hilarisch verhaal komen, over roem, ijdelheid, verlies, dood en vooral: de liefde. De liefde voor vrouwen, auto's, kinderen, litera tuur, dieren, sport en muziek. Ronald Giphart (misschien wel de beste schrijver van zijn generatie), Martin Bril (misschien wel de beste colum nist van Nederland) en Bart Chabot (met zekerheid de beste performer van alle schrijvers) hebben voor hun nieuwe programma'De C~‘-1 speciaal voor keld materiaal bij elkaar gebi dat door een gewiekste montage groot pleidooi voor, de liefde vormt. -jubliek is in deze voorst’"' vw „f de jury, aan w.v pleidooi is gericht. Er zitten daarom allerlei interactieve elementen in de show. Men komt niet alleen om te genieten, maar ook om te oordelen en mee te doen. Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultu reel Centrum Jan van Besouw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle, telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kantooruren, c, via email info@janvanbesouw.nl Nog even wordt er één teruggevonden Al rijdend langs Antonius z'n straat Totdat ook deze kansloos ondergaat In Tilburgs nieuwste grijsbetonnen zonde Een deskundige jury beoordeelt de ingezonden foto's op creativiteit en diversiteit. Er wordt gelet op variëteit in de diverse kunstdisciplines maar ook op jong, oud, man, vrouw en diversiteit in culturele roots. De jury bestaat uit: Gülsah Dogan, program- mamaakster bij de NPS en jouma- Vrijdag 7 maart, 22.00 uur: Crack- beats #20 Crackbeats is alweer toe aan zijn twin tigste editie met wederom een prettige allegaar aan (internationale gasten. Breakcore, lekker hectische, com plexe, opgefokte speedcore met hier en daar een subliem constrasterend ambientdekentje. Op Crackbeats word je werkelijk alle kanten opgeslingerd. Vreemd, heftig, duister maar vooral zeer inspirerend! Meer informatie vind je op www.013web.nl Woensdag 12 maart, 19.30 uur: Himsa, A Life Once Lost, Too Pure To Die en Anterior Himsa viert dit jaar haar tienjarig bestaan en kan tevreden terugblikken eedyop vier gespierde metalcorealbums. Dat entig de band dit jubileum ook in Tilt viert is niet zo gek. Himsa speelde 013 namelijk eerder ook al een voor treffelijke show. Vorig jaar verscheen het sterke 'Summon In Thunder' waarop de unieke furieuze mix van old-school met melodieuze, thrashy speedmetal nog beter uit de verf komt. laatste blik, je dan voorgoed nooit meer terugko men Je neemt je hele leven afscheid. Van de caissière, van elkaar, van je land en van het leven. We staan er niet te vaak bij stil en kijken liever naar de toekomst. Maar hoe was het gelo pen als je was gebleven?' Dox staat stil bij de belangrijke, grappige en ontroerende momenten van afscheid. Het materiaal is mede bepaald door verhalen, muziek en filmscènes van iet jongeren op scholen en op straat. sr, Dox is een jong theatergezelschap uit stand, geslacht, Utrecht dat de disciplines spel, dans f, dat dit eigenlijk en mime met elkaar vermengt. Fasten denken we door your seatbelts is een voorstelling over 1 te richten op de onhandigheid van afscheid en het weblog te kun- feest van een eventueel terugzien. I DE TILBURGSE KOERIER Zondag 9 maart, 11.30 uur, Studio: Tilburg Big Band - Inloopconcert Knallende koperblazers, spetterende saxen en een krachtige voortdende rende ritmesectie. De Tilburg Big Band staat bekend als één van de beste bigbands van Nederland. Band leider Maino Remmers, strak in pak streng in de leer, is de inspirerende <v.dvr van dit ambitieuze jazzorkest J swingt zoals Duke Ellington en les Davis het bedoeld hebben. Toe- De Utrechts/Gelderse rockband Back water duikt samen met de Engelse producer George Shilling (Teenage Fanclub, Primal Scream, Blur en Por cupine Tree) de studio in als het eer ste contact is gelegd via email. Neem een stevige dosis van melancholie, rauwheid en emotie. Tel er uitste kende zang, leadgitaar-riffs bij op en voeg een steady backline toe. Top het af met ambitie en professionaleit en het Backwater recept is af. genieten en meezingen g*v'* I hoort meer dan 40 meesterlijke j- --node van 1960 tot nu. De muziek wordt gelardeerd met leuke van der Ploeg en zijn anekdotes uit de Nederlandse rock-'n- Vijf jaar nadat hij uit E één van de mees*- uit de geschieden kan Syb van d~ op een geslaagd is dan ook precies wa theaterprogramma 'Al en meer!'. Maar ook de successen uit zijn jaren met de Kast komen voorbij, Het publiek is ii net als een aantal nummers van de de rechtbank, of nieuwe cd met Nederlandse en Friese songs, die in 2007 verschijnt. Syb van der Ploeg bleek in de afgelopen jaren meer te zijn dan alleen een charisma tische rockzanger en tieneridool. Zo maakte hij twee Engelstalige albums met de band Spanner, die vooral in Duitsland goed werden ontvangen. De groep stond zelfs in het legenda rische tv-programma Rockpalast. In Nederland speelde hij in de musical 'Nostradamus' van Kayak en 'Rem- - 9 maart14.00 uur: BZB »dag agramma van de fanclubdag Z3 is weer goed gevuld en uv band weet zeker dat de fans zich weer goed zullen vermaken. Op het programma staan de bij trouwe fans bekende onderwerpen zoals video fragmenten, een BZB-quiz, het forum, een kwalitatief goed voorpro gramma en natuurlijk zal BZB weer een speciaal optreden verzorgen en daarbij ook nummers spelen van de nieuwe cd. Welke nummers dat gaan worden bepalen de leden van FC BZB met hun Club Account. i uur. Con certzaal: De Nederlandse Bachver- eniging - Matthaüspassion Het is een traditie in de passietijd: De Nederlandse Bachvereniging geeft een uitvoering van de monumentale Matthaus Passion. Ook dit keer wordt dit indrukwekkende werk onder leiding van Jos van V Hij kiest opnieuw voor de Chavely en de vier jaar oudere mari nier Julius hebben elkaar leren kennen in de kroeg. Hoewel Chavely Julius in het begin maar koppig en arrogant vond, is ze uiteindelijk toch overstag gegaan. Ze blijkt een paar jaar later op achttienjarige leeftijd onverwacht zwanger en de twee besluiten het ter kindje te houden en gaan samen of wonen. Inmiddels is hun dochtertje Annyah vijf jaar en hebben ze nog een kleine meid: Zartyze van ruim anderhalf. Julius is momenteel voor een halfjaar met het Korps Mariniers naar Afghanistan uitgezonden. Voor Chavely is het een moeilijke tijd. Ze zit met twee kleine kinderen thuis en zit bijna voortdurend in angst dat Julius iets zal overkomen. Ze staat alleen voor de voorbereidingen voor hun geplande bruiloft. Julius heeft haar vorig jaar ten huwelijk gevraagd, en na zijn terugkeer uit Afghanistan zullen ze gaan trouwen. Niet in Bra bant, maar op het strand van Bali. Na de serie Babyboom, waarin pre sentatrice Caroline Tensen honderd stellen met een kinderwens volgde, is de tiendelige' serie De 100: Het huwelijk van start gegaan. Hierin volgt Tensen honderd stellen die gaan trouwen. Hetero, homo, jong, Woensdag 12, donderdag 13, vrij dag 14 en zaterdag 15 maart, Bat Cave, 1930 uur: Voorronde Emer- genza De grootste bandcontest ter wereld, Emergenza, met verrukkelijke megaprijzen, is in volle gang. De semifinales vinden in mei plaats en de finale staat op 14 juni in onze Dommelsch Zaal. Meer informatie vind je op www.emergenza.net Zaterdag 8 maart, 22.00 uur: Extre ma Music presents Knock Out Deze editie van Knock Out, dé dance- avond van Extrema Music, wordt er eentje om niet gauw te vergeten. In de Dommelsch Live Room kun je echte dancepioniers aan het werk zien, voelen en vooral horen. Speedy J behoort sinds begin jaren negen:'.c tot een van de creatiefste dancepro ducers ter wereld. Zijn doorbraak is de harde technotrack Pullover en na verschillende -ook experimentelere- albums is Loudboxer een mijlpaal in solisten per koor die met de de dance: een terugkeer naar de har- smbles meezingen. Eerder werd dere en meer minimale stijl van tech no. Lars Sandberg aka Funk D'Vbid uit Barcelona is de intergalactische gigolo en spaceftinkambassadeur van het befaamde Soma Records wiens sound rangeert van sfeervolle strij- kers-soundscapes naar pulserende baspartijen van ware technobommen. Wie daar nog bij stil kan staan is waarschijnlijk dood. en ballades, voortkomend uit hun Keltische moederschoot. Waar in de instrumentalen de Schotse bagpipes vaak bepalend zijn, voeren in de bal lades de vocalen van frontman en oudgediende Roy Gullane de boven toon. Daartussendoor en daaromheen weven fiddles, whistles en snaren een kleurig, subtiel Schots tapijt. De sound moge teruggrijpen naar de Kel tische wortels, maar dan wel benaderd met een intense gedrevenhe rockidioom. Keltische rock het geheel zich omschrijven. Dinsdag 11 maart, 19.00 uur en woensdag 12 maart, 15.00 en 19.00 uur. Schouwburg: Studio 100 - Pinokkio (4+) Met Bill van Dijk als Grimaldini en Kristel van K3 als Nina de Balerina. Pinokkio is een fantasievolle, ontroe rende en spannende familiemusical naar het bekende sprookje over een houten pop op zoek naar een hart. Natuurlijk doet Pinokkio zijn best om een braaf jongetje te zijn, maar het lijkt wel of er steeds iets tussen komt. Vrijdag 7 maart, 21.00 uur: Erd mann 3000 De avontuurlijke gitarist Frank Möbus heeft met Erdmann 3000 weer een stevige groep. In de band van Daniel Erdmann, een Duitse saxofonist, kan hij improvisatorisch neerleggen wat hij wil. De anderen (bassist Johannes Fink en drummer John Schröder) pikken het zonder meer op. Erd- rnann 3000 is in 1999 opgericht. Ibuig Als gezicht van de Berlijnse avant- de in garde jazzscene heeft de groep naam gemaakt met twee cd's. Het laatste album heet Supermicrogravity en daarop hebben avontuur en vrije ver kenningen weer een hoofdrol. Donderdag 6 maart, 20.15 uur, Schouwburg: Wim van den Heuvel, Cas Enklaar e.a. - Van oude men sen, de dingen die voorbij gaan Den Haag 1900. De familie Derksz teert op vergane glorie uit de kolo niën. De stokoude grootmama Ottilie Derksz ligt op sterven. Ze dreigt een groot geheim mee te nemen in haar graf. Niemand weet er het fijne van, en stre maar zestig jaar geleden heeft er in leider Indië iets vreselijks plaatsgevonden, dat sv Onthulling is noodzakelijk, willen de Miles achterblijvers door kunnen gaan met gang gratis, hun leven. Zondag 9 Fanclubda Het progrc van BZB de bJ oud, eerste liefde of derde huwelijk. Tweehonderd mensen die allemaal dezelfde, belangrijke gebeurtenis tegemoet gaan. In het programma van de publieke omroep komen alle aspecten aan bod die bij zo'n bijzon dere dag horen. Het aanzoek, de kleur van de bruidsjurk, de tafelschikking en de keuze voor de trouwauto bij voorbeeld. Maar ook de twijfels, het verdriet en de zenuwen voorafgaand aan de grote dag. De 100: Het huwe lijk is elke donderdagavond om 21.30 uur te zien op Nederland 1. De achtste productie van Stichting Studentenmusical On Stage gaat aan staande zaterdag, 8 maart, in première in La Vida aan de Veidhovenring in Tilburg. Dit jaar presenteert de stichting de productie 'De Familie Addams'. Het waren nooit echt van dje hele blitse De spitsen Die horen bij Maar toch: ik De spitsen Hoewel ik vrijwel niets meer van ze merk Het Centrum voor Amateurkunst Noord-Brabant organiseert een foto wedstrijd met de opdracht om amateurkunst in Brabant te fotograferen. Deelnemers wordt gevraagd een creatieve foto te maken van bijvoorbeeld een koor, orkest, toneelgroep, dansgroep, een graffitiartiest, een kunste naar. hiphopper of muzikant in actie. Alle amateur-fotografen woonachtig in Noord-Brabant kunnen meedoen aan de fotowedstrijd. Ze vormden altijd twee vertrouwde gidsen De spitsen Van vijfsprong naar het centrum op de fiets Je kon ze in de zomerzon zien flitsen De spitsen Nu zie je in de Tuinstraat vrijwel niets GHQ en Tom Carter spelen met ter men als drones, raga’s, psych, blues, freefolk, americana en noise. Ze delen met elkaar een passie om creatief met deze muzikale elementen om te gaan en komen elk met een hoogst eigen resultaat op deze concertavond. Tom Carter Carters doorleefde psychbluesgitaar is geregeld ook terug te horen in solo- werk als Root King, een door merg en been snijdend stukje sologitaar en lapsteel en in Monument, waar schroevendraaiers en effectenpedalen tot een gitaarmuur leiden. GHQ Marcia Bassett (Double Leopards, Zaïmph, Zaika) en Steve Gunn vor men sinds 2002 de kem van GHQ, een band die met gastmuzikanten als Pete Nolan (Magik Markers) en nieuwkomer Jon Trusinski een eigen stek verovert in de avontuurlijke muziekscene. Eveigreenorkest De Bagatel organiseert op 9 maart een muziekmiddag in café Bierings, Goirkestraat 50 in Tilburg. Het orkest speelt dan een grote verschei denheid aan oude en nieuwe schlagers. De muzikanten hebben als gast senio renorkest De Langstraat uitgenodigd. Beide ensembles staan onder leiding van Nico Haneveld. De aanvang is om 14.00 uur en de toegang is gratis. Wie vertrouwd is n.v, bij het woord 'webcamg aan seks, maar daar I onderdeel van Tilt o niets mee te maken. Pijne samen met Paula Anj PvdA-gemeenteraadslid Weyer en GroenLinks-fractievoorzit- ter Marjo Frenk de groep mensen ach ter TilburgZ-Webcamgirlz. Deze wil 'graag een aanzet geven tot verande ring, tot meedoen en zichtbaar maken van watTilburgse vrouwen, beweegt, wat ze kunnen, vinden, maken. Hoe ze naar de wereld kijken en daar een vertaling en verbeelding aan weten te geven'. Per e-mail hebben de initia tiefnemers ongeveer vijftig vrouwen om mee te doen. "Natuurlijk is het eigenlijk een beetje gek dat internet sites een dergelijke doelgroepenspe cificatie krijgen. Het medium internet is dermate toegankelijk voor ieder, ongeacht rang of stand, geslacht huidskleur of geloof, doZ,_ overbodig is. Toch denken we door een womenscorner ii TilburgZ.nl een aardig nen scheppen waar Tilburgse vrou wen die literaire, maatschappelijke of kritische uitspraken doen, heldere manier naast elkaar komen te staan." De aftrap is overigens verricht door Vrijdag een Zuid-Afrikaanse dichteres, die &3FMj in Tilburg woont. Zij heet Carina van der Walt en draagt een gedicht voor. Deze bijdrage staat sinds afgelopen maandag op de website. Van tevoren wordt niet bekend gemaakt wie er meedoen. Het is de bedoeling dat het daardoor elke week weer een verras sing is welke Tilburgse vrouw acte de présence geeft op het weblog. Inmiddels heeft een lokale zender aangeboden om de filmpjes ook op televisie uit te zenden. Vrijdag 7 en zaterdag 8 maart, 20.15 uur, Schouwburg: Route 66 - De Roadmusical De makers van de succesvolle rock- musical Turks Fruit zijn terug met een spiksplinternieuwe opwindende roadmusical. Route 66 staat bol van de blues, pop, jazz, rock, folk, pop country. Ijzersterke klassiekers als uv.n to be wild en Get your kicks on Route 66 worden gecombineerd met nieuwe Nederlandstalige nummers. Donderdag 13 maart, 21.00 uur: DanzaDanza Live-muziek met gastprogrammeur gebroeder Michiel Westerhuis, met medewer- king van Axé Bahia. Deze formatie bestaat uit Marcello Godoy (vocaal/ gitaar), Jan Dumee (gitaar) Carlos Breton (bas) en Michiel Westerhuis (drums). 7 maart, 20.00 uur: TMF -M presents Panic at the Disco, Black Gold en Nailpin De nieuwe single 'Nine In The A noon' kun je al op de meeste radic ders horen. Op de dag datT’anic At The Disco in 013 staat ligt ze fysiek in de winkel. PATD brak door met hulp van MySpace. Maar ook door hun muziek. Ze schrijven ijzersterke, rijke, catchy nummers zoals 'I Write Trage dies'. De aanstekelijke, frisse mengel moes van emorock, punk, synthpop en techno krijgt door de piekfijne vertolking meerwaarde. Black Gold bestaat nog niet zo heel lang maar heeft toch al een behoorlijk verleden. Klinkt als een collabora tie tussen T-Rex, Chic, Bowie en de ere Gibb. De lekkere emopop van Nailpin kennen we van de aller eerste MTV Roadrally waarin de Bel gen de strijd aangingen met Di-rect. Dinsdag 11 maart, 20.30 uur: Dead Meadow, Tank86 en Gomer Pyle Dead Meadow serveert een hypnoti serende cocktail van Black Sabbath/ Jimi Hendrix riffs, dromerige scapes en zware ritmes biedt de optimale soundtrack om even in andere sferen te komen. En deze sound komt het best tot haar recht zonder omkade ring, dus met een jamkarakter, in een rokerige zaal met een penetrerende en dorstmakende bierlucht. Donderdag 6 maart, 20.00 uur, Stu dio: Hazel O'Connor - Hidden Hart Als Queen of Punk speelde Hazel O'Connor in de zeventigerjaren onder meer samen met Iggy Pop. Duran Duran was toen haar support-act. Nu is ze terug met een theatertournee die de naam draagt van haar laatste cd. Ze trakteert u op prachtige Ierse songs en coi begeleid door Cormac en Ruairi de Born Barra. Regisseur en choreograaf Ad-Just Bouwman en zangcoach Carla de Waal bewerkten het concept van de twee films over de Addams Family uit de jaren negentig speciaal Vwi On Stage tot een musical. Na een repetitieperiode van zes maanden is de cast van 25 man,, die bestaat uit Schrijver-joumalist Ed Schilders, winnaar van de Juryprijs van Tilburg I Schrijft 2007, exposeert in maart een gedeelte van één van zijn verzamelin- gen in Bibliotheek Tilburg Centrum. Schilders bezit een bibliotheek van ongeveer 10.000 banden en beheert enkele bijzondere collecties. De bibli otheek toont 'n deel van De Althaea Pers van de Hagenaar Jos Swiers. Het gaat om bijzonder vormgegeven boekjes in een oplage die zelden de twintig exemplaren overschrijdt. De uitgaven zijn vervaardigd met behulp van de laserprinter. Swiers is heel bijzonder in zijn tekstkeuze en vorm geving. Alle uitgaven zijn met liefde voor en kennis van het schone boek vervaardigd. De Althaea Pers bestaat sinds 1997 en liet tot op heden 106 uitgaven het licht zien. Ed Schilders is een van de weinigen die de titels com pleet bezit. De presentatie is gedu rende dë hele maand maart tijdens openingsuren te zien in Bibliotheek Tilburg Centrum. Donderdag 13 maart. 20.30 uur. Concertzaal: De Jan Rietman Band Jody's Singers - Singing with the Stars! De Jan Rietman Band Jody's Sin gers vormen de spil achter bijna alle muzikale tv-programma's. Maar ook in het theater zijn ze succesvol. Tij dens deze nieuwste show is het weer volop genieten en meezingen gebla zen. U hoort meer dan 40 meesterlijke hits uit de periode van 1960 tot nu. De muziek wordt 1J anekdotes rollgeschiedenis. amateurs en semi-professionals, klaar om het podium op te gaan. De voor stelling is te zien op 6 (try-out), 8, 9 (matinee), 13,14 en 15 maart. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar x de voorstellingen van 8 en S Deze zijn te verkrijgen vis onstage-tilburg.nl. benaderd met het verzoek om een column te verzorgen op TilburgZ en ze staan open voor iedere nieuwe aanmelding. Aanleiding hiervoor was het ontstaan van de TilburgZoap, een soapserie op dezelfde website waar aan aanvankelijk vrijwel alleen man nelijke schrijvers hun medewerking zouden verlenen. Bij TilburgZ-Webcamgirlz is er iedere week een andere vrouw aan de beurt. De deelnemers nemen de column op video öp en kiezen voor een geheel eigen insteek. "Als literair geschrift, als journalistieke column of als opiniërend stuk", zegt Van de Weyer. "Het onderwerp kan geheel naar eigen inzicht worden gevon den en vanuit politiek, kunst/cultuur, maatschappelijk, wetenschappelijk, onderwijskundig of economisch perspectief worden behandeld. Niet zozeer het literaire gehalte staat daar bij voorop, maar vooral het zichtbaar maken van vrouwen in Tilburg die voor hun mening of talent uitkomen en dat niet alleen in het dagelijkse werk maar ook op een populaire en veel bekeken en gelezen website als liste, Hans Zoete voormalig consu lent beeldende kunst en fotografie van het Centrum voor Amateurkunst Noord-Brabant in Tilburg en San dra Peerenboom, fotograaf van het Brabants Dagblad. De foto's moeten vóór 15 april ingestuurd zijn. De jury selecteert zestien foto's. Deze foto's worden op GIGAformaat afgedrukt en vanaf 30 mei geëxposeerd op de buitenmuren van het CVA in Tilburg. De winnaar van dê juryprijs ontvangt een digitale spiegelreflex camera Nikon D40X. Via de site www.bra- 75) bantfotografeert.nl kan iedereen vanaf raf 20 april stemmen op de ingezonden foto's. Het Centrum voor Amateur kunst Noord-Brabant (CVA) opent op 30 mei in Tilburg een nieuwe expositieplek voor amateur-kunste- naars in de openbare ruimte. De ope- ningsexpositie laat de zeventien beste foto's zien die afkomstig zijn van de fotowedstrijd. Alle informatie over de fotowedstrijd staat op www.brabant- fotografeert.nl. Alex de Vries ondervraagt Peels I Fotografe Wiesje Peels (Breda, 1975) I is vandaag, donderdag 6 maart, vanaf 20 aj I 20.00 uur te gast in museum De Pont foto' aan het Wilhelminapark 1. Zij wordt I ondervraagd door publicist Alex de I Vries. De ontmoeting is onderdeel I van een serie gesprekken met bijzon- I dere kunstenaars die een nauwe band L hebben met de provincie Noord-Bra- I bant, georganiseerd door de Noord- Brabantse Kunststichting (NBKS) en museum De Pont in Tilburg. De NCRV heeft afgelopen donderdag de eerste aflevering van het nieuwe retelling programma 'De 100: Het huwelijk' uitgezonden. Hierin zit ook een Til- wie het burgs stel, de 25-jarige Chavely en de 29-jarige Julius. tionale vrouwendag. Aan- zaterdag, 8 maart, wordt die voor de honderdste keer gevierd. Desondanks spelen vrouwen nog te vaak een rol achter de schermen, vindt een aantal Tilburgse vrouwen en webmaster Tom Pijnenburg van de website TilburgZ. Zij komen daarom met een nieuw initiatief: TilburgZ-Webcamgirlz. Srdan Kekanovic is in de jaren '90 naar Nederland gevlucht. Hij zong jarenlang in de opera van Osijek in voormalig Joegoslavië. De eerste- moeilijke jaren in Nederland heeft hij geen muziek gemaakt omdat dat voor zijn gevoel niet mogelijk was. Nu Zondag 9 maart, 15.00 uur: Optre- heeft hij de draad opgepakt en zingt den Rolling Spears hij weer over de liefde. Vijf jonge talenten uit de slopj wijken van Nairobi zetten een s neer met veelzijdige acrobatiek, to's, koprollen, het bouwen van n senhoge torens en vuur spugen onderdelen van hun optreden. N Woensdag 12 mai Concertzaal: The N can Drums II Faso) Djiguiya staat garant voor een ener gieke voorstelling vol opzwepende, supersnelle ritmes, prachtige kos tuums en acrobatische dans. Opval lend is de levendige interactie tussen de razendsnelle percussionisten en dansers. De twee zangers brengen het typische Burkinese stemgeluid ten gehore, waarbij de zangtraditie van overgeleverde familieverhalen tot uitdrukking komt. De drummers zijn stuk voor stuk meestere op aller lei slagwerkinstrumenten, zoals de doum-doum, balafoon, bara en djem- bé. Djiguiya maakt eén avond tot een belevenis recht uit het hart van West-Afrika. >mer in ig W( Tilt eraire, maatschappelijke uitspraken doen, op een HHH Zondag 9 maart, 19.00 uur, Con- Donderdag 6 maart, 20.30 uur, certzaal: Magogo Kamerorkest - Dinsdag 11 maart, 19.30 i Concertzaal: Marietta Petkova - Symfonie voor iedereen certzaal: De Nederlandse Alles over...Chopin Merlijn Twaalfhoven is een jonge com- - Marietta Petkova is een pianiste van ponist die de klassieke wereld graag op wereldklasse. Tijdens deze 'Alles zijn kop zet. Daar houdt Magogo ook over...Chopin' vertelt zij uitgebreid wel van, dus was deze samenwerking over het leven en de muziek van snel geboren. Speciaal voor dit concert deze grootmeester. En uiteraard speelt gaat Magogo aan de slag met zowel Marietta ook een aantal meesterwer- professionele musici als amateurs uit ken die Chopin schreef tussen 1840 de regio, kinderen én volwassenen. Zo lüspas in de het laat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7