rt Dl. A, Ut im cvt i Wie smaak heeft komt proeven! L i. I Kinder agenda E1 Zigo najaarskampioen I raaff rantie I - - Zondag 4 november 'raaff.nl ien tkomt luis Basisschool Sint-Hubertus viert Hubertusdag Sint en zijn pieten op bezoek bij het Echowaaike Hetty van Beek speelt 'Uil en de gast' langen rgen van tilburg KEUKENS Keurige, keuk^niuenseu Ontdek wat een uil heeft gegeten Feest bij Jeugdtheater Van Niks Van Alles I Braakballen pluizen in Natuurmuseum Brabant a^smaken, Hestiastraat 12, Tilburg (Industrieterrein Vos- TOamSiEiI orgBurg. Baron van Voorst tot Voorstweg. Naar de Filmfoyer op zondagmiddag 3 DONDERDAG 1 NOVEMBER 2007 - PAGINA 5 jfTILBURGSE KOERIER MEMBER 2007 - PAGINA 4 allen kunj ensdag 141 Herfst, herfst, wat heb je te koop? De Misschien nemen sint en piet wel een cadeautje voor je mee. Ook het pyjamafeestje vorige week was erg gezellig. Pastoor van de Laar zegent ook dit jaar weer de Hubertusbroodjes in. k'k'k'k eltlaan 72-78, 0 ïnstraat 10, I3, seweg 354, Duinstraat 128, van English Style van landelijk !g9, Smaak van o.a.: Bulthaup Poggenpohl Snaidero Hebaform Bax CVT Huismerk (hoek Botnische Golf) BBPERGO s elke swerkte kei van modern ONTMOI'.T1 N CS IN 1 t.w.v. 25,00 1 t.w.v. 50,00 v.v. 20,00 elk ion van 15,00 v.v. 50,00 elk atervoorstelling i t.w.v. 50,00 iold Lobcl ■t over Uil je, met een warm zie deze Volge zonde toten is het week. Oisten op de l november bij de geluid. K bakken, zingen verrassing eten. Openingstijden: ma 13.00-18.00 uur. di, wo en vrij 09.00-18.00 uur. do koopavond 09.00-21.00 uur en op za 09.00-17.00 uur. ■jj-, Kunst van 0 .fl P.F.II het weglaten van minimalisme Vorige week was het herfstvakantie. Je hebt vast heel veel leuke dingen gedaan. Of misschien ook wel hele nuttige, zoals Martijn en Marit uit Berkel-Enschot. Op verschillende plaatsen in het dorp heeft de gemeen- 3 vaa\ I Op 3 november is het heilige van ten bescher Sint-Hubertus in Tilbui school deze traditie al j Voor alle kinderfilms, de Uitagenda elders in krant. Kom naar de CVT showroom en proef van allerlei lekkernijen die onze kok voor u bereidt. Natuurlijk kunt u óók proeven van de verschillende vernieuwde keukensmaken. Laat u inspireren door bijvoorbeeld de moderne Bulthaup keuken-architectuur of een van de andere merken. Ongeacht uw smaak, CVT is dé leverancier van üw topkeuken! irocne Land aweg 147 Oister- ai: 013-528 40 08 NWE Vorst Willem •'ilburg 1 Vision idag, vanaf 6 Er zullen dan ook broodjes zijn niet ingezegend worden zodat ok de islamitische kinderen op de :hool mee kunnen doen. Ook heeft school alle ouders uitgenodigd, ook de niet-katholieke ouders, In de week van 11 tot en met 17 november kun je in Natuurmuseum Bra bant weer braakballen pluizen. Aan deze braakballen kun je zien wat een uil gegeten heeft. De pluisdata zijn zondag 11, woensdag 14 en zaterdag 17 november. Wil je ook pluizen? Geef je dan snel op! een Afri- sprookjes is. Op een gescheiden, grote rol in Boek van de bekende Bredase interieurarchitect Emile van Dijk cadeau! pluizen. Alle middagen beginnen om 14.00 uur. Voor deze activi teit moet je reserveren. Meld je aan bij Bezoekerscentrum Oister- wijk aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oisterwijk, tel 013-521 92 09. Kun je niet op een van de genoemde data? Surf dan naar www.wildzoekers.nl en speel het digitale braakbalspel. hun levens spelen. Deze film begint om 13.00 uur en is geschikt voor iedereen boven de 6 jaar. Om 15.00 uur draait in de Filmfoyer de Zweedse film Kidz in da Hood. In deze film zie je Amina, die drie jaar geleden met haar opa naar Zweden is gevlucht. Amina heeft nog geen verblijfsvergunning en wanneer haar opa overlijdt moet er voor de illegaal in Zweden verblijvende Amina snel een oplos sing gevonden worden. Ze kan tijdelijk bij Johan wonen, een rockmuzikant die een flatje huurt in een verwaarloosde, troosteloze buitenwijk. Dapper gaat ze de strijd aan om in Zweden te mogen blijven. Alle kinde ren vanaf 8 jaar zijn welkom. Reserveer je kaartjes door te bellen naar de Theatershop: 013-543 22 20. AS7UI»<W<M0 Telefoon 013- 583 97 97 e-mail: info@cvt.nl www.cvt.nl rciuoer is het weer Hubertusdag. Sint-Hubertus was de patroon- in de jagers en hij zegende ieder jaar broodjes die de jagers moes- ■ermen tegen onder andere hondsdolheid. Aangezien basisschool urg naar deze patroonheilige is vernoemd, houdt de I jaren in ere, ook dit jaar weer. Aan de braakbal kun je ontdekken van welke uil die komt, maar ook welke muis die uil gevangen heeft. Een uil vindt muizen namelijk het lekkerste hapje van alles. Alleen de botjes en de haartjes braakt hij weer uit. Met een loep, een kwastje en een pincet ga je aan de slag. Als je de braakbal helemaal hebt uitgeplo zen, krijg) je een echt pluisdiploma mee. Alle gevonden botjes mag je mee naar huis nemen. Daar kun je op je gemak alles nog eens bekij ken. De activiteit is speciaal bedoeld voor kinderen vanaf acht jaar en kost per deelnemer 0,50 euro extra bovenop de normale toegangsprijs (4 euro voor kinderen van 4 tot en met 17 jaar). Je kunt je aanmelden door IgjguiaWrilfeTd met van Puur is. De voorstelling begint om 16.00 uur. De voorstelling is bedoeld voor kinderen tussen de 2 en 7 jaar. De entree is 4 euro. Je kunt reserveren door te surfen naar http://home.het- net.nl/~janinevriens of te bellen naar 013-509 36 12. Je vindt het theater aan de Pastoor van Beugenstraat 10- 12 in Oisterwijk. Op zaterdag 24 november om 14.00 uur komt de goede sint met zijn pieten op bezoek bij kinderboerderij het Echowaaike in Tilburg-Noord. De goedheiligman zou het heel gezellig vinden als jij er ook bij bent. Je krijgt die middag iets te drinken en iets te snoepen. En misschien brengt.de sint wel een cadeautje voor je mee...Om 15.30 uur neemt Sinterklaas weer afscheid van het Echowaaike. Alle te bellen naar 013-53 53 935 of te mailen naar receptie© natuurmuse- umbrabant.nl onder vermelding van braakballen pluizen’. Geef duidelijk aan op welke datum je graag mee wilt doen. De begintijden zijn steeds om 13.30 en 15.00 uur. Meld je op tijd aan want vol is vol! Natuurmuseum Brabant vind je aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, schuin rechts tegenover het station van Tilburg. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over de activiteiten van Natuurmuseum Brabant kun je een kijkje nemen op www.natuurmuseumbrabant.nl of befien naar 013-53 53 935. Niks te doen op zondagmiddag? Kom dan gezellig naar de Filmfoyer voor een leuke kinderfilm. Op zondag 4 november kun je om 13.00 uur kijken naar de tekenfilm Azur Asmar. Om 15.00 uur begint de film Kidz in da Hood. kinderen tussen de 3 en 7 jaar zijn van harte welkom die dag. Je moetje hiervoor wel inschrijven. Dat kan op het Echowaaike van dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 16.30 uur. Meedoen kost 2 euro. Schrijf je snel in, want er kunnen maar 30 kinderen meedoen. Je vindt het Echowaaike aan de Griegstraat 475 in Tilburg. E- mail: hetechowaaike@home.nl. die niet ingezeger ook de islamitische kinderen school mee kunnen c de school alle ouders dus ook de niet-kathol want 'Vieren doe je samen!'. In de afgelopen weken zijn in alle klassen kunstwerken gemaakt die te maken hebben met de legende van Sint- Hubertus en de viering van Huber tusdag. Deze kunstwerken zijn op vrijdag 2 november van 15.00 tot 16.00 uur voor alle geïnteresseerden te bezichtigen in de groepen en de aula van de school. ZATERDAG 3 NOVEMBER Bezoekerscentrum Oisterwijk 14.00 - Braakbal pluizen, 4 tot en met 7 jaar Jongerencentrum 14.00 - Filmmidc Theater De NWE Vorst 15.00 - Vorstbende, 8 tot 12 jaar ZONDAG 4 NOVEMBER |g Filmfoyer 13.00 - Azur Asmar, vanaf 6 jaar 15.00 - Kidz in da hood, vanaf Kindertheater Van Niks Van Alles 16.00 - De keuken van geluid, 2 tot en met 7 jaar Poppentheater De Dwerg 15.00 - De verroeste ridder, 4 tot 10 jaar Poppentheater 't Groene Land 14.00 - Het geheim van de ver dwenen paddenstoel, 4 tot en met 8 jaar WOENSDAG 7 NOVEMBER Jongerencentrum Vision 13.30 - Maak je eigen snoep- boeket, vanaf 8 jaar Ontmoetingscentrum Werft, Kaatsheuvel 14.00 - Kinderdisco ADRESSEN Bezoekerscentrum Oisterwijk Van Tienhovenlaan 5 Oisterwijk - reserveren: 013-521 92 09 Filmfoyer Louis Bouwmeester- plein 1 Tilburg - reserveren: 013- 543 22 20 Jongerencentrum Vision Bos straat lb Moergestel Kindertheater Van Niks Van Alles Pastoor van Beugenstraat 10/12 Oisterwijk Ontmoetingscentrum De Werft Huygenstraat 73 Kaatsheuvel Poppentheater De Dwerg Afri- kalaan 96 Drunen - reserveren: 0416-38 39 13 Poppentheater 't Gr Gemullehoekem wijk - reserverer Theater De N““ II straat 49 Til jende week is een heel bij- udere week. Van zaterdag 3 en met zondag 11 november et namelijk braakbalpluis- In Bezoekerscentrum rwijk kun je daarom zaterdagen 3, 10 en 17 braakbal pluizen. Hiep hiep hoera, want Jeugdtheater Van Niks Van Alles in Oisterwijk bestaat 1 jaar. En dat moet natuur lijk gevierd worden. Dat gebeurt op zondagmiddag 4 november. Dan zijn alle peuter, Ideuters en hun ouders welkom bij de voorstelling De keuken van geluid. Kom klinkende koek jes bakken, zingen meedoen, én een verrassing eten, omdat het feest De Franse tekenfilm Azur Asmar is gemaakt door Michel Ocelot, de regisseur van de film Kirikou en de heks. Azur Asmar gaat over een blank en een donker jongetje, Azur en Asmar, die door dezelfde vrouw worden grootgebracht in bans land. Ze groeien op met de over de Djinns, onzichtbare wezens, dag worden de jongens wreed maar de sprookjes blijven een Omdat 3 november dit jaar op een zaterdag valt, heeft het team er voor gekozen dit jaar Hubertusdag te vie ren op vrijdag 2 november. Die dag zal Pastor Marijn van de Laar van de Frater Andreas parochie 's mid dags de school bezoeken. Tijdens een sfeervolle bijeenkomst samen met alle kinderen en hun ouders zal hij de legende van Sint-Hubertus vertel len en vervolgens een groot aantal Hubertusbroodjes inzegenen. Direc teur Marcel van den Hoven geeft aan dat alle kinderen aan de vie ring deelnemen, maar dat de school er wel rekening mee houdt dat er kinderen met verschillende religies Op zondag 11 november kun je in Zaal 16 in Tilbutg kijken en luisteren naar Uil en de gast. Deze voorstelling is gebaseerd op een boek van schrijver Arnold Lobel en wordt gespeeld door Hetty van Beek. Het verhaal gaat over Uil, die het eigenlijk best goed heeft. Hij heeft een leuk huisje, met een warm vuurtje, boeken om te lezen en lekkere soep om warm te worden. Op een avond wordt er op de deur geklopt. Wie staat er voor de deur? Uil besluit om de gast bin nen te laten. Ach had hij dat maar nooit gedaan, want er gebeuren vreselijke dingen....Je kunt de voorstelling zien om 13.30 en om 15.30 uur. Alle kinderen vanaf 3 jaar zijn welkom. Kaartjes kosten 5 euro. Je kunt reserveren (voor 1 euro) door te bellen naar 013-536 83 81. Je vindt Zaal 16 aan Carré 16 in Tilburg. K De jongens van de El van voetbalclub Zigo zijn zaterdag 27 oktober najaarskampi- K oen geworden. Een knappe prestatie, want met nog drie wedstrijden te gaan staan ze tien punten voor op de nummer twee. Staand van links naar rechts: Ramond Oudegroen, Justin Emmen, Tim de Bont, Rik van de Wouw, Paul Francois, Mario de Bont. Zittend van links naar rechts: Steven van Riel, Rik de Kok, Jop Habraken, I 1 Joey van Nieuwamerongen, Thomas Haans. HM I I I II I Pluis eens een braakbal uit en ontdek wat de uil heeft gegeten. Spannend om te doen en uilen ballen zijn gelukkig niet zo vies als het klinkt. Uilen eten muizen en kleine vogels met huid en haar op, maar de botjes, schedels en vacht kunnen ze niet verteren. Die braakt de uil samengeperst in een langwerpige prop, de braakbal, uit. In braakballen vind je de res ten van die muizen en vogeltjes terug. Met een loep, kwastje en satéstokjes ga je aan de slag om een braakbal uit te pluizen. Aan Zo ontdek je wat een uil allemaal de hand van een zoekkaart waar- heeft gegeten. op alle botjes staan afgebeeld kan je vervolgens achterhalen welke soorten muizen de uilen zoal naar binnen hebben gewerkt. Heb je een braakbal helemaal uitgeplo zen, dan krijg je een heus pluis diploma. De botjes mag je mee naar huis nemen. Kinderen van 8- 12 jaar zijn op 3 en 17 november welkom, kinderen van 4-7 jaar kunnen op 10 november braakbal te bladkorven neergezet, waar je zelf alle herfstbladeren in kunt doen. Mar tijn en Marit hebben afgelopen vrij- dag in elk geval hard gewerkt om de afgevallen bladeren in hun straat, Den Herd, in de bladkorf te deponeren. c

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 5