I Oo mei 1 5 KOT basisscholen aÜal open dagen 2008 ’t Zand Wandelbos Thomas More, Sabelhof 25. Nieuw proje Open dag St. Hubertus Wo rkshons Scholieren nemen f. Studenten lossen rollatorprobleem op Kasteel Beeckendael nü in verkoop! F. In Haverleij is het gras altijd groener! Contour kijkje bij bedrijven u r sm sspn s DE TILBURGSE KOER! DE TILBURGSE KOERIER Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg "dgmar Hart op zoek naar vrijwilligers voor: onverwerkte 16-3 62 luxe woningen 585 m3 -1145 m3 18 riante appartementen 122 m2 -181 m2 Prijzen vanaf 334.000,- v.o.n. Meer informatie kunt u vinden op www.SKOT.nl Bestemmingsplannen COL Negen kastelen en een vestingstadje los verspreid, in een verrassend natuurgebied bij de Maas. Het moderne kasteelgevoel vertaald door negen toparchitecten, binnen 10 minuten van het historisch centrum van 's-Hertogenbosch. Dat is Haverleij. Golfen op uw eigen landgoed, wandelen door bossen, rietvelden, langs dijken en wonen in een avontuur. Kijk op www.haverleij.nl voor meer informatie. Gek van het stadsverkeer” Actualisering van bestemmingsplannen Op basisschool St. Hubertus wordt gewerkt jnet moderne onderwijsme- Bour Telefi >7 te Tilbui iet gemeen Jk en e kunt RSP Wonen Telefoon: 073 - 612 20 20 tai chi chuan in cngo nl. 100 1.00 uur. VORSTELIJK Haverleij is een samenwertdngsvert voor vrijwilligerswerk en informele zorg agenda maart de rode amaryllis ja: O. de Bonk ma. 10 uur dragen bij samenwe rkir i De Wever e huiskamer van de pg-afdeling wordt een gast heer gezocht. Kun je goed luisteren, ben je gedul- bereid tot het verrichten van licht huishoudelijk werk? Blommers Greve Makelaars Telefoon: 073 - 613 45 61 umij Garantiemakelaars efoon: 073 - 612 23 44 Stichting Voor de vrouw/-h« dig en t Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg 0 in 21 5038 TV Tilburg - info@contourtilburg.nl Adressen, openingstijden: zie colofon. Meer informatie bestemmingsplannen: www.tilburg.nl. Open woonsfeer en een uniek blijvend groen uitzicht. jen betrokken, uilen door aparte e procedures wor- ontwikkeling -reken. Ook <p de ge- erier plaats. DONDERDAG 28 FEBRUARI 2008 - PAGINA 121 Contour - St. Annaplein 1 www.contourtilburg.nl - ir Het nieuwe Out is een vervolg 0| ject met die na; veertig ouderen onderzoek uit n De Blaak en gebied van welz de woningen ze ten worden or lang mogelijk z nen laten wone werkgroepen di jen over wo dienstverlening, participatie. Een van de we enquêtes uit on< se en Turkse ou “Uit dat onderzt mensen graag blijven wonen in aantal problemt het, gebied var welzijn”, vertel! I sen (67), bestuu I Totaal en initia I nieuwe project 2 parkeerplaatsen en één of meerdere royale terrassen bij iedere woning! an oversteex- I afzetten van l straten, assisteren van I weri verkeersregelaars etc. zijn lingt jouw taken. Interesse? I dien Kwartiermaker De conclusies port van Ouc voor de wijkver om samen mei Ikinci bahar (bi voor Turkse ouc Turkse Gemeer de Marokkaans (MAST) een te doen bij de gemeente. Dat pakte pos ertoe dat per 1 c Marokkaanse e maker (voorbere zijn aangesteld. Bekijk een Bedrijf laat scholieren tussen de 10 en 15 jaar kennisma ken met bedrijven waar ze normaal gesproken niet komen. *Integr. yoga: O. de Bont, ma. 10 uu. ♦Qi gong tai chi: di. 20.45-21.45u ♦Dru yogaH. Janssens, wo. 9.30 u *Soc. emo. weerbaarheid voor kids ♦Workshop Ademen, zat. 1 maart ♦Gratis Open les Stemtraining, 5-3 ♦Reiki 1, ma-avond 10 en 24 maart ♦Familieopstellingen, 12 en 26 maart ♦Worksh.Chin. Natuurfilosofie, 16-3 ♦Workshop Klankschalen, ma. 17-3 ♦Deeksha, vrijdagavond, 21 maart ♦Workshop Quantum Touch, 22-3 ♦Workshop Kristallen Klanken, 27-3 Kijk voor uitgebreide info op’www. de-rode-amaryllis.nl of bel 4552819. Leharstraat 120, Tilburg Noord Centrum Montessorischool De Elzen, Elzenstraat 64. 6 maart, 09.00 -12.00 uuropen ochtend (om 9.30 uur en 10.30 uur informatiemoment door directie). Cleijn Hasselt, Hasseltstraat 198. 5 maart, 09.00 - 12.30 uur en van 19.00 - 21.00 uuropen ochtend en informatie avond. De Vijf Hoeven, Hendrik van Tulderstraat 7. 6 maartontvangst om 10.3Ó uur, om 13.30 uur en om 18.30 uur. De Stappen, Theresiastraat 15. 12 maart, 09.00 -12.00 uur en van 19.00 - 21.00 uuropen ochtend en informatie avond. I IIICUVVC piUJCL/l I weinig kennis heden voor woi Ook weten ze ni zijn als ze zorg, of informatie o hebben, of als 2 deren over hun ten. Verder nen weinig deel aar wijk. Dat komt taalproblemen, de bestaande a I goed aan op hu Hart op J zoek Z De Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg heeft twintig basisscholen onder haar beheer waar 550 leerkrachten de zorg hebben voor bijna 6800 leerlingen. ^Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl Tel: 013-543 4 5 72 St Hubertus aan de Jagerslaan 55 houdt op woensdag 5 maart tussen 9.00 en 12.00 uur haar jaarlijkse open dag. De basisschool nodigt hiervoor niet alleen ouders uit die voor hun kind op zoek zijn naar een passende basisschool, maar ook andere belangstellenden. nici en artiesten komen. Dit is maar een kleine greep uit de vijftig '-'-j ',!J den-Brabant stellen op d maart. Same Mensen die slecht ter been zijn, maken gebruik van scootmobiels en rollators. Maar hoe neem je een rolla- tor mee op de scootmobiel? Een probleem dat eerste jaarsstudenten Technische Bedrijfskunde en Human Care Technology van Avans Hogeschool onlangs op moesten lossen. Netwerk voor blinden en slechtzienden Het Netwerk is op zoek naar éen gastvrouw/-heer voor de open inloop voor blinden en slechtzienden op woens dagmiddag. Tijdens deze middag wordt er koffie en thee gedronken, informatie uitgewisseld en spelletjes (Scrabble, Suduko enz), gespeeld. Het Netwerk zoekt hiervoor enthousiaste vrijwilligers die de Nederlandse taal spreken. _rBen on uur en op vrijdag om 19J Ontspanning, gezondheid, eer concentratie, meditatie, en zei diging zijn kernwoorden bij Tai Chi. Kwaliteit is onze reclame! Neem een gratis proefles en ontdek ook wat Tai Chi voor jou kan betekenen. Info: www.cngo.nl Groeseindstr. 91 Tel. 5770261 Ons onderwijs biedt - in een goed pedagogisch klimaat - kinderen maximale mogelijkheden om zich te ontplooien en hun eigen plaats te vinden in de samenleving. Bar- en keukenwerkzaamheden Voetbalclub Sarto zoekt vrijwilligers voor bar- en keuken werkzaamheden op donderdagavond en op zaterdag en of zondag. Ligt jouw hart ook bij het voetballen? Meer weten? Iedere zondag is ons informatiecentrum in het clubhuis van golfclub Burggolf, Leun weg 40 in Haverleij, geopend en staat de koffie klaar. Onze makelaars informeren u graag uitgebreid tussen 11.00 -14.00 uur. Wilt u nu al alles weten, ga dan naar www.haverleij.nl WONEN IN 'S-HERTOGENBOSCH id van de gemeente 's-Hertogenbosch, Heijmans Vastgoed en Bouwfonds MAB Ontwikkeling. Voetbalclub Sarto Deze vereniging is op zoek naar twee wedstrijdsecretaris sen. Jouw taken zullen onder meer bestaan uit het regelen van oefenwedstrijden, het maken van tijdschema’s en het communiceren met KNVB. Kortom, een veelzijdige functie. mindfulness is de basis van meditatie. Mindfulness wil zeggen: aandacht hebben voor jezelf op een open en vriendelijke manier, zonder oordeel. Aandachtig ïn betere zijn op deze manier schept ruimte, elfverde- brengt ontspanning, en vermindert stress- en pijnklachten. Je laat je min der meenemen door de maalstroom van gedachten. Er ontstaat een leven diger en echter contact met jezelf. Je komt thuis bij jezelf. In 8 lessen raak je vertrouwd met de basis-prin- cipes van mediatie en heb je een begin gemaakt met het toepassen van meditatie in je dagelijkse leven. De cursus wordt begeleid door Dorle Lommatzsch, geschoold in boed dhistische en westerse psychologie. Gratis kennismakingsavond dinsdag 18 maart. Voor info en aanmelding kijk op www.openbewustzijn.nl of bel 5321348. Onze scholen staan midden in de samenleving en werken, vanuit een christelijk geïnspireerde dialoog, samen met onderwijs-, welzijns- en zorginstellingen. De Seniorenwi eenmaal in de De Tilburgse K Redactie: Isat Verheijen, And Flipse-Tiemen Petra Jansen, redacteur), Lo< meer, Debby S Mat de Vries. Redactieadrei Stichting de Ti Vincentiusstra Tilburg; tel. 01 Kopij kan ges naar: Seniorer Twern, Postbi Tilburg; e-mail twern.nl. Kopijsluiting: even weken oi ‘Enschot 2008’ vastgesteld en vrijgegeven voor inspraak. Dit voorontwerp-bestem- mingsplan zal van 29 februari tot en met 13 maart 2008 ter inzage worden gelegd bij het informatiecentrum stadswinkel Cen trum en in Servicepunt Berkel-Enschot. Een ieder kan het voorontwerp in komen zien en indien gewenst een schriftelijke reactie indienen. U kunt deze reactie richten aan de Directeur van de dienst Gebiedsontwik- keling, Postbus 717, 5000 AS Tilburg, onder vermelding van 'Inspraak voorontwerpbe- stemmingsplan Enschot 2008’. Tevens is het voorontwerpbestemmingsplan met de bijlagen te bekijken op www.tilburg.nl. thoden en in overwegend kleine groe pen. "Op onze school heerst een goede open sfeer waarin iedereen mag zijn wie hij of zij is”, zegt directeur Marcel van den Hoven. "Wij hanteren duide lijke regels, waarbij respect en zorg voor elkaar centraal staan." Wie op 5 maart verhinderd is, kan contact opnemen met Van den Hoven via 013-4672792 of admin@huber- msschool.nl. Onze medewerkers creëren in een veilige en vertrouwde omgeving een sfeer van onderlinge betrokkenheid, waarin kennis en ervaringen met elkaar gedeeld worden. Wij bieden onze medewerkers ontplooiings kansen en een werkklimaat waarin ze zich gerespecteerd en gewaardeerd weten. sectie S nummer 1126 te Tilburg. Dit plan ligt ter inzage in het gemeentelijk informa tiecentrum en stadswinkel noord. Tijdens deze periode kunt u schriftelijk mondeling zienswijzen indienen. Deze u richten aan de directeur van de dienst Ge- biedsontwikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van het betreffen de plan. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u bellen naar telefoonnum mer 013-542 91 47 of 013-542 89 89. Bur gemeester en wethouders maken op grond van artikel 3:18 Algemene Wet bestuursrecht bekend dat gedurende de ter inzage legging van de bouwplannen voor Oudelijn 3 (om zetting agrarisch bedrijf naar burgerwoning) en Oudelijn 7 (uitbreiding manege) geen zienswijzen zijn ingediend. Reeshof Daltonschool Helen Parkhurst, Gramsbergenlaan 4 5 maart, 18.00 - 20.00 uurinformatie avond. 10 maart, 09.00 -11.30 uur: open ochtend. 13 maart, 09.00 -11.30 uur: open ochtend. De Wegwijzer, Giekerkstraat 53. 4 maart, 09.00 - 11.30 uur en van 13.00 - 14.00 uuropen dag. 13 maart, 09.00-11.30 uur en van 13.00-14.00 uuropen dag. De Sporckt, Meerssenstraat 1 b. 5 maart, 09.00-12.00 uur en van 19.00 - 21.00 uuropen ochtend en open avond. De Petteflet (Montessorischool), Kamerikstraat 19. 4 maart, 19.30 - 21.30 uurinformatie avond. 5 6 maart, 09.00 -10.30 uurkijkochtend. 10 maart, 09.00 -10.30 uurkijkochtend. Meander, Meddostraat 6. 10 maart, 20:00 uur-21.30 uur: Informatie avond 11 maart, 09:00 uur -14.00 uuropen dag. De Bloemaert, Dalemdreef 23. 11 maart, 08.30 -11.30 uuropen ochtend. De Boemerang, Rijperkerkstraat 2. 11 maart, 19.30 - 21.00 uurinformatie avond. 14 maart, 08,30 -14.15 uuropen dag. Klinkers, Woerdenstraat 60. 4 maart, van 09.00 -11.45 uur en van 20.00 - 22.00 uuropen ochtend en informatie avond. geen nieuwe ontwikkelinge Nieuwe ontwikkelingen zuil zelfstandige planologische den geregeld, waarvoor u per i de mogelijkheid krijgt om in te spreke hierover vindt de berichtgeving op «L. meentepagina in de Tilburgse Koert— jeugdervaringen Soms is professionele hulp raadzaam. Deze unieke, individuele methode helpt je af te rekenen met emotio nele blokkades, overmatige spanning, schuld- en minderwaardigheidsge voelens, psychosomatische klachten en problemen in relatie en werk. De oorsprong ligt vaak in het verleden. M.b.v. deze methode kun je beter omgaan met “oude’Tittekens en neemt de kwaliteit van jouw leven toe! Tel. info: ma t/m do. 9.30-10.00 u, 19.00- 19.30 u. 013-4682040 (lid N.V.P.A.) www.psycholumiere.nl Stichting Avondvierdaagse Tilburg Ben jij de assistent die we zoeken op 9, 10, 11 en 12 juni a.s. k van 17.45 tot 21.00 uur? Controleren van wandelaars, beveiligen van oversteek- plaatsen, af 0 strate" 1 Dat allochtone c land het vaak is geen gehe stand, gebrek de beschikbare en als gevolg d zijn maar enkete ten waar deze maken hebben. Ouderenproof vlied wees in Turkse en Marol in de wijk Zore standig in deze wonen. De ge men vormen da; belemmering, wijkvereniging om nu met het proof Multicultu van de allochto in kaart te brer actie te ondern hoop deze mei de wijk te betre SKOT is een lerende en professioneel geleide organisatie, waarin de scholen centraal staan en de middelen en mogelijkheden overeenkomstig de behoeften van de scholen worden toebedeeld. Zo creëren wij gelijke kansen in ongelijke situaties en waarborgen wij de diversiteit en kwaliteit van ons onderwijsaanbod. Korte lijnen en een open communicatie dragen bij aan de onderlinge samenwerking en solidariteit. Vrijstelling bestemmingsplan Bij de gemeente Tilburg zijn verzoeken ingediend voor het verlenen van vrijstel ling van het huidige bestemmingsplan. De bouwplannen passen niet binnen het hui dige bestemmingsplan. Als een bouwplan in strijd is met het bestemmingsplan maar wel past binnen het gemeentelijk beleid kan de gemeente medewerking aan zo’n plan verlenen door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening. Deze procedure kent verschillende fases, namelijk de mogelijkheid om in te spreken en om zienswijzen in te dienen. Het college heeft in het kader van de vrijstellingsproce- dure een concept ruimtelijke onderbouwing opgesteld. Voordat de procedure wordt voortgezet, wil het college eerst uw mening weten. Het college zal namelijk na afloop computergebruik voor beginners Er zijn drie nieuwe lessen gestart, r Op 19 maart 2008 start er in het Wijk- op dinsdag om 10.00 en om 19.( gebouw Loven-Besterd aan de Koe- straat voor de derde keer de cursus Computergebruik voor beginners. De cursus is bedoeld voor personen die niet of nauwelijks met een computer in aanraking zijn geweest. Daarmee is de cursus ook zéér geschikt voor senioren. De cursus is op woensdag middag of avond. Tijdens de cursus, die uit 10 lessen van elk twee en een half uur bestaat, worden de volgende onderwerpen behandeld: Bediening van de computer, Toetsenbord en muis, Eenvoudige brief schrijven, Mappen, E-mail, Internetten, Internet bankieren en Chatten. Elke cursist heeft tijdens de les een ultra moderne laptop met het nieuwste Windows systeem Vista ter beschikking. Inlich tingen en of inschrijfformulieren kun nen aangevraagd worden bij: JHT- media, Leonard van Vechelstraat 39, 5014HD Tilburg. Tel: 013 4557747 of GSM 0610868861. Mocht u in staat zijn om te (laten) e-mailen dan kan dat ook: jhtmedia@jhtvideo.nl.” H a v e r 1 e van deze stap ongewijzigd i gen, de plann uiterste geval - geen t aan de plannen te ver gende plannen ligger, ruimtelijke onderbe- ontwerp van 29 feu maart 2008 ter inza 1Het bouwen van de GreT - 2. Het vestigen van een fitnesscentrum aan de Ringbaan Noord 97 te Tilburg. Dit plan ligt ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum. Tijdens deze periode kunt u schriftelijk inspraakreacties indienen. Deze kunt u Op grond van artikel 33 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt binnen de ge meente Tilburg gewerkt aan het actualiseren van bestemmingsplannen. Bij het actualise ren van bestemmingsplannen gaat het met name om (hernieuwde) regelingen voor de bestaande bebouwing en het implementeren van vastgesteld beleid en nieuwe wetgeving. Geactualiseerde bestemmingsplannen bie den mogelijkheden voor het uitbreiden van bebouwing en regelen welke functies zijn toegestaan. Daarnaast is het mogelijk om binnen de kaders van het bestemmingsplan sloop en nieuwbouw te plegen. Bij het actu aliseren van bestemmingsplannen worden Cursusaankondigingen De prijs voor plaatsing van een cursus aankondiging wordt als volgt berekend: De kop van maximaal 40 karakters bedraagt 14,50. Voor elke regel (van 35 karakters) méér betaalt u 1,25 extra. Karakters zijn ook: spa ties, punten, komma’s e.d. Het gebruik van het woord cursus /workshop in de kop is niet toegestaan. Een cursusaan- kon-diging is niet hetzelfde als een advertentie en draagt een redactioneel karakter. Dit betekent dat alleen offici ële afkortingen in de Nederlandse taal worden whniikt De redactie behoudt altijd het recht tot het aanbrengen van wijzigingen of het weigeren van aangeleverd materiaal. In een cursusaankondiging worden in beginsel geen tussenkoppen geplaatst. Indien men toch nissenkoppen wil, wordt voor elke tussenkop opnieuw 14,50 in rekening gebracht. Alle prijzen zijn exclusief btw. Cursusaankondigingen dienen uiterlijk vrijdag voor plaatsing om 12.00 uur in ons bezit te zijn. gezond 100 jaar oud worden Dit kan met de Chinese bewegings leer Qi Gong. Een moeilijke naam voor eenvoudige oefeningen voor een betere gezondheid. Qi Gong is bijzonder effectief en wordt in Chi nese ziekenhuizen tevens gebruikt als therapie om chronische klachten te verminderen of te genezen. Boven dien is het heerlijk om te doen en geschikt voor iedereen tot ruim 100 jaar! Er zijn zowel overdag als ‘s avonds lessen. Neem vrijblijvend een gratis proefles. CNGO, Groeseindstr. 91 Tel. 5770261 www.cngo.nl Wij respecteren de eigenheid van elk kind, en nemen dit als vertrekpunt voor ons onderwijs. Wij zien ouders/ verzorgers als partners in opvoeding. Enschot 2008 Bestemmingsplan ‘Enschot 2008’ heeft betrekking op het zuid-westelijke deel van het dorp Berkel-Enschot. In dit plangebied gelden momenteel 35 verschillende bestem mingsplannen, waarvan de oudste dateert uit 1958. Al deze plannen worden ver vangen door één nieuw bestemmingsplan 'Enschot 2008’. Op 19 februari 2008 heeft het college van burgemeester en wethou ders het voorontwerp-bestemmingsplan aiuuöivu kome maar een kleir bedrijven uit West- en Mid- rabant die hun deuren open- i op de woensdagen 19 en 26 Samen met een ouder kunnen scholieren hier snuffelen aan het echte bedrijfsleven. De inschrijving loopt nog tot eind deze maand. Er zijn nog plaatsen, jongeren kunnen zich via www.bekijkeenbedrijf.nl inschrijven. Het project Wil jongeren enthousiast maken om zich zo te gaan oriënteren op technisch beroepsonderwijs en de technische sector. oosterse massage Gedurende 3 avonden leer je eenvou dige handgrepen om een effectieve massage te kunnen geven. Ervaring met massage is niet nodig. De tech nieken zijn gebasseerd op Shiatsu, Chinese massage Voetreflexologie waarbij het geheel wordt ondersteund door klanken van Tibetaanse Klank- w schalen. Deze cursus vindt doorlopend plaats op enkele donderdag-avonden cn’ in Wijkcentrum Spijkerbeemde en '?C wordt verzorgd door gediplomeerde op .v’ docentes. De volgende data zijn nog 6 13 maart- voor «Tsn inschrijving en nadere info: SAN CHI 013-8502787 of e-mailinfo@ sanchi.nl richten aan de directeur van de dienst Ge- biedsontwikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van het betref fende plan. Voor de volgende plannen heeft het college de ruimtelijke onderbouwing definitief vastgesteld. Van deze plannen liggen daarom het ontwerpbesluit, de ruim telijke onderbouwing en het bouwplan van 29 februari 2008 tot en met 10 april 2008 ter inzage: 1Het bouwen van een zorgwoning aan de Ringbaan West 225 te Tilburg. Dit plan ligt' ter inzage in het gemeentelijk informa tiecentrum. Dit plan ligt tevens ter inzage in het kader van de hogere grenswaarde procedure. 2. Het bouwen van 20 grondgebonden woningen aan de Donizettistraat perceel 12 maart, 09.00 -12.30 uuropen ochtend St. Hubertus, Jagerslaan 55. 5 maart, 09.00 -12.00 uuropen ochtend. Jenaplanbasisschool Jeanne d'Arc, Le Bourgetstraat 21 5 maart, 08.30 -12.15 uuropen ochtend. De Kiehoorn, Baden Powelllaan 116. 12 maart, 10.30-12.15 uuropen ochtend. ip beslissen de bouwinïtiatieven I verder in procedure te bren- inen aan te passen of in het ral - geen verdere medewerking ie verlenen. Voor de vol- "ggen daarom de concept erbouwing en het voorlopig februari 2008 tot en met 13 'Tap parlementen aan rebbe 41 te Tilburg. Dit plan ligt ter ;e in het gemeentelijk informatiecen- Verschillen De vier finalisten presente ren elk hun prototype. Daar bij vallen, naast het verschil in ontwerp, ook de verschil- Tilburq zuid I west Christoffel, Schout Backstraat 41 4 maart, 13.30-15.30 uuropen middag. De Zuidwester, Staringstraat 10. 4 maart, 09.00 - 17.00 uuropen dag, 6 maart, 09.00-17.00 uuropen dag. De Borne, Grebbe 40. 3 maart, vanaf 20.00 uur informatie avond. 5 maart, 09.00-12.00 uur open ochtend De Triangel, Gen. Smutslaan 13. 5 maart, 08.30 - 12.00 uuropen ochtend. spaans, engels, trans of learn dutet Bogaers Taleninstituut start weer n kleine groepen (5-8 pers.) op div. data in februari. Er zijn nog e plaatsen vrij voor de diverse nn 15 lessen van 1,5 u vanaf 337,50. Eventueel vervolg in het najaar is mogelijk! Nadruk in de les ligt op het spreken en praktisch taalgebruik. Inl. 013-5362101 of klik op lesrooster op www.bogaerstalen.nl Vraag gerust om gratis intake of advies. len in kostprijs op. De rol- latorhouder van de ene groep kost ongeveer 84 euro, die van een ander 500 euro. Het verschil zit hem in mate riaalkeuzes en berekende winstmaige. Als ervaringsdeskundige mag Klerks alle rollatorhou- ders uitproberen. Bij het ene model heeft hij meer hulp nodig dan bij het andere. De andere juryleden bekijken het proces goed en stellen vragen over de materialen en de ophanging van de hou ders aan de scootmobiels. Een van de groepen heeft haar prototype al getest in een verzorgingstehuis en laat hiervan filmpjes zien. "Maar waarom hebben jullie niet voor klittenband geko zen om de rollator vast te maken?”, vraagt Klerks. Een van de studenten antwoordt dat de gekozen gordel langer meegaat. "Maar dat maakt voor mij niet zoveel meer uit, hoor", zegt Klerks daarop. De jury is er na de presen taties al snel uit. Niet de ingenieuze rollatorhouder die werkt met hydrauliek of het prototype dat andere ouderen veelvuldig hebben getest, maar het simpelst uitziende type wint. Dit model is namelijk op alle verschillende scootmobiels te bevestigen, heeft maar één verstelstuk en de wijze van ophanging is voor minderva- liden het gemakkelijkst. Of het ontwerp ook in produc tie genomen zal worden, is nog maar de vraag. "Ik ben onder de indruk van de door jullie geleverde resultaten. Wij zijn al langer bezig met dit probleem en lopen tegen een aantal zaken aan. Zo wil je de kostprijs laag houden en een universele rollator houder ontwikkelen. Wat ik vandaag gehoord en gezien heb, zal ons in ieder geval verder op weg helpen", zegt Slachter bij de afsluiting van het project. Veel bewoners uit Haverleij woonden in I een stadscentrum en werden daar gek I van het verkeer. Hier op Haverleij zijn I ruime huizen in een mooie omgeving. I De indeling is ideaal en de ruimten zijn I heerlijk licht. Je hebt letterlijk de directe bereikbaarheid van het groen. Kinderen I kunnen lopend naar school. Het is een I verademing om hier te wonen! Een voorbeeld hiervan is BRO in Boxtel. De werknemers daar dagen de scholieren uit om een woonwijk te ontwerpen. Renova Tilburg en Cit roen Bertens Oisterwijk stellen hun autowerkplaatsen open. Hoppenbrou wers Elektrotechniek in Udenhout kan haarfijn uitleggen hoe attracties in de Efteling werken. En Popcen trum 013 in Tilbuig laat de jongeren plekken zien waar anders alleen tech- Het komt niet vaak voor dat op de eerste verdieping van het Avansgebouw in Til burg studenten rondtoeren op scootmobiels. Een aantal van hen sleutelt nog aan hun zelfgemaakte protoypes van rvs, staal of ijzer. "Nog even alles nalopen." De afgelo pen maanden hebben ver schillende groepjes gewerkt aan hun eigen prototype van een rollatorhouder voor de scootmobiel. Dat heeft onder meer geresulteerd in grote ingewikkelde constructies die lijken op een sneeuw schuiver of een plantenbak. Vandaag worden ze gepre senteerd. Van de vijftien ontwerpen hebben er uiteindelijk vier de finale gehaald. Een jury die bestaat uit Edward Joos- ten van Welzorg (leveran cier van scootmobiels en rolstoelen), Remco Slachter van Handicare (leverancier van scootmobiels) en de heer Klerks heeft deze prototy pes beoordeeld. De laatste is een ervaringsdeskundige, deze man heeft namelijk een scootmobiel en rollator en is de persoon die het probleem onder de aandacht bracht bij docenten van de Aca demie voor Technologie en Management, waar de oplei dingen Technische Bedrijfs kunde en Human Care Tech nology onder vallen. KASTEEL BEECKENDAEL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 12