1) 10 januari lei en Cursussen MAU Oudei Plastisch handchirurgen De Zevende Hemel op in en handtherapeuten landgoed Haarendael werken samen Vaste planten in de winter en Slll? j Cursussen Opleidi Zoekt u een groter lichtpunt Si<^)’Sr>B^vwiiS Nieuwe manier van werven SZi. het wat donkerder groen, maar er xX«'e te. pleegouders afhankelijk van de cultivar, blauw, O DE TILBURGSE KOERIER DE TILBURGSI AAA Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg 5000 rg, ond Pl Cursusaankondigingen van de Kompaan is op zoek naar nieuwe pleeggezinnen. die 'at la ■leniur omiur agenda januari Bestemmingsplannen CI Inloopochtend slechthorenden Actualisering van bestemmingsplannen ADVERTEREN? Geef dan nu uw advertentie op: E-mail naar advertentie@tilburgsekoerier.nl of bel 013-5368805 1 pers. 30 Tijden zijn in overleg. Info: Martine Moulart 06-13029192 en www.natuurlijkritme.com Goir 19.3v-. Voor r of 06-1 btw. literlijk i uur in zlan kar. oek in te ste is lawaai, spoot Indien uit dit geluidsniveau 1 vaarde zoals voerd. van vast._ Geactuali. den nr~— jsplannen. jen door Informatica bij het Cursushuis -i 2008 4 Rijen ante.nl Leer uw vakantietaal bij het Cursushuis manier van wer- van de provincie hiervan is om elpen die wachten Adressen, openingstijden: zie colofon. Meer informatie bestemmingsplannen: www.tilburg.nl. geen jonge scl digen). Plant o planten zo dat zi tegen uitdrogende Charlotte Stoops op telefoonnummer 013- 542 81 44 of Willem Zwama op telefoonnum mer 013-542 97 86. ■vorderden Itijd direct ilt u meer drie-daagse cursus edelsmeden 13-20-27 januari (3 zondagen) v info; bel 013-5438806 of kijk www.josemiekesegers.nl onder wc shops ook voor de planning voor ri t/m april. Edelsmeden) Jose- Segers Piusstraat 12 Tilburg DONDERDAG 3 JANUARI 2008 - PAGINA 12 etsen 20 januari 2008 In atelier van kun stenaar Twan Hendriks Info:www. kunstwan.nl 013-4630337 Journalistiek schrijven bij het Cursushuis In ieder van ons schuilt een jour nalist, maar hoe schrijf je helder en duidelijk? Meer info; www.biblio- theekmb.nl/Cursushuis, aanmelding: cursushuis@bibliotheekmb.nl of 013- 4648570. buikdansen zó leuk, zó gezond, ook in 2008! www.dewereldisbeweging.com De meeste vaste planten zorgen zelf voor hun bescherming in de win ter door hun doorlevende wortel- kluit te overdekken met een massa afstervende stengels en bladeren. Maar er zijn ook groenblijvende vaste planten en zelfs vaste planten die 's winters bloeien. Ook met vaste planten valt er 's winters van alles te genieten. vragen zijn z zelf en unive bindt, is in hun leven, gezamenlr sprong en leven om 1 halen uit Denieus hos Heilige mi De repetit een voort mis in he koor eens Vaak is d ochtend, zondagen Alle leden den gekle Net als tij begeleidir koor staat Naast de zangkoor dens bijz Elke vrijda 16.30 uur dertiende centrum h kant van 1 dames en Laar hun n "We zinge ke muziek schoollied] sopraan 1 (86). "Zelf siek, bijvo Maar dat i hier eigenl Tosca zit i Het Laar, spannend, de familie, ger en ooi Ik zou hel willen mist Ook voor Z tenor zingl een welko er nu een in het zort zong ik bij mooi dat d wezig is. I club", vine dat hij rela koordlid ze schoolliedj te zingen.1 zijn deze ze iederee of haar je repertoire i leden van de dirigent In de kapel de bekende Copal een kersts zéér verrassend 1 J terrein vindt het publi de kerststal. Maar het kans een peloton Romeinse sc drie koningen of een schaa] te ontmoeten. Koren en Op grond van artikel 33 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt binnen de ge meente Tilburg gewerkt aan het actualiseren van bestemmingsplannen. Bij het actualise ren van bestemmingsplannen gaat het met name om (hernieuwde) regelingen voor de bestaande bebouwing en het implementeren pilates bij natuurlijk ritme In januari starten de 10-delige cursus sen Pilates. Natuurlijk ritme benadert mensen in hun totaliteit en wil hen hun eigen balans laten vinden om zo weer in hun kracht te daaruit hun leven te le nieken zijn door iedereen tr ongeacht leeftijd en fysiek Deelnemers van 1 tot 4. P van Haarendael vertelt verhalenvertelster Len tverhaal met een wel tintje. Buiten op het tige lt ;t publiek natuurlijk endae loopt ook de - soldaten, raapherder i muziek- komen en van leven. De tech- i zijn door iedereen te gebruiken atelier ieder-een= ongeacht leeftijd en fysieke conditie. Deelnemers van 1 tot 4. Prijzen bij 3 temr nieken. Tel 06-51166194 U bent van ?0€' Tl06? harte welkom. Marjo. Het oudst de meest zangeress Het Laar jong. Opti trum Het ze zijn ooi een huwt nismis. Mé hebben de schap zei gezellige c De Senic eenmaal De Tilbui Redactie Verheijer Flipse-Ti Petra Ja redactei Loes Me Struijk-B Redactie Stichting Vincentii Tilburg; Kopij ka naar. Se Twern, F Tilburg; twern.nl. Kopijslu even we Heikant 2007 Het plangebied van bestemr kant 2007’ is gelegen tussen kanaal, de Stokhasselt'- vard en het buitengebit gelden momenteel zes uit 1970. Al deze door één nieuw be 2007’. Het voorontwer ‘Heikant met 30 s. het kader termijn is Deze insr ven om etsen 20 januari 2008. In atelier van kun stenaar Twan Hendriks Info:www. kunstwan.nl 013-4630337 dans jezelf vrij!!! Zin in dans??? Op 10 januari draai ik een ‘wave’ van de vijf ritmes) in het spiritueel cafe. Op 11 januari begint een verdiepingscursus op basis van de vijf ritmes, de chakra’s en de elemen ten. Op 18 januari geef ik een ken- nismakingsworkshop in wijkcentrum Theresia. Meer info: Marjelle tel. 0135357603/www.dansjezelfvrij.nl De organisatie zoekt verder naar (medewerkers van) bedrijven, ver- Draba, enigingen, scholen en dergelijke die rillende kunnen helpen bij het vinden van 1. pleeggezinnen. Zij kunnen bijdragen door informatie over pleegzorg onder de aandacht te brengen bij andere medewerkers, bezoekers en mensen uit het eigen netwerk. Daarnaast kun nen organisaties helpen door bijvoor beeld een artikel in het personeelsblad of de nieuwsbrief te plaatsen, folders ium neer te leggen op centrale punten of lyl- informatie op internet of intranet te plaatsen. Belangstellenden hebben de mogelijkheid in een gesprek met een adviseur van Pleegzorg bepalen of het pleegouderschap iets voor hen kan zijn. Deze nieuwe i ven is een initiatief Noord Brabant. Doel meer kinderen te help< op een pleeggezin. Pleegzorg kent verschillende vormen. ^3 kan elke pleegouder een vorm niezen die past bij de eigen omstan digheden en voorkeuren. Er is kortdu rende opvang en crisisopvang waarbij een kind enkele weken tot een jaar in een pleeggezin woont. Pleegzorg voor Onder de titel De Zevende Hemel wordt het traditionele Haarense kerstevenement dit jaar georgani seerd op het landgoed van Haar endael. Het landgoed is één van de locaties van Cello, een instelling voor mensen met een verstandelijke handicap. Op zaterdag 22 decem ber is deze locatie tussen 15.00 en 21.00 uur het decor voor een grote variatie aan kerstactiviteiten. tuingensedschap schoon- e s gaan voeren. Tuinmeu- e rw ~n eve" Weel herstel- m UW leVCIl klussen in rust. Wellicht loopt u ook rond met vra- :rrasje gen als: Leef ik mijn leven of word 1, het ik geleefd? Ben ik gelukkig en wat maakt mij gelukkig? Voel ik me vrij om mezelf te zijn? Wat is de zin van het menselijk bestaan? weg 60 in Tilburg (013-5398021) en de Praktijk voor handtherapie, Valkenierstraat 8b in Helvoirt 13619273). Patiënten kunnen terecht voor alle problemen aan hand en pols, zoals aangeboren afwijkingen, acute letsels als zaag- en snijwonden, pijnlijke cr vastzittende vingers, een krom groei ende hand en/of vingers (onder andere de ziekte van Dupuytren), slijtage- klachten, gewrichtspijn, gevoelsstoor- nissen en/of krachtverlies in hand en onderarm, en second opinion. Door de zeer fijne structuren van de hand vereist behandeling van hand- letsels en handaandoeningen gespe cialiseerde opleiding, kennis en erva- nng. De plastisch handchtrurg is de J r deskundige binnen de chirurgie en de handtherapeut binnen de fysio therapie. De prijs voor plaatsing van een cursus aankondiging wordt als volgt betekend: De kop van maximaal 40 karakters bedraagt 14,50. Voor elke regel (van 35 karakters) méér betaalt u 1,25 extra. Karakters zijn ook: spa ties, punten, komma’s e.d. Het gebruik van het woord cursus /workshop in de kop is niet toegestaan. Een cursusaan- kon-diging is niet hetzelfde als een advertentie en draagt een redactioneel karakter. Dit betekent dat alleen offici ële afkortingen in de Nederlandse taal worden gebruikt. De redactie behoudt altijd het recht tot het aanbrengen van wijzigingen of het weigeren van aangeleverd materiaal. In een cursusaankondiging worden in beginsel geen tussenkoppen geplaatst. Indien men toch tussenkoppen wil, wordt voor elke tussenkop opnieuw 14,50 in rekening gebracht. Alle prijzen zijn exclusief Cursusaankondigingen dienen uit, vrijdag voor plaatsing om 12.00 u ons bezit te zijn. gratis salsa openles bij Salsapicante 7 en 10 januari 2008 19.30-21.00 oirkestraat 80 Tilburg 7 januari 1.30-21.00 Nassaulaan 62-64 I meer info:www.salsapica, -14265158 (na 18.00) Mensen met gehoorproblemen kun nen vrijdag 4 januari van 10.00 tot 11.30 uur terecht in het Rode Kruis gebouw aan de Leonard van Vechel- straat 2 in Tilburg. De vereniging voor slechthorenden staat klaar om vragen te beantwoorden over gehoor problemen, oorsuizen of de ziekte van Ménière. groepen uit Haaren, gospelkoor In Tune uit Amsterdam, Triple X en Two of a Kind zingen het hoogste lied. Er kunnen last minute kerst cadeautjes worden gekocht van vilt, glas en lood, kerstkaarten en sieraden. Allemaal gemaakt in de ateliers van Cello. Schaapherder Rien van Lieverloo geeft, samen met zijn geoefende honden, indrukwek kende demonstraties schaapdrijven. De inwendige mens kan versterkt worden door vele lekkere warme hartige en zoete hapjes. Het plaatje wordt afgemaakt door twee prach- luchtballonnen. Landgoed Haar- vudael is gevestigd aan de Raamse Akkers 15 in Haaren. Aan de bezoe- kers wordt gevraagd zoveel mogelijk aanlei met de fiets te komen; de parkeerge legenheid is beperkt. In korte tijd de eerste zinnen spre ken in een vreemde taal. Daarvoor geeft het Cursushuis vakantiecursus sen Frans, Italiaans en Spaans. Meer info: www.bibliotheekmb.nl/Cursus- huis, aanmelding: cursushuis©bibli- otheekmb.nl of 013-4648570. stgesteld beleid en nieuwe wetgeving, aliseerde bestemmingsplannen bie- uert mogelijkheden voor het uitbreiden van bebouwing en regelen welke functies zijn toegestaan. Daarnaast is het mogelijk om binnen de kaders van het bestemmingsplan sloop en nieuwbouw te plegen. Bij het actu aliseren van bestemmingsplannen worden geen nieuwe ontwil Nieuwe ontwikkelir zelfstandige plan den geregeld, wa de mogelijkheid 1 hierover vindt de vem meentepagina in de TiL Hellebores niger is bekend als de wit bloeiende kerstroos. De bloei periode loopt van januari tot april. Andere soorten Hellebores, die dan nieskruid heten, bloeien wat later, vanaf februari, bijv, het stinkend nieskruid (Hellebores foetidus) met groenwitte bloemen. Heel apart is de manier waarop Hellebores zijn bloe men tegen vorst beschermt. Tijdens vorst wordt tijdelijk het vocht uit de bloemen teruggetrokken. Schoenlap- persplanten (Bergenia) hebben win tergroen blad dat bij veel cultivars roodpaars of roze verkleurt, maar bij ’Silberlicht’ blijft het frisgroen en bij 'Abendglut' wordt het warmbruin. De planten bloeien prachtig met trossen roze, witte of lichtrode bloemen (kan al vanaf januari). Veel wolfsmelk- soorten (Euphorbia) zijn wintergroen en te herkennen aan het witte melk sap dat uit afgesneden stengels vloeit. Een van de mooiste is de amandel- wolfsmelk (Euphorbia amygdaloides 'Pupurea'. Liriope muscari is vorstge- voelig, maar wel groenblijvend. Als u het smalle, grasachtige blad tijdens vorstperiodes wat afdekt, is er geen enkel probleem. De planten bloeien in augustus-september prachtig met lilapaarse, opstaande bloemtros sen Een longkreidsoort, Pulmonaria rebra uit de Balkan, heeft hetzelfde zacht behaarde uiterlijk als andere soorten longkruid, maar het onge vlekte, lichtgroene blad blijft 's win ters aan de planten. 'Redstart' bloeit helderrood in maart-april. Maagden palm (Vinca) is eigenlijk (net als de de rode amaryllis ♦Info White Time Healing, 4 jan. men rea- *Integr. yoga: O. de Bont, ma. 10 uur in -*Qi gong tai chi: di. 20.45-21.45u leer *Druyoga H. Janssens, wo. 9.30 uur *Soc. emot. Weerbaarheid kids, woe. 5- *Info Leergang Ademen, zat. 5 jan. ?t *Klankhealing - ligconcert, 11 jan. ♦Yoga workshop, R. Vennix, 12 jan. ♦Werken met klankschalen, 14 jan. ♦Familieopstellingen, 16 en 30 jan. ♦Start cursus Mindfulness, 17 jan. ♦Start Werken met energie, 18 jan. ♦Lezing Jozef Rulof, 21 jan. 20 uur ♦Worksh.Chin. Natuurfilosofie, 27-1 Kijk voor uitgebreide info op www. de-rode-amaryllis.nl of bel 455 28 19. Leharstraat 120, Tilburg Noord langere tijd is geschikt als mensen een langdurige band willen opbou wen met een pleegkind. Wie een gesprek met een adviseur over pleegzorg wil, kan contact opne men met het secretariaat van Pleeg zorg Kompaan via 013-5309636 of pleegzorg@stichtingkompaan.nl. Ook (medewerkers van) bedrijven, vereni gingen, scholen enzovoorts die willen meehelpen om pleegzorg onder de aandacht te brengen, kunnen contact opnemen met het secretariaat van Pleegzorg Kompaan. Cursushuis spiritueel Astrologie: nuchter en praktisch. Bel voor de startdatum. De Hele Olifant in Beeld: inzicht in het bestaan en de werking van Universele Wetten en de Gulden Snede. Meer info: www.bibli- otheekmb.nl/Cursushuis, aanmelding: jshuis@bibliotheekmb.nl of 013- 570. Zandleij Bij besluit van 24 juni 2002 heeft de ge meenteraad van Tilburg het bestemmings plan ‘De Zandleij’ vastgesteld. Vervolgens heeft het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant (GS) bij besluit van 20 januari 2003 gedeeltelijk goedkeuring onthouden aan het bestemmingsplan. Tegen het goedkeuringsbesluit van GS zijn beroepschriften ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. De Afdeling heeft op 24 maart 2004 beslo ten dat de beroepen gegrond dan wel ge deeltelijk gegrond zijn. Vervolgens hebben Gedeputeerde Staten op 15 februari 2005 een herzieningsbesluit genomen. Op grond van artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) rust op de gemeente de plicht het bestemmingsplan te repareren met inachtneming van de genoemde be sluiten. Het onderhavige bestemmingsplan vormt het reparatieplan. Daarnaast zijn er ambtshalve een aantal onjuistheden/ onvol komenheden in het plan geconstateerd die gerepareerd zijn. Tot slot zijn de gevolgen van de Reconstructiewet en het Reconstruc tieplan De Meierij meegenomen in het plan en is een extra mantelzorgregeling aan het plan toegevoegd. Verzorging Laat de vaste planten 's winters zoveel mogelijk met rest. Haal afgestorven plantenmateriaal alleen weg waar het groenblijvende planten zou kunnen verstikken. Niet over de planten lopen. In het vroege voorjaar het afgestorven materiaal wegknippen (voorzichtig: Zo geen jonge scheuten/neuzen bescha- kies it groenblijvende vaste ze beschermd zijn e oostenwind. reanimatie aed daar kun je wat mee Medio januari 2008 start E.H.B.O. Ver. Petrus Donders cursussen Eerste Hulpverlener. Tijdens deze basiscur sus leert u alle levensreddende han delingen. Dus ook het reanimeren. De cursus wordt gegeven op maan-en dinsdagavond van 19.45 uur tot 22.00 uur. De totale kosten inclusief examen bedragen 150,00. Als u geslaagd bent kunt u tegen een geringe vergoe ding een cursus AED volgen. Hier voor krijgt u een certificaat. Voor nadere informatie of aanmelding: Tel: 013-5420654 06-13516535 Cur- sussecr. p/a Vogezen! 29,5022 NA Tilburg Fax: 013-5453494. E-mail info@petresdonders.nl Via Website www.petrusdonders.nl werken met energie r balans in je leven? Wil -i je kracht staan? In deze cursus leer je hoe je jezelf energetisch in balans brengt en je ontwikkelt je intuïtie. Aan de hand van de chakra’s komen o.a. meditatie, schoonmaken en beschermen van de aura, healing en chakra- en auralezen aan bod. 7 vrijdagavonden om de 2 weken vanaf 18 januari (proefles 25 Euro). 19.30- 22.00 uur - De Rode Amaryllis, Til- burg-Noord -175 Euro. Meer info en aanmelding: info@annecha.nl - www. annecha.nl - Tel. 06 - 23270022 hallo guten tag bonjour hola Vijf jaar geleden boden drie enthou- /VM) siaste docenten voor het eerst hun aP'e> diensten op de markt van taalcusussen (06- aan. Trivox Taaltrainingen heeft zijn bestaansrecht bewezen. De cursisten die deelnemen aan de korte, inten sieve trainingen in Frans, Spaans, - Duits en Nederlands voor andersta- fy ligen zijn bijzonder tevreden over ie*~ de persoonlijke benadering en het behaalde resultaat. Wilt u ook snel resultaat boeken, uw schriftelijke of mondelinge taalvaardigheid verbete ren? Trivox Taaltrainingen biedt cur sussen van beginners tot geve in kleine groepen. U hebt altij contact met de docent. Wilt informatie? Bel: 013-581 ,21 43 of itwikkelingen betrokken, kclingen zullen door aparte analogische procedures wor- waarvoor u per ontwikkeling krijgt om in te spreken. Ook le berichtgeving op de ge- - J- Tilburgse Koerier plaats. De plastisch handchirurgen van het St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg en de handtherapeuten van de Prak tijk voor handtherapie in Helvoirt gaan samenwerken. Ze hebben hun expertise op het gebied van onder zoek en chirurgische en therapeu tische behandeling van handletsels en handaandoeningen gebundeld in het Handen Centrum Brabant. Nieuwe handchirurgiebehandelin- gen, goede behandelresultaten en een toenemend aantal patiënten uit Tilburg en omgeving vormen de inleiding tot deze samenwerking. kooratelier Samenzang als sociale Kunst. Het kooratelier repeteert op maandag, voor 10 Jan. start een introductie periode k op tot pasen op donderdagavond. 50,- rork- Info: 4634808 Hasselt 2007 Bij de voorbereiding van een bestem mingsplan kan het nodig zijn een geluids onderzoek in te stellen, naar bijvoorbeeld verkeerslawaai, spoorlawaai of industrie- lawaai. Indien uit dit onderzoek blijkt dat het geluidsniveau hoger zal zijn dan een bepaalde waarde, de Zogenaamde voorkeursgrenswaarde, mogen sommige bouwplannen, zoals bij woningbouw, niet worden uitgevoerd. Het college van burge meester en wethouders kan in zo'n geval een hogere maximumwaarde vast te stel len, zodat er wel gebouwd kan worden. Het college van burgemeester en wethouders wil een hogere waarde voor de hoogst toelaatbare geluidsbelasting (vanwege wegverkeerslawaai) vast te stellen voor het bestemmingsplan Hasselt 2007. Binnen dit beheerbestemmingsplan is langs de linten extra woningbouw mogelijk. Het ontwerp van het verzoek ligt met bijbehorend akoes tisch onderzoek van 4 januari 2008 tot en met 15 februari 2008 ter inzage bij het informatiecentrum in Stadswinkel Centrum. Tevens zijn de stukken te bekijken op www. tilburg.nl. Schriftelijke opmerkingen kun nen, gedurende de termijn van terinzage- legging, worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders (Postbus 90157, 5000 LL Tilburg). zo oud als de mensheid verseel. Wat de cursisten een behoefte aan verdieping leven. Op de school doe je ilijk onderzoek naar de oor- ;n het doel van een mensen- _ii zodoende meer vreugde te tit het leven dat je leidt. uwe filosofiecursussen in Eind hoven of Breda beginnen op dinsdag Computergebruik voor beginners: ,5 en woensdag 16 januari. U kunt voor wie weinig of nooit met een van te voren vrijblijvend een infor- computer gewerkt heeft. Word, inter- matieavond bijwonen op dinsdag 8 net en e.mail: voor wie verder wi] en woensdag 9 januari. Aan het eind Excel voor beginners: maak kennis van de avond is inschrijving voor de met dit prachtige rekenprogramma, cursus mogelijk. De lessen en info- Meer jnfo; www.bibliotheekmb.nl/ avonden beginnen om 19.45 uur en Cursushuis, aanmelding: cursushuis eindigen om 22.15 uur. bibliotheekmb.nl of 013-4648570. Na deze filosofielessen is er de gele genheid nog vijf extra lessen (zonder extra kosten) te volgen in de 'zomer school'. Deze lessen zijn nog meer op de praktijk gestoeld. Locaties zijn de Ontmoetingskerk aan de Meerkollaan 3 in Eindhoven en het Stedelijk Gymnasium aan de Nassausingel 7 in Breda. Meer info is verkrijgbaar via 06-53644000 of 040-2136 530 (voor Eindhoven) of ^s“s! 0162-426703 (voor Breda). 404851 nmingsplan 'Hei en het Wilhelmina- itlaan, de Quirijnboule- bied. In dit plangebied es verschillende bestem- van de oudste dateert plannen worden vervangen bestemmingsplan ‘Heikant ‘erpbestemmingsplan lt 2007’ heeft van 17 augustus tot en I augustus 2007 ter inzage gelegen in Ier van de inspraak. Gedurende deze 1 is één inspraakreactie ingediend. inspraakreactie heeft aanleiding gege- m het ontwerpbestemmingsplan aan te passen. Tevens is het voorontwerpbestem- mingsplan verzonden aan diverse instanties ten behoeve van advies. Naar aanleiding van deze adviezen is het ontwerpbestem mingsplan op diverse punten aangepast ten opzichte van het voorontwerpbestemmings- plan. Het college van burgemeester en wet houders van Tilburg maakt, ingevolge het bepaalde in art. 23 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, bekend dat van 4 januari tot en met 15 februari 2008 het ontwerpbestem mingsplan ‘Heikant 2007' voor een ieder ter inzage ligt in stadswinkel Centrum en in Stadswinkel Noord. Tevens is het öntwerpbe- stemmingsplan met de bijlagen te bekijken op www.tilburg.nl. Een ieder kan, gedurende die termijn, schriftelijk dan wel mondeling zijn of haar zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken. De raad zal bij de vaststel ling van het bestemmingsplan tevens een besluit nemen op de ingediende zienswij zen. U kunt uw zienswijze richten aan de Directeur van de dienst Gebiedsontwikke- introductie white time healing Wil je meer rest, harmonie en inner lijke kracht in jouw leven? Universal White Time Healing is een krach tige en liefdevolle manier om blok kades, pijn en stress los te laten. In de workshop doen we meditaties en ervaar je een groepshealing. Je leert een beweging waarmee je helende s/.energie in je handen kunt opwekken, op zowel Vrijdag 4 januari - 14.00-16.00 uur geestelijke - De Rode Amaryllis, Leharstraat 120, les wordt gegeven Tilburg-Noord - 10 Euro. De cursus van 19.00 - 20.00 is op 25 en 26 januari. Meer info en aanmelding: info@annecha.nl - www. annecha.nl - Tel. 06 - 23270022 Filosofie geeft u de gelegenheid om stil te staan bij deze kwesties. Prak tische filosofie verbindt theoretische wijsheid met uw dagelijks leven. Dit doen we door hier met elkaar over te spreken en dit te overwegen vanuit eigen ervaring. We maken hierbij gebruik van zowel oosterse als wes terse wijsheden. De cursus bestaat uit een semester van vijftien lessen. Daarna zijn ver- volglessen mogelijk. De eerste vier semesters vormen zo tezamen een afgeronde basiscursus praktische filo sofie. Hierna wordt, voor wie dat wil, de mogelijkheid aangeboden om te gaan mediteren en tot een verdere uitbreiding en vooral verdieping van de lesstof te komen. De cursus wordt gevolgd door een heel uiteenlopende groep mensen. Mannen en vrouwen van 21 tot 81 jaar oud. Het maakt niet uit. Levens leren mediteren Ieder van ons in op zoek naar geluk, succes en voldoening. Ieder van ons worstelt ook met problemen en zoekt er oplossingen voor. Meditatie helpt je om in contact te komen met je eigen bron van geluk en inzicht. Meditatie helpt ook heel concreet: pijnklachten kunnen verminderen, slaapstoornissen nemen af, men n geert rustiger en evenwichtiger, een cursus van 8 bijeenkomsten 1 je de basisprincipes van meditatie kennen. Het toepassen van meditatie- principes in je dagelijkse leven krijgt bijzondere aandacht. Van hieruit kan een levendige wisselwerking ontstaan tussen meditatie en het ervaren van meer kwaliteit, rust en diepgang in je leven. Begeleiding: Dorie Lom matzsch, geschoold in boeddhistische studie en meditatie. Gratis kennisma- kingsavond vrijdag 18 januari. Info: 5321348 of www.openbewustzijn.nl en www.meditatie-en-werk.nl bekende Pachysandra) een groenblij vend, bodembedekkend struikje met lila, roze of wit in april-mei. Een hele reeks vaste planten kan al vanaf eind februari bloeien: Arabis, Asa- rum, Brennera, Doronicum, U Hepatica, Pulsatilla en verschil soorten Primula's bijvoorbeeld. Bladhoudende varens verdragen over het algemeen droogte en schaduw beter dan andere soorten. Na de win ter kan het oude blad het beste wor den weggeknipt. Zeer goede soorten zijn o.a. schubvaren Asplenium cete- rach), steenbreekvaren (Asplenium trichomanes), Blechnum, Cyrtonüü fortune! veel Dryopteris- en Phj litis-soorten, Polypodium en Poly- stichum in allerlei vormen. Tuintips december Berg uw tuir-J—u- gemaakt en stelen oliën, dan drogen ze uit). Vogels gaan voeren. Tuir beis nalopen en eventueel len. Kerstgroen knippen, bij goed weer uitstekend in de tuin, de planten zijn Planten en verplanten, een terras maken, een schutting zetten, kan allemaal. creatief aan de slag bij het w- In januari 2008 sUrt^Kerami^k’, werken met klei: leer opbouwen, vormen en decoreren. Tekenen en Schilderen: diverse technieken en the ma’s mogelijk. Aquarellen: leer deze techniek in kleine groep op uw eigen niveau. Chakra’s tekenen: de opbouw is de uitdaging! Meer info: www. bibliotheekmb.nl/Cursushuis, aan melding: cursushuis @bibliotheekmb. nl of 013-4648570. Het onderhavige bestemmingsplan vormt het reparatieplan. Naast het repareren van de delen van het bestemmingsplan ‘Uiterste Stuiver’ waaraan goedkeuring is onthouden zijn eveneens de gevolgen van de Recon structiewet en het Reconstructieplan De Meierij meegenomen en is een extra man telzorgregeling aan het plan toegevoegd. Op 4 december 2007 heeft het college van burgemeester en wethouders de vooront- werpbestemmingsplannen ‘Zandleij le her ziening’ en ‘Uiterste Stuiver le herziening’ vastgesteld en vrijgegeven voor inspraak. Deze voorontwerpbestemmingsplannen zullen van 4 januari tot en met 31 januari 2008 ter inzage worden gelegd bij de infor matiebalie in de stadswinkel Centrum, in het servicepunt Udenhout en stadswinkel Reeshof. Een.ieder kan de voorontwerpen in komen zien en indien gewenst een schrifte lijke reactie indienen. U kunt deze reactie richten aan de Directeur van de dienst Gebiedsontwikkeling, Postbus 90157, 5( LL Tilburg, onder vermelding van ‘Inspraak voorontwerpbestemmingsplan Zandleij le herziening’ en/of ‘Inspraak voorontwerpbe stemmingsplan Uiterste Stuiver le herzie ning'. Tevens zijn de voorontwerpbestem mingsplannen met de bijlagen te bekijken op www.tilburg.nl. ling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van ‘Zienswijze ontwerpbestem mingsplan Heikant 2007’. Uw mondelinge zienswijze kunt u kenbaar maken bij Char lotte Stoops op telefoonnummer 013-542 81 44 of Willem Zwama op telefoonnummer 013-542 97 86. Het Handen Centrum Brabant werkt vanuit twee locaties, van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Die locaties zijn de polikliniek Plas tische Chirurgie van het St. Elisabeth Ziekenhuis aan de Hilvarenbeekse- Hasselt 2007 Het plangebied van bestemmingsplan ‘Has selt 2007’ is gelegen tussen de Kwaadeind- straat, de Goirkestraat, het Wilhelminakanaal en de Ringbaan West. In dit plangebied gelden momenteel een tiental verschillende bestemmingsplannen, waarvan de oudste dateert uit 1955. Al deze plannen worden vervangen door één nieuw geactualiseerd bestemmingsplan Hasselt 2007. Het vooront werpbestemmingsplan ‘Hasselt 2007’ heeft van 4 mei tot en met 22 mei 2007 ter inzage gelegen in het kader van de inspraak. Gedu rende deze termijn is één inspraakreactie ingediend. Tevens is het voorontwerpbestem mingsplan verzonden aan diverse instanties ten behoeve van advies. Naar aanleiding van deze adviezen is het ontwerpbestemmings plan op diverse punten aangepast ten opzich te van het voorontwerpbestemmingsplan. Het college van burgemeester en wethouders van Tilburg maakt, ingevolge het bepaalde in art. 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat van 4 januari tot en met 15 febru ari 2008 het ontwerpbestemmingsplan ‘Has selt 2007' voor een ieder ter inzage ligt in de stadswinkel Centrum. Tevens is het ontwerp bestemmingsplan met de bijlagen te bekijken op www.tilburg.nl. Een ieder kan, gedurende die termijn, schriftelijk dan wel mondeling zijn of haar zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken. De raad zal bij de vaststel ling van het bestemmingsplan tevens een be sluit nemen op de ingediende zienswijzen. U kunt uw zienswijze richten aan de Directeur van de dienst Gebiedsontwikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van 'Zienswijze ontwerpbestemmingsplan Hasselt 2007’. Uw mondelinge zienswijze kunt u kenbaar maken bij Charlotte Stoops op telefoonnummer 013-542 81 44 of Willem Zwama op telefoonnummer 013-542 97 86. Nieuw zijn de lessen Tai Chi en Qi Gong voor beginners. In deze les wordt gewerkt aan de Tai Chi vortn van Chi Kiang Tao. Een zachte vorm bestaande uit 48 onder delen. Ook worden er eenvoudige, vloeiende, Chinese gezondheidsoe- r~iingen gedaan (Qi Gong). Deze ïbben een heilzaam effect lichamelijke als de gees gezondheid. Deze op dinsdagavond uur. Uiterste Stuiver Bij besluit van 24 juni 2002 heeft de gemeenteraad van Tilburg het bestem mingsplan 'De Uiterste Stuiver’ vastgesteld. Vervolgens heeft het college van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant (GS) bij besluit van 20 januari 2003 gedeeltelijk goedkeuring onthouden aan het bestem mingsplan. Op grond van artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) rust op de gemeente Tilburg de verplichting om het bestemmingsplan te repareren met inachtneming van de genoemde besluiten. Groeseind 2007 Het plangebied van bestemmingsplan ‘Groe seind 2007’ is gelegen tussen de Veldhoven- ring/ Wilhelminapark, het beschermd stads gezicht Goirkestraat en het Wilhelmina- kanaal. In dit plangebied gelden momenteel negen verschillende bestemmings" Al deze plannen worden vervangen één nieuw bestemmingsplan ‘Groes 2007’. Op 11 december 2007 heeft het col lege van burgemeester en wethouders het voorontwerp-bestemmingsplan ‘Groeseind 2007’ vastgesteld en vrijgegeven voor in spraak. Dit voorontwerp-bestemmingsplan zal van 4 Januari tot en met 17 januari 2008 ter inzage worden gelegd bij het informatie centrum in stadswinkei Centrum. Een ieder kan het voorontwerp in komen zien en indien gewenst een schriftelijke reactie in dienen. U kunt deze reactie richten aan de Directeur van de dienst Gebiedsontwikke ling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van ‘Inspraak voorontwerpbe stemmingsplan Groeseind 2007'. Tevens is het voorontwerpbestemmingsplan met de bijlagen te bekijken op www.tilburg.nl. hatha yoga, tai chi/ qi gong en meditatie Bewegen is voor veel mensen een goede manier om tot rest te komen en om opgebouwde spanning los te laten. Daarnaast is het voor velen prettig om geconcentreerd en ontspannen met hun eigen lichaam bezig te zijn. Waar ik voor sta is een rustige, lief devolle yogales. De meer statische yogahoudingen wissel ik af met een voudige, vloeiende bewegingen uit de Tai Chi en de Qi Gong. Daarnaast zijn er ademhalingsoefeningen en is er een korte meditatie. De les wordt altijd afgesloten met een uitgebreide ont spanningsoefening. De lessen wor den gegeven op verschillende tijden op dinsdag, woensdag en vrijdag en vinden plaats in een mooie, warme, ruimte in een oude basisschool. De kosten zijn 150 Euro voor 6 maan den. Een proefles is altijd mogelijk. Kosten; 7 Euro. Voor aanmelding bel of mail naar: Asana Centrum voor Bewust Bewegen Jop van Oeveren Armhoefstraat 39 5018 EJ Tilburg 013-5422894 06-49634493 émail asanayoga@ orange. Nl Reit 2007 Het plangebied van bestemmingsplan ‘Reit 2007’ is gelegen tussen de spoorlijn, de Bredaseweg. De Ringbaan West en de Waran- delaan. In dit plangebied gelden momenteel vijf verschillende bestemmingsplannen, waarvan de oudste dateert uit 1961. Al deze plannen worden vervangen door één nieuw bestemmingsplan ‘Reit 2007'. Het vooront werpbestemmingsplan ‘Reit 2007’ heeft van 22 Juni tot en met 5 juli 2007 ter inzage gelegen in het kader van de inspraak. Ge durende deze termijn zijn zeven inspraak- reacties ingediend. Deze inspraakreacties hebben aanleiding gegeven om het ont werpbestemmingsplan aan te passen. Te vens is het voorontwerpbestemmingsplan verzonden aan diverse instanties ten be hoeve van advies. Naar aanleiding van deze adviezen is het ontwerpbestemmingsplan op diverse punten aangepast ten opzichte van het voorontwerpbestemmingsplan. Het college van burgemeester en wethouders van Tilburg maakt, ingevolge het bepaalde in art. 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat van 4 januari tot en met 15 februari 2008 het ontwerpbestem mingsplan ‘Reit 2007' voor een ieder ter inzage ligt in stadswinkel Centrum en in Stadswinkel Noord. Tevens is het ont werpbestemmingsplan met de bijlagen te bekijken op www.tilburg.nl. Een ieder kan, gedurende die termijn, schriftelijk dan wel mondeling zijn of haar zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken. De raad zal bij de vaststelling van het bestemmingsplan tevens een besluit nemen op de ingediende zienswijzen. U kunt uw zienswijze richten aan de Directeur van de dienst Gebiedsont wikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van ‘Zienswijze ontwerp bestemmingsplan Reit 2007’. Uw monde linge zienswijze kunt u kenbaar maken bij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 12