Start werkzaamheden Paleisring - Stadhuisplein Parkeren en alternatieven Inhoud werkzaamheden Nieuw Loket Z in Reeshof MS Nu snoeien voor een groene lente Bec KI lort nieuws DE TILBURGSE Binrn zo V€ Vervolg aanleg Cityring 'ityring Tilburg werkt aan de aanleg van de Cityring. Het eerste deel, de Spoorlaan, is inmiddels gereed. Nu zijn de Paleisring en een deel van het Stadhuisplein aan de beurt en na de zo- mer de Heuvelring. De Cityrmg wordt aangelegd om de binnenstad van Tilburg ook in de toekomst bereikbaar te houden. Door een toename van het aantal auto’s wordt het drukker op de weg, vooral op de kruispunten. De bestaande wegen om het centrum zijn daar niet op berekend. Als de Cityring in 2012 helemaal klaar is, heeft deze overal twee rijstroken. Auto’s rijden dan in één richting met de klok mee. Verkeer in één richting zorgt voor minder kruisend verkeer, dat beter doorstroomt. Zo kan de binnenstad de toename van het auto verkeer in de toekomst opvangen en blijft de binnenstad bereikbaar. De aanpak in details Tijdelijke verkeersmaatregelen Kardinaal Tot eind m (Foto team Media gemeente Tilburg) Meer informatie Kapvergunningen De vervolgwerkzaamheden aan de Cityring beginnen op maandag 11 februari. Het gaat dan om de herinrichting van de Paleisring en het Stadhuisplein, tussen het Piusplein en de Bisschop Zwijsenstraat. De werkzaamheden worden in verschillende fasen uitgevoerd en duren tot aan het begin van de zomer. Na de kermis is de Heuvelring aan de beurt. De Paleisring wordt net als de Spoorlaan volgens de ‘Cityringstijl’ ingericht. Dit betekent: een breed trottoir, twee vrijliggende fietspaden, twee rijstroken voor autoverkeer in één richting (met de klok mee), veel groen en een servicestrook voor parkeren, laden en lossen. Bij het Stadhuisplein wordt alleen het verkeersgedeelte ingericht volgens de ‘Cityring stijl’. Er komen nieuwe rijbanen en fietspaden met daartussen een haag. Het voet- gangersgedeelte wordt nog niet meegenomen tijdens deze werkzaamheden. Dit gebeurt bij de herinrichting van het Stadhuisplein. De bomen die langs de Paleisring komen, worden dichter bij de rijbaan geplaatst. Hierdoor ontstaat er meer terrasruimte. De Cityring biedt veel ruimte aan voetgangers en fietsers. Fietsers rijden in twee richtingen over vrijliggende fietspaden. De fietspaden worden op de meeste plaatsen van de rijstroken gescheiden door een groene haag. Voetgangers krijgen een brede stoep. Op www.tilburg.nl/cityring vindt u alle actuele informatie over de werkzaamheden en de verkeersmaatregelen. Bij het Stadhuisplein komt een nieuwe TOP-halte, die straks als overstap voor meerdere buslijnen zal dienen. Het kunstwerk, de betonnen bushalte van Beljon, moet hiervoor in de directe omgeving worden verplaatst. Ook het standbeeld ‘De Schot' dat op het Stadhuisplein staat, krijgt een nieuwe plaats in de directe omgeving. De ingang van de fietsenkelder Katterug wordt aangepast. Tijdens de werkzaamheden komt er een tijdelijke fietsenstalling boven de grond, onder de bomen bij het Stads kantoor. De buslijnen 2 en 4 krijgen een aangepaste route. De busbaan vanaf de Bisschop Zwijsenstraat tot het Piusplein verdwijnt en de halte van het Stadhuis plein vervalt. Reizigers kunnen gebruik maken van de halte op het Piusplein of de halte aan de Schouwburgring. De bussen rijden in de rich ting van het station een aangepaste route via de Schouwburgring en Noordhoekring. In de andere richting wijzigen de routes niet. Voor informatie over routes kun je kijken op de website van Veolia (www.veolia-transport.nl), onder ‘reisinformatie’ staat informatie over de omleidingen. De parkeergarages Emmapassage en Koningsplein zijn tijdens de werkzaamheden slechter bereikbaar. Dit geldt vooral op koopavonden en zaterdagen. Als alternatief raadt de gemeente dan ook aan te parkeren in de minder drukke Tivoligarage en de Louis Bouwmeestergarage. Ook kunt u vanaf half maart terecht in de nieuwe parkeergarage aan het Pieter Vreedeplein. Daarnaast kunt u op zaterdagen nog gratis parkeren in de Knegtelgarage. Ook loopt er een speciale actie bij de parkeergarage aan het Louis Bouwmeesterplein. Automobilisten kunnen ‘s avonds met extra korting parkeren in deze parkeergarage. Dit kan met de vooruitbetaalknop die zich op de kassa bevindt. Deze knop is vanaf 17.45 uur te gebruiken. Wanneer u langer dan 3 uur parkeert, is dit voordeliger. U betaalt 4,00 en kunt dan tot sluitingstijd van de parkeergarage parkeren. Op de bir 15 jaar g< huizen wi zo veel ra nenterrei er spelen kleine be Kijk voor een volledig overzicht van verkeers maatregelen op: http://openbare werken, tilburg. nl tus- afde ii. De het int. Karrestra Tot 17 febi strating. DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 FEBRUARI 2008 - PAGIN* Hl G em een te Mie u ws Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg i Het binni (Foto Pete Via deze site kunt u zich aanmelden voor een digitale nieuwsbrief. Zo blijft u altijd geïnformeerd over de laatste stand van zaken. Zwartven: Herbestrat De hou en Muz de gem 2009 kl en een Meer informatie: www.loketz.nl Tel.: 0900 123 13 13. Ringbaan Tot half ap rijstrook a Alle voornoemde kapvergunningen zijn aan aanvragers bekend gemaakt op 7 februari 2008. De gemeente heeft een nieuw Loket Z geopend in de Reeshof. Het loket is open op dinsdagen en donderdagen van 13.30 uur tot 17.30 uur. Het is op de eerste verdieping van de bibliotheek in de Heyhoef. Iedereen die vragen heeft over wonen, zorg, welzijn of inkomenson dersteuning kan er gratis terecht. De afdeling Beheer en Onderhoud van de gemeente is op allerlei plekken de beplanting aan ‘t snoeien. Dat gebeurt om wegen, fiets- en wandelpaden vrij te houden van overhangende takken. En het is ook bedoeld om planten de ruimte te geven om te groeien. Pieter Vre Tot maart i De werkzaamheden zorgen voor verkeershinder in de binnenstad. Tijdens de werkzaamheden aan de Paleisring en het Stadhuisplein blijft steeds één rijstrook beschikbaar, van het Pius plein richting de Bisschop Zwijsenstraat. Dus met de klok mee. Wie de verkeersdrukte in het centrum wil vermijden, kan het beste de fiets pakken of gebruik maken van het openbaar vervoer. Er worden zonodig extra maatregelen getroffen, zoals het inzetten van verkeersregelaars. De werkza (Foto Peter Wie de kapvergunningen met de bijbeho rende tekeningen wil inzien en wie vragen heeft, kan contact opnemen met dhr. P. de RooiJ, Gebiedsontwikkeling, tel. 542 87 24. Deze za: bezoeke groene t toeganki voetgan, tussen h Bisschoi van het zodat h< uitziet. Tijdens rium is plein aa straat al Stokbasst Tot eind fe hasseltlaai sloten. Afvalcontrole Noord Groente-, fruit- en tuinafval wordt in Tilburg-Noord niet altijd goed gescheiden van het restafval. Hierdoor moet soms de hele in houd van de vuilniswagen worden afgekeurd. Het afval kan dan niet worden verwerkt tot compost en biogas. Dit zou kunnen leiden tot een verhoging van de afvalstoffen heffing, wat de gemeente wil voor komen. Zij houdt de komende tijd controles in Noord. Overtreders riskeren een boete van 50 euro. De controleurs kijken ook of de ver plichte adressticker op de duobak zit. Werk Ringbaan Oost hervat De opknapbeurt van de Ringbaan Oost gaat sinds 6 februari verder. Delen van de weg zijn al eerder aangepakt. Nu is het oostelijk stuk tussen de Bosscheweg en de Sint Josephstraat aan de beurt. De ge meente laat de rijbaan, trottoirs, fietspaden en de middenberm ver nieuwen. Er zijn wegversmallingen maar de Ringbaan Oost wordt niet afgesloten, behalve in het tweede en derde weekend van april. Dan krijgen delen van het wegdek nieuw asfalt. Eind april zijn de werkzaamheden klaar. Een alternatief om de verkeersdrukte in de stad te vermijden is fietsen of gebruik maken van het open baar vervoer. In het weekend en op donderdag kost een retourtje met de bus (Topticket) slechts 50 cent. Kinderen t/tn 12 jaar en mensen die ouder zijn dan 55 rijden gratis. Alle overdekte fietsenstallingen in het centrum zijn gratis. Vanaf medio februari is ook de nieuwe fietsenstalling aan het Pieter Vreedeplein geopend. Het is vooral druk op zaterdagmiddag. Als u op andere tijden het centrum bezoekt, werkt u mee aan het beperken van mogelijke verkeeroverlast. In week 6 hebben burgemeester en wet houders de volgende kapvergunningen verleend: Basisschool De Elzen aan de gelijknamige straat begint binnenkort een grote verbouwing en renovatie. (Foto Peter Ligtenberg) Door werk: tal wegen 1 afgesloten, krijgbaar v Zie ook int http://ope Slecht wee gen. is de openingstijden verder te verruimen.” Ook wethouder Els Aarts (Ouderen en Zorg) onderstreept het belang van Loket Z: “Loket Z is één van de manieren waarmee we in Tilburg invulling geven aan de Wet maatschappelijke ondersteuning. In 2007 hebben Tilburgers twintigduizend keer contact gezocht met Loket Z. Het voorziet dus zeker in een behoefte. Verreweg de meeste klanten zijn ook tevreden over de dienstverlening.” Wethouder Gon Mevis (Dienstver lening): “De Reeshof is een grote wijk en ligt ver van de andere loketten. Daarom vinden we het belangrijk dat er een eigen Loket Z komt. We verwachten dat twee middagen voldoende zijn. Als er veel klanten op af komen, bekijken we op grond van een onderzoek in de wijk of het nodig Sint Josephstraat e.o. opge knapt De Sint Josephstraat en de wijksebaan krijgen niem ring tussen de Sint Josef straat en het Wilhelmina gemeente en de worde De binnen en ruimte de straten groen, zijl tensief ge 2007 onts over een i en een pa: nenterreir Paterstraa college he nen voor I Anna stop wilde eers denbouwl Die is nu In de afge de gemee naar onde het lee-fkl: speelvoor keken nae geluidsov De binnei geschikt t kleine scl tare grom ningen kc Anna op vijftig wo plaatsen moeten o legd wort ten indiei Klinkers op Kloosterpad De gemeente vervangt de verhar ding van het Kloosterpad in Uden- hout. Het pad krijgt klinkers zoals die er nu al liggen tussen de Zes hoevenstraat en het Felixhof. Op sommige plaatsen is het misschien nodig om hagen te snoeien. Dit gebeurt in overleg met omwonen den. De aanleg begint deze week en duurt tot begin maart. Het is dan volgens de Flora en Faunawet niet toegestaan om tot 15 juli te snoeien. Alleen bij calamiteiten en gevaarlijke ver- keersituaties mag dat wel. Wie plekken ziet waar door planten onveilige situatie zijn ontstaan, kan dit doorgeven aan het Cen traal Meldpunt. Dat is bereikbaar via telefoonnummer 0800 1920 (gratis) en via www.tilburg.nl. Nieuw riool Ringbaan West Langs de oostkant van de Ringbaan West komen drie nieuwe riolen tussen de Kwaadeindstraat en de Hasseltrotonde. Ze moeten het re genwater opvangen van het wegdek en de trottoirs. De aanleg begint op 11 februari. Dan zijn de oostelijke rijbanen van de Ringbaan West ‘s avonds afgesloten van 22 tot 5 uur. De afsluiting geldt ook op 12 februari, eveneens van 22 tot 5 uur. Verder zijn er de komende weken werkzaamheden op de parallelweg, het fietspad en de berm. Eind maart is de aanleg klaar. Plan groen Stations? In de Stationsstraat is plaats voor een aantal boombakken. Dat blijkt uit een groenontwerp van de ge meente. Zij wil bewoners en onder nemers gevelbakken geven waarin zij planten kunnen zetten. Op 13 februari is er om 20 uur komst in de Harmonie.I en de gemeente maken finitief plan voor het ig worden ingediend. kan pas worden ezwaarschrift is ingediend. -ie kapvergunningen kan pas .ik worden gemaakt 3 weken na de dag -ekendmaking aan de aanvrager. In- oinnen deze termijn van 3 weken een 'aar bij het college van burgemeester ethouders is ingediend en tevens een >ek om een voorlopige voorziening bij ondissementsrechtbank is ingediend in deze vergunning pas gebruik wor den gemaakt, nadat op het verzoek om een voorlopige voorziening afwijzend is beslist. Planten op Spoorlaan Op de middenberm van de Spoor laan komen planten. De gemeente heeft voor de aanleg de zondagen 10 en 17 februari gekozen. Dan zijn de noordelijke rijbaan en één zuidelijke rijbaan afgesloten f- sen 8 en 17 uur. Verkeer vanaf u, Ringbaan Oost moet omrijden. T planten zijn vergelijkbaar met hi groen in de berm aan de zuidkar Oister-1 iwe riole- I ephdwars- I te knapt ook het wegdek trottoirs op. Enkele bomen I worden vervangen. De werkzaam heden beginnen in maart en duren I tot oktober. Als eerste is het deel I tussen de Prinsenhoeven en de Ringbaan Oost aan de beurt. Ook tussen de Ringbaan en de A. van 1 Diemenstraat wordt vanaf maart gewerkt. Op 13 februari is er om 19.30 uur een informatieavond in het buurthuis aan de C. Houben- j straat. Daarom worden veel verouderde planten verwijderd. Hierdoor kan het zijn dat bepaalde plekken er kaal uitzien. In het voorjaar kun nen de planten echter weer flink groeien. De plantsoenen krijgen zo weer een fris en natuurlijk uiterlijk. De snoeiwerkzaamheden wor den to«>15 maart uitgevoerd. Daarna begint het broedseizoen. Wegopbreking bij Loket Z Loket Z Oud-Zuid aan de Pastoor Vroomansstraat 13 is vanaf 11 februari moeilijk bereikbaar per rolstoel en scootmobiel. De straat waaraan ‘t Middelpunt ligt, wordt opgebroken. De riolering en het wegdek worden vernieuwd. Dat duurt een paar weken. Bezoekers zijn welkom bij de andere vestigin gen. Het is ook mogelijk een huis bezoek aan te vragen via tel. 0900 123 13 13. Plato open in weekend Studentenvereniging Plato kan de sociëteit aan de Schouwburgring 200 voortaan ook in het weekend openen voor leden. Tot nu toe mocht Plato alleen doordeweeks open zijn, tot 6 uur in de ochtend. De gemeente heeft in de afgelo pen maanden nauwelijks klachten gehad over de studenvereniging. Daarom mag die nu ook op vrij dag, zaterdag (tot 3 uur ‘s nachts) en zondag (tot 2 uur) open zijn. Andere studentenverenigingen in Tilburg mochten altijd al in week enden geopend zijn. Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens f belang rechtstreeks door afgifte van deze kapvergunnlng wordt getroffen, daartegen bezwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een gedagtekend bezwaarschrift dient bin nen 6 weken na deze bekendmaking te wor den ingediend en dient tenminste te bevat ten: een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaar is gericht, alsmede de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voorzieningenrechter van de Recht bank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, een verzoek om voorlopige voorziening worden ingedier Een dergelijk verzoek I gedaan als het bezv Van voornoemde gebruik worden g van bekendmakir. dien binnen dez- bezwaar verzoek de arror kan van TILBURG 1. Baroniebaan 5, 8 bomen in achtertuin; vergunningnummer 6169/08. 2. Baroniebaan 5, 33 bomen in achtertuin; vergunningnummer 6170/08. 3. Vlettevaart 31,1 treurwilg knotten en 1 treurwilg kappen in achtertuin; vergun ningnummer 6174/08. 4. Bredaseweg 231, 1 perenboom in ach tertuin; vergunningnummer 6175/08. 5. Jan Heijnsstraat 10, 1 zilveresdoorn in plantsoen op parkeerterrein; vergunning nummer 6176/08. 6. Swaardvenstraat, 1 eik in plantsoen; vergunningnummer 08/2411. 7. Besterdplein, 10 iepen en 10 bolacacia s in bestrating; vergunningnum mer 08/2412. Bouwplan school De Elzen Bij basisschool De Elzen aan de gelijknamige straat begint bin nenkort een grote verbouwing en renovatie. Een deel van de school wordt gesloopt en vervangen door nieuwbouw. Op 14 februari is er om 20 uur een informatieavond aan de Elzenstraat 14a. De aannemer, de school en de gemeente geven dan een toelichting. Aan de orde komen onder meer de route van het bouw- verkeer, de veiligheid tijdens de werkzaamheden en het verplaatsen van de entree. Moerenburg 60 km-zone In een deel van het buitengebied tussen Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout en Loon op Zand wordt 60 kilometer de maximumsnelheid. De gemeente is sinds januari bezig met de aanleg van verkeersdrem pels en inritconstructies. Vanaf 1.1 februari is Moerenburg aan de beurt. Verder staan onder meer de Udenhoutseweg en de Houtsestraat nog op het programma. Waarschijn lijk zijn eind maart alle werkzaam heden klaar. Herstel stoep Bemmelstraat Langs de singel in de Bemmelstraat liggen stoeptegels los en een aantal ontbreekt. De gemeente herstelt het trottoir op 7 en 8 februari. Deze spoedreparatie is nodig omdat de situatie gevaarlijk is voor voetgan gers. Veel scholieren lopen over deze stoep. Na de zomervakantie krijgt de bestrating in de omgeving van de Bemmelstraat en de Buur- malsenlaan een grote opknapbeurt. De gemeente kapt dan een aantal bomen langs de singel. Moorman naar Fatima Wijkwethouder Marieke Moorman! (Oude Stad) houdt op 21 februari 1 van 4 7 tot 18 uur fietsspreekuur in Fatima. De wethouder bezoekt elké drie weken op de fiets een andere buurt. Bewoners kunnen bij haar terecht met vragen en suggesties. Per persoon is tien minuten be- 1 schikbaar. Er is ook iemand van het wijkteam aanwezig die even- j tuele acties meteen in gang kan zetten. Alle wijken in de Oude Stad komen aan de beurt met spreek uren. Wie met Moorman wil praten, kan bellen naar tel. 013 - 542 90 08. Planten in Alleenhouderstraat Op het talud van de spoorlijn in de Alleenhouderstraat plant de ge meente vanaf 11 februari heesters. Aan de onderkant komt een haag. Enige tijd geleden zijn geluids schermen aangebracht. Toen moes ten alle planten verwijderd worden. Bij de geluidschermen plaatst de gemeente klimop. De werkzaam heden duren vijf weken. De straat blijft bereikbaar voor verkeer maar wegversmallingen zijn mogelijk. sstraat s plaats Dat I in de onaer vaarin .reen’Cd Bezoekers j i dan een de- r*t nieuwe groen! in de Stationsstraat.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 8