pw SP- HUIS van de MAAND Twintig miljoen voor goedkope koop en collectieve bouw ;’!:i SS H iBm^Prof. Dondersstraat 4 Tilburg jt Prof Dondersstraat 4 5017 HK Tilburg Werkt l Energieprestaties Tilburgse huurwoningen in kaart Vereniging Eigen Huis werkt samen met Habitat for Humanity RJil De wooneditie van De Dilburgse Koerier Provincie komt starters tegemoet Huizenkopers vragen niet naar energiezuinigheid nieuwe woning VNTALON 3BLEMEN’ ^2, SIZES ’GELOST! RDAG 18 oktober 2007 - pagina 1 Huisnummer van bestaande en nieuwe 1 jou in de buurt woningen. DONDERDAG 18 OKTOBER 2007 110.400 VERSCHIJNT IN TILBURG, JPLAOE Huisnummer ven of zelfs omlaag kunnen. Staat uw huis ook te koop, maar nog niet met een advertentie in Huisnummerl? Vraagprijs: €595.000,- k.k. terk en in/ormele zorg n voor Ouderen helpen op 3 uur? Ben je enthousiast www. mak Huisnummer 1 is de maandelijkse wooneditie met nieuws, wetenswaardigheden en een ruim aanbod van woningen en bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. De EN KWALITEI1 volgende Huisnummerl verschijnt 15 november In Huisnummer 1 woningaanbod in Ghana bouwt Habitat iumanity eenvoudige en degelijke Bouwjaar: omstreeks 1920 Petceelsoppervlakte: 259 m2 Inhoud: ca. 1000 m3 20 OKTOBER .00 UUR, t De volledige tekst van de energiespecia van Vereniging Eigen Huis is te lezer op www.eigenhuis.nl/tnagazine Tel: 013-543 45 72 St. Annaplein 21 5038TV11M urtilburg.nl - info@contourtilburg^_ De overheid wil mensen stimuleren om bewust met energie om te gaan en om energiebesparende maatregelen in de ruwen uit i aanmer- De provincie gaat de bouw van -en. De belast procent. Hu belasting ruwproject. Onder deskundige leiding helpt de winnaar met metselen, schilderen, graven of timmeren. Bouweyvartng is niet vereist, wel de wens om iets te willen beteke nen voor de gezinnen die in de huizen gaan wonen. Op de laatste dag van de bouwreis worden de huizen sym bolisch overgedragen aan de nieuwe eigenaren. Habitat for Humanity is KIJK VOOR MEER INFORMATIE op www.kinmakelaars.nl leer bij uw makelaar orige maand zal op een ;er voor de boekhouding taken zijn o.a. verzorgen erzichten voor leiding en lanciële jaarrekening en eisen, maar de huurwoningen óók te onderwerpen aan een Energieprestatie Advies (EPA). In dit advies staat, naast de energieprestatie van de woning, ook beschreven op welke manier deze prestatie verbeterd kan worden. oningen stimule- particulieren die beheer gaan i rug. De stimule- Heemschut komt met eigen lijst van monumenten uit periode wederopbouw maakt VERSCHIL!! DOE MADD! akeadifferenceday.nl inde man met een lichte een vrijwilliger om ont- i doen. Bijvoorbeeld tiet- maken enz. 2e ETAGE Overloop met aansluitingen voor toilet en wasmachine en eveneens 3 bijzonder ruime (slaap)kamers. Slaapkamer 4 met wastafel verwerkt in een karistatiek nisje. Slaapkamer 5 met wastafel, inbouwkast en dakterras. Slaapkamer 6 met wastafel en bergruimte. rijwilligers voor: dinsdag van 18.30 tot uit 40 oudere sjoelers die spelen. Wil jij o.a. helpen iten? zeer snel op hoogte te gepland 2008 een internationale hulporganisatie die zich richt op de duurzame ontwikke ling van huizen voor mensen die daar onvoldoende middelen voor hebben. Overkoepelend doel van Habitat for Humanity is wereldwijd armoedebe- huizing op duurzame wijze bestrijden. De meeste woningbezitters vinden zichzelf energiebewust. Slechts 5 pro cent zegt zich niet bezig te houden met energiebesparing en tweederde vindt dat hij zelf energiezuiniger leeft dan de gemiddelde Nederlander. Toch moet energiebesparing voor de meeste men sen niet te veel moeke kosten. Daar door blijft het vaak bij kleine dingen als het inschroeven van spaarlampen. Ook gaat de provincie het collectief particulier opdrachtgeverschap (CPO) bevorderen en ondersteunen. Hier voor is 4 miljoen euro uitgetrokken. Vaak vormt de voorfinanciering in de beginfase van een CPO-project een probleem. Met 6.000 euro per woning kan deze drempel in de aanloop geno men worden. Alleen starters die zich organiseren als rechtspersoon zonder BUITENRUIMTE Naast de twee dakterassen (en mogelijkheid voor een 3e op de achterkamer) voor- en achtertuin. Leuke en gezellige stadstuin met achteringang naar eigen oprit/ parkeerplaats. Vrijstaande stenen garage. winstoogmerk, komen in aanmerking voor een bijdrage uit het provinciale 'CPO,-fonds'. Ook dient de gemeente medewerking te vetlenen, moet er bouwgrond beschikbaar zijn en moet het CPO-project professioneel bege leid worden. Volgens verantwoordelijk gedeputeerde Paul Rüpp is het van belang dat CPO een volwaardige plek krijgt in het bouwprogramma. "Niet alleen stelt CPO groepen mensen in staat hun specifieke woonwensen te Spelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl 3e ETAGE Vaste trap. Voorzolder met bergruimte. Royale slaapkamer met wastafel, dakkapel en (Velux) tuimelraam. ••■s vinden icht geeft jkt uit X SPECIAL -rOP p LOON OP ZAND, UDENHOUT. B E R K E L E N S C H O T, van De Tilburgse Koerier De Bond, Heemschut, Nederlands grootste particuliere vereniging voor het behoud van cultureel erfgoed, komt met een eigen lijst van waarde- -n uit de periode van de it de aanwijzing 5 topmonumen- kop 15 oktober Tilburg heeft als een van de eer ste grote gemeenten van Neder land al haar sociale huurwoningen voorzien van een Energieprestatie Advies, een soort energielabel voor huurwoningen. Het energieproject is een gezamenlijk initiatief van de Tilburgse woningcorporaties TBV Wonen, Tiwos, 't Heem, Wonen- Breburg en de gemeente Tilburg. Slechts drie van de tien huizenkopers energieverbruik van de nieuwe woning, het energielabel, dat per 1 januari 2008 in de energieprestatie van de woning, representatief bezitters. De resultaten staan in de energiespecial Magazine. Deze editie verschijnt vandaag. plan, dertig energiebesparing Verder is opvallend dat de gemiddelde woningbezitter ver moedt dat hij 31 procent belasting betaalt over zijn energie, terwijl de om te gaan en om realiteit is dat maar liefst 45 procent maatregelen in de van de elektriciteitsrekening opgaat aan eigen woning nemen. "Als dat niet lukt heffingen en belastingen. De belasting moet ik vervelende, hardere maatrege- op gas bedraagt 36 procent Huisei- len nemen om het toch voor elkaar te genaren vinden een belasting van 10 krijgen. Maar ik ben iemand die liever procent op huishoudenergie redelijk, enthousiasmeert dan iemand die direct De volledige tekst van de energiespecial met de stok achter de deur staat", aldus van Vereniging Eigen Huis is te lezen milieuminister Jacqueline Cramer in De provincie gaat de bouw goedkope koopwc ren. Ook krijgen als collectief in eigen bouwen een steuntje in de provincie stelt voor beide i ringsregelingen in totaal 20 miljoen euro beschikbaar. Belangrijkste doelstelling is het bevorderen van woningbouw voor huishoudens met een wat smallere beurs, waartoe ook vele starters behoren. De provin ciale stimuleringsregelingen gaan begin 2008 van start. In het Bestuursakkoord 2007-2011 is de ambitie opgenomen de komende vier jaar 4.000 woningen* extra voor starters te bouwen. Voor dit doel is 16 miljoen euro beschikbaar. Het gaat om huizen die maximaal 170.000 euro kos ten. De woningen dienen voor 1 januari 2011 gereed te zijn of in aanbouw zijn genomen. De budgetverdeling vindt regionaal plaats via afspraken tussen de provincie en de regio's. Insteek is een evenwichtige spreiding over Brabant De provincie wil zo 'Brabantbreed 'goedkope koop' stimuleren. zeer klantgerichte wijze de bouw gaan voltooien. De aannemer maakt volle gebouwen uu. ut j gebruik van een bouwmethode met wederopbouw. Zij vindt holle prefabbetonwanden, die op het van slechts 100 nieuwe werk gevuld worden. Hierdoor is het ten, die minister Plasterk op mogelijk om-1 -7 1-- v*'J- komen. De oplevering staat voor het vierde kwartaal van en wederdienende. De verkoop van de appartementen verloopt voorspoedig. Op dit moment zijn 25 van de 31 wooneenheden ver kocht, waarvan een groot aantal aan mensen uit de buurt. Er zijn nog enkele appartementen beschikbaar voor diverse doelgroepen. Ook de commerciële ruimte (units van 100 tot 550 m2) is nog te koop. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de betrokken makelaars: die niet bedreigd zijn. Juist Gerritse Makelaardij (013-5802070) of VandeZandeGarantiemakelaars(013- ook bescherming. 4657111). de eigen selectie rs informeert bij de aankoop naar het een interview in het Eigen Huis Maga- De meeste huizenkopers vinden zine. Ruim eenderde vindt verplichte I wordt ingevoerd en inzicht geeft maatregelen een slecht tot zeer slecht een goed initiatief. Dit blijkt uit plan, dertig procent van- de huiseige- onderzoek van Vereniging Eigen Huis onder 1021 woning- naren is het wel eens met dwingende van het Eigen Huis energiebesparing Verder is opvall gemiddelde woningbezitter dat De organisatie is in 1976 opgericht in de Verenigde Staten, heeft inmiddels meer dan 250.000 huizen gebouwd en is actief in meer dan 90 landen. Habitat for Humanity is sinds 1993 in Nederland actief en heeft het CBF keurmerk. G SPECIAL SIZES >t modieuze herenkleding! i de grotere maten. I1 ding voor heren die of zwaarder zijn, vanaf lat 53 t/m maat 75! iet een lengte van 2,18 J een gewicht van 200 kg :n wij vlot in het pak. II uikomvang 170cm? I' iben een perfect passend L id en ook een das of riem ie goede lengte heeft. I naatproblemen worden II opgelost door: kelijk iets doen voor deze groep." Uit de jaarlijkse gemeentelijke valt op te maken, dat van alle nieuw- aan de betaalbaar- bouwplannen voor koop- en huur- geving hun woningen bij verhuur woningen in de komende vijf jaren verkoop voorzien van een in Brabant slechts 10 procent in het energieprestatiecertificaat. goedkope koopsegmerrt valt. Het voorstel wordt op 23 november besproken in de commissie Ruimte en Milieu. Voor 1 januari 2008 hopen corporaties vaak aangesproken door Gedeputeerde Staten de regelingen te kunnen vaststellen. k iets doen voor deze groep." Ie jaarlijkse gemeentelijke opgaven Per 1 januari 2008 moeten alle woning corporaties volgens Nederlandse regel- verkoop voorzien van een zogenaamd energieprestatiecertificaat. Hierdoor kan de consument aan de hand van een energielabel zien hoe energiezui nig een woning is. De vier Tilburgse en de gemeente hebben er echter voor gekozen om niet alleen te voldoen aan de wettelijke minimum- iger voor het open leer- dagdeel per week. Het serlingen in een compu- ia, uitlenen, innemen en van materia- mdersteunen jjflf ngen in het oren o.a. tot W I ken. Lagere woonlasten De woningcorporaties gebruiken de EPA-resultaten om inzicht te krijgen in de energieprestaties van hun wonin gen en waar nodig gerichte, energie besparende maatregelen te treffen. De energieprestatie van een woning wordt hierdoor een wezenlijk onderdeel van het strategisch voorraadbeheer van de corporaties. In februari 2008 hopen de corporaties concreet hun ambities te kunnen presenteren. Het uiteindelijke streven is om energiezuinigere wonin gen te hebben, zodat de energie- en woonlasten voor huurders beperkt blij- le ETAGE R“ime overloop, 3 zeer grote (shap)kamers en moderne Earner (2004) uitgevoerd met I “'loopdouche, zwevend closet en wistafel. Tevens bevindt zich hier aansluitmogelijkheid ten behoeve van de wasapparatuur. Slaapkamer 1 (voormalige dokterskamer) met «itzicht op de Prof. Donderstraat. Slaapkamer 2 met dakterras, mbouwkast en keukenblok. Slaapkamer 3 met wastafel. Indeling. PARTERRE Vestibule afgewerkt met authentieke i vloertegels en origineel tegeltableau. Imposant fantastisch hal/trappenhuis met bordessen. Moderne toiletruimte v.v. zwevend closet en fonteintje (2004). Ruime kelder volledig op I stahoogte. Ruime garderobe met diverse opbergladen en kluis (1). I Woonkamer(s)-en-suite; voorkamer met erker en hardhouten vloerdelen (Jahtoba; 2004). Enorme woonkeuken ("American Kitchen”, typisch merk “it de jaren ‘50) met eveneens een hardhouten vloerdelen (2004) en keukenblok met dubbele spoelbak «i diverse kastruimtes. Prachtige schuifdeuren naar de achterkamer cq. minkamer met hardhouten vloerdelen (2004) en openslaande, hardhouten tuindeuren. Flinke bijkeuken met loopdeur naar de tuin en stookruimte met de opstelling van de cv- combiketel (ATAG HR; 2001). I naar de mogelijkheden. Schilderwerk interieur le en 2e etage 2007. Diverse ramen met draai- en kiepsystemen. De parterre is in 2004 op grondige en kwalitatief hoogwaardige wijze gerenoveerd en gemoderniseerd: vloeren, wanden, palfonds, schilderwerk, Parterre voorzien van .diverse telefoon- en data-aansluitingen. Veel originele jaren ‘20 (Art Decó) interieurafwerking; o.a. hoge plinten, architraven, plinten, originele paneeldeuren. Vooraanstaande woonomgeving (volgens sommige de mooiste straat van Tilburg) in overwegend luxere segment. Voormailge praktijkwoning (arts). Multifunctionele bestemmingsmogelijkheden. Gelet op de monumentale bestemming woon-/ kantoorruimte ideaal voor zelfstandige Eerste steenlegging nieuwbouwproject De Bron in Tilburg Op de bouwplaats van het nieuw bouwproject De Bron (hoek Kwaad- eindstraat - Ringbaan West) te Tilburg heeft wethouder Jan Hamming op maandag 15 oktober de "eerste steen" gelegd. Op de locatie van het voor malige parochiehuis De Bron zal een complex verrijzen met 30 apparte menten, 1 stadsvilla en 550 m2 com merciële ruimte. Hierbij worden ook 22 parkeerplaatsen in de kelder en 20 parkeerplaatsen op het achterterrein gerealiseerd. Het gebouw telt totaal 10 bouwlagen. De initiatiefnemer/ontwikkelaar van het plan is K&R Ontwikkeling bv. Dit is een samenwerking van Van Kroonenburg Bouwgroep uit Oirschot en De Roosdonck uit Nuenen. De architect van het plan is Van Santvoort Architecten uit Helmond. Vlasco Bouw uit Budel is vor gestart met de bouw en z realiseren, het bevordert nadrukkelijk ook de sociale samenhang in straat, buurt of wijk", aldus Rüpp. "Daarnaast kan CPO bijdragen heid van het wonen; een thema dat mij en velen met mij sterk bezighoudt" Gedeputeerde Rüpp is blij met de extra inspanning van de provincie om starters op de woningmarkt tegemoet te komen. Rüpp: "Tijdens werkbezoe ken word ik vaa’ o jongeren. We kunnen nu ook daadwer- vburgring 125 Tilburg Tel. 013-5426847 til: Gspecial@xs4all.nl esloten - do. koopavond Bredaseweg 219-01 5038NE Tilburg Tel. 013-5339339 van aandragen. Ook het aanyvijzen van slechts 100 monumenten vindt de Bond Heemschut veel te beperkt. Heemschut denkt dat vooral finan ciële argumenten meespelen bij. deze aanwijzing, omdat de minister de hele monumentenlijst inclusief het res- tauratiebudget wil inperken. Volgens Heemschut zijn er veel gebot de periode 1945-1965 die in king komen voor een rijksbeschermde status. Vrijwilligers van de vereniging kijken ondermeer naar waardevolle kerken, fabrieksgebouwen, hotels, woonhuizen, scholen, stations en raad huizen. Per provincie komen ze met een eigen lijst met topmonumenten. Volgens Heemschut is bescherming op rijks- en gemeentelijk niveau van dit erfgoed de enige manier om met zekerheid sloop te voorkomen en de discussie over zinvolle herbestemming een nieuwe impuls te geven. Meer informatie: Bond Heemschut, Nieuwe- zijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam; tel. 020-6225292; www.heemschut.nl ALGEMEEN Compleet uitgevoerd met dubbele beglazing (2002). Nagenoeg overal vernieuwde (hardhouten) kozijnen (2002). Stucwerk afwerkingen (juli 2007). Karei Loeff, de kersverse directeur 38, ijs van de Bond Heemschut: "Nederland verandert in hoog tempo. Juist de jongere bouwkunst uit de wederop bouwperiode staat sterk onder druk. Veel waardevols wordt nu al gesloopt Kijk naar de grootscheepse* afbraak van kerkgebouwen en na-oorlogSe woonwijken. Sommige objecten zijn regelrecht monumentwaardig." Heemschut is het oneens met de lijde lijke beleidsmaatregel waarbij de minis ter slechts die monumenten aanwijst, monumen ten die onder druk staan verdienen nu Heemschut zal bij voorbeelden daar- Habitat for Humanity helpt gezinnen in ontwikkelingslanden de droom van eigen huis te verwezenlijken. Voor ^boden óm een week lang mee te project in Ghana bouwt Habitat werken hct Humanit -j.--na huizen samen met de lokale bevolking. Vereniging Eigen Huis gaat aan de bouw van deze huizen een bijdrage leveren. Verenigirig Eigen Huis gaat haar leden actief betrekken bij het woningpro- ject in Ghana en heeft daarom de verkiezing voor de nieuwe ledenraad Een stevig dak boven je hoofd en i een echt toilet is voor bijna alle Nederlanders heel normaal. Vereni ging Eigen Huis, de consumenten organisatie voor eigenwoningbezit- Eigen Huis garandeert ters, wil een bijdrage leveren aan het verbeteren van woonomstandig heden in landen waar een degelijk huis en goede voorzieningen min der vanzelfsprekend zijn. Daarom is Vereniging Eigen Huis een samen werking aangegaan met Habitat for Humanity. Energieconvenant Samenwerking tussen gemeente en woningcorporaties op het gebied van energie is niet nieuw in Tilburg. Begin 2006 tekenden TBV Wonen, Tiwos, 't Heem, WonenBreburg en de gemeente het inmiddels derde Energieconvenant Het labelen van alle sociale huurwonin gen door middel van EPA's is een van de ambitieuze doelstellingen in dit con venant. Daarnaast wordt veel aandacht besteed aan energiezuinig woongedrag door middel van gerichte commu nicatieactiviteiten. Corien Markusse, voorzitter van het Energieconvenant "Door de intensieve samenwerking tussen de Tilburgse corporaties en de gemeente zetten we nu belangrijke stappen in de richting van het terug dringen van het energieverbruik." In bijzondere en gewilde woonomgeving in de wijk “Armhoefse Akkers” op steenworp afstand van het stadscentrum gelegen karakteristieke (1920) én enorm grote (maar liefst 1000 m3) herenwoning (type: twee-onder-een kapwoning) met padreerplaats, vrijstaande garage en root- en achtertuin. Deze markante en prominent gelegen tweekapper is in de periode 2000-2007 gerenoveerd en gemoderniseerd en beschikt over in totaal 9 royale kamers! van de vereniging gekozen om samen te werken. In april 2008 levert ieder ingevuld stembiljet 1 euro op voor het woningproject in Ghana. Vereniging Cu":" •J“—t een minimum bijdrage van 10.000 euro. De bouw van één huis kost 2500 euro. Dit betekent dat er in ieder geval vier nieuwe huizen gebouwd gaan worden. Het uiteinde lijke bedrag kan oplopen tot 30.000 euro, waarvoor 12 nieuwe huizen kun nen worden neergezet. De samenwerking blijft niet beperkt tot financiële steun. De winnaar van de dqcemberpuzzel in het Eigen Huis Magazine krijgt een reis naar Ghana for

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 15