r I I Tilburg bouwt aan onderwijs i I West Oude Stad I Noord gemeente Tilburg I OP-VI HBi I I I I 0Q I I DE TILBURGSE KOERIER Reeshof Multifunctionele accommodaties B Auto's/Motc Meer informatie voor het gebied West: Jetske Zijlstra Pater voor het gebied Noord: Basisschool Jeanne d’Arc - Le Bourgetstraat Peuterspeelzaal Robert wordt verplaatst van wijkcentrum ‘t Zand naar basisschool Jeanne d’Arc. In opdracht van Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg worden twee lokalen van deze school omgebouwd tot een peuterspeelzaal. De werkzaamheden beginnen in oktober en zijn voor de kerst klaar. ‘t Zand Basisschool St. Hubertus Jagerslaan Twee lokalen van basisschool St. Hubertus zijn omgebouwd tot een peuterspeelzaal, in opdracht van Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg. In augustus 2007 is de nieuwe peuterspeelzaal Huub in het gebouw van start gegaan. Basisschool Klinkers - Woerdenstraat De nieuwbouw van basisschool Klinkers is naar verwachting eind december klaar. Tijdens de werkzaamheden zit deze school voor het Nieuwe Leren in noodlokalen aan de Woer denstraat. Vanaf 1 januari 2008 kan de school in het nieuwe gebouw, met daarin dertien lokalen en een gymzaal. Ook komt er buitenschoolse opvang. Stichting Katholiek Onder wijs Tilburg is opdrachtgever van de nieuwbouw. Basisscholen de Heerevelden en de Wegwijzer - Giekerkstraat In mei was de uitbreiding van basisscholen de Heerevelden en de Wegwijzer klaar. Ook zijn de bestaande gebouwen inmiddels opgeknapt en zijn de noodlokalen gesloopt. Nu is de inrichting van de schoolpleinen aan de beurt. Dit wordt zo snel mogelijk afgerond. Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg en Stichting Opmaat zijn de opdrachtgevers van de werkzaamheden. Basisschool de Leijbeemd - Koolhovenlaan De bouwwerkzaamheden voor openbare basisschool de Leijbeemd duren volgens de planning tot december 2007. De school verhuist dan in de kerstvakantie van de Grote Beemd naar een eigen gebouw in Koolhoven. Vanaf 1 januari 2008 gaat de school verder onder de naam OBS Koolhoven. In het nieuwe gebouw komt ook kinderopvang en buiten schoolse opvang van Kinderstad. De school met dertien lokalen en een gymzaal wordt gebouwd in opdracht van stichting Opmaat. SBO West - Bladelstraat Aan de Bladelstraat komt een school voor speciaal onderwijs. Deze school vervangt de scholen voor speciaal onderwijs aan de Montfortanenlaan, Reitse Hoevestraat en Abdij van Bernestraat. De school bestaat uit 26 lokalen en een sporthal en is eind 2007 klaar. De bouw gebeurt in opdracht van de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. De gemeente is verantwoordelijk voor de huisvesting van het basis- en voortgezet onder wijs in Tilburg. Nu en in de toekomst moet de gemeente zorgen voor goede onderwijsge bouwen en een evenwichtige spreiding daarvan over de stad. Wethouder Hugo Backx van Onderwijs: “Onderwijs vervult een sleutelfunctie in de stad, goede onderwijsgebouwen horen daar natuurlijk bij. We investeren hier dan ook niet voor niets al vele jaren veel geld in, samen met de onderwijspartners. Ook de komende tijd gaan we weer belangrijke Basisschool De Vuurvogel - Eikstraat Het ontwerp voor de nieuwbouw van basisschool De Vuurvogel op de huidige locatie aan de Eikstraat is bijna klaar. Opdrachtgever voor de nieuwbouw is Stichting Opmaat. In het nieuwe gebouw komt naast een school en gymzaal ook een Kindcentrum Zorg en Ontwikkeling van Kinderstad. Hierin is ruimte voor een kinderdagverblijf, peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang. De sloop- en bouwwerkzaamheden zijn gepland vanaf begin 2008 tot begin 2009. Daarna verlaat de school haar gebouw aan de Korte Schijfstraat. Basisschool Don Sarto Oude Hilvarenbeekseweg Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de nieuwbouw van peuterspeelzaal leniéMienie (Kinderstad) bij basisschool Don Sarto. In het bestaande gebouw is al ruimte voor peuterspeelzaal lenieMaxi (eveneens Kinderstad) aanwezig. Opdrachtgever is Stichting Katholiek Onderwijs Zuid Oost. I Groenewoud Mytylschool - Professor Stoltehof De bouwwerkzaamheden voor de uitbreiding van de Mytylschool met zeven lokalen en twee gymzalen zijn inmiddels in volle gang. Daarnaast komen er ook een aantal nieuwe parkeerplaatsen, een brandweerroute en wordt een sloot gedeeltelijk verlegd. Naar verwachting zijn alle werkzaamheden aan het.begin van het schooljaar 2008/2009 klaar. Opdrachtgever is de Stichting Mytylschool. Hl Berkel Enschot Basisschool St. Caecilia Klaproosstraat De St. Caeciliaschool krijgt een nieuw schoolgebouw met achttien lokalen op een perceel langs de Enschotsebaan in Berkel-Enschot. Opdrachtgever is Stichting Tangent. In het nieuwe gebouw komt een ruimte voor peuterspeelzaal Kookelikoo. Daarnaast worden de mogelijkheden bekeken om de school te combineren met kinderopvang en buitenschool se opvang. Momenteel loopt een bestemmingsplanprocedure voor de Overhoek Enschot sebaan. Naar verwachting kan de bouw van de school eind 2008 beginnen. De oplevering is gepland eind 2009. Hl Quirijn SBO Noorderlicht - De Schans De Bisschop Janssensschool, een school voor speciaal basisonderwijs (Sbo), verhuist van de oude stad naar een nieuw gebouw op het terrein van Sbo de Schans (de Schans 135). De nieuwbouw wordt samengevoegd met het bestaande gebouw van de Schans. Het gebouw van de Schans wordt ook ingrijpend gerenoveerd. Opdrachtgever is de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. In verband met de werkzaamheden is Sbo de Schans eind 2006 verhuisd naar de noodschool aan de Vlashoflaan. Naar verwachting zijn de werk zaamheden eind dit jaar klaar en kunnen de beide scholen begin 2008 in het nieuwe schoolgebouw. Beide scholen gaan samen verder als Sbo Noorderlicht. stappen zetten. Enkele opvallende voorbeelden zijn de vernieuwingen van basisschool De Vuurvogel, basisschool De Elzen en ZMOK Tilburg." Deze extra pagina gemeentenieuws bevat een overzicht van de werkzaamheden aan de onderwijsgebouwen per stadsdeel in het laatste kwartaal van 2007 en 2008. Ook is ar een korte terugblik op de bouwwerkzaamheden die het afgelopen halfjaar zijn afgerond of nog in volle gang zijn. MFA Theresia Loven-Besterd Op dit moment wordt hard gewerkt aan het ontwerp voor de MFA Theresia/Loven- Besterd. Dit nieuwe wijkgebouw sluit aan op Zorgcentrum De Bijsterstede (Stichting De Wever) en biedt straks onder andere onderdak aan basisschool De Stappen. De werk- zaamheden starten eind 2008 en het gebouw is naar verwachting begin 2010 klaar. MFA Kruidenbuurt Het ontwerp voor de MFA Kruidenbuurt is bijna klaar. Daarna starten de (vergunning)- procedures om de daadwerkelijke bouw mogelijk te maken. De werkzaamheden begin nen naar verwachting medio 2008 en nemen ongeveer anderhalf jaar in beslag. Naast veel andere maatschappelijke functies komen in de MFA de Thomas More school en een groep speciaal onderwijs van de Bodde. le Jan Ligthartschool - Ringbaan Oost In augustus is de grootschalige renovatie van de ‘kleine-school’ (dependance) van de le Jan Ligthartschool afgerond. MFA Quirijn, Eilenbergstraat In de MFA Quirijn krijgen katholieke basisschool de Stelaertshoeve en openbare basis school de Sleutel een plek. Het definitieve ontwerp is klaar en begin 2008 start de bouw. De MFA komt op de plek van het huidige gebouw van de Sleutel. Tijdens de bouw wijkt de Sleutel, samen met de peuterspeelzaal, uit naar de noodschool aan de Vlashoflaan. Op diverse locaties in de stad bouwt de gemeente Multifunctionele Accommodaties k (kortweg MFA’s). Deze gebouwen bieden, naast één of meerdere scholen, vaak plaats aan wijkvoorzieningen, een peuterspeelzaal, kinderdagopvang, buitenschoolse opvang en andere sociaal maatschappelijke functies. Omdat ze bij elkaar zitten kunnen de vei1 schillende functies elkaar versterken. De MFA s moeten een belangrijke bijdrage gaan leveren aan de leefbaarheid in de wijken en buurten in Tilburg. Op dit moment zijn de schoolbesturen, gemeente en andere partijen druk mét de voor bereiding van nieuwbouwplannen voor de volgende MFA’s: MFA Stokhasselt, Dirigentenlaan MFA Stokhasselt biedt straks onderdak aan de katholieke basisschool de Regenboog en de islamitische basisschool Aboe el-Chayr. Inmiddels is een begin gemaakt met de ont wikkeling van een voorlopig ontwerp voor het gebouw. Naar verwachting gaat de bouw in 2009 van start. Oplevering van de MFA staat gepland voor 2010. Hl Loven Besterd Basisschool Yore - Bankastraat De grootschalige renovatie van basisschool Yore aan de Bankastraat is in het voorjaar van 2007 afgerond. Inmiddels zijn de werkzaamheden voor de nieuwbouw van peuterspeelzaal Pinokkio (Kinderstad) gestart, in opdracht van Stichting Opmaat. De werkzaamheden duren naar verwachting tot het eind van dit jaar. Hl Armhoefse Akker Basisschool Armhoefse Akker - Spoordijk De uitbreiding van basisschool Armhoefse Akker is in het voorjaar afgerond. Opdrachtgever was Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg Zuid-Oost. telefoonnummer e-mail telefoonnummer e-mail telefoonnummer e-mail Heikant Praktijkschool de Poort - Brittendreef Het nieuwe schoolgebouw van praktijkschool de Poort omvat achttien lokalen en komt aan de Brittendreef, tussen het Cobbenhagencollege en het MBC College Economie en Groen. Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg is de opdrachtgever. De bouw verloopt voor spoedig. Naar verwachting wordt het nieuwe gebouw aan het einde van 2007 opgeleverd. Voor de leerlingen van de Poort is in de directe omgeving onvoldoende gymcapaciteit beschikbaar. Het schoolbestuur heeft daarom een bouwvergunning aangevraagd voor een nieuwe gymzaal op het eigen terrein. Hiervoor moet een nieuwe bestemmingsplan procedure worden doorlopen. Wandelbos De Bodde, school voor (voortgezet) speciaal onderwijs voor ZML- Karel Boddenweg In het najaar van 2007 start de uitbreiding van het pand Karei Boddenweg 1 met enkele multifunctionele ruimtes. Begin 2008 komen er vier nieuwe lokalen op het dak van het gebouw aan de Karei Boddenweg 2. De werkzaamheden worden gefinancierd door de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg en de Rijksoverheid. I Theresia Vrije School Tiliander - Lange Nieuwstraat Op korte termijn starten de bouwwerkzaamheden voor de uitbreiding van Vrije School 'Tiliander aan de Lange Nieuwstraat. In deze uitbreiding krijgt ook Peuterspeelkamer Windekind een plek. H Oerle ZMOK Tilburg - Generaal Smutslaan Eind dit jaar start de bouw van een nieuwe gecombineerde ZMOK-school aan de Generaal Smutslaan. Hiervoor moeten het schoolgebouw van de voormalige Mgr. Zwijs- senschool en de gymzaal aan de Transvaalstraat wijken. De nieuwe school en gymzaal vervangen de huidige schoolgebouwen van De Burcht (Vogelenzang) en De Pannehoeve (Nazarethstraat). De werkzaamheden, in opdracht van de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg, zijn naar verwachting bij de start van het schooljaar 2008/2009 klaar. Hl Noordhoek Basisschool De Elzen - Elzenstraat Begin 2008 start de grootscheepse renovatie en uitbreiding van basisschool De Elzen aan de Elzenstraat 14a. Opdrachtgever is Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg. Tijdens de verbouwing wordt een groot deel van de leerlingen opgevangen in het schoolgebouw aan de Elzenstraat 64 en de tijdelijke noodhuisvesting op het terrein tegenover deze school (naast de voormalige Vormenfabriek). Na afloop van de bouwwerkzaamheden, naar verwachting begin 2009, vervalt het gebouw aan de Elzenstraat 64 als school gebouw. Hl Korvel Basisschool Zuidwester - Staringstraat Sinds begin 2007 is het gerenoveerde en uitgebreide schoolgebouw van basisschool De Zuidwester aan de Staringstraat klaar. Op dit moment worden de laatste voorbereidingen getroffen om peuterspeelzaal Zingeling (Kinderstad) in het gebouw op te nemen. In de nabije toekomst komt er ook nog een nieuwe gymzaal in de directe omgeving van de school. Opdrachtgevers zijn de Stichting Katholiek Onderwijs en de gemeente Tilburg. Hl Stokhasselt Basisschool de Lochtenbergh - Perosistraat Het nieuwe schoolgebouw van basisschool de Lochtenbergh aan de Perosistraat is voor de zomervakantie opgeleverd. De kinderen zitten met ingang van dit schooljaar in het nieuwe gebouw, dat in september feestelijk is geopend. Peuterspeelzaal t Boemeltje heeft met twee groepen een plek gekregen in het gebouw. Opdrachtgever is het school bestuur Tangent. Hl Hoogvenne Basisschool Andreas - St. Josephstraat Op dit moment wordt in opdracht van Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg Zuid Oost ge werkt aan het ontwerp voor een nieuw schoolgebouw voor basisschool Andreas aan de St. Josephstraat 102. Het bestaande, verouderde schoolgebouw van SIO Hoogvenne moet hiel voor verdwijnen, met uitzondering van de monumentale villa. In deze villa komt Kinderstai naar verwachting met een Kindcentrum Zorg en Ontwikkeling, met daarin ruimten voor een kinderdagverblijf, peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang. Als alle voorbereidingen voorspoedig verlopen, gaat de sloop en aansluitende nieuwbouw medio 2008 van start. Naar verwachting zijn de werkzaamheden in de 2e helft van 2009 klaar. De school verlaat dan de huidige locaties aan het Lourdesplein en de Lanciersstraat. 013 - 542 95 74 jetske.zijlstra@tilburg.nl 013 - 542 92 38 edwin.koole@tilburg.nl 013 -542 89 04 tom.daelman@tilburg.nl ZONDAG 1 Sporthal de (raam 22 euro Inl. Rommelr Zondag 21 okt. 11. Te koop Wij werl JE KUNT T NIE- ■.Méérdanl Extra open zo van 10:00 Tilburg bouwt aan onderwijs. Het afgelopen jaar is er in alle delen van de stad weer hard gewerkt aan goede onderwijsgebouwen. Ook in 2008 staan de ontwikkelingen niet stil. Basisschool Bibit - Millingenstraat In september zijn de noodlokalen van basisschool Bibit gesloopt. De noodlokalen worden vervangen door permanente bouw zodat de school straks beschikt over twee speel lokalen en achttien leslokalen. De werkzaamheden in opdracht van Stichting Opmaat zijn voor het begin van het nieuwe schooljaar 2008/2009 klaar. Edwin Koole (incl. Berkel-Enschot en Udenhout) voor het gebied Oude Stad: Tom Doelman (incl. Binnenstad) ‘VRIJE I www.vrijemart DONDERDAG 18 OKTOBER 2007 - PAGINA, ;HlWRGSE K0ERIER De Wildac Van Hogendorp Goirle 013-534 2< 06-5470 27 DUSOMOS Albionstr. 31 (zijsl genseweg) Tilbu 5715983/06-5 5 7 7 5 «1 goede betrouw! iv bwj. /prijs- kl "niil- en finar ««gelijk. Zie oc lnsomosautos.nl fHo’s t.k.gevr. O] k 10-20 u./ za. I Heeft u na het lezen van deze pagina vragen of behoefte aan meer informatie? Neem dan gerust contact op met een van de volgende medewerkers van de gemeente Tilburg: SLOOPAUTO’S «t vrijwaring 013 MFA Uitvindersbuurt/Zeeheldenbuurt en Oerle De bouwwerkzaamheden voor de MFA Uitvindersbuurt/Zeeheldenbuurt en Oerle zijn in volle gang. Het gebouw, het kloppende hart van de nieuwe, geherstructureerde wijk, is naa/ verwachting rond de jaarwisseling 2008/2009 klaar. In deze MFA krijgt basis school De Triangel een centrale plek.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 10