Open Nederlands Kampioenschap Kunstrijden 2008 ll fli iSontour stand yaken Vakantiebeurs Midden-Brabant s ifres I Wandelroutenetwerk Moergestel Jonker maakt seizoen af als trainer Bollywood- en buikdansen bij dansschool Victoria tie op: Goede voornemens open week bij Multifit ARI 2008 - PAGINA 16 DETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 JANUARI 2008-PAGINA 17 o o o o. gratis itvangt J. v.d. Hooff 1191, HED ner Na uit 3 in 6350 4265 423 o; o o o o o o o o o Sar Sar Iburg 20-25? FOTO: TEUNIS VERSLUIS NL CVA en Bisk fuseren Tel: 013-543 45 72 J. v.d. Hooff tag ichting.nl i van zijn lenstichting rland FOTOBURO TOIN DAMEN DAMHOEKJE senen SPORT KORT 5368805 >r aminen enen en iderland: nu leet doelen. 1 ketestje. Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg www.contourtilburg.nl - info0contourtilburg.nl r zoekt uctopvoe- maar is er tullen in _e Stap- Nederlandse Kampi- ien worden verreden. i. Buikdansen d om haar schoonhei [.Victoria Een Nederlands meisje van 14 jaar vindt het moeilijk om contacten te leggen. Wil jij haar daarbij helpen? Volleybc, Volleybalclub v op zondag 6 jai topvolleybaltoer toernooi speler van de verenij ter voorberei de comp damestes c~*elt tej Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor onder andere: Home-Start Een gezin met twee jonge kinderen van 4 en 5 jaar iemand met een luisterend oor die het gezin helpt met o dingstips. Het gezin heeft al ondersteuning gehad, maai nog niet helemaal klaar voor om het alleen te doen. ipauto's ijwaring uoor vrijwilligerswerk en informele zorg Coaches4Juniors Een Afrikaanse 11-jarige jongen, die het thuis niet gemakkelijk heeft, zoekt een maatje om op woensdag middag leuke dingen mee te ondernemen. Danny Staal, 1291 het Noorden, Groningen Informele Zorg sen thuis. Mensen die extra h of gewoon goed kunnen gebrui Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl Graadmeter Afgezien van internationale wedstrij den is het Open Nederlands Kampi oenschap Kunstrijden het belangrijk- Wij wensen u een gelukkig en gezond vrijwilligersjaar! pte. E verhaal door barentaai, i gezichtsuit- ~en. Bol dansen over facet- van het i. Cursis- leren door del van vloeiende en subtiele bewe gingen zich mooi en graci- van 13.00 tot 18.00 uur en er wordt gespeeld in sporthal De Dongewijk in Tilburg. 59u„ onjo w Van Empel Na de nipte 5-4 nederlaag van vori ge week tegen Haans wist W Van Empel zich dit weekend te revanche ren. Tegen VV Van Gorkum wist zij met 10-7 te winnen. Met Jack Deliën als sluitpost en een solide verdedi- gingsblok bestaande uit Benny Der- kinderen, Rinus van Empel en Jelle Zoontjens werd het voor de spitsen van Van Empel ook makkelijker. Bart Deliën werd daarbij topscorer, maar ook de verrichtingen van Jan van den Dries dienen niet onopge merkt te blijven. Volgende week speelt VV Van Empel om 17.00 uur in 't Ruiven in Berkel-Enschot tegen Deezo. site ww\ denbrabant.r mers vbaltoernooi Sarto uO VC Sarto organiseert januari haar jaarlijkse _„emooi. Tijdens dit -'en de 3 hoogste teams eniging oefenwedstrijden siding op de 2e helft van ipetitie. Zowel het le als 2e earn en het le heren team speelt tegen aansprekende tegenstan ders uit de regio. Het toernooi duurt Datje in dammen ook een goede leer meester nodig hebt moge duidelijk zijn. Tegen de computer speelde wit hier 34-30 en dreigt met de opsluiting 30-25 (zie aansluitingsidentiteit met vorig diagram, nadelige opsluiting) zwart dacht normaal 20-25 te kun nen spelen doch wit counterde met 24-201! (nee, deze kende ik ook nog niet) 20x38. Anton won de finale van Wim Brem- mer uit Den Haag na in de normale partij met de hakken over de sloot weggekomen te zijn. Kortom, Wim excelleerde qua partijopzet en in mee- dere partijen verzandde hij in de ver zilvering in het eindspel. In de volgende rubriek krijgt u infor matie over de Boomtak, een dam vereniging in Tilburg voor geestelijk gehandicapte kinderen, waar onder begeleiding van geoefende dammers gespeeld wordt. Een heel gelukkig Nieuwjaar toegewenst door [BEDEKKINGEN1 ISOLATIES K DAKDEKKERSBEDRUF “dekking voor minder 'anaf 15euro/m2 1 10 jaar garantie, renovatie, onderhoud, s. 25 jaar ervaring. «inspectie - advies - te - 24 uurs service. J 492-362663 30652249 Multifit-pasje kunt u gratis gebruik maken van fitness, groepslessen, kinderopvang, sportspreekuur en sportsauna's van alle drie de cen tra, zwembad met whirlpool en stoombad in Multifit Hilvarenbeek én de all weather tennisbanen van Multifit Dongen. Om uw goede voornemens om te zetten in echte daden heeft Multi fit van 7 t/m 13 januari de goede voornemens open-week, met 10% korting voor Thebe-leden, geen inschrijfgeld t.w.v. 60 euro, afval- lën met het succesvolle afslankpro- gramma Diplan van 149,50 voor 99 euro en gratis deelname aan fitness en groepslessen met iedere dag niet te versmaden thema's. Kijk op www.multifit.nl voor de invulling per centrum. Zie ook de advertentie elders in dit blad. wat je leuk vindt. Zo kun je naast de uitgebreide fitnessactiviteiten gratis gebruik maken van de bui tentennisbanen in Multifit Dongen en van de uitgebreide saunafaci- liteiten van Multifit Hilvarenbeek (sauna's, zwembad, whirlpool en stoombad). Voor een blijvende deelname moe ten de programma's ook fysiek verantwoord zijn. Blessures zijn -i Multifit worden verzorgd door a docenten en heeft ieder Multifitcentrum een eigen fysiotherapiepraktijk, waar leden gratis terecht kunnen voor vragen of klachten in relatie tot verant woord sporten. Voor een blijvende deelname moeten de programma’s verder uitdagend zijn. Multifit stelt haar deelnemers telkens nieuwe Victoria is een Russische danseres, choreografe regisseuse, die al 20 jaar in het dans- vak zit. Ze kwam in 1990 naar Nederland voor een dansshow in pret park De Efteling. In 2004 ver zorgde ze een slangenshow b het concert van Tiësto in het Gelredome. Victoria gaf jaren Boll wood- en buikdansles aan de Tilburgse Dans- en Muziekschool. Verder is ze gastdocente aan de Fontys Dansacade- mie. Bollywooddansen is filmdansen uit India. Oorspronkelijk is deze dans echter afkomstig uit Egypte. Een danseres vertelt een verhaal door middel van gebarentaal, stam pen en drukkinger lywooddai gaat alle ten leven, ten Ier» middel Wie graag wil leren Bollywood- of buikdansen, kan daarvoor terecht bij dansschool Victoria. Elke maandagavond van 17.30 tot 21.00 uur geeft zij les in het gebouw van de Stichting Welzijn Surinamers Tilburg gestraat 13 in Tilbur zaterdag 5 en zondag 6 januari zul I Bpegoorweg 3 de Open N oenschappen Kunstrijdt Centrum voor Amateurkunst Noord- Brabant (CVA) en Brabants instituut voor school en kunst (Bisk) gaan op 1 juli volgend jaar fuseren. In een op woensdag 12 december ondertekend convenant leggen het CVA en het Bisk dit voornemen vast. In opdracht van de provincie Noord-Brabant onder bet zochten beide provinciale ondersteu- vijk ningsinstellingen op het terrein van de amateurkunst en kunsteducatie de mogelijkheden tot fusie. T.Z.V.B. Vrijdag 4 januari: Studentensport hal zaal 2: 19.00u„ AVL-A&P-Ab- Decoratie/Conjo 3; 19.53u„ om Deo Volente 2-Goudsmid Marco Mathieu; 20.46u., SW Merlijn 3-Tom Deo Volente 3; 21.39u„ arpe Diem-GW '80 4/ADG. Overlaat: 19.00u„ Luthing Lease en assurantiën-Kaats- heuvel 2; 20.00u., Schuivers-UVO '94 2/Crystal Mountain. De Werft: 19.00u., Maximillian-Café de Voor tuin; 19.53u., Kaatsheuvel 1-Paij- mans/Concordia; 20.46u., Kaatsheu vel 3-Meli Boys 3; 21.39u., Koos van Straaten-FEK Metaal. De Wetering: 19.00u„ Jack van Lier Assurantiën- De BoekanierAt Boerke; 19.53u., Bozon-zw Toro; 20.46u., van Ven- rooij Interieurbouw 2/IT Support- Lupker Bouckaert Peeters Makelaar dij; 21.39u„ CAB/ORIM-HvB/Café de Roemer 2. De Drieburcht: 19.15u., Meli Boys 4-De Wit 2; 20.08u„ Meli Boys 2-Voegersbedrijf H. van Esch; 21.01u., Ton Smeulders 1-Meli Boys 1; 21.54u., Ton Smeulders 2-zvv Lemmens. De Blaak: 19.00u., JMT- Willem II heeft in de afgelopen weken een aantal trainers benaderd om de vacature van trainer-coach bij de Tricolores in te vullen. Om uiteen lopende redenen is de club niet tot overeenstemming gekomen met één van deze trainers. Bestuur en spelers rijn tevreden over de werkwijze van Andries Jonker en hebben er bij hem op aangedrongen de trainersftinctie tot het einde van het lopende seizoen te combineren met de functie van Bij de start doe je een inta- Deze zegt hoe je er con ditioneel voorstaat. De uitdaging is om deze beginscore te verbete ren. Multifit organiseert daarom iedere 1ste week van de maand een testweek, waaraan je gratis kunt meedoen. Voor een blijvende deelname moe ten de programma's bovendien dicht bij huis of kantoor gevolgd kunnen worden. Multifit heeft fit nesscentra in Tilburg (Reeshof), Dongen en Hilvarenbeek. Met een een cheque van ruim 6000 euro in ontvangst nemen. Dat was de opbrengst van de reisveiling. Zes reizen werden verkocht 'vanaf 1 euro'. De gelukkige winnaars konden voordelig op reis en Villa Pardoes was erg blij met de hoge opbrengst. Vandaar dat Pardoes dit jaar zelf de veiling komt openen. De beurs is voor iedereen toegan kelijk. De entree bedraagt twee euro voor houders van een Disma Paspoort. Dit is ter plaatse gratis aan te vragen. Bovendien ontvangt iedere bezoeker een gratis consumptie. Op de web site www.vakantiebeursmid- ,nl worden de deelne- vermeld met hun speciale (beurs)acties. Ook het programma van de presentatiezalen staat op deze site, zodra dit bekend is. En natuurlijk vindt u .er de reizen waarop u kunt bieden voor de reis veiling voor Villa Pardoes. ste evenement in deze schaatsdisci- pline in Nederland. Sportief gezien is dit evenement vooral een graadmeter voor de mate waarin de Nederlandse rijders en rijdsters de sinds enkele jaren verbeterde trainingsfaciliteiten hebben kunnen benutten. Er zijn ook deelnemers van de Brabantse kunst- rijverenigingen actief tijdens het eve nement. Naast de onderdelen solorijden en paarrijden, zal door teams gestreden worden om de titel Nederlands Kam pioen Synchroonschaatsen in de cate- die gorieën senior, junior en novice. In Hij deze discipline worden kuren gereden op muziek waar, naast sprongen en pirouetten ook vaak moeilijke chore ografische patronen en intersecties op ling voor 1 het ijs worden gevormd. Voor mij, Afvallen, meer bewegen en stop pen met roken is de top 3 van goede voornemens voor 2008 bij de Nederlanders. Voor de realisa tie van goede voornemens moet het alternatief volgens sommige deskundigen leuk, verantwoord, uitdagend en dicht bij huis of kan toor zijn. Voor een blijvende deelname moe ten de programma's op de eerste plaats leuk zijn. Multifit heeft een uitgebreid programma-aanbod, waardoor er altijd wel iets bij zit technisch directeur. Om Jonker te ondersteunen wordt de technische staf op korte termijn versterkt met een hoofd scouting en een assistent voor het le elftal. Edwin Hermans, de huidige assistent, functioneert naar tevredenheid maar beschikt nog niet over de vereiste papieren. Hij blijft wel betrokken bij het eerste elftal. Vandaag, donderdag 3 januari, reist de selectie van Willem II af naar Deze worden georganiseerd door het Gewest Noord De belangstelling van het Tilburgse Brabant-Limburg-Zeeland en geheel verzorgd door gemeentebestuur voor het evenement de Tilburgse Kunstrij Vereniging (T.K.V.) onder auspi- is dermate groot, dat op vrijdagavond ciën van de KNSB. 4 januari om 19.00 uur de officiële loting zal plaatsvinden in het stad huis, met medewerking van de sport wethouder Jan Hamming. Deze zal ook op zondagavond aanwezig zijn tijdens de prijsuitreiking. Tijdens deze kampioenschappen zul len de rijders en rijdsters strijden om de kampioenstitels in de klassen dames en heren solo, paarrijden en synchroonschaatsen. Het evenement geldt tevens als kwalificatie bij de dames voor deelname aan de wereld kampioenschappen kunstrijden solo bij de junioren, die in het laatste weekend van februari gehouden wor den in Bulgarije. Hiervoor is één ticket te verdienen. De drie beste dames en heren in iedere categorie plaatsen zich voor deelname aan de grote Internationale Challenge Cup te Den Haag in maart 2008. UVO '94 1/Minos Pallas; 19.53u„ SVH/TNC 1 -Drankhandel Albert Schuermans; 20.46u., Joris Sports- TFC/Media Company 1; 21.39-:, SVH/TNC 3-AB-Decoratie/Conjo 2. Stadssporthal veld 1: 19.00u„ KDV Dino-GW '80 5/W. Mallens; 19.53u., Van Dijk Systeemplafonds- Van Marwijk 3/www. de Voorde- lengids.nl; 20.46u., Munnikenheide College-Schik; 21.39u„ De Stip-ZL Hart/Beatrix College. Stadssporthal veld 2:19.00u., Reja Sport-zw 2003/ KBT; 19.53u„ (Test La Gilze-Kaats- heuvel 4; 20.46u„ Helma-VOP 4; 21.39u., Re-Issue/Brix Communica- tie-Exe. Stassporthal veld 3: 19.00u., EfGee-Verdi Boys/Burgers Vloeren; 19.53u.,Van Marwijk 4-van Hoesel; 20.46u., Van Pruijssen-Harrie Broe ken; 21.39u., AB-Decoratie/Conjo 1-zvv TCG. Maandag 7 januari: Zidewinde: 20.30u., Zidewinde-VOP 3 At Kar- rewiel. De Slagen: 21.00u., VOP 1/Havelaarbouw-TSVV Merlijn 1; 22.00u„ VOP 4-Munnikenheide Col lege. De Blaak: 19.00u„ GW '80 5/W. Mallens-Jack van Lier Assu rantiën; 20.00u., GW '80 1/Open- haarden Specialist-Zwaf/Café de Buurvrouw. Reeshof: 21.15u., Jon- kergouw/Pitoog-Leduc autoschade 2; 22.15u„ ZVR-zvv L&M. Dongewijk: 20.30u„ Selectie TZVB; 21,30u„ Red Stars 2-zvv de Wit 1. Ons Vios Tijdens een nieuwjaarsreceptie fêteerde het bestuur van Ons Vios vier jubilarissen: André Snoeren (50 jaar lid), Edwin van lersel (25 jaar lid), Dimitri Nuijten (25 jaar lid) en Dimitri van der Meijs (25 jaar lid). Door de leden werd Ad Kleijn uitgeroepen tot clubman van het jaar 2007. Ria van der Heide werd door het bestuur benoemd tot clubvrouw van het jaar 2007. Ons Vios was en is in 2007 en 2008 gastheer voor de BVO Willem n, de jeugdopleiding van Willem II, de Stichting Topsport opleiding en de voetbalkanjers, kinderen met ADHD en in 2008 ook voor de Stichting War Child. Portugal voor een trainingskamp van zes dagen om zich voor te bereiden op het tweede deel van de competi tie. Naast de reeds gecontracteerde Braziliaan Leonardo Veloso, gaan in ieder geval op stage mee de van de Zweedse kampioen IFK Göteborg afkomstige spits, George Mourad (25) en de 24-jarige Hongaarse mid denvelder Arpad Majoros, afkomstig van het in de hoogste divisie uitko mende Zalaegerszegi TE. het Land van de Hilver (waarbin nen Moergestel valt) zandpaden en zandwegen heeft geïnventariseerd. In een later stadium komt ook b“ grondgebied van de kern Oisterwi,., aan de orde. Dit gebied ligt in Het Groene Woud. zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij men hulp hard nodig hebben G-voetbal S.v.S.S.S. Voetbalvereniging S.v.S.S.S. uit Udenhout wil gaan starten met G- voetbal, voetbal voor mensen met een beperking. Om de interesse te stimuleren, organiseert S.v.S.S.S. in samenwerking met het "Steunpunt Aangepast Sporten" van het Sportbe- drijf Tilburg op woensdag 16 januari een eerste bijeenkomst in de kantine van de vereniging op Sportpark Zes hoeven aan de Sportlaan in Uden hout. Op deze avond kunt u terecht met al uw vragen en krijgt u informa tie over het opstarten van het G-voet- bal binnen deze vereniging. Aanvang om 19.00 uur. In eerste instantie wordt algemene informatie verstrekt tot 20.00 uur. Om 20.15 uur gaat de vergadering verder met degenen, die daadwerkelijk een rol binnen het G- voetbal willen gaan spelen. Heeft u interesse, neem dan contact op met Wil van lersel, tel.06-23802138 of e-mail van.iersel@home.nl Op zondag 23 december werd het NK Rapid in het Nationaal Denksportcen trum in Utrecht afgewerkt. Winnaar werd wederom Anton van Berkel, nu van twee verenigingen lid is. Hij komt uit voor Van Stigt Thans u Schiedam en speelt voor TDV mee l de Brabantse Hoofdklasse, nu met 6- tallen vanwege de tanende belangstel- -het dammen in Brabant. het ijs worden gevormd. Voor mij, 68 jaar inmiddels, was de Op vrijdag 4 januari van 09.30 tot derde plaats weggelegd wat voor een 16.00 uur zijn de trainingen voor het ieder een complete verra_~-T~ Open Nederlands Kampioenschap de le ronde no. 3 1 Kunstrijden 2008. Zaterdag 5 janu- Jan i ari zijn er wedstrijden van 09.15- 16.45 uur met de officiële opening om 09.10 uur. Zondag 6 januari duren de wedstrijden van 10.30-18.45 uur, met aansluitend de Ceremonie Pro tocollair. Informatie, inspiratie en ook voor al een gezellig uitje voor het hele gezin. Dat wil Reisburo Disma de bezoekers bieden op de 7e Vakan tiebeurs Midden-Brabant op zon dag 6 januari van 10.00 tot 17.00 uur in het Willem II Stadion in Tilburg. Interessant? presentaties, ruim dertig aanwezige touropera tors, een kidsclub en een veiling voor het goede doel zijn hiervoor de ingrediënten. Op twee verdiepingen staan zo'n dertig stands met gidsen en infor matie van verschillende touropera tors en de meest uitlopende vakantiebestemmingen. Een aan tal bestemmingen wordt uitvoerig gepresenteerd in één van de presen tatiezalen. De kleinste bezoekers zullen zich uitstekend vermaken in de speciale Holland International Barkie Kidsclub. waar zij kunnen worden geschminkt of leuke spel letjes spelen met Barkie. Vorig jaar mocht Villa Pardoes amenspraak amenspraak zoekt een vrijwilliger die begeleiding willen bieden bij het beter leren spreken van de Nederlandse taal aan: Een Irakese vrouw woonachtig in het Wandelbos (40 jaar) Deze vrouw woont tien jaar in Nederland. Ze heeft Nederlandse les gehad en beheerst het Nederlands in beperkte mate. Zij wil graag een vrijwilliger die haar helpt bij het praten, schrijven en het volgen van het laatste nieuws. Ze is bang om fouten te maken. Ze heeft een voorkeur voor een vrouw. De locatie en de tijd is in onder ling overleg te bepalen. ete verrassing was. In 3 Jos Stokkel-no. 13 v.d. Hooff werd GMI Jos Stok- kel gevloerd in de barrage, na eerst een schijf veroverd te hebben met compensatie voor mij waarna ik ala Maarten Nas-Alexander Schwarzman (ééns 2-0) de korte vleugel van Jos onder druk zette en nog won ook. In bovenstaand diagram wat door mijn medereiziger gewaardeerd werd, reden waarom ik het u niet wil ont houden, was door mij een schijf geof ferd met 23-19 en daarna 40-35. Als u goed kijkt ziet u dat dit virtuele schijfwinst is. In deze stand moest Danny dan ook offeren met 27-22 16x18 26-21 28-32 (taktisch tevens, omdat Danny niet zoveel tijd meer had) 30-35 39-34 15-20 nu kwam het 2e offer (even berekenen natuurlijk) 19-14 20x9 18-22 en nu ontdekte Danny tegen wie hij speelde 42-38 29-23 en wederom oppositie 39-33 28x39 38-32 39-44 32-28 (een opmerkelijk zet, 32-27 geeft nog een beetje kansen) en i het 3e offer 34-30 35x24 en comple perplex stopt Danny maar na 44-50 daar plakken met 25-20 ook niet lukt. I In navolging van de gemeente Oir- I schot wordt ook in de gemeente Oisterwijk een wandelroutenetwerk gerealiseerd. Dit gebeurt in de kern Moergestel. Het wandelroutenetwerk is een initiatief van de werkgroep Zandpaden, die in het gebied van eus te voelen. Buikdansen draait om de vrouw, om haar schoonheid en sensualiteit.Victoria geeft ook de combinatie van buikdansen en Bollywooddansen, waardoor het verhaal, de emotie en techniek van allebei de dansen nog sterker naar voren komen en uniek worden. Iedereen is welkom om een keer te komen kijken tijdens een les. Bel voor meer informatie 0416-28 16 af kijk op www. victoria-exoti- schedans.nl. jvende deelname i „ramm J zijn, immers funest. Bij alle programma's gediplomeerde ieder Multifitce en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 17