'Ik ben een harde werker, dat ben ik altijd geweest' t' I Dansen Geblazen bij Verrassende Ontmoetingen '^7 i Extra voorstelling Evita Kweksilber en Van Houdt in De Link Prenten Cees Robben Driekoningen zangers Jubileumexpositie FoMo i&riiftkinaHeri Tuincentrum Tilburg Zuid I Rl 2008 - PAGINA 6 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 JANUARI 2008 - PAGINA 7 Hans van Vugt één jaar directeur Zaal 16 iRLAER jth LBARE KUNST Nieuwjaarsconcert Concordia on popstage IYLLES olieverfschil- FOTO DEENVANMEER ZIEKENHUIS i) Hans van Vugt FOTO: PETER LIGTENBERG investe Fotografie 'T SANT in Prooijen ieker Big Shampoo The Hairstylers en belangrijke rol Barr theatergroep met 'Het innerlijkste hart' FOTO: JACCO VAN DEN DOOL FOTO BAS CZERWINSKI TILBURG J IWE VORST 013 JRN VfiN BESPUW at van de Tempel- 00 uur en het UFO mys- Orches- muzikale Het Zuidelijk Toneel met Oblomov. FOTO: PHILE DEPREZ 1-19.50-22.10 uur >19.00-21.20 uur ilden Age 12j. jur :R TILBURG Mi Amsterdam Sinfonietta Roby Lakatos Een solist van muziekvereniging Concordia FOTO; kees van boxtel )8 i en Lotte Maas Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrumtilburgzuid.nl kassa v.thea- reserveren oaden op 1 sschiedeni enig tot ,RK 43 Iburg Ten Miles bijge 22 ma voorst Eviti cals nog wille mogeli echt ie irkel-Enschot fen de musici graag met u het glas op 2008. Dit is een mooie Tilburgse traditie aan het worden. Vrijdag 4 jan certzaal: Ms - Nieuwjaar - ind »ens groot nda i als schatzoeker er moet hij een vaarin alle Ame- len staan. n ze te schrijven en piai leven. Gewone deerde in Boe lijk De: o dig op Nieuwjaarsconcert Concordia van 1839 De Koninklijke Harmonie Concordia van 1839 verzorgt aanstaande zondag, 6 januari, vanaf 16.00 uur haar nieuw jaarsconcert in De Gouden Carolus aan de Gelderstraat in Hilvarenbeek. :ole Kidman en het weesmeisje kompas naar het om een vriend januari, 20.30 uur, Con- Magogo Kamerorkest irsconcert met Tilburg len Age t opnieuw in de lizabeth I in dit haar relatie met Hive Owen). werkt en dat single 'Evil Ways' al is te downloaden op I-tunes. De geschiedenis van Holy Moses gaat terug tot 1981 toen de band opende voor Venom. Na heel wat bandwisselingen en onder andere shows op Dynamo Open Air mosht Holy Moses nu nog steeds. De Roe meense (Craiovean) band Avatar is ook al tien jaar bezig. Ze tourden met Megadeth en Behemoth en bracht in 2006 de E.P. 'Tentacles' uit. reeks films te zien van Hammer, oude horror van eind jaren '60 met übergriezelexpert Vincent Price en mensen als Boris Karloff en Hazel Court. Verder gaan we proberen een lief jong lammetje te slachten. Kom vooral kijken! veringwekkende Rigg een oude bevrijden uit de voordat het te Fotogroep FoMo viert in 2008 haar 25-jarig bestaan. Het jubileumjaar start direct het eerste weekend van januari met de jaarlijkse tentoon stelling. De opening van de exposi tie door Hans van Brunschot vindt plaats op vrijdag 4 januari om 20.00 uur. Op zaterdag 5 januari is de tentoonstelling geopend van 12.00 tot 17.00 uur en op zondag 6 janu- old school black metal ala Dark throne en Mayhem gemengd moderne technologie van speed en breakcore. Uit Oost Brabant is de eenmansrockband Jab te gast. Hef- Oblivians achtige rock n roll. muziek van de duivel weet je een groot compliment aan het - voor dit besluit.” Ook vindt cultureel klimaat baat manier waarop dingen moment geregeld worden in jrg. "Het besef is de laatste jaren oeid dat cultuur bijdraagt aan samenleving. We mogen alle- I verschrikkelijk trots zijn dat Zondag 6 januari, 15.00 uur: Dom- melsch Clash of the Coverbands Na heel wat voorrondes begint het er nu echt om te spannen. In de regiofinale van de Dommelsch Clash Of The Coverbands spelen (in wil lekeurige volgorde): Big Shampoo The Hairstylers (rockabilly, jazz, bluescovers geïnspireerd door Brian Setzer), Graduated Fools (Anouk tribute), Fonky Monks (Red Hot Chili Peppers tribute), Present Dan ger (Metallica tribute), L.A. Con nection (rockcovers) en Underduck (rockcovers). theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van de Theatershop van Theaters Tilburg. Een kleine, gedrongen man met krulsnor, die met zijn stevige vingers schijnbaar moeiteloos de meest vir tuoze en opzwepende zigeunermu- ziek uit zijn viool tovert. We hebben het hier uiteraard over de vermaarde zigeunerviolist Roby Lakatos. Hij is de speciale gast tijdens het Nieuw jaarsconcert van Amsterdam Sinfo nietta op donderdag 10 januari om 2030 uur in Concertzaal Tilburg. Amsterdam Sinfonietta houdt met dit Nieuwjaarsconcert een mooie traditie in ere, want uiteenlopende muzikanten als Bobby McFerrin, Cristina Branco en Chick Corea gingen Roby Lakatos voor. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. Achtereenvolgens zijn de slagwerk- groep onder leiding van Paul van der Heijden, "het leerlingenorkest A van de muziekschool Hilvarenbeek en het harmonieorkest te beluisteren. eken. Ze zingen voor c„. ge voor het eigen TBK Projector waarmee diverse goede doelen v ondersteund. Zondagavond om uur komen de zangers tezamen Generalaat van de Fraters van Tilburg. In een grote groep brengen ze diverse Koljadki-gezangen ten gehore. Het optreden duurt ruim een half uur, met aansluitend een collecte. en we kunnen een rol blijven spelen voor veel mensen, zowel kunstenaars als bezoekers. De agenda zat in het eerste jaar boordevol, er kon bijna niets meer bij, zo zie je dat er toch een grote behoefte blijft aan kunst." Naast zijn werk bij Zaal 16 probeert Van Vugt nóg tijd vrij te houden voor andere dingen. Zo organiseert hij al een aantal jaar het Bevrijdingsfestival in Tilburg, dat op 5 mei wordt gehou den. "En ook dit jaar ga ik dat doen", zegt de theaterdirecteur. "Ik probeer een goede balans te vinden tussen deze job en de dingen die ik graag ernaast doe en totnogtoe is me dat altijd gelukt. Ik ben een harde werker, dat ben ik altijd geweest.” Naast alle theatervoorstellingen vin den er in Zaal 16 ook dansavonden plaats. Voor het eerst werden daar afgelopen jaar toegangsprijzen voor gevraagd. "Dat heeft zeker invloed gehad, maar ik ben toch tevreden", zegt Van Vugt. "We hebben meer concurrentie gekregen van La Vida aan de Veldhovenring en ons publiek moet vaak toch tijd vrij maken om naar ons toe te komen. De gemid delde leeftijd van deze dansavonden is 40 tot 50, dat is beduidend hoger dan in het centrum. Zij moeten ook altijd ver van tevoren plannen als ze ergens heen willen. Ook dat is van invloed. Maar ook al is de interesse iets afgenomen, de avonden hebben toch bijgedragen aan het vergroten van de winst van Zaal 16. De dans avonden zijn verre van de belangrijk ste avonden, maar toch is het pure winst en blijven we ze houden." de waarheid over haar familie boven tafel te krijgen. Een voorstelling over oorlog, sterke vrouwen en de bravo. Over muziek, identiteit, idolen en waarheid. En over bloed dat kruipt waar het niet gaan kan. Will Smith na de enige overle- e zijn, maar toch en is. muziekstijlen bij elkaar. De musici van de wereldband hebben hun spo ren op de nationale en internationale muziekpodia verdiend. Elk bandlid heeft zijn eigen muzikale speciali teit. Samen maken ze iedere compo sitie tot iets bijzonders, maar steeds met de eigenzinnige klank en kleur die onmiskenbaar bij de wereldband hoort. Geen vorm of stijl is ze te moeilijk, of het nu bruisend Suri naams is, swingende jazz, smach tende zigeunermuziek of spetterende Mexicaanse mariachi. Kaarten voor de voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa van cultureel centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 te Goirle, of telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kantooruren of via email info@janvanbesouw.nl ari van 11.00 tot 17.00 uur. De van origine Moergestelse fotoclub heeft sinds jaren Oisterwijk als vestigings plaats en heeft zich in de loop der tijd ontwikkeld tot een regionale vereniging. Op de expositie komen diverse thema's binnen de fotografie aan bod, onder andere architectuur, candid, macro, model, natuur en sportfotografie. Olifantspoot De Yucca elephantipes heeft een exotische uitstraling. Zet hem op een lichte plek en geef hem ca. 1 keer per week een scheutje water. Potmaat 24 cm, hoogte ca. 140 cm. Excl. sierpot. Per stuk van 27,50 s een club voor kin- 12 jaar. Elke eerste maand spreken ze af gaan doen. Ze doen net theater te maken _ende heeft inmid dels drie keer plaatsgevonden. Wat er deze keer gedaan gaat worden, is nog geheim. Vooraf aanmelden is in verplicht. Joop van den Ende producties brengt de wereldberoemde musical Evita na 12 jaar terug in de Nederlandse theaters. Evita is van 18 t/m 23 maart in Theaters Tilburg te zien. Vanwege de grote belangstelling voor deze musical is er een extra voorstelling geboekt: een matinee op zaterdag taart om 14.30 uur. De overige stellingen zijn al uitverkocht. ita, een van de bekendste musi- vais van Tim Rice en Andrew Lloyd Webber, verhaalt over het veelbe wogen leven van Evita Perón. Van een onecht en ondervoed kind weet Dinsdag 8 tot en met donderdag 10 januari, 20.30 uur: Tom Ame rica en Rob Moonen met Noord (première) Componist Tom America en beel dend kunstenaar Rob Moonen heb ben hun thuisbasis in Tilburg. Al jarenlang zijn’zij actief in de kunst wereld. Vanuit hun persoonlijke en maatschappelijke betrokkenheid raakten ze gefascineerd door Tilburg- Noord met zijn meer dan honderd nationaliteiten. Het resultaat is de voorstelling Noord waarin muziek, beeld, dans en taal samensmelten tot een geheel. In Tilburg-Noord zien we een veelheid van identiteiten, kleuren, talen, muziekculturen, subculturen en gedragscodes (denk bijvoorbeeld aan de vele manieren van begroeten, zin gen en dromen). De hele wereld in één wijk. Voor America en Moonen is de voorstelling daarom een metafoor voor onze door migratie en globalise ring veranderende maatschappij. Veertig gesprekken met mensen uit Tilburg-Noord vormen de basis voor de voorstelling. Tom America verwerkte de persoonlijke verhalen, soms ook zang, tot een 'spraakcom- positie'. Rob Moonen filmde. Cho reograaf Eddy Becquart voorzag de voorstelling van dans en beweging om zo uitdrukking te geven aan de dynamiek van een cultureel diverse wijk als-Noord. k waardering dat laat s gemeente doorheeft wat ïbeuren in Tilburg. Ze 2 Ituur voor een economische t Van Vugt. investeren, waardoor talent een kans dat Arijan krijgt. Met het Veemarktkwartier, het d als Adje Midi-theater en de Spoorzone krijgt ri weer de Tilbutg weer een culturele impuls." 1 de oude Voordat hij bij Zaal 16 aan de slag ging, heeft Van Vugt jaren gewerkt als directeur bij Mundial productions. "Mundial was een product van 17 xi en jaar lang harde arbeid. Je kunt het plek moeilijk vergelijken", stelt Van Vugt. ''Mundial opereert op een veel gro tere schaal en is een bedrijf met inter nationale allure. Zaal 16 is terug naar de basis en draait vooral op lokale amateurkunstenaars en vrijwilligers. Ik kan terugkijken op een mooie tijd, het bedrijf Mundial Productions floreert. Maar de nieuwe paden die ik nu bewandel, zijn ook hartstikke leuk. Ik hoopte om iets van mijn enthousiasme hierin te kunnen zetten en dat is gelukt. De sfeer hier is prima modernen, onder andere in Rusland, de Verenigde Staten, Duitsland en Nederland. David kweksilber studeerde saxo foon bij Leo van Oostrom en klari net bij Pierre Woudenberg aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij vervolgde zijn studie klari net bij Charles Neidich in New York en nam daar privé-lessen bij uiteenlo pende (jazz)musici. zij het te schoppen tot First Lady van Argentinië. De meest geliefde (en gehate) vrouw van Latijns-Ame- rika sterft op haar 33ste aan kanker. Naast Brigitte Heitzer (winnares Op zoek naar Evita) schitteren Stanley Burleson en Roberto de Groot in de hoofdrollen. De kaartverkoop voor de extra voor stelling van Evita op 22 maart om 14.30 uur is reeds van start gegaan. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. theaterstilburg.nl, telefonisch via 013 543 22 20 en aan de balie van de The atershop van Theaters Tilburg. januari, 20.15 uur, g: Nelly Frijda, Kees Zuiderhoek e.a. - Wui- Vrijdag 4 januari. Bat Cave, 20.30 uur: Vatican Analog: evil is not a state of mind Vatican Analog is terug met een nieuwe thema avond! Het Tilburgse kunst- en muziekcollectief neemt dit maal 'het kwaad’ als thema en werkt dit uit met een reeks optredens, dj's en performances. Uit België is black- metalband Throne te gast, zij spelen Zaterdag 5 januari, 14.00 uur: OJ met Vorstbende speedcore De Vorstbende is J* deren van 8 tot zaterdag van de 1 tige Oblivians achtige rock n roll, om iets leuks te o Echt muziek van de duivel weet je altijd iets wat met wel? Kamloops speelt een speciale heeft. De Vbrstber evil noise set en The Day The Black Metal Died bouwt uit vocals en gitaar een allesverslindende put van dark ambient. Er zijn nachos die je babybloed kunt dippen en er is een Woensdag 9 januari, 20.30 uur: De Wereldband met Keet (reprise) Op woensdag 9 januari staat De Wereldband in het theater van Cul tureel Centrum Jan van Besouw. Het programma Keet is een ijzersterk muziekspektakel door een "wereld" band. Keet is de opvolger van de zeer succesvolle productie Lekker Warm, waarmee de zalen afgelopen seizoen plat gespeeld werden. De zes virtuoze multi-instrumen- talisten van de wereldband maken verrassend geestig muziekcabaret. Hun geniale gekte is zonder meer uniek te noemen. Zij bespelen een onbeschrijfelijk groot aantal instru menten en brengen alle mondiale Woensdag 9 januari, 20.00 uur, Studio: Speelman Speelman - Niet over één spoor Deze twee broers nemen u graag Reinier van 1 mee in hun absurde belevingswereld, silber treden gevuld met een zinderende mengeling 20.30- van fysiek en muzikaal cabaret. Géin- spireerd door hun treinreizen naar Amsterdam, begonnen over het dagelijkse le dingen zijn nu eenmaal vaak te leuk om waar te zijn. Het tweetal maakt de NS onsterfelijk belachelijk en gunt ons een kijkje in hun knotsgekke familiesfeer. Speelman Speelman scoorden een tweede plaats in de finale van het Amsterdams Klein kunst Festival 2005. Het Skomorovsky Orchestra treedt voor de vierde keer op als huisor kest. Samen met harmonieorkest Vlijt en Volharding uit Alphen - - T~ Schroevers, met als soliste Beer, viool, een achttal da de Fontys Dansacademie e” Dansgroep o.l.v. Marieke wordt het een wervelende muzikale happening. Het geheel wordt gere gisseerd door Jessica Willems. De presentatie is in handen van Peter Veltman. Aanvang om 20.15 uur. Dans bestaat al zo lang als de mens er is. Met dans worden feesten gevierd, góden vereerd en laten we gewoon even lekker gaan. Maar zc ook ontwikkeld tot een technisch en artistiek hoogstandje dat in theaters te zien is of soms ook gewoon op straat. Dans bestaat in vele vormen: tl o.l.v. Jos iste Kim de dansers van en een Ierse e Trienekens Zaterdag 5 januari, 20.00 uur: Buro B&B met Zweet (première) Een L'Avventura-productie: twee fietskoeriers bezorgen de meest vreemde pakketten. Dit is hun spe cialiteit. Zonder moeite springen ze over rijdende auto's, beklimmen stei le muren en draaien meervoudige sal to's. Vandaag komt er een lastig pak ket binnen, op de doos staat alleen: pandora, niet openen op. Maar is die verleiding te weerstaan? Zweet is een voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar waarin het publiek wordt mee genomen naar een wereld van dans, video en animatie. Twintig jaar Theater Zaal 16 bestaat in 2008 twin tig jaar. De planning voor een mooi jaar is al in volle gang. "We willen extra aandacht besteden aan het thea ter dit jaar. De bezettingsgraad is met 86 procent bij theatervoorstellingen al erg hoog, maar we willen dit jaar n<w meer", vertelt Van Vugt. "We Jen meer voorstellingen en waar gelijk verbreden. Zo willen we >i iedere zondagmiddag een acti- Dinsdag 8 Schouwburg: Hulst. Olga Z vend Graan Eindelijk weer een nieuwe komedie van Wim T. Schippers. In Wuivend Graan is de begenadigd spreker Hen rik van Woerdekom gevraagd om onder de titel Wat doen-wij ertoe? zijn zienswijze over Goed en Kwaad te etaleren. Voor Hendrik zou dit een avond als zo vele kunnen zijn. Ware het niet dat vanavond al zijn vrouwen in de zaal zitten: zijn moe der, dochter, zijn vrouw en zelfs zijn vriendin. Wat een boeiende lezing had moeten worden, ontaardt in een openbare familieruzie met hilarische en schrijnende ontboezemingen. En u als publiek? U zit er middenin! Wuivend Graan is genomineerd voor de Toneel Publieksprijs. Woensdag 9 januari, 20.15 uur, Schouwburg: Productiehuis Rot terdam - Rembrandts Spiegel Rembrandts Spiegel is een multime diale voorstelling over het leven van Rembrandt van Rijn. De voorstel ling belicht niet alleen zijn leven als kunstenaar, maar benadrukt vooral zijn menselijke kant. De spiegel van Rembrandt reflecteert zijn angst om blind te worden, zijn kwetsbaarheid en bezorgdheid over de vergankelijk heid van het leven. Maar bovenal toont de voorstelling zijn relatie met Reinier van Houdt (foto) en David Kweksilver in het Cenakel de drie belangrijkste vrouwen in zijn leven: Saskia van Uylenburgh, Geer tje Dircks en Hendrikje Stoffels. Barr theatergroep met Het inner lijkste hart Het innerlijkste hart is een voor stelling over een familiegeheim. Het geheim wordt geboren in Rotterdam, 1943. Het is een meisje. Ragnhild Rikkelman opent met het innerlijk ste hart de oude schoenendoos op zolder. In een humoristische maar nietsontziende zoektocht probeert ze Zaall6 heeft het afgelopen jaar mt bezoekers, ruim 24.000, gehad d ooit. Ook waren er meer activiteit dan voorheen, ruim 340. "Daarv waren er 106 theatervoorstellingf Verder werd er een recordom; gedraaid. Er waren nieuwe activit ten zoals het Cultureel Café Cai en er kwamen veel nieuwe klant en sponsoren", vertelt een trotse V Vugt. "Al met al kan ik met gepa: trots zeggen dat het theater dit jt een stukje beter is geworden." De gemeente Tilburg gaf Zaal midden in het jaar nog een niem impuls door 20.000 euro extra st sidie te geven. "Dat is toch ook e stuk de g< gebeuren dat cultui— impuls, kan zorgen", zegt Hij is daarom ook blij van Bavel, beter bekend van het tv-programma Mooi Leeuw, de kans krijgt om Midi-bioscoop om te bouwen tot een middentheater. "Het is fantastisch dat de gemeente opnieuw geld investeert in een mooi project. Er is moed durf voor nodig om Adje een p te geven. Politici doen het toch nooit goed bij veel mensen, maar het Midi- theater is een aanvulling op wat er al is en het is daarom goed dat het er komt. Adje's theater zal geen con currentie zijn, wij zijn veel kleiner. Het rijdt elkaar dus zeker niet in de wielen." Van Vugt ziet wel iets in een samenwerking: "Misschien dat talent zich vanuit ons kan ontwikkelen naar dit theater, we hebben toch ongeveer dezelfde doelgroep. Ik geef in ieder volksdans en theaterdans, simpel en complex, ontroerend en abstract Geniet deze avond van dans in vele verschillende vormen en kijk goed om u heen; eigenlijk is er namelijk we ons soms overal dans. Kijk bijvoorbeeld naar an. Maar ze is de bijna hypnotiserende bewegingen van de handen van een dirigent. Is dat niet gewoon een dans? Of hoe een van Theater Tilburg muzikant zijn instrument bespeelt... terstilburg.nl Telefor of de buurman die zachtjes meedeint Op de eerste zondag van het nieuwe jaar, 6 januari, vindt vanaf 13.30 uur de nieuwjaarsreceptie plaats van de dorpsraad in cultureel centrum De Schalm in Berkel-Enschot. Hierbij wordt het nieuwe jaar om 14.00 uur geopend door het Harmonieorkest van Muziekvereniging Concordia met een nieuwjaarsconcert. Het orkest brengt rock- en popnum- mers uit de jaren ’80 en ’90 ten gehore. Nummers uit de top-2000 zijn omgezet voor blaasmuziek. Aansluitend aan dit concert vindt de receptie plaats in de foyer van De Schalm. Na de receptie begint om 15.45 uur het Driekoningenzin gen voor het goede doel. Er wordt gezongen voor Villa Pardoes. viteit hebben. Het Cultureel Café zal weer plaatsvinden en elke woensdag middag willen we een voorstelling alleen voor de allerkleinsten. In het pinksterweekend wordt hier Carré Vol Koren gehouden, waar verschei dene (Tilburgse) koren de 'strijd' met elkaar .aan zullen gaan. Zij komen uit verschillende disciplines en het is vooral bedoeld als leuke uitwisseling en als ontmoetingsmogelijkheid. Ook krijgen we een musical parade, waar basisschool leerlingen zelf een musi cal in elkaar kunnen zetten." Het Cultureel Café Carré werd dit jaar voor het eerst gehouden. Het was volgens Van Vugt gelijk een succes. "Het was een experiment dat we vóór de zomer drie keer hebben uitgepro beerd. In Tilburg gebeurt heel veel op cultureel niveau en daar wilden we op inspelen. Frank van Pamelen, nog vóór hij stadsdichter werd, en journa list Twan van Corven van Trouw heb ben we gevraagd om mee te helpen. Daarmee hebben we meteen een paar kanjers binnengehaald. Samen heb ben we de formule vormgegeven en een tijd vastgesteld die niet voor de hand lag, maar daarmee rees meteen de vraag: komt er publiek op zondag tussen 12 en 2?" bekent Van Vugt. "Getuige het aantal bezoekers zijn movka. Zijn we zeer content. De formule sloeg is rechtgeaar aan. Né de zomer zijn we ermee mooie Olga doorgegaan. In hét najaar konden we komen de teg dicht aansluiten bij de actualiteit. De twee vrienden scherp gasten zijn snel bereid om te komen. Olga kiest uiteindelijk Per editie komen gelukkig ook veel dat materiële zekerh?- nieuwe mensen. Het wordt sowieso waarin de grote pass met succes vervolgd." Oblomov is een zoekt "Het zit hier vol kunstenaars, maar dit verloren paradijs. Emot stukje Tilburg is relatief onbekend", barstingen monden uit vertelt Van Vugt. "Oudere mensen blues. Deze ode aan leven, kennen dit nog wel als het oude luiheid wordt live begeleid 1 ziekenhuis, maar er gebeurt hier zo veel. We zijn aan het kijken naar de mogelijkheid om te fuseren met onze buren, De Muze. We hebben veel gemeen, zouden veel samen kunnen doen. We willen Carré als belang rijk deel van het Veemarktkwartier maken en samen kunnen we daarvoor zorgen." Op zaterdagavond 5 januari vindt in de Concertzaal van Tilburg in het kader van de serie Verrassende Ontmoetingen het inmiddels tradi tionele Nieuwjaarsconcert plaats. We gooien de stoelen aan de kant en de benen in de lucht, want dit jaar is het thema: Dansen Gebla zen! Van een oer-Hollandse klom pendans tot ver over de grenzen in Japan. Het wordt een avond vol verrassingen. Drie groepen Driekoningen-zangers van het Tilburgs Byzantijns Koor trekken aanstaande zondag, 6 januari, Vrijdag 4 januari, 20.00 uur: Obi- langs diverse adressen in Tilburg en tuary, Holy Moses en Avatar omstreken. Ze zingen voor een bijdra- De reünie van deathmetallegende snfonds, Obituary leverde niet alleen zweetop- 1 worden wekkende shows en het brute klasse 19.00 album 'Frozen In Time' op maar het in het lijkt erop dat we van John Tardy en co nog niet meer af zijn. En dat is alleen maar goed nieuws. Nog beter nieuws is dat de band aan een nieuw album In bibliotheek 't Sant aan de Benelux- laan is van maandag 7 tot eri met don derdag 31 januari een expositie te zien met de originele tekeningen uit de Tilburgse Prentenbuukskes van Cees Robben. Hij tekende 35 jaar lang de 'Prent van de week' in het toenmalige weekblad 'Rooms leven/kerknieuws’ met een onderschrift in de streektaal. Nu zijn de originele tekeningen te c< zien uit de Tilburgse Prentenbuukskes - vanaf ongeveer 1950. Gedurende de Big Bar looptijd van de expositie zijn de acht Wegens groot succes terug in de boekjes en wenskaarten met prenten agenda voor januari 2008! Dit fees- ook te koop bij bibliotheek't Sant. De telijke Nieuwjaarsconcert is een tentoonstelling is te bekijken tijdens spannende flirt tussen het Magogo de openingstijden van de bibliotheek. Kamerorkest en de Tilburg Big Band. Speciaal voor deze avond zijn er composities gemaakt voor strijkor kest èn big band. Uiteraard ontbreken bestaande toppers uit het rijke Big Band repertoire niet. Na afloop hef- ’7 op een mooie melodie... Na afloop van het concert is er gele genheid om het glas te heffen op het nieuwe jaar tijdens de nieuwjaars borrel. Het Skomorovsky tra zorgt ook hier voor de 1 omlijsting. Kaarten zijn te koop aan de k 'T’*- -ater Tilburg of via www.t Bonische r kan ook, via 013-5432220. Reir Slibt Houdt en David Kwek- 1 dinsdag 8 januari vanaf 20.30 uur op in het Cenakel aan het Cenakel 1. Zij spelen Nederlandse en Russische muziek voor (bas)klarinet piano. Reinier van Houdt stil de piano aan de Liszt-Academie loedapest en aan het Konink- Conservatorium in Den Haag, afgelopen jaren trad hij veelvul- op met muziek van Bach tot de Vrijdag 4 januari, 20.15 uur, Schouwburg: Het Zuidelijk Toneel - Oblomov (Kroetz) Ilja Oblomov is de vleesgeworden nietsnut. Hij fantaseert onophoude lijk over zijn eigen landgoed: Oblo- .1— Duitse jeugdvriend Stolz saard en principieel, Als de 'ga ten tonele verschijnt, tegenstellingen tussen de iden scherp aan het licht. ■~**;-Jffijk voor een leven t>iv zeerheid biedt, maar passie ontbreekt, ia u.u zwktocht naar het J»- c~otionele uit- uo^uiigen monden uit in epische blues. Deze ode aan leven, liefde en luiheid wordt live begeleid door Carle Alphenaar op cello en Guy Clemens op piano. In januari is hij een jaar verbonden geval als directeur aan theater Zaal 16, in college het Carré. Hans van Vugt zit nog hij dat het steeds barstensvol energie. "Het heeft bij de 1 gaat een stuk beter met theater op dit momei Zaal 16. Voor mijn komst ging het Tilburg. "Het een stuk minder florissant, het the- gegroeid dat ater had een defensieve overlevings- onze strategie, ik benader het juist van maal de andere kant." ;ving. ikkelij het gemeent bereid is om te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7