2,oo Tennisschool Gijs zet stap naar verdere professionalisering stand vai /aken Trappers ontvangt koploper Heerenveen Üontour zhaffels Fusie COS Provincie en Essent COMPETITIE Tier Heerenveen ng 34 70% G DESTIL Trappers presenteren energiebespaarplan k Theo Pastoor derde bij wedstrijd 'Echte Bakker' DESTIL Trappers Nieuwe gezichten Bonheur Horeca Groep ka. 225,-1 sr JJ DONDERDAG 10 JANUARI 2008-PAGINA 17 Gijs Verheijen boekt successen met topsportleerlingen Vakantiebeurs goed bezocht x a .t e u r 'aagd! Uitslag actie Healthcity Tilburg lenten, uimte. erheid Gijs Verheijen (l) met een aantal van zijn pupillen. Jelmer Martens heeft nieuwe naam kt en ;eld Generale voor bekerfinale in Eindhoven Iburg J. v.d. Hooff .euro jet. opalen. .- 2008 Tel: 013-543 45 72 )Q JA Tilburg LEDEN GEVRAAGD IERING ETC. SPORT KORT IJssportcentrum Tilburg, Stappegoorweg 3a, Tilburg Nieuwjaarsfeest in Sport Inn uit Mi. Hij v: CIOS, ag br.o.nr. ,00 euro Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor onder andere: i leeg of in eem E.v.Dusseldorp, DVSB, 1356 14-20? de ibi- linatie 17x46 projectstoffering v.tth-tilburg.nl Coaches4Juniors Een Afrikaanse 11-jarige je1 zoekt een mé -MELIS IEN 8, TILBURG iRI 2008 - PAGINA 16 ganise- voor s, het DE TILBURGSE KOERIER n Plaatsing^ zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij Mensen die extra hulp hard nodig hebben Tennis- at op de matig zit Ier. "We Contour - St. Annaplêin 21 5038 TV Tilburg www.contourtilburg.nl - infoecontourtilburg.nl Een Nederlands meisje v contacten te leggen. Wil Informele Zorg mensen thuis. I of gewoon goed kunnen gebruiken. ging Lot kortweg van 14 jaar vindt het moeilijk om il jij haar daarbij helpen? Nieuwe functie WonenBreburg voor vestigingsdirecteur Alex Jansen Bob Moonen nieuwjaarstoernooi P|an Destil Trappers staat een belangrijke week te wachten. De teamgeest zal nodig zijn om de tweede hoofdprijs van het seizoen in de wacht te kunnen slepen. Basisschool te leerlin- Goirke-Hasselt ken en i eigen i accom- 'fUer|9s.nl voor vrijwilligerswerk en informele zorg die het via de topsportopleiding en de begeleiding van hemzelf inmid dels heeft geschopt tot A-speelster. Deze winter is ze gestart met de fulltime opleiding, die als vervolg op de Topsport Opleiding Tilburg wordt gezien. ileyin Niem Dit toernooi is ontstaan ter< in 2000 overleden Bob Mc zaalvoetbal vereniging PBS het toernooi werden door rend team PBS loten verkocht het goede doel: Villa Pardoes, vakantieverblijf voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. De lote- ’shirts Cent stedi- ling ...IgCh 25-2o' is latent daartoe f Wit: den 23-2 'g te mek e Brabanders in de halve finale NK (normaal tempo) verzeild Anton v. Berkel, Wim van y en Frank Teer, lig van start gingen. twee overwinningen. Marie Aimee .e categorie tot "an Nederland npak is tennis- isschóol de ten- sterkste die tot strijd bij aand van weg solo grote ach- >p de vijfde plaats master. Wij wensen u een gelukkig en gezond vrijwilligersjaar! Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl vervuU,!.. is hij wer kok bij Dit resulteer ning Bib G vermeld r - een vermelu tijdsei-"'* ling van Blaakenburg zal Auberge du Bonheur zich verder op de culinaire kaart van Nederland pre senteren. Zijn voorganger Stephan Nijst -o.a. winnaar van de Zilveren Champignon- zal vanaf 5 febru- ipauto's ijwaring Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang wedstrijden Samenspraak Samenspraak zoekt een vrijwilliger die begeleiding wil bieden bij het beter leren spreken van de Nederlandse taal aan: Een Irakese vrouw woonachtig in het Wandelbos (40 jaar) ikke kampioens- a het eind van itkurkt kunnen Dan het diagram. Na 42. 14- i weg via 27-21 40-34 35x4 een de korte vleugel- eindresultaat. Voordelengids.nl-ZL Hart/Beatrix College; 20.46u., Van Hoesel-Red Stars 2; 21.39u., Schik-Kaatsheu- vel 4. Maandag 14 januari: De Sla gen: 21.00u„ VOP 4-Kaatsheuvel 4; 22.00u. VOP 3ft Karrewiel-de Schuivers. De Blaak: 19.00u., ZL Hart/Beatrix College-EfGee; 20.00u., GW '80 5/W. Mallens-zw van Pruijs- sen. Reeshof: 21.15u., Jonkergouw/ Pitoog-Café de Voortuin; 22.15u., L&M-Van Marwijk 4. Dongewijk: 20.30u., ZVR-zvv de'Wit 1; 21.30u„ Lupker Bouckaert Peeters Makelaar- dij-UVO '94 2/Crystal Mountain. bant. Dit past de provincie i en betaalbaar te vindt een evalua plan plaats. Zondag 13 januari, 19.00 uur Sport Inn Dongewijk houdt zater dag 12 januari vanaf 21.00 uur een 70’s/80's-nieuwjaarsfeest. Dit feest wordt verzorgd door deejay Andrew van Disco Sunlight. Dit feest wordt voor de derde maal in de Reeshof gehouden. Het adres is de Dongewijk- dreef 40 in Tilburg. Al jaren is Pastoor een top-10- kandidaat. Hoewel zijn gemiddel de omhoogging, moest hij Thijs Kooien uit EU voor laten gaan. Kooien eindigde op de eerste plaats met 7,90, vóór Jenny van der Putten, die tweede werd met 7,69 punten. Pastoor: "We ston den de afgelopen jaren al in de top-10, maar de strijd om de derde plek was erg spannend. Tóen onze Vanaf maandag 14 januari a.s. start Alex Jansen als directeur projec ten van WonenBreburg. Hij stopt als vestigingsdirecteur in Breda, een functie die hij vanaf 2004 bekleedde. Als directeur projecten gaat hij zich richten op projectont wikkeling en projectrealisatie in het werkgebied buiten de steden Breda en Tilburg. Ook vervult hij het directeurschap van de vennoot schappen waarin WonenBreburg samenwerkingsprojecten heeft ondergebracht. De functie van directeur projecten is nieuw bin nen WonenBreburg en ingesteld vanwege de aanzienlijke groei van projecten in Breda. Tilburg en het tussenliggend gebied. De heer Cees Öprins vervult vanaf maandag 14 januari tijdelijk de functie van vestigingsdirecteur in Breda. Hij werkt ruim 25 jaar bij verschillende woningcorpora ties in Nederland in uiteenlopende (management) functies. VeldToerTocht Goirle Wielertoerclub De Hellen uit Goi rle orgqpiseert op zondag 13 Januari Binnen Bonheur Horeca Groep zijn met ingang van het nieuwe jaar nieuwe gezichten te zien op twee prominente functies. Ralph Blaakenburg (34) zal de functie van chef-kok van het a la carte res taurant Auberge du Bonheur gaan vervullen. De afgelopen zes jaar erkzaam geweest als chef- Ons Kabinet in Vught. •'•eerde o.a. in de erken- tu Gourmand -die wordt in de gids Michelin- en melding in het culinaire thrift Lekker. Met de aanstel- van Blaakenburg f' ari 2008 wekelijks te zien zijn als deelnemer aan het real life tv- programma "Mijn Tent is Top” op RTL 4. Zijn nieuwe 'tent' zal gaan heten "Choix du Chef'. Voor de functie account mana ger Willem II Stadion Congres Evenementen is Nienke Brander (27) aangesteld. De van oorsprong Groningse, afgestudeerd aan de NHTV, was o.a. werkzaam als account manager bij Stadshap.nl en Grizzly New Marketing. Daar naast heeft zij diverse functies in de horeca vervuld. Bonheur Horeca Groep is het moe derbedrijf van drie divisies: hotel- restaurant Auberge du Bonheur, congres- en evenementlocatie Wil lem II Stadion en de cateringtak Bonheur op Locatie. Zijler naar Willem II Willem II en FC Twente hebben onlangs overeenstemming bereikt over de overgang van Sergio Zijler. De 20-jarige aanvaller verbindt zich voor een periode van 2,5 jaar aan de Tricolores. Sergio Zijler genoot zijn opleiding bij Ajax en kwam de afgelopen anderhalf jaar uit voor de club uit Enschede. als het gaat om gewonnen bekers. Tilburg Trappers wist liefst elf maal de nationale beker te winnen, ter wijl de Flyers tien keer als winnaar tevoorschijn kwamen. Pikant is dat de finalisten elkaar drie dagen voor de bekerfinale in Eind- Spiridoncross In het weekeinde van 1 en 2 maart vindt in Rijen het NK Cross plaats. Acht weken tevoren werd het par koers uitgetest. Het afwisselende parkoers lijkt vooral geschikt voor iemand die goed om kan gaan met ritmewisselingen. Roy van Son was beter op dreef dan in het losse zand van Soest en was veruit de van de kopgroep van vier, ruim halverwege de wedst elkaar bleef. Tilburger Arma der Smissen liep de hele tussen de kopgroep en de j tervolgende groep op de vij en werd hiermee 2e laatste scores ook goed waren, kon het bijna niet meer stuk. De verschillen in de top zijn erg klein en we hadden graag op de eerste plaats gestaan, maar natuurlijk feliciteren we Thijs Kooien uit Eli met deze fantastische prestatie." Van de 1.900 warme bakkers in Nederland zijn er slechts 220 toe gelaten tot het Echte Bakkers- gilde. Dit is een selecte groep ambachtelijke bakkers die met elkaar hoge kwaliteitsnormen hebben afgesproken op het gebied van brood, banket, hygiëne en presentatie. Alle leden staan dan ook continu onder controle van het Nederlands Bakkerij Centrum, een onafhankelijke instelling die onaangekondigd brood- en ban- ketkeuringen uitvoert. Daarnaast wisselen Echte Bakkers onderling elke maand vakkennis en recep turen uit. jongen, die het thuis niet gemak kelijk heeft, zoekt een maatje om op woensdagmiddag leuke dingen mee te ondernemen. hoven ontmoeten voor de competitie in het IJssportcentrum Tilburg aan de Stappegoorweg. Deze wedstrijd begint a.s. zondag om 19.00 uur. Een dag eerder werkt Destil Trappers een lastige uitwedstrijd af tegen de Amstel Tijgers. Een tijdelijke vriend, voor oudere mensen uit balans’ Eén nieuw project van ANBO en Contour. Zij zoeken jongere ouderen om in te zetten als vrijwilliger voor 55- plussers, die door ingrijpende gebeurtenissen tijdelijk uit hun evenwicht zijn of bij wie, door veranderingen in hun omgeving, de sociale kring steeds kleiner is geworden. T.Z.V.B. Vrijdag 11 januari: Studentensport hal zaal 2: 19.00u„ SVH/TNC 3-Fc. Zidewinde; 19.53u.,TDV/RenovaEG 1-zw Café Concordia LoZ; 20.46u., De Koninklijke-VOP 2/Havelaar- bouw; 21.39u„ TSVV Merlijn 2- GW '80 3/v. Gorp Bestratingen. De Wetering: 19.00u„ Leduc autoscha de 2-Re-Issue/Brix Communicatie; 19.53u., Van Venrooij Interieurbouw 1-HvB/Café de Roemer 1; 20.46u., Bozon-Goudsmid Marco Mathieu; 21.39u., FEK Metaal-GW '80 4/ ADG. De Drieburcht: 19.15u., Meli Boys 4-zw Lemmens; 20.08u., Meli Boys 3-A11 Inside; 21.01u„ SVH/ TNC 2-ODA '92/Seguro Bedrijfs- HulpVerlening; 21.54u„ LZ/Lamme Goedzak-Drukkerij van Engelen. De Blaak: 19.00u„ TFC/Media Com pany 2-zvv van Marwijk 1; 19.53u„ Selectie TZVB-Selectie HZVB; 20.46u., Leduc autoschade 1-TFC/ Media Company 3; 21.39u„ KDV Dino-zw van Pruijssen. Stadssport- hal veld 1: 19.00u„ De Boekanier/1 Boerke-Harrie Brocken; 19.53u.,Van Dijk Systeemplafonds-Wonderboys; 20.46u„ Stip-EfGee; 21.39u„ Koos van Straaten-AB-Decoratie/Conjo 3. Stadssporthal veld 2: 19.00u„ zvv 2003/KBT-Ton Smeulders 2; 19.53u., HAVL-A&P-Carpe Diem; 20.46u., Helma-C'est La Gilze; 21.39u„ Reja Sport-zvv de Wit 2. Stadssporthal veld 3: 19.00u., Maximillian-Exe; 19.53u.,<Van Mqpvijk 3/www.de aan gelegen was om in het nieuwe seizoen revanche te nemen voor deze smadelijke nederlaag. De verwach tingen voor de komende bekerfinale zijn daarom hoog gespannen. Zowel Tilburg als Heerenveen zijn in het verleden erg succesvol geweest BEDEKKINGEN S0LAHES K DAKDEKKERSBEDRUF dekking voor minder maf 15euro/m2 1 0 jaar garantie, renovatie, onderhoud, i.25 jaar ervaring. inspectre-advres- e - 24 uura service. Plannen Frank Leenders coördinator Topsport Opleiding Tilburg is ook aangescho ven en vult aan: "Elk jaar kunnen we twee topsportleerlingen van Tennis school Gijs plaatsen. Als er ruimte is zelfs meer. Zijn aanpak is succes vol. Het voorbeeld Milou gaf hij al, maar we hebben meer talenten. Boris Oomens uit de topsportklas is in de categorie tot en met 16 jaar twee- De bekerfinale belooft het nodige spektakel. Regerend landskampioen Destil Trappers is bezig aan een uit stekend seizoen en wist eerder al de eerste Ron Berteling-schaal te win nen ten koste van de vorige beker winnaar, Amstel Tijgers. Na een aar zelend begin van het seizoen zijn ook de Flyers op stoom gekomen en staan inmiddels ongeslagen aan kop in de hoofdronde van de competitie om het kampioenschap van Nederland. Tilburg en Heerenveen hebben in de eerste helft van dit seizoen de meeste indruk gemaakt en kunnen daarom de terechte bekerfinalisten worden genoemd. Het is niet alleen om deze reden dat in Eindhoven op het scherpst van de snede gestreden gaat worden. Beide teams ontmoetten elkaar in de finale van de laatste play-offs om het landskampioenschap. Het team van coach Larry Suarez trok toen met 3-0 aan het langste eind in de serie best-of-five. Meteen na afloop van deze serie kwamen uit Friesland de berichten, dat Heerenveen er alles voor de 17e keer de VeldToerTocht. ligers, die al die jaren iedere zon- Deze tocht kent als vanouds twee dagmorgen klaar hebben gestaan om afstanden, 35 en 45 km, en voert deze kinderen 1 op 1 in het water te door het prachtige bosrijke gebied begeleiden. tussen Goirle en Hilvarenbeek. Op beide afstanden kunnen deelnemers zelf de snelheid bepalen. De route is volledig uitgepijld en beveiligd op gevaarlijke oversteekpunten en kent halverwege een rustplaats waar soep, thee en koek beschikbaar is. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 euro en 3,00 euro voor NTFU leden op vertoon van de lidmaatschapskaart. Kinderen tot en met 16 jaar kun nen gratis deelnemen en krijgen na rend team PBS loten afloop een herinnering. Inschrijving het goede doel: Villa en vertrek is mogelijk tussen 09.00 en vakantieverblijf voor 10.00 uur vanaf wijkcentrum de Deel, eenlevensbedreigcr.de: Frankische Driehoek 3 in Goirle, te rij, waarbij in totaal 14 wedstrijdshir bereiken door in Goirle de bordjes van BVO's uit de Ere- en Eersfcdi- "Frankenhal" te volgen. Na afloop is visie te winnen waren, leverde 800 er gelegenheid tot het afspuiten van euro op. Dit bedrag wordt binnen- de fiets en is er douchegelegenheid kort overgemaakt naar Villa Pardoes, beschikbaar. Meer informatie: www. D''k wtcdehellen.nl Op woensdag 16 januari om 19.30 uur vindt in het IJssportcentrum Eindhoven de traditionele bekerfi nale ijshockey plaats. Na een jaar afwezigheid is Destil Trappers weer van de partij. De Tilburgers moeten het woensdag opnemen tegen de Flyers uit Heerenveen. Drie dagen eerder ontmoeten de finalisten elkaar in Tilburg voor de compe titie. NOAD Programma jeugd zaterdag 12 janu ari: 14.30 uur NOAD Al-Be Ready A114.30 uur NOAD B1 -Beek Voor uit BI; 12.30 uur NOAD B2-Avanti B2; 10.45 uur NOAD MBl-Riel MB1. Programma senioren, zon dag 13 januari: 12.00 uur NOAD 1-VOAB 1. w woont tien jaar in Nederland. Ze Nederlandse les gehad en beheerst Nederlands in beperkte mate. Zij wil graag een vrijwilliger die haar helpt ij het praten, schrijven en het volgen van het laatste nieuws. Ze is bang' om fouten te maken. Ze heeft een voorkeur voor een vrouw. De locatie en de tijd onderling overleg te bef Aanstaande zaterdag gaat ronde acht van start, de laatste loodjes voor menige vereniging. Daarom eerst even de wedstrijden: ereklasse: Hil- tex-HED; Hoofdklasse B: Angarde-v. Stigt Thans 2; GDC-TDV. Speciale aandacht zal uitgaan naar de vraag of TDV zijn eclatante score tegen Hardinxvèld een goed vervolg weet te geven; le klasse C: EAD (Asten)- HED 2; PSV Dammen-Bamsteen; 2e klasse E: GDC 2-TDV 2, Angarde 2-Verhaar Montage. TDV 2 heeft nog dik kansen en hier zal aan het seizoen wel wat ontl worden. Dan het dic~“ 20 geeft zwart een dam v 28x8 33-29 30-24 bekend idee vanuit ng met 1-1 als ei de van Nederland en M<mv Habiyaremye heeft in de c"*“"~ en met 12 jaar de top van nvu> bereikt." De succesvolle aanf ook de KNLTB (de nationale bond) niet ontgaan en Tennis Gijs verzorgt voor de bond nistrainingen in de regio. De plannen van Gijs komen op tafel. Hij heeft in Oisterwijk een accom modatie gekocht, die binnen afzien bare tijd tot een tenniscentrum wordt getransformeerd. Gijs spreekt over het campusgevoel. "Alles is er gericht op tennis. We hebben er fitnessmoge- lijkheden, vijf binnenbanen, vier bui tenbanen, verlicht en gravel." Tennis school Gijs heeft er tachtig plaatsen en legt de lat hoger dan waar ook. Theo Pastoor, de 'Echte Bak ker' uit Tilburg heeft de derde plaats behaald bij de onderlinge competitie voor de 'Beste Echte Bakker van Nederland 2008'. Uit de keuringscijfers van het Nederlands Bakkerij Centrum (NBC) is gebleken dat hij met een gemiddelde score voor brood en banket van 7,612 punten over 2007. landelijk de derde plaats heeft behaald. Afgelopen december heeft er bij HealthCity Tilburg een kleurwed- strijd plaatsgevonden. Kinderen van alle leeftijden konden mee doen aan de kerstkleurwedstrijd. léder jaar in december wordt er een HealthCity kerstman ingekleurd. Ook dit jaar waren er weer vele inzendingen. Zelfs ouders mochten hun naam invullen om een prijs in de wacht te slepen. De le prijs is gewonnen door Maarten Timmer mans. De 2e prijs is voor Simon De besturen van de stichtingen COS Oost Brabant en COS West en Mid den Brabant hebben onlangs beslo ten dat zij vanaf 1 juli 2008 samen verdergaan als één stichting onder de naam COS Brabant. De fusie leidt niet tot ontslagen en heeft ook geen gevolgen voor de vestigin gen van het COS in de vier grote Brabantse steden. Het COS werkt in Brabant aan versterking van het draagvlak voor een duurzame en rechtvaardige wereld door burgers, maatschappelijke organisaties, bedrijven en overheden in de regio -ctief te betrekken bij activiteiten p het gebied van internationale samenwerking en mondiale-vraag stukken. over Tennisschool Gijs Met feestelijk vuurwerk en in aanwe- i ingewonnen via website zigheid van onder andere leerlingen, lisschool gijs.nl of tel. 06- leraren, ouders en onderwijswethou der Backx is afgelopen maandagoch- Marino Barkel, Hiltex, 1394 tend de nieuwe naam onthuld van basisschool Goirke-Hasselt: basis- Een iets moeilijkere combinatie is de school Cleijn Hasselt. Dit is ook de volgende. Feitelijk is er geen combi- vroegere naam van het gebied liggend natie mogelijk, maar de combina'" in de driehoek Hasseltse kapel, Goir- 25-20 (14x25) 23-29 13-19 li™ kese kerk en het voormalige Kasteel is latent aanwezig en Marino offert van Tilburg (thans Stenen Kamer- daartoe fraai met 23-29 33x24 12-17. park). Leerlingen en ouders wilden Wit moet deze combinatie eruit halen graag een naam die recht doet aan de met 36-31 en dan: 18-23 26. 44-39 plek waar de school staat. Aangezien 23-28; 27. 32x23 21x32; 28. 38x27 dit gebied ongeveer het verzorgings- 14-20; 29. 25x14 9x18 0-2 gebied van de school is, is de naam Rest nog te melden dat via via toch toepasselijk. Verder geeft het de rela- nog drie Brabanders in de halve f tie met de geschiedenis van de wijk van het NK (normaal tempo) verzeilu weer en de ambitie om opnieuw een raakten: Anton v. Berkel, Wim van centraal punt te worden. De ligging der Kooy en Frank Teer, die alledrie van het hoofdgebouw naast het muti- aardig van start gingen. Wim zelfs culturele wijkcentrum De Poorten zal met hier verder aan bijdragen. Cleijn staat ook voor de jeugd van de wijk. We spreken Gijs bij Pellikaan Health Raquet Club in Goirle. Het is daar waar hij zowat dagelijks op de baan staat met talenten uit Midden- Brabant en daarbuiten. Hij volgde een opleiding aan het CIOS, stu deerde af met de licentie A en B en golf als specialiteit, werkte bij Henk van Hulst waar hij met de lood-kin- deren en de professionals werkten en was clubtrainer bij TC Echt en later bij TV Pellikaan. Nu brengt hij zijn tennisvisie over op 'eigen' pupil len. Gijs werk nauw samen met de Stichting Opleiding Toptennis Mid- den-Brabant. Die stichting (voorzitter Peter de Blouwe) heeft als doel het ondersteunen van regionale tennis- jeugd. Op dit moment zijn er zeven leerlingen van de Topsport Opleiding Tilburg die Gijs onder zijn hoede heeft en met succes. Die leerlingen profiteren van de combinatie school en sport. De kinderen hebben de mogelijkheid om vier keer per week te trainen onder schooltijd en daar naast trainen ze dan nog bij tennis school Gijs, waardoor ze 8 tot 14 uur in de week trainen. "Zij boeken een opmerkelijke progressie", geeft Gijs inzicht in de vorderingen, "ze vinden steeds vaker aansluiting bij de regi onale- en landelijke tennistop." Als voorbeeld geeft Gijs Milou Israel, De zevende editie van de Vakantie beurs Midden-Brabant, die afgelopen zondag gehouden werd, is deze keer weer drukker bezocht dan voorgaande jaren. Ieder jaar bezoeken meer con sumenten de Vakantiebeurs Midden Brabant om zich te oriënteren op hun zomervakantie. Met 2.400 betalende bezoekers was er zelfs sprake van een stijging van het bezoekersaantal met meer dan 25 procent. Naast de reisvei- ling vonden in twee zalen presentaties plaats van diverse bestemmingen. In twee grote beurszalen presenteerden ruim 30 touroperators hun gidsen voor het nieuwe zomerseizoen. De reisveilingen op de vakantiebeurs hebben in totaal 4.900 euro opge leverd. Dat bedrag komt geheel ten goede aan Villa Pardoes, waardoor gezinnen met ernstig zieke kinderen bekend ic kunnen genieten van een heerlijke opsluiting De professionaliteit huist bij Tennis- vakantie. In totaal werden zes reizen school Gijs niet alleen in wat op de geveild en een talencursus, die diver- baan gebeurt. Ook bedrijfsmatig zit se touroperators en organisaties in er een stevig fundament onder. "We samenwerking met Reisburo Disma hebben een krachtige, ambitieuze beschikbaar hadden gesteld, kleine organisatie, een die meteen positieve gevoelens oproept bij diege nen die met ons in aanraking komen. Het bereiken van grote jeugdtoer- nooien is de eerste weerslag van mijn aanpak. We hebben met onze L. gen de positieve spiraal te pakke hopen die door middel van een e werkwijze en dat in een eigen modatie door te trekken." Informatie over Tennisschool kan worden www.tenniss 23413883. Wessels en de 3e prijs tenslotte ging naar Bieke van Engelen. Zij ontvangen respectievelijk een hippe kinderfiets, twee kaartjes voor de Winter Efteling en een waarde bon van een speelgoedzaak. De volgende ouders hebben ook een mooie prijs gewonnen. Een jaar gratis sporten gaat naar Michiel Kool. Een sportpakket is gewonnen door Jacqueline Verhoeven en een diner voor twee komt in handen van Eugene van den Heuvel. Badmintonvereniging zoekt nieuwe leden Al meer dan 35 jaar speelt Badmin tonvereniging DOAK in de Stads sporthal. De verenging telt 50 leden en we spelen op donderdagavond van 20.00 uur tot 23.00 uur. Als je gezellig en met veel plezier wilt sporten, meld je dan aan bij DOAK. Je kunt ook een keer vrijblijvend met ons meedoen op een van onze speelavonden. Er spelen zowel beginners als gevorder den. Beginners kunnen desgewenst training krijgen. In 2008 gaan we verhuizen naar de nieuwe sporthal bij Stappegoor. Heb je interesse, meld acti je dan aan via Jos van Wagenberg, op 013-5440648 of via de internetsite san www.doak.be Suui De provincie energiebedrijf Essent presenteren Als uitbreiding op dit Bespaarloket een gezamenlijk energiebespaar- kunnen binnenkort ook woningbouw- voor inwoners, bedrijven en coöperaties bij het loket terecht. Ande- ™‘en. Het bespaarplan heeft re initiatieven die voortkomen uit het Zaterdag 5 januari vond in sporthal twee belangrijke doelen: het redu- Bespaarplan, zijn onderzoek naar de De Roomley in Udenhout het 7e Bob ceren van CG2-uitstoot en het ver- haalbaarheid van energieopwekking Moonen Nieuwjaarstoernooi plaats, lagen van de energierekening door uit gft-afval en verduurzaming van rc» --ontstaan ter ere van energiebesparing. openbare verlichting door gebruik van Moonen van bijvoorbeeld led-verlichting. Boven- JS. Tijdens Een belangrijk speerpunt van het dien wordt mogelijke energiebespa- organise- Bespaarplan is het Bespaarloket Bra- ring door optimalisatie van stadsver- ocht voor bant: een informatiepunt voor wonin- warmingsinstallaties in onder meer geigenaren dat energieadvies geeft en Tilburg en Breda bekeken. bespaar- en subsidiemogelijkheden Hiermee moet het Bespaarplan uit- voor hen op een rijtje zet. eindelijk leiden tot een energiebespa- ^-ntraal hierbij staat een subsidierege- ring van 178 TJ, oftewel 25 procent ling van de provincie. Wie minimaal van de jaarlijkse doelstelling voor de twee energiebesparende maatregelen bebouwde omgeving in Noord-Bra- laat uitvoeren en voldoet aan een aan- bant. Dit past binnen het beleid van tal voorwaarden, komt in aanmerking de provincie om energie duurzaam Het Bob Moonen Nieuwjaarstoernooi voor 500 euro subsidie. Het informa- en betaalbaar te houden. Eind dit jaar is gewonnen door het team FC De tiepunt is zowel telefonisch als via vindt een evaluatie van het Bespaar- Schol/Café de Hemeltjes. de website www.brabantbespaart.nl Tennisschool Gijs heeft een directe link met de Topsport Opleiding Til burg. De naam van de school is ont leend aan Gijs Verheijen. Een jonge vent, die aan het profcircuit heeft gesnuffeld en in 2002 koos voor het opzetten van een tennisopleiding, een die jongeren moet leiden naar, het liefst, een professioneel bestaan. Om nog professioneler te kunnen werken, zet Gijs de stap van Goi rle naar Oisterwijk. In de Parel van Brabant betrekt hij een geheel eigen tennistrainingscentrum. Zwemvereniging D.I.O. Sportwethouder Jan Hamming heeft zondagmorgen 6 januari het feestjaar van de 50-jarige zwemvereniging D.I.O. geopend in zwembad De Drie burcht te Tilburg. De zwemvereniging voor mensen met een beperking Tilburg e.o. opende haar jubileumj spectaculair met familiezwemmen een leuke ambiance. De Koninklijk erkende zwemvereni ging Door Inspanning Ontspanning, o D.I.O., begon inl958 haar zwemactiviteiten. Het was in dat jaar dat revalidatiearts dr. H. te Riele, die ook verbonden was aan Charlot- teoord startte met zwemfeesten voor het gehandicapte kind. Een halve eeuw later is D.I.O. nog steeds actief. Dit zou niet mogelijk geweest kijn zonder de sjgun van vele vrijwil- Noord-Brabant en' bereikbaar, rresenteren Jebespaar- drijver gemeenten. Het bespaarplan nTOl twee belangrijke doelen: het redu ceren van C02-uitstoot en het ver lagen van de energierekening door energiebesparing. M J. Wiering, Hiltex, 1427 DAMHOEKJE ueze vroi heeft het

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 17