1 r Van zorginstelling naar ongedeelde woonwijk Guido Gezellelaan 31 I HUIS van de MAAND I Goirle, team 4* De wooneditie van De Dilburgse Koerier ’Nee’ tegen onbeperkte OZB werknet Energieneutrale woning komt binnen handbereik erwachten. te Pleidooi voor gezonder schilderwerk Huisnummer In Huisnummer 1 woningaanbod van bestaande en nieuwe woningen. DONDERDAG 15 NOVEMBER 2007 IPLAGE 1 1 0.400 VERSCHIJNT IN TILBURG, huisnummer >tiveerde orderpic- vww.capac.nl >use services a Randstad company Werkt.nl De :hot ir) Impressie ontwikkelingsvisie herontwikkeling woonzorgcentrum Jozefzprg van de Architecten Werkgroep. -EnsS, U Vereniging Eigen Huis: Vraagprijs 309.000,= k.k. Ranoe-Marlisso, Ranoe-Marlisso, B IA H i Huisnummer 1 is de wetenswaardigheden van woningen en bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. Staat uw huis ook Huisnummerl Zo werkt het. volgende Muisnummer! verschijnt 13 december te koop, maar nog niet met een advertentie in maandelijkse wooneditie van De Tilburgse Koerier met nieuws, isistente schildèrs i: zowel aluminium bedrijf in iderhoudt diverse Je hebt een techni- chikbaar en hebt bij ring. Je beheerst de zit van eigen vervoer in drie ploegen. Rapoe-Marlissa, ithousiaste, gemoti- üe ons team komt prima met verf werken", vertelt i t.a.v. Dhr. D, Berkel-E ngestight.nl r voor een groot alu- letalen profielen in. Je n bent in het bezit van erlandse taal. Je werkt Minister Cramer. FOTO: WROM/ERIC MAAS 1 I bedrijven uit de voe- 'aaronder Ad van jl. ft wondt geyyerkt |lr slijk is om bij meerdere jnt zelf aangeven of je werken.Tevens n je per direct Hart van Brabant MAKELAARDIJ Ruimtelijke wijk Het wijkplan (de ontwikkelingsvisie) sluit uitstekend aan op de omliggen de buurten. Naast twee oostwest-ver- bindingen tussen de Wethouderslaan Ben je op zoek naar bezwaar om in 2 of 3 larte welkom bij voor een groot klè- deding 'winkel klaar', jinnengekomen kle- n en verzendklaar arttime als fulltime aan If december tot half se taal en bent bereid itueel in het weekend, rgd, indien nodig i Leenaer^ j arzien van n fonteintje ig? Stuur dan een aand (e-mailjadres. gende inbouwapparatuur: 4-pits gaskookplaat, afzuigkap, koelkast, vaatwasser en zeepdispenser. Drie deelopdrachten Het plangebied bevindt zich sen Wethouderslaan, Ringb en Kruisvaardersstraat. He uit drie deelopdrachten. Sl< nieuwbouw van het verpleeg! het verbouwen van de Hofjes uiterlijk dient in oude staat te t Antwoorden op sr en interviews zijn c ftivbouw.nl/gezon. Informeer bij uw makelaar naar de mogelijkheden. en een ruim aanbod ^baan Zuid let bestaat Sloop en ileeghuis, (het wor- De actie van Vereniging Eigen Huis tegen vrije OZB-tarieven heeft circa 10 protestbrieven opgeleverd. De protestbrieven zijn onlangs symbo- lan de fractievoorzitters van de Tweede Kamer overhandigd. smoezen, informatie i op de website www. >nd bijeengebracht. FNV Bouw toert de komende maan den langs scholen en werkplekken en ook opdrachtgevers zoals gemeentes en woningcorporaties worden bena derd. De Arbeidsinspectie steunt de campagne en heeft extra controles op de werkplek aangekondigd in 2008. Centraal in deze visie staat dat wonen en zorg worden geïntegreerd en dat het gebied wordt teruggeven aan de buurt. Het geïsoleerde karakter van het terrein maakt plaats voor één nieuwe open, ongedeelde en ener gieke woonwijk. Een woonomgeving met een gedifferentieerd woningaan bod, met aandacht voor ouderen en zorg, met wijkgerichte voorzieningen en met een nieuwe verbinding tussen de Ringbaan zuid tot de Fatimastraat en twee tussen de Wethouderslaan en de Kruisvaardersstraat. Ontwikkelingsvisie Architecten Werkgroep gekozen voor herontwikkeling woonzorgcentrum Jozefzorg Daartoe is onlangs besloten tijdens een bijeenkomst met de ministers Cramer van VROM en Vogelaar van WWI. Aan het gesprek namen behalve de beoogde convenantspartijen ook de BNA, de en de Kruisvaardersstraat, is ook sprake van een noordzuid-verbin- ding tussen de Ringbaan Zuid en de Fatimastraat Dit maakt de locatie heel toegankelijk en er ontstaat een beter geheel rhet de andere voorzie ningen en functies in de omgeving. Met de komst van seniorenapparte menten en eengezinswoningen ont staat een diversiteit aan doelgroepen en wordt er een levendige en ruimte lijke woonwijk gecreëerd. Ondanks het forse bouwprogramma is voor laagbouw gekozen. Gebouwen heb ben een menselijke maat en hierdoor komen de beeldbepalende hofjes tot hun recht. Naast de bestaande gemeenschappelijke tuinen van de hofjes, zijn een aantal groene patio's ontworpen. Het plangebied zal hier door een groen en vriendelijk karak ter krijgen. een gecertificeerde, itheek. Komend jaar artsen en de thuis- ezondheidscentrum aliseren van het ge- de dienstverlening Bouwend Nederland, Aedes, NVB en Neprom sluiten in het voor jaar van 2008 een convenant met het ministerie van VROM/Wonen, werken en integratie (WWI). Doel is om de bouw van energieneutrale woningen in 2020 binnen handbe reik te brengen. Op zijn beurt zal het rijk de energieprestatie-norme- ring aanpassen. Bouwjaar: 1987 Perceeloppervlakte: 219 m2 Inhoud woning: ca. 340 m3 Verwarming: cv-combiketel (AWB HR, 2004) Als gemeenten met ingang van volgend jaar de OZB-tarieven weer ongeremd kunnen verhogen, lopen huizenbezit ters een groot risico dat zij de komende jaren wederom een fors hogere reke ning gaan betalen. Huurders blijven buiten schot omdat de meeste woning- verhuurders door de beperkte huurstij- ging nauwelijks ruimte hebben om een gestegen OZB door te berekenen in de huurprijs. Gemeentelijke begrotings tekorten en nieuw beleid komen als gevolg daarvan vooral voor rekening van eigenwoningbezitters. Uit onderzoek van Vereniging Eigen Huis blijkt dat 84% van de eigenwo ningbezitters er geen vertrouwen in heeft, dat de gemeenten de stijging van de OZB in de hand zullen houden. De bovenmatige stijgingen in het ver leden bieden ook geen basis voor dit vertrouwen. Dit staat in schril contrast met het vertrouwen dat het Kabinet en de VNG hebben uitgesproken in een gematigde ontwikkeling in de komende i voorzien van thecabine met •en, zwevend toilet t verlicht.o draairaam. eigen gezondheid, maar ook met die van de volgende generatie, merkt de grootste bouwbond van Nederland* op Het gevaar zit in de vluchtige organische stoffen (VOS), zoals het oplosmiddel tolueen. Wie daar vaak mee werkt kan het beruchte Orga nisch Psycho Syndroom (OPS) oplo pen, ook wel schildersziekte genoemd. Oplosmiddelen kunnen ook de vrucht baarheid aantasten en in de placenta terechtkomen. Baby's van kunnen zo afwijkingen oplopen: ADHD als leerstoornissen kome voor bij schilderskinderen. Dat wordt toegeschreven aan de oplosmiddelen die hun ouders binnenkregen. De keuken is door middel van een bar afgescheiden van de woonka mer. De keuken is voorzien van een verhoogd keukenblok met bergladen en -kasten en de vol- 750.000 protestbrieven O’ Usch aan de fractievoorzi De tuin-/eetkamer is aan de ach terzijde van de woning gelegen. De tuinkamer is voorzien van de plavuizen vloer, gaskachel en een glazen wand met dubbele schuifpui, welke zorgt voor veel lichtinval. Hart van Brabant Makelaardij Spo°r'aanT,*32’ 5038 CX Tilburg tel. 013 - 594 33 33 Internet: www.hartvanbrabantmakelaardij.nl E-mall: infoOhartvanbrabantmakelaardlj.nl M VOOR KWALITEIT OP MAAT IN DIENSTVERLENING De bijkeuken is voorzien van een tegelvloer. De bijkeuken is ver der voorzien van elektra en van voldoende bergkastjes. Vanuit de bijkeuken is middels een loopdeur de carport aan de voorzijde van de woning bereikbaar. GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND,. UDENHOUT. B E R K E L - E N S C H TOISTERWIJK, den hersteld) én de sloop van het verzorgingshuis en nieuwbouw van woningen. De drie bouwplannen moeten eenheid uitstralen. De Wever is binnen dit project verantwoor delijk voor het realiseren van 60 psychogeriatrische plaatsen, vijftien dagbehandelingsplaatsen en de zor- ginfrastructuur. TBV Wonen neemt het bouwen van de nieuwe woningen en het verbouwen van de hofjes voor haar rekening. Gezamenlijk worden de wijkgerichte voorzieningen aange legd. Met de gemeente wordt geke ken of het mogelijk is het wijkdeel als woonzorgservicezone te-realiseren. Doorstijgen Als de Tweede Kamer akkoord gaat met het schrappen van de maximering, dringt Vereniging Eigen Huis er bij het IOVEMBER 2007 - PAGINA 16 In de kindvriendelijke wijk “De Groote Akkers” gelegen uitge bouwde, sfeervolle twee-onder- één kap woning met carport en fraai aangelegde voor- en, op het zuiden gesitueerde, achtertuin. De woning is goed onderhouden en voorzien van een L-vormige woonkamer, open keuken en een extra tuin-/eetkamer op de begane grond. De begane grond is geheel voorzien van vloerverwarming Minister Cramer heeft zich ten doel gestel om in 2020 te komen tot een energieneutrale EPC. Een prima doel stelling, zo stelt Ruyter, zij het dat het niet zal gaan lukken als de huidige methode van normering van de ener gieprestatie wordt gehanteerd. Bou wend Nederland heeft een onderzoek laten doen naar het functioneren van de Energie Prestatie Coëfficiënt Daar uit blijkt dat deze niet goed functio neert Als de normering steeds verder gaat worden aangescherpt, worden de pijnpunten alleen maar groter. De methodiek moet dus aangepast wor den, aldus Bouwend Nederland. De aan de achterzijde van de woning gelegen luxe badkamer is in 2004 vernieuwd. De badkamer is tevens uitgebouwd middels een dakkapel. De badkamer is geheel betegeld en voorzien van een royale douchecabine met thermos- taatkraan, een zwevend toilet, wastafelmeubel met verlichting, een radiator en een J- Ontwikkelingsvisie De ontwikkelingsvisie wordt beschouwd als uitgangspunt voor nadere planuitwerking. Betrokkenen hebben geconstateerd dat de visie reëel is en goed uitwerkbaar. De initiatiefnemers wijzen erop dat het slechts een visie op het plangebied betreft en dat plannen nog nauwkeu rig uitontwikkeld dienen te worden. De drie slaapkamers van circa 16 m2,10 m2 en 6 m2 zijn voorzien van een laminaat vloer. De ‘ouder’ slaapkamer is aan de voorzijde van de woning gelegen en beschikt over een vaste kastenwand. Begane grond De entree/hal is voorzien van een terra kleurige plavuizen vloer, met structuurverf afgewerkte wanden en een met spuitwerk afgewerkt plafond. De entree is verder voor zien van een garderobenis en de meterkast. De woonkamer is voorzien van de plavuizen vloer en verdeeld in een zitkamer aan de voorzijde van de woning en de eetkamer (tuinka mer) is aan de achterzijde van de woning. mer. De voorzolder is voorzien van de aansluitingen ten behoeve van de wasapparatuur. De zolderkamer is voorzien van een laminaat vloer en een vaste kast met de opstelling van de cv-combiketel en een groot dakraam. De zolderkamer biedt een uitstekende mogelijkheid voor een vierde slaapkamer. Kabinet op aan dat direct adequate maatregelen worden genomen om te voorkomen dat de OZB-tarieven de komende jaren fors doorstijgen. Als gevolg van de door het kabinet en de VNG voorgestelde macronorm, waar bij alle gemeenten via het Gemeente fonds worden gekort indien de totale OZB opbrengsten een bepaalde norm overschrijden, worden ook gemeenten gestraft die de lastenstijging juist in de hand houden. FNV-voorzitter Agnes Jongerius heeft onlangs een gastles gegeven aan Rotterdamse schildersleerlin gen. Met de gastles ging FNV Bouw van start met de arbocampagne 'Ik Doe 'T Gezond' voor schilders, werkgevers en opdrachtgevers zoals woningcorporaties. De bond gaat het belang van het gebruik van vei lige, watergedragen verf binnens huis nog eens goed uitleggen. Dat is hard nodig, want ondanks het verbod op binnenschilderwerk met oplosmiddelen blijkt 'foute' verf maar moeilijk uit te bannen, zo vindt de vakorganisatie. Schilders spelen nog steeds met hun "Jonge schilders leren op school dat ze j:. nrimo op waterbasis kunnen Mieke van Veldhuizen, bestuurder in de Afbouwsector. "Maar op de werkplek leren ze dat helaas weer af." Een deel van de schilders gaat overstag onder druk van collega, werkgever of opdrachtgever. Anderen vinden het lastig om nieuwe technieken aan te leren voor de veiliger verf. De planning ziet er als volgt uit: - fase 1 en 2; start sloop van het verpleeghuis en verbouwen van de hofjes, medio 2009. - fase 3; sloop van het verzorgings huis, uiterlijk 2015. Het tussenportaal is voorzien van de trapopgang naar de le verdie ping en het toilet. Het toilet is in 2004 vernieuwd. Het toilet is geheel betegeld en voor een zwevend toilet, een en een kiepraam. 2e verdieping De zolder is onderverdeeld in een voorzolder en een zolderslaapka- Woonzorgcentrum Jozefzorg in Tilburg is verouderd. Het ver pleeghuis en het verzorgingshuis voldoen functioneel niet meer aan de huidige eisen. De hofjes aan de Ringbaan Zuid kampen met technische gebreken. De Wever en woningcorporatie TBV Wonen hebben in samenspraak met de gemeente Tilburg aan vier archi tectenbureaus gevraagd om een ontwikkelingsvisie uit te werken voor de toekomst van de locatie. De Initiatiefnemers hebben una niem gekozen voor de visie van de Architecten Werkgroep. le verdieping De overloop iè voorzien van een laminaat vloer en biedt toegang tot de drie slaapkamers, de luxe badkamer en middels een vaste trap tot de 2e verdieping. Wonen en zorg In de visie worden de gebouwen voor de zorg als natuurlijk in de woonbuurt opgenomen. De woon eenheden voor psychogeriatrische patiënten zijn optimaal geïntegreerd met andere functies. Hierdoor vormt het op een natuurlijke wijze onder deel van de buurt. Er is sprake van een woonomgeving waar op ver schillende visies zorg kan worden verleend. Het concept geeft een hel dere visie op wonen voor (moderne) ouderen, kleinschalig wonen en zorg voor ouderen. Hierdoor ontstaat een goede levendige mix van bewoners en functies. Tuin De woning is voorzien van een fraai aangelegde voor- en achter tuin. De voortuin is voorzien van bestrating, royale oprit met toe gang tot de carport, vaste groene beplanting en een lichtpunt. De achtertuin is op het zongunstige zuiden gelegen en zeer fraai aan gelegd. De achtertuin is voorzien van diverse terrassen (waarvan één overdekt terras), vaste groene plan ting, twee vijvers, een zonnescherm en een houten berging. Eind november publiceert Vereniging Eigen Huis de eerste resultaten van onderzoek onder gemeenten, die de OZÈ-tarieven voor 2008 inmiddels hebben vastgesteld. Nu al verschijnen de eerste berichten in de media over tariefsverhogingen. Zo is de gemeente Waddinxveen van plan de OZB vol gend jaar met 30% te verhogen, wat gemiddeld neerkomt op een lastenver zwaring van 60 euro per eigenwoning- bezitter. De gemeente Berkelland is van plan de OZB met 20% te verho gen, Weesp met 15% en Geertuiden- berg met 12%. De komende vier jaar wil de gemeente Wijchen de OZB met 36% verhogen en de gemeente Haren (Gr) in diezelfde periode met 32%. werkgroep innovatie van PEGO, het klimaatverbond,de NVTB, de VNG, en Uneto-VNI, deel Volgens beleids medewerker milieubeleid Niels Ruyter van Bouwend Nederland hebben de afspraken die zullen worden gemaakt betrekking op het tempo waarin het doel, energieneutraal bouwen, gereali seerd kan worden, welke tussenstappen hiervoor nodig zijn, welke technieken zullen worden ingezet, en hoe dat alles georganiseerd gaat worden. "Bouwend Nederland pakt hiermee zijn verant woordelijkheid op voor de bijdrage die de bouw kan leveren aan de reductie van CO2-emmissies." Afleren Volgens de arboregelgeving moet sinds 2000 bij binnenwerk verf met nemen. De leerling-schilders oplosmiddelen vervangen worden door leren met die smoezen om te gaan." veiliger alternatieven. Zo'n 94 procent van de schilders weet dat, zo blijkt uit een enquête onder 1200 schilders in opdracht van FNV Bouw. Toch worden te veel binnenklussen nog steeds met 'foute' verf uitgevoerd. Want 58 procent van de schilders blijkt binnen nog altijd in gevaarlijke dampen te schilderen. FNV Bouw vermoedt dat veel schilders dat niet uit zichzelf doen. Smoezen "Verf op waterbasis is lelijk" of "het droogt niet snel genoeg" of "zet maar een raam open, dan merk je het niet". Op de werkvloer hoor je verschillende argumenten om toch verf met oplos middelen te blijven gebruiken. "Smoes jes", vertelt Van Veldhuizen. "Wie zoiets zegt, beseft onvoldoende welke risico's schilders met hun gezondheid nemen. De leerling-schilders moeten

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 17