IS lig! r L I -I Presentatie Naked City Poems van Nick J. Swarth venl 'Jonquai en Lazfartze gaan met zwangerschapsverlof 7998,- iRriijiknaller, wil Tuincentrum Tilburg Zuid DONDERDAG 22 NOVEMBER 2007 - PAGINA 7 OETILBURGSE koerier Magogo FOTO: ROELAND DUIJNE 25 november, 20.30 uur: Jan Vayne Incl. btw I \l - E I N D Fragment uit 'De Neus' FOTO: ARJAN BENNING 013 JHEfiTERS TILBURG J PfiRfiDOX 1 een zeer erzekerd :den bent. TILIANDER ZAALlóJ DE NWE VORST XZTIEPRIJS! ]AN VAN BESPUW lerdag 29 nov. spagina: p deze pagina? 8805 of mail itilburgsekoericr.nl 5 november isemble - 19.00 uur: met De Stella Den Haag speelt 'Vuil kind' FOTO: MICHEL WIEUCK i Stappegoorweg 229 5022 OE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrumtilburgzuid.nl ft iiin van de Amsten. :n Bokkie Vink c eze muzikanten CBW-erkend 2 NOVEMBER 2007 - PAGINA 6 en kort ber, 12.00 uur: - Konden we unen. gezelschap centra en nd op het L hij een band sai Perry Robinson, Fishkind, Robvi Greene. werken van deze, leven zijnde com- m slechts zeer zeld- of manuscripten. Dit hun ei g laten nen a_ Lt het is w Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van het cultureel centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 te Goi- rle, of telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kan tooruren of besouw.nl 25 november gepr urg). Tussen 12.00 tor Bandirah over fartze gaan met zwangerschapsverloE. tussen kunst en commercie. Titane: "We zijn erin geslaagd beide eilan den op een vruchtbare manier met elkaar te verbinden. En dat op een manier die nog nooit is vertoond. Onze sponsors zijn razend enthou siast." Op 8 april volgend jaar verschijnt het vierde deel: 'Het Boek Van Het Violet En Van De Dood’. De boeken zijn verkrijgbaar vla de boekhandel en via Bol.com. Donderdag 22 november, 20.00 uur. Studio: Samba Schutte - Hakili Jambar Schutte won in 2006 glansrijk het Leids Cabaret Festival. Samba Schutte is geboren en getogen in Afrika. In 2001 kwam hij naar Nederland om zijn passie voor het entertainen te verwerkelijken. Zijn vele reizen en multiculturele opvoeding hebben hem gevormd tot een authentiek artiest, wiens talent ook in film, muziek, dans en tekst tot uiting komen. In Hakili Jambar stelt hij de geest van de krijger centraal. van der Eerden. Vrijdag 23 november, 20.30 uur: I laas van der Eerden met Wortels 2» in een hilarische avond? Wortels 8 een energiek en zeer muzikaal pro gamma. Kom niet voor maatschap pelijk engagement of poëtische lied- jes. Klaas wil je laten lachen, genie ten en verbazen. Kortom, Klaas van Eerden gaat terug naar zijn roots jeeft zich voor de volle 100%. Hij iroviseert er lustig op los, heeft ppige muzikale hoogstandjes en 'vertelt hilarische verhalen, met als doel de zaal compleet uit z'n dak te laten gaan. Zondag 25 november, 14.00 uur: Jiddiesj Festival: Stricat en Klez- mokum Stricat bestaat uit trompettist i Levelt, accordeonist Theo van (beiden van de Amsterdam Klezmer Band) en Bokkie Vink op de cymba- lom. Deze muzikanten brengen een mix van Balkan, joodse muziek en jazz. Klezmokum heeft een grote schat aan muzikaal materiaal van joodse com ponisten ui in bezit, vaak niel poni^Lvu zame o" inspireer origir arrangemei doel deze nisch te reserveren -5343400 tijdens ku,t- via email injb@janvan- Vrijdag 23 november, 20.30 uur: Leon van der Zanden met Leön In zijn vierde programma Leön gaat Leon van der Zanden op zoek naar het antwoord op de vraag 'hoe moet ik leven?'. De thema's die hij aanroert, zijn de dood, geluk en aandacht. Maar behalve voor diepgang zorgt de voormalig filosofiestudent met snelle grappen, een expressieve mimiek, een zachte g, een ontwapenende charme en zijn lenige lichaam ook voor een flinke portie humor. 107) de ziel van zijn stad, heeft blootgelegd. Behalve wordt in een a varths visie cr rg, deHeuve' Zaterdag 24 november, 20.15 uur. Schouwburg: Route 66 (voorpre mière) - De Roadmusical De makers van de succesvolle rock- musical Turks Fruit zijn terug met een spiksplinternieuwe en opwin dende roadmusical. Route 66 staat bol van blues, pop, jazz, rock, folk, pop en country. Ijzersterke klassie kers als Bom to be wild en Get your kicks on Route 66 worden gecombi neerd met nieuwe Nederlandstalige nummers. Met de cast van formaat Het derde deel uit de absurdistische avonturenreeks Jonquai Lazfartze wordt op zondagmiddag 25 november gepresenteerd tijdens Café Carré in Zaal 16 (Carré 16, Tilburg). Tussen 12.00 en 14.00 uur vertellen schrijver Troy Titane en illustrator Bandirah over hun nieuwe boek 'Jonquai en Lazfa~'--1 Donderdag 29 november, 20.30 uur: Naked City Poems, een uitgave van Howard Komproe met "Howard 4t TeleXpress, bevat 28 van de in totaal «Audvi" 40 gedichten waarin Nick J. Swarth gedurende zijn stadsdichterschap o _3 november, 21.00 uur: irc van Vugts Bizar Habit: i» space geïmproviseerde ruimteopera twee stemmen, musici en uni versum, vrij naar de cultklassieker Dimension of miracles van Robert Sheckley uit 1968. Hoeveel tijd kost het om een veilig maar kleurloos bestaan achter je te laten en een kosmos van nieuwe avonturen stappen? De tijd die nodig is 'ja' te zeggen tegen eü boodschapper die je van een intergalactisch biedt. Maar als ze de aa zich heeft gelater je ook elders in h<_i uu voor tr~*- rende en vreemde werelden nieuwe, onvermoede en levensbedreigende probl Om maar een van die pre noemen: Peperomia Deze compacte kamer- I planten met hun grappige1 uiterlijk houden van een I lichte standplaats, maar niet van felle zon. In diverse soorten. Potmaat I 10,5 cm. Per stuk Dinsdag 27 november, 20.00 uur: Alpha Blondy The Solar System en Unitedsounds Alpha Blondy zingt meestal in het Dioula (een West-Afiikaans dialect), Frans en Engels, soms ook in het Ara bisch of Hebreeuws. Zijn politieke tek- Donderdag 22 november, 20.30 uur. Concertzaal: Opera lïionfo - Zaïde. Mozart na de maaltijd komt uit Frank- Opera Trionfo is gespecialiseerd in met intieme en aanstekelijke muziek- lan- theatervoorstellingen. Zaïde is een ongelooflijk, verhaal over macht en onmacht, liefde en haat, vergeving en vergelding. Dit werk werd tien jaar na Mozarts dood bij toeval gevonden in een oude koffer. Zonder titel, zonder ouverture en zonder finale... Maar ..at een prachtige muziek! Als Zaïde en Gomatz als slaven in handen vallen van een wrede sultan raakt het stel tot over hun oren verliefd en besluit het samen te vluchten. Wanneer zij weer opgepakt worden, wacht hen een gruwelijke dood. Ook de oudere slaaf Alazim, die het stel geholpen heeft, ontkomt niet aan de moordzucht van de sultan. Voordat Alazim sterft, ont hult hij wie hij werkelijk is... sten hebben opvallend genoeg soms een humoristische ondertoon. Hij bedacht het woord "democrature" om Afrikaanse regeringen te kenmerken. Zijn grootste hit was 'Brigadier Sabary', beter bekend in de versie vart Twee Belgen ('Operation Coup de Poing'). 'Cocody Rock', Travailler' en 'Apart heid Is Nazism' zijn andere nummers die je ongetwijfeld ook kent. Shows van Alpha Blondy en zijn 12-koppige band Solar System zijn een opzwe pende belevenis en garanderen door de Afrikaanse ritmes een stuwende reg- gaesound die haar gelijke niet kent. Een nieuw album staat op stapel. In het derde deel beleven prins Jonquai en zijn vriendje Lazfartze opnieuw spannende avonturen. Ze komen voor grote raadsels te staan. Waarom sterven bambi's graag alleen? Wanneer breekt de tijd aan Vrijdag 23 en zaterdag 24 novem ber, 20.30 uur: Wolfsjong met Hier (première) Drie zussen wonen samen in hun ouderlijk huis, zonder ouders. Moe der stierf in het kraambed van de jongste. Vader is ook dood. Vandaag is het precies een jaar geleden dat hij begraven is. Vandaag is ook de vetjaardag van de jongste. De oudste, de middelste en de jongste wachten op iets: het juiste moment om weg te gaan, het wapen om de banden die hen nog binden aan het huis, door te snijden. Hier is een nieuwe tekst van Herman van de Wijdeven naar Drie zusters van Anton Tsjechov en een nieuwe productie van Dominique Hoste, regisseur van jongerenhuisgezelschap Wolfsjong. Zaterdag 24 november, 20.00 uur: Poolse rocknight met TSA TSA is één van de belangrijkste repre sentanten uit de Poolse rocktraditie. Op dit moment is TSA een graag geziene rockband op diverse festivals over heel de wereld. Met een zeer uiteenlopend tter je te laten en een en uitgebreid repertoire bedient de band i nieuwe avonturen in te nagenoeg elk rockpubliek. Zeg je tegen tijd die nodig is om een Pool: 'rock', dan zal deze in één tegen een buitenaardse adem antwoorden met: TSA. - je de hoofdprijs 5jsche loterij aan- 3 ze de aarde ver achter Alqt aten, ontdekt Alice dat De in het universum niets niets krijgt. Tijdens een betove- e reis langs verre sterrenstelsels -j-doeujejj 00k i potentieel riemen op. ir een van die problemen te hoe komt ze weer thuis? Zaterdag 24 november, I Jongerentheater TYans! Neus De Hc Trans! maakte i van de beruch er. 18.00 uur, 66 (première) Vrijdag 23 november, 20.00 uur, Studio: Flor de Amor - Mundial goes local pop- Zin in een reis naar de zon? Naar brui- n en send Cuba of vurig Zuid-Amerika? uuub Koop geen vliegtickets, neem ook geen vakantiedagen op. Kom gewoon naar dt studio voor een heerlijk dans avondje met Flor de Amor. Ervaar een warme onderdompeling in de gastvrij heid van Cubaanse ritmes en Argen- tijnse tango. Flor de Amor speelt als een heerlijke een vonkende vulkaan, als een sensue- loopt uiteen le vrouw, als lachende kinderstemmen of een sterrennacht. Zangeres Sandra Coelers en contrabassiste Marlon van ber, 20.15 uur, form (Houellebt stukken) Michel is een veertiger met een goed inkomen, een belabberd uiterlijk en p op een spannend leven, ivi hij op een groepsreis Valérie ont moet. Naarmate zijn liefde voor Valé rie groeit, raakt Michel ervan over tuigd dat goede seks onontbeerlijk is voor een gelukkig leven. Samen met Valérie wil hij dit idee commercialise ren en mondiaal exploiteren. Hun reis- formule Eldorador Afrodite, exotische seks voor hoog opgeleide westerlin gen, wordt een overdonderend succes. Maar alles heeft een prijs... van de stad te vangen in 177 kleurenfo to's. In de meeste beelden staat de mens centraal. Hij presenteert zijn fotoboek. Frank van Pamelen test op zijn geheel eigenzinnige manier de kennis van de aanwezigen met de Tilburg Cultuur Quiz(TCQ). Anton Dautzenbeig (alias Troy Titane) presenteert zijn nieuwe boek. Hij wordt daarbij ondersteund door sopraanzan- geres Eva van Eden, die een speciaal worstenbroodlied ten gehore brengt. Schrijver en dichter Jasper Mikkers versterkt de redactie van Café Carré in de toekomst en presenteert onder de noemer 'Jasper nodigt uit' een nieuwe jonge talentvolle schrijver. Factorium in het d gaat definitief star- forse investering in Tilburg. Met direc- eveld van Factorium Carré stil bij de van Factorium in Donderdag 22 november, 20.30 uur: Drieons met Multimedium Show Als voorproefje op de voorstelling Mrs. Brown, waarvan de première op 11 en 12 april in De Nwe Vorst plaats vindt, presenteert Drieons de Multi medium Show. Een ontmoeting tussen kunst, wetenschap en geloof. In de Multimedium Show draait het vooral om het geloof in God, in geesten en in een leven na de dood. De Multimedium Show werpt ook een blik vooruit op de voorstelling Mrs. Brown van Drieons, over het waargebeurde verhaal van de Engelse huisvrouw Rosemary Brown die hon derden werken doorkreeg van overle den componisten, terwijl haar daartoe feitelijk de specifiek muzikale kennis ontbrak. Haar verhaal is voor velen een absoluut bewijs van een (even na de dood. In de Multimedium Show presenteert Drieons alvast een por*—* J*~* bijzondere vrouw. Ookr sche actrice Mieke Klomp, titelrol voor haar rekening neemt, een stukje uit de voorstelling. Woensdag 28 november, 20.30 uur. Concertzaal: Magogo Kamerorkest - Alles over...de Barok Geen idee wie de beroemde tijdgeno ten van Vivaldi waren? Dan moet u echt even aanschuiven bij deze Alles over... de Barok. Musicoloog en NCRV-presentator Gregor Bak duikt samen met Magogo-cellist Roeland Duijne in dit muzikale tijdperk vol kwajongensnoten, grillige krullen en stoere tierlantijnen. De barokmaestro's konden er wat van! Roeland staat het opwindende en virtuoze Cellocon cert van Boccherini te wachten. Wees vooral niet bang voor een taaie cursus avond. De sfeer bij deze interactieve avonden is juist door de afwisseling van muziek, interviews en vragen uit de zaal, prettig ongedwongen. wordt het gegarandeerd een succes. Route 66 speelt zich af in één van de bijna uitgestorven road-dorpjes in het Westen van Amerika en gaat over heftige liefde, die even onmogelijk als haalbaar is. Hij is een verbitterde automonteur in het stoffige dorpje, zij is op de vlucht en raakt van de weg. In de zweterige hitte ontbrandt tussen hen een vuur met explosieve gevol gen. Wie van hen moet sterven zodat de ander verder kan? n^sities te bewerken en ,e schrijven, met als hedendaagse wijze te Zaterdag 24 november, 20.00 uur, Studio: Wilco Terwijn - X De letter X slaat niet op Wilko Ter- wijns' X-factor, maar wel op de inhoud van zijn shows. Tien jaar gele den klauterde Terwijn voor het eerst een podium op. Sindsdien is hij er niet meer af te slaan. Bijzonder is dat Terwijn iedere avond nieuw materiaal heeft. Er gaat geen actualiteit voorbij zonder dat Terwijn er zijn comedylicht op laat schijnen. Howard Komp 1 Ander" Een nieuwe onemanshow maak je niet 1 2 3. Dat is een intens proces en er komt heel wat bij kijken. Na veel 5en en óen is het dan toch gelukt! Zonder ge7r en schijnbaar 8eloos neemt Howard je mee naar 'n andere wereld. Anders maar toch herken baar. Maar maak je niet druk, deze goedlachse 9r is de beste gids die je kunt wensen. Dus op safari door de jungle die we zelf met z’n alle heb ben gemaakt. Volg alle instructies ten allen tijde op, en blijf op het pad. Zondag 25 november, 1 Stella Den Haag met (vanaf 9 jaar) Deze muziektheatervoorstelling voor iedereen vanaf 9 jaar is het verhaal van Lieve, een schipperskind dat zich met moeite staande houdt in haar stormende wereld. Haar ouders gaan die onder de inspirerende leiding van dirigent Lex Bergink streven naar een zo mooi mogelijk klinkend resul taat. Het uitgebreide repertoire omvat onder meer werken van Mozart, Beethoven, Dvorak, Krommer, Gou nod en Raff. t andere n" ook kent. - -ni 12-k Zondag 25 november, 1 Schouwburg: Route 66 - De Roadmusical Zie zaterdag 24 november. Donderdag 29 november, 20.15 uur, Schouwburg: Het Vreemdelingenle gioen - Theaterrevue Aria's gezongen in het Zweeds, elek trisch gitaarspel op viool, breakdance op human beatboxes, clowning, acro batiek op piano’s.In Het Vreemde lingenlegioen mag en kan alles. Het Legioen herbergt een bonte groep van artiesten en kunstenaars die ieder een bijzondere act hebben. Het is een soort rondtrekkend circus. Een eigentijdse revue vol uiteenlopende talenten. Dinsdag 27 november, 20.00 uur, Studio: Orkater - Black in Bakkum Niet zeuren, maar koekhappen! Een zwart meisje groeit op in het boeren dorp Bakkum. Ogenschijnlijk is er niets aan de hand. Dan ziet ze de film Lady sings the blues over het leven van Billie Holiday. Vanaf dat moment weet ze het zeker: ze hoort niet thuis in Bakkum. Ze vertrekt naar Curasao om haar biologische familie op te sporen, maar ook daar is zij een vreemde. Nu één met klompen aan. Haar reis krijgt een steeds grimmiger karakter. Black in Bakkum is het poëtische en ritmische reisverslag van een zoek tocht naar antwoorden op universele vragen.»Twee musici begeleiden zan- geres/performer Jeannine Valeriano met scherpe beats, heftige samples en stadse grooves. Woensdag 28 november, 20.30 uur: Frédérique Spigt" met "Eén Kus Frédérique Spigt heeft zich de afge- lopen decennia ontwikkeld van ruige rockzangeres tot overtuigende chan- sonnière. Steeds zoekt ze weer een nieuwe muzikale setting voor haar unieke stemgeluid. Sinds ze in het Nederlands zingt klinkt ze authentie ker, oprechter en kwetsbaarder dan ooit. Eind 2006 zijn de levensliedjes van deze dwarse diva op cd versche nen onder de titel 'Een kus'. Zaterdag 24 november, 14.45 uur: Workshop Kees Tabak In het kader van de internationale, interactieve fototentoonstelling "We are all Photographers now" wordt er op 24 november een workshop popfo- tografie gegeven in de lounge van 013. De workshop wordt geleid door Kees Tabak, die alle grote artiesteh voor zijn camera heeft gehad, zoals Bono, Lou Reed, Sex Pistols en Tom Waits. Meer informatie via www.weareallphoto- graphersnow.com. Aanmelden voor de gratis workshop kan via info@weare- Woensdag 28 november, 21.00 uur: allphotographersnow.com Risk: Mar Alice in spi Een g"~ voor twee participanten in linoleum. Naked City Poems, inclusief dvd, is e presentatie ver krijgbaar voor een bedrag van 15 euro. Nadien kost de bundel in de boekhan del 18,50 euro. Mook krijgen in deze sessie verster king van Maijolein Kempen, Fried Manders èn speciale gast Leon van Egmond, die naast zijn kunsten op trombone nog een speciale verrassing voor u in petto heeft. Dit is een sta-concert, er staan slechts een beperkt aantal stoelen in de zaal. Zo heeft u de ruimte om lekker te dan sen. Na afloop gaat het feest gewoon door met een DJ. Zo kunt u gezellig nakletsen en blijven dansen. Donderdag 29 november, 21.00 uur: De Dijk en Toffe Haan De Dijk is al meer dan 25 jaar een vaste waarde in de Nederlandse p™ muziek. De doorleefde teksten e de expressieve vertolking van Hut van der Lubbe kent geen evenbeeld. Bovendien zijn alle leden van De Dijk zeer getalenteerde muzikanten. Toffe Haan is een cabaretesk offensief dat sfeervolle samenzang spitsvondige teksten, en een er podiumact bundelt tot live-sensatie. Het genre van pop tot tango en van tot heuse ballades. Zondag 25 november. 20.00 uur: Koninklijke Vereniging Sociëteit Harmonie Asterius en Jan Vayne Koninklijke Vereniging Sociëteit Harmonie Asterius geeft een concert 'erbij horen' het allerbelangrijkste lijkt n samenwerking met pianovirtuoos te zijn? De jonge acteurs en actrices Jan Vayne. Asterius is nooit echt weg geweest, maar wel een tijdje minder aanwezig. Bestuur en leden werken eraan om de vereniging weer te later zien in Oisterwijk. Centraal staat u6l gevarieerde programma dat Asterius samen met Vayne brengt. De weder- sterfdag van de com- geboorte van Asterius bestaat ook uit ringen zijn mogelijk de presentatie van een nieuw logo, twee nieuwe dirigenten, nieuwe leden en teruggekeerde, oude leden. Zaterdag 24 november, 21.00 uur: Henk Koekkoek klezmer work- Btop/Klezmic Zirkus en afterparty [met Perestroika Soundsystem ‘Henk Koekkoek is een muzikale Kameleon en speelt naast saxofoon toog vele andere instrumenten. Ook weigert hij te kiezen voor éen bepaal de stijl in de muziek. Koekkoek Speelt alles. Of het nu gaat om funk, .lounge jazz, tex mex, pop of jazz gaat, hij blaast zijn partijen mee. Dit (seizoen geeft Koekkoek een work- Ijhop klezmer op het Factorium. Met Stijn studenten heeft hij maanden naar leze avond toegewerkt om de eind- Ijitvoering te kunnen verzorgen. Als afsluiter van de avond is de Belgische band Klezmic Zircus geboekt. Deze vijfkoppige band uit Luik verzorgt Ijiet tweede, behoorlijk swingende fconcert op deze avond, waarna het fferestroika Soundsystem een disco Verzorgt op basis van Balkanbeats en rde klezmermuziek. Zaterdag 24 november, 20.00 uur: Concert Gemengd Koor De Bran- de, Zang en Vriendschap Oister wijk en Flautando Twee koren, een blokfluitensemble met gambiste en een pianist vormen de ingrediënten van dit concert met als thema de elementen. De begelei- Ha ding op piano is in handen van Bas in van Spaendonk, die verder een solo ten gehore brengt. Aan het programma is een lied toe gevoegd dat niet onder het thema valt: Alles was Ihr tut van Dietrich Buxtehude (1637-1707). Het wordt gezongen ter gelegenheid van de driehonderdste stc-rj— J- J--*- ponist. Reserveringen zijn mogelij.. via zangenvriendschap-oisterwijk@ home.nl. uit elkaar en de boot wordt verkocht. Gelukkig heeft Lieve een vriendin, >rtret van deze Jessica, die zich samen met tante c speelt de Bos- Angela over haar ontfermt. Maar dan Homp, die de zet de jongen op wie ze verliefd is, haar aan de kant. Dit doet haar donkerste kant bovenkomen. Lieve verraadt alles wat haar lief is. De vriendschap met Jessica lijkt niet meer goed te komen. Het geheim van tante Angela ligt op straat. Waar kan ze zich nog verstoppen? Woensdag 28 november, 20.15 uur. Schouwburg: Jan Jaap van der Wal - Oudejaarsconference Zijn vorige show BSUR had mis schien al wel wat weg van een Oude jaarsconference, maai’ nu is het dan echt zover. Na Wim Kan, Freek de Jonge, Lebbis Jansen en Youp van 't Hek mag Jan Jaap van der Wal dit jaar de Oudejaarsconference op zijn naam schrijven. Scherp, actueel en als het moet confronterend. Want onder bewust weet iedereen al lang hoe het zit en dus mag het best eens hardop gezegd worden. Op 31 december is het raak bij de Vara. Een maand eerder is er in Tilburg al geen ontkomen meer aan. Dus koop snel een kaartje. Hoe vroeger u weet waar de pijnpunten zitten, hoe beter u zich kunt voorbe reiden op 2008. Donderdag 29 november, 20.30 uur: The Old Dead Tree. Autumn en Markize The Old Dead Tree 1 rijk, speelt melancholische metal een drive en werd in de lage den bekend als voorprogramma van Opeth. Een aanrader voor fans van HIM, Sentenced en Entwine. Een nieuw conceptalbum met de mooie titel 'The Water Fields' is net uit. 'My New Time' markeert een nieuwe start voor Autumn, een band die zich altijd wat heeft weten te onderscheiden binnen het overvolle genre van 'female fron ted' rockbands. Na de release van het succesvoHe 'Summer's End' heeft de band een aantal flinke interne veran deringen ondergaan. Verandering, in de betekenis van vooruitgang. Com pact, eigenzinnig, dynamisch zijn kernwoorden die de nieuwe muzikale koers van Autumn typeren. Woensdag 28 november, 20.30 uur: Jelena Kostic met Niemandsland De Servische choreografe Jelena Kostic is gefascineerd door de naï viteit en spontaniteit van de eerste kennismaking tussen dansers en de speelse zoektocht naar de artistieke expressie van deze confrontatie die dan begint. Zij wil dat moment van inspiratie langer vasthouden tijdens het maken van een voorstelling. Kostic woont en werkt al tien jaar in Nederland. Zij studeerde in 2002 af aan de Dansacademie in Tilburg. Ze werkte met onder anderen Roos van Geffen, Wayne McGregor, ELIA Dance Conference, Conny Janssen, 15.00 uur: als gast-choreograaf voor gezelschap t Vuil kind In-between en met Kristel van Issum/ T.R.A.S.H. Vorig jaar kreeg zij een beurs voor Dance Web, een jaarlijkse mondiale conventie voor choreogra fen en dansers. Naast werk voor en met andere kunstenaars maakt Kostic eigen- avondvullende choreografieën. Zondag 25 november, 12.00 uur: Cultureel Café Carré Het is de laatste editie van Cultureel Café Carré van dit jaar. Muzikale gast is de 16-jarige singer/songwriter Dylan Michels. De schoonste stad van et laand geeft een verrassende kijk op Tilbuig. In ruim twee jaar tijd wist de Tilbuigse fotograaf Dolph Cantrijn de dynamiek loomse jongerentheatergroep te een theaterstuk over één chtste moordenaars uit de geschiedenis: de man die begin vorige eeuw in Frankrijk in zijn streven naar het maken van de ultieme geur taHoze jonge vrouwen vermoordde. In deze muziektheaterproductie ontleden oog getuigen stukje bij beetje de ziel van de moordenaar met de bijnaam De Neus Trans! bestaat uit 22 jonge acteurs in de leeftijd van 15 tot en met 21 jaar. Het spelen in deze voorstelling is een ontdekkingsreis. Naast het ontdekken van wat theater inhoudt, is er ook de vraag hoe het zit met je eigen identiteit. Kun je identiteit kopen? Wat maakt iedereen uniek in deze wereld waar '^t; *-’ ïr* -'lerbelangrijkste lijkt te zijn? De jonge acteurs en actrices van Trans! hebben deze spanningen overwonnen. Ze zijn de zoektocht naar hun eigen identiteit en hun eigen kun- aangegaan. Die 'eigen' zoektocht is wellicht terug te zien in een andere zoektocht: de zoektocht van De Neus. Want wie is hij? En wat beweegt hem te kiezen voor het leven als een beest en zich daarmee te scharen in het rijtje van de beruchtste moordenaars uit de geschiedenis. De regie is in handen van Christa Filius en de muziek is gemaakt door Vidjay Beerepoot en Jan Wolters. Trans! is een onderdeel van de Hoomse Theateigroep Het Gezelschap! Gijs Vrijdag 23 november, 20.00 uur: i Tol DEF P, Macro, ScyHa, De-pressie en MCChe Wie Def P zegt, denkt aan Osdorp Posse, een fantastische Freestyle rapper en misschien striptekenaar. Het hoogtepunt voor Osdorp Posse kwam in 1995 met hun vierde album ai materiaal van joodse com- 'Afslag Osdorp'. Ze wonnen de Pop- n uit de Tweede Wereldoorlog prijs. Nederhop werd salonfahig en t. Van de werken van deze, door velen gekopieerd. Def P bracht vaak niet meer in leven zijnde com- op het eigen Ramp Records twee solo- ponisten bestaan slechts zeer zeld- albums uit. Ook schreef hij diverse opnames of manuscripten. Dit theaterstukken en werkte met Juice eerde Burton Greene een aantal en Peter Pontiac. Onder de naam Def originele composities te bewerken en PenCo verschijnt zijn nieuwe album arrangementen te schrijven, met als Pascal-Rascal' op Walboomers. Info doel deze op hedendaagse wijze te over de andere artiesten vind je op laten klinken. www.013web.nl Klezmokum vertegenwoordigt alle aspecten van de joodse muziek, niet alleen klezmer of andere Ashkenazi- sche muziek, maar ook Sephardische muziek en de melodieën en ritmes van de Balkan. Deze elementen gekop peld aan jazz en geïmproviseerde muziek geven een spontaniteit en directheid aan de muziek. De muziek van het internationale octet Klezmo kum heeft een universeel karakter en spreekt daardoor een zeer divers publiek aan. Gastsoliste is de klas sieke sopraan Sofie van Lier. Zondag juin Delftse progrockers van Alquin behoorden in de jaren '70 met Kayak, Solution en Focus tot de top van de Nederpop. 26 jaar na het afscheid in 1977 komt de band in bijna originele bezetting weer bij elkaar en neemt een nieuw album op. OpvaHend is hoe vertrouwd het Alquin-geluid nog steeds klinkt. Het vloeiende samenspel tus sen de bandleden blijft uit duizenden herkenbaar. Michel van Dijk past met gemak zijn stem aan, aan de vaak spits vondige teksten over diverse onder werpen als liefde, scheiding, nostalgie en terreur. Ook muzikaal kent Alquin geen grenzen; van funk naar rock en van prog naar ballad. Jasper nodigt ^Jllljntvolle schrijt De nieuwbouw van F. centrum van de stad m' ten. Opnieuw een f< de cultuursector in 1 teur Bert van Herrev staat Cultureel Café plannen en ambities de toekomst. De gemeente Tilburg heeft onlangs de begroting voor volgend jaar vastge steld. Drie raadsleden gaan in op de betekenis daarvan voor de cultuursector in Tilburg. De raadsleden Paul Huijgen (SP), Nol van Trier (PvdA) en Marjo Frenk (GroenLinks) hebben hun komst en medewerking toegezegd. Na afloop van Café Carré wordt elders in de stad bekendgemaakt wie zich de beste schrijver van Tilburg mag noemen. Het publiek en een vakjury hebben zich gebogen over de kandida ten. In de stad is nogal wat commotie ontstaan over de prijs, keuze en selectie van kandidaten en samenstelling van de jury. Universitair docent Hans van Driel aan de Universiteit van Tilburg is voorzitter van de jury. Hij licht de ach tergronden van de prijs en het standpunt van de jury toe. Kookstudio Culinaire Affaire zorgt voor de lunchmogelijkheid, waarbij de worstenbroodjes niet ontbreken. De presentatie is in handen van caba retier Frank van Pamelen en journalist Toine van Corven. De presentatie van Naked City Poems van voormalig stadsdichter Nick J. Swarth vindt aanstaande zaterdag, 24 november, vanaf 20.30 uur plaats in kunsten- en letteren podium Ruimte-X aan de Telex- (2005-2007) Tilburg, heen otooigeregu. oenarve isaxeo vity roems, gedichten wordt in een apart kleur- alleen tijdens deze katern Swarths visie op het stadshart krijgbaar voor een be> van Tilburg, de Heuvel, gevisualiseerd 'T J 1 J door architect Ad Roefs. Ook een dvd en een nadicht van de eerste stadsdich ter van Tilburg, Jace van de Ven, waar in deze zijn opvolger typeert, maken deel uit van de uitgave. Beeldend kunstenaar Ivo van Leeuwen gutste de Woensdag 28 november. 20.00 uur: Zita Swoon en The Veils Zita Swoon is de band van ex-dEUS Donderdag 22 en vrijdag 23 novem- muzikant Stef Kamil Carlens, die de ber, 20.15 uur, Schouwburg: Plat- zang en gitaar voor zijn rekening neemt, form (Houellebecq) - NTGent (Top- Een vergelijk met andere bands martelt de hersenen. Zita Swoon klinkt als een Michel is een veertiger met unieke mix van Joni Mitchell, Tom inkomen, eer Waits, Captain Beefheart en Boney M. weinig hoop Nog even en je noemt ook Finn And- Tot hij op eet rews op als je aan donkeren rock a la Nick Cave en David Eugene Edwards denkt. De zoon van toetsenist Barry And rews (XTC/Shriekback) kleurt met zijn indrukwekkende, getergde stem het melancholische werk van The Veils. Andrews preekt, tiert en huilt ondertus sen zoals het een gekwelde bohémien betaamt. Zaterdag 24 november, 20.30 uur: Joop Visser en Jessica van Noord Joop Visser: tekst, zang en gitaar, meer dan acht cd's en tot voor kort nooit het kleinste prijsje gewonnen, treedt al heel lang op in binnen- en ^buitenland. Jessica van Noord: zang, lo.a. met Joop Visser op de Nacht I van de Poëzie en voor Poetry Inter national en op tv (Talpa, Jack Spij kerman en VPRO Vrije Geluiden). Samen zingen ze tweestemmig zijn Lcd-repertoire en nieuwe nummers, •/net af en toe een meezinger voor de Kefhebber en gesproken woord ter Ondersteuning of - breking. Hun doel is verstrooiing door herkenbare beel den en situaties. Hun doel is in ieder geval niet om te kwetsen, te schokken of in verlegenheid te brengen. Zondag 25 Ovino Ens Mozart maa Het Ovino Ensemble is een aantal jaren geleden ontstaan en bestaat uit gedreven amateurs en beroepsmusici Donderdag 29 november, 20.00 uur. Studio: Anne van Veen - Anne Net afgestudeerd aan de Kleinkun stacademie, gaat Anne van Veen al op tournee met haar eigen theatrale muziekprogramma. In verhalen, gedichten en liedjes vertelt ze over haar reis van de afgelopen 23 jaar. Ze mag dan jong zijn, een theatergroentje is ze zeker niet. Ze speelde Karlijn in de muzikale komedie Jan Jans en de kinderen en stond met haar afstudeer- programma vier avonden in De Kleine Komedie. Op de 60ste verjaardag van haar vader zong Anne voor 11.000 man in het Antwerpse Sportpaleis. Deze meid gaat dus als een speer. En ja, inderdaad, ze is de dochter van nie mand minder dan Herman van Veen. Vrijdag 23 november, 21.00 uur: Jiddiesj Festival: The Cracow Klezmer Band en Burton Greenes Avant Klez Het Jiddiesj Festival duurt drie dagen en kent een gevarieerd programma. Op de openingsavond staat wederom een groep uit de Tzadik-stal. Dit label van John Zom heeft al regelmatig bij dragen geleverd aan het festival. Afge lopen edities stonden hier groepen als Zakaria, Gregg Wall's Later Prophets *en Diaspora Blues met daarin Sam Rivers en Steven Bernstein. Deze keer is het de beurt aan The Cracow Klezmer Band. Onlangs veranderde zij haar naam in Bester Quartet, naar de leider van het gezelschap Jaroslaw Bester. De groep komt exclusief voor dit optreden naar Nederland. Ook deze avond een optreden van Burton Greenes Avant Klez. Greene is één van de Amerikaanse freejazz-pioniers i$e in de jaren '70 naar Nederland Jwamen. Momenteel toert hij met een gezelschap langs joodse cultu rele centra en synagoges. Voor deze it Jiddiesj Festival heeft samengesteld met daarin son, Marek Balata, Larry rberto Haliffi en Burton dat jongens en paarden voor altijd vrienden zullen zijn? En wat schrijft Cees Nooteboom allemaal over Jon quai en Lazfartze? Titane en Bandirah verkennen in dit derde deel vooral het grensgebied pop- zang, energieke heerlij'- loopt uiteen i rock 'n roll Stricat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 7