De duurzaamste stad van het land T s d ten De TUburgse Gemeenteraad. gemeente Tilburg Raad stelt begroting 2008 vast waard Beslist de moeite waard Raad voor armoedebeleid opnieuw de stad in 11 NOVEMBER 2007 - PAGINA 12 I DONDERDAG 15 NOVEMBER 2007 - PAGINA 13 .nLBURGSE KOERIER stemming. Daarover leest u elders op deze pagina meer. En tenslotte werd er gestemd over de totale in de raad en dus was daarmee de begroting goed gekeurd. SP, LST, WD, VSP, AB en TVP stemden tegen. Maandelijkse rubriek van de gemeenteraad van Tilburg 15 november 2007 jongeren, zorg enzovoorts. Aan het einde van het debat kwamen alle moties en amendementen in begroting. Die kreeg het groene licht van PvdA, CDA, GroenLinks en D66. Die vormen een meerderheid ers i er Uitgave: Realisatie: Fotografie: Raadsgriffie gemeente Tilburg Mercuur communicatie Gemeente Tilburg de begroting m. Voor juli 2 npension dat zwei 'er meebetaalt. Hie 1 wat actie- laten weten jgen. een kwartslag wordt gedraaid, heeft niemand college daarmee rekening houdt in de beslis- Museum muziekinstrumenten Het college moet binnen drie maanden een voorstel op tafel leggen om van het Muziekinstrumentenmakersmuseum een volwaardige instelling te maken. Dus inclusief eigen onderdak en subsidie. Brede school Berkel-Enschot en Udenhout Een brede school voor Berkel-Enschot en Udenhout zou best kunnen maar die moet er dan komen op initiatief van het onderwijs zelf. Hall of Fame Over enkele weken komt het college met een voorstel over de toekomst en het nieuwe onderkomen van jongerenvoorziening de Hall of Fame. van meer dan en. Dat is voer bekeken. Dat levert de >ol. Geen zondagsmarkt Er komt geen zondagsmarkt in de binnenstad zoals het college wilde. Woningen voor starters Starters op de woningmarkt moeten een extra steuntje in de rug krijgen. Door woningen aan te bieden die financieel aantrekkelijker zijn of door speciale lenin gen te verstrekken. Starters moeten ook in het centrum terecht kunnen voor een woning. Piushaven De raad wil voor het einde van het jaar weten hoe het zit met de verdere invulling van recreatiefuncties rond de Piushaven. De raad had hierover vorig jaar al een initiatiefvoorstel aangenomen. Het college heeft de gevraagde informatie toegezegd. Vanaf 2008 komt daar structureel 7 miljoen euro bij. Reden voor de raad om tijdens de is goed naar kijken. Zo behalve op ege onderzoeken of een Loket Z bus rendabel ;loket dat er moet komen omdat de geplande f voor iedereen bereikbaar zijn. Schooluitval Hoe het zit met vroegtijdij beste aanpak op, niet allee Loket Z bus Binnen een half jaar moet het collej is. Dit wordt dan een mobiel zorgk zorgloketten niet altijd geopend of ige schooluitval, wordt per wijk ;en per wijk maar ook per school moeten daar- ie Rekenkamer- :n. De conclusie formatie. Het is e bedrijven. De •vis van sociale in wantrouwen d van de raad. -getrol laakt met de uitvoer leid. Het geld is one Emancipatie De raad vreest dar te weinig geld is voor emancipatie. Er zijn nogal punten en er staat 35.000 euro op de begroting. Het college moet la welke acties daaruit betaald worden. Voor juli 2008 wil de raad bovendien een begroting van de actiepunten voor 2009. bijbehorende i live de com- sn volgen. De van alle raads- t raadsleden is ►oor lijke stoffen over het n bij de betreffende ien opgevoerd. "'jeren in de Reeshof lege moet nagaan welke voorzieningen voor jongeren in de Reeshof nodig hierbij uitgaan van de wensen van de jeugd. Marietje Kessels project Dat krijgt voor het lopende jaar ruim 40.000 euro extra. Daarmee is er voorlopig weer voldoende geld voor de weerbaarheidjessen voor jongens en meisjes op de basisschool. Geen leges bij extra duurzaam bouwen Wie extra investeert in energiebesparing of andere duurzaamheidmaatregelen bij de bouw van zijn huis of bedrijf, betaalt daarover geen leges meer als onderdeel van de gemeentelijke bouwvergunning. Westerpark Als het trapveldje in het Westerpark er moeite mee. De raad wil dat het c sing op het bezwaar van omwonenden. oenul te hebben resultaten zijn, mensen aan het i bestuur je geen i van Tilburgers. ider lang vol dat want er komen Kluisterend zo’n Op vermoedens leze mensen wel i baan gekomen, motie van wan- raad heeft vorige week de begroting voor 2008 vastgesteld. Drie dagen is er gedebatteerd over de plannen van het col lege voor volgend jaar en alle financiële gevolgen daarvan. Het debat begon op maandag 29 oktober. Toen gaven de tien raadsfracties hun algemene kijk op de begroting. Een week later kwamen de verschillende onderwerpen afzonderlijk aan de orde. Zoals het armoedebeleid, het milieu, verkeer, recht” objectief en los ce dag naar de Het onderzoek ntegratiebedrij- Alleen heeft de 'elf dit keer erg rde onderzoeks- 'oorden. Het is effecten van re sale aantal men ge termijn. Daar /an invloed. Wie 'jaar weer in een lat het effect wel t. De wethouder >p. Dat is op zich erde indruk. Die lomen. Om daar r in te dienen is ikul.” Meer geld voor sport Er wordt volgend jaar 2,5 ton extra uitgetrokken voor sport. Daarmee kan nu alvast een begin worden gemaakt met de uitvoering van een aantal ideeën die de raad heeft over het sportbeleid. Het geld is onder meer bedoeld om in accom modaties ook sporters toe te laten die niet bij een vereniging zitten. Verder komt er een onderzoek naar sportsubsidies en sporttarieven. Gratis bus en trein met carnaval Het college moet gaan praten met de provincie en een aantal Brabantse steden om samen bij de openbaar vervoersmaatschappijen voor elkaar te krijgen dat bus en trein met carnaval gratis zijn. waren we snel sen," aldus Bas zonclusie uit de burgers sporten dat iedereen de tl. Daarom komt naar sportsub- dere belangrijke icht gymnastiek teert. Ook vindt jkheden moeten ikel vrouwen en roep was nwoordigen alle i stad. Ik beveel meer terreinen c van raadsleden Jongt Het college zijn en hici Opvang zwerfjöngéreh Het voortbestaan van het jongerenpension dat zwerfjongeren opvangt, is in gevaar omdat de provincie niet langer meebetaalt. Hierdoor zou ook de opvang van Antilliaanse jongeren in de knel raken. Het college moet er alles aan doen om dit te voorkomen. volgen kan r ‘Afzender rogramma met mderdagavond TévédèrlO. Het ir herhaald tot l(gaaswer Kwaliteit van wonen Op termijn zullen in Tilburg minder nieuwe woningen nodig zijn. De raad vindt dat de aandacht daarom ook moet uitgaan naar kwaliteitsverbetering van bestaande woningen. Het college moet kwaliteitseisen formuleren en deze betrekken bij de nieuwe afspraken in 2009 met de woningcorporaties. Die ging onder meer over de publiekscam pagne waarbij inwoners van Tilburg milieugeschenkdoos van de gemeente krijt Die moet een succes worden. Dus zal er kritisch gekeken worden naar de effecten. Voorstellen vanuit de raad om de campagne te schrappen, haalden geen meerderheid/ Meer succes hadden de voorstellen om op het gebied van milieueducatie wat extra’s te doen. Zoals het plan voor een kinderboer derij in de Reeshof. Daar ook een Natuur Educatief Centrum oprichten, ging de raad te ver. Nieuwe scholen zouden ruimte moeten reserveren voor een schooltuin. Het college vindt dat een goed idee maar scholen hebben op dat gebied een eigen verantwoordelijk heid. Tenslotte ging het een aantal keer over energiebesparing. Er is extra geld voor energie besparende maatregelen in gemeentegebouwen. De sportaccommodaties gaan daarvan mee profiteren. Daar moet eventueel extra geld voor komen. Met die investeringen laat Tilburg zien dat het de stad menens is met de millenniumdoelen. Of dat ertoe leidt dat Tilburg zichzelf kan bestempelen als Millennium gemeente, zal blijken uit een collegevoorstel aan de raad volgend jaar. Bedrijventerreinen De raad wil weten hoe het zit met de plannen voor en kosten van het opknappen van alle bestaande bedrijventerreinen in de stad. Het college legt over twee weken een overzicht op tafel dat de raad dan kan bespreken. e vaststelling van de begroting is eigenlijk de belangrijkste taak van de raad. Met die begroting wordt immers voor het komende jaar en de jaren daarna het beleid bepaald. Tevens ligt dan vast waar de grote geldstromen naar toe gaan, hoe het zit met de woonlasten en andere tarieven, voor welke nieuwe zaken geld wordt uitgetrokken of waarop wot aan de raad. Voordat de raad dat voorstel vaststelt - verwerpen kan trouwens zijn eigen wensen. Die komen op tafel in de vorm van moties en amendementen. Dat zijn voorstellen vanuit de raad zelf, ingediend door een of enkele fracties, die een wijziging van de begroting tot gevolg kunnen hebben. Het college krijgt de kans om op die voorstellen te reageren. Soms doet het college een toezegging en trekken de indieners hun motie of amendement weer in. Als dat niet het geval is, wordt er gestemd. De raad beslist dus ook in dit geval. Dit jaar had de raad weer heel wat pijlen op zijn boog. In totaal kwamen er 126 moties en amende menten op tafel. In totaal haalden er daarvan 21 de eindstreep en kregen dus het groene licht van de raad. Daarnaast deed het college de nodige toezeggingen. Een terugblik in vogelvlucht. Milieustraat Berkel-Enschot nog niet dicht De milieustraat Berkel-Enschot mag nog niet dicht zoals het college had voorge steld. Eerst moeten alle gevolgen daarvan duidelijk zijn. Ook moeten alle alter natieven in beeld komen, onder meer de mogelijkheid om uit te wijken naar de milieustraat die over twee jaar in Oisterwijk komt. dat pakket van maatregelen te werd besloten dat het beleid zich werklozen ook moet richten op mensen die werken en toch op of onder het bestaans minimum leven. Het college moet voor 1 april van volgend jaar met een plan daarvoor komen. Allerlei andere voorstellen vanuit de raad voor aanpassingen van het armoede beleid, kregen tijdens de begrotingsbehan deling geen meerderheid. Wel besloot de raad om in het voorjaar van 2008 opnieuw de stad in te gaan om te beoordelen wat er tot nu toe van het beleid terecht is gekomen. Opschieten met Wilhelminakanaal De verbreding en verdieping van het Wilhelminakanaal moet er nu heel snel komen. Het college moet bij het rijk aan de bel trekken. De plannen zijn al meer dan 25 jaar oud en het geld is er. Het college moet over twee jaar een plan klaar hebben om het vervoer over het kanaal nog beter van dienst te zijn en te promoten, wanneer de verbeteringen zijn voltooid. Dierenwelzijn Het college komt met een discussiestuk voor een gedachtewisseling over dieren- welzijn in Tilburg. Meer Tilburgers op de fiets Het college praat de raad binnenkort bij over het plan om het fietsverkeer in Tilburg met 4% te laten groeien. De raad wil dat er Stevig getrokken wordt aan die afspraak uit het collegeprogramma. ilburg is al twee jaar op rij uitge roepen tot duurzaamste stad van Nederland. Dat succes verdient pro longatie. Daarover waren raad en col lege het wel eens tijdens de begrotingsbe handeling. Maar over het hoe en wat ver schilden de meningen nog wel eens. Dat is ook niet zo vreemd. Het college stelde in de begroting voor om voor allerlei duurzaam heidmaatregelen een bedrag x 13 miljoen euro uit te trekkei voor discussie. Geen gevaarlijke stoffen over het sp< De raad wil dat het afgelopen is met het vervoer van gevaarli spoor door Tilburg. Het college kaart dat al regelmatig aan bij instanties. Dat vindt de raad prima maar de druk mag best wordt inds vorig jaar bestaat er in Tilburg een gerichte aanpak om aan de armoede onder Tilburgers een einde te maken. Bij de totstandkoming van al die maatregelen heeft de raad steeds een actieve rol gespeeld. Onder meer door met allerlei mensen en instellingen in de stad te gaan praten. Vorig jaar was er al veel geld uitgetrokken voor het armoedebeleid. Cursushuis Omdat het Cursushuis in toenemende mate in een behoefte voorziet, moet het bestaan van deze voorziening gewaarborgd zijn. Het college moet daarvoor zorgen. Het Cursushuis moet zo spoedig mogelijk met zijn nieuwe aanbod kunnen komen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 13