X iö W3W - V Heinz Friesen ontmoet Souvenir des Montagnards aboek ’ey Al H .-'V In concertserie Verrassende Ontmoetingen ben et DOTO presenteert Open dag Fokus succes I VVD stelt vragen over bereikbaarheid centrum Tuincentrum Tilburg Zuid f DONDERDAG 15 NOVEMBER 2007 - PAGINA 5 ‘The Heinz Friesen temidden van z'n muzikanten. ter z •lellu desondanks veel overeenkomsten. Iynasty.nl 17 november, r: Onopvallenc lave, mei Volksoperahuis veg/Tilburg- rer, Molenbochtstraat, Til- Ensemble Deze Wildacker Violist Pierre Blanchard, te zien en te beluisteren op vrijdag 16 november in Paradox Wethouder Els Aarts bezocht de open dag bij Fokus. Fame On You! Tilburgs kinderdagverblijf wint prijs vorm jazz- let ;el. Gare Du Nord FOTO: PETER BLOK 013 THEfïTERS TILBURG J 15L DE NWE ZfifiL16 J PfiRfïDOX |fiN VfiN BESPUW 1 schap leden lire 18 november, 14.0 Etienne Borgers - S Vele I Lwroom- tegen grijzen! Be Bat derde Etienr nken ee) snst <0^^- Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 ww.tuincentrumtilburgzuid.nl 5 met met naam dt strakke hem rtiest, rziek. f voor: een publ die dans ft ilzenstraat, Tilburg lakboerderij, Dussenpad, bestemd voor st ruigere werk en 22.40 uur de band Rise n waarvoor deze week eet gedaan zijn: ink, Piusstraat, Tilburg lust, Poppelseweg/Tilbur .00 uur, Schaop aanmelding werder winnas Tilburg, van Ca en 23 november, uur: Voorronde Er s talige de x>l, eerder, met ind Zeeuws meis mikt nu i van en drei hun liefde voor de muziek van Astor Piazzolla en willen het publiek deze krachtige en melancholieke muziek ten volle laten meebeleven. Omar Mollo Emergenza er wereld m< r.ijzen, spelen o.a. All Fools Day (22 nc (23 nov). Meer informatie www.emergenza.net het leukste, ere verhaal waarde van 100 euro, i en bij Auberge de Bonhi Riddershoeve in ijs kan wekelijks >pen week is de c n Hongens. Op 18 november geeft het instrumen taal ensemble De Wildacker uit Goi- rle, o.l.v. Lex Bergink, een jubileum concert ter gelegenheid van de viering van het tweede lustrum. Deze uitvoe ring wordt gegeven in de kapel van cultureel centrum Jan van Besouw in Goirle met medewerking van vocaal ensemble Sotto Voce uit Tilburg o.l.v. Peter van Muijen. Op het programma staan werken van o.a. G. Frescobaldi, G.Guami, J.S.Bach, G.Faure, W.A. Mozart, J. Fucik, E. Satie, Purcell, Hassler, De Klerk en Oelstaete. Het concert begint om 15.30 uur. Heinz Friesen Na de pauze heeft op het podium plaats genomen St. Michaël uit Thom. Dit in 1863 opgerichte muziekgezel schap valt al meer dan een halve eeuw in de prijzen. Heinz Friesen, de "God- ;r van de Nederlandse blaasmu- heeft een groot aandeel gehad s successenreeks van St. Michaël. Hij was dirigent van 1970 tot 1974 jKen sinds 1985. Drie werken worden pop en jazz tot klas- uitgevoerd. Het eerste is van Tsjai- dkoor opent de middag kovsky, Capriccio Italien. De luchtige compositie ademt de sfeer uit van het Italiaanse land door het gebruik van Zaterdag 17 november, 20.30 uur: Gare Du Nord met Sex 'n Jazz Sex 'n Jazz staat in het theater met een nieuwe theatershow. De titel Sex 'n Jazz beschrijft exact wat u kunt ver wachten als u het eigenzinnige muzi kale duo bezoekt in hun Club Gare du Nord. In een meeslepende melting pot van delta blues, urban jazz en groove dance nemen Doc Inca met hun 8- koppige live band hun gasten mee naar de plekken waar ze de inspiratie opde- ;i uag 15 november. Bat Cave, uur: Akimbo en Autumn io? Zaterdag 17 november, 21.00 uur: Bunderblues: Roy Mette la de jaren zeventig was Roy Mette gitarist bij het Britse bluesrocktrio Warrior. Na Warrior formeerde hij de Boy Mette Band en bekwaamde hij dch in, wat sinds de jaren zeventig is gaan heten, de Thames Delta Blues. Ben stijl die de contemporary music, folk en blues in zich verenigt. Daar- afroep en op aanwijzing van de cliënt, gedurende 24 uur per etmaal. Er zijn verschillende belangstellen den op de open dag afgekomen om zich te laten informeren, zowel over het wonen als het werken bij Fokus. Bijzonder interessant waren de twee aangepaste woningen, waarin de bewoners uitleg gaven. Speciale gast deze dag was wethouder Els Aarts, die met veel belangstelling kennis kwam maken met Fokus. Indien u belangstelling heeft voor Fokus kunt u meer informatie vinden op www. fokuswonen.nl of u kunt contact opnemen met M. Vos, locatiemana- ger van Fokus-Tafelbergstraat, tel. 06-51448987. Donderdag 22 november, 20.00 uur. Studio: Samba Schutte - Hakili Jambar Schutte won in 2006 glansrijk het Leids Cabaret Festival. Samba Schut te is geboren en getogen in Afrika. In 2001 kwam hij naar Nederland om zijn passie voor het entertainen te ver werkelijken. Zijn vele reizen en mul ticulturele opvoeding hebben hem gevormd tot een authentiek arties' wiens talent ook in film, muz^. dans en tekst tot uiting komen. In Hakili Jambar stelt hij de geest van de krijger centraal. Een krachtig betoog van een cabaretier waar je niet omheen kan. staat Schaop midden in De Grote Wereld. Schaop staat iedere dag heel rustig te kauwen. En voor zich uit te kijken. Hoe doe jij dat toch, Schaop? Ben jij niet bang? Kun je mij dat leren? Schaop is een speelse, ontroe rende en muzikale voorstelling over onzeker zijn en moed hebben. Een voorstelling met veel geblaat van een man en een schaap. Na Spraakma kend en Koele Kikkers is Schaop het e muziektheaterprogramma van me Borgers. zanger/cabaretier. zijn ervaring in dienst te van kleinkunsttalent Bas Ms iziv is vierdejaars student aan ut ’■e kleinkunstopleiding Konings- uivaterakademie, waar Hoogeboom doceert. Onder de titel '3/4 Bas!' bren gen Marée en Hoogeboom een eigen repertoire, gecombineerd met het betere bestaande werk. In hun liederen sparen ze niets en niemand, ook zich zelf niet. Is Friesland saai? Bas zingt van niet. ïs een accordeon ouderwets? Johan speelt van niet. En is alles al stil en gezegd en gezongen? Ook daar den- colle- ken Bas en Johan anders over. Aanleiding voor de vragen van de WD is een brief van een buschauf feur aan de Tilburgse politiek waarin een dramatisch beeld van de ver keerssituatie in de binnenstad wordt geschetst. WD-raadslid Roel Lauwerier vraagt aan het college om een deel van de cityringplannen niet uit te voeren 'voordat de schade nog groter wordt'. Ook stelt hij onder meer voor dat het college een paar keer met de schrijver van de brief meegaat om te zien wat er speelt. Als burgemeester en wethouders hun plannen niet willen herzien, dan hoopt Lauwerier dat zij het invoeren van meer eenrichtingsverkeer en het Skimmia japonica 'Obsession'® I Deze groenblijvende heester valt op door de grote trossen I met rode bessen die zich in het najaar vormen en maanden houdbaar zijn. Potmaat 14 cm. I Van 7,99 Kinderdagverblijf Dino in Tilburg is in de prijzen gevallen tijdens de landelijke verkiezing van het beste Leidsterteam van het jaar 2007. Het bedrijf eindigde achter kinder dagverblijf Schat van Caesar uit Utrecht. Uit meer dan vierhonderd igen en vijftien nominaties en drie leidsterteams als prijs baars gekozen: Dino Reeshof uit g, Sara uit Den Haag en Schat laesar uit Utrecht. De drie dosis humor zorgt Skenkie voor een energieke show. Daarbij krijgt hij versterking van rapper Shine en DJ 2hype. De naam Risskant staat voor Riss z'n Kant en wat hij kan. Op 13 titelbeeld juli kwam het tweede album 'Nieuwe :ht sieren Droom' uit. Poast maakt al geruime tijd hiphop voor de echte liefhebbers. Zijn stijl is zeer gevarieerd en tracks -van soulvol tot de meer boom- r hop. Op dit moment werkt hij aan de laatste tracks voor zijn album 'SpiegelBeeldSpraak' Fame On You! is een nieuwe muziekavond in de Hall of Fame, waarbij telkens twee talentvolle artiesten zich presenteren aan het publiek. Acts op het gebied van rap/hiphop, rock, metal, wereld muziek, pop en verder alles wat met livemuziek te maken heeft. Fame On Yoü! zal één keer in de maand worden georganiseerd in de Hall of Fame door CTRL- Z. Op zaterdag 17 November zal de tweede editie plaatsvinden met de bands Engo en Mouton Fou. Kom bands kijken die hard aan de weg timmeren en de potentie hebben om groot te worden. Meer informatie vind je op www.dehall. nl en muziek van de artiesten die optreden kun je horen via www. myspace.com/fameonyou. Wil jij beroemd worden, wil jij gezien worden, meld je dan aan bij Fame On You! Wie weet zien we je terug op het podium in de Hall of Fame. Mail je muziek naar programma@dehall.nl t.a.v. Fame On You! Of stuur je demo/cd naar Cultuurfabriek Hall of Fame, t.a.v. Fame On You, St Cecilliastraat 23, 5038 HA Tilburg. enkele cd-opnames met saxofoon speler Rolf Delfos. Na het succes van deze sessies en concerten besloten deze drie heren de handen ineen te slaan en The Lewinsky Quartet was geboren. De afgelopen maanden heb ben ze besteed aan keihard werken om het debuutalbum No clubs in town op te nemen. ~c Gondwana, Myoon-Myoon en olay-yali. Daarna is het de beurt aan de Theater Compagnie. Vijf stuk ken staan op het programma:" chaël van Rhythm of Life ’van Cy Coleman in Heinz en Rent (medley) van Jonathan Lar- son; van het duo Kunze Levay drie nummers, Kijk nou zo'n kind, Mozart! Mozart! en Finale. Beide koren besluiten het deel voor de pauze samen met One by One (The Lion King) en een Medley uit Les Miserables, the musical sensation. Hans van den Brand, reeds 18 jaar artistiek leider, zal met dit concert zijn uitermate succesvolle periode bij Souvenir des Montagnards beëindi gen. Hierdoor krijgt dit concert "een bijzondere lading. Vrijdag 16 november, 21.30 uur: Rocknight De Rocknight is t—4 degenen die van het ruigere houden. Tussen 22.00 en 22.4 n ramp. Dat vindt de WD. De is er een optreden van dt u<u>u te vragen aan burgemeester en a Thousand. Dinsdag 20, woensdag 21 en don derdag 22 november, 20.15 uur, Schouwburg: Platform (Houelle becq) - NTGent (Topstukken) Michel is een veertiger met een goed inkomen, een belabberd uiterlijk en weinig hoop op een spannend leven. Tot hij op een groepsreis Valérie ont moet. Naarmate zijn liefde voor Valé rie groeit, raakt Michel ervan over tuigd dat goede seks onontbeerlijk is voor een gelukkig leven. Samën met Valérie wil hij dit idee commerciali seren en mondiaal exploiteren. Hun reisformule Eldorador Afrodite, exo tische seks voor hoog opgeleide wes terlingen, wordt een overdonderend succes. Maar alles heeft een prijs... populaire Italiaanse melodieën en een briljante instrumentatie, die ook in de bewerking van Piet Stalmeier volledig tot zijn recht komt. Tiento del primer tono y batalla imperial van Cristóbal Halffter is het volgende werk. Tiente del primer tono betekent "stuk in de eerste modus", ofwel een eenvoudige korte muzikale inval; batalla imperial kan vertaald worden met "keizerlijke veldslag". Het slot van de middag is van de hand van Borodin. Uit Prins Donderdag 22 november, 20.30 uur, Concertzaal: Opera Trionfo - Zaïde, Mozart na de maaltijd Opera Trionfo is gespecialiseerd in intieme en aanstekelijke muziek- theatervoorstellingen. Zaïde is een ongelooflijk verhaal over macht en onmacht, liefde en haat, vergeving en vergelding. Dit werk werd tien jaar na Mozarts dood bij toeval gevonden in een oude koffer. Zonder titel, zonder ouverture en zonder finale... Maar wat een prachtige muziek! Als Zaïde en Gomatz als slaven in handen val len van een wrede sultan raakt het stel tot over hun oren verliefd en besluit het samen te vluchten. jg november, 21.00 uur: r>.abama Thunderpussy en Fire bird Bij het lezen van een titel als 'Open Fire' hoor je bijna de muziek al: fijne, goedgeoliede hardrock. Met de komst van zanger Kyle Thomas slaan de nieuwe nummers van Alabama Thunderpussy die kant op en dat is absoluut geen slechte zaak. Live worden ze uitgesponnen en de sout- hemrockrook van weleer walmt nog steeds boven het open vuurtje van lopen de donderpoes uit Alabama. Appetij- tema- telijk luister- en jaknikvoer voor de ■on van Five Horse Johnson, Orange Goblin en The Atomic Bitchwax. Het Britse bluesrockpowertrio Firebird is sinds 1999 de creatieve uitlaatklep van topmuzikant Bill Steer. De num mers ademen dezelfde sfeer uit als het beste werk van Cream en Grand Funk Railroad. angst om verla- let oproepen van a als hulp. Want midden in het >lle super- met meer DETILBURGSE koerier 5 NOVEMBER 2007 - PAGINA 4 Donderdag 15 november, 21.00 uur: Wouter Hamel Dat Wouter Hamel al het f*-"-—14 van menig magazine mocht sieren is niet verwonderlijk. Wouter lijkt rechtstreeks uit een hippe Britse emo- rockband te zijn weggelopen of een gaan van VJ van TMF te zijn dan de 'crooner'/ bap hiphc jazzzanger die je op zijn debuutal- aan de la: bum hoort. Nu is dat album, 'Hamel', 'Lr„o— wel een zeer frisse plaat geworden. Mede door de productionele inbreng Zondag van Benny Sings en de uitmuntende Alabamr blazersecties onder leiding van van Benjamin Herman (New Cool Col lective). Wouter, die door zijn aanpak ook met Jamie Cullum wordt verge leken, studeérde aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Op zondag 18 november zet "Ver- of G tassende Ontmoetingen", de Goola spraakmakende serie voor blaas- 4 muziek, het seizoen voort met een optreden van St Michr"' Ihom onder leiding van Friesen en van de Souvenir Theater Compagnie uit Tilburg. Van het laatste gezelschap treden zowel het Operakoor, Jeugdkoor als de Thea ter Compagnie op. Dit alles gebeurt onder het motto van dit seizoen: zingen geblazen. Plaats van han deling is de Concertzaal Tilburg, lanvang om 14.30 uur. Vrijdag 16 november, 20.00 uur: Koningstheaterakademie met Lam merentour: Bas Marée en Johan teams kregen ieder een prijzenpak ket van Little Tikes ter waarde van 1.250 euro. Het team van Schat van Caesar kreeg bovendien de Ezeltje Prik Bokaal en mag zich dus 'Leid sterteam van het jaar 2007' noemen. De prijs 'Leidsterteam van het Jaar' wordt georganiseerd door het blad Ezeltje Prik, dat verspreid wordt onder 2.650 kinderdagverblijven in Nederland. De verkiezing werd dit jaar voor de tweede keer gehouden. naast ging hij ook akoestisch gitaar spelen, waarmee hij in Engeland een goede reputatie heeft opgebouwd. Als singer/songwriter heeft hij in de afgelopen 25 jaar optredens gege ven op de festivals Leigh on Sea Folk, Shetland Blues, Dundee Blues Bonanza, Colne R B, Boogaloo Blues Weekend at Alvaston en het* Bumley Blues festival. In 2001 vol-* tooide hij de opnames voor A new experience: An acoustic tribute to Jimi Hendrix. Hierop wordt uitslui tend instrumentale akoestische gitaar gespeeld. Zijn zesde album 12 Bars and the blues is verschenen op het label Blues Matters. 's Middags, van 16.00 tot 18.00 uur, geeft Mette een clinic. voorstellingen Super gaat htbare weten- ten te word ïlingen, in de ;n vooral, die niet jte zien zijn, i grote invlutu jetallen ject Sally met Super i iformu- Stel je Super als theater- of gyr van wel 150 schaterlachen omdat ze Zi witte 1 vloer en bestaat e »n, spek verminderen van de wegcapaciteit in de binnenstad met 32 procent pas doorvoeren nadat ten noorden van het station de Noordlaan is aangelegd. Verder klaagt de WD over, de com municatie van de gemeente met de inwoners van Witbrant-West. Die hebben vóór de zomervakantie met een handtekeningenactie geprotes teerd tegen de afsluiting van straten door middel van palen. Ook vond er overleg plaats met een wethouder en met ambtenaren, ti-d- hoorden de bewoners den voor hun filmische songs. Sex 'n Jazz van Gare du Nord staat garant voor een avond vol muzikaal avontuur voor body soul. Deze voorstelling bevat de hits: Pablo's Blues, Sold My Soul, Kind Of Cool, Go Back Jack, We Still Grow, Tom's Song, Chefs Chat en Marvin Miles. Kaarten voor deze voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa van het cul tureel centrum Jan van Besouw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle, of telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kantooruren of via email info@janvanbesouw.nl Vrijdag 16 november, 20.00 uur, Studio: Volksoperahuis - Zeeuwse nachten 2 Dan liever de lucht in Prachtig muziektheater met zang, spel en tekst van de Brabantse acteur Rogier Schippers en consorten; Na J—, ~*t succes, een icoon als ïuws meisje te hebben afgestoft, ct Het Volksoperahuis zijn pijlen op onze nationale zeeheld Jan i Speijk. Nederland is stuurloos dreigt opgeheven te worden, de afdeling 'Hollandsche Zeehelden in de Hemel' inbegrepen. Van Speijk daalt hoogstpersoonlijk af om de Nederlandse Leeuw nieuwe tanden te geven. Zondag 18 november, 15.00 uur: Lewinski Quartet Kokende, pompende, stomende en toch relaxte instrumentale muziek gebaseerd op jazz, soul en funk, gemixt met de groovy beats uit de jaren zeventig. Het Lewinski Quarte’ maakt deze met een Hammond-orgel, een sax en drums. De muzikanten hebben hun wortels in de blue-note- jazzmuziek. Drummer Pascal Vermeer speelde een belangrijke rol in de geboorte van dit trio. Reeds in diverse groepen speelde hij samen met hammond- organist Arno Krijger en maakte hij Afgelopen zaterdag 10 november was er een open dag bij Fokus aan de Tafelbergstraat in Tilburg. De open dag werd georganiseerd in het kader van de Week van de Chronisch zie ken. Fokus maakt onafhankelijk en zelfstandig wonen mogelijk voor mensen met een ernstige lichamelijke handicap. Zo kunnen zij net als ieder ander deelnemen aan het maatschap pelijk leven. Fokuswoningen zijn volledig aange past, gelijkvloerse huurwoningen en eigendom van een woningcorporatie. Fokus verleent assistentie bij alge mene dagelijkse levensverrichtingen (ADL). Het bijzondere van Fokus is dat de dienstverlening gebeurt op Vrijdag 16 november, 21.00 uur: Dubbelconcert: Strings get wings en Duo Kemenade/Braam Paul van Kemenade viert dit najaar bet feit dat hij 25 jaar geleden begon als muzikant. Dat wordt gevierd met een serie bijzondere concerten, waar onder dit dubbelconcert. Neem een strijkkwartet, vul dit aan met cajon, bas en een altsax en je krijgt Strings get wings. De leden van deze samenwerking verdienden hun sporen in bijvoorbeeld het metropool- orkest, de Celano Baggioni-Group en het Paul van Kemenade Quintet. Oplettende bezoekers herkennen het project nog van Stranger than Paranoia 2004. Werk van het Kemenade Quintet werd toen door Niko Langenhuijsen opnieuw gearrangeerd. Dit concert kan tijdens deze gelegenheid opnieuw wor den beleefd. Het strijkkwartet wordt voor deze gelegenheid opnieuw aange vuld door Niko Langenhuijzen, Pieter Bast en Paul van Kemenade. Van het duo Van Kemenade/Braam kent het publiek beide leden als door de wol geverfde musici: prettig gestoord en openstaand voor allerlei jhuziekdisciplines. Beide hebben hun sporen ruimschoots verdiend in de wereld van de jazz- en geïmprovi seerde muziek, maar ook met Afri kaanse muziek, symfonische en elek tronische muziek, modem klassiek en allerlei kruisbestuivingen hiervan. Doordat werk en composities van beide muzikanten worden gespeeld, belooft het een spannend en onvoor spelbaar optreden te worden met vele muzikale hoogtepunten. Woensdag 21 november, 22.00 uur: Risk: Story of Modem Farming The Story of Modem Farming speelt voornamelijk vrij-geïmproviseerde muziek. Erg textuur-gebaseerd, met veel sound-materiaal uit de alternatie ve pop/rock en folk. In vorm, sound en intentie verkennen zij het gebied waar vrij-geïmproviseerde muziek en alternatieve pop/rock elkaar raken. Louise’Jensen en Jessica Sligter vormen een duo dat de Nederlandse j—z-scene nog nooit heeft gezien. Hun capaciteit om hun muziek een emotionele draai te geven, doet de toeschouwer voelen alsof hij in hun droom mee zweeft, wat een betoverend musicalgevoel opwekt. Jensen en Sligter hebben concerten gespeeld in Nederland, Duitsland en getoerd door Noorwegen, Ijs land en Denemarken. Tijdens hun concerten worden ze bijgestaan door de bekende IJslandse gitarist Hilmar Jensson (Tyft en Jim Black's AlasNoAxis). Zondag Studio: (3+) Mplsk woont in een kast. Om die kast heen ligt De Grote Wereld. Mplsk wil graag naar buiten. Maar hij durft eigenlijk niet. Een eindje verderop Donderdag 15 november, 20.30 Tjalsma met Met een schoolbord reld. Ze hebben één Pygmalion in schouwburg m een krijtje - de verbeelding van zijn opgeleid aan dezelfde Bossche mzichtbare dimensies #4- Koningstheateracademie. De Nwe Het bekende Tilburgse toneelgezel- Op een herfstachtige vrijdagmiddag Vorst presenteert nu ook op cabaret- schap DOTO presenteert op vrijdag blijven Joke en Jan, collega’s aan een gebied het allernieuwste talent. Eén 16 en zaterdag 17 november het stuk wiskundig instituut, wat langer dan keer per maand krijgt jong talent van Pygmalion van George Bernard Shaw. gewoonlijk hangen. Om nog wat na deze opleiding de kans te geven in de De voorstellingen vinden plaats in de Ie borduren over een'steentje in hun Lammerentour. In november zijn dat grote schouwburg::—1. schoen'. Een probleem dat ze maar Bas Marée en Johan Hoogeboom. Tilburg. Aanvang beide niet gekraakt krijgen, maar dat té Hoogeboom heeft zijn sporen al ruim 20.15 uur. De regie is in belangrijk lijkt om er het weekend verdiend als zanger/cabaretier. Hij Frans van Dun. DOTO speel overheen te laten gaan. Met niets besloot zijn ervaring in dienst te stel- op deze bijzondere locatie r meer en niets minder dan een school- len van kleinkunsttalent Bas Marée. leiding van het 80-jarig bord en een krijtje, wagen ze nog Die is vierdejaars student aan de Bos- de toneelvereniging. één ultieme poging, voordat ze zich sche kleinkunstopleiding Konings- De naam van dit toneelstuk is geba- weer enkele dagen aan hun soci- theaterakademie, waar Hoogeboom seerd op een verhaal uit de Griekse ale verplichtingen moeten wijden. Of doceert. Onder de titel '3/4 Bas!' bren- mythologie. Pygmalion was een prins vergissen ze zich daarin? Komen de gen Marée en Hoogeboom een eigen, en beeldhouwer, die niet erg gechar- «rootste wiskundige inzichten juist repertoire, gecombineerd met het rneerd was van vrouwen: hij vond ze 's avonds op de fiets naar huis, 's betere bestaande werk. In hun liederen maar dom en onbenullig. Toch creëert ochtends vroeg onder de douche, of, sparen ze niets en niemand, ook zich- hij een prachtig beeld en raakt geheel mals in het geval van Erwin Schrö- zelf niet. Is Friesland saai? Bas zingt geobsedeerd door zijn eigen schepping. Iger, 's nachts tijdens een amou- I «ze escapade? 1 Atn de werkkamer wordt het i I tóiker. Binnen vergeten beide i I as de tijd én hun normale omgangs- llftrmen. De gewone taal maakt plaats <1 11 l’oor de laa* van de natuur'. Getallen c. waardevolsti^jgH lichamen en lichamen fwiuu- ^1 les. Inclusief hun visuele en mentale ^aantrekkingskracht. En de rekenfou- fen én contra-intuïtieve sprongen die daar het gevolg van zijn. Vaak onver antwoord, maar steeds gepassioneerd en avontuurlijk. En met slechts één doel voor ogen: een mooi, eenvoudig en elegant resultaat. Zo naakt als alleen de waarheid kan zijn. Wiskun dige waarheid welteverstaan. Theater Adhoc maakt vo geïnspireerd door onzicht schap. Actuele ontwikkel natuurwetenschapper meer met het blote oog Ontwikkelingen die een g hebben op ons doen en laten; op onze nabije toekomst. Het Operakoor is evenals het Jeugd koor en de Theater Compagnie onderdeel van de koorafdeling van de Koninklijke Liedertafel Souve nir des Montagnards. Het jeugdkoor kent een eigen opleidingsklas (8-12 jarigen) en een groep voor 12-18 jarigen. Dit alles onder leiding van diligente en stempedagoge Peggy Hegeman. Souvenir Theater Com- r pagnie o.l.v. Hans van den Brand is father opgericht in 1995. Het is een klein- ziek", schalig gemengd muziekgezelschap in de dat bestaat uit tamelijk jonge lede tussen 18 en <40 jaar. Het repertoii is breed: van pop en jazz tot kla siek. Het Jeugdkoor opent de mid_ met een drietal werken, allemaal van Stephen Leek. Het gaat om Voices Maandag 19 november, 20.30 uur. Concertzaal: Mariza - In Concert In korte tijd wist deze Portugese fado- diva vrijwel alle prestigieuze concert zalen ter wereld te overtuigen van haar natuurtalent. Schijnbaar zonder moeite brengt Mariza haar luisteraars in vervoering. Haar concerten zijn even theatraal als overweldigend. Nu staat deze wereldster exclusief voor Zuid-Nederland in Concertzaal Til burg met een speciaal concert met danser Patrick de Bana. Mariza leer de deze danser en choreograaf ken nen tijdens de opnames voor Fado, de nieuwe film van Carlos de Saura ken nen. Mariza zingt in deze film drie nummers die door De Bana voorzien zijn van dans. Dat levert een nieuwe kijk op fado op. Donderdag 15 november, 20.15 uur. Schouwburg: Beijing Modem 20, 21, 22 en 23 november. Bat Dance Company - Woman of the Cave, 1930 uur: Voorronde Emer- world genza Voor het eerst in Nederland te bewon- Op de eerste voorrondes van het deren! De Beijing Modem Dance bekende Emergenza Festival, de Company is in tien jaar tijd uitge- grootste ter wereld met schitterende groeid tot het meest vooraanstaande Zaterdag 17 november, 22.00 uur: prijzen, spelen o.a. Staige (21 nov), dansgezelschap van China. Beijing Extrema Music presents Knock All Fools Day (22 nov) en SPCHLSS Modem combineert de rijke traditie Out (23 nov). Meer informatie vind je op van China met technisch meesterlijke Samen met Mr. Michel de Hey Extre- www.emergenza.net moderne dans. Women of the world is maMusic presenteert een nieuwe gemaakt door twee vrouwelijke cho- aflevering van Knock Out. Gevierd Woensdag 21 november, 21.00 uur: reografen: de Chinese Yanjinzi Gao wordt de release van het mixalbum TYy-out Within Temptation en, heel bijzonder, de Nederlandse 'Michel de Hey Recorded in Amster- Het concert van de uitermate popu- Anouk van Dijk. Deze twee vrouwe- dam'. Bovendien oogt de line-up fan- laire gothic-rockband Within Tempta- lijke choreografen komen uit totaal tastisch. B2b's met Bart Skils en tion in het Eindhovense beursgebouw verschillende culturen, maar hebben 2000 And One en Warren Fellow en (24 nov) is uitverkocht. Speciaal Jay Samuel en de gekende sound van voor een klein publiek geeft de band dancetoppers als Secret Cinema en vanavond een intiem try-out. Wit- Rene Amesz (check zijn 12 inches, hin Temptation boekt inmiddels ook excellent spul) werken magnetiserend grote successen in de VS. op elke danceliefhebber. Hoogeboom Alkemade Bloemen, Nathalie Baartman, Renee van Bave, Jochen Otten en Willemijn Smeets zijn s.m. Joke bekende namen in de cabaretwe- schoolbord reld. Ze hebben één ding gemeen: ze zijn opgeleid aan dezelfde Bossche Koningstheateracademie. De Nwe Vorst presenteert nu ook op cabaret- lega’s aan een gebied het allernieuwste talent. Eén at langer dan keer per maand krijgt jong -g wat na deze opleiding de kans te gi e in hun Lammerent Zondag 18 november, 15.00 uur: Grupo del Sur Grupo del Sur speelt muziek die varieert van Zuid-Amerikaans tot klassiek. In de composities worden emoties in een ongepolijste vorm ver klankt. Soms rauw, soms ingetogen maar altijd recht naar het hart van de luisteraar. Verschillende muziekstij len komen bijeen: klassieke muziek, tango en jazz. De vijf Brabantse musici zijn allen thuis in de wereld van de klassieke muziek en hebben maar vervolgens daarnaast ook grote affiniteit r s niets meer. ring met de 'lichtere' genres. Donderdag 20.30 Delay Het vijfde album 'Navigating The Bronze’ van Akimbo kwam afgelc; zomer uit op het befaamde Altema- telijk luister- en five Tentacles, het label van Jello Bia- fan van Five Hor fra. Het is het hardste album van 'fret board wizard' Aaron Walters, drum mer Nat Damm en bassist/zanger Jon Weisnewski. Een reeks knallers vlie gen je om de oren als bijen zo groot als vale gieren. Er is zelfs ruimte voor een ode aan Bach, Megatherium', en een drumsolo ('Roman Coins'). In de sound van Akimbo hoor je (soms verborgen) verwijzingen naar Led Zeppelin, Black Sabbath, The Who, Black Flag, The Jesus Lizard en The Melvins. Dinsdag 20 november, 20.30 uur: Oleg Fateev Omar Mollo Een muzikale ontmoeting tussen de Argentijnse rock- en tangozang‘>r Omar Mollo en Oleg Fateev uit Niui- ïitenerva- davië. Muziek vol passie en d s. Zij delen miek, lyrisch en vooral ontroerenu. Donderdag 22 november, 21.00 uur: Ellen ten Damme Ellen ten Damme zingt, speelt viool, turnt, acteert, kortom, een allrounu artieste pur sang. Haar recente album 'Impossible Girl' schittert in veelzij digheid en klinkt toch coherent. Sinds het verschijnen van haar vorige cd, 'I here' (Universal 2001), speelde met de Jazz Orchestra of the Concertgebouw en tourde met Udo Lindenberg door Duitsland en China. In de Duitse grand prix-Finale was ze unbeschreiblich weiblich met het scandaleuze 'Plattgefickt'. Igor worden drie delen gespeeld: Proloog (orkest en koor), Lied van de Landlieden (koor a capella) en Polovetser Dansen (orkest en koor). Prins Igor is een opera met wisse lende tableaus, waarmee Borodin de gelegenheid kreeg om zijn flair voor oosterse beelden en orkestkleuren te tonen. Voor inlichtingen en kaartverkoop: www.theaterstilburg.nl of tel. 013- 5432220. Zaterdag 17 november. 20.00 uur. Studio: Johan Verminnen - Van vanger Brussel naar de wereld tMol- Johan Verminnen is het absolute dyna- boegbeeld van het Nederlandstalige end. chanson uit Vlaanderen. Hij is de leermeester van Stef Bos en schreef Clouseaus grote hit Laat me nu toch niet alleen. Verminnen scoorde ook zelf grote hits met o.a. Brussel of Rue des Bouchers. Deze klassiekers uit Johans 36-jarige carrière klinken in dit concert samen met kersvers werk. Zowel in de liedjes als in de pittige tussenteksten vertelt de zanger-gita- rist het verhaal van zijn levensreis. Ook professor Higgins heeft geen hoge dunk van de vrouwen, hij vindt ze vervelend en irritant. Hij stelt zijn hele leven in dienst van de taalwetenschap- Zaterdag 17 november, Bat Cs pen en alleen daarom gaat hij de wed- 20.30 uur: Onopvallend Vet i denschap aan met kolonel Pickering Skenkie, Risskant en Poast om van het straatmeisje Eliza Doolittle Skenkie is een Nederlandst met haar foeilelijke dialect een dame emcee (MC), losgebroken van vah stand te maken, die zich in de rapgroep Ambulant die in 2004 het hoogste kringen kan bewegen. Gaande- debuutalbum '16 jaar en ouder' uit weg begint hij achter het "project" Eliza bracht. Een jaar later startte Skenkie am de "vrouw" Eliza te ontdekken. Zijn met zijn solocarrière en bevestigde zij schepping heeft namelijk een eigen met het album 't Proefmonster' zijn willetje en wat moet hij daar mee aan? naam definitief in de scene. Met zijn Kaarten kosten 6 euro voor dona- strakke rijmschema's en dubbelzin- teurs, 9 euro voor introducees van nige punchlinez overtuigt hij ook donateursen verenigingen en 12 euro live. Gecombineerd met een flinke voor niet-donateurs. Plaatsbespreken is mogelijk bij Joke van Dun, tel. 013-5446335. Zondag 18 november, 15.00 uur: Pro ject Sally met Super (4 jaar en ouder) je Super als volgt voor: een ter- of gymzaal met een publiek De bereikbaarheid van de binnenstad is een - 150 kleuters, die dansen, fractie heeft over dit onderwerp schriftelijke len of ademloos toekijken, wethouders gesteld. zich verbinden met een wereld, die alleen uit een dans- en reusachtig grote diepvries- kist bestaat en waarin Pim en Dirkje dansen, spelen, zingen en avonturen beleven, terwijl ze op zoek zijn naar de moeder van Pim. -st over de a1 «ai «orden en het onzichtbare vrienden wat zou jij doen als je miuuni m n» zijn, gangpad van een bomvolle doed markt staat en je moeder mti mtti kunt vinden? Super is een mengvorm van dans, spel en zang. Binnen deze mengvorm ligt de nadruk op dans. Dans vormde dan ook het vertrekpunt voor de cre atie van de voorstelling. st Mr. Michel de Hey Extre- presenteert een nieuwe van Knock Out. Gevierd release van het mixalbum - Recorded in Amster- de line-up fan- Bart Skils en Warren Fellow en kende sour otcret Ciner ik zijn 12 h magr ar. schap DOTO f 16 en zaterdag Pygmalion van I De voorstelling grote schouwburgzaal van Theaters Tilburg. Aanvang beide keren om 20.15 uur. De regie is in handen van Frans van Dun. DOTO speelt dit stuk op deze bijzondere locatie naar aan leiding van het 80-jarig bestaan van De' naam van seerd op ee lythologie.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 5