3! Magogo Kamerorkest XXL iron H Art Launched bij De Verschijning S I er Country Road in Concertzaal Tuincentrum Tilburg Zuid - ■«S====^==l I 8 FEBRUARI 2008 - PAGIh DONDERDAG 28 FEBRUARI 2008 - PAGINA 7 DETILBURGSE KOERIER Jasper Mikkers FOTO: STUOIO3PUNT2 slden en lid wor- Laetitia van Krieken Kantoor- Savannah tuumsen solisten van topkwaliteit. uur, uvel. Con- Hazel O'Connor FOTO: TIM JARVIS Fr; I V 013 DE NWE VORST ZfifiL 16 DE NWE PfiRfiDOX JAN VfiN BESOÜW RUIMTE X THEfiTERS TILBURG J verschille trymuziel der Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 ww.tulnceritruiTitilburgzuid.nl d ze op Laetitia waar onder kwartet en 1 Vermeer stond ze l Of Uit t is de ontdekt n muzi- 2004. __e met ■gitarist Farka ia!: Marie.ixi ...Chopin i Petkova is een pianiste van lasse. Tijdens deze 'Alles !hopin' vertelt zij uitgebreid 5 maart, i Dik maart, 20.00 uur, O'Connor - Hidden i grote rol in Geen Familie, tnaam schuilt het Laan en Jeroen i bekend van het radiopro- jkers met koppen'. Hun programma is t van cabaret, Scènes en hoog tempo ntvouwt zich onele orkestleden losse eleti voorbereid, 's Avonds valt het als een puzzel in elkaar en een wereld van geluid die ruimte in beslag r- groot aantal deeln het is om in korte i_,_ orkestwerk op profes gratis, maar aanmeld en zijn wel verplicht. is van de kleur- zin daarbij nieu- 1 en tekeningen Zij ontvangen ng stijl! Je kunt hte namen voor >eth ziekenhuis, skunde, Postbus 1.00 uur: Presen- .bundel Wolken, ankers ste dichtbundel van Han- 'eler wordt in Ruimte-X ten louden. Het eerste exem- n, ankers wordt Braks, oud- i en waame- Eindhoven. 4 gedichten rijkste vertegenwoordigers van de Europese oude muziek. Dit seizoen staat hij bij deze .Klassieken-avond van Het Brabants Orkest aan het roer. Vanavond neemt hij de jonge Duitse cellist Daniel Müller-Schott mee. 1840 gastheer n de orde Donderdag 6 maart. 20.30 uur. Concertzaal: Marietta Petkova - Alles over...Chopin Marietta Petkova is een pianis wereldklasse. Tijdens deze over...Chopin' vertelt zij ui.o over het leven en de muziek van deze grootmeester. En uiteraard speelt Marietta ook een aantal meesterwer ken die Chopin schreef tussen en 1842. Gregor Bak is uw ga' en zorgt dat al uw vragen aan ut komen. J:e is dankzij zijn succes in het -programma van Paul de Leeuw, er de Leeuw' uitgegroeid tot el nieuwe en volstrekt uniek Jong en oud :cht, want in t, verte- enal laat ‘e laten zijn. Op een camping in Frankrijk proberen ze de relatie met hun kinderen aan te halen. Ze gaan bepaald niet zachtzinnig met elkaar om... Twaalfhoven is een jonge ,n componist die de wereld 'dassieke muziek graag op zet. Hij schreef Symfonie .tzeen voor een symfonieor- '"evuld met een groot aantal .anderen en volwassenen. "Gedurende één dag worden .e groepjes, o.l.v. professi- a van deze avond lerlaatste moment vootjaar 2006, maar Impious is live sterker dan ooit. State: Chaos maakte haar start als huiskamerproject van gitarist Mischa. Gewapend met gitaar, drumcomputer en enkele losse ideeën werd de basis gelegd voor de eerste nummers. Nog geen jaar later werd het debuutalbum 'Ashes of Misery' gelanceerd. State: Chaos is een trash/death metal project met twee doeleinden. Namelijk, zoveel mogelijk optreden en ladingen... Vrijdag Schouwt speare 1 Hollywood De speedy komedianten van The Reduced Shakespeare Company wagen zich dit jaar aan de groot ste filmhits allertijden. 'Casablanca', 'Dirty Dancing', 'The Godfather', 'Gone With the Wind’, 'Pulp Fiction’, 'Rocky 1 t/m 5' én nog 165 andere blockbusters worden in sneltreinvaart nagespeeld. Treffend en met heel veel humor nemen de drie Amerika nen met een handjevol rekwisieten ieder weer tientallen rollen voor hun rekening. Fasten your seatbelts. One, two and...action! Maandag 3 en dinsdag 4 maart, 20.00 uur: Makerspodium: Van Loon en Horrichs met Langsko men Pieter van Loon en Ruud Horrichs komen van in Tilburg. Langskomen. voorst Vos, Vrijdag 29 februari, 20.00 uur: Volle Maan Aan het programma wordt nog tot het allei gewerkt. Wat wel al bekend is: I Magogo Kamerorkest maakt zich I plaatsvindt op zondag 9 maar I bijzondere project gaan 35 p I Tilburgse amateurs, 100 I symfonie van Merlijn Tws Manuela Berndt and Motionmanu al met Corpus Impromptu/concerto rr three bodies and one guitar »Me performers zoeken in hun poging de perfecte timing te overstijgen naar metrische perfectie en harmonische samenklank. Corpus Impromptu is een choreografie van Bemdt samen met Stefanie Bemdt en Giuliano Modarelli. 20.15 uur. Hout - The- i^aamen Gingras or we voorstelling teriaal, geïnspin ste straattrend 'parkc discipline van Fransi inmiddels ook En overgewaaid. Parkour wc De Zaterdag 1 maart, 14.00 uur: Vorstbende De Vorstbende is een club voor kin deren van 8 tot 12 jaar. Elke eerste zaterdag van de maand spreken ze af om iets leuks te gaan doen. Meedoen Bij De Verschijning aan de Lan- cierstraat 42 in Tilburg is er aan staande zaterdag, 1 maart, weer een avond Art Launched. Deze duurt van 21.00 tot 02.00 uur en de inloop is vanaf 20.00 uur. De entree is gratis. Zaterdag 1 maart, 20.30 uur, Con certzaal: Mastreechter Staar - 125 jaar Mastreechter Staar De samenklank van meer dan 150 29 februari, 20.15 uur, «burg: The Reduced Shake- Company - Completely Woensdag 5 maart, 20.30 uur. Con certzaal: Yvonne van den Hurk - Frau Bach In deze indrukwekkende 'luistervoor- stelling' staat de weduwe Johann Sebastian Bach centraal. De zo ver mogende en gevierde componist, liet zijn vrouw niet meer na dan wat huis-, tuin en keukenspullen. Samen met haar jongste dochter probeert Frau Bach haar schamele bestaan nieuw leven in te blazen. Actrice Yvonne van den Hurk, zangeres Inga Schneider en violiste Esther Apituley breken 'Frau Bach' los uit haar arm zalige bestaan. Met humor, liederen en smeuïge anekdotes. Woensdag Traoré Joep 1 Wie de cd-hoes ziet vooral tege is namelijk een Hollandse jonge een kleine, Afrikaans echter universeel, Gaasperdelta (lees ilbum; rock- ’e teksten, een prima succesvoll hard werken. Je nachtgeluiden op ed de kost geven it. Alleen de lan- :ht je af en toe bij. nacht is de mooi- it duurt van 19.30 ats is de parkeer- jezoekerscentrum nhovenlaan. Daar chter opgewacht, kan via tel. 013- irmonumenten.nl. k nenten dan betaal M n betaal je 7 euro»®' n warme kleding W t nodig! Vrijdag 29 februari. 20.30 uur: Varia 'Adje Theo' met 'Revue van Nu' Adje 'Mooi weer een geheel fenomeen in Nederland. J omarmen Adje, en terech,, zijn 'Revue van Nu' charmeert, dert en ontroert hij, maar boven hij je onbedaarlijk lachen. z.ich op voor de Symfonie voor iedereen, die irt om 19.00 uur in Concertzaal Tilburg. In dit gaan 35 professionele musici, aangevuld met zo'n 120 •s, 100 basisschoolleerlingen en een vrouwenkoor een vaalfhoven uitvoeren. The Autopsy Project van André Gingras FOTO: BEN VAN DUIN In Adje's 'Revue van Nu' treedt een muziekvereniging voor het eerst op buiten hun thuishonk. Deze belangrij ke gebeurtenis loopt echter niet geheel op rolletjes. Meer dan de helft van de leden schittert door afwezigheid op de uitvoering. De overgebleven leden, Adje, Theo en drie muzikanten, beslui ten tóch de revue te spelen. Wat volgt is een aaneenschakeling van hilarische sketches, een bonte mengeling van klassiek ballet, een poedelshow, een nog bruine Michael Jackson, gevoe lige liederen en meesterlijke slapstick. En tot slot een zinderende finale met een feestelijk optreden van het lokale muziekcorps. Donderdag 28 februari. 20.15 uur. Schouwburg: Nederlands Dans Theater I - Fluke Grootmeesters Mats Ek en Jiri Kylian zijn altijd een uitdaging voor de dan sers en een belofte aan het publiek. Twee jaar na zijn jongste creatie 'Tar and Feathers' maakt Jiri Kylian een nieuwe choreografie voor Neder lands Dans Theater I. De Zweedse choreograaf Mats Ek is maker van intense en dramatische balletten. In 2002 ging 'Fluke' in Stockholm in première en het was meteen een doorslaand succes. Zondag 2 maart 15.00 uur: The atergroep Max met Het geheven vingertje (10 jaar en ouder) Het geheven vingertje heft zijn vin ger, zonder dat het weet waarnaar. Theatergroep Max is nu naar eigen zeggen echt de weg kwijt. Want wat is goed en wat niet en wie bepaalt dat? De twee Chinezen die dit weten, zijn onvindbaar. Wie helpt de thea tergroep zoeken naar hoe wel en hoe niet? Jetse Batelaan maakt voorstel lingen met een filosofische inslag en een absurd komische laag. Kinderen kunnen gaan nadenken over vragen als: wat is goed en wat is slecht en wie bepaalt dat? Donderdag 6 Studio: Hazel Hart Als Queen of Punk speelde Hazel Donderdag 6 maart, 20.15 uur. Schouwburg: Wim van den Heuvel, Cas Enklaar e.a. - Van oude men sen, de dingen die voorbij gaan Den Haag 1900. De familie Derksz teert op vergane glorie uit de kolo niën. De stokoude grootmama Ottilie Derksz ligt op sterven. Ze dreigt een groot geheim mee te nemen in haar graf. Niemand weet er het fijne van, maar zestig jaar geleden heeft er in Indië iets vreselijks plaatsgevonden. Onthulling is noodzakelijk, willen de achterblijvers door kunnen gaan met hun leven. In een zinderende ontknoping komt de waarheid einde lijk aan het licht. Een topcast vertolkt het verhaal van een passiemoord met verstrekkende gevolgen. Muziektheater 'Zjef Vanuytsel’ met 'Ouwe Makkers' Zjef was begin jaren zeventig zowat de populairste chansonnier in Vlaan deren. Met zijn eerste LP 'De Zotte Morgen' schreef hij een mijlpaal bin nen het Nederlandstalig chanson. Op nummers zoals 'De Zotte Morgen', 'Houten kop', 'Ik weet wel mijn lief en 'Tussen Antwerpen en Rotterdam', om er vier onverwoestbare te noe men, heeft de tijd geen vat. Zijn lied jes spreken niet alleen zijn- aan en een brede kring da<u iunu om heen, maar bereikten sen ook heel wat jonge mens" J:| zijn nummers opnieuw ontu^ivn. Tijdens deze tour-de-chant, door een band bestaande bijzondere muzikanten, waaronder enkele strijkers, maakt hij een keuze uit de bekendste nummers van zijn vroeger repertoire en uit zijn nieuwe CD 'Ouwe Makkers'. Liedjes over de dingen des levens. Het wordt een gevarieerd en warm concert met heel wat muzikaal enthousiasme, onder steund door magie en het charisma van Zjef Vanuytsels songs. Woensdag Schouwburg: Van atertoumee Het begon allemaal eind jaren '80. Een groepje schoolvrienden in Den Helder begon een bandje genaamd Van Dik Hout. In 1994 kwam de grote doorbraak met de hit 'Stil in mij’. De combinatie van stevige gitaarrock en mooie Nederlandsta lige teksten bleek een schot in de roos. Niet alleen bij festivals, maar ook in de theaterzalen blijkt Van Dik Hout zeer geliefd. De haast klassieke Van Dik Hout-songs krijgen in de intimiteit van de schouwburgzaal een verrassend akoestisch tintje. U hoort veel bekend werk, aangevuld met nieuwe nummers. iedereen die actief met muziek bezig is. Toch is het stuk niet primair bedoeld als educatieproject. Het is een op zichzelf staand, actueel werk. Daarbij heb ik uit esthetisch oogpunt gekozen voor een - niveau èn het spontaan umrawu «au amateurs, kinderen en het publiek. Zo ontstaat een collectieve ervaring, een belevenis. Zo'n situatie is mis schien te vinden bij popconcerten en dancenights, maar wordt zelden met een symfonie gerealiseerd." Ruim 100 deelnemers uit Tilburg en omgeving hebben zich aange- Hulten speelt bij Wouter Hamel, Sensu al, Eric Vloei- mans en Tutu. Ludo van der Winkel speelt momenteel bij de Char- lie Green Big forth Band en heeft Drie, in Paradox met veel grote namen uit de Nederlandse jazzwereld gespeeld. Vrijdag 29 februari, 21.00 uur: Laetitia van Krieken Big Band met big bang Van Krieken werkte met veel Neder landse pop- en jazzartiesten samen in de studio en op het podium, onder wie Tom America en Soft Parade, beide afkomstig uit haar woonplaats Tilburg. Het bekendst is ze als toetse nist van de Nits tusseh 1997 en 2004. Toen Robert Jan Stips de band verliet in 1996, nam Van Krieken zijn plaats over. Ze speelde haar laatste concert met de band op de Grote Markt in Brussel. Na haar periode bij de Nits heeft van Krieken aan verschillende projecten meegewerkt, waaronder het muziektheatergezelschap De Wetten van Keppler. Eind 2005 trad met solowerk en met haar van Krieken Big Band, anderen het Zapp Stringkv haar levenspartner Pascal (drums) meespelen. Hiermee i op Stranger Than Paranoia. Dinsdag 4 maart, 16.00 uur, Studio: Het Vervolg - Huisvrouw Gras Twee hilarische en bijtende kome dies van Esther Gerritsen op één avond. 'Huisvrouw' begint om elf uur 's morgens als de aardappelen voor het avondeten geschild zijn. Het verhaal eindigt om half zes als manlief thuiskomt. Tussendoor staat de tijd stil. Wat gebeurt er met 'Huis vrouw' in die tussenliggende uren? In 'Gras' besluit een Hollands ouderpaar om het nog één keer nèt als vroeger Zondi de Graai In maart Pieter de namige t Körner J en is vormgegeven door Genoveef live te Lukassen. Behalve de gezeefdrukte jazzj— omslag bevat de uitgave nog een aparte zeefdruk van haar hand. Jo Claes zorgt voor de muzikale opluis tering met gitaar en zang. Daarnaast zijn er voordrachten van de dich ter Joris Iven en de Eindhovense stadsdichter Amoud Rigtër. Iedereen kan zijn dichtbunc ren en/of voorzi door Rouweler, het officiële programma een gedichten ten gehore brengt. Merlijn TV violist en i van de kla zijn kop zi voor iedereer kest, aangevu Hl amateurs, kir M Merlijn: "C in kleine dag 2 maart. 15.00 uur: Pieter Jraaf trio t komt de debuut-cd van het 5 Graaf trio uit, met de gelijk- w titel Pieter de Graaf trio. Komend jaar is het trio dan ook veel '~e te beluisteren op verschillende jazzpodia en -festivals in Nederland. Alle stukken op de cd zijn geschreven door Pieter de Graaf. De muziek is qua stijl het best te omschrijven als een mix van het Keith Jarrett trio van de dich- en de iets meer doorgecomponeerde Eindhovense thema's van bijvoorbeeld Kenny Wer- id Rigtër. Iedereen ner en Jan Garbarek. Elke muzikant tdel laten signe- van het trio heeft al een behoorlijke zien van een opdracht staat van dienst in de Nederlandse die aan het eind van jazz- en popmuziek. Pieter de Graaf rnorammn een aantal speelt onder meer bij Wouter Hamel t. en hiphopband Illicit. Jasper van Zondag 2 maart. 20.30 uur, 1 certzaal: Flairck - Stoomwals Flairck gaat het helemaal anders doen. Nu de band zijn vierde decennium ingaat is het tijd voor een nieuwe richting: akoestisch muziektheater door de Flairck-leden van het eerste uur gecombineerd met jonge musici uit diverse werelddelen. Samen wer ken ze aan nieuwe muziek waarin de cultuur en ideeën van de afzon derlijke muzikanten samenvloeien. 'Stoomwals' is het eerste programma volgens dit nieuwe concept met zowel traditioneel als nieuw Flairck-werk. Thijs Oudenhooven met staat, stukken (lees: Topstukken) jle is In de serie Kantoorstukken (lees: Top- digitale tech- stukken) heeft Thijs Oudenhooven een en een plaats groep durfals verzameld. Hij noemt ze de 'Mannen van Kryptoniet’. Met gevaar voor eigen spelers zet hij het gelijknamige stuk neer. Een sprook jesachtige voorstelling waarin bruut geweld en liefdevolle bewondering hand in hand rondhuppelen. Vroegbloeiend perkgoed Keuze uit bloemige vergeet-mij-nietjes. I Twee sfeermakers van de lente. Beiden houden van wat schaduw en een vochtige ondergrond. Set van 6 planten. Dinsdag 4 maart, 20.15 Schouwburg: Staatsopera Tatarstan - Nabucco (Verdi) Verdi's meesterwerk vertelt het dra matische verhaal van koning Nabuc co die op het punt staat Jeruzalem binnen te trekken. De opera was indertijd een groot succes. Andere parels in deze wereldberoemde opera zijn de schrijnende aria's van Nabuc co in de gevangenis en het indruk wekkende duet met zijn dochter. De Staatsopera van Tatarstan brengt de opera in een traditionele uitvoering met grootse decors, kleurrijke kos- Zondag 2 maart. 1430 uur: Jeugd/ Familietheater 'Myriam Mulder' met 'De apotheker heeft liefdesverdriet' Zondag 2 maart, 15.( Op een dag gaat de vrouw van de tatie dichtbundel Wo apotheker er vandoor met een andere De nieuwste dichtbundel van man. De apotheker is ontroostbaar, nie Rouweler wordt in Ruimte- Hij sluit de apotheek, laat zijn baard doop gehouden. Het cc groeien en komt niet meer uit bed. plaar van Wolken, ani Maar zonder apotheek geen medicij- overhandigd aan Gerrit I nen, en zonder medicijnen worden minister van Landbouw de mensen steeds zieker. Het bloe- mend burgemeester van E men meisje doet gouden zaken. Haar De bundel bestaat uit 24 zelfgeplukte boeket met 'veel beter- schapkaartjes' verrichten wonderen. Tot iedereen ziek is... Tijdens deze voorstelling vertelt Myriam Mulders het verhaal van de apotheker door middel van teksten en liederen. Een meeslepend spannend verhaal voor kinderen vanaf 7 jaar. Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultu reel Centrum Jan van Besouw, T'- mas van Diessenstraat 1 te Goirh telefonisch te reserveren via numme 013-5343400 tijdens kantooruren, via email: info@janvanbesouw.nl -.jtt generatie “g daar rond Topartiesten uit de Nederlandse coun- ikten ondertus- trywereld komen op vrijdag 14 maart nsen die naar Tilburg voor de uitvoering van itdekten. hun succes volle theatershow "Coun- begeleid try Road, part 2". De voorstelling in uit acht de Concertzaal begint om 20.30 uur. Eén van de trekpleisters van de show is de Tilburgse formatie Savannah. Naast Savannah wordt Country Road' gedragen door de bluegrass-formatie 4 Wheel Drive, zanger-presentator Ruud Hermans en zangeres Jolanda Peters. Deze artiesten leven zich uit in dé Vrijdag 29februari,20.15 uur: Karin Bruers met Marmer Chocola Vanuit een sober aangekleed podium hekelt Karin Bruers de maatschap pelijke verkilling zoals zij die ervaart. Ze neemt haar publiek mee op een J wandeling door haar eigen straat, j Met een sociale thermometer tem- I peratuurt ze zichzelf, haar buurt en I haar buurtgenoten en constateert een I ernstige mate van onderkoeling. I Karin Bruers houdt niet van pappen en nathouden. Als pa, hoogbejaard, er j eindelijk aan toe is om naar een sterf huis te gaan, is het -natuurlijk niet de I bedoeling dat hij met wat frisse lucht Zondag 2 maart, 16.00 uur: Hard Times met Backfire! En Knuck- ledust Backfire! is een hardcoreband uit Maastricht, opgericht in 1996 en al snel één van de bekendste van Neder land. Als drummer Richard Bruinen zelfmoord pleegt lijkt het met de band gedaan. In 2000 komt de groep echter sterk terug met het aan Bruinen opgedragen album 'Still Dedicated'. Knuckledust is een van de peilers van de Engelse hardcorescene. Dit viertal timmert al meer dan tien jaar aan de weg en confronteert de mens heid regelmatig met knalhard luister- voer annex oerdegelijke hardcore met vlijmscherpe teksten van de straat. Zaterdag 1 maart, 20.30 uur: ptreden j.1 Walid Nowrou- zii. Danseres Tulay Killic werd twee jaar lang in India opgeleid door één van de Indiase grootmeesters in de kathakzang en -dans. Een traditie die erg ver teruggaat in de menselijke geschiedenis en de wortels vormt van springlevende stijlen als flamenco, tango en jazz. Killic wordt begeleid door de tablaspeler Walid Nowrouzii. Schrijver Jasper Mikkers leest waar schijnlijk gedichten uit een bundel die begin juni verschijnt bij Nieuw Amsterdam. Hij publiceerde onder het pseudoniem Tymen Trolsky en onder zijn eigen naam en wijdde zich aan diverse genres: roman, poëzie, reisliteratuur en column. Momenteel - Zondag 2 maart, Bat Cave, 16.00 uur: Metal Matinee met Impious anderen Bad Company, John Hiatt, Jimi en State: Chaos Hendrix, ZZ Top en Steve Miller pas- Impious is in 1994 opgericht door seren de revue waarbij drummer Appie Valle Adzic en Martin Akesson. Sinds op zijn ketels slaat, gitarist Ruud solo's de oprichting is de band al enkele weggeeft, Jos de bas bespeelt, Jan de keren in Europa geweest. Sinds de toetsen beroert en zanger Jack de voice- tour met Necrophobic en Satariel overs doet En vaak blaast saxofonist gaat het hard met de band. Impious Pieter van der Kley als gast mee. bewijst live te staan als een huis. Een van de shows zorgt dan ook voor het huidige contract bij Metal Blade Records. Het laatste wapenfeit 'Holy Murder Masquerade' stamt alweer uit Dinsdag 4 en woensdag 5 maart 20.30 uur: United-C met Boogie Nights (première) In Boogie Nights wordt de kijker meegenomen naar een feestje. Een feestje dat niet licht te vergeten valt. Geheel naar de signatuur van United- C is niets wat het lijkt; wat rest is de piens en zijn naakte geweten. Boogie Nights toont een onbegrensde wereld vol onbegrensd verlangen. Ralph (Sweet Assembler) componeert de muziek en voert deze live uit. United- C maakt voorstellingen waarin altijd verschillende disciplines worden gecombineerd. Steeds meer is dans de leidraad. Femke Jonas Mulder met Massa Daarnaast van Femke Jonas Mulder s eerste pilot van de voorstelling Massa die in oktober in première gaat. Massa is een multidisciplinair loca- tieproject waarin professionele kun stenaars samenwerken met zo'n 150 amateurs. Een voorstelling over de tegelijkertijd vernie tigende kracht van de massa. Tijdens deze Volle Maan laten ongeveer dertig verder spelers een eerste schets zien van dit verkin- omvangrijke project in wording. de Academie voor Drama Vanavond presenteren zij Zij worden voor deze stelling begeleid door Roeland docent op de Academie voor Drama. 'Wat je allemaal doet voor ietshoe graag wil je iets heb ben?', staat centraal in het verhaal, dat gaat over een man die aan zijn verlangens toegeeft. Hij besluit langs te komen. Onder de noemer Makerspodium vin den er op maandagen en dinsdagen regelmatig voorstellingen plaats in de, kleine zaal van De Nwe Vorst. Deze voorstelling is daarvan een onder deel. lementen •et geheel i ontstaat o de hele neemt. Zo kan een Inemers ervaren hoe e tijd een volwaardig r "sfïssioneel niveau te creëren; een unieke ervaring voor werkt hij aan een romancyclus waar van drie delen verschenen. Victor Zorro verzorgt weer een muur- vullende video recht uit de natuur, Paper Tiger speelt indiepop, Wiij Timski brengt remote breaks-mixing en ook dj Abel is van de partij. Woensdag 5 maart, 21.00 uur: Avontuurlijke muziek: Pow Ensem ble en tap dance Het Pow Ensemble is een gezelschap waarin het gebruik van de computer als muziekinstrument centraal sta?‘ De doelstelling van het ensemble de mogelijkheden van ‘"’i nieken toe te passen en een plaats te geven binnen de kamermuziek. Het Pow Ensemble geeft computer muziek een plaats te midden van de muzikale wereld. Het gaat in dialoog met andere muziekvormen en stij len. Het ensemble staat open voor heel verschillende muziekwerelden, zoals de geïmproviseerde muziek, de gecomponeerde muziek en de pop- Daai muziek. In deze voorstelling benadert een het Pow Ensemble de tapdans vanuit Mas een 21e-eeuwse invalshoek: de live computermuziek, gespeeld en gepro grammeerd door Luc Houtkamp en Tom Tlalim. Bij een aantal stulcken wordt gebruikgemaakt van een inter- scheppende en actief systeem, waarbij de computers worden aangestuurd door de tapdan- seres, Op het repertoire staan v--J-- een aantal surrealistische bewerkin gen van jaïzklassiekers (Fats Waller, Duke Ellington en Slim Gaillard). T geheel eigen inbreng van tapdanseres Marije Nie legt een directe link met het verleden, maar door de interactie met live elektronica en noise wordt de muziek ook in een hedendaags Donderdag 28 februari, 20.30 uur, Concertzaal: Het Brabants Orkest - deKlassieken: Haydn, Beethoven. Mozart Reinhard Goebel is de grote man achter Musica Antiqua Köln. Met dit ensemble profileert hij zich al ruim twintig jaar als een van de belang- Donderdag 28 februari, 20.00 uur, Studio: Geen Familie - Ctrl+Alt+Del Tho- Internet speelt een oirle, 'Ctrl+Alt+Del' van ter Achter die artiestenr of duo Niels van der Woe.Zezijnbc' gramma 'Spijk eerste avondvullende een verrassende mix toneel en muziektheater. I liedjes volgen elkaar in h I op en bijna ongemerkt ont I een ontroerend verhaal. Vrijdag 29 februari, 20.30 uur, Concertzaal: Dick Hauser - Songs from the roof Deze bijzondere bewerking van Shostakovich' liederencyclus 'From Jewish Folk Poetry' bevindt zich op het snijvlak van muziek- en dans theater. Het Rubens Strijkkwartet is de ideale vertolker van de prachtige muziek die door componist Ron Ford expressief is bewerkt. Zes dansers en drié zangers completeren de voor stelling. lende stijlen van de coun- y ek: bluegrass, honky tonk, western swing, country-rock en pop-country. Het programma is een mix van bekende en minder bekende countrysongs. Zo zitten er in de show covers van John Den ver, Emmylou Harris, Dolly Parton, Buddy Holly, The Eagles en Johnny Cash. De kaartverkoop is inmiddels begonnen. Bestellen kan via nummer (013)5432220 of via www.theater- stilburg.nl. Donderdag 6 maart, 21.00 uur: Donderdag 28 februari, 20.30 uur: I I.O.S. en Ambacht Korzo Producties/André Gingras I De nieuwe single 'Open' van I.O.S. met The autopsy project zet de toon voor het nieuwe album; Het uitdagen van het leven, dat is I melodische popsongs met een rock- waar de nieuwste choreografie van I rand en Nederlandstalige teksten, André Gingras over gaat. Zijn dan- I recht uit het hart. Kortom, een prima sers bedwingen met sprongen, duik- I opvolger van het zeer succesvolle vluchten en in grote vaart metershoge I album '4', waarmee I.O.S. hits scoort stellages. De macht over het lichaam I als 'Altijd Wel Iemand' en 'Hoe Het wordt in deze scènes onderzocht door I Voelt'. Fragmenten van deze singles het bloot te stellen aan gevaar. Ander- I worden ook gebruikt in reclametunes, zijds hangen de dansers als naakte en I zoals van de Staatsloterij, waarmee de weerloze lichamen in het decor en band het grote en brede publiek weer onderwerpen zij eikaars 'levenloze' weet te bereiken. De eerste keer dat lichamen aan grondig onderzoek. dit gebeurt, is al in 1997. In dat jaar Gingras ontwikkelde voor deze nieu- is I.O.S. nog een Groningse studen- we voorstelling nieuw bewegingsma- tenband die zich Is Ook Schitterend teriaal, geïnspireerd door de nieuw- i noemt en vanuit het niets een grote hit ste straattrend'parkour': een fysieke scoort met 'Voltooid Verleden Tijd', discipline van Franse oorsprong, die Het wordt daarna erg stil rondom inmiddels ook naar Nederland is de band, maar IOS geeft niet op. En overgewaaid. Parkour wordt beoe- maar goed ook! Op dit moment trekt fend in de openbare ruimte en draait i de band de versterkers weer vol open om het ononderbroken voortbewegen i in het clubcircuit. over, onder, om en door obstakels - bijvoorbeeld relingen, trappen of muren - in de omgeving. en een gezond appeltje weer blosjes op zijn wangen krijgt. Uitvaart NV moet wel zijn diensten volgens de folder leveren, want pa's huis is al verkocht en de inboedel verdeeld. Zo. 2 maart, 15.00 uur: OB band Karin Bruers, op de vleugel begeleid De OB band is een veteranenband die door pianist John van Buren, pleit voor als missie heeft om rock en blues 'eeu- zelfwerkzaamheid en eigen verantwoor- wig jong te laten'. Nummers van onder delijkheid van de burger. Maar dan wel op de Bruersmanier: kritisch, scherp zinnig en met ongekende humor. Deze voorstelling doet mee aan 'Uit- metjebiebpas'. Dat betekent dat op vertoon van de bibliotheekpas 1 euro reductie op de toegangsprijs wordt gegeven. Ook met uw KBO-pas krijgt u korting. Kaartverkoop: Theater C.C. De Schalm (tijdens kantooruren), Eikenbosch 1 in Berkel-Enschot; tel. 013-5331333. dag 5 maart, 21.00 uur: Lobi Joep Pelt vs van 'I Yougoba' ziet, Tijdens deze avond is er een opt genstellingen. Joep Pelt van Tulay Killic en Walid Noi n 27-jarige, boomlange .gen en Lobi Traoré is frikaanse man. Blues is --1, of deze nou uit de v~es Mississippi) het Afrikaanse Mali komt Pelt man van samenwerkingen en c Traoré tijdens een van zijn kale studiereizen naar Mali in 2i Die niet alledaagse combinatie de kleine Malinese afro-bluesgit (die met Damon Albam en Ali F Touré werkte) is zo bijzonder dat Pelt in 2006 terugkeert om de samenwer king op cd vast te leggen. Dit levert een plaat op die duidelijk laat horen dat de Amerikaanse blues Afrikaanse roots heeft. De twee hebben nu zelfs besloten het podium te del en. Naast Paradiso, festival Mundial en North Sea Jazz komen de twee ook op bezoek in 013. zangers maakt elk concert van dit mannenkoor monumentaal en over weldigend. En dit concert heeft een éxtra gouden randje. De koninklijke zangvereniging bestaat dit jaar name lijk 125 jaar en trakteert u daarom in dit jubileumconcert op hoogtepunten uit haar rijke repertoire. Van opera tot pop en van musical tot jazz: dit prachtige koor laat het u allemaal horen. De Mastreechter Staar staat onder leiding van chefdirigent Rog Moens en wordt aan de vleugel beg leid door Michiel Ballhaus. Meer informatie over Magogo Zaterdag 1 maart, 23.00 uur: Goe- Kamerorkest: www.magogokameror- demorgen Loos! kest.nl Goedemorgen, buenas dias, bpnjour, buongiomo. Blijf lekker op bed lig gen tot tien uur 's avonds, onder de douche, bordje cornflakes en op naar 013 om gezellig wakker te worden op deze verse editie van Loos! Weet je wat, zet je wekker trouwens maar een half uurtje eerder, het programma zit weer zo boordevol en daar wil je niets van missen natuurlijk. Tot op Loos! Vrijdag 29 februari. Bat Cave, 20.30 uur: La Melodia La Melodia brengt soepel in het meld voor Symfonie voor iedereen, gehoor liggende hiphop op onortho- Dit zijn kinderen en volwassenen doxe beats met een mellow sfeer, in de leeftijd van 8 tot 71 jaar die Melodee's stem en flow doen denken een muziekinstrument bespelen, van aan mc's als Boss en Shanté, terwijl oc beginners tot vergevorderde ama- de beats en de productie van I.N.T. hoog uitvoerings- teurs. Naast een vrouwenkoor doen doen denken aan Zulu Nation, Black taan betrekken van ook nog 100 basisschoolleerlingen Sheep en De La Soul. De tracks heb- mee aan het concert. Zij hebben op ben hun roots in rauwe, melodische, school geoefend op hun eigen partij old school en op samples gebaseerde en nemen deel met zang, blokfluit of hiphop. Na afloop mag je gratis naar ritme 'instrumenten'. Move Da Crowd. O'Connor in de zeventiger jaren onder meer samen met Iggy Pop. Duran Duran was toen haar support- act. Nu is ze terug met een theater tournee die de naam draagt van haar laatste cd. Ze trakteert u op prachtige Ierse songs begeleid door Cormac en Ruairi de Barra. Cormac is een vir tuoos op de ierse harp, Ruairi speelt gitaar, fluit en bodhran.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7