Intermezzo belooft Ravels, Eel 75% ’betaalbaar wonen in Tilburg’ I lo I www.intermeso-tiiburg.nl HUIS van de MAAND De wooneditie van De Tilburgse Koerier Eigen Huis: roep om matiging woonlasten werkt Isoleren: Aviakwartier nadert voltooiing >S Plaatsing 30 meter breed bouwbord Uw nieuwe woning! >asvorm- schoenen dOENEN verkocht PcA /ci M i i w 'U - Ie Melden ontgronding kan nu digitaal Energielabel ’entei Pleverini I DECEMBER 2007 - PAGINA 20 Huisnummer In Huisnummer 1 woningaanbod van bestaande en nieuwe woningen. VERSCHIJNT IN TILBURG, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN DONDERDAG 13 DECEMBER 2007 De n verdien honderden Objnr. 2049 www.pietervreedeplein.com e kerst... Huisnummer 1 is de wetenswaardigheden en een ruim aanbod bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. IG In het centrum van Tilburg volgende Huisnummer! verschijnt 17januari maandelijkse wooneditie van De Tilburgse Koerier met nieuws, TIJDENS IAGEN 2 ZAL KOERIER JUS VALLEN. \IT IN HET RSCHIJNT AG Rl Ie kopij anuari ember tlefoon 013 535 00 17 -mail info@vanrijswijk.nl Afvalstoffenheffing In 2008 betaalt een huishouden gemid- ij Duurstede met -5,7%, Vraagprijs: 369.000,= K.I.: ca. 805 Adres: Vooreel 71 te Ravels-Eel (bezichtiging na telefonische afspraak) Povamij n.v. Dorp 14, 2382 Poppel Tel.: +32-14-659811 www.povamij.com info@povamij.com ningstijden: indag: 13.00 -17.00 uur 'm vr. 9.00- 18.00 uur rdag 9.00 -14.00 uur JK BV SCHOENEN zijn Verdieping: Ruime en lichte overk van resp. wastafel e deld 259 euro aan afvalstoffenheffing. Dat is hetzelfde bedrag als in 2007. Opvallende dalers zijn Terschelling (- 13,8%), Borsele (-11,9%) en het Lim burgse Bergen (-11,1%). Opmerkelijk is dat Terschelling in 2007 al ruim onder het gemiddelde bedrag van 259 euro zit en in 2008 verder daalt van 217 naar 187 euro. De grootste stijger is Wijk bij Duurstede met +8,2%. van woningen en Verhuist 7233 Bouwjaar: ca. 1966 (gerenoveerd in 2002) Aanvaarding: In onderling overleg dtjiuereld kleuren. De aannemer van Intermezzo is de bouwcombinatie Intermezzo VOF: Heijtnans Bouw Breda en Bal last Nedam Bouw Zuid. De verkoop van de appartementen start in maart 2008 op bijzondere wijze. Geïnteresseerden kunnen zich stijgt met zrtste stijgers gemeenten ;t (4-18,6%) •loop, 3 slaapkamers ca. 9 m2,12 m2 (met vaste en veel inbouwkasten) en 20 rri2. Tussen het appartementencomples de woningen wordt een parktuin s gelegd. Voor meer informatie over project Aviakwartier kan contact opge nomen worden met Bertens Makelaar dij te Berkel-Enschot (013-5333337). Een bezichting van het appartemen- ten-complex op afspraak behoort ook tot de mogelijkheden en is zeker aan te raden. U zult verrast worden door de fraaie ruimtes met veel daglicht, het intieme karakter van de binnenpatio en de hoge afwerkingsgraad van zowel de binnen- als de buitenkant van de appartementen. Afschaffing maximering OZB Per 1 januari 2008 hebben gemeenten weer de vrijheid om de OZB onbeperkt te verhogen. Gemeenten hebben het in het verleden gepresteerd om jaren ach tereen de lokale lasten fors te verhogen terwijl de koopkracht van huishoudens jaar na jaar daalde. Op het moment dat gemeentebegrotingen moeilijk sluitend zijn te krijgen, kunnen tekorten in de begrotingen weer gemakkelijk worden weggewerkt: door de OZB te verho gen. Het is daarom volgens Vereniging Eigen Huis zeer de vraag of de huidige gematigde lastenstijging in de toekomst wordt voortgezet Of hiervoor wel of geen vergunning noodzakelijk is, is te vinden op de web site: www.brabantnl/ontgrondingen. Door het beantwoorden van enkele vragen, weet u direct of de aanleg van uw vijver is vrijgesteld, meldingsplich- ting is of vergunningplichtig. Het digitaal melden van een niet-ver- gunningplichtige ontgronding heeft belangrijke voordelen: u kunt zelf het moment van melden kiezen en de ambtelijke afhandeling gaat veel sneller. Mocht blijken dat u voor de aanleg van uw vijver wel een vergunning nodig hebt, dan moet de aanvraag voorlopig nog wel op papier worden ingediend. Dit formulier is te downloaden via de eerder genoemde website. Vereniging Eigen Huis voerde dit jaar actie tegen een onbeperkte stijging van de OZB. Dat leverde 750.000 protest brieven op die aan de partijen in de Tweede Kamer zijn aangeboden. Op de website van Vereniging Eigen Huis wwweigenhuis.nl/woonlasten2008 zijn tabellen opgenomen waarin de infor matie over de 90 onderzochte gemeen ten is terug te vinden. GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, De maatschappelijke druk op gemeenten om de woonlasten gematigd te laten stijgen, lijkt effect te hebben. Uit onderzoek van Vereniging Eigen Huis onder 90 gemeenten naar de verwachte woonlasten in 2008, blijkt dat deze gemiddeld met 2,3% stijgen. De stijging van de totale gemeentelijke woonlast volgt daarmee het ver wachte inflatiepercentage van 2%. Vereniging Eigen Huis concludeert daaruit dat gemeenten vooralsnog gehoor geven aan de oproep om de stijging niet uit de hand te laten lopen. Voor de toekomst biedt dit volgens Eigen Huis echter geen enkele garantie. Huisnummer Q Rioolrecht Het rioolrecht stijgt met gemiddeld 5,4%. Vooral inwoners van Valken burg aan de Geul moeten met een gemiddelde aanslag van 242 euro diep in de buidel tasten. Dit is een stijging van 22,9% ten opzichte van 2007. Landelijk bedraagt het gemiddelde bedrag aan rioolrecht 162 euro. De naam van het project Intermezzo' slaat op de locatie van het project, tussen het centrum van de stad en het groen in westelijke richting, beginnend bij de universiteitscampus en de Oude Warande. De elf types koopapparte- menten zijn vernoemd naar Italiaanse In landelijke omgeving en toch nabij het dorp gelegen vrijstaande en I verbouwde woning met o.a. inpandige garage, leuke tuin met achterom en op totaal ca. 1.180 m2 eigen grond georiënteerd op het westen. gieduurzaam concept van klimaatbe heersing. Via de vloer zorgt dit systeem voor aangename verwarming én koe ling (energielabel A). WonenBreburg heeft dit systeem het afgelopen jaar projecten OZB De gemiddelde OZB-aanslag s 3% naar 210 euro. De groot uit het onderzoek zijn de j Bladel (+20,9%), Uitgeest en Liesveld (+14,0%). De grootste dalers zijn de gemeenten Rijnwoude (-9,8%), Harenkarspel (-3,3%) en Rot terdam (-2,4%). De duurste gemeente met de OZB is Rozendaal (408 euro) en de goedkoopste is Koggenland (87 euro). worden genoemd. Kuijpers legt uit dat een goede voorbereiding ten grondslag heeft gelegen aan dit resultaat Ook het weer was op cruciale momenten geen spelbreker. De oplevering van de 20 woningen volgt vanaf februari 2008. De belangstelling voor de appar tementen en de woningen was meteen groot vanaf de start van de verkoop in het najaar van 2006. Op dit moment zijn alle woningen verkocht maar er nog enkele appartementen van type Morane met een vrij op prijs van 189.000,- beschikbaar. Het appartement is 80 m2 groot en wordt Indeling; Ruime entree op laminaatvloer I met eikenlook, garderoberuimte, I gastentoilet en opentrap naar de verdieping, voorkamer (ca. 24 m2) met prachtige marmeren schouw, I ruime en sfeervolle living (ca. 60 m2) met o.a. prachtige marmeren schouw, openslaande deuren naar de tuin en barretje, halfopen en luxe keuken T (ca. 21 m2) in hoogglans met o.a. I kookeiland met een 6-pits Boretti I gasfornuis met oven en afzuigkap, I verder nog een koelkast, vaatwasser, combimagnetron en diverse |t boven en onder kastjes, bijkeuken I waar de vernieuwde meterkast en I buitendeur, ruime ouderslaapkamer I (ca. 21 m2) met sfeerhaard en I deur naar tuin, aangrenzend luxe I, en ruime badkamer o.a. voorzien Gemiddeld gaan huiseigenaren 631 euro aan gemeentelijke woonlasten betalen. De grootste stijgers zijn de gemeenten Zijpe met +11,2%, Borse le met +11,1% en Wijk bij met +9,4%. Dalers zijn - gemeenten Harenkarspel Terschelling met -5,6% en Bergen (L) met -4,3%. Er blijven echter grote verschillen tussen de gemeenten. De duurste gemeente uit het onderzoek is Bunnik met gemiddeld 849 euro. De goedkoopste is Zevenaar met 414 In Noord-Brabant worden bergen leze zijn ook i die niet vergunningplichtig zijn, zoals het del ven van graven en het aanbrengen van buisleidingen en kabels. In deze laatste gevallen kan de ontgronding voortaan digitaal worden gemeld bij de provincie. Voor particulieren geldt dit bijvoorbeeld bij de aanleg van een vij ver. Dit is echter wel afhankelijk van de L_r_-2e oppervlakte van de vijver, de hoeveelheid zand/grond die wordt afgevoerd en, indien van toepassing, de afstand tot de voet van een dijk. We vanaf 1 januari 2008 z'n huis ver kopt heeft een energielabel nodig over de energiezuinigheid van de woning. Met deze nieuwe verplichting is het yoor huiseigenaren extra aantrekkelijk e investeren in goede isolatie (van dak, ramen, vloer en muren) en ener- Webesparende installaties (als een HR- bmbiketel of ventilatiesysteem). Want 4e energiezuiniger de woning, ■Sedkoper, gezonuci cu lvuuuiui let wonen is. En dus: hoe meer het Buis waard zal zijn. Zie: www.vrom. 11/ energielabel. Wanneer u investeert in betere isolatie van uw woning, kan u dat jaarlijks honderden euro's opleveren. Isoleren houdt 's winters de warmte binnen. In een slecht geïsoleerd huis verbruikt de centrale verwarming per jaar gemid deld 2150 m3 gas. In een goed geïso leerd huis is maar 700 m3 gas nodig. Met een gasprijs van 0,67 euro per m3 betekent dat een besparing die kan oplopen tot zo'n 1000 euro per jaar! Vooral in woningen die voor 1990 zijn gebouwd, valt door isoleren veel te besparen. Zelf een zolderdak isoleren is in twee jaar terugverdiend. Naden en kieren aanpakken kost heel weinig en is binnen een jaar terugverdiend. Ook de isolatie van CV-leidingen is Nieuwbouwproject Aviakwartier, gelegen op de hoek van de Beneluxlaan en de Schiphollaan in de Tilburgse wijk 't Zand, is nagenoeg gereed. De bouw van het project, dat bestaat uit 48 appartementen en 20 woningen, is begin 2007 gestart. Het Tilburgse Aannemersbedrijf Van de Ven is verant woordelijk voor de ontwikkeling én realisatie van dit project. Het Aviakwartier onderscheidt zich met name door het eigentijdse ontwerp en de toepassing van een duurzame hou ten gevelbekleding in twee kleurstel lingen. Projectleider Jan Kuijpers van Aannemersbedrijf Van de Ven is zeer te spreken over het tempo, waarin zijn uitvoerders het project hebben gerea liseerd. Kuijpers verwacht dat medio januari 2008 de eerste appartemen ten worden opgeleverd aan de nieuwe bewoners. Gezien het feit dat het U- vormig appartementengebouw uit 3 lagen en een volledige kelder bestaat mag dat een prestatie van formaat telefonisch aanmelden, tijdens kan tooruren bij Van de Water Makelaardij via (013) 595 29 52 of Meeüs via (013) 549 06 60 en digitaal via www.inter- mezzo-tilbuig.nl. Wie zich aanmeldt, krijgt bericht vóórdat de verkoopcam- pagne officieel van start gaat. euro’s per jaar zeker de moeite waard. Vloerisolatie is in vier jaar terugverdiend. Met de zand verzet om woningen, wegen nodige handigheid kunt u maatregelen spoorlijnen aan te leggen. Voor de zelf uitvoeten. ontgrondingswerkzaamheden is Voor de wat ingewikkeldere klussen, vergunning nodig. Maar er zoals het isoleren van de gevel of ontgrondingswerkzaamheden een plat dak, of het aanbrengen van dubbel glas, kunt u beter een professi oneel bedrijf inhuren. Kijk voor meer informatie op www.milieucentraal.nl (rubriek Isoleren).Een goed geïsoleerd huis heeft ventilatie nodig Zet de roosters in de ramen open, of een bovenluikje op een kier. Dat voorkomt vocht in huis en geeft schadelijke stof- diepte en de fen geen kans zich op te hopen. Dit is beter voor uw gezondheid en het voor komt vochtschade aan het huis. OPLAGE 110.400 van hoekbad, hoekdouche, dubbele wastafel, wandcloset, designradiator en inbouwspots. De eerder genoemde inpandige garage is voorzien van geïsoleerde sectionale tolpoort, aansluitingen wasmachine en droger en geeft toegang tot de kelder waar de opstelling van de CV ketel. In aanloop naar de verkoopstart van 131 appartementen is dinsdag op het voormalige Interpolisterrein in Til burg een 30-meter breed bouwbord geplaatst. Daarop staan de verschil lende leeftijdscategorieën waarop woningcorporatie en ontwikkelaar WonenBreburg zich hier richt: 20- ers, 30-ers, 40-ers en 50-ers. De appartementen (oplevering 2010) verrijzen op de hoek Conservatori- umlaan, Professor Cobbenhagenlaan en Professor Verbernelaan, aan een binnenplein met onder meer winkels, kantoren en horeca en een onder grondse stallinggarage. Aan hetzelfde plein, aan de kant van de universiteit, worden 422 huureenheden voor stu denten gebouwd (oplevering 2009). De slogan van Intermezzo is 'Einde lijk betaalbaar wonen in Tilburg'. Dit als antwoord op de problematiek van starters die tot nu toe moeilijk op de woningmarkt terecht kunnen én ter bevordering van doorstroming op de woningmarkt Met Intermezzo spreekt WonenBreburg qua opzet en qua prijs diverse leeftijdscategorieën aan en streeft zo beide doelen na. Voor een 2-kamerappartement wordt een prijsindicatie van ongeveer 135.000,- afgegeven. De exacte prij zen worden begin maart 2008 bekend gemaakt. WonenBreburg streeft zo naar een optimale prijs/kwaliteitver- niger de woning, hoe houding met woonlasten die passen bij mder en comfortabeler *de doelgroepen: 20-ers, 30-ers, 40-ers ling (energielabel en 50-ers. Deze lage woonlasten zijn heeft dit systeem onder meer mogelijk dankzij warmte-/ al in meerdere nieuwbouwprojecten koudeopslag (wko), een beproefd ener- toegepast direct ontsloten vanaf de met een fraai houten dek afgewerkte binnenpatio. Appartement Morane ligt zo'n ander halve meter boven straatniveau wat een mooi uitzicht geeft De appartementen zijn compleet afgewerkt met luxe sani tair en tegelwerk. Het toilet is stan daard uitgevoerd als wandcloset en de keukeninrichting kan naar eigen inzicht worden samengesteld. Bij de aankoop van een appartement is een parkeer plaats in de ondergrondse parkeerkel der inbegrepen. Voor snelle beslissers bestaat er nog de mogeEjkheid om een 2e parkeerplaats aan te kopen. Algemeen: Deze woning heeft een sfeervolle inrichting, is in 2002 gerenoveerd en o.a. voorzien van dubbele beglazing in hardhouten kozijnen, rolluiken, inbouwspots, alarminstallatie, vernieuwd, elektriciteit, sanitair enz. enz.. De tuin is georiënteerd op het westen en heeft aan de achterzijde ook een ingang. Verwarming: CV middels HR ketel op olie. J KI I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 21