I H beetje vreemd, maar wel mooi PP TILBURG P" m Woonmode winter 2007/2008 Oktober Woonmaand 2007: voel je thuis 1 i Sa la^ NING! UATTA M!UB[lFABRIEK OISTERWIJK woonwinkel nieuwe stijl DONDERDAG 18 OKTOBER 2007 - PAGINA 1i in en laak v boze. Een keurig toon-op gekleurd huis? Liever niet! gema kieze sloten ook id< I FOTO: WWW.PERSCENTRUMWONEN.nl PERSCENTRUMWONEN het gratis ouden. toch beidt m/v* J De verkoop gaat gewoon door. ‘laardlj )CC parlementen in fan Brabantlaan. fi Tilburg op loop- Lclub met fitness. lijven. ban huis. ndcarre.nl Irie Eindhoven, Sprendlingenpark 48 Oisterwijk Tel.: 013 - 52 19 012 www.mo-woonwinkel.nl Irianten met uitzicht Ibinnentuin of de Gaasbeek TableszjYou Tijdens de verbouwing ingang aan voorzijde pand Collecties van o.a. Bert Plantagie Zymbios RAC Loop binnen voor onze schitterende collectie meubelen. s. Op leren I nieuwste I ashi papier ZAT in-T7 UUR akelaardlj.nl kelaardij.nl 09.00 -17-30 uur 13 h |er onderhoud. Btie bezoek onze alleen tijd, maar ook nog een hoop ruimte in huis. LfiLBURGSE KOERIER ,ohui!j e winter yy nterieur. afme- Ons deskundig advies helpt ook u aan een prachtige inrichting |>r wonen met zorg lm Het Laar. genieten kan beginnen. Genieten in je eigen wellnessruimte wanneer je varmingssysteem maar wil; na een drukke stressvolle 1 radiatoren is de dag loop je de trap op richting totale sinstal- ontspanning. Wat wil een mens nog meer?! We zijn de standaard voor met de inrichting van ons I Jong en oud doet deze iets bijzonders met zijn in Alle recht toe. recht aan Koken in buitenlucht Het buitenleven wint steeds meer terrein in Nederland. En niet alleen in de zomer. Overkappingen en overdekte terrassen zorgen ervoor dat we ook in het voor- en najaar, of tijdens een kwakkelende zomer, volop van het 'buitenzijn' kunnen genieten. En wat is er dan leuker om buiten te koken en vervolgens samen Zwart-wit Van de basis gaan we naar het cen trum van het huis. Vraag tien mensen naar hun favoriete plek in huis en acht zullen antwoorden: de keuken. De moderne keuken kenmerkt zich door een doordachte vormgeving en veel aandacht voor gebruiksgemak. Te beginnen bij het design van de keuken. Naast de felgekleurde keu kenkasten zien we steeds meer ruim te voor de zwart-wit keuken. klassieke basiskleuren vormen weer een inspiratiebron voor het moderne interieur. Zwart en wit lenen zich apart goed als basiskleur, of creëren samen een krachtig contrast dat kan worden aangevuld met levendige kleuraccenten. Beige-, antraciet- en grijstinten zien we eveneens terug- .11 ui het hedendaagse keuken- i. Het aanrechtblad is een van ikvangers van de keuken. En lier signaleren we een nieuwe het glazen keukenblad. En dan 'gehard slijtvast en - gemak. Ze iënvrij en Meer weten Als u plannen heeft om in uw huis te gaan investeren en u wilt graag meer informatie, dan kunt u een briefkaartje sturen aan de Vereniging Comfortabel Wonen, Postbus 710, 6710 BS in Ede. Een mailtje sturen kan uiteraard ook: info@cwonen. nl De vereniging zorgt er dan voor dat de aangesloten fabrikanten u gra tis en vrijblijvend informeren over hetgeen er op dit moment verkrijg baar is. Daarnaast vindt u heel veel ze bij informatie op www.woonboulevard- ener- online.nl Home is where the heart is, zeggen de Engelsen. Je huis is waar je je thuis voelt, zeggen wij. Om je thuis te blijven voelen in je eigen huis, moet er zo nu en dan iets vernieuwd of aangepast worden. De tijd verandert, smaak verandert, dus een huis verandert mee. Een complete make-over is vaak niet nodig. Een nieuwe vloer, een nieuwe keuken, of een nieuwe badkamer kan het thuisgevoel al extra versterken. mensen tegenwoordig voor straling van een houten vloer "“mak van laminaat. Dat kan liezen voor laminaat met eer van echt hout. Het resultaat van een echte houten vL_. iden. Elke vloer heeft n charme en kenmerken, i eel te kiezen. Denk bijvoorbeeld eens aan: natuursteen, plavui zen, of kurk. Met natuursteen hebt u een prachtige natuurlijke vloersoort. De meeste steensoorten zijn prima te combineren met vloerverwarming. Ga bij natuursteen niet over één nacht ijs. de vloer gaat immers een leven lang mee. En dan plavuizen en kurk. Iets van vroeger? Niets is minder waar. Deze vloeren zijn aan een comeback bezig. Natuurlijk wel in vernieuwde vorm. Hippe patronen en moderne kleuren maken deze vloeren helemaal van deze tijd. Wist u trouwens dat kurk een antistati- sche werking heeft, waardoor stof en huismijt worden afgestoten? Spelen met vuur Een haard of kachel is een droom van velen. Niets geeft dan ook zoveel sfeer als een brandend haardvuur. De geur van verbrand hout, het knispe ren van de vlammen, de lome warm te. Enfin, we hoeven weinig Uit te leggen over de gezelligheid die een haard of kachel met zich meebrengt. En het uitzoeken van een houtkachel wordt nu wel heel gemakkelijk. De haardenbranche introduceert binnen kort namelijk een rendementslabel voor houtkachels. Zo ziet u in één ^“opslag het rendement, het ver- n en de mate van emissie van 'te stoffen van de betref- :hel. En dat zijn bijzonder te gegevens om te bepalen ma uw uvawi iti uw kamer endien kunt u met deze voor een milieuvriende lijke optie kiezen. Ook de gashaard is nog steeds bijzon der polulair. En niet ten onrechte; gas betekent sfeer en gemak inéén. Heeft u geen zin om zich bezig te houden met de houtvoorraad? Laat u de stof zuiger liever in de kast staan? Dan is de gashaard zeker iets voor u. Vaak wordt nog gedacht dat een gashaard niet mogelijk is, als er geen schoor steen in huis aanwezig is. Maar met een gashaard die is uitgerust met een gesloten verbrandingssysteem is bijna altijd een oplossing te vinden. Wat is zo'n gesloten verbrandings systeem? Gasgestookte haarden met een open verbrandingssysteem halen de zuurstof die nodig is om het gas te verbranden, uit de ruimte waarin het toestel zich bevindt of verkrijgen dat via een aparte luchttoevoer naar het toestel toe. Bij een gesloten verbran- |OKTOBER 2007 - PAGINA 16 water als lucht worden gebruikt als warmte-overdragend medium. Een centraal verwarmingssysteem met een cv-ketel en radiatoren meest gebruikte verwarmingsinstal- latie in de Nederlandse woning. Een ketel met een gasbrander verwarmt water dat via buizen naar de radi atoren loopt. De radiatoren geven via straling en convectie warmte af aan de omgeving. Het afgekoelde water loopt via retourbuizen weer terug naar de cv-ketel waar het weer opgewarmd wordt en opnieuw naar de radiatoren gaat. Naast, of in plaats van radiatoren kunnen convectoren worden toegepast. zijn metalen buizen waar het water doorstroomt en die voorzien zijn van lamellen voor de warmteover dracht. De werking van convecto ren berust op convectie: koude lucht die wordt verwarmd, stijgt en gaat circuleren. Daarom kunnen convec toren in bijvoorbeeld putten in de vloer worden weggewerkt. Tegen woordig zien we steeds meer dat ook vloer- en wandverwarming als hoofdverwarming worden geïnstal leerd. Met warm water dat door lei dingen in de vloer of wand stroomt, wordt dan een ruimte op temperatuur gehouden. Vloer- en wandverwar ming geven stralingswarmte af, maar de ruimte wordt ook opgewarmd door de convectielucht die door de vloer of wanden wordt opgewarmd. Vloer- en wandverwarming worden ook wel lage temperatuurverwar- ming genoemd. De oppervlakte van de vloer of de wanden is dusdanig groot, dat ook bij een lage water temperatuur voldoende warmte aan de omgeving wordt afgestaan. Dat is vooral gunstig bij het gebruik van een HR-ketel, omdat deze een lage watertemperatuur zeer Cuw- met vrienden of familie in de tuin van het eten te genieten? De buiten keuken neemt dan ook een enorme vlucht in ons land. En dat zorgt ervoor dat er steeds meer keuze is op dit gebied. Aan het design van een buitenkeuken wordt tegenwoordig bijna net zo veel aandacht besteed als de gewone keuken. En ook op het gebied van koken is alles mogelijk: van de gewone kookplaat, tot wok- brander, of teppan yaki, de Japanse bakplaat. Een overdekt terras met buitenkeuken kan een aanzienlijke rol spelen in de waarde bepaling van uw huis. U heeft hiermee immers een extra woonvertrek gecreëerd. En dat is natuurlijk een gedachte om in uw achterhoofd te houden als u beslist om wel of niet te kiezen voor dit extra woongenot. De nieuwste woonmode inspireert tot verrassende woonsferen; van sprookjesachtig tot glamour en van ecologisch verantwoord tot spiritu eel. Het comfort in huis neemt toe met nieuwe generaties zit- en slaap- meubelen die zacht aanvoelen en naar de smaak van de bewoners op maat worden gemaakt in contraste rende kleuren, materialen en struc turen. De belangrijkste trendkleur van deze winter is grijs, waarbij je vooral moet denken aan het kleu renpalet van stenen, van leisteen tot pebbles en grint. Spannende nieuwkomer is dit sei zoen de kast die in allerlei nieuwe vormen gepresenteerd wordt. De gestapelde kast is rank en hoog, zelf gemaakt van houten kistjes, kartonnen dozen of juist in super- de-luxe uitvoering van gekleurd glas. Ook de ouderwetse ladenkast is herondekt. Het is een eyecatcher m de ruimte waar je je mooiste spulletjes in bewaart, van bijouterie tot lingerie! In de behoefte om wanden, vloeren en ramen eens anders te decoreren kan deze win ter worden voorzien. Wat dacht van 1 mm dik steenfineer op muur zodat het lijkt of je een et wenoude natuurstenen muur h< if een gitzwart behang met grote oierf-dessins. Op de vloer een Wgemaakt leren kleed dat doet tóen aan de nieuwste Fendi tas of een van Washi papier gemaakt raampaneel. Het maakt niet uit of je veel of weinig geld hebt, want het draait om de creativiteit van de bewoners waarmee de gezellige sfeer wordt bepaald. Geen regels voor wat je wel of niet mét elkaar kunt com bineren. De eclectische woontrend waarin bewust woonstijlen met elkaar worden gemixt, evolueert de komende jaren tot interieurs die een persoonlijk verhaal vertellen over de bewoners, hun hobbies, reizen en dromen. Om inspiratie op te doen is het goed een dagj gaan woonwinkelen en de niet woonprogramma's en woonsite bekijken. Het nieuwe modeh op interieurgebied heeft voor ie een wat wils. Het gaat vooral om genieten en eens iets anders probe ren in je huis. Dat voelt misschien een beetje vreemd maar het wordt wel mooi. grijstinten komen in design. Het aanrechtblau de blikvangers van de I ook hier signaleren trend: het glazen keuk, met glas bedoelen we*' veiligheidsglas'. Glas is blinkt ook uit in praktisch gemak. Ze zijn krasbestendig en poriënvrij en daardoor hygiënisch en eenvoudig te reinigen. Het glas kan in diverse kleuren worden besteld en voor het oppervlak kan worden gekozen uit mat, glanzend, of satijn. Sinds kort zijn er zelfs glazen werkbladen ver krijgbaar met een bloemstructuur. Maar behalve de 'looks' heeft ook de techniek de nodige veranderingen doorgemaakt. Zeker als het gaat om kooktechniek. De stoomoven blijft in rap tempo de markt veroveren. Stoomovens passen helemaal bij de gezonde kooktrend van nu. Door te stomen blijven voedingsstoffen en vitamines, maar ook kleur en vorm, goed bewaard. Wat minder bekend is, is dat in een stoomoven gerechten heel gemakkelijk opgewarmd kun nen worden. En dan smaakt het nog oogopsl net zo goed als de eerste <jag. Dat mogen is een groot voordeel in vergelij- schadelijke king met andere opwarmtechnieken: fende kache smaak, voedingswaarde en structuur belangrijke gegevens om i veranderen niet. Dat is natuurlijk welke kachel het beste in erg handig in deze hectische tijd, past. Bover waarbij er niet iedere dag tijd is informatie om uitgebreid te koken. Nog zo'n innovatie die koken een stuk een voudiger maakt: kookunits die naar wens worden ingedeeld. Losse ele menten vormen samen het ideale kookstation. Een unit om te wokken, een unit om te frituren, een inductie- unit, een gasbrander. Het is maar een voorbeeld. Wie wil kan elke vorm van koken, op elke gewenste bron, verenigen in één totaalconcept. Nieuwe woning Stel, je bent je huis toch echt ont groeid en de mogelijkheid tot aan- en verbouwen is er niet. Dan is de stap om op zoek te gaan naar een andere woning de meest logische. Meer woonoppervlak, een royale badka mer met tweede toilet, een extra ook slaapkamer, een zonnige min. Het Dit zijn allemaal zaken die 't wonen aan trekkelijker kunnen maken. Sommi gen kiezen voor het gemak van een nieuwbouwwoning. Qua onderhoud zit men de eerste jaren dan behoor lijk 'safe'. Omdat er praktisch geen verbouwingskosten zullen zijn, is er vaak een aanzienlijk budget voor de inrichting. Anderen vallen juist voor de charme van een oudere woning en hebben de kosten van een flinke ver bouwing graag over voor het creëren van hun droomhuis. Hoe dan ook, in alle gevallen geldt: watje er in stopt, komt er meestal ook weer uit! dingssysteem vindt de toevoer van giezuinig is. Bij een gecombineerd o.__. verbrandingslucht en de afvoer van systeem van radiatoren en vloer- of tpla- rookgassen door één en hetzelfde wandverwarming is een meng- en rwa- gecombineerde kanaal plaats. verdeelset nodig. Deze zorgt ervoor Omdat er met dit systeem dus dat water met een hoge temperatuur zuurstof van buiten het huis wordt beschikbaar is voor de radiatoren en betrokken, vindt er geen beïnvloe- water met een lagere temperatuur ding plaats van het leefklimaat in voor de vloer-of wandverwarming. de woning. Een gesloten verbran dingssysteem is dan ook ideaal voor mechanisch geventileerde woningen. Er is geen aparte luchttoevoer nodig en ook een schoorsteen is niet nood zakelijk. De plaatsingsmogelijkhe- den met dit systeem zijn legio, mede nengd met lucht. Hierdoor omdat het speciaal geconstrueerde stralen in druppels en kanaal over een grote afstand hori- heerlijk aan op uw huid, zontaai kan worden toegepast. Om eens flink kunnen laten -“U meer mogelijkheden, hinder naar de omgeving te voor- te denken van een cor~ st genieten van pulserende komen, is de uitmonding uiteraard ruimte? Menig sauna- :n en een aangename mas- wel aan regels gebonden. Laat de biedt complete sauna's dk t s dan voor een doucheko- installatie dan ook altijd over aan een aangeleverd worden, speciaal voor Via diverse en vaak verstelbare echte vakman. dit soort doeleinden. Je zou kunnen je optimaal van het water. Of neem de Verwarming Het verwarmen van een woning kan op verschillende manieren gebeu ren. Heel zelden kom je nog wel lokale verwarmingssystemen zoals gashaarden en gevelkachels tegen. Maar veruit de meeste huizen in Nederland worden toch wel centraal gaan we naar 1 huis. Vraag tien i in de Bovenverdieping Wilt u meer ruimte op de bovenver dieping? Dan valt een dakkapel te overwegen. Het is verbazingwekkend om te zien hoeveel meer oppervlak dit oplevert. Wie de nieuw verkregen ruimte niet nodig heeft als slaap kamer of kantoorruimte zou zich eens flink kunnen laten gaan. Wat te denken van een complete relax- ruimte? Menig sauna- leverancier biedt complete sauna's die als pakket Verfrissende regenbui In tien jaar tijd kan er veel veran deren. En dat geldt zeker voor de ontwikkelingen in de badkamer. Van wasruimte is de badkamer veranderd in relaxruimte. Bij relaxen wordt vaak eerst aan het badderen gedacht. Niet vreemd, want tegenwoordig kun te genieten van het bruisende itbbelende water van een whirl- Geïntegreerde jets zorgen voor gerichte massage, terwijl het i-iide water voor een energiek 3r zijn zelfs exemp': j ingebouwde onderwa- taam en geest verwennen ±5 kleurentherapie. «ucen in bad, ook onder de douche is het lekker bijkomen van een drukke dag. Haren wassen in een tropische regenbui? Het kan met de regendouche. Regendouches '•""chekoppen die zowel aan de wand als aan het plafond gemon teerd kunnen worden. Een speciaal systeem zorgt ervoor dat het water wordt vermengd met lucht. Hierdoor breken de stralen in druppels en dat voelt heerlijk aan op uw huid. Maar er zijn meer mogelijkheden. Wilt u juist genieter, ver. r_ter;:.te waterstralen en een aangename mas sage? Kies dan voor een doucheko- ---.o- lom. Via diverse en vaak verstelbare echte vakman. dit soort doeleinc zij-jets geniet je Optimaal van het gaan voor een eenvoudige cabine, verkwikkende water. Of neem de Verwarming maar meer genot biedt een stoomca- stoomcabine: vul het geurreservoir Het verwarmen van een woning kan bine. Super-de-luxe zijn de stoomca- met een lekker luchtje, zet een favo- op verschillende manieren gebeu- bines voor twee of meer personen, riet muziekje op en het ontspan- ren. Heel zelden kom je nog wel voorzien van ingebouwde speakers nen kan beginnen. Helemaal luxe lokale verwarmingssystemen zoals voor wat ontspannen muziek en als is de Sunshower. Daarmee kun je gashaarden en gevelkachels tegen, extraatje geur- en chromotherapie. douchen en bruin worden tegelijk. Maar veruit de meeste huizen in Nu nog een paar heerlijke ligbedden, De Sunshower is een douche en Nederland worden toch wel centraal een binnenfonteintje en een ster- Deze zonnebank inéén. Dat bespaart niet verwarmd. Daarbij kunnen zowel renhemel in 't plafond en het grote We beginnen bij de vloer: de basis van het interieur. Een nieuwe vloer geeft uw huis een compleet andere look, ook al blijft de rest van het interieur hetzelfde. Meubels tonen nu eenmaal anders op een andere ondergrond. Erg in opkomst is de betonnen gietvloer. Beton geeft uw huis een stoer en robuust karakter. U kunt het beton in iedere gewenste kleur laten schilderen. Bovendien is de vloer naadloos en dat is wel zo gemakkelijk met schoonmaken. Een andere variant van een gietvloer is de epoxy-vloer. Toegegeven: je moet even durven, want met deze gummi achtige vloer maak je wel een state ment. Deze vloer staat niettemin heel goed in een strak en trendy interieur. Houten vloeren staan nog altijd met stip op nummer één als het gaat om populariteit. Niet gek, want houten vloeren en parketvloeren hebben een tijdloze uitstraling. Een trend is om parket in verschillende patronen te laten leggen, zodat de vloer een speels effect krijgt. Ook kiezen veel mensen tegenwoordig voor de uit- ling van een houten vloer en het tak van laminaat. Dat kan door te '“n voor laminaat met een toplaag je thuis geniei at hout. Het resultaat is niet en bubbelende vloer te onder- pool. C-J ft zo z'n een geric i. En er is kolkende gevoel zorgt. Er ren waarbij ingt terspots licht met zogenaamde Maar niet alleen ir van een drukke dag. in een tropische regent met de regendouche. Ri zijn douchekoppen i de wand als aan het f J kunnen worder ’ÜlllllllIBWHi*

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 17