lllHI f W A95 DigiD )k i Gemeentelijke belastingen: Belastingaanslag valt vanaf 25 februari in de bus Veelgestelde vragen \osloperij Rioolrechten Afvalstoffenheffing ill 111 DONDERDAG 28 FEBRUARI 2008 - PAGINA 9 IUARI 2008 - PAGINA 8 DETILBURGSE KOERIER Tilburg scoort landelijk het best op het gebied van woonlasten. Weliswaar stijgen deze lasten met 2,5%, maar nog altijd komt Tilburg als goedkoopste uit de bus. De gemeentelijke belastingen vallen daardoor in Tilburg gunstiger uit dan in veel andere gemeenten. Dat blijkt uit een onderzoek van de Rijksuniversiteit Groningen. Hugo Backx, verantwoordelijk >tucadoor.nl wethouder voor belastingen, is blij met de score. "Voor het tweede achtereenvolgende jaar komen we als gemeente met de laagste woonlasten uit het onderzoek naar voren. We slagen erin onze ambities te realiseren, zonder de rekening daarvoor aan onze inwoners te presen teren. Samen met de gemeenteraad hebben we bewust voor deze lijn gekozen. Fijn dat onze inwoners bij deze gemeentelijke belastingronde hiervan wederom profijt hebben." 1 €2,00 2,08 3,94 €3,93 Tilburg 3,14 €3,15 Hoe is de WOZ-waarde van mijn huis berekend? Rioolaansluitrecht 51,89 54,43 22,37 23,46 237,24 244,52 Afvalstoffenheffing 1 64,49 72,99 91,46 103,52 122,97 108,65 203,56 k' ZERING - ETC. Hoe kan ik de aanslag betalen? antie** Kan ik kwijtschelding krijgen? tarief 2008 tarief 2007 tarief 2007 tarief 2008 DigiD Meer informatie? tarief 2007 tarief 2008 Hoe dien ik bezwaar in? Wanneer kan ik betaalde belasting terugkrijgen? Wat gebeurt er als ik niet op tijd betaal? OZB eigenaar van woning OZB eigenaar van niet-woning OZB voor gebruiker van niet-woning le hond 2e hond 3e hond en volgende hond Kenneltarief Rioolafvoerrecht tot 250 m3 afgevoerd water (voor hoeveelheden van meer dan 250 m3 gelden andere tarieven. Deze kunt u nalezen op www.tilburg.nl, Digitaal loket Ondernemers) Waarvoor betaal ik nu eigenlijk en wat krijg ik ervoor terug? Hoe kan ik het taxatieverslag inzien? ay spack-spuit ioorsbedrijf c.v 'oor al uw -Spuit* Stucwerk pleisterwerk** TILBURG 01 34 Betaalt u de belasting niet op tijd, dan ontvangt u een aan maning met minimaal 6,00 verhoging. Na de aanmaning volgt een dwangbevel. De kosten hiervan zijn minstens 35,00. Betaalt u naar Aanleiding van het dwangbevel nog niet, dan kan de gemeente overgaan tot beslaglegging. Een verzoek voor teruggave kunt u mailen naar belastingen @tilburg.nl. U kunt ook een brief sturen naar: gemeente Tilburg, Hoofd sector Burger- en Ondernemerszaken, Team Contactcenter, Postbus 90118, 50Q0 LA Tilburg. Deze brief mag u ook afgeven bij een stadswinkel of servicepunt bij u in de buurt. Wanneer u de belastingaanslag niet kunt betalen, dan kunt u een verzoek tot kwijtschelding indienen. U komt in aan merking als u een inkomen heeft op of onder AOW/bijstands- niveau. Uw verzoek moet u indienen binnen vijf maanden na de datum van de belastingaanslag. U kunt uw verzoek tot kwijtschelding rechtstreeks indienen via het Digitaal loket op www.tilburg.nl. Hiervoor heeft u een DigiD inlogcode nodig. U kunt ook een papieren formulier aanvragen via socialezaken@tilburg.nl of bel (013) - 213 13 13. Het formulier is eveneens verkrijgbaar in één van de stadswinkels of servicepunten. Het is verder mogelijk om op www.tilburg.nl het aanvraagformulier te downloaden zodat u deze zelf kunt uitprinten. Wilt u weten of u in aanmerking komt voor kwijtschelding? U kunt via www.tilburg.nl zelf een proefberekening maken. Onroerende-zaakbelasting (OZB) betaalt u als eigenaar van een woning of niet-woning (zoals kantoren, winkels, scholen of grond). Bij niet-woningen krijgt ook de gebruiker een OZB- aanslag. Het bedrag dat u betaalt voor onroerende-zaakbelasting hangt af van de WOZ-waarde van uw pand. WOZ is de afkorting van de Wet waardering onroerende zaken. Hieronder leest u meer over de WOZ-waarde. Het tarief wordt per 2.500,00 van die waarde in rekening gebracht, in het taxatieverslag kunt u nalezen waarop de hoogte van de WOZ-waarde gebaseerd is. Vrijwel elk pand is aangesloten op de gemeentelijke riolering. De rioolrechten zijn opgesplitst in twee verschillende heffings- soorten: het rioolaansluitrecht (R10E), voor rekening van de Iedere week wordt het huisvuil opgehaald. En dat kost geld. Daarom betaalt ieder huishouden afvalstoffenheffing. Ook als u geen afval aanbiedt, betaalt u deze heffing. De opbrengst van de afvalstoffenheffing wordt onder meer gebruikt om de kosten te betalen voor het ophalen en verwerken van huishou delijk afval. eigenaar, en het rioolafvoerrecht (RIOG), voor rekening van de gebruiker. Voor deze vorm van belasting bepaalt de hoeveel heid afgevoerd water de hoogte van de aanslag. Iedereen die een hond bezit, moet hondenbelasting be talen. Het tarief is afhankelijk van het aantal honden dat u heeft. Elk jaar gaan er controleurs op pad. Rond april 2008 is er weer een controlerende. Honden kunnen heel eenvoudig worden aan- of afgemeld via het Digitaal loket op www.tilburg.nl. Het kan ook schriftelijk (gemeente Tilburg, Afdeling Hondenbelasting, Postbus 90118, 5000 LA Tilburg) of aan de balie van één van de stadswinkels of servicepunten. De gemeentelijke belastingen bestaan uit onroerende- zaakbelastingen, rioolrechten en afvalstoffenheffing. Verder is ook de hondenbelasting op de aanslag meegenomen bij diegenen die in het bezit zijn van een hond. De opbrengst van de onroerende-zaakbelastingen komt ten goede aan Tilburg en de Tilburgers. Zo kan in de stad het openbaar gebied goed onderhouden worden. Denk hierbij aan de fietspaden, wegen en groenvoorzieningen.‘Ook sportaccommodaties, culturele voorzieningen en evenemen ten worden betaald uit de onroerende-zaakbelastingen. De opbrengst uit de rioolrechten wordt gebruikt voor aanleg en onderhoud van rioleringen. Öe opbrengst uit de afvalstof fenheffing komt ten goede aan het ophalen en verwerken van huishoudelijk afval. Van de hondenbelasting worden onder andere uitlaatplaatsen betaald. Voor de hoogte en onderbouwing van de WOZ-waarde kunt u op www.tilburg.nl het taxatieverslag van uw huis bekijken. Let op: dit taxatieverslag kan alleen bekeken worden door de persoon op wiens naam de belastingaanslag staat. In het taxatieverslag staan de gege vens van uw woning, zoals inhoud, perceelsgrootte of bijgebouwen, maar ook adressen en verkoopprij zen van vergelijkbare woningen. U kunt het taxatieverslag online inzien op www.tilburg.nl: ga naar Digitaal loket, klik op Online aanvragen en daarna op WOZ-loket. Om in te loggen heeft u een DigiD inlogcode nodig. Deze kunt u aanvragen via het Digitaal loket op www.tilburg.nl. Meer over DigiD leest u hieronder. U kunt het taxatieverslag ook telefonisch aanvra gen via telefoonnummer (013)- 213 13 13. U krijgt het dan thuisgestuurd. Let op! Een taxatieverslag is géén taxatierap- port zoals u dat kent bij de aan- en verkoop van een woning. net 5 jaar garantie rdere informatie 612 846 514 il het ons naar; @info-stucadoor.nl projectstoffering lv.tth-tilburg.nl I In sommige situaties kunt u betaalde belasting terugvragen. Gaat u verhuizen? Als u naar een andere stad verhuist, komt u in aanmer king voor een gedeeltelijke teruggave van rioolrechten, afvalstoffenheffing en eventueel hondenbelasting. Dit geldt ook als u binnen Tilburg verhuist naar een adres waarvan u geen hoofdbewoner bent. Denkt u hierbij aan samenwonen of verhuizen naar een verpleegtehuis. Gaat u uw huis verkopen? Dan wordt doorgaans bij de notaris de onroerende- zaakbelasting voor eigenaren en de rioolrechten voor eigenaren verrekend met de nieuwe eigenaar. Is er iemand overleden? Na een overlijden kunt een verzoek indienen voor terug gave van gemeentelijke belastingen. Heeft u geen hond meer? Dan komt u in aanmerking voor gedeeltelijke teruggave van hondenbelasting. U moet daarvoor een verzoek indienen binnen zes weken nadat u afstand heeft gedaan van uw hond of nadat uw hond is overleden. Samen met het verzoek voor teruggave stuurt u een verklaring van de dierenarts of het asiel mee. Betalen per automatische incasso Om de aanslag in twaalf maandelijkse termijnen te betalen, machtigt u de gemeente voor een automatische incasso. De betalingen lopen tot en met februari 2009. Geeft u de incasso later in het jaar af, dan-wordt het bedrag over minder maanden verspreid van uw rekening afgeschreven. Betaalt u nog niet per automatische in casso en wilt u dat wel? Vult u dan de machtigingskaart in die bij uw aanslag is toegevoegd. U kunt de machti gingskaart ook aanvragen via (013) - 213 13 13. Betalen per acceptgiro Maakt u gebruik van de acceptgiro, dan kunt u in twee termijnen betalen. Voor de eerste termijn betaalt u binnen twee maanden minimaal de helft van het bedrag op uw aanslag. Voor het resterende bedrag ontvangt u automatisch een tweede acceptgiro. Internetbankieren Wilt u gebruik maken van internetbankieren, vermeld dan altijd het vorderingsnummer en subjectnummer. Contant Voor contante betalingen gaat u naar één van de stads winkels of servicepunten. De gemeente bepaalt de WOZ-waarde met de vergelijkingsme- thode. Dit betekent dat er wordt gekeken naar verkoop prijzen van (min of meer) vergelijkbare woningen. Daarbij wordt rekening gehouden met de kenmerken van die panden, zoals verschil in grootte, bijgebouwen, bouwkundige staat, lig ging, onderhoudstoestand en afwerking. Vanaf 2008 wordt de waarde jaarlijks opnieuw berekend, met als peildatum 1 januari van het voorgaande Jaar. De WOZ-waar de op de belastingaanslag 2008 is dus de waarde van uw pand per 1 januari 2007. Is er in 2007 een verbouwing of een andere wijziging aan uw pand geweest, dan is dit al wel in de nieuwe waarde meegenomen. Het kan voorkomen dat op uw aanslag biljet geen WOZ-waarde en onroerende-zaakbelasting staat. Uw pand is dan nog niet getaxeerd, u ontvangt de WOZ-beschik- king later. De WOZ-waarde wordt gebruikt voor de onroerende- zaakbelasting, de Belastingdienst en het waterschap. Stel: u bent eigenaar van een woning met een WOZ- waarde van 232.000,00. Dit bedrag deelt u door 2.500,00. De uitkomst hiervan is 92,8, naar beneden afgerond 92. De onroerende-zaakbelasting voor u als eigenaar van de woning bedraagt dan: 92 x 2,00 (tarief 2008) - 184,00. Natuurlijk kunt u met uw vragen ook terecht bij onze stadswinkels of service punten. Een overzicht van de openings tijden vindt u op de achterzijde van uw aanslagbiljet of op www.tllburg.nl. Internet: www.tilburg.nl, Digitaal loket E-mail: belastingen@tilburg.nl DigiD is uw eigen inlogcode voor de digitale dienstverlening van de hele overheid. Als inwoner van Tilburg kunt u met DigiD onder andere de berekening van uw WOZ-waarde inzien en het bouwarchief raadplegen. U kunt een DigiD inlogcode aanvragen via het Digitaal loket op www. tllburg.nl of rechtstreeks op www.digid.nl. (013) 213 13 13 Voor vragen over kwijtschelding: (013)- 542 94 35 Rekenvoorbeeld OZB Het bedrag dat u betaalt voor onroerende-zaakbelasting hangt af van de WOZ-waarde van uw pand. Deze waarde deelt u door 2.500,00. De uitkomst rondt u naar beneden af en vermenigvuldigt u met het bijbehorende tarief van 2008 (zie bovenstaande tabel). oopauto's len, ijzer, a's. prijzen. Bent u het niet eens met de aanslag of de hoogte van de WOZ-waarde, dan kunt u bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen zes weken na dagtekening van het aanslagbiljet wor den ingediend. U krijgt niet automatisch uitstel van betaling. Wilt u toch uitstel, dan kunt u dit aangeven in uw bezwaar schrift. Bezwaar indienen kan via: www.tilburg.nl Ga naar Digitaal loket, klik op Online aanvragen en dan op Belastingen. belastingen@tilburg.nl Vermeld in uw e-mail altijd uw subjectnummer en vorderingsnummer. een brief naar gemeente Tilburg, Hoofd sector Burger en Ondernemerszaken, Team Contactcenter, Postbus 90118, 5000 LA Tilburg. faxnummer (013) - 542 93 37. Iv.a.225, 230,40

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 9