Kano Club Tilburg 20 jaar actief I Trappers naar bekerfinale c/ub? shop stand vai zaken Fanshop Gratis auto voor winnaar COMPETITIE tv DESTIL Trappers K de nilie! Uontour Nieuwe galerie Kap Pur aan Korvelseweg SUsso DESTIL Wappers Groningen Grizzlies m II Ajax PLUS Succesweken F7-4^ DONDERDAG 29 NOVEMBER 2007 - PAGINA 19 [ETILBURGSE KOERIER 29 NOVEMBER 2007 - PAGINA 18 Marco van Bronswijk, Lent o o O o o Cursusaankondigingen O o Thijs van de Broek, TDV onverwerkte FOTO': ERIC VAN DEN HOUT bevaren bij Goeree in Zuid-Holland. Frank Teer, HED-1 O. onverwerkte o. o o, o. o J. v.d. Hooff HED-1 line Willem II Fanshopj Isuikertest. kan ieden J. v.d. Hooff erk en informele zorg rijwilligers voor: JUT. Tel: 013-543 45 72 Tel: 013-543 45 72 Vido DAMHOEKJE Höi IOBOI IJssportcentrum Tilburg, Stappegoorweg 3a, Tilburg SPORT KORT Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor onder andere: Informatiecentrum Oncologie alseizoen. Een de Tricolores te ïzin aan te sluiten o filmpjes, ten TRB-RES op promotiekoers Activiteiten Ouderenwerk De Reit Dansavond in wijkcentrum De Ypelaer Vogeltentoonstelling in Udenhout Sauwelavond bij Jong Nederland Heuka Bloedsuikertest bij Tilburgse apotheken Wereld Aids Dag op St. Odulphuslyceum Koffieochtend MS vereniging Lotgenotencontact tinnitus Paranormale waarnemingen bCard of een ClubCard? g er gratis één aan! Dan ize topwedstrijd. avond .r van RONDOM HART VAN BRABANT De prijswinnaars werden in het zonnetje gezet tijdens een gezellige feest avond. FOTO: DENNIS MAAS Zaterdag Cl-SC pus Dl Vertrek Kees Zwamborn Juofd scouting Kees Zwamborn heeft n aan het einde van dit voor vrijwilligerswerk en informele zorg amd >te overblijfkrachten, die i houden van 12.00 tot1 |O o i willen i groep Assertivi- sn; luisteren ”“t kritiek; nemen en idelijk maken, 'jeenkomsten i in Tilburg, ching. Info: tel: 06 233 en extra koopav g 29 november Jein cadeautje zoekt t. Voor de echte Wil- anshop! II een halve Seizoen- id van maandag t/m en 13.00 uur - 17.00 iulier in, of neemt uw eet contant betalen. U jverleggen. relaties van Willem II es etc. personalia it u aan! id op zaterdag van 10.00 /oor (licht) dementerende MBl;’o9J o JrabantDl. 14.30 uur NOAD emmen op et favoriete e verwachtin- Zijn tijd zou in de se zelfs de 8ste tijd mgstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl alle resterende thuis- tet ingang van Willem 07 bijwonen. Contour - St. Annaplein 21 5038 TV Tilburg www.contourtilburg.nl - info@contourtilburg.nl zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij Mensen die extra hulp hard nodig hebben Crohn en Colitis Ulcerosa Op maandag 3 december, houdt de Crohn en Colitus Ulcerosa Ver eniging een inloopochtend in het veld wist hij tegen vele gen in te winnen. Zijn tij opengewichtsklasse «.na zijn geweest. langstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl st? Loop dan eens bin- lectie shirts van Masita snel een kijkje nemen! .n maandag t/m zater lijk is de fanshop ook St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg Wd scouting F lurtilburg.nl - infogcontourtilburgjj «jgegeven zijn Jeugd BVO Willem II Saterdag 1 december: 10.30 uur Wil- lm II El-BW Den Bosch; 10.30 P Willem II Dl-RBC; 14.30 uur MUem II Bl-FC Utrecht; 14.30 uur »illem II Al-PSV. Informele Zorg mensen thuis. I of gewoon goed kunnen gebruiken. Buddyzorg voor jong dementerenden Op 1 november jl. is Contour samen met Alzheimer Midden-Brabant een nieuw project gestart, speciaal bedoeld voor jonge mensen met dementie. Begin 2008 vindt de voorbereidende training hiervoor plaats, maar je kunt je nu al aanmelden. Harmonia heeft op maandag 3 decem ber een openbare avond met paranor male waarnemingen d.m.v. geboor tedatum door mw. Jock. Plaats: De Goede Herder, Isidorusstraat 6, Til burg. Aanvang om 20.00 uur. Tel. info: 4557178/5470747 m een halve Seizoen- et (www.willem-ii.nl). en uw plaats is direct TSV Gudok Zaterdag 1 december: Gudok Cl- fehot V. C5 13.00 uur. Zondag Member: Gudok 4-Sarto 7 10.30 uu vrouwen om aan te geven villen leren. De startdatum is i 2008, tien dinsdage .30 uur. De 1 dusief materiac eer informatie 542 18 96 of kijk Kano Club Tilburg (KCT) heeft in september haar 20-jarig bestaan jevierd. KCT is een veelzijdige vereniging met 75 actieve leden. Het club- iuis is gelegen aan de Watersportbaan bij het Safaripark Beekse Bergen ij Hilvarenbeek. Wekelijks worden er vanuit het clubhuis diverse activi- teiten georganiseerd en tochten gepland door de grote groep enthousiaste ianoërs. kassa open vanaf 1 uur I voor aanvang wedstrijden - Zaterdag 8 december vindt de eerste Sauwelavond plaats bij Jong Neder land Heuka. De zaal is geopend vanaf 19.15 uur en de eerste sauwelaar gaat om 20.15 uur de ton in. De opbrengst van de avond komt ten goede aan de activiteiten van Jong Nederland Heuka. In de ton treft het publiek grote namen zoals Cees Coolen uit Tilburg, Ton Hendrickx uit Gilze, Alex Wintermans uit Hank, Michel Grijmans uit Weert, Piet Schellekens uit Kaatsheuvel en Christel van den Dungen uit Tilburg. Kaarten zijn ver krijgbaar voor 6,00 bij Jong Neder land Heuka, St. Josephstraat 102 in u Tilburg. Dagelijks geopend vanaf de bar van v 19.30 uur. Reserveren kan via 013- Openingstijder 850 85 02. Bij de Kano Club Tilburg kun je alle I alien van deze veelzijdige sport toefenen op elk niveau. Het groot- I ie deel van de 75 leden behoort lot de groep recreanten. Zij maken gedurende het kanoseizoén dagtoch ten in Nederland. Stadstochten door I Utrecht, de Dieze in Den Bosch en J Alkmaar, maar ook in de natuur. Door de Biesbosch en riviertjes in Brabant en Limburg. Familiedagen tn -weekenden zijn bij Kano Club I Tilburg ook in trek. gek twe taling buit”, Kap Pur biedt. De expostie van Bas Mulder loopt van 2 december 2007 tot en met 12 januari 2008. De werken zijn te bezichtigen op woensdag van 11.00-18.00 uur, donderdag van 11.00-20.00 uur, vrijdag van 11.00-18.00 uur eh zaterdag van 14.00-17.00 uur. Tevens is de gale rie open op koopzondagen van 13.00 tot 16.00 uur en verder op afspraak. Op vrijdagmorgen 30 november organiseert de NWS (Nederlandse vereniging voor slechthorenden) afdeling Tilburg e.o. een lotgenoten contact voor mensen die last hebben van tinnitus (oorsuizen). Aanvang om 10.00 uur in het Rode Kruisgebouw aan de Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Neem gerust uw partner mee. Voor nadere informatie kunt u bellen naar 013-5703325 of mailen naar trovag@home.nl. Destil Trappers heeft zich gekwalificeerd voor de bekerfinale ijshockey, die op woensdag 16 januari a.s. wordt gespeeld in het IJssportcentrum Eindhoven. Nadat de Tilburgers op vrijdag zonder veel problemen in eigen huis met 6-1 hadden afgerekend met Eaters Geleen, volgde twee dagen later de return in Limburg. Ook nu was de zege voor Trappers, al had het team van coach Larry Suarez daar wel een verlenging voor nodig. Verdediger Don Nichols scoorde na een 3-3- eindstand in de reguliere tijd het beslissende doelpunt in de extra tijd. Destil Trappers ontmoet in de bekerfinale Flyers Heerenveen, dat afgelopen dinsdag in de derde en beslissende wedstrijd HIJS Den Haag aan de kant schoof. van bijrijder? Houd je van m, heb je tijd beschikbaar zetten? Dan ben je van Gehandicapte kinderen Een 9-jarig meisje uit Tïlburg-Noord met het Prader Willi syndroom zoekt iemand die eenmaal per twee weken op zaterdag met haar wil gaan zwemmen. Het Informatiecentrum Oncologie organiseert op vrijdag 7 december i.s.m. Stichting Klankbord een inloop- middag voor patiënten met kanker in het hoofd/halsgebied. Deze middag vindt plaats van 14.00-16.00 uur in vergaderzaal 3 van het Dr. Bernard Verbeeten Instituut, Brugstraat 10 in Tilburg. Tijdens deze middag kunnen patiënten die kanker in het hoofd/ halsgebied hebben en hun naasten onder het genot van een kopje koffie of thee geheel vrijblijvend lotgenoten ontmoeten, ervaringen bespreken of van gedachten wisselen. De toegang is gratis. Voor meer informatie of aanmelding kunnen belangstellenden terecht bij Informatiecentrum Onco logie, Tanja Pijpers of Mandy Smeul- ders, tel. 013-4655921. Op woensdag 5 december van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een contac- tochtend van de MS-vereniging in de Hazennest, Kreverplein 27 in Tilburg. Onder het genot van een kopje kof fie of thee kan men van gedachten wisselen met lotgenoten. U bent van harte welkom. Meer informatie: Maria Reneerkens: tel. 013-5711635 of e- mail: mariareneerkens@hotmail.com Vrijdag 7 december is de laatste dans avond van het jaar in wijkcentrum de Ypelaer, Corellistraat 10 in Tilburg. Onder het genot van een hapje en een drankje kan er gedanst worden op gezellige muziek. De entree bedraagt 1 euro en de avond duurt van 20.00 tot 24.00 uur. stress te lijf met mindfulness training In januari start in Tilburg wederom de Aandachtgerichte Stress-Reductie Training (ASRT; ook wel mindful ness training genoemd) voor het ver minderen van stressklachten. ASRT gebruikt eenvoudige oefeningen voor het loslaten van (pieker)gedachten waardoor men op een meer ontspan nen en onbevangen manier in het leven komt te staan. Het vindt plaats in groepen van max. 13 personen, op donderdagavonden een zondag. De training is gekoppeld aan onderzoek van de Universiteit. Op 6 december vindt een vrijblijvende voorlichtings avond plaats op de UvT. Voor meer informatie: www.ditmoment.nu of i.nyklicek@uvt.nl PCD Petanque Club Oisterwijk (PCO) hield zaterdag een groot herfst iidoortoemooi met 42 doublettes. De overwinning ging naar het doublette Cochet-Peters uit België. Zij waren afgelopen zomer ook de winnaars van ta Parel toernooi. ^ding 35-30 't spel) 7-12 57-32 17-21? somatis ‘2. 9-13 relatief -ciging in het 32-28 23x32; kun je -Wege kens er Judoka's Jan de Rooy lo de Amersporthal, te Made streden •P zondag 25 november weer een groot aantal judoka's uit heel Neder land om de overwinning. Onder hen 15 deelnemers van sportcentrum Jan ie Rooy uit Goirle. De uitslagen: le plaatsen: Maud Boke, Bart Tys- Tess van Dooren, Jurre Suijs, may WeeWee en Micky Sweep; "eede plaatsen: Jur Spijkers, Jamie mRooij en Maud Spijkers; 3e plaat- niTomi Sweep, Cassidy van Boxtel i Pim van Beers. buikdans en bollywood Buikdans en Bollywc„d^„...„;s„.. k. Tilburg bij de Surinaamse stichting. Info: 0416-281629 www.victoria- exotischedans.nl naam van de galerie: "Kap Pur - Art Internet Design". De naam Kap Pur (uit te spreken als kap per) is gekozen om twee redenen. Ten eerste is het pand waarin Kap Pur is gevestigd al sinds 1918 in jbruik geweest als kapsalon. Ten veede is "Kap Pur" een vrije ver- ling van “goede oogst” en "pure hetgeen goed past bij wat NOAD Zaterdag 1 december: 14.30 uur NOAD Al-Nemelaer Al; 12.30 ütirNOAD B2-RWB BI; 12.30 uur NOAD Cl-Westlandia Cl; 10.45 uur NOAD MB1-ODC MB1; 09.30 uur NOAD Dl-Jong Brabant DL Zondag 1 december: 14.30 uur NOAD 1-Hel- voirt 1; 12.45 uur NOAD 5-Triborgh 3; 09.45 uur NOAD 7-WSJ 4. I Zondag 2 december, 19.00 uur M De wedstrijdploeg van TRB-RES zit ook na de tweede wedstrijd in de Landelijke C-competitie nog volop op promotiekoers. De Tilburgers behaalden in de sauna in Nuenen een hele mooie derde plaats en wisten in het klassement de tweede plaats vast te houden achter EIFFEL Swim- mers/PSV. Tonproatersgala Heyhoef Op vrijdagavond 30 november vindt in wijkcentrum Heyhoef aan de Ker kenbosplaats in Tilburg een tonpro- atersfestival.plaats. De deelnemers zijn Ton Hendrickx uit Gilze, Cees Coolen uit Tilburg, Alex Wintermans uit Hank, Michel Grijmans uit Weert, Peter van der Maas uit Hilvarenbeek en Frans Bevers uit Oirschot. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de receptie of de bar van wijkcentrum Heyhoef. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 22.00 uur. Meer informatie: tel. 013-5728383. Zie ook Cursus 'klussen in huis' websitewww.tonpraten.nl Feniks gaat weer van start met de suc- céscursus 'klussen in huis’ voor vrou wen van alle leeftijden. Deelneem sters leren een gootsteen ontstoppen, een gaatje boren, een stekker repare ren en krijgen achtergrondinformatie over onder andere leidin voor uv wat zij wilL.. 15 januari 2008, tien di 19.00 uur tot 20.30 uu bedragen 50 euro inclr~ gebruik. Bel voor meer aanmelding 013-54" www.fenikstilburg.nl. fessionele hulp raadzaam, individuele methode rekenen met emotio- spanning, igheidsge- tatische klachten ie en werk. De het verleden, kun je beter omgaan met “oude”littekens en neemt de kwaliteit van jouw léven toe! Tel. ïail uu info: ma t/m do. 9.30-10.00 u, 19.00- qoj. TOr 19.30 u. 013-4682040 (lid N.V.P.A.) Maria www.psycholumiere.nl Op zondag 2 december wordt de nieuwe galerie Kap Purin geopend door wethouder Hugo Backx van cultuur. Kap Pur aan de Korvelse weg 151 in Tilburg is opgezet door Wilfred van der Velden en Arend van Zon. In galerie Kap Pur worden uiteenlo pende werken tentoongesteld waar van de stijl jong en hedendaags is en altijd afwisselend. De openings- expositie is ook de eerste expos tie van de jonge kunstenaar Bas Mulder. De in Oisterwijk geboren Mulder (1979) werkt sinds enkele jaren in NS 16, een ateliercomplex voor cultureel ondernemers in het hart van Tilburg. Wat vooral vernieuwend is aan Kap Pur is dat de expositieruimte ook dienst doet als studio voor webdesign. Daarom is de volledige Een nieuw project: ‘Een tijdelijke vriend, voor oudere mensen uit balans' ANBO en Contour gaan hun krachten bundelen. Zij zoeken jongere ouderen om in te zetten als vrijwilliger voor 55-plussers, die door ingrijpende gebeurtenissen tijdelijk uit hun evenwicht zijn of bij wie, door ver dingen in hun omgeving, de iciale kring steeds kleiner is geworden. massage voor vrouwen Altijd al willen leren masseren? Maak kennis met diverse Oosterse Mas- sagevormen Gedurende 3 avonden leer je basistechnieken grepen die je effectief kan inzetten, voor jezelf of je familie vrienden. De bijeen komsten vinden plaats bij het SEW ywoodcursussen in - Boomstraat 131 op 6, 13 20 december van 20-22.15 uur Bel voor meer info/inschrijving: 013-8502787 Ouderenwerk 55+ De Reit organi seert de komende tijd weer enkele activiteiten in wijkcentrum De Reit, Westertorenlaan 4 in Tilburg. Don derdag 6 december kunnen senioren een kaartje komen leggen. Ze kunnen kiezen uit rikken, jokeren of hoogjas- sen. Er is voor ieder een prijsje en een kop koffie of thee is gratis. De kos ten voor het kaarten zijn 1,20 euro. Aanvang 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Donderdag 20 decem ber houdt het Ouderenwerk weer de bekende bingomiddag met iedere ronde 3 prijzen en dat 10 ronden. Een kop koffie of thee is gratis. De prijs van een kaart is 7,50 euro inclusief eten. Aanvang 14.00 uur, de zaal gaat open om 13.30 uur. Opgeven kan tot woensdag 5 december. urg e.o. >oed vrijwilligers voor de mingmeester en voor een dagavond vindt er maan- ig plaats. Verder zijn de t Willem II de thuiswed- pwedstrijd is inmiddels verplichting, waarbij 1 laarten zijn te koop via illem II. Openingstijden 12.30 uur en 13.00 uur ddag gesloten. Tijdens een gezellige feestavond afgelopen zaterdag heeft PLUS Us- selstein de prijswinnaars bekend gemaakt van de PLUS Succeswe ken. De hoofdprijs, een Chevro let Matiz. ging naar Erik Lefferts. Gedurende de avond werden talloze prijzen uitgereikt, van een Gazelle fiets en kaarten voor de Winter Efteling tot aan theaterkaartjes en SC Olympus ag 1 december: Olympus 't Zand C2 12.30; Olym pus Dl-Audacia D2 09.30; Olym pus E2-Audacia E2 10.00; Olym pus E4-Audacia E4 10.00; Olym pus F2-Audacia F2 11.00; Olympus M-Audacia F4 11.00; Olympus G2-01ympus G3 12.00; Olympus 1-Veerse Boys 6 14.30; Olympus I-SVG 2 12.30; Olympus 4-Longa 114.30 uur. Zondag 2 december: Olympus 3-RKTW 3 10.00; Olym pus 4-RKTVV 5 12.00; Olympus Were Di 6 12.00; Olympus 8-Gilze 610.00 uur. /illem II s die Willem II door dit f voor de Seizoen- en Willem II opgezet. Mijn ww.willem-ii.n|en biedt ing tot exclusieve infor-il W Van Empel De succesvolle veldperiode van 2007 werd door W Van Empel niet in stijl afgesloten. Tot tweemaal toe kwam het team op voorsprong tegen de veteranen van WSJ, maar daarna ging het toch nog hard onderuit: 3- 6. Komende zaterdag krijgt W van Empel Wederom een zware tegen stander. Zij speelt dan om 16.00 uur in De Wissel tegen het zaalvoetbal team Tempofoon. Vorige week was het Wereld Dia betes Dag. Naar alle waarschijnlijk heid lijden in Nederland zo'n 250.000 mensen aan Diabetes type 2 zonder zich daarvan bewust te zijn. Diabetes vormt daarmee een groot gezond heidsrisico. Vroegtijdige opsporing en behandeling zijn belangrijk om gevolgen op latere leeftijd te voor komen. Daarom organiseren Mediq Apotheken in het kader van de lan delijke campagne 'Kijk op diabetes' samen met de apothekersorganisa- tie KNMP De Bloedsuikertest. In 87 Mediq Apotheken kan iedereen terecht om zijn bloedsuikerwaarde gratis te laten check kan iedereen gemakkeli,.. zelf doen op www.kijkopdiabetes.nl. Geeft de uitkomst van die test vervol gens aanleiding tot verder onderzoek, dan staat Mediq Apotheek klaar met De Bloedsuikertest. De bloedsuiker waarde wordt professioneel en snel gemeten. Bij een verhoogde waarde krijgen deelnemers uitleg en pas sende adviezen. Zonodig worden ze doorverwezen naar de huisarts. In Tilburg kunnen mensen op maandag 3 december terecht bij de Mediq Apotheken Schouwburgring, Julia- nastaete, Jan Heijns, Groeseind en Wilhelminapark. Kijk voor meer informatie op www.kijkopdiabetes.nl of www.mediq-apotheek.nl. Hel van het noorden Afgelopen weekend heeft de Hel van het Noorden plaatsgevonden, een zes 2 kilometer lange achtervolgingsrace voor de skiff (eenmansboot) en de twee-zonder-stuurman op het Eems- kanaal te Groningen. Diederick van den Bouwhuijsen, derdejaars Vidraat en derdejaars roeier, is in augustus begonnen met trainen in de skiff. Na twee jaar succesvol boordroei- en (Europees Studenten Kampioen in de vier-zonder-stuurman) is de pupil van TSR Vidar zondag de strijd aangegaan in het lichte skiff-veld (gewichtsklasse tot 75 kilogram). Dit ie willen helpen met de ilburg van vluchtelingen, en die een status krijgen jimte in Tilburg, moeten korte tijd naar diverse es. Bij het bezoek aan instellingen kunnen ze w ondersteuning hard jebruiken! Het varen op open water zoals Haring vliet, Grevelingen en Waddenzee is een uitdaging voor de meer ervaren kanoërs van de vereniging, die in het bezit zijn van een zeekano. Voor langere kanotochten is de zeekano ook zeer geschikt. Menig lid van de Kano Club Tilburg neemt jaarlijks meerdere keren deel aan één van de spontaan georganiseerde tochten. Er zijn zelfs leden die de 11-stedentocht non-stop varen. Het echte wilde water is het terrein boodschappenpakketten. De feestavond was de afsluiting van de PLUS Succesweken, een grootscheeps prijzenfestival, dat zes weken lang duurde en waarbij de klant bij besteding van een bepaald bedrag aan boodschappen een kanskaart ontving. Met die kanskaart maakte hij of zij kans op een groot aantal prachtige prijzen. seizoen aflopende contract met Wil lem II niet te verlengen. Willem II heeft er vervolgens voor gekozen om de positie van Kees Zwamborn, met het oog op de toekomst, nu al adequaat in te willen vullen. Beide partijen hebben daarna in goed over leg besloten om hun samenwerking per 1 december 2007 te beëindigen. Kees Zwamborn kwam bij Willem II in mei 2005 en heeft binnen de club meerdere functies bekleed, waaron der die van Technisch Manager. In november 2005 nam hij het hoofd- trainerschap op zich en wist hij met Willem II het eredivisieschap veilig te stellen. Kees Zwamborn wil zich weer richten op het trainerschap. agenda december de rode amaryllis *Worksh. Jassentechniek, zat. 1 dec. *Integr. yoga: O.de Bont,ma. 10.00 u ♦Qi gong/tai chi: di. 20.45-21.45 u *Druyoga H. Janssens, wo. 9.30 uur *Weerbaarheid kids kinderyoga wo *Familieopstellingen,woensd. 12 dec. ♦Info Mindfulness, 13 dec. 19.00 u ♦Workshop Natuurlijk Ademen, 15 dec. .Kijk voor uitgebreide info op www.de-rode-amaryllis.nl of bel 455 28 19.Leharstraat 120, Tilburg Noord Soms is profe»; Deze unieke, helpt je af te nele blokkades, overmatige schuld- en minderwaardig voelens, psychosomatii en problemen in relatie Dat uw rubriekschrijver ook de nodige oorsprong ligt vaak in fouten maakt weet u inmiddels al. Het M.b.v. deze methode niveau door de diverse centrale trai ningen is daar debet aan, gepaard aan een kwalitatieve betere spelersgroep. Men speelt zelfs met de gedachte een citotoets dammen te gaan gebruiken, omdat naast het normale geleerde ook het intellect een belangrijke rol speelt. Persoonlijk spreek ik dan van een kwaliteitsrating. Frank beschikt over beide, ruim boven de 1300 dus. Na berekend te hebben dat 33-29 12-18 35-30 etc remise zou worden, berekende ik ook de remise met 33-29 1-7 33x18 12x23 en nu 32-27! 20-24 31-26 met remisedoorbraak. Doordat het e gedrongen uitzag, schakelde ik toch op 31-27? en leed mijn voorlopige eerste nederlaag in de interne competitie. De huidige interne (nieuwe) rating van 1319 zal ruim voldoende seizoen zijn voer nog een seizoen eerste team, mits men voor het verenigingsleven c.q. clubleven niet de sinistere gedachte van meer profes sionaliteit oppakt wat slechts lijdelijk werkt en de terugslag (zie denk en Zet en Westland) enorm kan zijn. Tegen Twente boekten bij HED Hans Ladage remise tegen Grootmeester Wimy en Ties Slagter een blauw resultaat (uitzonderlijk goed dus) en Marco Bronswijk boekte voor Lent één blauw resultaat tegen PWG door Cees Rijk te kloppen. Zaterdag 1 december van 11.00 tot 20.00 en zondag 2 december van 10.00 tot 17.00 uur houdt Vogel vereniging De Goudvink een vogel tentoonstelling. Deze vindt plaats in café De Schol, Stationsstraat 13 in Udenhout. Er worden ongeveer 870 vogels verwacht, die in een groot aan tal hoofd- en subgroepen ingedeeld worden. Op donderdag voorafgaand aan de tentoonstelling vindt de offici ële keuring plaats door erkende keur meesters van de Nederlandse Bond voor Vogelliefhebbers. Per catego rie worden er prijzen beschikbaar gesteld. Op de tentoonstelling is ook een verkoopklasse aanwezig, zodat bezoekers indien gewenst ook nog met een of meer vogels huiswaarts Een 8-jarig Arubaans meisje uit Tllburg-Noord heeft door haar verstandelijke beperking duidelijke struc tuur nodig. Haar moeder zoekt een oppas, zodat zij eens haar handen vrij heeft. SVG Programma zondag 2 december SVG 2-Sc.'tZand 3 11.45; SVG 5-Voab 8 10.00; SVG 6-SC Olympus 7 10.00 uur. De prijs voor plaatsing van een cursus aankondiging wordt als volgt berekend: De kop van maximaal 40 karakters bedraagt 14,15. Voor elke regel (van 35 karakters) méér betaalt u 1,15 extra. Karakters zijn ook: spa ties, punten, komma’s e.d. Het gebruik van het woord cursus /workshop in de kop is niet toegestaan. Een cursusaan- kon-diging is niet hetzelfde als een advertentie en draagt een redactioneel karakter. Dit betekent dat alleen offici ële afkortingen in de Nederlandse taal worden gebruikt. De redactie behoudt altijd het recht tot het aanbrengen van wijzigingen of het weigeren van aangeleverd materiaal. In een cursusaankondiging worden in beginsel geen, tussenkoppen geplaatst. Indien men toch tussenkoppen wil, wordt voor elke tussenkop opnieuw 14,15 in rekening gebracht. Alle prijzen zijn exclusief btw. Cursusaankondigingen dienen uiterlijk vrijdag voor plaatsing om 12.00 uur in ons bezit te zijn. kunnen keren. Ter ondersteuning kom van 9.30 tot 10.30 in buurthuis van de organisatie wordt er ook een Loven/Besterd, Koestraat 164 in Til- enveloppenactie en een grote loterij burg, ingang park de Horion.Vrou- gehouden met veel mooie prijzen. wen kunnen zich ook opgeven voor een gespreksgroep van 12 ochtenden. Bel voor meer informatie 06 - 48 31 69 23 of mail naar vidotilburg@ planet.nl. Kijk ook eens op www. vidotilburg.nl. r onder andere elektra en water- ing. Tijdens de cursus is er ruimte Ad Parnassum verzorgt uitvoeringen r de vrouwen om aan te geven Kamerkoor Ad Parnassum geeft op vrijdag 30 november om 20.15 uur een ’en van concert in de Waalse kerk aan de Catharinastraat 83b in Breda. Ook verzorgt kosten het koor op zondag 2 december twee uitvoeringen in Tilburg. Om 10.30 uur iteriaal- is Ad Parnassum aanwezig in de Heikese kerk om een viering op te luisteren, “?ïe of om 15.00 uur zingt het koor in het Cenakel in Tilburg. Ad Parnassum brengt kijk op het programma O Ohr, O hör, waarin het repertoire van Henk Badings voor het voetlicht wordt gebracht. Het gaat hierbij voornamelijk om zijn religieuze muziek. In O Ohr, O hör wordt de muziek van Badings gecombineerd met het werk van de Engelse componist Malcolm Singer, die zich intensief met koor- Op woensdag 5 december houdt Vido muziek bezighoudt. De toegang bedraagt 10 euro inclusief programmaboekje (Vrouwen in de overgang) weer een met teksten en illustraties. Reserveren kan door te mailen naar reserveren® inloopochtend. Vrouwen zijn wel- kamerkooradpamassum.nl ofdoor te bellen naar 06-11956748. StElisabeth Ziekenhuis te Tilburg. Van 10.00 tot 12.00 uur zijn daar leden en niet-leden welkom in "Het Trefpunt”. Ervaren bestuursleden - zelf ook patiënt- zijn aanwezig voor het geven van algemene informatie over de ziekte, voor tips en advies en voor het beantwoorden van vragen. Voor meer informatie: mevr. G. Stal len, tel (0411)621857. gordon® training persoonlijke groei ieuadtrauma’s 24 januari start de communicatie- u.._ traininë voor persoonlijke en zakelijke effectiviteit. Deze training is bedoeld voor volwassenen die hun relaties willen verbeteren en meer grip krijgen op hun leven. In een leert u vaardigheden als: teit; omgaan met conflicten naar anderen; omgaan met zelf verantwoordelijkheid ne je eigen behoeften duidclij De training omvat 10 bijee van 2,5 uur en vindt plaats i r individuele coact urs. Marianne Burggraaff, t 07 187 www.mbtraining.nl Het St.-Odulphuslyceum staat vrij dag 30 november in het teken van Wereld Aids Dag (1 december). De Werkgroep Wereld Aids Dag Brabant zal daar uitgebreid acte de présence geven. Voorlichters van de hiv-ver- eniging Brabant en gastdocenten uit Tanzania, Mozambique en Zuid- Afrika verzorgen gastlessen en work shops. Deze Afrikaanse professionals bezoeken Brabant om te vertellen bepalen. Een eerste welke maatschappelijke, medische en dereen gemakkelijk economische gevolgen hiv en aids hebben in Oost- en Zuidelijk Afrika en hoe organisaties zich inzetten voor preventie en zorg. De voorlichters komen jaarlijks op het Odulphus bij een aantal klassen, maar deze dag, georganiseerd door vier leerlingen, heeft een bijzonder karakter. Naast de voorlichters van de hiv-vereniging Brabant en de Afrikaanse gastdocen ten, zijn er nog meer gasten uitge nodigd. Paranormale avond Het Keltisch Kruis organiseert op dinsdag 4 december een paranormale avond met de heer B. Steenbakkers, die spontaan vanuit de zaal, alsmede aan de hand van foto's en voorwer pen, helderziende waarnemingen zal doen. Plaats: café 't Verschil. Berk- dijksestraat 40, Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Informatie: Joop en Maria Smit, tel. 5351436. van de groep wildwatervaarders, die met speelboten de strijd aangaat met de kracht van het water in België, Duitsland en Frankrijk. Echter, ook dichter bij huis komen zij aan hun trekken op de Maas of één van kleinere stroompjes in de omg“” van Tilburg. In de winter worul techniek bijgespijkerd in het zwem bad. Een kleine groep "snelle jongens" neemt deel aan internationale wed strijden. Bijna wekelijks reist deze groep door Nederland, België en Duitsland. In 2007 zijn vier kano- ers van Kano Club Tilburg nationaal kampioen geworden op meerdere afstanden en is de vereniging verte genwoordigd op de Europese kampi oenschappen wildwater en marathon. Ronde zes heeft toch wel een ont knoping opgeleverd, voornamelijk ten aanzien van TDV, dat in Rijnsburg met negen spelers (boete dus) tot 10-10 kwam en een hoofdklasse kwaliteits- resultaat boekte. RDC heeft diverse spelers die reeds in de landelijke halve finale van Nederland uitkwamen en slechts Kees van Bakel leverde dit maal een wanprestatie tegen meisjes talent Laura Andriessen. Kees, die in Nijmegen nog de Russin Takachenko overwon, ervoer nu dus de kracht van het opkomend talent. Het jeugdige Tilburgse talent Thijs v.d. Broek had tegen Lent de wind mee, toen Marco jeugdtrauma's van Bronswijk 39. 39-34? speelde. Soms is profeSSiOnele hulp raadzaam. Wat de computer betreft is het remise, £>eze unjeke, individuele methode helpt maar nu kwam: 13-19 40.49-44 19-23 je af te rekenen met emotionele blokka- 41. 36-31 (brengt de redding 35-30 des, overmatige spanning, schuld- en 33-28 29-2434x1 in het spel) 7-12 minderwaardigheidsgevoelens, psycho- (de ontzenuwing) 42. 37-32 17-21? somatische klachten en problemen in Zwart wint, maar hier is 42. 9-13 relatie en werk. De oorsprong ligt vaak duidelijk beter. Vanwege de dreiging in het verleden. M.b.v. deze methode i de 24-30 23x45 moet nu 32-28 23x32; kun je beter omgaan met "oudé'litte- igeving 34-30 16-21! 30x8 12x3en vanwege kens en neemt de kwaliteit van jouw Kinderkleding en speel goed gevraagd Het Rode Kruis houdt in maart 2008 een beurs voor kinderkleding en - speelgoed. De opbrengst komt ten goede aan het Rode Kruis. Wie nog speelgoed, oude kleertjes of andere kinderspullen op zolder heeft lig gen, kan die inleveren bij het Rode Kruisgebouw aan de Leonard van Vechelstraat 2 in Tilburg. In principe kan dat iedere werkdag tussen 14.00 en 16.30 uur of op afspraak (013-542 51 63). indag tot 22.00 ut 572831 iten.nl 7-12 wat aver I VM ikorn bij d< teesteliikr^a...

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 21