Kerstshow I Wende Snijders in Spannende Tuincentrum Tilburg Zuid EN T Gemengd Koor Udenhout Becadans r 3ELS Stranger than Paranoia Kerstviering klooster Nieuwkerk IE Tilburg Zuid gen ietalen VOND ITRI IDE hieuöJ L'Echo des Montagnes en Inbetween orting tussen klassiek en big hand de tilburgse koerier IECEMBER 2007 - PAGINA 18 DONDERDAG 20 DECEMBER 2007 - PAGINA 19 KERSTCONCERTEN Don Kosakenchor. FOTO: G. POT iThe- Wende Snijders FOTO: CORBINO Concert EXPO met St. Caecilia iger in i babymode om wachttijden <3 Feestelijk Nieuwjaarsconcert tie ERCIER Benjamin Verdonck met 'Wewilllivestorm' FOTO: ALEXIS DESTOOP Oi Va Voi op 30 december in 013. irloges r speciale bestellingen) *S TILBURG J 013 :orting h al vanaf 34,95 Ikerstdagen DE NWE VORS J Na afloop heffen de musici graag met u het glas op 2008! Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrunrrtilburgzuid.nl ‘die. .013- 5446720 I Tilburg Big Band o.l.v. Maino Remmers Nieuwjaarsconcert TNT Harmonie Tilburg Tuincentrum de gemaakt k WEEGELS n 240 vr. 4 jan 2008 - Concertzaal Tilburg Bestellen: www.theaterstilburg.nl of 013 543 22 20 ’PING r60% ^korting tzich lische 5 013-542 50 86 iarcomathieu.nl dalist.nl prg 58104 en in veel voor ziek.': 4athieu estelijker voor u Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrumtilburgzuid.nl Zijn ft tel- ;ts en lid Diamantair het Sanc Cherubir gepk wordt Abenc, Brahms. weer bekend om flamboya Kemenade uit met een igrammering i ia (Paradox en i totaal 7 concert- liefst 104 musici, eciale kindermid- hun slipstrt Kubus en Ty1- het venster gedr door de beste Nederland: Ook Rico onbetuigd en ci los. In 013 zal Donderdag 20 december, 19.00 uur, Schouwburg: RO Theater - Lang en Gelukkig De theaterhit met Aijan Ederveen van deze feestdagen! De pers is laaiend, slschap van s, dat zich specialiseert in van improvisatietheater. In Impro with 'a bite! worden - muziek, dans en enter- ambineerd. De Tigers m alles aan elkaar aan ideeën en waarmee iue. Hierop stal met een slotte is een t Duitsland er dan -Mass VJ Kamerorkest o.l.v Arjan Tien dat de tijd niet stil s*“*- wordt gewerkt aan nieuwe tracks er Typhoon en Winne bij en je hebt een hiphopavond waar de klasse van afdruipt! Woensdag 26 december, 22.00 uur: RUSH fru-o-cl. staat voor Raw Urban Sexy Bouse en dat zie je terug in de line-up gen. - en van Old Skool Rap en Reggaeton tot Britpop en Lowlands Greatest... Nieuwe ronde, nieuw feest! Verder: DJ Olaf, Beschuit DJ's, Bastian (live), DJ Twan Oerlemans and guests en DJ's Fatboy Slim. Zondag 30 december, 20.30 ut Stranger Than Paranoia met Oi Voi, Vienna Art Orchestra r Pz~ trojka Soundsystem Het Tilburgse jazzfestival Strang Than Paranoia is traditiegetrouw de laatste week van december viert het festival haar 15-jarig j i toneelvoorstelling zonder "Mijn vader en ik staan op muzikant 1AAND krijgt u In navolging van li jaar, organiseert kerk dit jaar ring. gezels op Dinsdag 25 december, 14.30 uur, Concertzaal: Don Kosakenchor Rus- sland - Kerstconcert In veel Hollywoodfilms komt een dan sende Russische vechtersbaas voor die voor niets en niemand bang is: een kozak. Deze onafhankelijke mannen trokken in het oude Rusland langs de rivieren, zoals de Don, en leidden een nomadisch bestaan. Maar kozaken hebben meer in hun mars: zang is altijd een belangrijke traditie geweest Het Don Kosakenchor Russland bestaat uit 22 Russische zangers met de beroem de operazanger Jevgeni Polikanin als IION, 0416 - 362130 Vrijdag 21 december, 20.30 uur, Concertzaal: Het Brabants Orkest - Kerstconcert: Bach Het is Bach voor en Bach na dit prachtige kerstconcert. L. Reinhard Goebel is de man Musica A ble profil jaar als één Zondag 23 december sluit Gemengd Koor Udenhout het 35-jarig jubi leum af met een concert dat in het teken zal staan van het naderende kerstfeest. Dit concert zal muzikaal ondersteund worden door orgel, pauken en een blazersensemble. Koor en ensemble staan onder leiding van Piet Happel. Organist is Hans Winkel. Het concert vindt plaats in de Lambertuskerk te Udenhout Aanvang om 14.30 uur. De toegang is gratis, maar het is mogelijk om uw waardering kenbaar te maken met een vrijwillige bijdrage bij het verlaten van de kerk. Op 24 december wordt de nachtmis van 21.00 uur in de Lambertuskerk ook opgeluisterd door genoemd koor, orgel en ensemble. Gezongen wordt de mis Missa Brevis van Jacob de Haan. programma drastisch vernieuwd. Naast werk van G. Fauré, Cesar Franck (Psalm 150), Verdi en v-* Sanctus uit het Requiem van v-uviuoini staan twee intermezzi ~~nland van leerlingen van gitaar- docent Frank Lamm. Afgesloten “dit met het overbekende Guten Abend, gut'n Nacht van Johannes s. De toegang is gratis. Wel wordt na afloop om een vrijwil lige bijdrage gevraagd. midwinterlegende en nog andere mooie, ontroerende verhalen uit alle windstreken. Eddie Franken speelt enkele solo's, die passen bij de sfeer van dit kerstprogramma. Na afloop van het vertelconcert kun nen bezoekers wat warms drinken in het klooster zelf. Het concert duurt van 19.00 tot 19.45 uur. Er vindt aan sluitend om 20.30 uur ook een mis in de kapel plaats. U kunt het klooster ter plekke een vrijwillige bijdrage voor deze avond geven. Inschrijving is mogelijk via website www.kloos- temieuwkerk.nl of telefonisch via nummer 013-5302510. nee heeft Wende Snijders een collage naast boze prinsessen. Heldhaftige gemaakt van uiteenlopende sferen en dames redden bange mannen. Gelou- emoties, waarin ze af en toe liedjes terde acteurs spelen elfjes en bloemen, aan elkaar plakt die elkaar nooit eerder Jong en oud mag meezingen, de helden hebben ontmoet. Ze zingt voorname- op het toneel waarschuwen (kijk lijk Frans, maar is net zo overtuigend =-■' -r' in het Nederlands en het Engels. Deze twintiger trekt het repertoire naar zich toe en laat het klinken alsof ze het pas een paar uur eerder heeft ontdekt. En ze wordt begeleid door een aantal fenomenale musici. Wende Snijders is op zaterdag december om 20.15 uur te zien de Schouwburg van Theaters Til burg. Kaarten a 23,95 euro zijn ver- krijgbaar via www.theaterstilbtirg.nl, In 2005 won telefonisch via 013-5432220 en aan de jury-als p de balie van de Theatershop van aters Tilburg. i na tijdens kerstconcert. Dirigent abel is de man achter Antiqua Köln. Met dit ensern- fileert hij zich al ruim twintig van de belangrijkste verte- op 2 genwoordigers van de Europese oude i 013). muziek. Dat het Weihnachtsoratorium en Magnificat van Bach bij Goebel in prima handen zijn, staat vast Een sfeervoller begin van de Kerst kunt u zich niet wensen. de publieksprijs van Cameretten 2004. Griffioen imponeert met standup-ach- tige verhalen en taalvaardige liedjes. Middels verrassende wendingen blijft hij zijn publiek altijd twee stappen voor. Jong en oud mag meezingen, op het toneel waarschuwen (kijk uit achter je!) of kibbelen eindeloos met de gemene snoodaards. Lang en Gelukkig is een warme lappendeken van slap stick, conference, sing-a-long, poppen kast en natuurlijk magische transfor maties. Een ontroerende én komische sprookjesrevue voor alle leeftijden. De TNT Harmonie Tilburg geeft teza- In navolging van het st menmethetopleidingsorkesteencon- jaar, organiseert KIe eert op vrijdagavond 4 januari 2008. kerk dit jaar opnie Het concert wordt gehouden in Wijk- ring. Klooster Nie centrum'tKievitslaer,Reinevaarstraat gezelschap Etc.. 55 in Tilburg (nabij winkelcentrum op maandagavor Paletplein). Dit is tevens de nieuwe vertelconcert te repetitielocatie van de TNT Harmonie de sfeer van Ker Tilburg op vrijdagavond. De volgende uit Eddie Franken werken worden ten gehore gebracht: Theo van der Loo (vi Autumn Holiday, Weather Report, Tell Me, Blue Overture, Arabesque, Duncannon Overture, The Musical Village, Innuendo en Sinatra in Con cert. Het concert begint om 20.00 urn en de tpegang is gratis. grootste stem. Liturgische gezangen worden onder leiding van de Neder landse chefdirigent Marcel Verhoeff afgewisseld met aanstekelijke, vrolijke ballades en melancholieke’ klanken. Een optreden van het Don Kosaken chor brengt u gegarandeerd een onver getelijke kerst met vocaal vuurwerk. De vijftiende editie van het muziekfestival Stranger than Paranoia vindt tussen zondag 16 en zondag 30 december plaats in Paradox en in 013. Stranger than Paranoia is een festival waarbij het publiek kennismaakt met muziek die op vele manieren grenzen overschrijdt. Op elke fes- tivalavond zijn er drie optredens, rachira aquahea C Star'. De Pachira is een tropische plant zowel op een lichte als een donkere plaats zeer goed kan leven. Potmaat 27 cm, hoogte ca. 150 cm. Van 29,95 Zaterdag 29 december, 1930 uur: Opgezwolle. Typhoon en Winne Wie van Nederhop houdt kan niet meer om Zwolle heen. Alsof het in het water zit! Opgezwolle heeft een nieuwe standaard in Nederlandstalige hiphop neergezet en daarmee staat Zwolle op de kaart als hiphophoofd- stad 1. Opgezwolle beperkt zich namelijk niet tot één groep: er is een ware kruisbestuiving aan de gang met Delic, Sticks en Rico als rode draad. In hun slipstream hebben Jawat, Blaxtar, Typhoon hun neus tegen gedrukt, vaak ondersteund ..vote hiphopproducer van Peter Blom, alias Delic. en Sticks laten zich niet “1 collaboreren er lustig op tal Opgezwolle laten zien, 22 in Donderdag 20 december, 20.00 uur, Studio: Katinka Polderman - Pol derman (reprise) In 2005 won Katinka Polderman zowel j—j als publieksprijs van het Leids Cabaret Festival. Vorig jaar speelde ze een uitverkochte Studio plat met Polderman. En omdat wij geen genoeg kunnen krijgen van deze nuchtere Zeeuwse en vooral van haar prachtige staat en er volop pure liedjes, gaat Polderman op herha- nieuwe tracks. Zet ling. Katinka is niet hip, niet snel en niet vlot. Wars van iedere bombarie trekt ze met haar akoestische gitaar ten strijde tegen stompzinnigheid en andere mentaliteitsproblemen. Donderdag 27 december, 1930 uur: Battle of the Sexes Tour "Tijdens deze tour laten we op een ludieke manier zien dat vrouwen en mannen even hard rocken", aldus Hei- deroosjes-frontman Marco Roelofs. Punkrockband Heideroosjes heeft in bands samenwerking met Youth Incentives, vieren het internationale programma van de p dat gericht is :r. ochmJiteit, een eigen ontworpen. Dé 10.000 !~i gemaakt om de con- of the Sexes waarvan het internationale prog Rutgers Nisso Groep op jongeren en seksualiteit, condoomlijn oi condooms zijn certtour Battle i deze show onderdeel van uit maakt, onder de aandacht te brengen. Naast Heideroosjes (4 mannen) spelen mei- The Riplets (3 vrouwen), de <band Malle Pietje The Bimbos v_ vrouwen, 1 man) en de jonge rock band Jeremy's (1 vrouw, 3 mannen). waarbij een (interjnationaal scala aan muzieksoorten wordt verkend. Op de afsluitende avond in 013 vindt onder anderen een optreden van de Britse formatie Oi Va Voi plaats. succes van vorig looster Nieuw- tieuw een kerstvie- Jieuwkerk heeft het uitgenodigd om Jnd 24 december een geven, afgestemd op srstmis. Etc... bestaat (klassiek gitaar), .riool) en vertelster Cisca Boermans, en verweeft verha len en muziek met elkaar. Ciska Boermans vertelt o.a. een oud kerstverhaal uit Ierland, een verhaal vol mist en magie, vol traditionele Ierse muziek ook, een Hollandse i Va Voi en Vienna lentehoren. Zaterdag 22 december, 20.00 uur, e band van Joodse Studio: Ted Griffioen - The Blues lijke Ted Griffioen is een natuurtalent. Kan It in ook niet anders. Als je op 1 april gebo- het ren bent, dan heb je de lach aan je dan broek hangen. Teds omgeving biedt mgeling inspiratie genoeg om The blues van te ft onder krijgen. Zijn vriendin is daarbij het stra- lende middelpunt: Ted ligt nachtenlang wakker van de vrouw van zijn dromen. Als 19-jarig lefgozertje won Griffioen Donderdag 20 december, 2030 uur: Nightwriters Nightwriters is een literair gezel schap dat haar uitvalsbasis heeft in het I Amsterdamse Panama. De Nightwri- I ters gaan echter op tour maar houden het concept gelukkig intact: terwijl je temporary, Pride is lekker een biertje, wijntje of dubbele hij veel in de UK e wodka zit te drinken, proberen auteurs eclectische stijl en muzikanten je op het podium te ver- kens voor uniek maken met korte, flitsende optredens. - Noem het Stand Up Writing. Initator i van Nightwriters, Raymond van de Klundert alias Kluun is er natuurlijk I bij. Zijn debuut 'Komt Een Vrouw Bij I de Dokter'is het best verkochte Neder- I landse romandebuut van de afgelopen I jaren, met nu al 50.000 exemplaren. I Vrijdag 28 december, 20.00 uur, Schouwburg: Nathalie Baartman - Stam Met haar Twentse tongval en haar oorspronkelijke persoonlijkheid steekt Nathalie het cabaret letterlijk en figuur lijk in een nieuwe jurk. Stam is "absurd theatraal cabaret van het leukste soort", aldus het Parool. Baartman ontpopt tot een eigenzinnige en droogkomis 'deerne' met onverwachte uitspattingen in ontroerende veihalen. Bereidt u zich voor op een hilarische avond met bor- duurseltjes en buikdans, klederdracht en klompendans en ambachtelijk berei de bloedworst. uur: Ti Va Donderdag 20 december, 2030 uur, tra en Peres- Concertzaal: Magogo Kamerorkest - Kerstconcert met Maaike Widder- shoven Voor de Kerst echt begint, pakt het Magogo Kamerorkest lekker uit met dit stralende kerstconcert Maaike Widdershoven! Deze 1 siek geschoolde musicalster is b’ van The Phantom, ai» -TÜjk -phe J -c Zondag 23 december, 16.00 uur: Heavy X-Mass De metalfan kent het formule van Heavy X-Mass: de beste brute uit de Benelux en Duitsland kerst met een harde K. De headliners zijn deze editie niet de minste. After Forever, in 1995 door Mark Jansen en Sander Gommans, heeft inmid dels wereldfaam, getuige fanclubs overal ter wereld. Wat te denken van Gorefest. Ineens is daar in 2005 het I monsterlijke/meesterlijke album 'La Muerte' waarmee de Zeeuwen hun denband reünie vieren. Gorefest stapt met dit punk! album zelfs hoger in aan het metalfront (2vro dan waar de band in 1998 eindigde. I Gorefest staat voor enorm groovende death metal met veel ruimte voor vaart en tempo. Detonation staat voor tech nische en melodieuze death/thrashme- tal. Zuiderburen (en live-sensatie!) Leng Tch'e spelen een ratatouille van I giindcore, hardcore en (stoner)rock. Pitch Black Dawn’ is het debuutalbum van The Lucifer Principle u de band hoge ogen gooide, koor je old school death met' moderne twist. Tankard tensli ipeed/thrash-metal band uit die al bestaat sinds 1982. Kom er nog maar eens mee dat Heavy X-Nj jeen historie heeft! ictief Donderdag 20 december, 20.30,uur: rien- Benjamin Verdonck met Wewilllive storm Het is een toneelvoorstelling zonder woorden: "Mijn vader en ik ster het podium, mijn vriend de muzikant zit opzij, er is veel geknutseld dat beweegt door touwtjes, er wordt niet een hele klus blijkt iets te gesproken, er is ook geen verhaal, het vinden waarin iedereen zich kan vin- is mooi om naar te kijken." den. Gelukkig hoefje bij Superstijl pas binnen te kiezen! D.m.v. een digitaal Zaterdag 22 december, 2030 uur: stemsysteem bepaal je elk kwartier Tilburg Tigers met Impro with a welke muziekstijl de Superstijl dj’s bite! draaien. En daarbij geldt - geheel vol- Tilburg Tigers is een gezel gens de principes van het HoHandsch acht acteurs, Poldermodel - de meeste stemmen het spelen va gelden! Gedurende de nacht worden hun show meer dan 50 muziekstijlen voor-gedra- theater, live mi Van 80's Pop tot Balkan Beats tainment gecombineerd. De Tigers an Old Skool Rap en Reggaeton improviseren alles aan elkaar aan de uritpop en Lowlands Greatest... hand van ideeën en suggesties uit j. j r; het publiek. Presentator Timmy Tiger heeft gedurende de avond de touwtjes in handen. Hij verdeelt het publiek in twee vakken die het tijdens de show tegen elkaar opnemen. Door het toe juichen van de spelers, het roepen van suggesties en het winnen van spellen verzamelen zij punten. Dinsdag 25 december, 14.15 uur. Schouwburg: De Notenkraker - Bal let Sint Petersburg Op eerste Kerstdag is er niets feestelij ker dan met het hele gezin genieten van dit betoverende sprookjesballet. Clara krijgt op kerstavond een pop cadeau van haar opa. Deze notenkraker-pop komt tot leven in de gedaante van een knappe prins. De prins neemt Clara mee op een fascinerende reis. Sprook jesfiguren, sneeuwvlokjes, kinderen en muizen, alles danst op de mooie muziek van Tsjaikovsky. De prachtige kostuums en decors maken dit ballet van het Russisch Ballet Sint Petersburg helemaal compleet. Hét kerstuitje bij uitstek. en programme pakt daarom d internationale prog verschillende podia Het festival behelst in avonden met maar lie 17 groepen en een special mhuuuuu- dag. Op de afsluitende avond in 013 zijn onder andere Oi 1 Art Orchestra te zien Oi Va Voi, een Britse komaf, maakt bijzondër aanstekelij muziek, die haar oorsprong vindt de klezmer traditie. Live komt geluid nog beter tot haar recht op cd. Je hoort een bonte meng van klezmer gecombineerd met meer balkan beats, moderne dance en hiphop. Je ziet een band die niet alleen kwaliteit in huis heeft, maar ook plezier uitstraalt en je als bezoeker laat dansen en genieten. donderdagavond wordt er hard gewerkt aan het instuderen van een gevarieerd repertoire. Naast licht-klassieke muziek staan ook film- en popmuziek, musicals, kerst- en nieuwjaarswerken op de lessenaar. De werken die harmonie L'Echo des Montagnes tijdens dit ander half uur durende kerstprogramma gaat uitvoeren zijn de volgende: Alpina Fanfare van Franco Cesa- rini. Pie Jesu van Andrew Lloyd Webber, arr. Steven Walker, The Eighth Candle van Steve Reiste- ter. Concertpiece for Solo Hom and Wind Ensemble van Camille Saint-Saëns, Cortege from 'Mlada' van N. Rimsky-Korsakov, Afle ste Fidelis van Timothy John son, Let it Snow! (met zanggroep) van Cahn Styne, Rejoice and be Merry van James Curnow en Have yourself a Merry Little Christmas (met zanggroep) van Hugh Martin Ralph Blane. Aansluitend op dit kerstconcert wordt iedereen van harte uitgeno digd een gezamenlijke kerst- en jubileumborrel te drinken in Café Het Dorstige Hert aan de Breda- seweg 397. Op zaterdag 22 december geeft Koninklijk Erkend Harmoniekorps L'Echo des Montagnes uit Tilbuig een kerstconcert in samenwerking met zanggroep Inbetween uit Ber- kel-Enschot. Het concert vindt plaats in het kader van de viering van het 140-jarig jubileum van L'Echo, en de locatie is de Petrus en Pauluskerk aan de Vierwinden- laan 11 in Tilburg. Het concert is gratis toegankelijk en begint om 20.00 uur. Koninklijk Erkend Harmonie korps L'Echo des Montagnes is in haar 140-jarig jubileumjaar een springlevende en actieve muziek vereniging. Het harmonieorkest bestaat uit ongeveer 55 enthou siaste muzikanten, in de leeftijd van 11 tot 76 jaar. Het orkest staat sinds maart 1999 onder de profes sionele leiding van dirigent Jack Otten (Kerkrede). Het doel van het orkest is om op zo'n hoog mogelijk niveau te musiceren, goede concerten te verzorgen voor een breed publiek, een gezellige ambiance mensen te enthousiasmeren r de moderne harmoniemu- .Tijdens de repetities op de Zondag 23 december om 17.00 uur verzorgt het Koninklijk Til- burgs Mannenkoor St. Caecilia het jaarlijkse kerstconcert in de Willibrorduskerk in Berkel. Stich ting EXPO handhaaft daarmee een traditie in het dorp. Het wordt in dubbel opzicht een memorabel optreden. KTM St. Caecilia sluit hiermee het jaar af, dat het koor 130 jaar bestaat. Bovendien heeft het koor zijn Maandag 31 december - dinsdag 1 januari. 0030 uur: oud nieuw feest 013 luidt 2008 in met een interact'-r dansfeestje, waarbij enkele 'huisvrie.. den', oude en nieuwe bekenden voor een goed begin van het nieuwe jaar zuHen zorgen. Je kent het wel, je wilt met een groep vrienden naar een leuk feest met oud nieuw. Maar welke? De smaken verschillen immers waar door het een hele klus t':j' iden waarin iedereen zich i. Gelukkig hoefje op deze 2e Kerstdag. Als headliner staat de best geklede man van Neder land (volgens het tijdschrift Esquire) op het podium: Don Diablo. Hij staat momenteel volop in de belangstel ling na enkele succesvoUe albums en collaborations. Zo heeft hij remixen gemaakt voor Pink en Public Enemy, was hij genomineerd vöor een TMF- Award voor de videoclip van "Pain is --js forever" en draait —j en New York. 7 i-- -*=jl van draaien zorgt km» vum unieke, verrassende sets Vrijdag 28 december, 2030 uur. Concertzaal: Igor Roma Enrico Pace - Pianoconcert Het virtuoze Italiaanse pianoduo Enri co Pace en Igor Roma staat garant voor een memorabele concertavond. Een "Pianistenfeest!" kopte het Parool naar aanleiding van een eerder duo- optreden. En Trouw sprak van een "Opwindend duorecital”. Het meest bijzondere van deze twee pianomees- ters is de natuurlijke wijze waarop ze elkaar aanvullen. Waar de één meer poëtisch is, is de ander weer harts- tochtelijk. Samen staan ze b hun gepassioneerde en flamboyante spel. Roma en Pace treden afronderlijk op, om gezamenlijk af te sluiten. Het programma bevat onder andere roman tische en virtuoze werken van Brahms, Liszt en Chopin. Vrijdag 21 december. 22.00 uur: Move da Crowd W rwB Move da Crowd is een feest waarbij Opgezwolle mensen elkaar ontmoeten (net als op een reünie) en samen de herinnerin- maakt hem tot innova-tieve vaandel- gen ophalen met dé dansmuziek uit drager van het Nederlandse DJ-gilde. de jaren tachtig en negentig. Move Don wordt in de Dommelsch Zaal da Crowd gaat terug in de tijd van afgelost door Sven Tettero, Skitzo- Old School Hiphop, New Jack Swing/ frenix en Sidney Samson. De host van Swingbeat, Dance Club Classics en de avond is MC Roga. In de Kleine jawel., ja ook HipHouse en Electro Zaal van 013 zorgen the Flexican en freaks. Zonder blingbling... MC Skate Manga voor een afwisselend feestje in "he Great is de verbindende schakel een intieme sfeer. tassen DJ's Ali da Don, Crimecutz, Mass en Sueside. Passende beelden worden verzoigd door VTs Supreme Cuisine. Zaterdag 22 december, 20.15 uur, schouwburg: Wende Snijders - Nieuw Theaterconcert Wende Snijders is bepaald geen onbe kende meer in Theaters Tilbuig. Vorig seizoen was ze nog te zien in de the aterproductie Het Verschil met Jenny Arean en gaf ze een geweldig concert met ons eigen Magogo Kamerorkest. Dit seizoen komt Wende voor het eerst met haar eigen theaterprogramma naar Tilburg. De begeleiding is in handen van haar vaste musici, onder leiding van Bart Wolvekamp. Het Franse chan- met son bracht Wende bekendheid, maar dit klas- keer waagt ze zich ook aan uitstapjes sicalster is bekend naar Nederlands, Spaans en Zuid-Afri- - West Side Story kaans repertoire. Dat alles uiteraard wel en natuurlijk The Sound of Music, op die typische Wende manier: haar- Als Polly' in Die Dreigroschen Oper zuiver en met bergen passie en gevoel, maakte Widdershoven haar verplette- Wende Snijders is winnares van de rende debuut in de operawereld. Maar Edison World Music Award 2007. ook evergreens uit de pop en jazz staan op haar repertoire. En Bach, Williams, en Andrew Lloyd Webber prijken op haar verlanglijstje. Kortom: Maaike en Magogo warmen u graag op voor de feestdagen en beloven u gul op vele genres te trakteren! deze feestdagen! De pers is laaiend, Schouwburg Tilburg revue in Theo Thea stijl. Alles l:an^ niets is wat het lijkt. Mannen spelen vrouwen. Ontheemde stiefzusters staan Wende Snijders hééft het. Deze jonge zangeres heeft onlangs haar tweede edison in ontvangst mogen nemen en timmert hart aan de weg. Bij het horen van haar stem krijgt u gegarandeerd kippenvel en haar expressiviteit schudt iedereen wak ker. Naast het Franse chanson, brengt ze dit maal ook Nederlands, Spaans en Zuid-Afrikaans repertoire ten gehore. Loepzuiver, meeslepend en opzwepend. U belandt in de sferen van Jacques Brei, waarin het leven bruist, de nach ten worden gevierd, de drank vloeit, de liefde geen einde kent. Dit leven, daar gaat het om bij Wende. Leven tot het gaatje volgens haar eigen interpretatie, eigen toonzetting, eigen geregisseerde stiltes. Voor haar nieuwe theatertour- Zondag 30 december, 20.15 uur. Schouwburg: De Wereldband - Keet Muziekcabaret van de bovenste plank. De Werëldband speelde vorig sei zoen de concertzaal plat met Lekker Warm. Dus halen we dit talentvolle sextet graag weer in huis met hun nieuwste voorstelling Keet De zes mannen nemen dit keer nog meer instrumenten mee en ook een echt decor. De Wereldband maakt muziek die u al heel vaak, of juist nog nooit heeft gehoord. Keet is een concert vol gepeperde noten, bizarre capriolen en geniale muzikale vondsten. U komt ogen en oren tekort Het kerstconcert van Becadans op tweede kerstdag is een traditie, die niet meer weg te denken is in Hilvarenbeek. Het gemengd koor zal in de Gouden Carolus aan de Gelderstraat in Hilvarenbeek een prachtig programma met kerstmuziek ten gehore brengen, bestaande uit bekende traditionele maar ook minder bekende kerstliederen. Aanvang om 13.00 uur. De toegang is gratis. Tijdens het intermezzo komen ook dit jaar weer jonge musici aan bod. De 15-jarige Josan van der Maas speelt klarinet en de 17-jarige Yvonne van Puijenbroek speelt dwarsfluit. De algehele muzikale leiding is bij Marijke Schoutens en een aantal liederen wordt op de piano begeleid door Hetty Hendriks. Donderdag 20 december, Bat Cave, 20.00 uur: B-Stage Met Groover, Zwarte Schapen, Logo, Down Under en Newax. B-Stage is de ultieme kans voor acts uit Brabant die de potentiële en serieuze ambitie hebben om het ver te schoppen in de wereld van muziek. u vuuuwivii (net als op X samen dc herinnerin- met dé dansmuziek uit L*!- --Move _^J van I Hiphop, New Jack Swing/ Dance Club Classics en HipHouse en Electro bling1*,:— is de verbindende Svuanj s Ali da Don, Crimecut Sueside. Passende beelu^ -j Supre 5 i 3

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 10