2 ‘Ons toetje is gewoon superlekker! Kinder a^endQ 1ES Zet je huisdier op de foto Ga mee op Heksentoer T gaat weer open Te jong voor rugby? Niet in Tilburg 'ELPOORT L Maak kennis met waterpolo Theater De NWE Vorst DONDERDAG 20 SEPTEMBER 2007 - PAGINA 5 pf TILBURGSE KOERIER SEPTEMBER 2007 - PAGINA 4 Voor alle kinderfilms, zie de uitagenda elders in deze wijk Van Tienhovenlaan 5 Zo'n schattige hond wil iedereen wel. Laurine en Fleur druk in de weer met het bereiden van het hoofdgerecht. FOTO: PETER LIGTENBERG ieren< dan WEDSTRIJD Voor een toverdrank moet je verschillende kruiden mengen. ELPOORT: I Fleur en Laurine doen mee aan Kinderkookkanjerwedstrijd pen.nl Jack Rabbit- ziekenhuispaspoort voor kinderen De voorkant van het Jack Rabbit- ziekenhuispaspoort. 9AAT straat 6-8 november CENTRUM DE REIT srtorenlaan4 irafle Hans Donders ESCHALM bcsch 1Berkel-Enschot iktober leWlt,AmbroSwlnkels,Ton en, Willy de Been TELMUSEUM Jktober ontz- Textiele magie astraal 78 september -emmens ERSCHIJNING ierstraat42 l september erAtelier2007 MOED i Heuvel 12 lanuan •keOkkers, foto's DNT Iminaparkl oktober tiaan Bastiaans ijl in Tilburg MJdvanVugth '4 is voor A D'ARTO/ARTO IMAGO I september iDuijf september ie Jong agtegaal ETEIT VAN DE NIEUWE INKLUKE HARMONIE >nsstraat 26 oktober /Baak oscurocasinegro nza: 19.30 uur 900 uur 9.15 uur 19.30 uur jhty Heart nza: 19.45-21.45 uur 9.00-21.00 uur mwo: 19.30 uur ALMFOYER TILBURG son And Delilah n zo: 19.45 uur nzo: 21.30 uur i en het wilde konijn - familiefilm^ 3 00 uur naam Is Eugène familiefilm 8* 5.00 uur Jgf lertuis - klassieker 20.00 uur jnT 1 Poets Society -filmalm de loetmg 00 uur te Of The Golden Rower movies meals >0.00 uur nzijn erster lie op na de dood van ief de serveer: te vragen, die >s WINKEL >uisptein128 >ber el Blezer, Foto-expositle voor one serieuze waterpol toernooi l )aze «sluit na mpulsiei luwelijk nstemt. wer samen al s in de Fleur (10) en Laurir tember mee met Tilburg Culinair. 1 al vast "Want ations onistische topkok Catheri- les krijgt de zorg over haar jegint te zwichten voor de n een nieuwe sous-chef. filmsensatie sinds Grease mollige tiener tegen de gen in bij een dansshow op omt. trine (bijna 10) doen op zondag 30 sep- 1 de Kinderkookkanjerwedstrijd van Dat ze gaan winnen staat volgens hen it ons toetje is gewoon superlekker! Iding Daze 4- NL -1408 Zuid Amerika ireview andere ouders te ontmoeten, met een kopje koffie erbij. Ben je al 7 of word je dat nog dit jaar (geboren in 2000)? Dan stroom je automatisch door naai- de Turven, de volgende leeftijdsklasse. Dan train je ook op lastig", vindt Fleur. "Dat zijn een soort mandarijntjes, die gebruiken we voor het toetje. En al die witte velletjes moe ten eraf." Het is niet de eerste keer dat Fleur en Laurine in de keuken staan. Ze hebben al vaker gekookt voor hun familie. Laurine: "Ik maak wel eens pannenkoeken klaar en spaghetti". "Ik heb wel eens koekjes gebakken voor oma, maar die waren helaas zwart", vertelt Fleur. "En ik heb ook wel eens iets klaargemaakt met veel teveel knoflook." Ondanks deze blunders is de rest van de familie meestal erg te spreken over de kookkunsten van de meiden. Vind je zwemmen ook zo leuk? Lijkt een teamsport je heel gezellig en speel je graag met een bal? Dan is waterpolo echt iets voor jou! Kom het uitpro beren tijdens het Tilburg Waterpolo Spektakel op zater dag 22 september. Volgende week is het zo ver: na een grondige ver bouwing opent Theater De NWE Vorst zijn deuren weer voor het publiek! En jij bent uitgenodigd voor de speciale kinderopening op zondag 30 september. Heksen waren echte natuurmensen. Ze kenden ieder plantje en beestje dat er leefde. Voor hun toverdrankjes gebruikten ze allerlei kruiden en met vleermuizen en padden hadden ze een speciale band. Deze wijze vrouwen beschermenden honderden jaren lang de natuur,....maar niemand bescherm de de heksen. Nu er nog maar heel weinig heksen zijn gaat Natuurmonu menten op zoek naar jonge heksen die deze oeroude taak hervatten. Wil jij woensdagavond en mag je op zater dag meedoen aan wedstrijden. De contributie voor de Guppen is 30 euro voor het hele seizoen. Wil je meer weten over deze speciale Gup pentraining, bel dan met jeugdcoör- dinator Henk van de Vondervoort op telefoonnummer 06-51 91 89 78. Of mail naar jeugdcoördinator@rugby- clubtilburg.nl. Er staat ook veel informatie op de website: www.rug- byclubtilburg.nl. Tijdens de wedstrijd krijgen Fleur en Laurine anderhalf uur de tijd om hun drie- gangenmenu klaar te maken. Ze mogen ieder een gast meenemen die van hun gerechten mag smullen. En ook de jury moet natuurlijk even proeven om te bepalen of ze ook echt gaan winnen....In totaal doen er 2 jongensteams en 4 meisjesteams mee aan de Kinderkookkanjerwedstrijd. Alle kinderen krijgen sowieso een mooie koksmuts en een keukenschort. Het winnende team mag met in totaal 10 kinderen koken bij kookstudio de Culinaire Affaire. Natuurlijk ben je op zondag 30 september van harte welkom om alle teams aan te komen moedigen. De wedstrijd vindt plaats op het Willemsplein. De redactie van Fluks wenst de dames natuurlijk heel veel succes! waarom je huisdier volgens jou bijvoor- beeld het grootst of het gekst is. De leukste extra in het zonnetje gezet, inzendingen komen op 4 oktober op de een huisdier? Lees dit stukje Flukspagina te staan. Mail je foto met ver- Want De Tilburgse Koerier haal naar redactie@tilburgsekoerier.nl of stuur het op naar De Tilburgse Koerier, NS-plein 14,5014 DA in Tilburg. Afgeven aan de balie mag natuurlijk ook. Zet in je mail of op de envelop van je brief 'Dieren dag Fluks'. Sinds zaterdag 15 september kunnen ook de allerkleinsten terecht bij Rugby Club Tilburg om spelenderwijs het spel om de ovale bal onder de knie te krijgen. Meisjes en jongens vanaf 5 jaar (geboren in 2001 en 2002) kunnen op 10 tot 20 geselecteerde zaterdagen terecht aan de Bredaseweg 560 om met andere Guppen te ballen. Op donderdag 4 oktober is het weer werelddierendag. Dieren overal ter wereld worden dan e-1- -- Heb jij ook eer dan goed. Want De Tilburgse Koer... zoekt kinderen met het grootste, kleinste, dikste, dunste, gehoorzaamste, ongehoor zaamste, engste of raarste huisdier. Stuur een foto op van je huisdier..of nog leuker: van jezelf met je huisdier. En vertel erbij ADRESSEN Oisterwijk Fllmfoyer Louis Bouwmeesterplein 1Tilburg - reserveren: 013-543 22 20 Jongerencentrum Vision Bosstraat 1 b Moergestel Kinderboerderij Het Echowaalke Gnegstraat 475 Tilburg Poppentheater 1 Groene Land Gemullehoekenweg 147Olsterwijk -reserveren:013-52B4008 Zondag 23 september organiseert Bezoekerscentrum Oisterwijk spe ciaal voor moeders en dochters (4- 12 jaar) een betoverende natuur- dag. Tussen 11.00 en 15.00 uur kun je starten met een Heksentoer waarin je de kneepjes van het hek- senvak leert Als je alle proeven hebt doorstaan ontvang je aan het eind een echt heksendiploma. iter Rachel is zo onhandel- geen andere weg meer ziet ee te nemen naar de boer- aar strenge moeder Geor- TRB-RES organiseert op zater dag 22 september het Tilburg Waterpolo Spektakel (TWS) in zwembad De Drieburcht aan het Wagnerplein 1. Dit toernooi is voor alle jeugdteams de laatste test voor het nieuwe iloseizoen. Tijdens dit i komen om 18.30 uur ook de beste waterpolosters van de startgemeenschap WSG Warres in actie. Van 11.00 tot 12.30 uur kunnen kinderen van 7 tot en met 12 jaar kennismaken met water polo. Niet door op de kant te kij ken, maar door zelf in het water met een bal te spelen. Deze trai ning is gratis. Je moet wel in het bezit zijn van minimaal zwemdi ploma B. Heb je zin om mee te zwemmen, meld je dan snel aan via activiteiten-wp@trb-res.nl, want vol is vol. Kijk voor meer informatie op de website www.trb-res.nl en klik dan ver volgens op waterpolo. Beroemd Het meedoen aan de Kinderkookkanjerwedstrijd zit bij Fleur wel een beetje in de familie. "Mijn oudere zus heeft al een keer meegedaan en daarom leek het mij ook wel leuk." Natuurlijk willen Fleur en Laurine graag winnen. "Maar volgend jaar doen we in elk geval weer mee, of we nou eerste, tweede of derde worden." Door al dat oefenen voor de wedstrijd zijn ze het koken heel leuk gaan vinden. Toch willen ze zelf later geen kokkin worden. "Ik wil actri ce worden", roept Fleur. Laurine wil ook die kant op. "Eigenlijk maakt het me niet zoveel uit, als ik maar beroemd wordt." En echte sterren moeten natuurlijk veel handtekeningen zetten. Daarom hebben Laurine en Fleur speciaal voor de Fluks alvast hun krabbel gezet Bewaar deze krant dus goed! ZATERDAG 22 SEPTEMBER Jongerencentrum Vision 14.00 Jumples,vanal8jaar Poppentheater 't Groene Land 14.00 Het Blauwe Toverven, 4 tot en met 8 jaar ZONDAG 23 SEPTEMBER Bezoekerscentrum Oisterwijk 11.00 tot 15.00 uur - Heksentoer. 4 tot 12 jaar Fllmfoyer 13.00 - Willie en het wilde konijnvanaf 3 jaar 15.00 - Mijn naam is Eugène, vanaf 8 jaar WOENSDAG 26 SEPTEMBER Jongerencentrum Vision 13.30 - Filmmlddag, vanaf 6 jaar Kinderboerderij Het Echowaalke 14.00-Dlerenknufteluurtje Wat ze precies gaan maken is nog een beetje een verrassing. De opdracht is in elk geval om een vooigerecht met kaas te maken. In het hoofdgerecht moet vis zitten en het toetje moet fruit bevatten. "Ons hoofdgerecht en toetje weten we al precies", vertelt Fleur, "maar het voorgerecht daar zijn we nog niet helemaal uit. We hebben al wel wat dingen geprobeerd maar die waren niet zo'n succes. "De dames hebben nog ongeveer anderhalve week de tijd om daarov na te denken, want dan is de grote dag. Ze hebben sant heel wat geoefend. "Soms oefenen we bij mij thuis keuken en soms hier, bij Fleur", vertelt Laurine. Meestal oefenen we op zaterdag." En hebben de twee keukenprin sessen dan nooit ruzie tijdens het koken. "Nee hoor, wij doen alles samen", verzekert Fleur. "Maar soms hebben we wel een verschil van mening hoor. Dan stelt Laurine bij voorbeeld voor om iets in een gerecht te doen, maar dat lijkt mij dan niet lekker en dat zeg ik dan ook." Het Jack Rabbit Ziekenhuispaspoort een vrolijk vormgegeven boekje vo kinderen van 4 tot 14 jaar, die voor klini sche of poliklinische behandeling in het ziekenhuis terecht zijn gekomen. "Het paspoort biedt kinderen en hun verzorgers de ruimte om alle belevenissen in het zie kenhuis op te schrijven of te tekenen, en daarna terug te kijken," vertelt Willemijn Smulders, voorzitter van de Jack Rabbit Foundation. "Het paspoort brengt in beeld hoe het kind het ziekenhuisbezoek beleeft. Alle momenten van contact komen aan bod: wanneer een kind naar het ziekenhuis moet, welke spulletjes het mee mag nemen, wat een narcose is, van prikken tot polsbandje. "Yvonne Pulles, verpleegkundigcoördinator van de Kin derafdeling van het Jeroen Bosch Zieken huis in 's-Hertogenbosch, heeft meege werkt aan het paspoort Pulles: "Ook voor artsen en verpleegkundigen is het pas poort handig. Daarmee kunnen zij ervoor zorgen dat de patiëntjes zich op hun gemak voelen. Het paspoort laat zien hoe de kinderen het liefst behandeld en bena derd willen worden. Waar willen ze bij voorbeeld het liefst geprikt worden, wie of wat hebben ze graag bij zich, voor welke ingreep of handeling zijn ze het bangst?" Er worden gedurende het jaar 40.000 paspoorten over de Nederlandse ziekenhuizen verspreid. Velletjes Het koken gaat ze goed af, vertellen de vriendinnen. "Alleen het pellen van de mineola's is wel een beetje Vanaf 12.00 uur ben je van harte welkom in het café voor een drankje. Om 13.00 uur is er een speciale kin- derlunch in het restaurant. En je kunt meedoen aan een workshop pannenkoeken bakken. Meer weten over de prijs? Neem dan contact op met de horeca-afdeling van De NWE Vorst: 013-532 85 30. Om 14.00 uur krijg je alvast een voorproeije van de VorstBende, een nieuwe club voor alle kinderen van 8 tot 12 jaar die van avon tuur houden. Elke eerste zaterdag van de maand komt de groep bij elkaar. Je gaat dansen, dichten, posters maken of zelf spelen. Elke keer doet de VorstBende iets anders. Wil je weten wat er precies gaat gebeuren? Kom dan tij dens de Kinderopening een kijkje nemen. Je kunt ook kijken op www.denwevorst.nl voor uitgebreide informa tie. meehelpen de natuur te beschermen? Ga dan op Heksentoer. Hierbij ga je het bos in en leer je door de ogen van een heks naar de natuur te kijken. Natuurlijk maak je een superechte toverbosdrank en ontdek je populaire heksenverstopplaatsen. Verzin je toverspreuken om diertjes in het bos te helpen en nog veel meerWil je als jongen aan deze heksentoer mee doen, stap dan op je snelste bezem en zorg gewoon dat je erbij bent! Ver kleed als heks met een mooie hoed en heksenmantel gaat het toveren veel makkelijker. Neem ook een glazen potje mee voor je eigen toverdrank. Deelname aan de Heksentoer kost 3 euro per gezin voor leden van Natuur monumenten en 5 euro per gezin voor niet-leden. Aanmelden voor deze Heksentoer is niet nodig. Bezoekers centrum Oisterwijk vind je aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oisterwijk. Koekoekkind Op de openingsdag kun je ook kijken naar de voorstel ling Koekoekkind van Kopergietery. Die gaat over een jongen in een land hier niet zo heel ver vandaan. Zijn vader en moeder hielden veel van hem en zouden hem nooit achterlaten. Maar op een dag verdwenen ze, zomaar. De jongen wachtte maar ze kwamen niet terug. En toen is hij de deur uitgegaan, dwars door het donke re woud. Koekoekkind gaat over angst. De angst voor de beesten onder je bed, de angst voor wat je geen naam kan geven, maar dat er wél is. Deze voorstelling is bedoeld voor alle kinderen vanaf 6 jaar en begint om 15.00 uur. Reserveer je kaarten op 013-532 85 32. The ater De NWE Vorst is gevestigd aan de Willem II straat 49 in Tilburg. Tijdens de training leer je de begin selen van het rugby van een ervaren rugbymoeder. De trainingen starten zaterdagochtend om tien uur en duren tot ongeveer elf uur. Voor de ouders is er volop gelegenheid om Een bezoek aan het ziekenhuis is voor kinderen een ingrijpende gebeurtenis. Zelfs een onderzoek of een kleine ingreep maakt vaak veel indruk. Om kinderen een uitlaatklep en een hulp middel voor verwerking van de indrukken te geven, heeft de Jack Rab bit Foundation het Ziekenhuispa spoort ontwikkeld. Deze eerste Wecycle actie in Nederland loopt van 1 t/m 13 oktober Kijk voor de actievoorwaarden op www.wecycle.nl Lever oude apparaten die je niet meer gebruikt bij ons in op de milieustraat Albion in Tilburg. Dat is beter voor het milieu en je maakt ook nog kans op een gloednieuwe energiezuinige flatscreen TV! “Espresso machine gekocht?” "Genieten maar!" Zlekenhuispospoorl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 5