tiwos nieuws I i tiwos l^> RIVM Johan van Boxtel >1 I WATER, In de werpers Herstructurering Pietersbuurt Gratis boedelbak te leen Haar rend www.funda.nl W Bouwproductie gebaat bij hogere arbeidsproductiviteit Tiwos maakt matches op Beursvloer Bereikbaarheid Tiwos SSBSSSslken 299.000 DETILBURGSE koe Huisnummer DONDERDAG 18 OKTOBER 2007 - PAGINA 18 vernieuwde Zeeheldenbuurt tilburgse woonstichting 54 90 890 algemeen nummer informatienummer 54 90 777 faxnummer 54 26 500 www.tiwos.nl internet email@tiwos.nl e-mail reparatieverzoeken reparatie@tiwos.nl inschrijvingen@tiwos.nl info over Inschrijvingen bezoekadres Tiwos Openingstijden Infohuis 5038 ED Tilburg Stationsstraat 24 Bergaignestraat 15 U kunt ook iedere werkdag contact opne- Volgende trekking op 15 novemte Lid LMV www.woonaccent.nl Huurders Belangen Organisatie reparatieverzoeken 54 90 700 (na kantooruren alleen dringende reparatieverzoeken) Innovatie door duurzame samenwerking noodzakelijk voor bouw De 2de fase van de herstructurering in de Pietersbuurt is gestart. Bewoners van wie de woning gesloopt gaat worden, hebben eind september het sloopbesluit ontvangen. Tiwos is nu druk bezig alle huishoudens per soonlijk te bezoeken. Het betreft 102 huis houdens voor wie vervangende woonruimte gezocht wordt. In de T" fase van de her structurering hebben al 40 huishouden ver vangende woonruimte aangeboden gekre gen. Maar herstructurering is meer dan huizen slopen en bouwen. Er is ook veel aandacht voor sociale aspecten. Als je verhuist moet Het project bestaat uit 181 wooneenheden in een mix van appartementen en wonin gen, verdeeld over twee koop- en twee huur 'gewesten'. De woningen én appartementen hebben uiteenlopende indelingen en woon- oppervlaktes. De meeste appartementen komen aan de groene Brink (groenzone aan de Trompstraat). Mede door deze brede groene zone is privacy gewaarborgd. De woningen hebben ieder een zekere individu ele uitstraling die wordt benadrukt door de verschillende betonnen kaders en dakvor- Wij houden u graag op de hoogte! Wij houden u elke maand (met uitzondering van juli en augustus) op de hoogte van zaken die voor u van belang zijn. Heeft u vragen of suggesties? Neem dan contact op met Simone Lans 013 - 54 90 882 je immers ook nieuwe contacten opbou wen, misschien een nieuwe school zoeken voor de kinderen of op zoek naar en nieuw wijkcentrum voor activiteiten of vrijwilli gerswerk. Er gaat kortom veel veranderen en er moet veel geregeld worden. Woont u in de Pietersbuurt en heeft u hulp nodig of heeft u vragen over de herstructu rering? In de woning aan de Bergaigne straat 15 heeft Tiwos samen met Wonen Breburg onlangs een Infohuis geopend. U kunt daar met al uw vragen terecht. De 36 woningen van Gewest E zijn inmiddels allemaal verhuurd. In Gewest F zijn nog slechts 2 eengezinswoningen te koop (vanaf 224.000) en nog een paar appartementen (vanaf 169.000). Medio 2008 start de verhuur van Gewest G (bestaande uit 25 eengezinswoningen en 22 men met Rien Brans, wijkconsulent van Tiwos, via (013) 54 90 872. appartementen) en begin 2008 start dë verkoop van Gewest H (bestaande uit 33 eengezinswoningen en 18 appartementen). Voor informatie over de koopwoningen en- appartementen kunt u contact opnemen met makelaarskantoor Van de Water te Tilburg, (013) 59 52 952. Voor informatie over de huurwoningen en -appartementen kunt u contact opnemen met woonmakè- laar Daniëlle van Vugt van Tiwos, (013) 54 90 746 ofdaniellevanvugt@tiwos.nl. Op dinsdag 30 oktober vindt er weer een bijeenkomst plaats van het Platform van de Huurders Belangen Organisatie (HBO) bij Boerke Mutsaerts aan de Vijverlaan 2 in Tilburg. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur open. Het thema van de bijeenkomst is 'Wegwijs binnen Tiwos'. Tijdens deze bijeenkomst wordt een aantal onderwerpen aan de orde gesteld die tijdens de Algemene Huurdersvergadering van afgelopen maart naar voren zijn gekomen. De belangrijkste hier van zijn: - Leefbaarheid/veiligheid/overlast in de woonomgeving - Onderhoud - Energie - Klachten/klantvriendelijkheid en communicatie Een medewerker van Tiwos zal ingaan op de vragen van de huur ders. U bent van harte welkom. SBO-symposium 14 november Het SBO (Stédelijk Bewoners Overleg Tilburg) organiseert op 14 november een symposium. In dit symposium wordt aandacht besteed aan het thema: "Doen de corporaties in Tilburg al niet vol doende aan datgene wat door de regering wordt nagestreefd?”. De inleiders zijn wethouder Jan Hamming en Johan Dunnewijk, direc teur van woningcorporatie WonenBreburg. U bent van harte uitgenodigd in Partycentrum 't Hoefke, Hoefstraat 181-183. De avond duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Op maandag 8 oktober vond in Tilburg de tweede Beursvloer plaats in het Willem II stadion. Vele organisaties zijn op zoek naar hulp bij verschillende activiteiten. Gelukkig zijn ook veel aanbieders van allerlei vormen van hulp of ondersteuning. Een ‘match’ ontstaat wanneer vraag en aanbod bij elkaar komen. En dat is niet vrijblijvend; een notaris ondertekent alle overeen komsten. Uiteraard ontbrak ook Tiwos niet op de Beursvloer. We konden 4 matches sluiten. Zo zal Tiwos het bestuur coachen van een organisatie die zich inzet voor alleenstaande ouderen. Verder hebben we afgesproken met Stichting Kompaan, ANBO (belan genorganisatie voor ouderen) en SOS Telefonische Hulpdienst, dat wij bekendheid zullen geven aan hun organisatie of aan specifieke activiteiten. Daar zult u dus nog van horen! lartners Makelaarsdiensten.nl men. Door gebruik te maken van één type steen en allerlei onderling gerelateerde details, ontstaat toch een eenheid in het hele project. automatische i nedSSO loterij Iedere maand verloot TÏWOS drie maal 50 onder haar huurders die hun huur automatisch laten incasseren. Dit zijn de gelukkigen in de maand oktober: H.Priem M. Heerkens P. de Groot Als u ook kans wilt maken op 50, kunt u via telefoonnummer 54 90 777 een incassomachtiging opvragen. op niveau blijven en nog it Van der Doelen. opdrachtgevers is Eind 2006 is Tiwos gestart met de realisatie van nieuwbouwproject De 4 Gewesten. Een project in de vernieuwde Zeeheldenbuurt waar ouderwets woongenot in een modern jasje wordt gestoken. Net als de eerder hernieuwde Uitvindersbuurt, wordt het een groene buurt met karakter, diversiteit, veilig, kindvriendelijk en bovendien vlakbij het centrum. Een buurt waar nieuwbouw en renovatie hand in hand gaan. In het plan komt een multifunctionele wijkvoorziening met een basisschool, een wijkor- ganisatie, een zorginstelling en kinderopvang. Er is ook uitgebreid aandacht voor groenvoorzieningen, parkeergelegenheid en (verkeers)veiligheid. Wist 11 dat u bij TÏWOS gratis een boedelbak kunt lenen? Kijk voor de voorwaarden op WWW.tiWOS.nl (zoek op boedelbak) of bel met een van onze medewerkers. Innovatie door duurzame samenwerking van bouwbedrijven met ketenpar zoals toeleveranciers kan de arbeidsproductiviteit van de bouw sterk verbet Dit blijkt uit de studie 'Samen duurzaam bouwen aan innovatie' van ING Bank die onlangs werd gepresenteerd bij Bouwend Nederland in Zoetermeer. Een mogelijk krappere arbeidsmarkt hoeft in de toekomst dan ook geen probleem te vormen voor de productie in de bouwsector. TILBURG, Tourmaletstraat 39 kinS-v^S €222.WS woning aanbod 013-5801503 www.makelaarsdiensten.nl Het wordt et De haardenl Kachels opgt label voor h< zien wat het i kachel is. En bepalen welk het milieu. Maandag: 14.00 -16.00 uur Dinsdag: 10.00 -12.00 uur Woensdag: 10.00 -12.00 uur Donderdag: 14.00 -16.00 uur De houtkacht aan een con het de bel ar bron van on Nederlanders als middel ning fiks te eens milieuvr Hout=biomas brand wordt kachel is de de energieo] de overheid houtkachel h steunt mome de mogelijkh chels de uitsi gebruik van f reduceren. Ss natieve energ Europese doe worden gehai Sinds kort bi voor houtkat echter geen maar geeft sl duet voldoet mumeisen op ment en uitst voldoet aan binnen de lai Unie worden deze normen aan een toest opslag te ziei GOIRLE, Van Haestrechtstraat 9 Goed onderhouden 2/1 kap woning op loopafstand van het centrum van Goirle.Hal met m.k.,trapöpgang en toilet. Woonkmr met grote raampartijen. De keuken gescheiden van de woonkamer middels een bar.Bijkeuken met c.v.- ketel.badgeiser en m.a.w.m. 1e verd.:3 slaapkmrs en badkmr v.v.douche, wastafelmeubel,ligbad en hangcloset.Ruime bergzolder middels vlizotrap.Op deze zolder kan een 4e slaapkmr worden gecreëerd. De tuin is v.v. terras en borders. Voorjaar 2007 aan de buitenzijde geschilderd. woonaccent €2 19ZoTS MAKELAAR* 013-5300600 Een belangrijke hindernis voor innovatie in de bouw is de nog steeds veel voorkomen de traditionele organisatievorm. Maar ook de hevige prijsconcurrentie zorgt voor inef ficiënte bouwprocessen. Hierdoor wordt geen goede basis gelegd voor duurzame samenwerking. Projectoverstijgende samen werking is juist zeer belangrijk voor een innovatieve bouwsector omdat de grens van efficiënte deelprocessen wordt bereikt "Door de arbeidsproductiviteit te verho- geri kan met eenzelfde aantal werknemers toch een hogere bouwcapaciteit gehaald worden," aldus Jan van der Doelen, bran- chemanager Bouw bij ING Bank. Om een hogere arbeidsproductiviteit te realiseren dienen bouwbedrijven te investeren in effi ciëntere bouwprocessen waardoor sneller en doelmatiger gewerkt kan worden. "Door een arbeidsproductiviteitsgroei van 3% per jaar kan de bouwproductie, ondanks een mogelijke afname van het aanbod op de arbeidsmarkt, stijgen," meent Oök voor opdrachtgevers is er een taak weggelegd. Zij moeten op prijs en kwaliteit aanbesteden en bouwers eerder betrekken bij nieuwe projecten. Ook de opdrachtge ver is gebaat bij duurzame ketensamenwer king. De studie 'Samen duurzaam bouwen aan innovatie geeft concrete voorbeelden van duurzame innovatie bij bouwbedrijven en projectoverstijgende samenwerking tus sen partners in de bouwketen. Tenslotte is ook een duurzame relatie met het personeel van groot belang in de bouw. Niet alleen om de branche aantrekkelijk te maken voor nieuwe werknemers, maar ook om ziekteverzuim verder terug te dringen en het personeelsverloop te minimaliseren. Gebleken is dat vooral een prettige sfeer, waardering van het gedane werk en een goed sociaal beleid hier zorg voor kunnen dragen. l MAKELAARDIJ uw professionele partner voor taxaties aankoopbegeleiding Aankoopmakelaar-totaalpakket® inclusief Bouwkundige keuring door erkend bureau inclusief Taxatierapport door gecertificeerd taxateur inclusief Milieuscan door erkend bedrijf inclusief uitgewerkte Herbouwwaarde-berekening inclusief Notariskosten transport- en hypotheekakte inclusief Aankoopbegeleiding door beëdigd makelaar Introductietarief 2.499,- incl. BTW (voor koopsom tot 350.000,- k.k.) taxatierapport 295,60 incl. BTW Molengraafseweg 1 Boxtel Tel06-53729998 fax.: 0411-689441 www.johanvanboxtelmakelaardij.nl van 389.000 nu voor Open huis Westpoint - 20 oktober I 1.00-13.00 uur 013 - S 490 690 www.meeus.com 013 - 5 952 952 www.vandewatergroep.nl VAN DE De hoogste woontoren van Nederland biedt zeer fraai ingedeelde en ruimtelijk opgezette appartementen met een totaal woonoppervlak van 153 m2. Door de enorme raampartijen geniet u van een fenomenaal uitzicht. De laatste 15 van deze luxueuze appartementen zijn ook nog eens sterk in prijs verlaagd. Kom naar het open huis en beleef Westpoint!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 18