tiwos nieuws *1 IBn1 Kruidenlaan 98 Tilburg* Vraagprijs: 139.650,- k.k. J TE HUUR -P&paeL, IU3 I tiwos 1 Boxtel pm F'ri 'Hypotheeldnformatie laat te wensen over' Eigen huis: lust of last? In de werpers Bereikbaarheid Tiwos Nieuws van de HBO Tiwos werkt aan duurzaamheid Tiwos gesloten iki 4 Banenmarkt voor allochtone meiden imer (J Betaalbaar kopen! PD WonenBreburg i.nl M L_k DONDERDAG 15 NOVEMBER 2007 - PAGINA 19 L :ontact met mij de hoogte I I tot 400.000,- sr I looptijd _m/v* i m2. www.wonenbreburg.nl Wil Robbe ra www.meeus.com tilburgse woonstichting algemeen nummer 54 90 890 informatienummer 54 9 0 777 Lid LMV faxnummer 54 26 500 internet www.tiwos.nl e-mail email@tiwos.nl tner voor reparatieverzoeken reparatie@tiwos.nl info over inschrijvingen inschrijvingen@tiwos.nl bezoekadres Tiwos Stationsstraat 24 5038 ED Tilburg >0 incl. BTW Volgende trekking op 13 december L TE KOOP BIJ WONENBREBURG 3' .fll® b Huurders Belangen Organisatie op woensdag 5 december is het kantoor van Tiwos in verband met Sinterklaasavond reparatieverzoeken 54 90 700 (na kantooruren alleen dringende reparatieverzoeken) Bij onze nieuwbouw- en onderhoudspro- jecten werken we steeds meer met duur zame en milieuvriendelijke materialen en zorgen we voor een verantwoorde verwer king van het sloopafval. Zo hebben we bij de renovatie in de Textielbuurt kozijnen gebruikt waarbij het hout zo behandeld is dat het veel langer meegaat dan tropisch hardhout. Dezelfde kwaliteit hout met als Het is met grote regelmaat in het nieuws: de klimaatveranderingen als gevolg van de overmatige CO’-uitstoot. Hoogste tijd dus om actie te ondernemen. Ook Tiwos voelt een verantwoordelijkheid om waar mogelijk de uitstoot van CO2 te verminde ren en duurzaam met onze leefomgeving om te gaan. Tijd voor genieten Vier verhuizingen, vijf directeuren en vier naamswijzingen later, begint Wil in 2003 als manager speciale projecten. “Ik hield me onder andere bezig met herstructurerings- projecten, overlastzaken, leefbaarheidspro- jecten en de hennepproblematiek. Het werkveld van de woningcorporatie is zoveel breder geworden in die 40 jaar, kijk maar waarmee ik begon bij Tiwos en waar ik me Ook binnen onze organisatie werken we aan duurzaamheid. We compenseren bijvoor beeld het energieverbruik van ons kantoor- sturing van de baliemedewerkers, vakman nen en opzichters. Maar ik verzorgde ook vaak genoeg de koffie bij vergaderingen of hielp een handje mee in de bedrijfskantine. Ik heb werkelijk alles bij Tiwos gedaan!” nu mee bezighoudt.” Op de vraag of Wil nu thuis gaat zitten dui mendraaien achter de geraniums ant woordt hij lachend: "Nee hoor, ik heb alle maal leuke hobby’s waar ik nu eindelijk de tijd voor heb. Klussen, sporten, lezen, foto grafie. En ik wil meer tijd doorbrengen met mijn vrouwen kleinkinderen.Tiwos is echt mijn leven geweest. Ik heb er met veel ple zier 40 jaar lang mijn hele ziel en zaligheld ingelegd, maar nu is het tijd voor ontspan ning!" Werkt u samen met ons mee aan een duurzame leefomgeving? Kijk voor praktische tips om energie te besparen eens op www.milieucentraal.nl en www.lage-energierekening.nl. De HBO is op zoek naar een bestuurslid Er is op dit moment een vacature binnen de HBO voor bestuurslid. U kunt zich kandidaat stellen door een briefje te sturen naar de voorzit ter Jaap La ndzaat: Tiwos HBO, Postbus 10051,5000 JB TiIburg. Of stuur een e-mail naar HBO@tiwos.nl. In de eerstvolgende Platformvergadering zal er een keuze gemaakt worden. Op donderdag 29 november vindt bij Tiwos een banenmarkt voor al lochtone meiden plaats. Het is een gezamenlijk initiatief van de gemeente Tilburg, Bureau Oueste en het Promotie Team Intercultureel Talent van het ROC.Tijdens de banenmarkt kunnen werkgevers en werkzoekende, allochtone meiden op een ontspannende manier met elkaar in contact komen. Het uiteindelijke doel van de middag is om de kansen van deze doelgroep te vergroten en werkgevers kennis te laten maken met deze nieuwe groep potentiële werknemers. Aan de vorige banenmarkt namen zo n 40 meiden deel en 10 bedrij ven, waaronder de ING Bank, Politie Midden en West-Brabant, de gemeente Tilburg en Tiwos. De helft van de aanwezige meiden heeft inmiddels een nadere afspraak met een van de werkgevers kunnen maken over een mogelijke stage, meeloopdagen, een adviesgesprek, een mentorschap of een baan. Voor meer informatie over de banenmarkt kunt u contact opnemen met Bureau Oueste, telefoon (013) 59 00 450 of e-mail info@bureauqueste.nl. antsoen Informatie: WonenBreburg Verkoop Advies, Ringbaan Noord 165, 5046 AA Tilburg T 0900 0209 (10ct/min) F (013) 583 35 80 E infoverkoop@wonenbreburg.nl Boxtel 411-689441 kelaardij.nl I Is Opzichter, leidinggevende, koffiejuf "Ik was 24 jaar toen ik bij Tiwos begon als opzichter. Toen heetten we nog de Gemeentelijke Woningdienst en zaten we aan de Stationsstraat 45. Het was niet te vergelijken met de Tiwos van nu. De organi satie was veel kleiner. Er werkten maar 25 mensen en we waren eigenlijk alleen maar bezig met de verhuur van en het technische onderhoud aan de woningen.” Gedurende de jaren die volgen groeit Wil door binnen Tiwos. Hij wordt projectleider renovatie, hoofd Hersteldienst en hoofd Onderhoudsdienst. Wil vertelt: "Ik was ver antwoordelijk voor de inname van klachten, de planning van werkzaamheden, de aan- Kruizenmuntweg 38, Tilburg* Vraagprijs: 144.000,- k.k. 1. Test wat u weet over hypotheken op www.weetwatjeweet.nl 2. Maak een totaalplaatje van alle inkom sten en uitgaven van uw huishouden. vraagprijs 339.000,- k.k. otheken Kenniskloof "Er wordt verondersteld dat j< bepaalde basiskennis van hypot hebt, maar die heb ik niet", is eer tijd om een et onder druk plaats uw handtekening pas iformatie begrijpt Verhulstiaan 166, Tilburg** Koopprijs: 'Groenewoud', 2e verdie- ppenhuis en I.: entree/hal enige verschil dat er geen stuk oerwoud voor is gekapt. Daarnaast voorzien we onze woningen van een energielabel. Dit label geeft aan hoe energiezuinig een huis is. We hebben onze woningen al voorzien van Energie Prestatie bij het naar huis Adviezen (EPA’s). Dit is een advies waarin per woning precies beschreven staat waar en hoe er in de woning energie bespaard kan worden. We zijn nu druk bezig om de EPA’s om te zetten naar een enèrgielabel en af te stemmen hoe onze woningen door technische aanpassingen energie kunnen besparen. Zijn bureau ligt vol met papier, op de grond liggen overal sleutels en ordners en zijn planbord ziet geel van de memobriefjes. Als ik het kantoor van Wil Robbe (61) binnenloop, manager speciale projecten bij Tiwos, is het duidelijk dat hij een grote schoonmaak houdt. En dat doet hij niet zomaar, want na bijna 40 jaar trouwe dienst bij Tiwos gaat Wil Robbe met pensioen. vanaf 16.00 uur gesloten. diepte zitka- 1 keuken met betegelde apkamer met vaste kast en e verdieping: via vlizotrap L A A R D I J belangrijke hij hun bes en wat door de klant wordt begrepen. De leunen °P de adviseur, is een toevoeging van een verklarende woor denlijst bij de hypotheeldnformatie is een kleine moeite en kan al veel onbegrip en verwarring voorkomen. hypotheeldnformatie moet orden gegeven en niet ach- I nd aankoopgesprek. I IJakker 30 ?oVUESRoeKrUNTÜ met vrij uitzicht en ongelegde Royale living (45m2) nhouten keuken w bereikbaar dmv. 6, opp. 299m, inh. ig otaal pakket® I door erkend bureau icertificeerd taxateur d bedrijf laarde-berekening rt- en hypotheekakte door beëdigd makelaar )9,- incl. BTW Verkoop onder voorwaarden Deze woningen worden verkocht onder de erfpacht-en koopgarant-bepalingen Stichting Koopgarant, versie augustus 2006 en algemene verkoopvoorwaarden gemeente Tilburg 1994. Aan deze presentatie kunnen geen rechten ontleend worden. automatische incasso loterij Iedere maand verloot TÏWOS drie maal 50 onder haar huurders die hun huur automatisch laten incasseren. Dit zijn de gelukkigen in de maand november: S. Ie Ngoc H.M. Molmans M.C J.A. Toomend-Smolders Als u ook kans wilt maken op 50, kunt u via telefoonnummer 54 90 777 een incassomachtiging opvragen. Alpenpas 614, Tilburg* Vraagprijs: 169.000,- k.k. Azuurweg 258, Tilburg* Vraagprijs 134.000,- k.k. p'~ - - L' NVM Ruime uitgebouwde nette tussenwoning ii ruim opgezette woonomgeving aan een plar nabij Ringbaan West. Beg. grond: hal, entree deur naar verdie"t“ mer met aan achterzijde uitgebouwde k< nette inrichting. 1e verd.: overloop v.v. badkamer, grote voorslaap' een achterslaapkamer. 2e bereikbare bergzolder. Buitenterrein: achtertuin verhard met tegels, stenen berging en achterontsluiting. Inh.: ca. 300 m3. Perceelgrootte: 119 r Bouwjaar: ca. 1952. Alpenlaan 148, Tilburg* Vraagprijs: 127.500,- k.k. pand en onze bedrijfsauto's door bossen aan te laten planten en door financiële ondersteu ning te bieden aan energiebesparende projecten in ontwikkelingslanden. En de werknemers van Tiwos letten er ook gewoon beter op om 's avonds lis gaan de lampen, computers en verwarming uit te zetten. Dat lijkt misschien maar een kleine bijdrage, maar al die kleine bij dragen maken uiteindelijk een groot verschil! I il sten atie?" blijft daarmee onbeantwoord. Een goed hypotheekadvies is een financieel advies waarin alle kostenposten worden betrokken. Alleen op die manier wordt duidelijk wat er maandelijks overschiet na betaling van de hypotheek, de belas tingen, de premies en verzekeringen en andere vaste lasten. I Huisnumme IIIx’~’ Buys Ballotstraat 15, Tilburg Vraagprijs: 145.000,- k.k. ■t Financiële Mark- J540 (0,05 euro per Nette tussenwoning op locatie gelegen nabij de wijk Wandelbos. Beg. grond: Hal/entree, trapopgang, toilet en provisiekast. Gesloten keuken met net keuken blok. Doorzonwoonkamer en deur naar tuin. 1 e verd.: Overloop met kast, twee achterslaapka- mers en een voorslaapkamer. Doucheruimte met wastafel. Via vlizotrap op overloop te bereiken 2e verd.: Voorzolder met opstelling combiketel (wordt geplaatst na transport), zolderbergkamer. Buitenterrein: achtertuin met berging en achter om. Bouwjaar: ca. 1963. Perceelopp.: 115 m2. Inh.: ca. 280 m3. Aanv. op korte termijn. zeggende uitspraak van een van de onder vraagden. "Bij sommige adviseurs moet je bijna econoom zijn om het te kunnen volgen", zegt een ander. Hieruit blijkt dat er een kennis- en begripskloof zit tussen de deskundige hypotheekadviseur en de consument, die meestal gewoon op zoek is naar de voor hem beste en de goedkoopste hypotheek. Vakjargon en afkortingen maken informatie vaak onbegrijpelijk. Hierdoor is het gevaar aanwezig dat er een mismatch ontstaat tussen wat door de adviseur wordt verteld Wij houden u graag op de hoogte! Wij houden u elke maand (met uitzondering van juli en augustus) op de hoogte van zaken die voor u van belang zijn. Heeft u vragen of suggesties? Neem dan contact op met Simone Lans 013 - 54 90 882 Prachtig appartement een een geweldig uitzicht naar oost, zuid en west en met twee terassen, zowel aan de voor- als aan de achterzijde. Een dakappartement met een zéér hoogwaardige afwerking. Groot 150 m^, voorzien van centrale entree, volledig ingerichte keuken, badkamer, woonkamer, twee slaapkamers. Inclusief garage en parkeerplaats voor de garage. Het complex is gelegen aan de Tilburgseweg. Huurprijs v.a. 1095,- p.mnd, excl. 40,- servicekosten Zie tevens www.claessens-makelaars.be of www.guntherhaagen.be - Meer inlichtingen: Tel. 0032 475 611 233 Verslag HBO-Platformvergadering Op 30 oktober vond er weer een HBO-Platformvergadering plaats. Het thema van de vergadering was Wegwijs binnen Tiwos. Aan het begin van de avond werd er door Tiwos uitleg gegeven over hoe de huurder zijn weg kan vinden binnen Tiwos bij vragen of verzoeken. Tevens werd de nieuwe brochure getoond waarin bewoners precies kunnen lezen welke paden ze kunnen bewandelen als ze een klacht hebben. Na de pauze waser een levendige discussie naar aanleiding van een aantal cases. De aanwezigen deden zeer actief mee en iedereen ging uiteindelijk met een voldaan en tevreden gevoel naar huis. De HBO is tevreden over de opkomst en blijft samen met Tiwos wer ken aan een goede dienstverlening voor de huurders. De volledige l vroegtijdig wor teraf, als het contract al is getekend. Een andere belangrijke wens van consumen ten is dat de hypotheekinformatië minder in algemene termen wordt verstrekt en meer wordt afgestemd op hun persoon lijke situatie. Wilt u weten of een hypotheekaanbie- der een vergunning heeft? Heeft u een verkeerd hypotheekadvies gekregen? Bel het Meldpunt ten, tel 0900-54005 minuut). Prinsessenhof 6, Tilburg* Vraagprijs: 147.500,- k.k. NOVEMBER 2007 - PAGINA 18 Noodgedwongen uw huis verkopen omdat u de hypotheek niet meet kan betalen. Vorig jaar overkwam dit ruim 900 mensen. Het aantal blijft helaas toe nemen. Een kwart van de consumenten kiest een hypotheek in minder dan een week. Als u zo snel kiest, maakt u vaak niet de keuze die het beste past bij uw situatie. Daardoor kunt u in financiële problemen komen. In het etgste geval moet u gedwongen uw huis verkopen. Ruim 3-kamer appartement op de eerste verdie ping met inpandige ruime berging in het souter rain, gelegen in een rustige woonomgeving in Blburg-West. B.g.: entree/hal, middels trappenhuis toegang tot appartement op de etage; indeling: entree/hal, betegelde toiletruimte met toilet, twee slaapkamers, dichte keuken voorzien van een nette keukeninrichting. Via keuken/hal toegang tot dou cheruimte met vaste wastafel. Doorzonkamer met deur naar royaal balkon. Servicekosten ca. 114,21 p.m. Bouwjaar: ca. 1966. Woonoppervlakte: ca. 70 m2. Inhoud: ca. 200 m3. Aanvaarding op korte termijn. In groene woonomgeving, in wijk I gelegen 3-kamer appartement op de I ping. Beg. grond: entree/hal met trapp lift en toegang tot berging. 2e verd.: I met meterkast, vaste kast en toiletruimte met toilet en fonteintje. Woonkamer en gesl. keuken I met keukenblok. Twee slaapkamers. Badkamer I met douche en vaste wastafel. I Servicekosten ca. 153,19 p.m. I Inh.: ca. 200 m3. Woonopp.: ca. 70 m2. I Bouwjaar: ca. 1976. Eindwoning met achtertuin en berging, gelegen nabij het centrum aan de Trouwlaan'. Beg. grond: ruime hal met meterkast en trapop gang. Woonkamer, dichte betegelde keuken met keukenblok. Betegelde bijkeuken en toiletruimte. Ruimte met opstelling HR combiketel (2002). 1e verd.: overloop, 3 slaapkamers en betegelde dou cheruimte met vaste wastafel. Middels vlizotrap naar bergzolder met daktuimel- raam. Buitenterrein: achtertuin met berging en achterom. Inh.: ca. 280 m3. Perceelgrootte: 132 m2. Bouwjaar: ca. 1950. Nette tussenwoning gelegen in de wijk "Het Zand". Beg. grond: Hal/entree, ged. betegelde toiletruim te, trapopgang en kelderkast. Doorzonwoonkamer en gesloten keuken met eenvoudig keukenblok en buitendeur. 1e verdieping: Overloop met toegang tot drietal slaapkamers, gedeeltelijk betegelde doucheruimte en wastafel. Middels vlizotrap naar 2e verdieping: bergzolder. Bijzonderheden: geen c.v.-installatie aanwezig. Buitenterrein: achtertuin met berging en achterom. Bouwjaar: ca. 1963. Perceel opp.: 116 m2. Inhoud: ca. 285 m3Aanvaarding op korte termijn. De meeste hypotheken hebben een “'1 van 30 jaar. Een hypotheek afsluiten betekent dus keuzes maken voor een lange periode. Veel mensen gaan voor deze moeilijke beslissing naar een adviseur De adviseur is verplicht om het hypotheekadvies te geven dat bij u past Een adviseur vraagt u daarom naar uw persoonlijke situatie en uw ken nis van hypotheken. Hij vertelt u over de risico's van bepaalde hypotheek- vormen en van een rentestijging. Maar ook als u een adviseur inschakelt blijft verantwoordelijk voor uw keuze. Hoe kunt u voorkomen dat u een ver keerde keuze maakt? Een hypotheek kiezen is voor veel hui zenkopers een ingewikkeld en chaotisch proces. De manier waarop merken infor matie krijgqSover hypotheken kan beter, zo meent Vereniging Eigen Huis op basis van eigen onderzoek. De verstrekte hypo- theekinformatie moet beter gestructureerd worden aangeboden en het taalgebruik kan veel begrijpelijker. Bereken hoeveel u overhoudt om de hypotheekrente, eventuele aflossingen en verzekeringspremies te betalen. 3. Vraag offertes op bij verschillende aanbieders. 4. Let bij de vergelijking van offertes ook op de risico's van de hypotheek En op de voorwaarden als u van hypotheek verandert of eerder aflost Zorg ervoor dat u de gevolgen kent bij werkloosheid, arbeidsongeschiktheid, echtscheiding of overlijden van u of uw partner. 5. Bekijk of u voldoende kapitaal opbouwt om de hypotheek af te beta len. Een hypotheek is een lening voor uw huis die u altijd terug moet betalen. I 6. Controleer of de aanbieder een ver gunning heeft voor het aanbieden van hypotheken. Dit is wettelijk verplicht. Op de website www.aftn.nl vindt u registers met daarin de aanbieders die een vergunning hebben. 7. Neem voldoende de t keuze te maken. Laat u niet zetten en j als u de inf I In groene woonomgeving gelegen 2-kamer appar- I tement op de begane grond en berging, in de wijk 5 ’Quirijnstok’. F Begane grond: entree/hal met trappenhuis en deur I naar entree/hal met meterkast, vaste kast berging, I deur naar woonkamer met open keuken met keu- I kenblok. 1 Slaapkamer, badkamer met douche en I vaste wastafel met toilet. I Servicekosten ca. 85,57 p.m. I inhoud: ca. 200 m3. Woonoppervlakte: ca. 70 m2. I Bouwjaar: ca. 1974. I 105.000,- k.k. 00 korting I 89.250,-k.k. 15 korting 78.750,-k.k. 25 korting Dakappartement in nieuwbouw complex Ruime nette patiowoning v.v. stenen berging aan de voorzijde en achtertuin. Beg. grond: via patio te bereiken entree/hal, betegeld toilet met fonteintje, meterkast, vaste kast, toegang tot tuingerichte woonkamer met trapkast, gesl. keuken v.v. nette inrichting en wasm. aansl. Middels vaste trap naar: 1e verd.: overloop v.v. vaste kast, royale slaapkamer aan voorzijde (ca. 14 m2) en 2 slaapkamers aan ach terzijde (ca. 9 m2). Betegelde badkamer met dou che en 2e toilet. Via vaste trap naar ruime zolder (mog. 4e slaapkamer) met opstelling cv-installatie. Bouwjaar: ca. 1975. Perceelopp.: 116 m2. Inh.: ca. 330 m3. Aanv. op korte termijn Gestructureerde informatie Voorbeeldberekeningen voor standaard situaties spreken de mensen niet erg aan. De vraag "wat betekent dat in mijn situ- Geen grapjes Huizenkopers weten dat ze met de hypo theek voor een belangrijke keuze staan. Omdat mensen bij hun beslissing sterk gevoel van begrip en vertrouwen "belangrijk. Een hypotheekadviseur wordt direct met wan trouwen bekeken als hij steken laat vallen, niét voldoende ingaat op de persoonlijke situatie of vragen tijdens het adviesge sprek met grapjes afdoet. Het gdvoel van afhankelijkheid is sterker onder starters dan onder degenen die al eerder een hypotheek hebben afgesloten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 19