Einderstad Koolhoven opent haar deuren WINTER-SALE Bi 50 tot 75% 0 Veel onderscheidingen uitgereikt tijdens Prinsebal idee ren PROFITEER NU! KORTINGEN I n NIL SP: 'Raad moet solidair zijn met politieacties' Travel Care Actiecomité roept op tot kalmte CDA: 'Ernstige zorgen om ijsbaan Stappegoor' www.kattafonds.nl Gemeente vernietigt fietsen Het Groot Tilburgs Horecaboek BALANSOPRUIMING II powered by katta Goed idee, geen geld? MEUBELHUIS ss. 5,95 KORTINGEN VAN Pieter Vreedeplein volledig verhuurd Ski Discounter VERKOOP TUIN MEUBELEN SHOWROOMMODELLEN DONDERDAG 24 JANUARI 2008 - PAGINA 3 DE TILBURGSE KOERIER en en Hapert LU iet een erkend Metaal, weg 5, Hapert >1 30 of ten thuis! ‘Bos Van 9,95 zorg op maat samen met het St. Elisabeth Zie fonds voor jongereninitiatieven e Hifi video *satielessen Cellini De Parel, Bosscheweg, Til- iLINTELOOl islagWSI cursussen Oosterse en Perzische tapijten DESIGN STIJL ANTIEK LST: 'Regio-Taxi en Welzorg blijven kopzorg' Op zoek naar een baan? kijk eens op: www.brabantwerkt.nl ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgsekoerier.nl DIRECTIE J.A.J.M. de Beer REDACTIE Aldert van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg 19.00-18.00 uur. g 9.00-17.00 uur. turk Tilburg 013 5821807 j t/m zaterdag O tot 17.00 uur Pieter alle wir telefoon 013 539 36 00 www.berglandkiiniek.nl GESPROKEN KOERIER Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. Ini.: De Twem: Yvonne van Hees Tel. 013 - 583 99 99 De Tilburgse Koerier is lid van organisatie van lokale nieuwsmedia O nnp LCD - PLASMA - HIFI App. zijstraat Enschotsestraat/Molenbochtplein: SERINGENHOF 29a TILBURG tel: 013 - 536 52 66 Nu p- 013-4550860- JANUARI 2008 - PAGINA OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9 Woensdag, t/m vrijdag I Advies op maat, vaccinatie, medicatie en productverkoop Specifiek opgeleide verpleegkundiger Supervisie door Internisten van het St. Elisabeth Ziekenhuis Volgens de richtlijnen van het tCR apri Bar, Koestraat, Tilburg ifé Henkelman, Don Sartostraat, Let op: Oude skischoenen zijn bij ons geld waard!! HEAD skischoenen: 129, Met inruil oude skischoenen betaal je slechts: 99, Boven de Kwantum! Koophoulevard Leypt www.skidiscounter.nl openingstijden: Dinsdag van 1O.OC Bezoek-Tip! Kom op werkdagen: meer aandacht, minder drukte. ^^ëste merken voor de laagste prijs DeWurgs^Keerier DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 10001,5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilbur Site: www.tilburgsekoc KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. burgsekoerier.nl koerier.nl niet zoveel geld verkwis- desnoods met en niet met dan hoef je jlang na te te kronke- Actiecomité O-S-R roept op tot kalmte naar aanleiding van recente publicaties over geweld tegen chauffeurs van de Regiotaxi (opvolger van de Deeltaxi). Maandag t/m zondag open van 10-18 uur Dinsdag gesloten het leukste, waar- st bijzondere m gratis dint 0 euro, die A.uberge de oog- en oorstrelend BESTERDRING 87- 89 TILBURG TEL (013) 543 14 89 www.bartelstilburg.nl Pieter Coenraad Ringbaan Zuid 9 a Tilburg In het hele land voer dit moment actie vt CAO. Ook in Tilburg gevoerd. Het bod dat aan de bonden A haar onacceptabel. Nephrolepis exaltata ‘Boston’. Deze is de sterkste en meest verkochte kamervaten en uiterst geschikt voor donkere hoeken. Potmaat 17 cm 0 50 cm. Op de nieuwe collectie 2008 TOT 25% KORTING www.gardenlifestyle.nl Klachten over de bezorging? Bel vrijdag t/m dinsdag tijdens kantooruren (013)58211 08 of stuur uw klacht naar bezorging@tilburgsekoerier.nl U kunt voor uw exemplaar van De Tilburgse Koerier ook terecht bij ons kantoor aan het NS-plein 14 in Tilburg. Bovendien kunt u De Koerier in Tilburg afhalen bij de stads winkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Heyhoef) en Berkel- Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oisterwijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering kel-Enschot. Deze prijs kan wekelijks worden gewonnen. Afgelopen week is de dinerbon gewonhen door Frank Pulkens. Vat- Gerard Appels, Harriet Spijkers en Jos Grootswagers (vlnr) ontvingen een Orde der Kruiken. De stroom klachten over de Regio- Taxi en Welzorg blijft onvermin derd doorgaan. Dat beweert Lijst Smolders Tilburg (LST). "Onlangs werden nieuwe contracten afge sloten met Regio-Taxi en de Wel zorg, ook werd er toen door beide partijen beterschap beloofd", zegt .LST-fractievoorzitter Hans Smol ders. "Wij van de Lijst Smolders hadden daar al grote twijfels over, gezien het verleden." De LST heeft met schriftelijke vragen het college om opheldering gevraagd. De fractie vraagt of het op de hoogte is van de klachten en hoe het college in het afgelopen jaar controles heeft uitgevoerd bij de twee voorzieningen. Daarnaast vraagt de oppositiepar tij hoe het mogelijk is dat vragen als deze één hele dag bestuurlijk werk in beslag nemen. "Ik heb alvast wel wat tips: jokken, niet zoveel ge ten, beter presteren, g< andere wethouders, waanideeën komen, i ook niet zoveel en zol denken, te draaien en t len", aldus Smolders. uitblijven van een taxi, dat hij met een braadpan tegen de voorruit en de ruiten aan de rechterzijkant van een taxi sloeg die uiteindelijk wel bij zijn woning arriveerde. De chauffeur stapte vervolgens vlug in, reed weg en belde de politie. Die Het is natuurlijk ook mogelijk om uw weetjes over de Tilbutgse horeca thematisch op te schrijven en in te sturen. U kunt daarbij bijvoorbeeld denken aan thema's als automatieken in Tilburg, horeca in de Capucjjnen- straat, horeca in de Koestraat, gay bars en Roze maandag, sozen in de stad en horeca in de oude Koningswëi. "Komt uw ongenoegen uiten over de Regiotaxi bij de gemeenteraad, die de problemen kan oplossen", schrijft woordvoerder Karel van Rumt van het actiecomité in de oproep aan de gebruikers van deze taxi. O-S- R strijdt al maandenlang voor een verbetering van de kwaliteit van de Regiotaxi. Eén van de gebruikers uit Loven-Besterd raakte afgelopen vrij dagavond zó gefrustreerd over het DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoaf- drukken dienen vrij van rechten te worden aangeleverd. Eventuele naamsvermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te worden. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. "En terecht: percentages periode waarir een grote keuken en de gelden, dan k jid om de speelhal van de inflatie snzende basisschool te gebrui- Jaamaast mogen we ook de ~~v"uiken, zodat de oudere beetje kunnen voetbal len of een andere sport met elkaar kunnen doen", vertelt Vink. De fees telijke opening van Kinderstad Kool hoven is op 19 februari. als je de bedragen en uitrekent over de hele arm de CAO zou gaan kom je amper boven de uit", schrijft de SP in Tilburg op haar website. "Dit terwijl de politie er bruto al jaren nauwelijks op vooruit is gegaan. Netto zelfs achteruit!" De SP heeft afgelopen dinsdag, 22 janu ari, een initiatiefvoorstel ingediend waarin de gemeenteraad gevraagd wordt haar solidariteit met de politie uit te spreken. Alléén zaterdag 26 van 10.00-17.00 uur en zondag 27 januari van 12.00-17.00 aan Groot aanbod in teakhouten-, weerbestendig vlechtwerk- en loungemeubelen. Natuurstenen tafels, parasols etc. Nu 1/2 PRIJS Garden Life Style Veldhovenring 71-73, Tilburg gaan. Kinderstad wijkt in de inrich ting en de sanitaire voorzieningen af van andere kinderdagverblijven. "We willen graag dat kinderen zich hier snel thuis voelen", zegt Vink. In de buitenschoolse opvang, de Koningspage, ziet het er al even hui selijk uit. Een felle oranje bank trekt meteen de aandacht. Daar kunnen de kinderen uitrusten en een dvd Je op "Het gebeurt niet vaak dat de lokale etere politiek zich mengt in of uitspreekt actie over landelijke discussies", zegt de oppositiepartij. "Maar aangezien.vei- ügheid een belangrijke gemeentelijke taak is en de politie hier een onmis bare rol in speelt, is dit conflict ook een lokale aangelegenheid. Willen wij Tilburg een veilige stad laten s Record Shop en Topmerk toenen vestigen zich aan het Vreedeplein. Hiermee zijn inkelruimten aan Pieter Vree- destraat en Pieter Vreedeplein vol ledig verhuurd. Op 19 maart a.s. zul len alle winkels aan het Pieter Vree deplein hun deuren openen voor het publiek. Vier winkels gelegen aan de Pieter Vreedestraat zijn inmiddels geopend, te weten Bandolera, State of Art, Rituals en So Chic. Bioscoop Must See is al vanaf begin december open. Free Record Shop opende haar eer ste filiaal ruim 35 jaar geleden in Schiedam. Inmiddels beschikt de winkelketen over ruim 180 filialen in Nederland. Je kunt er terecht voor music, movies, games en more, zoals accessoires, tickets, prepaidkaarten en cadeaubonnen. In Tilburg wordt de 12e winkel van Topmerk Schoenen geopend. TMS is nog een vrij nieuwe winkelformule. TMS opende in september 2001 in Batavia Stad - Lelystad de eerste ves- nieuw overal. Toch :t gebouw een gezellige sfeer hebben de kamers ingericht kamer", vertelt Vink. "Zo bloemetjes en een fruitmand jls en zijn er speciale, leren ;cmaakt voor Kinderstad." en die al ge ie, de Kook LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Tosseram kijken of een spelletje spelen op de Ook is er e tv. "Dat vinden alle kinderen van alle mogelijkheic leeftijden leuk", zegt Vink. "Daarom aangrenz mogen ze daar ook om de beurt ken. "Da op spelen." In de Koningspage, de gymzaal gebrui vlinders hangen tegen het prikbord kinderen een bc aan, zitten kinderen van 4 tot 13 J jaar. Er zijn verschillende speel- en knutselhoeken ingericht en de leef tijdsgenoten zoeken elkaar snel op. Jan Giesbers, voorzitter van ijs club Tilburg, maakt zich volgens het CDA in Tilburg ernstig zorgen over het uitvoeringsplan van de 400-meter-ijsbaan op Stappegoor. "Hij geeft aan dat, sinds het vast stellen van het plan door de raad, het consortium na herhaalde pogin gen van stichting Bijt (belangen ijssporten Tilburg) geen enkele interesse heeft getoond in het voe ren van constructief overleg", zegt CDA-raadslid Sjef Robben. "De nu voorliggende plannen hebben naar de mening van Bijt behoorlijk aan kwaliteit ingeboet. Giesbers heeft dit al eerder kenbaar gemaakt aan Ttlburger Patrick Verbunt is op dit moment bezig om een boek te schrij ven over de Tilburgse horeca. De publicatie krijgt de titel "Het Groot Tilburgs Horecaboek. De historie en anekdotes". Het wordt een leuk boek werk over markante horecabedrijven en -panden uit heden en verleden. Een bijzonder initiatief, waarvoor de auteur graag een beroep doet op de lezers van De Tilburgse Koerier. De afgelopen maanden hebben al .ver schillende oproepen in onze krant gestaan. En met succes, want onze lezers wisten Patrick Verbunt van veel nieuwe informatie te voorzien. Infor matie over nieuwe horecagelegen heden, maar ook nieuwe informatie over bestaande horecabedrijven. Door eigen onderzoek, maar ook mede dankzij uw inspanningen beschikt de auteur van Het Groot Tilburgs Horecaboek inmiddels al over ruim 600 adressen van horecabedrijven in Tilburg en directe omgeving. Natuur lijk blijft alle nieuwe informatie bij zonder welkom. Daarom gaan we op dezelfde voet verder, nu zelfs met een oproep voor 10 horecabedrijven in stad en streek. Hebt u bijzondere herinneringen aan een bepaalde Tilburgse horecagele genheid? Stuur al uw leuke en bij zondere verhalen en anekdotes over de Tilburgse horeca naar Patrick Ver- bunt. Alle bijdragen zijn van harte welkom. U kunt uw bijdragen mailen naar patrick.verbunt@bonheurhore- cagroep.nl of per post sturen ter atten tie van Patrick Verbunt, Bredaseweg 441,5036 NA Tilburg, onder vermel ding van HORECABOEK. De inzender van - devolste of meest bijzondere ver haal ontvangt een gratis dinerbon ter waarde van 100 euro, die gebruikt kan worden bij Auberge de Bonheur te Tilburg of De Riddershoeve in Ber- wethouder Hamming. Tot op heden heeft dat nog niets opgeleverd en dat sterkt de heer Giesbers in de over tuiging dat de 400-meter-ijsbaan zo'n beetje de sluitpost vormt van het Stappegoorplan." De coalitie partij heeft schriftelijke vragen aan het college gesteld over deze zaak. Ze vraagt of het college bekend is met deze 'ernstige kritiek' en of het de opvattingen van Bijt deelt. Daar naast vraagt het CDA welke stappen het college denkt te kunnen nemen om kwaliteitsverschraling tegen te gaan en of het college de regierol op zich wil nemen om de betrokkenen weer rond de tafel te krijgen. De horecabedrijven waarvoor deze week een beroep op u wordt gedaan zijn: 1. Café Van Zoggel, Veldhovenring, Tilburg 2. Café Van Gijzel, Goirkestraat, Tilburg 3. Café burg 4. Café Chez Charles, Goirkestraat, Tilburg 5. Bar De Pul, Korenbloemstraat, Tilburg 6. Café Fechten, Capucijnenstraat, Tilburg 7. Café Thielen, Capucijnenstraat, Tilburg 8. Capr 9. Cafe j Tilburg 10. Café De Drie Boompjes, Lange- straat, Tilburg "De gemeente haalt in Tilburg niet alleen fietsen weg, ze vernietigt deze ook nog eens in een vloek en een zucht." Dat zegt SP-raadslid Mar jolein Buijssen. "Het weghalen van fietsen is velen al een doom in het oog, maar nu worden ze ook nog eens vernietigd zonder dat te registreren." Zij heeft hierover schriftelijke vragen aan het college gesteld. De gemeente Tilburg heeft een half jaar geleden een nieuw systeem inge voerd en is vervolgens intensiever fietsen gaan ruimen. Illegaal geplaats te fietsen, 'weesfietsen' en fietswrak ken worden regelmatig verwijderd uit Zwanette Lammers en Marion Huybregts zijn tijdens het Prinsebal van zaterdag 19 januari opnieuw uitgeroepen tot Beste Ver klede. De beide dames waren uitgedost als De Vogelkooikes. Daarnaast reikte Prins Pieter D'n Irste aan pastoor Harm Schilder D'n Grotste Bout uit. Verder ontving Gérard Appels de Orde der Kruiken in Goud als waardering voor zijn verdiensten. Appels was onder meer Prins van Kruikenstad en voorzitter van de Camavalsstichting Tilburg. Ook was hij actief bij diverse sociale en maatschappelijk organisaties. De Orde der Kruiken in Zilver was voor Harriet Spijkers, die onder andere groot promotor was van het Dokmardeurschap van Kruikenstad. Jos Grootswagers, stimulator en inspirator van carnavalsvereniging De Kappesientjes, kreeg de Orde der Kruiken in Brons. Tenslotte werd nog de Bronzen Kruik uitgereikt aan Nico Verhoeven, die zich onder andere heeft gezet voor carnavalsvereniging De tebieren. arresteerde de 62-jarige verdachte. De man verklaarde dat hij vanwege suikerziekte en longemfyseem meer dere malen per week naar het zieken huis moet en daarbij gebruik van de Regiotaxi maakt. Hij ervoer al vaker dat de wagens veel later arriveren dan is afgesproken. De omvang van-de schade is niet bekend. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. ert de politie roor een betere politi wordt actie over de minister opposit L en heeft gedaan, is voor ligheid eer ptabel. Om hen heen wordt nog flink gebouwd, maar de baby's en peu ters in Kinderstad Koolhoven liggen rustig te slapen. Op 1 januari is de nieuwe locatie geopend en de drie groepen van het kinderdagverblijf die toen zijn gestart, zitten al vol. "Het gaat goed", zegt unitmanager Erika Vink. "Er is genoeg draag vlak in deze nieuwe wijk, waar veel jonge gezinnen wonen. We starten medio dit jaar een vierde groep." geeft aan dat ze op het maximum zit dat ze kan geven. De bonden nemen hier (terecht) geen genoegen mee. Wij maken de goede voornemens, maar zij staan voor de zware klus deze J !,1“ houden/maken", zegt de hoort ook een salaris bij et aan de zwaarte van de j. En nu de salarisontwikkeling bij de politie al jarenlang stilstaat, is de eis voor een betere salarispositie gerechtvaardigd." De SP-fractie wil dat de gemeenteraad erkent dat het zware en verantwoorde lijke werk dat de politie verricht, van groot belang is voor het slagen van het veiligheidsbeleid en zijn steun uitspreekt voor de strijd van dé politie voor een beter salaris.. de stad, opgeslagen in het depot aan de Koopvaardij straat of vernietigd. "Over de laatste categorie hebben we intussen aardig wat klachten ontvan gen", zegt Buijssen. "Fietsen die als wrak geruimd worden, worden door de eigenaar als best behoorlijk voer tuig beschouwd. Omdat fietswrak ken na ruiming meteen vernietigd worden, en niet eerst geregistreerd, is het onmogelijk te achterhalen of de fietsen daadwerkelijk ten onrech te zijn geruimd." Buijssen wil dat het college bij de evaluatie van het systeem duidelijkere criteria aanlegt voor 'weesfietsen' en wrakken. ZANDKUILSTRAAT 23 (woonwinkel) TILBURGSEWEG 64 (slaapwinkel) POPPEL- BELGIE www.poppelsmeubelhuis.com tiging. Wegens groot succes werden kort daarna vestigingen geopend in Groningen en Nijmegen en de laatste was in november 2007 in Enschede. Deze nieuwe kwaliteitsschoenenwin-* kei verkoopt A-merken in de kinder-, dames- en herencollecties met altijd voordeel. Topkwaliteit volgens de laatste mode, met ongekende kor tingen. Het publiek vindt hier alle bekende topmerken van Ecco, Esprit, Clarks, Pikolinos, Helioform, Tim berland, CAT, Esprit en Cellini tot Naturino en Van Lier. Het is nog 56 dagen tot de officiële opening van de winkels aan het Pie ter Vreedeplein en de Pieter Vree- destraat. Kijk voor het laatste nieuws rondom de opening, de activiteiten daaromheen en acties in uw (plaatse lijke) krant of surf naar www.hetnieu- wegezichtvoor.nl. Het project 'Pieter Vreedeplein' is een ontwikkeling van de Pieter Vreedeplein Ontwikkeling C.V.; een joint venture van Bouw fonds MAB en de 'gemeente Tilburg. www.pietervreedeplein.com. Conversatielessen Duits Dag-conversatiêcursussen in Tilburg Vanaf 12 februari 2008 intensieve dagcursus voor gevorderden op dinsdag donderdagmiddag en woensdagmiddag vrijdagochtend. Nieuw voor Tilburg: dinsdag en donderdag superintensieve dagcursus. Max. 12 deelnemers Meer informatie? www.duitsleren.net Het ruikt nog r ademt het gebouv uit. "We kcuvu als woonkame-" staan er blo op de tafels banken gerna De groepen die al gestart zijn, heten de Kolibrie, de Koolmees en de Kol- gans, alledrie vliegende dieren. "We hebben voor vliegende dieren geko zen, omdat de Koolhoven ook de naam was van een vliegtuig", zegt Vink. "De vierde groep gaat de Kor hoen heten. Daarnaast hebben we nog een buitenschoolse opvang en die heet de Koningspage." Het gebouw is van buiten nog niet helemaal klaar, daar ligt nog veel modder. Vink: "De bedoeling is dat buiten een speeltuin komt. Alle groepen kunnen rechtstreeks van binnen naar de speeltuin. De groe pen werken sowieso veel samen. Er is een 'open-deuren-beleid' en samenwerking wordt aangemoe- digd." Per twee groepen is er een klein sanitair blok, waarin alle hoogtes zijn afgesteld op de jonge gebruikers, zodat ze zo snel moge lijk zelfstandig te werk kunnen blijven, de veiligheid in de toekomst zelfs nog vergroten, dan hebben we de politie als partner nodig." De minister heeft intussen een nieuw bod gedaan. "Dat bod lijkt na wat rekenwerk zelfs slechter dan het eer- stad veilig te h ste bod", meent de SP. "Er zit op dit fractie. "Daar h moment nog maar weinig beweging dat recht doet in de onderhandelingen. De minister functie. - bij de p eis voor een h rechtvaardigd." SP-fractie wil dat i :nt dat het zware e MACHALKE MACHALKE baxter hülstaisi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 3