Stand van zaken werkzaml I 0 I I Heuvel Piete Cityring Verkc Cityring Parke ra Vooruitblik 2008 I i I DE TILBURGSE KOERIER- I Afgelopen februari heeft de gemeente u uitgebreid geïnformeerd over alle werkzaamheden die in 2007 in de binnenstad plaats- vinden. Met een dubbele pagina in de Tilburgse Koerier en een inloopavond voor alle binnenstadbewoners heeft de gemeente laten zien dat Tilburg hard aan de weg timmert. Alle projecten samen moeten ervoor zorgen dat de Tilburgse binnenstad klaar is voor de toekomst. Een binnenstad waar ondernemers zich graag vestigen, waar het fijn winkelen en goed toeven is en waar je prettig kunt wonen. Ook moet de binnenstad goed bereikbaar zijn, zonder dat het autoverkeer het voor het zeggen heeft. Op deze pagina’s leest u wat de stand van zaken is en wat er de rest van het jaar nog staat te gebeuren. Ook geven we u alvast een vooruitblik op 2008. De gemeente werkt aan de aanleg van de Cityring, een ring om de binnenstad. De aanleg van de Cityring is begonnen in augustus 2006 en duurt tot 2012. In 2010 is het grootste gedeelte klaar voor gebruik. Als in 2012 ook de Burgemeester Brokxlaan ten noorden van het spoor klaar is, wordt de Spoorlaan eenrichtingsverkeer en is de Cityring compleet. -T De onthulling van de Cercle tijdens de opening van de Spoorlaan 4/ De Spoorlaan is het eerste deel van de Cityring dat gereed is M www.pié www.tilk Het voorlopig ontwerp voor de nieuwe Heuvel, gemaakt door bureau Sant Co, is klaar. Om in 2009 een nieuw Heuvelplein te hebben, heeft de gemeente tempo gemaakt met de uitwerking. Het is de bedoeling het definitieve ontwerp eind van dit jaar klaar te hebben. De gemeente doet dit in overleg met bewoners, horeca en andere belanghebbenden. Iedereen die benieuwd is naar de nieuwe Heuvel, kan virtueel een kijkje nemen op www.tilburg.nl. ftetverkeerscirci Vanwege de kom: tttom te voorko omhet eenrichtii taikbaar blijve jassende maatre tois de rijrichtir van noord naar z straten bereikbae Daarnaast worde Vreedeplein inge Omdraaien rijr Instellen tweer ^Instellen tweer loshaven Pietei Alle werkzaam overlast met z aan om de ove de werkzaamh werkzaamhedi de gemeente. Verkeersstudie omgeving De aanleg van de Cityring heeft gevolgen voor het verkeer in de omliggende wijken. De uiteindelijke situatie na 2012 wanneer de Cityring helemaal klaar is, is ruim onderzocht in diverse verkeersstudies. De hoofdwegen worden zonodig aangepast. Daarnaast wil de gemeente nu de effecten bekijken voor de periode waarin de Cityring nog niet helemaal klaar is. De gemeente heeft hiervoor een extern bureau opdracht gegeven (Goudappel Coffeng). De verkeersstudies hebben als doel om te kijken of aanvullende maatregelen in de wijken nodig zijn. Concreet gaat het hierbij om het tegengaan van doorgaand verkeer in de wijken en het verminderen van verkeershinder tijdens de bouwfase van de Cityring. Indien nodig neemt de gemeente extra maatregelen. De gemeente verwacht de uitkomsten van het onderzoek in het voorjaar van 2008. Oplevering Spoorlaan Het eerste gedeelte van de Cityring is gereed. Op vrijdag 24 augustus vond de feestelijke opening plaats, samen met diverse betrokkenen, ondernemers en bewoners aan de Spoorlaan. Wethouder Els Aarts heeft het eerste exemplaar van de nieuwe verlichting, de Cercle, onthuld. Begin september is de rest van de verlichting geplaatst. In totaal komen er 368 Cercles langs de Cityring. Ondanks de officiële opening, zijn de werkzaamheden nög niet helemaal klaar. De middenberm is nog kaal en nog niet alle bomen zijn geplant. Dat heeft alles te maken met het plantseizoen. Vanaf half september is de gemeente weer volop gestart met de verdere vergroening. In de middenberm komen dezelfde hagen van hulst als aan de zijkant. Ook komen er nog bomen tussen de Magazijnstraat en de Heuvelring. Overlast beperken De gemeente wil hiermee de overlast voor omwonenden, ondernemers en bezoekers aan het centrum tijdens de feestmaanden zoveel mogelijk beperken. Vanuit de ondernemers is hiervoor aandacht gevraagd. De Paleisring is een belangrijke route naar het centrum. Vooral winkelend publiek, op weg naar een parkeervoorziening, maakt gebruik van deze weg. De Emmapassage is een van de drukst bezochte parkeergarages van de stad. Als deze parkeergarage niet of moeilijk bereikbaar zou zijn tijdens de drukke wintermaanden november en december, leidt dit tot overlast. Start Paleisring voorjaar 2008 De gemeente start met de werkzaamheden aan de Paleisring in het voorjaar van 2008. Na de inrichting van de Spoorlaan als Cityring, stond de start van de reconstructie van de Paleisring oorspronkelijk gepland in het najaar van 2007, direct na de Ten Miles. De werkzaamheden nemen in totaal ruim vier maanden in beslag. Omdat de gemeente de Paleisring niet open wil breken tijdens de feestmaanden, is besloten later te starten met de werkzaamheden. Heuvelring najaar 2008 De ontwerpen voor de Heuvelring en het verkeersgedeelte van het Piusplein zijn inmiddels gereed. De uitvoering staat gepland voor het najaar van 2008. Gedurende enkele maanden zal dan de Heuvel worden afgesloten voor alle verkeer. Binnenkort organiseert de gemeente een inloopavond voor het overige gedeelte van de Heuvelring en het verkeersgedeelte van het Piusplein. Betrokkenen worden hierover geïnformeerd via een bewonersbrief. De nieuwe herim tainder voor aut( en meer parkeer samengevat kom In garages dient auto’s van binnei enkele grotere te aan de Noordhoe vooral een plek lijnennotitie ove besluit heeft gen Fysiek. Als eerste zulle Vreedestraat op nen bezoekers destraat en de i haar deuren. D< opening van he helemaal ingeri bel Met het Pieter V stadsplein bij w woningen, wink ieder moment v wils. Het later starten met de Paleisring heeft geen gevolgen voor de totale planning van de Cityring. In 2008 wordt de Heuvelring en de Heuvel gereconstrueerd en in 2009 het Piusplein e.o. en de Schouwburgring. Tot slot staat in 2010 de Noordhoekring op de planning. De werkzaamheden aan de Paleisring zijn uitgesteld tot volgend jaar. Daarmee kan een deel van de te verwachten overlast worden vermeden. In oktober houdt de gemeente, samen met bewoners en bedrijven aan de Spoorlaan, een evaluatie van inrichting van de servicestrook. De huidige indeling is gebaseerd op het overleg dat de gemeente voor aanleg heeft gevoerd. Maar nu de servicestrook in gebruik is, zijn er mogelijk aanpassingen wenselijk. De servicestrook is zo gemaakt dat beperkte wijzigingen in het gebruik eenvoudig kunnen worden uitgevoerd. Op het nieuwe plein vormt het verhoogde podium de centrale ontmoetingsplek. Een grote lindeboom, omringd door banken, prijkt op de plek waar nu het standbeeld van Willem II staat. Het standbeeld krijgt een prominente plek in de noordelijke punt van het podium. Op het podium komen waterspuiters en grasbanen. Langs de randen worden bomen geplaatst en er is vrij zicht op de kerk. (De volgende wc Aanleg bestr; Nieuwe wink Aanleg bestn Gestart word de bioscoop, deel van het horecapande '.Aanleg aansb Voor opening inrit en de M inrichting IJ 2 jHerinrichtinj Inrichting Te Herinrichtinj Vreedeplein; inrichting Te ‘i Herinrichtin; Vreedeplein. «orlopig Ontwerp Tilburg

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 12