'Ik word stelselmatig 0%' voor de gek gehouden' -S Verder zonder ’geweten’ Geduld gemeente met Regiotaxi is op 'Essent nalatig met informeren bewoners' www.kattafonds.nl CDA wil wijkvoorziening Armhoefse Akkers Het Groot Tilburgs Horecaboek Goed idee, geen geld? Raad wijst definitief locatie voor kunstgrasveldje aan TE KOOP FALiA 1.395 hoeven geen Eiffeltoren' Berglan DONDERDAG 31 JANUARI 2008 - PAGINA 3 DE TILBURGSE KOERIER sn i\ ïren d 3rmil fonds voor jongereninitiatieven Mare Verstraeten neemt afscheid van gemeenteraad TEGELS Cosmetische chirurgie PvdA maakt air-Tegels.nl I DOUCHEN OP 5TE RUIMTE. j oplossing voor Hen: de nieuwe INLINE van liedt op een uimte een e douche EN een jle badkuip! En de in openslaande ir spaart plaats! Voor ons hoöfdkantoor te Tilburg vragen wij per direct: MEDEWERKER MAGAZIJN EXPEDITIE ONDERHOUD m/v rier.nl De dev 310108-W05 powered by katta 6- 651987 11 JANUARI 2008-PAGINA! zich zorgen over veiligheid Raad: voorstel stadsprofilering na verandering aangenomen ok in de kleine het volledige aan iefunctie dkamer. doen. jpboulevard Leypark) 366468 DIRECTIE J.A.J.M. de Beer jedaan voor ij zijn geen F. “bltoren" air1- FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg telefoon 013 539 37 50 /.BERGLANDKUNIEK.NL deskundigheid veiligheid: door geregistreerde plastisch chirurgen in de OK van het St. Elisabeth Ziekenhuis service: korte wachttijd en ruime bereikbaarheid’ ma-do: 8.OÓ zox» uur en vrij: B.oo w» uur i L 2/1-kapwoning Aart Ook der de l Erk te v, die te bestellen. .Iburgsi nden he iepen ii ;t suc<'“ vragen lid Jan zaamhe ZA- EN PASTA ^zorgdienst SRATIS >84796 istraat 129 Tilburg dag gesloten. 5 een par- bij de de eis rgrijs GESPROKEN KOERIER Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. Ini.: De Twem: Yvonne van Hees Tel. 013 - 583 99 99 De Tilburgse Koerier is lid van organisatie van lokale nieuwsmedia O nnp us Koene ■t niet aa ons op vaardig dat mor r groeide i lid van de en Modem openingstijden [^arnaval DeJ^urgseKeerier DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 10001,5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilbur Site: www.tilburgsekoc gezeld van een recente rpets Holland B.V., 39, 5004 EATILBURG Te verrichten voorkomende werkzaamheden zijn o.a.: het in ontvangst nemen van goederen het verzendklaar maken van verkooporders het bevoorraden van onze entrepots en magazijnen het onderhouden van het totale pand, zowel binnen als het buitenterrein het uitvoeren van kleine rep het opbouwen, bevoorraac beurzen en shows is op dit te schrij- horeca. De "Het Groot tone en ikboek- Raad tegen uitspreken steun voor beter salaris politieagenten Janssens oriënt carpets hólland Interesse in deze boeiende functie? Stuur dan uw schriftelijke aanmelding, vergt pasfoto en uw cv naar: Janssens Oriënt Carp t.a.v. de heer AJ.P.M. Janssens, Postbus 503S. of per e-mail: p.janssens@joch.nl Vorig' van d< teerd ïfoon niet ting, Senioren in de wijk Armhoefse in Tilburg aan burgemeester en wet- Akkers moeten hun activiteiten op houders weten. De fractie heeft over verschillende plaatsen houden omdat dit o- J* er geen grote, gemeenschappelijke het college geste ruimte is in de wijk. Dat laat het CDA op 3 december appen kan omgat deze combinatiel burgsekoerier.nl koerier.nl i de bedoeling dat ik jden om deze vrouw, naar de GGZ Ik kreeg als il voorlo- lengen en 5S moeten t het niet »ag ik mij noodoproepen in Tilt CVL in Sittard niet bear de apparatuur geen t. Kievitshoeve, Nijkerk- maken met de verke straat, Tilburg is in onze ogen absoluut nc 7. Café-rest. Boerke Mutsaers, Vij- dat er direct assistentie m< verlaan 2, Tilburg 1 8. Cafe Bolle, Piusplein, Tilburg 9. Restaurant Boschlust, Goirlese- weg, Tilburg 10. Grand-café De Drie Gezusters, Piusplein, Tilburg hoogte van de Elandsgang aangelegd, met deze strekking werd tijdens de gei of het lopen maandagavond aangenomen. Klachten over de bezorging? Bel vrijdag t/m dinsdag tijdens kantooruren (013)58211 08 of stuur uw klacht naar bezorging@tilburgsekoerier.nl U kunt voor uw exemplaar van De Tilburgse Koerier ook terecht bij ons kantoor aan het NS-plein 14 in Tilburg. Bovendien kunt u De Koerier in Tilburg afhalen bij de stads winkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Heyhoef) en Berkel- Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oisterwijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering I o.a. ooglidcorrectie vanaf 850,00 J Janssens Oriënt zoekt iemand: met een flexibele, positieve en enthousiaste instelling die representatief en accuraat is die enig administratief inzicht heeft in het bezit van minimaal rijbewijs B die enig technisch inzicht heeft die met eenvoudige gereedschap die het een uitdaging vindt om g te vervullen OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 - 18.Q0 uur. Woensdag, t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. De horecabedrijven waarvoor deze week een beroep op u wordt gedaan zijn: 1Eetcafé Anvers/The Living, Oude' Markt, Tilburg 2. Café Brandpunt, Piusplein, Til burg 3. Café 't Elfde Gebod. Paleisring, Tilburg 4. Stapperij De Korenbloem, Breda- seweg, Tilburg 5. De Riddershoeve, 't Zwaantje, Berkel-Enschot 6. Café-rest. straat, Tilburg ’dprinses Melissa. tot 12 jaar. jes voor K.3. en confetti :rstraat 17, )0. rw.kleintilburg.nl Conversatielessen Duits Dag-conversatiecursussen in Tilburg 0, KAATSHEUVEL lodern afgewerkt. i kindvriendelijke wijk trak aangelegde tuin !6 m2 - Inhoud 440 m3 f actie te lc uv gemeen- er verantwoor- vroeg waarom zij nieuw pasje of een lopig Deeltaxinummer Igt ze in haar mail. 'Is I Het incident deed zich voor op zater- I dag 19 januari. Koenen had om 16.15 I uur een taxi besteld die om 17.15 zou I arriveren. Dit gebeurde niet. Vervol- I gens had hij om 17.45 uur gebeld I naar de Regiotaxi. De centralist ver- I wees hem naar het klachtennummer. I Hierop werd Koenen boos, waarna I hij een bedrijf, die aan de Regiotaxi I deelneemt, rechtstreeks belde met 1 het verzoek om een 'gewone' taxi. Die stond even na achten, al twin tig minuten nadat hij had gebeld, voor zijn woning in Loven-Besterd. Koenen werd kwaad, omdat het nu J wel snel kon. Met een braadpan liep KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. ,k het geduld van CDA-wethou- r Els Aarts (Verkeer, Zorg) met Regiotaxi begint op te raken, komen volgens haar nog steeds veel klachten binnen over taxi's te laat komen. Klanten kun- PZN niet bereiken om een rit "Onacceptabel", ze~* Aarts. "We willen deze problc...v.„ die ook in de regiogemeenten spe- De gemeenteraad van Tilburg zal de strijd van politieagenten voor meer salaris niet ondersteunen. De SP had hiertoe een initiatiefvoorstel ingediend, maar behalve de socialis ten stemden alleen Lijst Smolders Tilburg en Algemeen Belang voor. Correct Koenen benadrukt dat hij geen pro blemen had met de individuele mede werkers van PZN, het bedrijf dat verantwqprdelijk is voor de Regio- ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgseko< REDACTIE Aldert van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen ige week werden de bewoners de Armhoefse Akkers geconfron- 1 met een volledige wegafslui- omdat er in opdracht van Essent kabels werden vervangen. Volgens Van Esch had dit tot gevolg dat men sen de wijk nauwelijks in of uit konden. "Nutsbedrijven verzorgen bij werk- zaamheden zelf de communicatie paar dagen naar de bewoners toe", legde Aarts et lint ging, uit. "Essent had dus de bewoners „digerhem moeten informeren; dat had de helft ht en weer van het leed gescheeld. De gemeente Jheeft daarom Essent aan haar jasje bovendien getrokken en daarnaast gevraagd om het misschien i Deeltaxi ga rijt die ten einde raad is, te rijden, vroeg ik. antwoord dat men zoveel i pige nummers moet verten' dat er ook zoveel pasjes worden aangemaakt dat b bij te houden is. Nu vraag af of ongeveer alle 200.000 inwo ners van Tilburg een Deeltaxipasje hebben.' De (VSPT) wil dat er snel maat regelen worden .genomen worden. We mogen zo niet met ouderen en gehandicapte, weerloze mensen omgaan. Dit is schandalig', aldus Schoenmakers. reparaties en verbouwingen aden en afbouwen van diverse Uit de Veiligheidsbalans 2007 is gebleken dat personeel in stads en streekvervoer steeds vaker te maken krijgt met zaken als bedrei ging, diefstal en mishandeling, stelt de PvdA. "Tilburg vormt hierop geen uitzondering", zegt PvdA- raadslid Tine van de Weyer. "Op 28 januari ontvingen wij een brand brief van chauffeurs waaruit we op kunnen maken dat veiligheid in de bussen achteruit gegaan is. Met carnaval, een drukke tijd voor het openbaar vervoer, voor de deur vraagt de PvdA zich af of veiligheid voor chauffeurs en reizigers nog wel gegarandeerd is in Tilburg." hij zelfs PvdA'-wethouder Jan Ham ming 'aan de stropdas' kreeg. Nadat dit voorschrift door de raad werd verworpen, heeft de burgemeester Hamming nooit meer met stropdas gezien, vertelt Vreeman. De burge meester verhaalt over de beginjaren van Verstraeten in de raad, die hij zelf niet meegemaakt had, maar waar hij .genoeg over gehoord had. Zo vertelde bijvoorbeeld PvdA- raadslid Driek van Griensven over het gebruik van het woord 'onaan vaardbaar', dat in politieke context veel zwaarder is dan in het dagelijks leven. Zeker omdat Verstraeten in de coalitie zat, was het niet verstan dig om dat woord op dat moment te zeggen. De VVD'er groeide uit tot een zeer bekwaam commissies Economie bestuur. Ook was hij jarenlang de voorzitter van de Rekenkamercom missie. Verstraeten was de man die altijd alle cijfers had en financieel altijd goed op de hoogte was, zo vertelt de burgemeester. Verstraeten eindigde zijn speech met de belofte dat hij zich nu op andere manieren in zou gaan zetten voor de gemeente Tilburg. Tilburger Patrick Verbunt is moment bezig om een boek tu ven over de Tilburgse publicatie krijgt de titel Tilburgs Horecaboek. De histc anekdotes". Het wordt een leuk L werk over markante horecabedrijven en -panden uit heden en verleden. Een bijzonder initiatief, waarvoor de auteur graag een beroep doet op de lezers van De Tilburgse Koerier. De afgelopen maanden hebben al ver schillende oproepen in onze krant gestaan. En met succes, want onze lezers wisten Patrick Verbunt van veel nieuwe informatie te voorzien. Infor matie over nieuwe horecagelegen heden, maar ook nieuwe informatie over bestaande horecabedrijven. Door eigen onderzoek, maar ook mede dankzij uw inspanningen beschikt de auteur van Het Groot Tilburgs Horecaboek inmiddels al over ruim 600 adressen van horecabedrijven in Tilburg en directe omgeving. Natuur lijk blijft alle nieuwe informatie bij zonder welkom. Daarom gaan we op dezelfde voet verder, nu zelfs met een oproep voor 10 horecabedrijven in stad en streek. Hebt u bijzondere herinneringen aan een bepaalde Tilburgse horecagele genheid? Stuur al uw leuke en bij zondere verhalen en anekdotes over de Tilburgse horeca naar Patrick Ver bant. Alle bijdragen zijn van harte welkom. U kunt uw bijdragen mailen naar patrick.verbunt@bonheurho- recagroep.nl of per post sturen ter attentie van Patrick Verbunt, Breda- seweg 441, 5036 NA Tilburg, onder vermelding van Horecaboek. De inzender van het leukste, waar devolste of meest bijzondere ver haal ontvangt een gratis dinerbon ter waarde van 100 euro, die gebruikt kan worden bij Auberge de Bonheur te Tilburg of De Riddershoeve in Ber- Janssens Oriënt biedt: een dienstverband voor 40 uur per week maandag t/m vrijdag: 08.30 -17.00 uur 1 zaterdag per maand: 09.00 -17.00 uur (welke 's-maandags wordt gecompenseerd) een prettige werkomgeving met enthousiaste collega's uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden een afwisselend takenpakket hoogte van de Elandsgang is dat deze locatie voldoet aan de wens van de jongeren en de bewaarmakers uit de Parkflat aan de Postelse Hoeflaan. Nadeel is onder meer dat deze plek, direct langs de weg, vanwege de veiligheid om een extra ballenvan- ger vraagt. Daarvoor moet opnieuw een bouwvergunning worden aange vraagd, waarvoor de normale bezwa renprocedure geldt. Daardoor loopt het f de aanleg van het veldje vertraging raad op. ïpartij vraagt ook bekend is met de pro- ontstaat wanneer de ■s niet beschikbaar geweest met problemen. Het der af of het stigd kan wor- waarvan tiviteiten kel-Enschot. Deze prij worden gewonnen. A is de dinerbon gewor Stabel-Creemers. zijn Het kunstgrasveldje voor jongeren in het Westerpark wordt definitief ter ït de hoogte van de Elandsgang aangelegd. Een amendement van zes fracties gemeenteraa(iSvergadering van afge- De gemeenteraad heeft tijdens de raadsvergadering van afge lopen maandag het voorstel van burgemeester en wethouders over de visie Stadsprofilering aangeno men. 'Tilburg is een slagvaardige en vernieuwende stad die ruimte geeft aan creativiteit en innovatief ondernemen.' Zo zal de stad zich de komende jaren in de stadspromotie profileren. Een amendement van CDA en GroenLinks met die strek king werd aangenomen. Het voorstel van de zes partijen kreeg de steun van Algemeen Belang. PvdA, GroenLinks en de SP stemden voor het voorstel van burgemeester en wethouders voor een veldje aan de Postelse Hoeflaan. Belangrijkste voordeel van deze locatie zou zijn geweest dat het veldje binnen afzien bare termijn in gebruik genomen had kunnen worden. De procedure voor het verlenen van de vergunning was voor deze plek namelijk al afgerond. Het voordeel van een trapveldje ter len, snel opgelost zien. Daarom wil ik zo snel mogelijk spoedberaad met de verantwoordelijk wethou ders van de regiogemeenten hoe we dit oplossen. Een groot probleem is natuurlijk dat er maar één aanbie der is die de regiotaxi wil uitvoe ren. Maar als dit zo fout blijft gaan, dan moeten we ons maar bezinnen op de toekomst ervan." Een deel van de klanten heeft nog steeds geen nieuw taxipasje gekre gen, beweert ook de gemeente, en er zouden klanten zijn waar niet de juiste taxi, zoals bijvoorbeeld een rolstoeltaxi, voor komt rijden. Op 1 januari van dit jaar is een nieuw contract ingegaan met vervoerder PZN. De gemeente zegt dat ze verwachtte dat de problemen, die volgens haar al een hele tijd spelen, tot de verleden tijd zouden horen. Verder organiseert de SP weer een Meldweek Deeltaxi. Van woensdag 6 tot en met vrijdag 8 februari is het SP Meldpunt Deeltaxi telefonisch bereikbaar tussen 14.00 en 16.00 1”, zegt uur en van 19.00 tot 21.00 uur via jlemen, 013-5802320 en 013-5802319. "Alle ophef in de pers over de Het familiebedrijf Janssens Oriënt Carpets Holland B.V. uit Tilburg is Nederlands grootste en meest toonaangevende importeur/groothandel op het gebied van Perzische, trendy en alle andere handgeknoopte oosterse tapijten. Tot onze cliënten behoren o.a. Oosterse tapijtspeciaalzaken, binnenhuisarchitecten, postorderbedrijven, grootwinkelbedrijven, ambassades en overheidsinstellingen uit binnen - en buitenland. Enige grote tegenstander van Vreeman tijdens het debat was SP-fractieleider Johan van den Hout: "Als je elke keer dit soort lange discussies nodig hebt om je visie te presenteren, dan werkt het blijkbaar niet", zei het raadslid. "Wij staan in Nederland nu bekend als Adje-stad, dat is nu onze stadspro motie." Voor fractievoorzitter Hans Smolders van Lijst Smolders Tilburg (LST) was dit ook het grote punt van kritiek: "Juist dat Adje-theater zorgt voor negatieve publiciteit, dat is imagoschade die alles watje daarvoor opgebouwd hebt, tenietdoet." Vree man verweet de LST-voorman dat hij te veel terugkeek naar het debat LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Tosseram van zeg, is het antwoord steevast: 'De taxi is langs geweest, maar ér is niet opengedaan.’ Pertinente leugens, want ik sta altijd klaar." Hij laat een brief zien van de coördinator receptie en beveiliging van het St. Elisabeth Ziekenhuis aan vervoerder PZN. Die uit hierin zijn verontwaardiging over het antwoord van PZN op een brief waarin Koenen klaagde over het uit blijven van een taxi, terwijl hij in het ziekenhuis zat te wachten. Het ziekenhuis belt wel eens namens de klant om te vragen waar de wagen blijft. In de brief van PZN stelt het bedrijf dat de klacht van Koenen is onderzocht en dat er drie keer een chauffeur op het afgesproken adres zou zijn geweest. Zowel de coördi nator als Koenen houdt vol dat dit absoluut niet aan de orde was. "Wij voelen ons op deze manier ook als ongeloofwaardig weggezet', schrijft de coördinator aan PZN. Vanaf 12 februari 2008 intensieve dagcursus voor gevorderden op dinsdag donderdagmiddag en woensdagmiddag vrijdagochtend. Nieuw voor Tilburg: dinsdag en donderdag superintensieve dagcursus. Max. 12 deelnemers Meer info? 06 - 48 15 05 45 www.duitsleren.net DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoaf- drukken dienen vrij van rechten te worden aangeleverd. Eventuele naamsvermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te worden. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. Essent is nalatig geweest bij het informeren van de bewoners van de wijk Armhoefse Akkers. Dat bleek afgelopen maandag tijdens het vragenuurtje in de gemeenteraad. CDA-wethouder Els Aarts (Verkeer en vervoer) beantwoordde hierin n van PvdA-gemeenteraads- n van Esch over de wegwerk- leden aan de Ringbaan-Oost. Regiotaxi is niet terecht", vindt directeur Willem de Jong van PZN. "We hebben met het nieuwe con tract een goede, degelijke start gemaakt; vooral in Tilburg gaat het een stuk beter sinds 1 januari, hoewel ik toegeef dat er nog veel moet gebeuren. Niet iedere rit is goed, dat weet ik ook. En er zitten schrijnende gevallen bij. Maar als ik nuchter naar de kale cijfers kijk, constateer ik dat het, zeker in Til burg, beter loopt dan met de Deel taxi. Wij bestrijden echt nadruk kelijk dat het heel slecht gaat of slechter dan vorig jaar." De Jong is ook tevreden over de samenwer king met Servicepunt, die namens de gemeentes het contract beheert en bewaakt. Wanneer het ergste leed geleden is, kan De Jong niet zeggen. "Ik kan allerlei mooie verhalen ophangen, maar de problemen waren er vijf jaar geleden al en over vijf jaar zullen we nog steeds niet foutloos werken. Ik wil geen termijn noe men, maar het zal niet al te lang meer duren voor de grootste pro blemen voorbij zijn." De politie voert momenteel actie voor een betere CAO. Het bod dat minis ter Ter Horst (Binnenlandse Zaken) de vakbonden heeft gedaan, is voor hen onacceptabel. Ook het tweede bod van de bewindsvrouw wijzen de bonden af. De SP beseft dat het niet vaak gebeurt dat de plaatselijke politiek zich uit spreekt over landelijke kwesties, maar beschouwt dit conflict ook als een lokale aangelegenheid, omdat vei ligheid een belangrijke taak van de gemeente is, waarbij de politie PvdA-gemeenteraadslid Jan van Esch belangrijke rol speelt. Volgens de foto: gemeente Tilburg tij staat de salarisontwikkeling politie al jarenlang stil en is de werkzaamheden te intensiveren, voor een beter loon gerechtvaardigd. We zullen haar verder vragen aan de SP-raadslid Veerle Siegers noemde bewoners te laten weten wanneer de het argument dat de gemeente hier werkzaamheden zijn afgelopen." niet over gaat, 'een non-argumenf. "We gaan er wél over." Fractievoorzit ter Marcel van den Hoven van Alge meen Belang steunde het voorstel, maar maakte er wel een opmerking bij: "Ik zal de SP in de toekomst eraan herinneren dat ze óók actie moet voe ren voor militairen en voor mensen in de verpleging en het onderwijs als dat ’Wij zijn geen Parijs, wii ^Sv^tterRuudvanEsch, «J die zelf jaren geleden betrokken was De problemen van Gerrit Koenen met de Regiotaxi zijn geen uit zondering. Fractievoorzitter Nell Schoenmakers van de Verenigde Senioren Partij Tilburg mailde de redactie van De Tilburgse Koe rier vorige week het verhaal van 'een wanhopige, zieke vrouw', die haar had gebeld. 'Deze vrouw heeft na een zware darmkankeroperatie straatvrees', schrijft Schoenmakers, 'en is afhankelijk van de Deeltaxi als ze naar de GGZ moet voor behandeling van haar klachten. Ze had al lange tijd een Deeltaxipasje, maar die pasjes worden veranderd en zij heeft een voorlopig Deel taxinummer. Zij kreeg vanmorgen te horen van de chauffeur dat ze volgende week geen Deeltaxi kan bellen, omdat haar voorlopig num mer is verlopen. Hoe moet zij nu bij de GGZ komen?’ Schoenmakers besloot zelf ondernemen. 'Ik belde de g telijke afdeling die hier delijk voor is en nog steeds geen nieuw voorlopig heeft’, vervolg' de verkeers- in Tilburg opgeheven Afgelopen week en naar Sittard verplaatst. "Hierdoor rnnen door Jean wordt de anonimiteit van de achter- wacht vergroot", zegt Van de Weyer. "Bureaumedewerkers 120 kilometer verderop die noodoproepen of gege vens moeten verwerken van chauf feurs in Tilburg kennen de stedelijke context niet, de wijken niet, de namen van de straten niet en de chauffeurs niet. Ze kunnen daardoor niet of nau welijks een inschatting maken van de context en de ernst van de situatie waarin zich een incident afspeelt." Afgelopen weekend werden twee noodoproepen in Tilburg door de beantwoord omdat n verbinding kon keersleiding. "Het noodzakelijk direct assistentie moet komen, óf van politie óf van het eigen bedrijf, als een noodsignaal wordt gegeven", stelt het raadslid. De PvdA heeft het college schriftelij ke vragen gesteld over dit probleem. De coalitiepartij vraagt of het college bereid is om de geschetste problema tiek onder aandacht van de provincie te brengen en erop aan te dringen dat de communicatie en de veiligheid in het openbaar vervoer met carnaval gegarandeerd zijn. Ze vraagt ook ip welke mate de landelijk toegenomen stijging van incidenten ook voor Til burg opgaat en zo ja, welke maatrege len het college gaat nemen. de wijk. De coalitiej of het college 1 t onderwerp schriftelijke vragen aan blematiek die t college gesteld. De fractie bracht diverse locaties nivt r een werkbezoek aan en of er overleg is senioren over deze CDA vraagt zich verde wijkcentrum niet gevestio den in het Lidwina Klooster, w nu al een deel tijdens actii wordt gebruikt. Hij heeft suikerziekte en longem fyseem. Voor de kwaliteit van zijn leven geeft hij een 2. "Soms heb ik een goede dag." Daarom geeft Gerrit Koenen (62) geen 1. Circa tien keer per maand moet hij voor behandeling naar het ziekenhuis en hiervoor schakelde hij de Regiotaxi in. de opvolger van de Deeltaxi. Toen deze onlangs voor de zoveelste keer veel en veel te laat aankwam, ging hij door het lint En dat moest hij bekopen met een proces-verbaal. over het Adje-theater en wees de raad op de reacties van andere mensen in het land: "Overal hoor ik: ’Jullie dur ven wel’, en ook op andere gebieden zijn we met sprongen vooruitgegaan", zei de burgemeester. "Zie De Nwe Vorst, 013, Theaters Tilburg en het Veemarktkwartier. En dan heb ik het alleen nog maar over cultuur." Coalitiepartijen CDA en GroenLinks haalden uit een imago-onderzoek dat mensen van binnen en van bui ten Tilburg de stad helemaal niet als daadkrachtig zagen en vonden dat de stad zich dan ook niet als zodanig zou moeteikprofileren. Zij wilden het woord 'daadkrachtig’ veranderd zien in 'slagvaardig' en wilden dat het college zich meer ging richten op creativi teit, vernieuwend en ondernemend als speerpunten. De meerderheid van de raad sloot zich aan bij dit amende ment en besloot daarna om, met deze herziening, het gehele voorstel aan te nemen. Oppositiepartij SP bleef toch kritisch, en wees op de opmerking van Vreeman over een werkbezoek aan Parijs, waar het college inspiratie heeft Na een lange vergadering van bijna opgedaan voor de stadsprofilering, zes uur zit zijn laatste raadsverga- "Wij zijn geen Parijs, wij hoeven geen dering erop. Burgemeester Ruud Eiffeltoren", aldus Van den Hout. Vreeman schildert VVD-raadslid Mare Verstraeten, na bijna negen jaar raadslidmaatschap, in zijn speech af als een 'nette man' en als het 'financieel geweten' van de Til burgse gemeenteraad. Vreeman wil niet verder ingaan op de moeilijke verhoudingen die ten grondslag lig gen aan het vertrek van een van de directieleden van DOCdata uit de raad, maar deze spoken waar schijnlijk wel in ieders achterhoofd. Ook in Verstraeten's speech wordt duidelijk de PvdA nog een hak gezet, die hem verweet dat zijn aftreden één grote publiciteitsstunt was. Verstraeten is geen persoon om op de voorgrond te treden, zo vertelt hij zelf. Hij wilde ook geen afscheidscadeau. Uiteindelijk koos hij ervoor om geld over te laten maken aan stichting Kika, Kinderen Kankervrij. Daarnaast ontving hij een oranje-groene stropdas. Deze kreeg hij ook als verwijzing naar feit dat Verstraeten ooit in de 1 geopperd had om een kleding voorschrift in te voeren, waarmee Het is natuurlijk ook mogelijk om uw weetjes over de Tilbuigse horeca thematisch op te schrijven en in te sturen. U kunt daarbij bijvoorbeeld denken aan thema's als automatieken in Tilbuig, horeca in de Capucijnen- straat, horeca in de Koestraat, gay bars en Roze maandag, sozen in de stad en horeca in de oude Koningswei. hij naar buiten en sloeg hij hiermee enkele keren op de voorruit en tegen de rechterzijde van de taxi. De chauf feur vluchtte, met taxi, en belde de politie, die daarom proces-verbaal opmaakte. "Ik heb er veel spijt van", zo blikt Koenen terug, "maar ik word stelselmatig voor de gek gehouden." In november vorig jaar vertoonde hij ook al 'ongewenst gedrag', zoals de gemeente in een brief aan hem schrijft, waarna zijn pas voor een maand werd geblokkeerd. Hij houdt netjes een dossier bij van zijn problemen met de Regiotaxi. Sinds januari vorig jaar heeft hij hier vanwege zijn gezondheidspro blemen een pasje van. Hij wordt niet alleen gekweld door longemfy seem en ouderdomssuiker: doordat hij jarenlang stratenmaker was en voorover heeft gezeten, heeft hij ook nog een breuk in het middenrif opge lopen. Ook is er sprake van een te hoge hartslag, bloedvatvernauwing en benauwdheid. Voor deze zaken moet hij regelmatig naar het St. Elisa beth Ziekenhuis. Koenen: "Het aantal keer dat de taxi niet komt, of een uur te laat, is toegenomen. Als ik er iets K L I N I E T I L B U R taxi. "Van de chauffeurs is 98 procent correct en dat geldt ook voor de tele fonistes; aan hen ligt het niet. Maar de centrale is onderbemand, want ik sta zo acht minuten in de wacht als ik bel. Het lijkt wel of de directie de klanten wil demotiveren om te bellen. Zo is er ook een telefoonnummer dat met een mobiele telef bereikbaar is." Hans Smolders trekt zich het lot van de klanten van de Regiotaxi aan. Koenen heeft over zijn problemen met de Regiotaxi contact opgeno men met de fractievoorzitter van Lijst Smolders Tilburg. Een p - J- vóórdat Koenen door het lil.. o...e, heeft de volksvertegenwoordiger hem naar het ziekenhuis gebracht en weer terug naar huis. Dat kan hij uiteraard niet iedere keer doen en u- wil Koenen geen misbruik van hem maken. Daarom zoekt hij nog naar een oplossing voor zijn probleem. De Regiotaxi is voor hem in ieder geval einde verhaal. Met de chauf feur, wiens taxi hij met een braadpan sloeg, heeft hij het weer bijgelegd. Om redenen van privacy is de naam Gerrit Koenen verzonnen. bij CAO-onderhandelingen, was tegen het SP-voorstel. "De onder- handelingen tussen de bonden en de minister zijn nog aan de gang en die moet je niet verstoren. Als wij als gemeenteraad een bepaalde partij steunen, kunnen de standpunten nog meer verharden." Fractievoorzitter Joost Möller van de VVD constateerde dat 'er in Tilbuig iets veel ergers aan de hahd is'. "Er gaan zestien agenten weg uit Tilbuig. Dat is een veel groter probleem. Mijn voorstel is dat we niet in actie komen voor het salaris, maar voor het behoud van agenten."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 3