Musical Assepoester Derde deel Oisterwijkse Historische Brochurereeks verschenen I Echtpaar Vreeman exposeert in galerie Magogo ting counter.nl ft H Klantenraad Werk en Bijstand Tilburg Zuid n lehnans Opnieuw keuzeconcert r i OETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 DECEMBER 2007 - PAGINA 7 3 6 DECEMBER 2007 - PAGINA 6 20.15 uur, m ia - A Com- - A Com- in/ormele zorg igers voor: ssluitir Winterconcert 013-543 45 72 FOTO: ELAINE MAYSEN Eén van de schilderijen van Ronny Vreeman vervangt de huidige korting. i m 15 december ag t/m vrij- telefonisch een THEATERS TILBURG J JAN VAN BESPUW J 013 ;ste ski uitrusting! r 2007 TILIANDER r 2007 Dansen in de woonkamer Vertel ons het verhaal rond uw uitkering ling: Kijk voor meer rmatie op onze site: ww.contourtilburg.nl Tuincentrum i van maandag tot lur en in de week- Deze foto van kruidenier Schoenmakers Phillipus, Adrie Schoenmakers-Van Goet ten voor vrijetijds- spel enz.? van /ww. De Klantenraad Werk en Bijstand is er voor mensen met een bijstands- 20.00 uur: Ipeedhom Speedhom wordt overgoten met een hardcore-, punk- en stonersaus. jteren? Deze vindt )8 van 17.45 tot deze aan c 12 Bat I) 467 19 55 iraadwbt.net averse waging M VOL GROENE IDEEËN I 3^^— Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrumtilburgzuid.nl is uit! /WW. 5 uur, jk Par- I de beste line-up n ook als liveband Rotterdamse band - d-old heavy metal lodieën. rtig man sterke te zien. Waar it Soweto ook i uitverkocht en lessed is speci- enheid van ui i.uid-Afrika. viert dit met een aansteke- een drietal mede- wen. Heb jij com- igheden en heb je ligingsleven in het »p Lamelis geeft vanaf lerdag 6 decemt decerr'- ^Tri- ver te ziek. Ie editie vorig jaar r het Blèrcon- voorbode op >lein 21 5038 TV Tilburg nl infoecontourtilburg.nl en donderdag 13 Cave, 20.00 uur: Magogo wordt geleid door dirigent Arjan Tien. Dansgezelschap vandaag, dondert ethem, Ben Schoenmakers en dochter Pia. Telefoon (013) www. klantenra 'prinsesjes' eserie 'Van maakten première. )per gekro ten bij het Klantenraad Werk en Bijstand wil de situatie van mensen met een uitkering verbeteren. emaakt bij het 25-jarig bestaan van de zaak in 1957. Van links naar rechts: Riet FOTO: STICHTING HET KWARTIER VAN OISTERWIJK 9 december, Wervelende Halil Necipogl :ember is Fair orig jaar in Tili- een groot succes, vindt deze ook dit sei- Ongeveer 25 exposan- DE NIEUWE CD van rilburgse Band FRITS is i Bestel online via: WW FRITSMUSIC.NL Bestellen Het boekje (112 p.) kost 13,50 euro en is verkrijgbaar bij Boekhandel Oisterwijk aan de Kerkstraat en 14.30 uur. Derwi- »lu - The en hebben ervoor gekozen om de kunstwerken. De opbrengst van opbrengst van de veiling te schenken veiling gaat naar de Johan Stekelen- a!>n het goede doel." burgstichting, die kansarme kinderen cabaretière Karin Bruers veilt op helpt op hun weg naar zelfstandig- zaterdagmiddag 15 december de heid en onafhankelijkheid. "Het ssepoes- ssdroom om omt, past als j de Efteling. verheugd deze i brengen. Het surrijk spekta- wij zeer trots keuze hebben de reactie overwe.ui- „s, directeur- lopment van de Woensdag december, B-Stage B-Stage is de ultieme kans voor uit Brabant die de potentiële en s euze ambitie hebben om het ve schoppen in de wereld van muzie ijder? Houd je van ie tijd beschikbaar Dan ben je van gespeel www.m. prijs voor beste dansproductie 2005- hele rij 2006. De jonge choreograaf Alexan- kan tot der Ekman weet u in zijn nieuwe werk zeker te verrassen met zijn humor en originele ideeën. lijke avond vol schitterende songs en energieke dans. Het is dan ook geen verrassing dat niemand minder dan Nelson Mandela een grote fan is van het Soweto Gospel Choir. De bekro ning van het gelijknamige album met een Grammy Award in de categorie ---.iber, tot en Best traditional world music, kwam met zondag 9 december van 18.00 tot wel als een echte verrassing. Het 22.00 uur een voorstelling in. een huis. Soweto Gospel Choir is eenlust voor ----42 J. - OOg en oor^ maar bovena] voor uw hart. bij de VVV Oisterwijk. Ook is het deel 3 van de Oisterwijkse Hist boekje leverbaar via andere boek- sche Brochurereeks in een keer handels (ISBN 978-90-809127-3- 1), te bestellen via het e-mailadres van de Stichting: kwartiervanoister- wijk@hotmail.com, via het secre- geldt alleen wanneer men reel tariaat van de Stichting p/a A. van streeks bij de Stichting bestelt. I Dorp, St. Jorisstraat 7, 5056 SB aanbieding geldt dus niet in de boe Berkel-Enschot (013-533 42 78) of af te halen het kantoor van De Hair Vrijdag en Maris Notarissen aan De Balbian Versterlaan 6 in Oisterwijk. Tot 20 december is het mogelijk om de delen 1, 2 eia het nu verschenen Onlangs presenteerde mevrouw mr. drs. Irene Maris-Kroon, voorzit ter van de Stichting Het Kwartier van Oisterwijk, het derde deel in ie Oisterwijkse Historische Bro- thurereeks getiteld 'Lange dagen, vaste klanten. Oisterwijkse mid denstanders zo'n zestig jaar gele den'. Zij deed dat door het boekje de overhandigen aan de auteur drs. Jeroen Ketelaars die op basis van interviews en archiefonderzoek een beeld heeft geschetst van het leven van de kleine Oisterwijkse midden stander in de periode 1940-1960. 9 december. 14.00 uur: Blèrconcours Na een geslaagde 1( in 013, dit jaar ook weer 1 cours in alle zalen, DÉ t carnaval 2008! Dendrobium 'Erna White' i Een klassieke schoonheid. Toepas- baar in elk interieur. Zet haar wel I op een lichte plek voor een opti- male bloei. Potmaat 12 cm, hoogh I ca. 50 cm. Per stuk van 12,95 Onlangs vond in het Efteling Thea ter de première plaats van Rodgers Kammerstein's Broadway-musi cal Assepoester. De sterrencast, aangevoerd door musicalnieuw- komer Do, ontving een daverend applaus van de honderden geno digden die aanwezig waren. De musical is nu al een groot succes Met meer dan 55.000 verkochte kaartjes overtreft de productie alle verkooprecords van het Efteling Theater. Donderdag 6 december, 20.00 uur, Studio: Onno Innemee - De type tjes DVD-tour overtreft alle verkooprecords s—sës hilarische, herkenbare figuren, zoals De angsthaas, Conny van de cam ping, De dove buikspreker en De dronken vader zullen de revue passe ren. Komt dat zien, komt dat zién! uisnummering ezierig is ook dat in dezelfde uit we de huizenlijst is opgenomen die srman Koster, de directeur van het mieentelijk Gas- en Waterleiding- drijf, rond 1945 maakte en waarir. et de oude historische huisnum- ering alle huizen met hoofdbewo- t van Oisterwijk zijn opgenomen, foton van Dorp heeft dat in een korte leiding toegelicht en dankzij het Jok van andere vrijwilligers kon- J“e nummers gekoppeld wor de nieuwe, thans gevoerde verbeelding in optima forma", aldus Assepoester is een productie van Efteling Theater Producties, Albert Vertinde en Roel Vente. De regie is in handen van John Yost en Ivo de Wijs ontving voor de vertaling de eer van de erven van Rodgers en Kammerstein. "Het was een gok! Deze musical van Rodgers Kammerstein was nog nooit in een professionele uitvoering te zien geweest. Wij wilden een rijke, wer velende musical op de planken zet ten voor jong en oud en als wij uitgaan van de reacties tijdens de première, zijn we daarin geslaagd", Aldus een uitgelaten Albert Vertin de van V&V Entertainment, wereldberoemde sprookje Assi fèr, waarin de meisjesdrom prinses te worden uitkomt een 'glazen muiltje' bij dv Wij zijn ontzettend veru— productie te kunnen brenger is een prachtig en kleurrijk s kei geworden waarop zijn. Dat we de goede gemaakt merken wij aan van het publiek. Die zijn gend", vertelt Olaf Vugts, Marketing en Developmc: Efteling. uitkering. De Klantenraad wil graag I van mensen horen hoe zij vinden dat bijvoorbeeld het contact met Sociale I Zaken verloopt. Misschien hebt u vra- I gen of wilt u een ervaring kwijt Dat I is mogelijk. Maandag 10 december I vergadert de Klantenraad Werk en Bij- I stand in wijkcentrum Spijkerbeemden, I Don Sartostraat 4 te Tilburg. Na afloop I van de vergadering is er een inloop- I spreekuur van 15.30 tot 16.30 uur. Hebt I u informatie nodig, wilt u iets weten of I wilt u uw ervaring kwijt, dan bent u van I harte welkom. De Klantenraad Werk I en Bijstand is van maandag t/m vrij- I dag van 9.00 tot 12.00 uur telefonisch bereikbaar via nummer 013-4671955; I website wwwklantenraadwbtnet Het bestaan was niet gemakkelijk, net als elders werden er lange dagen Ipnaakt voor de veelal vaste klan- Ipkring en werkten de kinderen al vroeg mee in de zaak van pa en ma. Ifeuwsgierig naar hoe dat ging hield e auteur gesprekken met een twintig- I betrokkenen, oud-ondememers of nderen van ondernemers, en legde Ivast in deze uitgave. Verschillende to's illustreren de tekst. Dit boekje iedt daarmee in woord en beeld n kijkje in het arbeidzame leven in Oisterwijkse middenstanders i'n vijftig, zestig jaar geleden. We zen over 'Peer' van Amelsvoort, Van xkhoven, Paijmans, Vlaminckx en an der Eerden, Molske', 'Storikes' I Kosters om er maar een paar te lemen. Bakker, slager, schoenwin- ber, sigarenhandelaar, kleermaker Ikruidenier passeren de revue. Zondag Concertzaal: sjen Hafiz 1 r man in the mosque The man in the mosque combineert indrukwekkende mystieke hymnen met meditatieve dans. De rijke isla mitische zangtraditie kwam vooral tot ontwikkeling in moskees en in soefi- ordes. Deze adembenemende zang is meer dan een religieuze uiting en behoort tot het rijke Turkse culturele erfgoed. De in Turkije zeer geliefde zanger Hafiz Halil Necipoglu wordt begèleid door ney (rietfluit), kanun (citer), kemenije (klassieke vedel), tambur (langhalsluit) en bas kernen ge (basvedel)^ Het ensemble staat onder leiding van Fahrettin Yarkin die tevens de percussie voor zijn reke ning neemt. Naast de muzikale uit voering, ziet u in dit programma ook een optreden van de wereldberoemde Wervelende Derwisjen, uitgevoerd door de groep Tevazu. Tijdens de pauze en na de voorstel ling zal de band Agora optreden. Agora bestaat uit twee turkse muzi kanten met verschillende muzikale achtergronden. Uit de kl p 40 Aller loment via instellen. werken die het Mago go Kamerorkest het vorige seizoen oocrw-eld heeft, vindt u op website wwW.magogokamerorkest.nl ook een nieuwe suggesties. Stemmen dinsdag 1 april. Daarna zal het orkest zich gaan voorbereiden (bladmuziek verzamelen, bezetting regelen, repeteren, etc). Altijd al gehoopt op een concert waarin ze üw favoriete klassieke wer ken spelen? Uit een klassieke variant van de 'Top 40 Aller tijden' kan het publiek vooraf thuis het programma van dit concert samenstellen. Van Rossini's beroemde Sonates en Bachs Brandenburgs Concert tot Mozarts Eine Kleine Nachtmusik en Vivaldi's acrobaten, Vier Jaargetijden (winnaar vorig sei- le Sarakasi zoen met de meeste stemmen). Als u stemt maakt u bovendien kans op 2 x 2 vrijkaarten voor dit concert. Donderdag 6 december, 20.15 Schouwburg: Linda van Dijl Tom Jansen - Una Giomata I ticolare De gelijknamige film met glansrol len voor Sophia Loren en Marcello Mastroianni werd een wereldsucces. Dit ontroerende verhaal van twee mensen die allebei slachtoffer zijn van de machocultuur van het fascis me, wordt nu op de planken gebracht door Linda van Dyck en Tom Jansen. 1938. Heel Rome loopt uit vanwege het bezoek van Hitler aan Mussolini. In alle vroegte zwaait Antonietta haar opgetogen man en kinderen uit. Alles neemt een totaal andere wending als ze bij toeval haar buurman Gabriele tegen het lijf loopt. Hij heeft zo zijn eigen reden om niet vooraan te staan in Hitlers parade. Er ontspint zich een bijzondere relatie die voortduurt zolang de feestelijkheden buiten klin- Donderdag 13 december, 20.30 uur: Fine Fine Music Fine Fine Music is dé plek op internet waar je terecht kunt voor, jawel, fijne muziek. Van Radiohead tot bijvoor beeld Spinvis die vorig jaar hoofdact was. Dit keer neemt Johan fijne bands als Scram C Baby, Hospital Bombers en The Tellers mee in het kielzog. Een hele fijne avond met ook nog eens bijzondere verrassingen. Host en DJ St. Paul presenteert de Fine Fine Music Tour en draait tussendoor en achteraf fijne plaatjes. Een ver rassende concertavond gecombineerd met een fijne avond uit. Groots Naast pers en publiek waren veel bekende Nederlanders, waaronder Leontien Borsato, Danny de Munk eri André Rieu aanwezig bij de première van Assepoester. Ook de twaalf 'prinsesjes' van de TROS- televisieserie 'Van Assepoester tot Prinses' maakten hun opwachting acties bij de première. Zij werden op de veldi- rode loper gekroond tot prinses en reikten bij het slotapplaus van de musical de bloemen uit aan de cast. Dinsdag 11 december, 20.00 uur. Studio: Jakop Ahlbom - Vielfalt Ahlbom versmelt muziek, acrobatiek, dans, illusionisme en slapstick tot één theatraal geheel. Vielfalt gaat over een treurige goochelaar die ondanks alle chaos verwoed probeert om zijn leven in goede banen te leiden. Illusie en werkelijkheid spelen een gemeen spelletje met hem. Een doos wordt zo plat als een dubbeltje als je erin stapt. Armen komen gracieus uit een gai gootsteenputje omhoog en een tele- Y1 visiescherm zuigt hele lichamen op. Hagen) maar Apocalyptic; Alles kan in de wereld van Ahlbom. vooral instrumenteel over "Pure magie. Een op hol geslagen verbazen. Lacrimas een enorme fan in Bam Margera. De MTV wa opende voor HIM zuller andere kant van dezelfde ziel? Met dezelfde passie die ze in hun werk leggen, beginnen Camille en Rodin een verhouding. Maar terwijl Rodins roem groeit en groeit, blijft Camille in zijn schaduw. Haar gevecht voor erkenning krijgt steeds meer de over hand, haar demonen worden haar de baas en ze eindigt haar leven, alleen en verlaten in een gesticht. Voorafgaand aan de voorstelling is er om half 8 een voorbespreking door de regisseur. Tijdens deze bespreking wordt verteld over het levensverhaal van Camille Claudel en hoe de thea tergroep daar mee om gegaan is. Kaarten voor de voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa van het cul tureel centrum Jan van Besóuw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle, of telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kantooruren of via email: info@janvanbesouw.nl Dinsdag 11 december. Carnivore en Raging Sp Carnivore is een legendarische band (indirecte voorloper van Type O' Negative) met Peter Steele (Type O' Negative), Steve Tobin (drums, Tri pod), Paul Bento (gitaar) en Joey Z (Life Of Agony) in de gelederen. Carnivore wordt 1983 opgericht en brengt twee jaar daarna het titelloze debuut uit. De band heeft in die tijd in de VS. al een gevaarlijk imago. Tijdens shows wordt met bloed, her senen, vlees in alle vormen en maten gegooid en de provocerende teksten leveren eveneens veel controvi op. De moderne metal van Rag Naast Do schitteren o.a. Loeki Knol, Esther Roord en Koen Crucke in deze musical. Naast deze grote sterren, krijgt ook nieuw talent een kans. Maar liefst drie talenten uit de televisieserie De weg naar Fame zijn te zien in Assepoester: Marike Folies en Britt Lenting spelen de rollen van de gemene stiefzusjes, terwijl Jaap Strijker, de felbegeerde rol van prins bemachtigde. Melise de Wi nter neemt de rol van de koningin op zich. De hofmaarschalk wordt gespeeld door de getalenteer- Donderdag 13 december, 20.30 uur, Concertzaal: Sarakasi Allstars - The Fire of Kenya De Keniaanse hoofdstad Nairobi staat bekend als het vurige hart van Oost- Afrika. Het is een hectische stad die nooit stilstaat en waar tientallen cul turen langs elkaar heen manoeuvre ren. De percussionisten, dansers en zangers van de Allstars vertellen het verhaal ach ter deze culturele mengelmoes van zowel traditionele als hedendaagse straatcultuur. In The Fire of Kenya ziet u de Andere kant van Afrika. Geen armoede, oorlog en aids, maar juist inspirerende mannen en vrou wen. Hun optreden is doorspekt met humor, acrobatische hoogstandjes BH en muzikale verrassingen. De band voorziet de acrobaten en dansers van snelle Keniaanse maboomboom- en marimbaritmes, maar ook van melo dieuze zang en fluit. Voor aanvang van deze voorstelling zal er een fototentoonstelling te zien zijn met beeldmateriaal die de achter grond van de Sarakasi Allstars weer geven. Daarnaast zal de voorstelling om 20.00 uur ingeleid worden door een medewerker van de stichting Sarakasi Trust. Sarakasi Trust is een Keniaanse organisatie, gevestigd in Nairobi, die zich richt op de ontwik keling en promotie van cultuur en kunst in Oost-Afrika. «.uiting Contour en 31 december gesloten. Voor cli- ijwi II igers van de Zorg is een coördi- >r dringende zaken 10.00 en 12.00 onisch bereikbaar, nsen u prettige en! Maandag 10 december, 20.15 uur, Schouwburg: De Mike Thomas Kerstrevue - Ajuinen Look Hè hè, eindelijk gaan Mike Boddé en Thomas van Luyn een Kerstrevue maken. Waarom hebben ze dat nou niet eerder gedaan? Nou, omdat de heren het de vorige kerstmissen te druk hadden met Kopspijkers, De Mike en Thomas Show en theater tours. Maar nu gaan ze dan eindelijk Nederland totaal verkersten met deze virtuele sneeuwstorm vol humor, muziek en dans. Ze brengen hun HHHH eigen Holiday Dancers mee én een echte Mystery Guest. Denk aan BN- ers als Joke Bruijs, Edwin Rutten, Zondag Cor Bakker, Terence Schreurs, Tania Blèrconc Kross, Edsilia Rombley of .Verras sing gegarandeerd! Als het nu met kerst nog niet sneeuwt, dan weten we het niet meer. Donderdag 6 december, 20.30 uur. Concertzaal: Soweto Gospel Choir - Blessed de Barend van Zon. Unieke kans om het dertij Met een grote cast van 23 leden, koor in levenden lijve i ruim honderd schitterende kos-, ter wereld dit koor uit tuums en een live-orkest is Asse- optreedt, de zalen zijn poester een groots opgezette musi- het publiek jubelt. Bk cal. Het is de vijfde musical die in aal samengesteld ter gelegen het Efteling Theater wordt gebracht tien jaar democratie in Zuic en de derde samenwerking met Het koor coproducenten Albert Vertinde en Roel Vente. Kaarten kunnen wor den gereserveerd via tel: 0900-0161 (0,25 p/m), 7 dagen per week 09.00 tot 20.00 uur en via wv efteling.com. MR NABIA groot medium internat, helderziende bekend van tv helpt al uw problemen oplos. Terugk. van uw liefde, familie, financ., geluk, zaken, kansspelen, wanhoop, impo tentie, succes. Beschermt 100%. Res. binnen 3 dag. Het is nooit te laat om hulp te vragen! Bet. naar result. Tel: 013-5456600/06-51119075 Maandag 10 december, 20.30 uur: Apocalyptica en Lacrimas Profun- dere Het Finse strijkerstrio (live aangevuld met een drummer) Apocalyptica mixt kjassieke muziek met rock en vice versa. Naast het welbekende Metalli- ca-repertoire spelen de Finnen nu ook eigen sfeervolle en herkenbare stuk ken. Op plaat worden sommige num mers van vocalen voorzien (dankzij gasten als Ville Vaio van HIM, Lauri /lonen van The Rasmus en Nina •ptica is en blijft ;i overheersen en Profundere heeft de persoon van MT7 waaghals «™*nde voor HIM vele deuren en die muilen ook voor Lacrimas Profundere opengaan. ten presenteren de bezoekers een grote verscheidenheid aan artike len, van antiek tot modeaccessoires, van boeken tot linnengoed en van outdoor artikelen tot allerlei lek kernijen. Diverse organisaties zijn vertegenwoordigd om aandacht te vragen voor hun goede doelen. Om het geheel compleet te maken, is er een groot aanbod van allerlei culi naire traktaties. huisnummering, en is men er ook in geslaagd in een groot aantal geval len het beroep van de hoofdbewoner of de functie van het gebouw op ig- te nemen. Hier uit bleek dat er in rin Oisterwijk heel wat kleine winkeltjes waren. Kortom een waardevolle bron voor hen die de Oisterwijkse geschie denis willen bestuderen: Donderdag 13 december, 20.15 uui Schouwburg: Nederlands Dans Theater - Tar and Feathers Deze mooie dansavond opent met KyliAns indrukwekkende Tar and Feathers uit 2006. Drie mannen, drie vrouwen én een vleugel op letterlijk Uw stem telt! Vorig jaar hoorde metershoge poten. Pianiste Tomoko muziekminnend Tilburg voor het Mukaiyama speelt zowel Mozart als eerst zijn publieksfavorieten klinken, improvisaties. Het ballet doet aan Dat was zo’n sticces, dat Magogo op als een zoektocht naar harmonie en zaterdag 18 mei 2008 Uw Grote Keu- schoonheid die telkens ruw wordt zeconcert opnieuw op het programma verstoord. Het duo Lightfoot Ixón zet. Uit de klassieke variant van de heeft een geweldige reputatie als het Top 40 Aller tijden' kunt u vanaf dit gaat om intrigerende theatereffecten. moment via internet deze concert- De draaiende muur in Safe as Houses avond samer en de bewegende kamers met live Naast alle filmbeelden in Shoot the Moon zijn daar prachtige voorbeelden van. Voor dit laatste werk ontving het duo de Vrijdag 7 december (11.00-21.00 uur) en zaterdag 8 december (10.00-17.00 uur): Christmas Fair De Christmas Fair werd vor~ voor het eerst gehouden iu inl ander en was En daarom t zoen plaats. o neen I Het adres is Betuwestraat 26 in de wijk Jeruzalem. Het project heet Interieur Inconnu, Inni Minnie Mineur en toont de visie van het gezelschap op het huis kamerproject That’s the way we do it van Michael Mc Millan, de tentoonstel ling die tot augustus te zien was in de Openbare Bibliotheek aan het Konings plein in Tilbuig. In een verlaten huiska mer (Jeruzalem wordt momenteel flink de gerenoveerd) creëert dansgezelschap harp. Twee jaar later i Lamelis een eigen wereld. Door mid- debuut voor de kor del van (video)beelden, soundscapes en dans wordt de bezoeker meegenomen in een niet-alledaagse huiskamer. Zondag 9 december, 2 Schouwburg: Paco Pena pas De wereldberoemde maestro Paco Pena presenteert het mooiste wat de flamenco te bieden heeft. Voor A Compas heeft hij de drie beste solo- dansers van Spanje en de meest voor aanstaande zangers en muzikanten om zich heen verzameld. A Compas laat de klassieke flamenco zien vol passie en hartstocht. Woensdag 12 december, 20.30 uur: cd presentatie Vengeance en Road- kill De Nederlandse hardrockband Ven geance is helemaal terug. In de jaren tachtig maakt de band internationaal furore, een lange stilte na 1992 is inmiddels luidruchtig doorbroken. 'Arabia' was destijds zondermeer een klassieker in het hardrockgenre, het laatste album 'Back In The Ring' wordt met open armen ontvangen maar naar de allernieuwste cd van Vengeance die vanavond wordt gepre senteerd wordt helemaal smachtend uitgekeken. Zeker omdat de band nu misschien wel <J" sinds jaren heeft en o gegroeid is. De Rot Roadkill speelt good-» met ijzersterke melodi istori- ^.^.,„,ereeks in een keer aan te kopen voor de speciale prijs van 29,50 euro (normaal 34,50 euro) excl. portokosten. Deze aanbieding geldt alleen wanneer men recht- De -.g geldt dus niet in de boek handel. Tegen contante betaling kan men deze aanbieding ook tot en met 20 december afhalen bij het kantoor van De Hair Vrijdag en Maris Nota rissen aan De Balbian Versterlaan 6 in Oisterwijk. De schetsen zijn van burgemees ter Ruud Vreeman, de schilderijen naar de schetsen van zijn echtgenote Ronny Vreeman-Strijbis. Ze expo seren deze gezamenlijk onder de titel 'Gemoedstoestanden' in gale rie Arto Imago aan de Tivolistraat 50 in Tilburg. De tentoonstelling loopt van aanstaande vrijdag tot en pet zaterdag 15 december. Ruud Vreeman vertelt over de aanlei ding: "Tijdens lange vergaderingen maak ik wel tekeningetjes. Het eind- kultaat verdween eigenlijk altijd in iV prullenmand tot ik vorig jaar een jerazangeres had gemaakt die ik nogal geslaagd vond. Die heb ik lee naar huis genomen om aan mijn rouw Ronny te laten zien. Zij vond s tekening ook leuk en zo is het idee mtstaan om een serie te maken die zij ervolgens is gaan schilderen. Ronny freeman: "Uiteindelijk is een serie ntstaan waarin gemoedstoestanden verbeeld zijn, zoals verlegenheid, fhankelijkheid en harmonie; uitge- jeeld door bijvoorbeeld een ijscoman, pen toiletjuffrouw, een vrouw aan een lokkast et cetera. We vonden het zelf heel leuk en uiteindelijk hebben we nensen die er wat meer verstand van hebben, ernaar laten kijken. Toen die positief reageerden, besloten we ze aan te exposeren. We wilden er echter Cab geen commercieel verhaal van maken Gemengd koor Chantant geeft op 9 december om 15.00 uur een winter concert in wijkcentrum De Baselaer, Hoefstraat 175 in Tilburg. Het wordt een concert met meerstemmige Engel se, Spaanse en Afrikaanse muziek. De muzikale leiding is in handen van Peter van Aerts. De pianobegeleiding is van Marius Reijnoudt Er is een intermezzo met Peter van Aerts en Kees Vermunt, gitaar/saxofoon en Marius en Daphne Reijnoudt, piano en Paco Pena - A Compds. zang. De toegang is gratis. Zaterdag 8 december. 2030 uur, Concertzaal: Het Brabants Orkest - deSymfonische Beleving: de keuze van Gwyneth Wentink Al op haar achtste stond harpiste Gwyneth Wentink op het podium met Mozarts Concert voor fluit en jaar later maakte ze haar uvudut voor de koningin. Inmid dels heeft ze opgetreden met talloze Nederlandse en buitenlandse orkes ten. Haar eerste solo-cd ontving een '10' van Luister. Hoogste tijd om Gwyneth Wentink een avond vrij spel te geven en het programma te laten bepalen. Samen met Het Brabants Orkest zal ze schitteren in Boieldieu’s verrukkelijke Harp- concert. Dit alles onder leiding van de vroegere solo-altist van Het Bra bants Orkest: Daniel Raiskin. KERSTBOMEN groen en dauw alle maten uitzoeken >p het veld Abcovenseweg !9 Goirle 013-5344985 ook >p zondag open Zaterdag 8 december, 2030 uur: muziektheater over het leven van Camille Claudel De musical Camille is muziektheater van de bovenste plank. Met eenvou dige middelen, slechts zeven spelers en een pianist wordt het indrukwek kende verhaal van Camille voor het voetlicht gebracht met Janke Dekker als Camille Claudel en Paul Vaes als Auguste Rodin. Camille Claudel kent van jongs af aan maar één passie: beeldhouwen. Als leerlinge komt ze in Parijs terecht in het atelier van de beroemde Augus te Rodin. Hier doen Camille en Rodin een verbijsterende ontdekking; hun werken zijn haast niet van elkaar te onderscheiden, hun talent lijkt wel een eenheid. Zijn ze beiden een vww.kapsalondester.nl iVilgenstr. 67 Tilburg tel. 5452907 ma t/m za 8-21i uxe behandeling, lage prijs! trlijk Tomoko fozart als doet aan mie en wordt León FOTO: ROY BEUSKER

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 7