1 r R (S> I ET F ’De weg naar de loketten moet geplaveid zijn’ KBO Tilburg en de WMO ..êrj ’Kaarten, kienen, keuvelen is verdomd belangrijk’ TVP: ’Draaiend huis constant doelwit vandalisme’ Mociman 1 Het Groot sïï Tilburgs Horecaboek www.kattafonds.nl LlA i II lO powered by kstta Goed idee, geen geld? r* J (zondag openl Bergland^ Nu I,39 MEUBELHUIS 1 DONDERDAG 28 FEBRUARI 2008 - PAGINA 3 XRI 2008 - PAGINA 2 DETILBURGSE KOERIER us geen ng ,v d tus FOTO:PETER UGTENBERG Jan Hendriks (l) en Frans Maas van KBO kring Tilburg. Cosmetische chirurgie :beurt Omgangsrecht zaaddonor Tilburgs Horeca 3 j Kwikstaart op het dak Rob Vereijken Grote gele kwikstaart (FOTO: WALTER APPELS) fonds voor jongereninitiatieven ADVOCATEN RINGBAAN OOST 240 - 5011 KK TILBURG - 013-536 65 55 280208-W09 i zlayette Do's mooi voor minder! Keukens Stadsnatuur :t te van :hap VVD: ’Miljoenen weg uit Tilburg’ e Besterd- Wij zijn Thaise ledewerk- :uken voor ij gebruik Thailand iten. deskundigheid veiligheid: door geregistreerde plastisch chirurgen in de OK van het St. Elisabeth Ziekenhuis service: korte wachttijd en ruime bereikbaarheid! ma-do: 8.oo 20.00 uur en vrij: 8.00 -17.00 uur klijn zegers van osch 1 Paasdag -OTEN OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 -18.00 uur. Woensdag, Vm vrijdag 9.00 -17.00 uur. DIRECTIE J.A.J.M. de Beer telefoon 013 539 37 50 www.berglanokliniek.nl Mr. Lilian Scheepens KZO-advocaten FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgsekoerier.nl Ringbaan Oost 98 Tilburg Tel (013) 583 98 99 www.mooiman.nl KZ0 advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen- en familierecht. Deze week bericht Mr Lilian Scheepens I 'ilburg i trok de fractie vol weer aan de ;huwing. Dit irkije, tische blijven?' oên, orgar Deze week ver drie over mensen en orga iet deze wet. Vandaag de txa. ooglidcorrectie vanaf 850,00 Elisabeth Ziekenhuis Ik zag voor het eerst grote gele kwikstaarten tijdens een vakantie in het Zwarte Woud. Iedere morgen ging ik naar DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoaf- drukken dienen vrij van rechten te worden aangeleverd. Eventuele naamsvermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te worden. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. 15.00 uur iimarket.nl 1 aar ook LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Tosseram L-4550860- kel-Enschot. Deze prijs kan wekelijks worden gewonnen. Afgelopen week is de dinerbon gewonnen door Wil lem de Mies de Beer. it 129 Tilburg lesloten. niljoenen aan Tilburgs geld wil ster gebruiken om probleemwij- steden als Arnhem, Eindhoven, visten Patrick’ informat nver niei ilburgsekoerier.nl ekoerier.nl advocaten hebben de twee mannen het nog un werk voor de KBO. "Mijn agen- altijd overvol", vertelt Hendriks. "Ik soit gedacht toen ik stopte met werken het nóg drukker zou krijgen. Wij zijn geen mannen die de hele dag achter de niums zitten te wachten.” Terwijl onze broedvogels voornamelijk in Frankrijk gaan overwinteren, krijgen wij in de winter bezoek van vogels uit Zweden, Denemarken, Duitsland en Polen. Langs allerlei soor ten water, zelfs langs de minder schone afwateringssloten op de waterzuiveringen in Tilburg, gaan ze op insectenjacht. De laatste jaren is de grote gele kwikstaat ook echt een stadsvo gel geworden. Hij zit zelfs tot midden in het drukke centrum van Tilburg, maar niet bij prullenbakken of in parkjes. Als je op zaterdagmiddag verplicht mee moet op koopjesjacht in de Heuvelstraat, let dat vooral op vogels die je boven op de daken hoort. Daar is het te doen. In het stilstaande water dat op de ondergelopen platte daken blijft staan, leven larven van muggen en andere insecten. De kwikstaart staat daar op zijn pootjes in het ondiepe water en pikt, al ronddraaiend, beestjes uit het water. Van vorst houdt hij dus niet, omdat dan het voedsel moeilijk te bereiken is. Door de zachte winters van de laatste jaren heeft hij daarvan weinig last gehad. Als de vogel over de toch al warmere stad vliegt, lijkt het onbevroren water op de daken al gauw op een plas- sengebied. Waarschijnlijk had het platte dak van de flat aan de Bachlaan ook zo'n grote aantrekkingskracht op de Grote gele kwikstaart. Tot eind maart kunt u op daken in de stad de grote gele kwikstaart aantreffen. Het beestje vindt daar niet alleen eten, maar heeft ook een mooi uitzicht, op een toekomst in Brabant. Het is natuurlijk ook mogelijk om uw weetjes over de Tilburgse horeca thematisch op te schrijven en in te sturen. U kunt daarbij bijvoorbeeld denken aan thema's als automatieken in Tilburg, horeca in de Capucijnen- straat, horeca in de Koestraat, gay bars en Roze maandag, sozen in de stad en horeca in de oude Konings- wei. i/iolen zijn de perfecte ?ermakers op uw terras. erkrijgbaarin rerse kleuren. TOstuks per clayette. Kom naar Mooiman, don maken wij van u een tevreden klant. tem van uw bwu gerust, niets aan 1 aadslid. 'Sterker, krijgen.' 27 oktober Lauwerier weer aan de bel met Ifde waarschuwing. Dit na aan- yan het onderhandelingsak- u mssen Vogelaar en Aedes, de niging van woningcorporaties, weer sloeg u de waarschuwing e wind', schrijft de WD'er. 'Het antwoord van het college was: Het onderhandelaarakkoord van de minis ter met Aedes heeft geen direct gevol gen voor Tilburg.' Lauwerier vraagt het college welke lob- byacties het heeft ondernomen sinds het begin van deze kabinetsperiode om de Vogelaar-aanpak aangepast te krijgen en hij vraagt ook of de brief aan de minister de eerste concrete actie is die het college heeft ondernomen. Lauwerier wil ook weten welke Tilburgse projecten door deze hefting in de knel komen. De KBO komt actief op voor de belangen van vijftigplussers. Lokale sociale en culturele activiteiten worden gestimuleerd en ondersteund. De kring in Tilburg is een onderdeel van de KBO-Brabant, die zelf weer een onderdeel is van de landelijke Unie KBO. De Unie KBO is met 310.000 leden de grootste seniorenorganisatie van Nederland. Er is op het eerste gezicht geen direct verband tussen de KBO-kring en de WMO. Toch zijn veel van de belangrijke kenmerken van de wet gericht op ouderenzorg. Een belangrijk kenmerk van de WMO is het compensatiebeginsel. Dit begin sel geeft de gemeente de opdracht om voorzieningen te treffen die de beperkingen compenseren die burgers ondervinden in de zelfredzaamheid en de maatschappelijke participatie. De voorzieningen op het gebied van maatschappelijke ondersteu ning stellen burgers in staat om een huishouden te voeren, zich te verplaatsen in en om de woning, zich lokaal te verplaatsen per vervoermiddel en om medemensen te ontmoeten en op basis daarvan sociale verbanden aan te gaan. De KBO-kring helpt ouderen met elkaar in contact te laten komen en wil, zo nodig, zich sterk maken voor voorzieningen voor ouderen. KLINIEK T I L B U RG Een bewoner van de 16e verdieping van de flat aan de het bruggetje over een helder stromende beek. Vrijwel altijd Bachlaan in Tilburg keek door het raam naar buiten. Hij heeft kon ik ze daar uitgebreid bekijken. In Brabant had ik ze nog altijd een prachtig uitzicht over de stad. Dat was nu ook het nooit gezien. Tot 30 jaar geleden broedden ze in Nederland geval, maar daarnaast zag hij ook dat een bezoeker van de vrijwel alleen bij schone beken in Limburg, de Achterhoek en flat bij hem op de railing was gaan zitten. En dat allemaal op Twente. De verwachting was, dat door de kanalisatie en ver- tientallen meters boven de grond. Een echte waaghals was ontreiniging van beken, het leefgebied van deze 'kwik' snel het ook weer niet, want de grote gele kwikstaart vloog rustig verdwijnen. Maar de laatste jaren is zowel het aantal broe- weg toen hij de flatbewoner ontdekte. dende als overwinterende vogels flink in aantal toegenomen. Alleen al in Brabant broeden er nu bijna 50 paartjes. Het Kwikstaarten zijn leuke vogels om te zien. Ze zijn heel leven- ophangen van speciale nestkasten voor deze kwikstaart heeft dig en komen vaak in de nabijheid van mensen voor. De witte geholpen. Zo'n kast is half open en wordt in de buurt van -* ■- --- water opgehangen onder bruggen, aan muren of bij sluizen. KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. erbij zijn ze toch zo'n 18 eer bied, bij boerderijen en lang parken zie je de zwart-wit geteke dribbelen op de grond of het gaz telkens omhoog en omlaag. De grote gele kwikstaart gedraagt zich hetzelfde. Zoals de naam al aangeeft, zijn de vogels van deze soort anders gekleurd. In de winter hebben ze een lichte buik en een grijs achtige kop en rug. De onderstaart is mooi geel. Hendriks volgt de veranderingen in de wet op afstand. "Wij als organisatie hoeven niks te veranderen door de nieuwe wet”, vertelt hij. "Wij zorgen voor ontspanning voor onze leden. We zorgen dat mensen gegarandeerd naar de schouwburg kunnen, of organiseren Vorig jaar januari is de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) van kracht geworden en de gemeente Tilburg houdt op maandag 3 en dinsdag 4 maart een gespreksronde op het stadhuis waar de raadswerkgroep WMO instellingen, organisaties en belangenorganisaties raadpleegt. Deze week verschijnt het laatste verhaal in een serie van drie over mensen en organisaties die te maken hebben met deze wet. Vandaag de Katholieke Bond van Ouderen Tilburg. Klachten over de bezorging? Bel vrijdag t/m dinsdag tijdens kantooruren (013)58211 08 of stuur uw klacht naar bezorging@tilburgsekoerier.nl U kunt voor uw exemplaar van De Tilburgse Koerier ook terecht bij ons kantoor aan het NS-plein 14 in Tilburg. Bovendien kunt u De Koerier in Tilburg afhalen bij de stads winkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Heyhoef) en Berkel- Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oisterwijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering een diner. Wel doen wij aan voorlichting en geven hulp aan mensen met het invullen van belastingformulieren. Het is dus wel zorg dat we weten wat er speelt." Dat beaamt ook Frans Maas (63), eveneens actief binnen de KBO in Tilburg. "De gemeente moet niet de taak van het voorlichten over de nieuwe wet afschuiven op ons of op andere ouderenorganisaties", stelt Maas. "Belangrijk dat de gemeente en de orga nisaties die te maken hebben met de WMO aan PR blijven doen, met een hoofdletter P en een hoofdletter R. Iedereen moet bereikt wor den. Zelf komen we wel binnenkort met een website over de ouderen en de WMO." Over Tilburg zijn de beide heren positief. "Wij als ouderen mogen in Tilburg niet mopperen over aandacht", zegt Hendriks. "Er is altijd wel Het plan van PvdA-minister Voge laar om Tilburgse woningcorpora ties een heffing op te leggen van 6 miljoen euro, zorgt volgens de WD or dat deze miljoenen nu niet r in Tilburg kunnen worden vesteerd. Raadslid Roel Lau er schrijft dit in schriftelijke ;en aan het college. REDACTIE Aldert van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen Burgemeester Ruud Vreeman, zijn vrouw Ronny en CDA-wethoucler Els Aarts gaan in april op handelsmissie naar Turkije. 'De raad blijft vaak vol komen in het ongewisse over de zin en onzin van dit soort reizen en stoort zich in toenemende mate over de afwezigheid van wethouders bij c’om- .ievergaderingen’, zo schrijft SP- devoorzitter Johan van den Hout schriftelijke vragen aan het college, rij willen voortaan vooraf een goede en achteraf een behoorlijk van dit soort reizen.' die missies zijn zondermeer snoepreisjes, maar voor de raad en voor burgers is het verschil niet te zien als geen irjzage wordt gegeven in de redenen voor zo'n reis, noch in de resultaten daarvan', schrijft hij. 'Dat moeten we oplossen, gewoon wat meer transparantie, zo moeilijk is dat niet. Mij is absoluut onduidelijk wat ze in Turkije gaan doen en waarom het dan zinvol is dat mevrouw Vree man en wethouder Aarts meegaan.' Aarts is door deze reis niet aanwe zig bij de commissievergaderir Maatschappij en Fysiek van maandag 14 april. Van den Hout: 'Dat gebeurt naar mijn zin veel te vaak. Met name Aarts heeft er een handje van om de raad in deze niet zo serieus te nemen. En wat moet een wethouder die gaat over stoepen en gezondheidszorg op een handelsmissie in Tirkije, terwijl de wethouder Economische Zaken blijkbaar thuis kan blijven?' DeWurgseKeerier DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 100015000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilt Site: www.tilburgsek Het Platform Stadsnatuur Tilburg is een samenwerkingsverband van Natuurmuseum Brabant, IVN Vereniging voor natuur- en milieueducatie - afdeling Tilburg, KNNV (Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging) - afdeling Tilburg, Rauwbraken Onderwaterpark en gemeente Tilburg. verschrikkelijk veel energie in zitten om deze wet landelijk uit te voeren. Als dat zou gebeu ren, dan hadden we nog helemaal niks liggen. Daarnaast is zorg heel omstandigheden- en omgevingsgevoelig. Iemand in Groningen kan een hele andere zorgvraag hebben dan in Zuid-Limburg. Als er in een andere stad iets beter geregeld is dan hier, dan vind ik dat we daar best naar kunnen kijken en van kunnen leren." Al met al hel druk met Bun da zit nog altijd ove had nooit gedacht dat ik hvL 1 echt geraniums zitten te wachten." dig en komen vaak in de nabijheid van mensen voor. kwikstaart zie je in onze streken het meest. De lijfjes van deze vogels zijn niet zo erg groot, maar met de lange staart "hii ’iin toch zo'n 18 centimeter lang. In het buitenge- ngs wegen, maar ook in grotere kende dieren onrustig rond azen. De staart bewegen ze Nog voordat het klaar is, is het draai ende huis op de Hasseltrotonde vol gens fractievoorzitter Loes Dielissen van de Tilburgse Volkspartij doelwit van vandalisme. 'Wat wij verwacht ten, geschiedde', schrijft Dielissen in haar inleiding op schriftelijke vra- Nachtelijke afsluiting A58 Rijkswaterstaat voert vanaf van daag, donderdag 28 februari, 22.00 uur tot morgen, vrijdag 29 februari, 05.30 uur werkzaamhe den uit op de A58 ter hoogte van Hilvarenbeek. De oprit Hilva- renbeek (10) is afgesloten voor verkeer richting Eindhoven. Het verkeer wordt via gele borden langs de weg omgeleid en moet rekening houden met een lan gere reistijd. iets, maar er wordt goed naar ons geluisterd." Het enige gemis is volgens Maas een Loket Z, een loket waar mensen terecht kunnen voor vragen over wonen, zorg, welzijn en inko mensondersteuning, in de binnenstad. "In de binnenstad wonen 6.500 ouderen", vertelt hij. "Zij vinden dat zij óók recht hebben op een loket. Wij willen ons daar sterk voor maken. Niet alleen voor het loket, maar ook voor de voorlichting over de loketten. De weg ernaar toe moet geplaveid zijn. Voor de rest ben ik ook positief over Tilburg." Dat de WMO gemeentelijk geregeld is, zien Hendriks en Maas als een pluspunt. "Als we het hier, met de middelen die we hebben, kunnen redden, dan heb ik liever dat we onze zaken hier regelen", vertelt Hendriks. "Er gaat Hoofddoelstelling van het platform is het vergroten van het natuurbewustzijn bij mensen die in Tilburg wonen, werken en/of recreëren. Tegelijkertijd wil het platform dat op diverse fronten meer aan- 11 J dacht komt voor behoud en versterking van een gevarieerde natuur in de stedelijke omgeving J. C van Tilburg. Eén van de activiteiten is deze artikelenreeks. Maandelijks wordt in deze pl I rubriek informatie verstrekt over stadsnatuur (auteur is Rob Vereijken) Reacties zijn /kil l welkom! Lil IJ Stadsnatuur TiIburg De horecabedrijven waarvoor deze week een beroep op u wordt gedaan zijn: 1. Café De Lollipop, Paleisring, Til burg 2. Café Jut en Jul, Paleisring, Til burg 3. Café Marktzicht, Kruisstraat, Til burg 4. Café De Plaats, Piusplein, Tilburg 5. Café Cul de Sac, Korte Heuvel, Tilburg 6. Bar De Schuur, Heuvelring, Til burg 7. Rest. De Gouden Zwaan, Monu- mentstraat, Tilburg 8. Rest. Da Paolo, Piusplein, Tilburg 9. Café Theo van Broekhoven, Spoorlaan, Tilburg 10. Us- en eetsalon Tra 't Zand, Everjachtstraat, Tilburg nlangs heeft de Hoge Raad beslist over de vraag of een I 1 zaaddonor gerechtigd is tot omgang met zijn (uit kun- ^✓stmatige inseminatie) geboren dochter. De rechtbank, alwaar het verzoek namens de man was ingediend in eerste instantie, had de man niet-ontvankelijk verklaard in zijn ver zoek. De feiten waren als volgt: partijen hadden een vriendschap pelijke relatie (gehad). De vrouw had een relatie met een andere vrouw en had de man gevraagd of hij wilde fungeren als zaad donor. Afgesproken werd dat de man een rol in het leven van het kind zou krijgen. Partijen hadden niet duidelijk gesproken over de invulling van die rol. Tijdens de zwangerschap bleken partijen ]Q daar verschillend over te denken. In 2000 werd een dochter r? geboren. Zes jaar later diende de man zijn verzoek tot omgang in. Het hof oordeelde in hoger beroep dat het enkele feit dat de man de biologische vader is, nog niet zonder meer meebrengt u dat hij in een nauwe persoonlijke betrekking tot het kind staat. Zo’n band kan door bijkomende omstandigheden aannemelijk worden gemaakt. Dat de vrouw de man bewust had gekozen als de vader voor haar kind kon in ieder geval worden aangemerkt als zo’n bijkomende omstandigheid. Het feit dat het contact tus sen de ouders (op initiatief van de man) nog voor de geboorte is verbroken, neemt niet weg dat er toch een nauwe persoonlijke band tussen de man en de dochter kan bestaan. Mede gelet op de wens van de man om omgang met zijn dochter te hebben en het feit dat de man door de jaren heen telkens aan de moeder heeft laten weten dat hij graag omgang wilde, neemt het hof in haar beoordeling mee. Het hof achtte de man dus wél ontvan kelijk in zijn verzoek. De Hoge Raad oordeelde in cassatie dat voor het aannemen van een nauwe persoonlijke betrekking niét vereist is dat het kind wordt geboren uit een tussen de moeder en de biolo gische vader bestaande relatie die in voldoende mate op één lijn valt te stellen met een huwelijk. Verder stelt ook de Hoge Raad geen strikte eisen aan de voor het aannemen van een nauwe persoonlijke betrekking ver eiste bijkomende omstandigheden. De potentiële relatie tussen de biolo gische vader en zijn kind wordt bes chermd. Indien u vragen hebt op het gebied van het personen- en familierecht kunt u vrijblijvend binnenlopen op ons inloop spreekuur, elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl jft hij. 'Hoogstpersoonlijk heeft college er voor gezorgd dat er Tilburgse wijken op de Vogelaar- staan. Hierdoor komen Tilburgse ructureringsplannen in de proble- In september vorig jaar heeft de Mractie hiervoor het college al larschuwd tijdens het vragenuur in aadsvergadering, stelt Lauwerier. rem van uw boodschap was toen: m de hand', schrijft r, Tilburg zou ook GESPROKEN KOERIER Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. Ini.: De Twem: Yvonne van Hees Tel. 013 - 583 99 99 De Tilburgse Koerier is lid van organisatie van lokale nieuwsmedia o nnp U kunt contact opnemen met Johan Heeffer van Natuurmuseum Brabant, tel. (013) 535 39 35 of e-mail j.heeffer@natuurmuseumbrabant.nl Tilburger Patrick Verbunt is op dit moment bezig om een boek te schrij ven over de Tilburgse horeca. De publicatie krijgt de titel "Het Groot Tilburgs Horecaboek. De historie en anekdotes”. Het wordt een leuk boek werk over markante horecabedrijven en -panden uit heden en verleden. Een bijzonder initiatief, waarvoor de auteur graag een beroep doet op de lezers van De Tilburgse Koerier. De afgelopen maanden hebben al ver schillende oproepen in onze krant gestaan. En met succes, want onze lezers wisten Patrick Verbunt van veel nieuwe informatie te voorzien. Infor matie over nieuwe horecagelegen heden, maar ook nieuwe informatie over bestaande horecabedrijven. Door eigen onderzoek, maar ook mede dankzij uw inspanningen beschikt de auteur van Het Groot Tilburgs Horecaboek inmiddels al over ruim 600 adressen van horecabedrijven in Tilburg en directe omgeving. Natuur lijk blijft alle nieuwe informatie bij zonder welkom. Daarom gaan we op dezelfde voet verder, nu zelfs met een oproep voor 10 horecabedrijven in stad en streek. Hebt u bijzondere herinneringen aan een bepaalde Tilburgse horecagele genheid? Stuur al uw leuke en bij zondere verhalen en anekdotes over de Tilburgse horeca naar Patrick Ver bunt. Alle bijdragen zijn van harte welkom. U kunt uw bijdragen mailen naar patrick.verbunt@bonheurhore- cagroep.nl of per post sturen ter atten tie van Patrick Verbunt, Bredaseweg 441,5036 NA Tilburg, onder vermel ding van HORECABOEK. De inzender van het leukste, waar devolste of meest bijzondere ver haal ontvangt een gratis dinerbon ter waarde van 100 euro, die gebruikt kan worden bij Auberge de Bonheur te Tilburg of De Riddershoeve in Ber gen aan burgemeester en wethou ders. "Afgelopen vrijdag, 22 februari, omstreeks 10.00 uur constateerden wij dat de rechterzijgevel van het draaiend huis op de Hasseltrotonde beklad was met graffiti. En tot onze verbazing was de gevel binnen de kortste keren schoongemaakt." Om 13.30 uur was er volgens de een- mansfractie niets meer van te zien SPl DOCl handelSHUSSie Onduidelijk Dielissen: "Deze snelle schoonmaak actie verdient natuurlijk een pluim ware het niet, dat er kennelijk wel tijd en geld vrijgemaakt kan worden om graffiti te verwijderen van dit rond draaiend huis, terwijl de rest van de stad nog steeds geplaagd wordt door graffitivandalen." De TVP vraagt of er in de rest van de stad net zo snel kan worden opgetreden tegen graffiti en of het college niet van tevoren had missie kunneh bedenken dat een dergelijk fractie object als het draaiende huis constant in s± doelwit zou zijn van vandalisme, ver- Wij v nielzucht en bekladding en mogelijk motivatie zelfs gekraakt zal worden. Als laatste verslag v vraagt Dielissen hoe het denkt te 'Niet all voorkomen, dat het onderhoud v’n het huis de Tilburgse gemeensch_r ook in de toekomst handen vol geld zal blijven kosten. Vier jaar geleden kwam hij de Katholieke Bond van Ouderen Tilburg binnen om iets te doen aan de drie k's (kaarten, kienen en keuvelen), maar inmiddels ziet Jan Hen driks (69) dat ook die drie bezigheden belangrijk zijn. "Voor veel mensen is het een manier van recreatief bezig zijn", zegt voorzitter Hendriks van de KBO-kring. "Wij zijn geen mensen die achter de gera niums zitten." ZANDKUILSTRAAT 23 (woonwinkel) TILBURGSEWEG 64 (slaapwinkel) POPPEL- BELGIE www.poppelsmeubelhuis.com Maandag t/m zondag open van 10-18 uur Dinsdag gesloten het I S

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 3