an Sfeervolle kerst in Q Theaters Tilburg mm Zang en Vriendschap Oisterwijk Khaled in 013 Pauluskerk NDAG Kunst rond kerststal 570, s Tilburg Zuid Dubbelconcert in kerstsfeer Resurrexit in De Baselaer DONDERDAG 13 DECEMBER 2007 - PAGINA 7 13 DECEMBER 2007 - PAGINA 6 l KERSTCONCERTEN w De Notenkraker door het Ballet Sint Petersburg. FOTO: HANS GERRITSEN Nederlands Dans Theater FOTO: SHARON MOR YOSEF akje van 200 gram Beversluis en Dohmen presenteren bundel aterst via d 5 Wie nber, 20.00 uur, Iderman - Pol- Tweede ronde ’Meet Afrika' ienu gangen kerstdiner Johan Verminnen uit Brussel ie serie Kerstconcert in Petrus en Pauluskerk iterra Circli Kerstconcert dameskoor De Reit ien: srse fruits voed - 17.00 uur The Ex Getatchew Mekuria FOTO: KEVIN SABORIT Definitieve >or levering. ïinen, emoti Bavel media De expositie is te zien maandag t/m TH EATERS TILBURG J nl tëEJIWE VORST PARADOX Djumbo naar Berkel-Enschot Tuincentrum »p oersoep) iet Adriaens It 46 9 staat Ji de t Rinaldo t een haast 0 uur, orkest ïdder- Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrumtilburgzuid.nl Idetilburgse koerier t en met zondag 30 billende aanvangs- .Vitlox/Nwe Vorst: -emière) ir. Het is de laatste En de mooiste, lucht is 1 t tonnen van leen maar een Donder Studio: lerman (i m 2005 zowel de j Leids telde stdagen zijn wij vanaf 17.00 uur ringen over r c De Nederlandse deze ave bekende Alessandrir voltallige I. Woensdag 19 december: Samba phutte met Hakili Jambar 75 euro p.p. '2 personen) '.00-18.00 uur; zater- 16.00 uur, zondag van r en op eerste en twee- i nieuwjaarsdag van nber, 20.15 uur, Luca - Moord- vrijdag van 17. dag van 14.00-lt 12.30-15.00 uur en de kerstdag en ru 13.00-16.00 uur. een moordwijf. voor deze bij- t voor niets heo D'or (de vrouwelijke T scènes een vrouwen. iwerking met veren een kerstconcert. Dat vindt om -Pauluskerk aan de Vierwindenlaan in n kosten 6 euro en zijn verkrijgbaar bij Patricia de Bakker 80 of patriciadebakker@live.nl en bij Marion Bindels op of marion_bindels@hotmail.com. Kaarten zijn ook bij 20 december, 20.30 1: Magogo Kameror met Maaike Wid religie begin 17e eeuw, tdse Bachvereniging sl avond onder leiding van e Italiaanse dirigent rini, die werkt met e Italiaanse solistencast. Vrijdag 14 december, 20.30 uur. Concertzaal: De Nederlandse Bachvereniging - Kerstvespers van Monteverdi In de tijd van Monteverdi gingen kerkdiensten op feestdagen met veel pracht en praal gepaard. Kerstmis, Pasen, Pinksteren en andere kerkelij ke feestdagen behoorden immers tot de belangrijkste gebeurtenissen van het jaar. De schitterende en soms zelfs extravagante muziek van Claudio Monteverdi vormt een goede spiegel van de zinnelijke en extraverte opvat- Zaterdag 15 december, 20.30 uur: Johan Verminnen met Van Brussel naar de wereld I 1 Van Brussel naar de wereld vertelt f bhan Verminnen over het vertrek t zijn dorp naar Brussel en h I ij van daaruit verder trok over jt treld. Een verbs-' it liedjes, waarin Verminnen 'zijn' Ui op poëtische wijze de liefde IKklaart. eerst studie 1 F Aretha Franklin, The Labelle en Madonna. Ook toerde hij -Imatig met de Steve Miller Band. r„ Kof legde met de groep Association de basis voor zijn inter nationale carrière. Later maakte hij met zijn groep Pili Pili een combinatie van Afrikaanse muziek, Europese jazz en dansbare grooves. Malach en Van 't Hof spelen tijdens hun tournee, die een maand duurt, een programma met volledig akoestische muziek. Dameskoor De Reit verzorgt op zaterdag 15 december een kerstconcert onder leiding van dirigent Ton de Bruin, met begeleiding van pianiste Munira Yakunina. Dit concert wordt mede verzorgd door Vocaal Ensemble Voca- pella. De uitvoering vindt om 19.30 uur plaats in Cultureel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraatl in Goirle. De entree bedraagt 5 euro. Vrijdag 14 december, 20:30 uur: Alkemade Bloemen met Wij wil len ook naar huis J Leo Alkemade en Roel Bloemen, bekend van het tv-programma Kop- 1 pensnellers, het radioprogramma 3 Spijkers met Koppen en de tv-serie Shouf Shouf, treden op met het pro gramma Wij willen ook naar huis. Met hun vorige voorstelling 13-0- ttven toerden de acterende cabare- tiers of cabaretmakende acteurs twee jaar langs de theaters. Kerstoptredens The Singing Pearls Barbershopkoor voor vrouwen The Singing Pearls geeft op koopzondag 16 december tussen 13.00 en 15.45 uur in het centrum van Oisterwijk een optreden. Op vrijdagavond 21 december om 20.00 uur zingt het gezel schap tijdens het 'Sterrenblinken' bij de kiosk en de ijsbaan op de Lind. Beide optredens in barbershop-style zijn in de buitenlucht Het koor Canterra verzorgt zondag 16 december in samenv Vocal Group Circle en Koel Serveren een kerstconcert. Dat 14.30 uur plaats in de Petrus en Pau)"c’"Mrlr Tilburg. Kaarten kosten 6 euro en zijr via 013-571 68 C 013-571 96 45 aanvang van het concert verkrijgbaar. de pop en jazz ïrtoire. En Bach, als een zoektocht naar harmonie en schoonheid die telkens ruw wordt verstoord. Het duo Lightfoot León heeft een geweldige reputatie als het gaat om intrigerende theatereffecten. De draaiende muur in Safe as Houses en de bewegende kamers met live filmbeelden in Shoot the Moon zijn daar prachtige voorbeelden van. wekkende decors maken dit ballet van het Russisch Ballet Sint Peters burg helemaal compleet. Terwijl in de schouwburg De Noten kraker danst, vindt in de concertzaal een andere goede kersttraditie plaats: een het concert van de Don Kosaken. Kasl Het Don Kosakenchor bestaat uit 22 Russische zangers met de beroemde operazanger Jevgeni Polikanin als grootste stem. Met hun warmbloe dige liederen, liturgische gezangen en vrolijke ballades zorgt het Don Kosa kenchor voor vocaal vuurwerk. Meer informatie over de voorstel lingen en arrangementen is te vinden op www.theaterstilburg.nl. Kaarten zijn eveneens via de website te bestel len, maar ook telefonisch via 013- 5432220 en aan de balie van de The atershop van Theaters Tilburg. Zaterdag 15 december, 16.30-18.00 uur: Bunderblues: Clinic door Jan Jaspers en Gert Servaes Elke derde zaterdag van de ma~~J .n Paradox. Een half uur lang uziek die wortels Gert Servaes hu I blues, rhythm geïnteresseerden. Op zondag 16 december wordt er een populair christelijk, jazzy kerstcon cert gehouden in de Pauluskerk, Heuvelstraat 141 in Tilburg. Het concert duurt van 16.00 tot 16.50 uur. Maartje Rikhof zingt een aantal populaire en christelijke kerstliederen in jazzy stijl en wordt begeleid door Rogier Telderman op de piano. Meer informatie: www.pkn-tilburg.nl. cht: echt isfilet gevuld met fijn ten en diverse groenten) f echten: omoren.verserodepe- )k in lichte pikante saus) ld met vis, garnalen, te Chili-saus 'eking eend lyuk ten met rundhaas de band laat zich ook beïnvloeden door bands als The Jimi Hendrix Experience, The Doors, Gream en sixties soul en funk. Dinsdag 18 december, 20.30 uur. Concertzaal: Nieuw Amsterdams Peil - De Link (Cenakel) Dit is een concert uit de serie De Link - onalledaagse kamermuziek in Het Cenakel. Het Nieuw Amsterdams Peil heeft als doel spaarzaam uitge- Conci voerde ensemblemuziek boven het - Ker zeeniveau van de vergetelheid uit te igen. De musici van NAP werken diverse vooraanstaande ensem bles en orkesten, zoals het Schon berg Ensemble, Asko Ensemble en het Radio Philharmonisch Orkest. Deze ambassadeurs brengen een pro gramma van onweerstaanbare zeg gingskracht met werken van Luciano Berio, György Ligeti, Claude Vivier en Harrison Birtwistle. Het bekende damestrio Djumbo komt voor een optreden naar Berkel- Enschot op initiatief van Stichting Expo en jongerencentrum Time Out. Op vrijdag 4 januari vanaf 20.00 uur geeft Djumbo ze een mini-concert in cultureel centrum De Schalm, Eiken- bosch 1 in Berkel-Schot. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Je kunt alleen kaarten kopen bij Jongerencentrum Time Out, tot aan de concertdatum elke woensdag van 19.00-20.00 uur. Donderdag 13 december, 20.15 uur, Schouwburg: Nederlands Dans Theater - Tar and Feathers Deze mooie dansavond opent met Kylians indrukwekkende Tar and Feathers uit 2006. Drie mannen, drie vrouwen én een vleugel op letterlijk metershoge poten. Pianiste Tomoko Mukaiyama speelt zowel Mozart als erdag20decemf -- 'mnn- Katinka PolcK, (reprise) won Katinka Polderman ie jury- als publieksprijs van het Leids Cabaret Festival. Vorig jaar speelde ze een uitverkochte Studio plat met Polderman. En omdat wij geen genoeg kunnen krijgen van deze nuchtere Zeeuwse en vooral van haar prachtige pure liedjes, gaat Polder man op herhaling. Katinka is niet hip, niet snel en niet vlot. Wars van iedere bombarie trekt ze met haar akoestische gitaar ten strijde tegen stompzinnigheid en andere mentali teitsproblemen. Donderdag 13 december, 20.30 uur. Concertzaal: Sarakasi Allstars - The Fire of Kenya De Keniaanse hoofdstad Nairobi staat bekend als het vurige hart van Oost- Afrika. Het is een hectische stad die nooit stilstaat en waar tientallen cul turen langs elkaar heen manoeuvre ren. De percussionisten, acrobaten, dansers en zangers van de Sarakasi Allstars vertellen het verhaal ach ter deze culturele mengelmoes van zowel traditionele als hedendaagse straatcultuur. In The Fire of Kenya ziet u de andere kant van Afrika. Geen armoede, oorlog en aids, maar juist inspirerende mannen en vrou wen. Hun optreden is doorspekt met humor, acrobatische hoogstandjes en muzikale verrassingen. De band voorziet de acrobaten en dansers van snelle Keniaanse maboomboom- en marimbaritmes, maar ook van melo dieuze zang en fluit. Voor aanvang van deze voorstelling zal er een fototentoonstelling te zien zijn met beeldmateriaal die de achter grond van de Sarakasi Allstars weer geven. Daarnaast zal er om 20.00 uur een spreker zijn van de stichting Sarakasi Trust. Sarakasi Trust is een Keniaanse organisatie, gevestigd in Nairobi, die zich richt op de ontwik keling en promotie van cultuur en kunst in Oost-Afrika. Donderdag 13 december, 20.30 uur: tanbie met Bambie 12 Tijd was sowieso een ding in die fcgen. We hadden lange tijd in de itijd geleefd en daar waren we op de hoogte gebracht van 'tijd', leefden daar in alle dager -- ;n wat we moesten doen. '1VW bier aankwam, in de tijd, was de «komst het eerste waar ik me zorgen ir maakte. Hoe moest ik die door nen? En was ik er eigenlijk wel op kleed? Soms probeerde ik een gat de tijd te maken, zodat ik daar mis- lien doorheen zou kunnen kruipen, i het roken bijvoorbeeld." mbie is de mimetheatergroep van them Stavenuiter en Paul van der an. Zij maken met wisselende gast elers fysieke voorstellingen. Het Sangspunt is het lichaam als spie- van de menselijke ziel. Impul- 1 en driften, dromen en frustraties iden extreem uitvergroot tot de uren op het toneel er bijna onder prijken. Woensdag 19 decemF - - Avontuurlijk muziek.,.- Ex Getatchew Mekuria Vorig jaar brachten c1- Getatchew Mekuria en The Ex Moa Anbessa uit. Om de release van dit album te vieren, speelden ze in januari twee shows in Ethiopië. Spe ciaal voor die gelegenheid werden er tienduizend cassettes gemaakt en verkocht. Ook kwam het concert live op de tv. De 73-jarige, Ethiopische saxofonist werkt tijdens dit optreden samen met The Ex en een gastbla- zerssectie. i. i-iaiuurlijk heeft maar ze heeft geen doel, t Jezen. Ze heeft geen “:jn Smeets was finalist vabaretfestival van 2006. in datzelfde jaar af aan uieaterakademie in Den laar programma Sirenen zang: een muzikaal cabaretprogram- ma over de liefde. Vanavond brengt ze het eerste deel van haar programma, in maart is deel twee te zien. Berit Companjen heeft zich bij het rijtje professionele theatermakers gevoegd dat de Bossche kleinkunst opleiding inmiddels heeft voortbracht. Companjen heeft grote gedachten. Ze vraagt zich af waarom we in gods- ters Tilburg naam doen wat we doen. uit om de ee in het nieuwe iber te bezoeken. Chatrou, i uiten in 20041 latrou f Raï-artiest Khaled en de groep Kasba komen voor een optreden naar Til burg. Dit concert in de serie Mundial Flavour vindt plaats op 14 december om 20.15 uur in Popcentrum 013 aan de Veemarktstraat. Raï-muziek kenmerkt zich door een mix van tra ditionele instrumenten als darboeka en viool met invloeden uit rock, reg gae en rap. Kasba speelde in 2002 op het huwelijksfeest van prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxima in de Amsterdam Arena Hierdoor kwam de carrière van de groep in stroomversnelling. In 2005 nam Kasba het nummer Multiculti op met Paul de Leeuw en het nummer In vrijheid met B10f, Tasha’s World en Thé Lau. Donderdag 1 Concertzaal: - Kerstconcert met shoven Voor de Kerst echt begint, pakt het Magogo Kamerorkest lekker uit met dit stralende kerstconcert met Maai ke Widdershoven! Deze klassiek geschoolde musicalster is bekend van The Phantom, West Side Story en natuurlijk The Sound of Music. Als ’Polly’ in Die Dreigroschen Oper maakte Widdershoven haar verplette rende debuut in de operawereld. Maar ook evergreens uit de pop en ja~ staan op haar repertoire. Er. Williams, en Andrew Lloyd Webber prijken op haar verlanglijstje. NKH's Oudjaarsconcert Het bijna 9 jaar bestaande Seniorenorkest N.K.H. en het harmonie-orkest N.K. Harmonie van 1843, maken zich weer op voor het traditionele Oud- jaarsconcert, dat dit jaar gehouden wordt op zondag 16 december in de Theaterzaal van Ontmoetingscentrum 't Plein te Udenhout. Beide orkesten hebben deze keer iets bijzonders voor het voetlicht te brengen. Het Senio renorkest, dat voor de pauze speelt, staat sinds augustïus onder leiding van dirigent Jan Hermans uit Goirle. Het programma van de senioren omvat Japanese Folk Suite (Walters), Beethoven's Romance (Beethoven), The Phantom Of The Opera (Webber), A Swinkling Christmas (Hautvast), Gol den Swing Time (McMillan) en Jingle-Bell Rock (Wayne). Na de pauze concerteert het harmonie-orkest o.l.v. Peter-Paul van Esch, die zich met zijn muzikanten opmaakt voor een groots Filmconcert dat in maart 2008 zal plaats vinden en waarvan alvast een voorproefje wordt geboden, met I Do It For You (Adams), The Godfather Saga (Rota/Coppola), James Bond 007 (de Mey), Baby Elephant Walk (Mancini) en Mission Impossible Theme (Schifrin). Bezoekers worden ontvangen met koffie en cake en zijn van harte welkom vanaf 12.30 uur aan het Tongerloplein 1 te Udenhout. Het concert begint om 13.00 uur en de toegang is gratis. Zondag 16 december 15.00 uur: Theater Artemis met Simmen (7 jaar en ouder) Computerspelletjes horen bij het gen en leven. In het begin speelden games i. Toen zich af in een fantasiewereld, maar dat veranderde met de introductie van De Sims, inmiddels het meest verkochte computerspel ter wereld. Sindsdien gaan de meeste games over de werkelijkheid. Maar welk beeld van de werkelijkheid schetsen zij eigenlijk? Welke sporen laten zij na in het dagelijks leven? En stel dat wij in dat dagelijkse leven konden beslissen welke kleren andere mensen dragen? Of hoe gelukkig of ongelukkig een ander mens mag zijn? Theater Artemis maakt voorstellingen over onderwerpen die we over het hoofd zien of waar we in al onze haast aan voorbijlopen. Geen som bere overpeinzingen, maar hoopvolle bespiegelingen over de schoonheid van het leven. Dichter Martin Beversluis en beel dend kunstenaar John Dohmen pre senteren op zaterdag 15 december vanaf 20.00 uur hun tweede gezamen lijke bundel Blauw van jou. Dit doen zij in Ruimte-X aan de Telexstraat 4a in Tilburg. Gummbah, bekend van de Volkskrant, reikt het eerste exemplaar uit. Singer/songwriter Tom Wolkers luistert de presentatie op met een optreden. In de laatste Arte-lezing van dit jaar in Ruimte-X staat de tentoonstelling Hollanders in beeld centraal, die nog tot en met 13 januari in het Maurits- huis in Den Haag te zien is. De lezing vindt plaats op zondag 16 december vanaf 15.00 uur. njdag 14 december 20.00 uur: tnmerentoer Koningstheatera- iemie: Willemijn Smeets pla gen Berit Companjen Bossche kleinkunstopleiding ningstheaterakademie heeft in t korte bestaan al ezr. zzzZzl aretiers en dichter-zangers voort- keling <ui nacht. Alkemade Bloemen, emoties, Malie Baartman, Renee van Bavel media en maatschappij 1 Jochen Otten zijn bijvoorbeeld inspiratie voor 4 Go. M opgeleid aan deze particuliere Met hun wortels in de hiphop brengen Kunstacademie. De Nwe Vorst Alida Dors en Bryan Druiventak veel M daarom graag deze talenten haar dynamische energie en de rauwheid van dium één vrijdag per maand aan de straat mee. Hoe maken zij de dansers Maandag 10 tot en met zondag 30 in zou zijn gegaan, maar ze zingt liever falen 1 iecember, verschillende aan vangs- liedjes. Haar ouders waren Bloemen- je in 1 lijden: Hotel Witlox/Nwe Vorst: kinderen. Wil’ Blote handen (première) liever bu., 1 Ward is tien jaar. Het is de laatste wel ideale lag van het jaar. En de mooiste, zegt Ze kan r ,J| rijn moeder, want de lucht is koud keus. Wil tn blauw en je kunt er tonnen van in het Lei inademen. Ward gaat alleen maar een Ze stuc1" I beetje buiten rondhangen, met zijn de Koningstl vriend Bernie en zijn hondje Elmer. Bosch met ha Ze komen steeds verder van huis, tot zelfs op het erf van Betjeman, met rijn plastic hand, die alles slaat waar k ten hart in zit. Ze halen Betjemans rade eend uit zijn hok. Om er mee 1^ lespelen. Maar ze maken de eend per ongeluk dood. Betjeman neemt waak. Nog vóór het vuurwerk van twaalf uur kleurt alles rood. De kale hl2 bomen, de boerderij, de weitjes, zelfs ie krant van vandaag staat in lich terlaaie. Hotel Witlox is een samen werkingsverband van drie Brabantse Vrijdag 1 ieatermakers. Herman van de Wij- verjaardt leven, Laetitia van Krieken en Simon iaën maken vertellende voorstellin- jen, waarin taal, muziek en beeld een jelijkwaardige rol spelen. deze Engelstalige voorstelling ver telt een internationale all-black cast het verhaal van New York tijdens de wederopbouw. Kleurlingen wor den gedwongen om in Harlem te gaan wonen. Om de hoge huren op te kunnen hoesten, organiseren ze house-rent-parties. Deze swingende feesten zorgen voor een hoop vro lijkheid in bittere tijden en helpen Harlem aan haar wereldberoemde status van artistieke wijk. Bubbling Brown Sugar is na vijftien jaar ein delijk weer in Nederland te zien. Geniet van de heerlijke muziek van Billy Holiday, Duke Ellington en Ella Fitzgerald. De voorstelling is ook voor iedereen die geen Engels spreekt uitstekend te volgen. Op eerste kerstdag is er niets fees telijker dan met familie of vrienden --;-»“n van een mooie kerstvoorstel ling. Bij Theaters Tilburg heeft u de keuze uit twee sfeervolle kerstklassie- kers: De Notenkraker door het Ballet Sint Petersburg en het kerstconcert ran het Don Kosakenchor. Beide voorstellingen zijn ook te combineren met een bijzondere high tea. De Notenkraker is een betoverend (kerst)sprookjesballèt voor jong en oud. Clara krijgt op kerstavond een pop cadeau van haar opa. Deze noten- bakerpop komt tot leven als knappe prins, die Clara meeneemt op een fascinerende reis. Sprookjesfiguren, sneeuwvlokjes, kinderen en muizen, alles en iedereen danst mee op de fantasierijke muziek van Tsjaikovsky. De prachtige kostuums en indruk- Woensdag 19 december 20.30 uur Dans groep Krisztina de Chatel met 4 Go Vijf jonge loten aan de boom van De Chatel presenteren vierJcersverse choreografieën. Wat zijn hun wortels? een groot aantal Welke bronnen voeden hun ontwik- -zangers voort- keling als jonge choreografen? Eigen Bloemen, emoties, de wereld om hen heen, van Bavel media en maatschappij vormen de jvoorbeeld iculiere e Vorst De Liederenkring uit Udenhout heeft voor haar kerstconcert samenwerking gezocht met het koor Viva la Musica uit Middelbeers. Dit resulteert in een dubbeloptreden op zondag 16 december. Eerst 's middags om 15.00 uur in de zaal van het oude gemeentehuis in Udenhout, en 's avonds om 20.00 uur in de grote kerk van Middelbeers. Het concert bestaat uit een gevarieerd aantal kerstliederen, gezongen door een van de twee koren. Daarnaast wor den ook dubbelkorige liederen en liederen in samenzang met het publiek ten gehore gebracht. De toegang is gratis, maar een vrijwillige bijdrage om de kosten te dekken is altijd welkom. Vanwege televisieverplichtingen van hoe Claudia de Breij wordt haar voor- r de stelling van deze dag verplaatst naar erhaal dat wordt verteld donderdag 16 oktober volgend jaar. waarin Verminnen 'zijn' Bestelde plaatsbewijzen blijven gel dig. De winnaar van het Leids Cau~ ret festival 2006, Samba Schutte kvu.u met zijn avondvullend programma Hakili Jambar naar Oisterwijl vervanger van Claudia de Breij. Woensdag 19 december, 20.00 uur, Studio: Rick de Leeuw Jan Hau- tekiet - Het leven is nog nooit zo mooi geweest Donderdag 20 december, 19.00 uur. Schouwburg: RO Theater - Lang en Gelukkig De theaterhit van deze feestdagen! De pers is laaiend, de publieksre- censies zijn unaniem: dit moet je zien! Assepoester volledig op zijn kop in een dolkomische sprookjesre- vue. Alles kan, niets is wat het lijkt. Mannen spelen vrouwen. Ontheemde stiefzusters staan naast boze prinses sen. Heldhaftige dames redden bange mannen. Gelouterde acteurs spelen elfjes en bloemen. Jong en oud mag meezingen, de helden op het toneel waarschuwen (kijk uit, achter je!) of kibbelen eindeloos met de gemene snoodaards. Lang en Gelukkig is een warme lappendeken van slapstick, conference, sing-a-long, poppenkast en natuurlijk magische transforma ties. Een ontroerende én komische sprookjesrevue voor alle leeftijden. Zang en Vriendschap Oisterwijk -o.l.v. diligente Jeannie Wijnen-Van Bragt- zal op dinsdag 18 december een kerstviering verzorgen in de Levenskerk aan de Le Sage ten Broekstraat te Oisterwijk. Aan deze viering zullen ook Blokfluitensemble Flautando van Factorium o.l.v. Rosalyn de Groot en pianist Bas van Spaendonk medewerking verlenen. Ensemble en pianist zullen ook een solo verzorgen. Naast de liederen gezongen en gespeeld door koor, ensemble en pianist is er voldoende ruimte gelaten voor samenzang. Een toepasselijk verhaal en een gedicht zullen niet ontbreken. Vanaf 19.30 uur zijn de koorleden aanwezig om u te ontvangen met een kopje koffie. Om 20.00 uur begint de viering, die dit jaar in het teken staat van ’’verbondenheid". Na afloop is er een gezel lig samenzijn onder het genot van een glaasje glühwein of iets fris. De toegang is gratis maar bij het verlaten van de kerk zal u om een vrijwillige bijdrage worden gevraagd. The Sierra Leone Youth Initiative pre senteert op zaterdag 15 december vanaf 19.00 uur de tweede ronde van Meet Afrika in Zaal 16 aan Carré 16 in Tilburg. Centraal in deze tweede ronde staan de muziek van talent volle Afrikaanse artiesten, comedy, discussies over ontwikkelingssamen werking, dans, een modeshow en cul- turele uitwisseling. Caba- Een dag eerder, op vrijdag 14 december. komt is er vanaf 21,3o uur weer een Rocknight voor degenen die van het ruigere werk jk als houden. De band Anumberone geeft tij dens deze avond een optreden. 14decer erjaardag van 1 Nina is jarig. Dat viert zij swingfeest in de Salon van Vorst, samen met verschillende jays en veejays. Elke tweede vrijdag van de maand is er iemand jarig, dus er valt altijd wat te vieren. onder de noemer 'Lammerentoer'. van De Chatel streetwise en welke wijs- Te zou bijna denken dat Willemijn heden leren zij zelf onderweg? Smeets met haar maatschappijkriti- In haar jongste choreografie verkent Tche opvoeding minstens de politiek Giulia Mureddu het gebied tussen ..n gegaan, maar ze zingt liever falen en slagen: het moment voordat ’laar ouders waren Bloemen- je in het diepe duikt, nog niets verlo ren. Willemijn zet de bloemetjes ren, maar ook nog niets gewonnen, buiten. Natuurlijk heeft ze ook De Chatel over Sascha Steenks: Jen, maar ze heeft geen doel, gedurfd en straalt soberheid uit. niet kiezen. Ze heeft geen Go worden de dansers geënt met haar illemijn Smeets was finalist eigenzinnige en gedurfde aanpak. sids cabaretfestival van 2006. Tina Valentans stijl wordt geve jdeerde in datzelfde jaar af aan door streetdance en popcultuur, dans- oningstheaterakademie in Den ervaring in haar vaderland Slovenië en bewegingsonderzoek aan de School Vrijdag 14 december, 21.00 uur: voor Nieuwe Dansontwikkeling in Bob Malach Jasper van 't Hof Amsterdam. Bob Malach en Jasper van 't Hof - spelen al jarenlang samen als duo. r*ïan rl an Óndanks hun totaal verschillende ach- V I ICIKICll tergrond zijn deze twee artiesten goed op elkaar ingespeeld. Hun partnerschap 1 neuters 1 llblirs begon in 1977 toen ze elkaar voor het eerst ontmoetten. Malach speelde als De Vereniging Vrienden van Thea- studiomuzikant met onder anderen -g nodigt belangstellenden Aretha Franklin, The Jacksons, Patti eerste zondagochtendsalon Labelle en Madonna. Ook toerde hij - -5 theaterseizoen op 16 regelmatig met de Steve Miller Band, ember, 23.00 uur: De december te bezoeken. Gast is dan Jasper van 't Hof 1 iNina Geert Chatrou, wereldkampioen met een kunstfluiten in 2004 en 2005. Braban- De Nwe der Geert Chatrou fluit al zo lang hij dee- zich kan heugen. Hij speelt blokfluit, dwarsfluit maar het liefst fluit hij met enkel zijn lippen als instrument. Het repertoire van deze kampioen mond- ofwel kunstfluiten gaat van improvi saties op melodieën van Mozart tot Vivaldi, van de Csardas van Monti tot jazzstandards en bekende film- melodieën van bijvoorbeeld Ennio Morricone. Leden betalen leden 4 euro, niet leden 5 euro. Vanaf 11.00 uur wordt u ontvangen met een kopje koffie of thee in de concertfoyer van Theaters Tilburg. Het Bunderblues-concert van Voo doo Boogie wordt voorafgegaan door een clinic van gitarist Jan Jaspers raand en drummer Gert Servaes. Ander- Een half uur lang delen Jan Jaspers en tun ervaring met andere Gemengd koor Resurrexit en gemengd koor Les Amis presenteren op zon dag 16 december een kerstconcert in wijkcentrum De Baselaer, Hoef straat 175 in Tilburg. Het concert vangt aan om 14.00 uur en zal omstreeks 16.00 uur worden afgesloten. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Een toe gangsbewijs kost twee euro, waarbij een kopje koffie of thee in de pauze is inbegrepen. De zaal biedt plaats aan circa 150 liefhebbers. Het kerstconcert wordt geopend door gemengd koor Les Amis. Na de pauze is het de beurt aan gemengd koor Resurrexit onder leiding van de nieuwe dirigent Arie Koorengevel, met Cia de Backer aan de piano. Beide gezelschappen brengen uiteraard kerstrepertoire ten gehore. Maandag 17 december, 20.15 Schouwburg: Plien Bianca dan allemaal... Het lange wachten wordt beloond: Plien Bianca zijn terug op het podium! Na een aantal geslaagde dei uitstapjes, zoals het tv-programma In Koefhoen, maken de comédiennes opnieuw samen een theatervoorstel ling. Over de show zelf verklappen ze nog niets, alleen dat ze iets met 'man netjes' gaan doen. Waar we u al wel van kunnen verzekeren is dat het een onvervalste Plien Bianca wordt. Absurd, fysiek en doldwaas. Kerstster Poinsettia 'Euroglory Red'. Een kerst-' ster kan heel goed het kleurige mid delpunt vormen van een zelfgemaakt kerstsfuk. Potmaat 13 cm, hoogte ca. 35 cm. Per stuk van 3,99 Zaterdag 15 december, 21.00 uur: Bunderblues: Voodoo Boogie In augustus 2003 besloot de Belgi sche bluesband High Five Jive ermee op te houden. Een jaar later waren twee leden van de band, Jan Jaspers en Bart Lievens terug. Samen met drummer Gert Servaes van Dizzy Dimples en pianist Wouter Haest presenteerden ze een nieuwe blues experience: Voodoo Boogie. Voodoo Boogie was een nieuwe naam in dé Belgische scene, maar met leden die al veel ervaring hadden. Met Big Mama’s Kitchen (1995), High Five Jive (1998) en Dizzy Dimples (2002) hebben ze op diverse festivals gespeeld en daarnaast ook artiesten als Louisiana Red en Keith Dun bege leid. Voodoo Boogie begon te spelen op diverse festivals en clubs in Bel gië, Frankrijk, Duitsland en Neder land. Rob Vanspauwen is inmiddels als nieuwe bassist in de plaats van Bart Lievens gekomen. Voodoo Boogie speelt psychedelic, funky, groovy, laid-back en roots and blues. De blues van onder anderen John Lee Hooker, Muddy Waters, Howlin Wolf en Sleepy John Estes vormt de basis van haar muziek, maar Woensdag 19 decemt Schouwburg: Loes F wijven Een moordstuk met Loes Luca ontving zondere theatersolo niet vc> een nominatie voor de Theo toneelprijs voor beste vr rol). Luca vertolkt in vijf s vijftal zeer uiteenlopende Moordwijven kent geen doorlopend verhaal, maar de hartverwarmende personages hebben wel alle vijf flink te kampen met de stress van hun bestaan. De muziek tussen de bedrij ven door is van Dusty Springfield. L.IM. uuu<. z.alcrdag v is het Bunderblues in concertavond met muz: heeft in bijvoorbeeld bi blues, rock-’n-roll, rock en americana. In Vlaanderen is dit duo al jaren een fenomeen. De meesterlijke pianist Jan Hautekiet en Rick de Leeuw, ex-zanger van de Tröckener Kecks. De Leeuw is door zijn vaak poëtische bijdragen aan populaire tv-program- ma’s zelfs uitgegroeid tot een BV Zaterdag 15 en zondag 16 decent- (Bekende Vlaming). Nu staan ze op ber, 20.15 uur, Schouwburg: Bub- het punt samen Nederland te verove- bling Brown Sugar - Swingend ren. In dit theaterprogramma vertel- Harlem len ze het verhaal van een jongen Het swingende Harlem uit de jaren die zijn verbeelding volgt. De Leeuw '30 komt tot leven in deze spetterende zingt en vertelt gloedvol, Hautekiet is virtuoos aan de vleugel. Zo slagen ze H >'l IIp i >111 .h lick /.l.ll l> Lllcl! c'd> '\CH I 4 11 lc'ci' m<x>i is geweest. Zuid Nederlandse Operette Spelers Op 16 december om 15.00 uur zullen de Zuid Nederlandse Operette Spelers (ZNOS) hun jaarlijkse kerst- en donateurconcert verzorgen bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. Daarbij zal Sabine Verstijnen- Van Sprang de ZNOS op harp begeleiden en enkele muziekstukken solo spelen. De entree is gratis. Naast diverse liederen uit de door ZNOS in april opgevoerde musical The Geisha zullen ook andere vrolijke, bekende en minder bekende, stuk ken gezongen worden. Diverse solisten uit eigen koor zullen hierbij een gedeelte voor hun rekening nemen. Er is ook gelegenheid om een aantal bekende kerstliederen mee te zingen. Daarvoor zal aan elke bezoeker een fraai programmaboekje met teksten worden uitgereikt. Zondag 16 december, 15.00 uur: Opening jubileum Stranger than Paranoia: Ray Anderson/Paul van Kemenade/Han Bennink Ernst Glerum De vijftiende editie van Stranger than Paranoia wordt feestelijk geopend met een concert van trombonist Ray v -v 7" i Anderson en saxofonist Paul van IJ X/Q1 CO IC Kemenade, ondersteund door een rit- III IUZLlVd^V IX.C1 IX mesectie, die bestaat uit Bennink en Glerum. Het is lang geleden dat Ray In de Heuvelse Kerk zullen naast de Anderson in Paradox speelde. Voor hij kerststal dit jaar ook enige kunstwer- bekend werd, stond hij een paar keer ken te zien zijn rond het thema Kerst in Paradox. Paul van Kemenade biedt mis van Paul van Dongen, Reinoud hem tegenkracht. Ten slotte speelt de van Vught, George Meertens, Maarten ritmesectie, gevormd door slagwerker Meevis, Mare Mulders en Ru van Bennink en bassist Glerum. Rossem. Prachtige etsen zijn er te zien van de onlangs overleden kunstenaar lag 19 december, 22.00 uur: Ru van Rossem, waaronder een Maria jrlijk muziekspektakel: The met Kind temidden van straatrumoer. Getatchew Mekuria Mare Mulders toont vlinders in aqua- jaar brachten de Ethiopiër rel verf die Maria en kindje Jezus op i The Ex de cd hun vleugels dragen. De sterrenhe- J mei uit de kerstnacht is geschilderd door Reinoud van Vught. Paul van Dongen toont etsen waarin hij met de alleigrootste precisie een druiventros tekent die het vruchtdragen verbeeldt. Het kerstlicht herkennen we in de goudgele schilderijen van George Meertens. i 5

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 7