fitness thuis 4 14 t/m 17 februari 1 laagste prijsgarantie fit health shop Balansdag op het Werk is ook 'Echt Hema' welkom bij uw eigen fit health shop VL 15 vakkundig advies volledige service A ruim assortiment en altijd uw grootste fitness speciaalzaken van Zuidwest Nederland PELLIKAAN HEALTH RACQUET CLUB 1115,- en nu ook Tilburg www.fit-healthshop.nl 9 DE TILBURGSE KOERIER <5 Merle Tip en Fleur Markus voor SLOOPAUTt net vrijwaring Roosendaal •tai Schouwburgring 563 Tilburg 013-5802082 VLOOIEN Middelburg Schiedam Sporthal kraam €22,- GOIRLE, Sp Inl. 041653^ ex Zwi Mei vak-hi DONDERDAG 14 FEBRUARI 2008 - PAGwPE TILBURGSE KOE Rueckertbaan 219, Tilburg, 013 - 463 47 46 www.phranl AUTO’S te k .met RDW vi Klussen en vn ■vonds tel. I www.larosauto TE KOOP alle merken i sloop. Van Lé I laar BV 06-26 114779802 dire, «vrijwaring. ^wegens a nog enige bung campagne 'Balansdag op 1 een succes zou worden wa twee jaren daarvc De Balansdag op i de lee matiefolders, posters, voetstappen, memo- bloks, taillelinten, tips en een forum. Het bedrijf kan zo zelf actief aan de slag met -Jjnng. Een werkgroep bin- .j. D-oruikt de handleiding om activiteiten als een lunchwandeling en het laten analyseren van lunches te organiseren. Het bedrijf kiest de activiteiten uit die het best passen binnen de eigen organisatie. In het ene bedrijf zullen bijvoorbeeld voorlichtingsmate rialen beter aanslaan dan het ondernemen van i en andersom. -matie of meedoen? I N S C H R Moederdagma 2008 Wagnerpl Voor inschrijl ,1^27375109 ^detentiehuis( ■AUTO’S I alle merken, Kmeteen RDV la contant, tel I www.raaijmak Een Balansdag is een dag waarop je In de bedrijfskantine is hi extra let op je gewicht door minder flink aanpoten. "Het is te eten en meer te bewegen. Dat sche dag. - kan privé, maar ook op het werk, is veel me. Daarom begon het Voedingscen- tuur gooien trum met het project 'Balansdag hoofd bedrijf op het Werk' en al snel bleek dit een zeer geschikt middel om aandacht te besteden aan een gezonde leefstijl van werkend Nederland. Hoe werkt dit in de praktijk? We nemen een kijkje op de werkvloer bij Distribu tiecentrum Hema in Utrecht. het deze dag __.r.s een hecti- '-g. Gezonde salades maken meer werk dan iets in de fri- aoien", lacht Helmi de Vries, bedrijfsrestaurant. "Het is hard werken, maar wel leuk. We hebben tonijnsalades gemaakt, alles vers, en groentebouillon en broodjes rookvlees. Er komen hier 150 men sen eten en er zijn 65 tonijnsalades besteld. Dat is een mooie score." Deze keer geen gefrituurde snacks op het menu, maar een gezonde, gevul de courgette. "Vandaag is daar heel enthousiast op gereageerd. En er zijn natuurlijk altijd wel een paar mensen die klagen. Morgen hebben we wel weer een kaassoufflé. Uiteindelijk moet iedereen toch zelf de keuze maken. Wel hebben we de afgelopen tijd het aantal gefrituurde snacks ver minderd. Eerst hadden we elke dag vier verschillende. Deze zomer heb ben we dat teruggebracht naar twee. Nu gaan we één gefrituurde snack en één gezonde snack aanbieden. Behalve op de Balansdag", vult ze aan. "Die houden we voortaan één keer in de week en dan maken we een gezonde spack. Volgende week staat er vis op het menu met krieltjes, worteltjes en tomatensoep. Het wordt heel lekker." "Zo, mijn bloeddruk en hartslag zijn goed. Ik eet gezond. Kortom, ik ben helemaal oké." Dervis, een werkne mer bij het Hema Distributiecentrum, kijkt tevreden en ontspannen rond in de bedrijfskantine naar wat er nog meer is. Deze donderdag is het 'gezondheidsdag' bij de Hema. "Echt goed"-, vindt Dervis. "Het geeft je het gevoel dat het bedrijf ook aan je gezondheid denkt en niet alleen aan productie. Dat geeft je veel positieve energie." Het is de derde keer dat het bedrijf een 'gezondheidsdag' organiseert. "We vinden het natuurlijk belang rijk dat ons personeel gezond en fit is", vertelt Carin Versteeg, hoofd personeelszaken. "En dat vinden de werknemers zelf ook. Ze zijn enthou siast en komen zelf ook met allerlei ideeën en voorstellen. Zoiets moetje vast houden. Daarom doen we er nu nog schepje bovenop. Toen ik over de Balansdag op het Werk hoorde, heb ik meteen het pakket aangevraagd." Het Voedingscentrum is dit najaar begonnen met de campagne 'Balansdag op het Werk'. Dat het een succes zou worden was bekend, want in de twee jaren daarvoor liep al een gezondheidsbevorderin pilotproject. De Balansdag op het Werk geeft nen het bedrijf gebrui concrete oplossingen om de leefstijl van werk- nemers te verbeteren. Werknemers kunnen gezamenlijk aan de slag om meer te bewegen en minder en gezonder te eten. Bovendien inspireert een succesvolle Balansdag werk nemers om ook op gewone dagen vaker te rialen beter aanslaan kiezen voor gezond. En daar wordt een bedrijf activiteiten en anderson gezonder vanMeer informatie of meeaoen Het pakket bestaat uit een handleiding, infor- Kijk op www.voedingscentrum.nl. Auto's/1 Enthousiast Volgens Carin Versteeg past het Balansdagpakket prima bij de andere gezonde activiteiten van de Hema. "Alle ingrediënten zitten erin om 'gezond op het werk' te bevorde ren. Ik zie nu al hoe enthousiast de mensen erop reageren. Met name de informatiefolders zijn populair; die worden goed gelezen en meegeno men. Ik heb het idee dat de mensen hierdoor zeer bewust worden van wat ze zelf voor hun gezondheid kunnen doen."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 18