t Ópen huis I (trouw) feesten? Iets te vieren? kt.nl O hee-ft het te Ontdek de Auberge ^’IMarco Maffiieu^ Trcuwei/v voor de feerfe, wat zondag a.s. •Jq BEDANKJES! voor elke gelegenheid VERSTEDEN ikt ^4' Trouwringen uit eigen atelier met liefde gemaakt 2 halen I betalen bliffu vernier DONDERDAG 29 NOVEMBER 2007 - PAGINA 11 NU OOK TROUWLOCATIE! I Gezellig samen met familie en vrienden www.verstedenpapier.nl L 13.00 -17.00 Bredaseweg 4411 informatie 013-468 69 42 voor Bruidstoiletten en Gelegenheidskleding Graag maken wij samen met u een passende offerte voor uw feestdag. bij min. besteding van 1500,- 1 gratis overnachting) Dr. Tombrocklaan 45 3/06-24711989 Kom geheel vrijblijvend een kijkje nemen in onze zalen en bruidssuites PIUSSTRAAT 16 013-5426179 X Lint Xïules X Doosjes X Strikjes X etc. etc TYouwen voor de kerk, wat heeft dat heden ten dage nog te betekenen? Dat is de centrale vraag in het onderzoek, waarop theoloog Remco Robinson op 26 november is gepromoveerd aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Robinson had en heeft een speciale interesse in het onderwerp: hij is na het afronden van zijn onderzoek tot pastoor benoemd van de oud-katho- lieke Sint Willibrordusparochie in Arnhem, zodat hij tegenwoordig zelf ook kerkelijkè huwelijken sluit. Bij Partyboerderij 't Draaiboompje krijgt u: De scherpste.prijzen De vriendelijkste bediening De meest heerlijke gerechten en buffetten En natuurlijk... persoonlijk advies voor uw feest thuis of in 't Draaiboompje Interesse of meer informatie? Combinatie Of het kerkelijk huwelijk een veran- Het burgerlijk huwelijk brengt een deel van die verandering (in juridische sta tus en sociaal: het opgenomen worden in een grotere familie) al met zich mee. Het kerkelijk huwelijksritueel kan daarnaast de verandering in status bin nen de kerk benadrukken. Robinson: "In een kerkelijke huwelijksviering kan het gaan over de opdracht die in het huwelijk besloten ligt: om de liefde van God voor mensen uit te drukken en uit te dragen. En de traditie kan worden benadrukt: dit ene bruidspaar wordt nu deel van een geschiedenis die begon bij Adam en Eva. Soms wordt dat ook zo gezegd - maar juist die vaste onderdelen van het ritueel kunnen op gespannen voet staan met de wens van ieder bruidspaar om de eigen idenfiteit bevestigd te zien in hun specifieke huwelijkssluiting.” Religieuze achtergrond Robinson onderzocht ook wat de invloed van de (al dan niet religieuze) achtergrond van het bruidspaar en hun gasten was op hun opvattingen over het kerkelijk huwelijk. Niet geheel onver wacht blijkt dat gasten met een min of meer kerkelijke achtergrond meer geraakt worden door de kerkelijke ritu elen uit de 'gewone' eucharistieviering dan mensen zonder zo'n achtergrond. ii >aar sfeer i> vlakbij uw feesien gasten met een min of meer kerke lijke achtergrond en drie zonder zo'n achtergrond. Alle paren zijn getrouwd tussen januari en juli 2005 in diverse (rooms-)katholieke kerken in Neder land. De vragen gingen vooral over de opvattingen die bruid, bruidegom en hun gasten hebben over het huwe lijk, het kerkelijke huwelijksritueel en de relatie tussen die twee. Robinson wilde duidelijk krijgen of men het kerkelijk huwelijk beschouwde als een verandering of een bevestiging van een bestaande relatie. En: komt de ene of Hild 1, 5066 CL Moergestel I T: 013 513 1315 I F: 013 513 2073 info@draaiboompje.nl I www.draaiboompje.nl 2©st te vieren? imentoal dak! >p het mooiste lartje centrum, a het diner bij Anvers Boven, andere sfeer! )f Arjan en kijk laten slagen! 73 5833 533 Winkelcentrum Eikenbosch 21 Berkel-Enschot 013-5332756 www.kapperenco.nl Bruidssalon de Brug Zondag 16 december van 10.00 tot 18.00 uur wegens reorganisatie Grote Uitverkoop. Alle bruidsjurken 250,- per snik in diverse maten en kleuren ritueel God de relatie van de huwenden in een onverbrekelijke band verandert?' Voor sommige mensen maakt het voor de onverbrekelijkheid van de band niet uit of het huwelijk alleen voor de wet en niet voor de kerk wordt voltrokken, terwijl anderen daar wel een verschil zien." id aandenken je? lopgemerkt Partyboerderij ’t DraaibOOIIipje Café Terras Restaurant Catering Juwelier Ambachtelijke goudsmid Diamantair Besterdplein 32 5014 HP Tilburg 013-542 50 86 info@marcomathieu.nl www.marcomathieu.nl www.detrouwringenspecialist.nl 0DD ERSHOEVE1 Voor meer informatie of afspraak: Marguerite van Gorp, D Telefoon 013-5332633 Bruidskapsels aan huis inclusief proefkapsel 127.- Stakenburgstraat 21 Son en Breugel 0499-461346 Verandering of bevestiging? Hij legde vragenlijsten voor aan tachtig bruidsparen en hun gasten, steeds drie dering of een bevestiging betekent, daarover heeft Robinson geen eenslui dende conclusie kunnen trekken. "Het is een combinatie. Op grond van dit onderzoek kom ik erop uit, dat het kerkelijk huwelijksritueel een identi- teitsreconstructie is. In het ritueel is veel aandacht voor verhalen over het paar: wie ze zijn en hoe ze samen op dit punt zijn aangekomen. Ook wordt er gesproken over de toekomst, over een nieuwe fase, maar daarbij is geen sprake van een breuk. En toch is er dit rituele moment, dat markeert dat de toekomst wel een béétje anders is dan andere opvatting voort uit de religieuze het verleden." of sociale context? Robinson: "Een van de vragen was bijvoorbeeld: 'in hoe verre bent u het ermee eens dat in het ’t Zwaantje 1, 5056 ED Berkel-Enschot Tel. 013 - 533 12 39 Fax 013 - 533 53 38 E-mail: info@riddershoeve.nl RESTAURANT PARTIJEN ZAKELIJKE BIJEENKOMSTEN CATERING www.riodershokve.nl Promotie aan Radboud Universiteit Nijmegen - 544 14 84 JORG" I Hotel-restaurant kegelcentrum zalenaccomodatie De veelbesproken kwaliteiten van ‘De Druiventros’ Voor meer informatie over de uitgebreide mogelijkheden, bel: Best Western Hotel “De Druiventros” Bosscheweg 11, 5056 PP Berkel-Enschot, Tilburg Tel. 013-5339115, Fax 013-5331435 www.druiventros.nl Het kerkelijke huwelijksritueel is door liturgiewetenschappers beschreven als een overgangsritueel, dat de veran dering van vrijgezelle naar gehuwde status begeleidt. Maar als een paar al jarenlang samenwoont, is er dan nog wel sprake van een overgang? En zo niet, wat betekent het kerkelijk huwe lijk dan wél? Dat onderzocht Remco Robinson, met name voor het huwe lijksritueel in de (rooms-)katholieke kerk. HOTEL/ R/E STAURANT IESES Voor een exclusieve collectie bruidsjaponnen, communiekantjes en accessoires. Ook uw eigen idee of ontwerp gemaakt van de nieuwste bruidsstoffen in eigen atelier. //^IJKSMONO MENT f, Rustieke ambiance Romantisch tafelen X/VuiME keuze aan huwelijksarrangemente //Receptie tot reünie STAURANT

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 11