kzamheden binnenstad 2007 I J te? 5I1I5 0800 1920 gemeente Tilburg Pieter Vreedeplein Groen Parkeren Herinrichting Binnenstad-West Centraal {Meldpunt Verkeerscirculatieplan iM^nM II i DONDERDAG 27 SEPTEMBER 2007 - PAGINA 13 rg Geveltuin in het centrum van Tilburg <»Mte TUkury http://openbarewerken.tilburg.nl www.pietervreedeplein. com W'wiv. til burg, nl/cityring an het Piusplein najaar van 2008. iloten voor alle id voor het van het Piusplein. rsbrief. dernemers en mogelijk beperken, aleisring Is een >k, op weg naar een passage is een van rkeergarage niet inden november en in het voorjaar ond de start van de et najaar van 2007, ruim vier maanden eken tijdens de heden. ontmoetingsplek. Een nu het standbeeld in de noordelijke grasbanen. Langs de Met het Pieter Vreedeplein in het hart van de binnenstad krijgt Tilburg er een nieuw stadsplein bij waar doorlopend van alles te genieten valt. Door de combinatie van woningen, winkels, en mogelijkheden voor ontspanning en uitgaan krijgt het plein op ieder moment van de dag en avond een andere uitstraling en biedt het voor ieder wat wils. Als eerste zullen de parkeergarage, de ondergrondse fietsenstalling en de Pieter Vreedestraat open gaan. Dit gebeurt half november. Via een tijdelijke route kun nen bezoekers dan vanuit de parkeergarage over het plein de nieuwe Pieter Vree destraat en de rest van het winkelgebied bereiken. In december opent de bioscoop haar deuren. Dan zal ook een belangrijk deel van het plein bestraat zijn. De algehele opening van het winkelproject vindt plaats in maart 2008. Dan is ook het plein helemaal ingericht. Alle werkzaamheden in de binnenstad brengen de komende jaren de nodige overlast met zich mee. Dit is helaas niet te voorkomen. De gemeente doet er alles aan om de overlast zo min mogelijk te laten zijn en om de bereikbaarheid tijdens de werkzaamheden zo goed mogelijk te waarborgen. Heeft u klachten over de werkzaamheden in uw buurt of straat? Belt u dan met het Centraal Meldpunt van de gemeente. Tips en klachten over buurt of straat? Laat het de gemeente even weten! Luchtfoto van het Pieter Vreedeplein, genomen eind mei 2007 door Karet Tomei van Flying Camera De werkzaamheden worden uitgevoerd in een bepaalde volgorde. De volgorde is afhankelijk van de impact op verkeersomleidingen en de relatie met andere werkzaamheden in de binnenstad. In de maanden oktober en november van 2007 staan de volgende werkzaamheden nog gepland: Nu de herinrichting van de binnenstad zijn voltooiing nadert, wil het college tegemoet komen aan de wensen van bewoners, ondernemers en bezoekers, om de binnenstad groener te maken. Het college heeft in het voorjaar een plan vastgesteld dat bestaat uit meerdere projecten verspreid over de binnenstad. Daarna worden in 2008 de laatste straten aangepakt: laatste deel Fabriekstraat, laatste deel Willem II straat (Poststraat - Spoorlaan), Langestraat, Telexstraat, Girostraat, Mariastraat, fietspad Korte Schijfstraat, IJzerstraat, Telegraafstraat en de Zwaanstraat. Ook de herinrichting van de Vijfsprong zal naar verwachting in 2008 worden uitgevoerd. Op de website http://openbarewerken.tilburg.nl vindt u informatie over de volgorde van de werkzaamheden en de actuele planning. De direct betrokkenen (bewoners, ondernemers, kantoren) krijgen steeds minimaal een week voor aanvang van de werkzaamheden een brief in de bus. Hierin staat aangegeven wat er precies gaat gebeuren, wat de omleidingsroutes zijn en hoe lang de werkzaamheden duren. Karrestraat Willem II straat (gedeelte bij de aansluiting met de Girostraat) Telefoonstraat Orangerie Op bijzondere plekken in het centrum, zoals bijvoorbeeld in de Stationsstraat en de Willem II straat, wil de gemeente planten en bomen plaatsen in bakken. Voorbeelden hiervan zijn de sinaasappelboom, de olijfboom en bepaalde soorten magnolia. Deze planten en bomen kunnen niet overwinteren in de buitenlucht, maar hebben een winterverblijf nodig. Een orangerie biedt uitkomst. Hier kunnen planten en bomen in de winter staan. Het college laat komend jaar onderzoeken of een stadsorangerie tot de mogelijkheden behoort. Een orangerie biedt ook mogelijkheden om de stad aantrekkelijker te maken, in combinatie met horeca, een winkel of een galerie. Het college ziet het Koningsplein als mogelijke locatie. Straten De gemeente gaat samen met bewoners en ondernemers kijken hoe de straten het best van groen kunnen worden voorzien. Waar mogelijk worden nieuwe bomen in de grond geplant. Maar juist de straten kunnen met kleinschalig groen aantrekkelijk worden gemaakt. Het stimuleren van geveltuinen en het hangen van bloembakken aan de gevels heeft prioriteit. De gemeente gaat hiervoor bloembakken beschikbaar stellen aan bewoners. Inmiddels is het eerste project in overleg met bewoners in de Noordstraat gestart. Andere straten in Binnenstad West volgen nog dit jaar of anders begin volgend jaar. de totale planning gereconstrueerd t staat in 2010 de Centrumgebied Ook het winkelgebied gaat een groenere uitstraling krijgen. Tegelijkertijd moet er voldoende ruimte blijven voor bezoekers en winkelend publiek. Door het plaatsen van boombakken in de zijstraten van dë Heuvelstraat, wil de gemeente het centrum van groen voorzien. Ret verkeerscirculatieplan geeft de rijrichtingen aan voor het verkeer in de binnenstad. Vfflwege de komst van de Cityring is een nieuw verkeerscirculatieplan vastgesteld. Dit om te voorkomen dat automobilisten de binnenstad gaan gebruiken als sluiproute omliet eenrichtingsverkeer op de Cityring te omzeilen. De binnenstad moet goed tereikbaar blijven. Steeds wanneer de situatie daar om vraagt, zal de gemeente Rssende maatregelen nemen. jend jaar. Daarmee *n. De gemeente is bezig met de herinrichting van straten in de binnenstad. Dit deel van het centrum herbergt veel fraaie panden met een historisch karakter. Met de herinrichting van de straten wordt de uitstraling van de straten flink verbeterd. Gekozen is voor klassieke straatprofielen met brede trottoirs. Voetgangers krijgen ruim baan en de auto is te gast in het gebied. Sluipverkeer wordt verder teruggedrongen, oók door de aanleg van de Cityring. De straten vormen zo een aantrekkelijk verblijfsgebied voor zowel bezoekers als bewoners. Na voltooiing van de herinrichting wordt het vastgestelde verkeerscirculatieplan voor de binnenstad ingevoerd. De nieuwe herinrichting van de straten biedt veel ruimte voor voetgangers, maar veel hinder voor auto’s. Het parkeren verdwijnt uit het straatbeeld. De gemeente wil meer en meer parkeervoorzieningen in de binnenstad realiseren in parkeergarages. Kort samengevat komt het er op neer dat parkeren door bezoekers van de binnenstad vooral in garages dient te gebeuren. De vrijkomende plaatsen op straat zijn bedoeld voor de auto’s van binnenstadsbewoners zelf. Daarnaast krijgen de bewoners meer ruimte op enkele grotere terreinen in de binnenstad, zoals op het terrein bij.de brandweerkazerne aan de Noordhoekring. Langparkeerders (zoals winkeliers en kantoorpersoneel) moeten vooral een plek zien te vinden in de parkeergarages. Dat staat vermeld in de hoofd lijnennotitie over het parkeren in Tilburg, waarover het college onlangs een ontwerp besluit heeft genomen. Dit onderwerp wordt op 8 oktober behandeld in de commissie Fysiek. >ureau Sant Co, e gemeente tempo ontwerp eind van lewoners, horeca en mwe Heuvel, kan ld is de rijrichting in de Utrechtsestraat inmiddels omgekeerd, het verkeer rijdt nu van noord naar zuid de binnenstad in. Om het Pieter Vreedeplein en de omliggende straten bereikbaar te houden, is in de Magazijnstraat tweerichtingsverkeer ingevoerd. Daarnaast worden de volgende maatregelen bij de in gebruik name van het Pieter Vreedeplein ingevoerd (naar verwachting in het voorjaar 2008): Omdraaien rijrichting IJzerstraat richting het noorden; Instellen tweerichtingsverkeer Telegraafstraat tussen Magazijnstraat en Heuvelring; ^Instellen tweerichtingsverkeer Telegraafstraat tussen Magazijnstraat en laad- en loshaven Pieter Vreedeplein; De volgende werkzaamheden worden uitgevoerd Aanleg bestrating Pieter Vreedestraat; Nieuwe winkelstraat voorzien van bestrating en verlichting; i Aanleg bestrating en overige inrichting plein; Gestart wordt met het pleingedeelte tussen de ingang voor de parkeergarage en de bioscoop. Aansluitend wordt het kleine pleintje tegenover V&D en het westelijk deel van het plein aangelegd. Als laatste wordt het zuidelijk deel voor de bestaande horecapanden aangelegd en worden de bomen geplant; T Aanleg aansluiting Parkeergarage-Magazijnstraat; Voor opening van de garage wordt het gedeelte van de Telegraafstraat tussen de inrit en de Magazijnstraat nog aangebracht; Inrichting IJzerstraat; I Herinrichting vindt plaats na gereedkomen van de woningen Pieter Vreedeplein; Inrichting Telegraafstraat (tussen Heuvelring en Magazijnstraat); Herinrichting vindt plaats na gereedkomen van oostelijk deel van het Pieter Vreedeplein; Inrichting Telegraafstraat (tussen Magazijnzstraat en Willem II straat); I Herinrichting vindt plaats na gereedkomen van westelijk deel van het Pieter Vreedeplein. bel gratis tg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 13