I i •«S' Podiumpoëzie om in te bijten I Dichtersmiddag in Paradox Meesterserie in het Cenakel KANS enkele lenten e huur i Heer Margriet Hoenderdos in het Cenakel Academie Magogo Kamerorkest en Fontys Hogescholen Tuincentrum Tilburg Zuid L KjL DONDERDAG 14 FEBRUARI 2008 - PAGINA 5 de tilburgse koerier rEBRUARI 2008 - PAGINA 4 Marjolijn Februari FOTO: SERGE UGTENBERG Revival Jassband in Goirle de Leijt Curator Margriet Hoenderdos FOTO: BAS GEERTS, AXES van Pamelen Shaolin Legend Group - Four Seasons and the Emperor. Danny Malando het Malando Orkest. I ZfifiL 16 RUIMTE X jpE NWE VORST JftN VAN BESPUW THEATERS TILBURG J 013 op wonen htiging: )52 970 Zondag 17 februari, 2030 uur: The Tossers s van iness- uur, Fume xroe, kort: terend' en v'.Ze Kar ree -resp. rt van Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrumtilburgzuid.nl S uil nog s«^> In zijn car- landse groot- 'An een mix gemengd - acrobati- grappen en "De De voorst op vrijdag in de Scho o burg. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van de Th-*-- rruari, 20.30 uur: (reprise) >en in november Nwe Vorst Drie stelling Saint Amour tg 22 februari om 20.1 rouwburg van Theaters Til- n zijn verkrijgbaar via veelzijdige awuu. De drie dichters x eigen dichtstijl. Jr een meer romant sche kijk op 1 Swarth is eer Zondag 17 februari, 14.30 uur. Concertzaal: Piet Noordijk Rita Reys - 60 jaar jubileumtoumee Altsaxofonist Piet Noordijk viert zijn enjazzmuzikant, maai trakteert zichzelf bovenal op twee zeer speciale gasten: de geni ale trompettist Rik Mol én Europe's First Lady of Jazz Rita Reys. Piet inese boeddhisme, de cyclus van de 4 deze groep mon- K 20.15 uur, i Sauers - blijven en Deze editie Joednieuw jasje, gerust. Treetz i facelift en wat -*-’ijft Treetz het Naast Chuc- :f de dorpsraden srkel-Enschot. De reageerde met- resulteert in de Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van cultu reel centrum Jan van Besouw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle, -nummer -J00 tijdens kantooruren of via e-mail info@janvanbesouw.nl 20.15 uur, Love Rock ftredens van hoboïst Herman uvitUi en fagottist Joszef Auer, iden werkzaam bij Het Brabants kest, en pianist Martien Maas, werken speelt van Poulenc en ige. ïband Despised van Neuraxis, In Cry, zorgt late rijke, brute sound :t melodie en agressie. .ioale bereik valt deze is gezegend met een n die kan schuren én i. In dit concert vol Nederlands- Renee samen met muzikanten haar zorgen voor kip- afgewisseld door verstuurd naar t in Tilburg, incl van Udenhout en Ber Stichting Binnenstad *?n positief, hetgeen uichtmiddag in Paradox. Heb je net achter het net gevist voor een Dropkick Murphys kaartje of wil je graag een verwante band leren ken nen? Dan krijg je vandaag de kans. The Tossers delen met Dropkick en bands als Flogging Molly de feeste lijke energie en een sociale werkman- houding maar wel met een eigen snuit. De optimale soundtrack tot drinken, dansen en feesten werkt ook thuis. Eind maart, een maand nadat de band 013 op zijn kop heeft gezet, komt het nieuwe album uit. Ze heet 'Agony'. Check de actuele clip op 013web/You- Tube ook eens. stellingen veroverde ISH het theater. 'Balls!' gaat nog een stap verder d de combinatie van dans en balsporten, zoals showbasketball en panna. Dat wordt weer gemixt met streetskate, trialbike en flatland BMX. Tegen een rauw decor van bouwmaterialen en steigers zie je een show vol energieke 'skills’ recht van de straat. De dertien jongens en meiden zijn er helemaal klaar voor. Donderdag 14 februari, 20.00 uur. Studio: Renee van Bavel band -Hart Renee van Bavel ir- dijk van een stem uit M strelen. In dit concert vol talige liedjes toont Rene twee steengoede hart. Haar ballads penvel en worden stevige popsongs. Woensdag 20 februari, 19.30 uur, Schouwburg: ISH - Balls! Met spectaculaire inline-skatevoor- geven van hun ervaringen. De film beelden kunnen dagelijks bekeken worden in de etalage. Bovendien kan eenieder zich door middel van een door de kunstenaars gelanceerde enquête, trachten een voorstelling te maken van wat een dergelijk isole ment voor zichzelf zou betekenen. Zondagochtend 24 februari treden beiden naar buiten en fêteren het vliek naast de kunstzinnige neer slag van hun experiment met een stevig ontbijt. Donderdag 14 februari, 20.30 uur, Concertzaal: Magogo Kameror kest - Ronald Brautigam cowpunk is een Magogo Kamerorkest ziet uit Alle buurten Deze succesformule wil het organi serend comité graag aanbieden aan alle buurten van Tilburg. Om dit te bereiken heeft de organisatie een een Nieuwsbrief opgesteld en heeft deze dich Onder het motto 'Still going strong bij Jazzpodium Goirle' presenteert zondag middag 17 februari vanaf 15.30 in Cul tuurcentrum Jan de Besouw de Revival Jassband zich. Deze jazzband oude stijl bestaat meer dan 30 jaar en werd des tijds geformeerd uit muzikanten van onder andere de Dutch Swing College Band, New Orleans Syncopaters en de New Orleans Seven.De band speelde op het beroemde Jazz en Heritage Fes tival in New Orleans en won de eerste prijs in de categorie buitenlandse bands tijdens 's-werelds grootste jazzfestival in Sacramento-USA. Als enige Neder landse jazzband ooit werden ze hierna nog tweemaal uitgenodigd om tijdens dit festival op te treden.Ook CC Blue is van de partij en neemt haar toehoorders mee naar een latere periode in de Jazz muziek, de Bebop. Donderdag 21 februari, 20.30, Concertzaal: Jim de Groot de Matangi's - Helden Jim de Groot heeft samen met het Matangi Kwartet de mooiste pop- en cabaretrepertoire uit het begin van de twintigste eeuw uitgekozen. Met nieuwe arrangementen laten ze horen hoe tijdloos deze muziek is. Waar vroeger de piano, Spaanse gitaar en orgeltjes de boventoon voerden, geven Jim en de Matangi's, aange vuld met bas en drums, meer gas. Vrijdag 15 februari, 20.00 Studio: Bob Fosko - Fosko I une Pipe Dat Fosko in het theater zijn man netje staat, hebben we de afgelopen seizoenen kunnen zien met optredens in de musicals The Bluesbrothers’, 'De Jantjes' en natuurlijk 'My Fair Lady'. We zien dan ook reikhalzend uit naar dit theaterconcert dat de frontman van De Rag lan nen geeft. Zaterdag 16 februari, 20.00 uur, Studio: Slaid Cleaves support - Americana Treasures IV De Bruce Springsteen van de folk komt naar Nederland! Troubadour Slaid Cleaves uit Texas speelt zijn hele leven al de meest prachtige rootsmu- ziek Slaid heeft een eigen stijl. Vooral iding voor klassieke musici, zijn relaxte en soepele zang valt op. i geldt als een echte Beetho- Cleaves lardeert zijn optredens met Thilarische verhalen en weet de zaal stil te krijgen met gevoelige liedjes. Geen poespas, gewoon steengoede muziek en goudeerlijke teksten. Chinees klokje ‘WUHt Forsythia x intermedia 'Gold Rush'. In februari/ maart pakt Nederland I grootschalig uit in geel. 1 C* Het voorjaar wordt y I aangekondigd met deze vrolijke struik. Potmaat 23 cm, hoogte ca. 60 cm. Van 8,99 Vrijdag 15 februari, 20.00 uur: Misery Index, Despised Icon, Beneath the Massacre en Man Must Die Een show van Misery Index heeft iets van een terroristische aanval. Het voet werk van drummer Adam Jarvis grenst aan topsport. Essentieel voor een band als Misery Index met Dying Fetus achtergrond en vaandel-dragers van de deathmetal. Alle albums overtuigen en liefhebbers van Brutal Truth, Dis rupt, Morbid Angel, Napalm Death, Terrorizer en Entombed weten waar ze vanavond zijn: in de Kleine Zaal van 013. De Canadese deathcorel: Icon, met ex-leden Dying Days en Heaven’s voor een uitermate I die jongleert met n 1 Vooral in het verba band op. Margriet Hoenderdos geeft op dins dag 19 februari vanaf 20.30 een optreden in het Cenakel, aan het Cenakel 1 in Tilburg. Zij werd gebo ren op 6 mei 1952 te Santpoort, hoenderdos volgde de studie com- ositie bij Ton de Leeuw aan het sterdams Conservatorium, waar ook in de elektronische studio „kte. Daarvoor studeerde zij piano aan het Conservatorium te Zwolle bij- Thom Bollen. Ze voltooide haar stu die compositie in 1985 met het beha len van de Prijs voor Compositie. Dinsdag Talent event Vandaag vine Studio T, e~ school in Tilt zette school b. tie en lef een hun talenten o. Tijdens het Talent Event tien genomineerde filmpje en worden de drie beste drtor uitgekozen. De jury bestaat uit Harry Glozbach en Marieke Wolf van Studio T. De hoofdprijs is een laptop. De volgende bedrijven maken deel uit van Studio T: Brabant water, Center Parcs, Flora Holland, ISS Landscaping servi ces, TIWOS Woonstichting. In Paradox vindt op zondagmid dag 17 februari een dichtersmid dag plaats. Irissen 14.00 en 17.00 uur zijn er optredens van Jace van de Ven en Nick J. Swarth (de twee voormalige stadsdichters) en Frank van Pamelen (de huidige stadsdich ter). De middag is georganiseerd door Stichting Kunstprojecten Tilburg en de 'Verrijk je Wijk' ambassadeurs. Beide organisaties hebben het plan opgepakt om in alle Tilburgse buurten een culturele traktatie te verzorgen De concertreeks 'Meesterserie', er optrei waarin docenten van het Fontys Con- Vincken servatorium centraal staan, wordt op beidt zondag 24 februari vanaf 15.30 uur Orke vervolgd in het Cenakel aan het die Cenakel 1 in Tilburg. Deze keer zijn Junj Hoenderdos componeert voor diverse bezettingen, waarbij de nadruk op kamermuziek ligt. Ook schreef zij werk ter begeleiding van mime - en dans voorstellingen. Aanvankelijk droegen de voltooide composities titels als Het Nieuwe Verlaat voor orkest of Gruis voor altfluit. Om de fenomenen zélf in het centrum van de aandacht te plaatsen en hun vormende kracht in alle luister te tonen dragen vanaf July '90 voor orkest de werken dan ook hun maand en jaar van voltooiing als titel. Donderdag 14 februari. Schouwburg: Hair - De I Musical 1967-2007 Hair is dé theatersensatie van het seizoen! "Gloedvolle hits-van-toen en een wervelende choreografie." (AD) Deze legendarische flower- power-musical is brutaal, snel en energiek. In de hoofdrollen schitteren onder meer de musicalsterren Bettina Holwerda (Mamma Mia, Grease) en Oren Schrijver (Saturday Night - Mamma Mia!). Samen met de K pige band zetten ze een musical neer die het podium afspettert. Op vrijdag 22 februari doet de Campert mag i literaire karavaan Saint Amour Til- Meneer Saint burg voor de derde keer aan. Een uiJ theatrale avond vol voordrachten, muziek en film waarin ruim baan wordt gegeven aan de liefde in de literatuur. Matthysen is niet alleen schrijver, maar ook televisiemaker en rockmu- zikant. Hij zal als gitarist de Vlaamse actrice en zangeres Tine Embrechts begeleiden. Toen ze tijdens de Vlaamse Saint Amourtoumee in 2006 als centrale entr'acte fungeerde, kwam de pers loftuigingen te kort. Tine doet het allemaal schitte Tine Embrechts onewomanshow’. rider krijgt versterking van evenknie Ka arel- lijn Sileghem. Deze Vlaamse actric vult Tine Embrechts perfect aan. Samen zijn ze ëen niet in te tomen bron van humor en vertier. Voor Joke van Leeuwen is het schouwburgtoneel een tweede thuis. Zij combineert graag cabaret, litera tuur en beeld in haar eigen theater programma's. Naast podiumbeest is ze ook auteur van romans, jeugd boeken en poëzie. In 2008 volgt ze Bart Moeyaert op als stadsdichter van Antwerpen. Tjitske Jansen schrijft en performt gedichten. Haar eerste bundel Het moest maar eens gaan sneeuwen is met ruim 10.000 ver- speelt Vrijdag 15 februari, 21.30 uur: .15 uur Valentines wing ValentineSwing is een speciale thema Swingavond in het kader van Valentijnsdag. Niet alleen bedoeld voor singles, ieedereen is Theatershop van Theaters Tilburg, welkom. Donderdag 21 februari. 20.15 uur. Schouwburg: De Nieuwe Snaar - Helden Deze Vlaamse heren brengen van muziek in allerlei stijlen, g met absurdistische kolder, a sche hoogstandjes, visuele gra„ poëtische teksten. De Volkskrant: Nieuwe Snaar is zowel goed als gek." In 'Helden' brengen ze een ode aan een te vroeg overleden vader en aan onzinnige tv-progranma's. Maar ook poseren ze als een gigantische pauw met zes gitaren op de rug en slingeren ze als een androgyne danseres om een paal. 'Helden' is absurdistisch muziek theater van de Bovenste Belgische plank! donderdag 14 februari, 20.30 uur: Marjolijn Februari Maijolijn Februari gaat voorlezen en signeren maar bovenal het gesprek zoeken met het publiek. Ze wordt geïnterviewd door Minke Douwesz. De sopraan Eva Emmen en Eline' van Vroonhoven op piano omlijs ten de avond muzikaal en Hermine romans enkele kortverhalen. Dat Schuit verzorgt de gesproken column, beviel haar zo goed dat ze in geen tijd Februari heeft drie dagen hiervoor, een verhalenbundel bij elkaar schreef, maandag 11 februari in Nijmegen de Dit boek, Groener gras typeert nog- prestigieuze Frans Kellendonk-prijs niaals haar zeer eigen, beeldende ontvangen voor haar gehele oeuvre, vertelstijl vol absurde, grappige en Ze is zeer veelzijdig mede doordat ze bizarre situaties. drie studies voltooide: rechten, kunst- De presentatie is in handen van acteur geschiedenis en filsofie. Bovendien en fotograaf Thom Hoffman. Als foto- promoveerde ze met een literair-filo- graaf maakte hij reeds vele schrij- sofische verhandeling over de ver- versportretten. Hij zet deze traditie houding tussen de economische en tijdens Saint Amour verbaal voort. ethische drijfveren van de mens. Zaterdag 16 februari, 2 Schouwburg: Eric van Smulpapen Met zijn laatste show won hij de Neerlands Hoop, de schouwburgprijs voor de opvallendste cabaretier. In Smulpapen vindt Sauers dat we het moeten hebben over al die zoete koek waar we veel te veel van slikken. En over alles wat we er dan nog bij weten te proppen. Hoogste tijd voor een dikke vinger in je keel. meting. Dirigent Arjan tien is als hoofddocent directie reeds verbonden aan het Fontys Conservatorium Namens Fontys Hogescholen zal Jan Wirken, directeur Fontys Conserva torium, het convenant ondertekenen. Bestuursvoorzitter Cecile van Berkel zet namens het Magogo Kamerorkest haar handtekening. noemt zichzelf ’saxofonist voor het leven' en brengt iedere zaal nog steeds in swingende opwinding. rière stond hij met buitenla heden als Thad Jones, Mel Lewis en Johnny Griffin op het podium. Vrijdag 15 februari. Bat Cave, 20.30 uur: Ik word 8, kom jij ook? Vatican analog: Harry Merry, Eva Braun en Kania Tieffer Zaklopen, spijkerpoepen, koekhap- pen, pannenkoeken en ranja! Ons feestje begint om 20.30 uur. Graag zwemspullen meebrengen, maar ik zeg NIET wat we gaan doen. Gratis snoepzakken en je wordt thuisgebracht door papa en mama. Vatican Analog is een kunstenaarscol- lectief/platenlabel uit Tilburg waar ver schillende vormen van idiot-art, punk- art en experimentele muziek samen komen in uiteenlopende audiovisuele projecten en muzikale groepen. Zondag 17 februari tot en met zon dag 24 februari: Huis van Heim wee Gedurende een hele wéék sluiten cineaste/beeldend kunstenaar Gonny Jüngst en choreografe/danseres Batja ten Kortenaar zich op om alles waar- public naar ze verlangen buiten te sluiten, slag Elke vorm van escapisme is uitgeslo ten. Verstoken van zaken als tv, film, krant, internet, telefoon, of enige andere vorm van communicatie met de buitenwereld, maar ook van kof fie, drugs, alcohol, chocola, suiker en een klok, drijven beide kunste naars hun gevoelens op een gevaar lijke spits. Een kunstzinnige variant óp 'Big Brother' of de 'Gouden Kooi', het publiek kan gedurende en na afloop van deze week getuige zijn van de onvoorspelbare uitkomsten van dit zelfgekozen isolement. Elke dag na zonsondergang schuiven de kunstenaars een in DVD-vorm gego- Rijk ten logboek door hun brievenbus Tilbu naar buiten, waarin zij een impressie kochte exemplaren het best verkochte poëziedebuut sinds jaren. In novem ber 2007 verscheen bij Podium haar langverwachte boek Koerikoeloem, een hoogst merkwaardige verzame ling prozagedichten. Annelies Ver- beke schreef na twee succesvolle rans enkele kortverhalen. Dat iel haar zo goed dat ze in geen tijd mdel bij elkaar schreef. gras typeert nog- eigen, beeldende surde, grappige en Zondag 17 februari, Bat Cave, Fever, M; 2030 uur: Two Cow Garage en The 9-koppige Packway Handle Band k De drie kerels van Two Cow Garage beschikken over de nodige zelfkennis. De koeien en garage uit de bandnaam laten zich muzikaal prima vertalen met de term cowpunk. En J- woeste mengeling van krachtige rock en country. Niet toevallig doet de band op plaat sterk denken aan de vroege Slobberbone. Voormalig Slobberbone producer Brent Best zat bij het recen te album Three' achter de knoppen. The Packway Handle Band deelde al podia met onder meer de beroemde bluegrass-artiest Ralph Stanley. Het tweede album ’(Sinner) You Better Get Ready' is een aanrader, mede omdat er naast slim gearrangeerde traditionals ook puike eigen nummers staan. 19 februari, 1930 uur: “Ut met o.a. Yes-R indt de Open Dag plaats een nieuwe MBO Busine i Tilburg. Deze klein opge- 'il biedt studenten metambi- i een leeromgeving waarbij it™ rwimaai VanSen krijgen. Lady'. We zi worden de uit naar dit genomineerde filmpjes vertoond voormalige ----- r de jury gende Manr. rit Harry Vrijdag 15 februari, 20.15 uur, Schouwburg: Hair - De Love Röck Musical 1967-2007 Hair is dé theatersensatie van het seizoen. Deze legendarische flower- power-musical is brutaal, snel en energiek. In de hoofdrollen schitteren onder meer de musicalsterren Bettina Holwerda (Mamma Mia, Grease) en ling Oren Schrijver (Saturday Night Fever, invlc Mamma Mia!). Samen met de 9-kop pige band zetten ze een musical neer die het podium afspettert. Vrijdag 15 februari, 2030 uur, Con certzaal: Shaolin Legend Group - Four Seasons and the Emperor Fascinerende combinatie van spette- j. met ge,, meditatief 60-jarig jubil inkijkje in het Chinese boeddhisme. Maar Piet tra Aan de hand van d vier seizoenen, leidt i niken u mee naar de rituelen van hun de revue passeren. In 1939 werd het orkest opgericht door accorde onist Arie Maasland, de grootvader van de huidige orkestleider Danny Malando (1967). Het album Tango Klassiekers is een recent hoogtepunt in de toch al zo rijke historie van dit tango/rumba-instituut. Het program ma wordt gekenmerkt door passie en romantiek. Geliefde klassiekers en schitterende nieuwe stukken wisselen elkaar af. Vrijdag 15 februari, 21.00 uur: A tribute to Rammstein. Stahlzeit Stahlzeit tourt al jaren door Europa met een gigantische vuurwerk- en pyroshow en heeft binnen korte tijd een zeer grote schare fans weten te genereren. Als een van dé meest authentieke tributes, heeft de band een belangrijke en vaste positie binnen de tribute-scene weten in te nemen. Dinsdag 19 februari, 20.00 uur, Studio: het MUZtheater - Medea Het MUZtheater zal in de mythe van Medea duiken. In dit beroemde ver haal van Euripides wordt konings dochter Medea misbruikt en verne derd. Ze wordt verlaten door haar grote liefde Jason. Uit verdriet en wraak vermoordt zij haar kinderen. 'Medea' is een verhaal over moord, bedrog en teleurstellingen, maar voor al een verhaal over liefde. En dat die liefde heel ver kan gaan, wordt verteld door haar bloedeigen kinderen. Het Fontys Conservatorium draagt per seizoen maximaal vier studenten Master of Music voor en het Magogo Kamerorkest zorgt ervoor dat elke academist kan deelnemen aan twee a drie projecten. Een academist wordt boventallig op de bezetting van het orkest ingezet, waarbij hij wordt begeleid door de concertmeester (le viool) of aanvoerder (2e viool, altvi ool of cello) en de lessenaargenoot. Ook op andere punten gaan het Magogo Kamerorkest en Fontys Hogescholen in de toekomst nauwer samenwerken. Zo zullen Nadia Wij zenbeek en Roeland Duijne -r concertmeester en eerste cellist Magogo- voor Fontys openbare mas- Donderdag 21 februari. 2030 uur: Nits Nits overschrijdt in het seizoen 2007- 2008 de magische grens van 2007 ■"speelde concerten. Met het in 2005 -.gebrachte album "Les Nuits" deed KT:'s meer dan 100 zalen aan door neel Europa. Onveranderlijk gaat het publiek uit de stoelen of uit de bol, afhankelijk van de gelegenheid. Nits kan altijd rekenen op grote en warme bijval. Prachtige, met veel aandacht voor detail en groot speelplezier uit gevoerde, songs staan daar garant voor. En spannend blijft het, gezien het enorme oeuvre waaruit geput kan worden, het immer intrigerende decor, licht en transparante geluid. Eigenzinnig, soms zelf mysterieus, maar altijd toegankelijk. Zo ook de nieuwe songs die tijdens het concert te horen zullen zijn. a o t naar de komst van de internationaal gelau werde pianist Ronald Brautigam. De pianist ontving niet voor niets de de Nederlandse Muziekprijs, de hoogste onderscheiding voor klassieke musici. Brautigam geldt als een echte 1 venspecialist. U hoort o.a. Beethovens 4e pianoconcert, een werk vol emotio nele wendingen. Van een donker intro, etter Get via romantische melodieën naar een rmdat er levenslustige, virtuoze finale, zoals we die alleen van de maestro kennen. unieke kloosterleven. U bent getuige van zowel meditaties als martial arts trainingen. Tijdens de voorstelling zal blijken dat vrijwel niets onmogelijk is. Magogo Kamerorkest en Fontys terclasses gaan verzorgen. Tevens zal Hogescholen richten nog dit jaar het Magogo Kamerorkest werken van de Magogo Academie op, waar stu- componisten die studeren c.q. gestu- denten ervaring kunnen opdoen deerd hebben aan Fontys Conservato- in orkestspel op een professioneel rium opnemen in de concertprogram- niveau. Daartoe wordt op vrijdag 15 februari om 1730 uur een con venant ondertekend in De Foyer van Theaters Tilburg. Zaterdag 16 februari, 23.00 uur: Treetz Treetz wil vernieuwend de fans blijven triggeren. krijgt Treetz- een gloedn Eclecticfans wees gerus ondergaat alleen een faceli liposuctie. Van binnen blijf, eclectic concept van NL. Ni kie en Real in de Dommelsch zaal staan Nouveaubeats, Housebreakerz en de Bassjackers in de Kleine Zaal. Er is een gelimiteerd aantal kaarten beschikbaar dus wees er snel bij Donderdag 21 februari, 20.45 uur: Chrome Hoof Dé livesensatie van het moment is het twaalfkoppige Chrome Hoof. Deze formatie is niet alleen een genot voor het oog, danseressen in het zilver, kunstzinnige licht- en bühneshow, maar maakt ook sublieme nummers. Muzikaal kun je de band rond Cathe dral bassist Leo Smeë plaatsen tus- sen Can, Black Sabbath en George rende Kung Fu Clinton's Funkadelic. Chrome Hoof inkijkje in het C speelde ook fantastische shows met Aan de hand Klaxons en Justice. Een niet te missen electro doom space ritual. Saint Amour is een jaarlijks terugke rend literair festival. Één hele avond lang staat de liefde in de literatuur centraal. Een aantal grote Nederlandse en Belgische schrijvers dragen gloed vol voor uit eigen werk. Een prachtig decor en bijpassende videoprojecties verlevendigen de voordrachten. Muzi kale entre-act's zorgen voor afwisse ling. Kortom; een zeer inspirerende avond voor iedereen die van liefde en literatuur houdt. Bovendien kunt u de schrijvers persoonlijk ontmoeten in de foyer: na afloop signeren zij bij de boekenstand van Gianotten. Het programma bestaat uit groot heden uit de Nederlandse literatuur, die deze keer de luchtige kant van de liefde zullen benadruldcen. Remco Zaterdag 16 februari, 2030 uur. Concertzaal: Grada (Ireland) Vishtèn (Canada) - A Celtic Party Deze twee jonge en veelbelovende bands zorgen voor een echte knal- party. Het lers-Australische Grada combineert Ierse muziek op subtiele wijze met Bretonse, Oost-Europese en zelfs jazz-achtige invloeden. De muziek van is een frisse menge- g van Keltische, Ierse en Schotse loeden. De avond barst van de swingende jigs reels, meeslepende zang en opzwepende dans. Dinsdag 19 februari, 20.15 uur, Schouwburg: Compagnie Accro- rap - Zahrbat Histoires.com Het Franse Compagnie Accrorap was één van de eerste dansgezelschappen die hiphop het theater binnenhaalde. 'Zahrbat' is de koosnaam die Bra- him Bouchelahem als klein kind van zijn vader kreeg. Goedgetroffen voor Frankrijks beste hiphopper in spé, want zahrbat betekent zoveel als 'hij die niet stil kan zitten'. Brahim danst een ode aan zijn vader, hoewel herin neringen niet allemaal even vrolijk zijn. In Histoires.com' is er meer ruimte voor humor. Hier wisselen in korte scènes hiphop, acrobatiek, clowneske dans en poëzie elkaar af. Het idee is ontstaan nadat de Stich ting Kunstprojecten Tilburg een suc cesvolle dichtersavond georganiseerd had in café restaurant De Kievitshoe- ve in de wijk Reeshof, mede mogelijk gemaakt door een 'Verrijk je Wijk'- subsidie. Het publiek kwam in groten getale en beleefde een verrassend -avonJ *--s vertolken ieder een -j.. Jace van de Ven met «nautische en nostalgi- het stadsleven, Nick J. sn meer confronterende dichter en Frank van Pamelen is een erdichter annex caba- :tal laat het aanwezige leen kennismaken met nun geoicnten, maar gaan tegelijker tijd ook een interactie aan met het publiek. Op deze manier wordt de dichtkunst uit de abstracte kunstboek gehaald en als het ware dichterbij het publiek gebracht. Dinsdag 19 februari, 2030 uur. Con certzaal: Amsterdam Symphony Orchestra - Tsjaikovsky, Ravel Elgar Tijdens dit concert vertelt de muziek de mooiste verhalen. Tsjaikovsky opent met de liefdesgeschiedenis van Romeo en Julia en besluit de avond door feeën, muizen en sneeuwvlokjes tot leven te brengen. Met Ravel reist u door de duizend en één nacht en Elgar zorgt voor mysterieus raadsel. Laat u meevoeren en verwonderen. Woensdag 20 februari, 2030 uur, Concertzaal: Taraf de Haïdouks - Opzwepende zigeunermuziek De uitbundige muzikanten uit het kleine Roemeense dorpje Clejani zijn terug. Deze twaalf muzikanten nemen u mee naar een muzikale wereld vol opzwepende zigeunermelodieën. Zelfs het meest tamme publiek bezwijkt voor het wervelende samenspel van deze kleurrijke karakters. Kortom: zigeunermuziek pur sang! -- ondertussen gerust als it Amour worden aan gesproken. Hij neemt voor de derde maal op rij deel. Eerst als dichter, dan als columnist, nu als romanschrijver. Het podium van Saint Amour zal ook betreden worden door Jan Mul der, met wie Remco Campert alweer een poos geleden vaak optrad. Een soort reünie dus, met pareltjes uit het CaMu-archief. Uiteraard zal Mul' het publiek ook verblijden met parel tjes uit zijn persoonlijke werk. Daarnaast ontbreekt Herman Franke niet, hij schreef met zijn jongste roman Uit het niets opnieuw een alom geprezen boek. In 1998 won hij met zijn derde roman De verbeel ding de AKO-Literatuurprijs. Hugo Mathysen is in Vlaanderen zowat de enige die zich voltijds op het aarts- moeilijke genre van de humoristische column toelegt. Onlangs verscheen een nieuwe bundel hilarische verha len Nefast voor het konijn, een selec tie uit wat hij de afgelopen tien jaar voor het weekblad Humo schreef. Tot en met vrijdag 22 februari: Brabants Pronkjuweel Er is ook nog kennis te nemen van de tweede editie van de reizende tentoonstelling Dat wat er toe doet in 2008, Brabants Pronkjuweel. Het betreft een uitwisseling tussen Den Bosch (Klub Koe), Eindhoven (de Zesde Kolonne) en Tilburg (NS-16 en Ruimte-X).Er is werk te zien van onder andere Theo Jan van Kessel, Josine Beugels, Erik Vermeulen, ACG Vianen, Jeroen de. Leijer, Ellen en Roel Sloot. Curatoren voor dburg waren Roel Sloot en Ivo van Leeuwen. Vrijdag 15 februari, 2030 uur: muziektheater Inner Strength Onlangs verscheen het nieuwe album van de Brabantse band Inner Strength "Unforgotten". Drie mooie dames, vergezeld door vier stoere heren, die je nu eens kippenvel bezorgen, en je dan weer doen dansen. Een zangeres die soms gothic sferen oproept, ter wijl de viool je doet vermoeden dat je tussen de zigeuners zit. De soms warme, dan weer ijle klanken van een fluit kent haar opponenten in de bas en didge die de aardse diepte zoeken, gesp Dan klinkt er een Ierse bouzouki uitge op een opzwepende drum met een Nits nog wilder didgeridoo ritme. Zomaar heel een aantal impressies en klanken die voorbij komen als je kijkt en luistert naar Inner Strength. Opzwepende, dansbare nummers en aanstekelijke, folky popsongs gemengd met serene, soms mystieke ballads. De band kor ter omschrijven doet te kort aan de veelzijdigheid. Zaterdag 16 februari, 2030 uur: Danny Malando het Malando Orkest met de show Wegens groot succes tweede seizoen! Het Malando Orkest is een van de populairste mondiale showorkes- ten. Vooral in Duitsland, Zwitser land, Oostenrijk en Japen, waar het inmiddels al zeventien maal optrad, staan de zalen keer op keer op hun eater, kop als de bekende klassiekers als telefonisch te reserveren i door That's Amore, Moon River, Im weis- 013-5343400 tijdens kant sen Rössel en natuurlijk Olé Guapa Zondag 17 februari, 1930: Brand New Randy Optreden van de band Brand New Randy. De band bestaat naast zanger Randy Hoekwater uit Dave van de Dries (Drums), Emiel van Rijthoven (Keys), Marc van der Schoot (Bass) en Jeff Poll (Gitaar). Donderdag 21 februar Wolfsjong met Hier Na twee voorstellingen opnieuw te zien in De N zussen wonen samen in hun ouderlijk huis. Zonder ouders. Moeder stierf in Hc het kraambed van de jongste. Vader is positi ook dood. Vandaag is het precies een Amst alle buurtorganisaties jaar geleden dat hij begraven is. Vandaag zij o< riusief de dorpsraden is ook de veijaardag van de jongste. De werkt - oudste, de middelste en de jongste wach- ten op iets. Het juiste moment om weg te gaan. Het wapen om de banden die hen nog binden aan het huis door te snijden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 5