pROOSt 16 X Q abobank i 1 Tap Dogs: krachtige tapshow van stoere kerels I Historisch Bierfestival n NSSEN Expositie Paul van Dongen en Mare Mulders 'Iedereen moet komen jumpen! I ieu^ Jigi Dance Classic Night 2007 Foutje INGEN Efkes Wöchte organiseert 4e Mooiman's KOKO-Fist Verrassende voorstellingen en activiteiten In en rondom Carré Tuincentrum Tilburg Zuid RAAK ehe Zondag 9 september Vanaf 12:30 tot 21:30 GRATIS TOEGANG InBev - >rting in uw vloer. I 1 Street Kulture menhout DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2007 - PAGINA 5 6 SEPTEMBER 2007-PAG|fa< LET|LBURGSE KOERIER atelliet-ontvangst •SM-Scanners-CB ►vandenbraak.nl F Tap Dogs. show in het theater of op televisie. Bron: Irene Start!Elsevier Désirée Duijster. Uz Isme Doma THEATER *nd I www.tuincentrumtllburgzuid.nl Tra Hendriks en Cedel van der Weide tuw 7.00 uur te winkel Dansnest: Mayday Eva van Eden Tom Wolkers Station 17 fnVITEIT! Dichtersrevue Rattatouille u nog meer [saanbiedingen. IK Tilburg j-kappers.nl theater theaterzaal, 16:30 - 17:45 rerk percussie Carré, 15:45 - 16:10 door Culinaire Affaire buitenterras! 3-542 50 86 <mathieu.nl t.nl Vibration Brass Band Antilliaanse Brass Band door de wijk, 12:30 - 13:30 trapveldje, 14:45 - 15:15 en 16:30 - 17:00 Kinderactiviteiten 13:30 - 16:30 BeJa: schmink, knutselen Line Maarten: verhalenvertellers lom langs I profiteer!!! Cliëntenband GGZ-MB muziek/covers café zaal 16, 13:30 - 14:00 Harmonie Orpheus harmonie plein Carré, 13:30 - 14:00 Muziekband café zaal 16, 20:00 - 21:30 Theater Zaal 16 Carré 16 5017 JE. Tilburg Tel: 013 - 536 83 81 www.theater-zaall6.nl ikkundige raties in i atelier Dance Classic .ulier initiatief. Dance Classic een spectacu- sntertainment, id centraal draad t :h en sma TILBURG Diamantair theaterzaal, 18:15 - 18:45 Bandirah en Troy Titane presenteren Tilburgse dichters die er toe doen. sterzaal, Kapel iele dag diver- Jen. I centrum v 1st op zondag 12.00 tiviteiten- elkom. Het g h Bierfesth Dansvoorstellingen Muzfekoptredens Verder Catering Gezellig 1 Markt Lezersaanbiedingen Tilburgse Koerier straattheater- Biks trio, Peer ys en een groot *"et diverse Ivarenbeek slagwc plein C Zondag 9 september, 11.00 tot 17.00 uur: open dag, entree gratis Rabobank ^TilfeirgseK^erier ssscentrum 's avor 20.30 uur Mike E len, om singer-/songwriter café zaal 16, 16:10 - 16:30 Het vindt vai vreugd a De inmiddels ren Bart Schu Verhalenverteller^ Dichtkunst Fanfares Open ateliers Kraampjes geven ze een Foyer podit :houwburg Til- tot 17.00 i Toneelgroef First, 't Smc nie Fortis In de eige dat hij 'sounds' maakt, en geen noten speelt. Sopraanzangeres met begeleidend pianist café zaal 16, 15:25 - 15:45 ren. Museum De Dorpsdokter, het Likeur- en Frisdrankenmu seum, Orgelmuseum Dansant en Museumbrouwerij De Roos laten zien dat ze gezamenlijk als Museumdorp heel wat in huis hebben. Zij doen dat op het Hil- varenbeekse Museumplein. Maar er is meer: groep De Bok BV, E en Luuk, Duo Moys gelegenheidsorkest met u rasmuzikanten uit Hilvare o.l.v. Rinus van Hamond. Meer informatie: www.museumbrouwerij.nl van Hilvarenbeek ag 9 september tus- en 18.00 uur van de i. Iedereen is van harte gaat bij het Histo- tival met name om tember en tiling isproducten. MARKT rtte, klein meubilair etc.) 10 -17.00 uur. Nederla' dinsdag energiek ook daadwerkelijk iets konden voor- burg. Kaarten kosti dat ze met hun show begonnen. En zijn te bestellen via het leek alsof de hele wereld had zjt- ten wachten op een ruwere en meer mannelijke versie van de tapdans: in minder dan twaalf jaar tijd zagen mil joenen mensen op drie continenten de Geen attribuut is overbodig: alles kan worden aangewend voor een inven ts up-tempo-nummertje tapdans. Zelfs wanneer het een metalen buis is die hoog is bevestigd, zo demon streert een danser die ondersteboven hagend met zijn voeten ingewikkel de ritmes ten gehore brengt. Bij de recordpoging jumpen op 12 okto- record te verbreken. Wij gaan voor het ber in het Reeshofpark te Tilburg wor- Guiness Book of Records", aldus Ingrid pigie) den maar liefst 2500 mensen verwacht, van Stiphout van de Stichting Reesho- enties De organiserende Stichting Reeshofe- fevenementen. Dat moet gaan gebeuren venementen roept iedereen van alle in de speciaal voor deze gelegenheid te jt op een spet- leeftijden op om mee te komen jumpen. plaatsen 1000 vierkante meter grote tent re gebracht. Op 30 juni kreeg Jumpclub Brabant in in het Reeshofpark. De eerste 2500 Schijndel 1400 mensen op de been, mensen die zich melden, zullen alle- "Het moet gaan lukken om het huidige maal een gratis jumpshirt krijgen. Ulfa Fuchsia magel- lanica. Deze fuchsia is winterhard en 9eeft de tuin in I net najaar extra kleur. In diverse soorten. [otmaat 17 cm, hoogte ca. 20 cm. Von 4,29 ren weinig of niet uitgaat en waar ook weinig voorzieningen voor zijn. Door de keuze van de muziek (70's-80's) en de perfecte locatie blijkt de organisatie de juiste keuze te hebben gemaakt Dat blijkt dan ook uit de vele positieve reactie op de website van www.jigi.nl. Band van de avond is (het 12-koppigie) Flat-Out met het thema "The sevenï„ are go". De muziek uit de 70 en 80'er jaren wordt door Flat-Out-1 terende manier ten gehore g, Entreekaarten zijn in de voorverkoop beschikbaar voor de prijs van 13,50 staan. Het evenement richt zich vooral euro. Aan de kassa betaalt men 15 euro, op de leeftijdsgroep 30+. Een groep die Meer informatie: website www.jigi.nl vanwege de aanwezigheid van kinde- of via tel. 013-5710899/06-29416569. Doorlopend 13:30 - 18:15 St. De Muze Open dag St Carré Open atelierdag St Turkse Gem. Kraampjes In het artikel "Cursisten exposeren in galerie kunstwan.nl" van vorige week, werd ten onrechte vermeld dat het kunsteducatiecentrum KeCt fail liet zou zijn. Er is echter geen sprake van faillissement. De stichting en het bestuur zijn niet ontbonden en staan nog steeds ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Het KeCt geeft momenteel echter geen cursus sen, omdat de omstandigheden waar in dit zou moeten gebeuren verre van ideaal zijn. Wij bieden onze excuses aan voor het insluipen van deze fou tieve melding. Het is inmiddels een traditie geworden: het Historisch Bier- festival pROOSt in Hilvaren beek. Museumbrouwerij De Roos organiseert voor de vijfde keer dit festival waarin 'Bier ende Vermaeck', tevens het motto van het festival, de rode draad vor men: ludiek, historisch en smaak- Het sen 1 activi welke vierde Mooiman's KOKO-Fist middag ingevuld worden door De Jt plaats op zondag 9 september Klankentappers, DeBuskes, de Möl- vanaf 13.00 uur. Ook nu weer is de lukus, Nog l'tje daats van handeling Cultuurbos Bos- aan de Reeshofdijk in Tilburg. -:JJ-;ls vertrouwde presentato- ovnuermans en Anton Kwan- tes, muzikaal ondersteund door Euro- sound uit Oisterwijk, zijn weer aan wezig om dé deelnemers aan te kondi gen en daarnaast de gelegenheid aan te grijpen hun laatste nummers ten gehore te brengen. Het Mooiman's KOKO-Fist is in eer ste instantie bedoeld voor camavals- orkesten en -kapellen. Na een k;— opening door Efkes Wöchte zal Op zaterdag 8 september vindt de "Jigi Dance Classic Night" plaats in music- theatherhouse La-Vida, Veldhoven- ring 79 te Tilbuig. Jigi Dance Classic Night onderscheidt zich van andere soortgelijke evenementen door uitslui tend samen te werken met neerlands beste coverbands. k De organisatie van Jigi E Nigth is een particuli Bezoekers van Jigi Night mogen rekenen op laire avond met toper waarbij dans en gezelligheic Het evenement richt zi Donderdag 13 september, 20.30 uur: Orange Goblin, Astrosoniq en eed Out Roadburn Video Show albums van Orange Goblin vind je doorgaans in het vakje 'stonerrock' maar eigenlijk gaan ze met vele harde rockgenres aan de haal. Dat Dinsdag 11 september, 20.30 uur: hoor je op het actuele 'Healing High on Fire en Anaphylactic Through Fire'. Op 7 september opent Leon van Liebergen, directeur van het Museum voor Religieuze Kunst te Uden, de expositie van de twee bekende Tilburgse kunstenaars Paul van Dongen en Mare Mulders in de kerk Sint Jozef op de Heuvel in Tilburg. Woensdag 12 September, 21.00 uur: Risk: Uz Jsme Doma sup port: Vinsky Project Het is zes jaar geleden dat het Tsje- e Uz Jsme Doma in Paradox stond. De muziek is uiterst verras send, vol grillige wisselingen in -1, melodie en zelfs genre. Slavi sche invloeden zijn ook herkenbaar in de energieke show. Het vijftal maakte internationaal faam met het theaterconcert van de 'Freak Show' van The Residents, waarbij het deze geheimzinnige groep als het ware naspeelde. Het voorprogramma Vrnsky Project is een Amsterdamse groep, die bestaat uit Hongaarse en Nederlandse conservatorium- en muziektechnolo- sns van giestudenten. Ze spelen een mix van ;n, zijn zonnige pop, balkanfolk en jazzy muziek. publieke..-- lieve choreograf ieën, de voering en het hoge enerD- verovert de Australische groep al Op zondag 16 september vindt op de Tijdens het festiva twaalf jaar de hele wereld. Tapdans is Heuvel in Tilburg van 13.00 tot 19.00 typische Zwoelie de basis waaruit de dansen zijn uur het eerste Vaudeville festival gechoreografeerd. Maar dit exposé plaats, dat in het teken staat van een benefiet voor de Zwoelie Troèlies. Dit tot ver over de grenzen bekende Til- burgse damestrio werd deze zomer bestolen van hun bus met daarin installatie, instrumenten en kostuums. Alles weg. Het gratis festival, waar tal van artiesten uit de wereld van theater, dans, muziek, kleinkunst en entertain ment belangeloos hun medewerking geld c verlenen, wordt georganiseerd in doekji nauwe samenwerking met gemeente step-i Tilburg, T Podium en Horeca Heuvel, kunst De opbrengst uit o.a. sponsoring en de collecte ter plaatse komt geheel ten goede van een fonds dat g. artiesten gaat ondersteunen. de historische context, het industrieel erfgoed. Daarom wordt het festival ook op 'Open Monumentendag' gehouden. Op en rond de Hilvarenbeekse Vrijt hof is van alles te doen én de toe gang is gratis. Dit jaar komen minimaal vijftien unieke brouwerijen naar Hilva renbeek om daar hun ambachte lijke brouwsels te laten proeven. Het is a.s. zondag zoals gezegd Open Monumentendag. Dat is voor de vier samenwerkende Hil varenbeekse musea aanleiding om zich gezamenlijk te presente- Een nieuw album van High On Fire doet elke rockfan deugd. En wat voor eentje. Het Amerikaanse stonerdoom- trio komt ze voorstellen met deze .exclusieve Beneluxshow. bekijken van o.a. K.B.O. met diverse activiteiten, Openbare Bibliotheek, Biljartvereniging Jan van Besouw, Euregio Jeugdorkest, Bridgeclubs, Jeanne van Midde, Eerste Goirlese Schaakclub, repetitie Accordeon De culturele verenigingen en instel- Harmonie Fortissimb, Lokale lingen die in cultureel centrum Jan Omroep Goirle, exposities en acti- van Besouw aan de Thomas van viteiten van Atelier '78 en Fak Diessenstraat 1 in Goirle gehuisvest Lumen. zijn, presenteren zich met een acti- Tevens zal die dag voor de zesde viteit, een optreden en/of een infor- keer het Schouwtoeren Goirle plaats- matiestand. In de Theaterzaal, Kapel vinden, deze keer door de samenwer en Foyer zullen de gehele dag diver- king met cultureel centrum Jan van se optredens plaatsvinden. Besouw met een extra cultureel tintje. In de Theaterzaal treden van 11.30 tot 17.00 uur o.a. op Harmonie slag- werkgroep, Jace v.d. Ven Frank van Pamelen, Harmonie Oefening en Uitspanning, Vocal Sound, Jeanne van Midde, Souvenir Theater Com pagnie en K.B.O. linedancing. In de Kapel zijn van 11.00 tot 17.00 uur o.a. te zien en te horen Acis Ensem ble, Harmonie Koperensemble, zang- en muziekgroep Canzonetta, Factorium, muziekensemble De Wil- dacker, Accordeon Harmonie Fortis simo en Leydal ensemble. In de ‘ium treden van 11.00 uur uur o.a. op Factorium, ep Nieuw Leven, Ladies roesje, Accordeon Harmo- issimo en C.C. Blue. igen ruimte kunt u activiteiten Jace van de Ven Udenhout is op vrijdag 7 september lie place to be", want dan organiseert Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Udenhout i.s.m. bibliotheek Udenhout wederom het multicultureel jongeren project Street Kulture. Gezamenlijk doel is jeugd en jongeren te prikkelen weer (meer) te lezen en zich te begeven in cultuurland. In de ochtend worden in Theaterzaal 't Plein is.m. Factorium diverse work shops gegeven aan brugklasleerlingen van 2College Ruiven uit Berkel- Enschot. Deze ochtend wordt afgeslo ten met het voorbereiden van een per formance die s middags van 13.30- 14.00 uur in de kiosk wordt uitgevoerd voor alle belangstellenden. Deze per formance is tevens het begin van het vtij toegankelijke middagfestival. Tot 17.00 uur is er van alles te doen rond de bibliotheek en het Theater- plein. Iedereen kan deelnemen aan diverse activiteiten zoals pannavoetbal, buikdansen, schminken,kunstzinnige workshop, workshop djembé, work shop popbus, hennatatoeage, workshop jumpen. Marja van Trier is vertegen woordigd met haar buitenact De Woor denkraam. Een hengelsportspel waarin van twee Nederlandse woorden een woord gevist moet worden. De twee hoogst geëindigde kandidaten komen in de volgende ronde. Deze volgende tonde is een raadspel waarin de spreek woordelijke eigenschappen van dieren aan bod komen. De winnaar wint een leuke taalprijs. De hapjes worden deze middag ver zond door de Vuurhaard. De biblio theek is geopend van 13.30 - 20.00 uur. Hier kunnen jongeren gamen en er is tevens een leuke presentatie te zien over skating. Alle jongeren van Uden- hout en omgeving zijn van harte uitge nodigd om vanaf 13.30 uur deel te nemen aan de manifestatie. Religie is voor Paul van Dongen en Mare Mulders de constante factor in hun werk. Met name twee van de grote aandacht- en meditatiemomen- ten in het christendom: Christus aan het kruis te eren en de lofzang op de schepping, krijgen in hun werk gestal te in ets, aquarel, olieverf en foto. Paul van Dongen toont gedetailleerde etsen van de Bergrede, kruisiging, ver rijzenis en verschijning van Christus. Ook zijn er van zijn hand studies te zien naar de natuur, zoals het verge zicht, de boomstronk of de distel. Mare Mulders schildert veelal de bloemen, vissen, de pauw en paradijs vogel. Voor hem is de natuur een reli gieuze grootheid en vertelling van Gods schepping. Ook toont hij foto collages, waar in het hart van de bloem een afbeelding van Jezus of Maria ligt verscholen. Normaliter exposeren Van Dongen en Mulders hun werk in galeries en musea in binnen- en buitenland. Maar nu dan in het gebedshuis zelf: de Heuvelse Kerk. Periode, 7 tot en met 29 september: 'Boven mensen uit draagt gij uw schoonheid', Paul van Dongen en Mare Mulders in de Heuvelse kerk. Opening op 7 september om 19.00 uur. Monu mentenweekend, 8 en 9 september: 10.00-17.30 uur. Daarna donderdag, vrijdag en zaterdag van 16.00-18:00 uur en zondag van 12.30-15.00 uur. ival is het mogelijk om typische Zwoelie Troelie attributen en kledingstukken te ruilen. Dit kan bij de caravan van de Tilburg Cowboys. Zij hebben dit ruilevenement reeds eerder met groot succes gebracht op o.a. de Tilburgse Kermis en Low lands. Dus als je bijvoorbeeld in het bezit bent van het kunstgebit van een te vroeg overleden oudtante maar je hebt liever steunkousen dan bestaat de mogelijkheid om dat te ruilen. Dit J ook voor brillen, hoedjes, hoofd- uvekjes, jurken, lingerie, korsetten, cf“p-ins, orthopedische schoenen, kunstheupen, beugels, prothesen.make-up, etc. Hoe meer t geheel ten objecten hoe groter de kans op een gedupeerde ruil. Voor meer informatie www.festi- valvaudeville.nl y29 5022 DE Tilburg 013-5356991 jskes, de b us, Nog l'tje dan, Meej Maote, Kaai Gaaaf, De Spulse Vreukers, Die Oberelf Pilskapelle en 'tHangt Betoe terd uit Tilburg en De Roodneuzen uit Utrecht. Op beide podia zullen ze een optreden verzorgen, dit alles in hun voorbereiding naar Tilburgs carnaval, want daar valt in dit jubileumjaar genoeg te 444444. Terwijl de ouderen en/of ouders onder het genot van een drankje naar deze vrolijke klanken luisteren, worden de kleintjes niet ver geten. Naast de vaste speeltoestellen korte van Cultuurbos Bosvreugd is er een tal de springkussen en kunnen de kinderen geschminkt worden (dat laatste is ech ter niet voorbehouden aan de kinde ren). Het Mooiman's KOKO-Fist wordt mogelijk gemaakt door Mooi- man Keukens, ING Private Banking en Bosvreugd, terwijl de carnavaleske aankleding van Bosvreugd geheel op naam komt van CV de Kappesientjes. De entree is gratis. Zaterdag 8 september, 21.00 uur: Bunderblues: The Mellotones support: The Jetsams Vanaf haar oprichting als Mike the Mellotones in 1993 heeft deze band Het is zes jaar altijd de nodige muzikale stijlen in chische Uz Jsn hun muziek verwerkt. Tegenwoordig J T'_ noemen de leden hun stijl soul rock. Sinds 2003 bestaan The Mellotones tempo, uit vier muzikanten en in deze bezet- sche in ting combineren ze Texas-blues met classic rock. Behalve bluesinvloeden als Stevie Ray en Jimmy Vaughan, The Paladins en Ronnie Earl hebben rockinvloeden als die van Cream, Free, Hendrix en Led Zeppelin even veel plaats gekregen in de stijl en sound van de band. The Mellotones stoppen de 'soul' in de 'rock'. Sleutelwoorden die in recensies opduiken om optreden- The Mellotones te omschrijven, ~.j.. energiek, strak, krachtig, intens, onderhoudend, origineel en vernieu wend. The Jetsams reizen deze tour mee als support-act van The Mellotones. The Jetsams spelen American rock roll, een mix van rock roll, rhythm blues, country en seventies rock. De songs van The Jetsams klinken onge- polijst, maar strak. De Bunderblues-concerten worden vooraf gegaan door een clinic, die van 16.30 tot 18.00 uur duurt. Deze wordt gegeven door de muzikant, die Onder leiding van fitnesscentrum 's avonds optreedt. Vandaag is dat Multifit zal van 19.00 tot 20.30 uur Mike Donkers, gitarist en zanger van een jump ingestudeerd worden, om The Mellotones. Mike Donkers is vervolgens het record te gaan verbre- geboren in 1967. Hij ging pas zingen ken. Het feest zal verder onder leiding en gitaar spelen toen hij 18 was. De van "Looney Tunez" tot middernacht eerste vijf jaar leerde hij zichzelf doorgaan. Aanmelden kan via rhythm-gitaar spelen, waarna hij info@stichtingreeshofevenementen.nl overging op lead-gitaar. Hij ziet zich- of tel. 013-5700449. zelf als 'non-gitarist' en is van mening publiek onberoerd. Dankzij de inven- Vaudeville festival lieve choreografieën, de virtuoze uit voering en het hoge energieniveau verovert de Australische groep al twaalf jaar de hele wereld. Tapdans is de basis waaruit de dansen zijn gechoreografeerd. Maar dit exp_— van testosteron heeft nog weinig met de traditionele tapdans te maken. Ele gantie is ook niet waar het de Austra liërs om te doen was toen ze in 1995 met hun succesvolle show begonnen. De ontstaansgeschiedenis van de groep doet sterk denken aan de Britse film The Full Monty, waarin werklo ze arbeiders een strip-act beginnen om iets <»r handen te hebben. Het grote is dat de Australiërs lts mannen rennen het podium op. Gekleed in houthakkershemden en spijkerbroeken stampen de Tap Dogs met hun werkschoenen ritmisch op de grond. Hun spierbundels bollen op wanneer ze al dansend een Nu, na zeven jaar van afwezigheid, decor voor zichzelf bouwen. Dat decor, dat meer op een industriële doen de Tap Dogs eindelijk weer werkplaats lijkt dan op een omgeving om in te dansen, is minstens zo Nederland aan. Op maandag 5 en ruig als de mannen zelf. dinsdag 6 november geven ze energieke show in Schouwburg m- rg. Kaarten kosten 29,95 euro en zijn te bestellen via www.theaterstil- burg.nl of telefonisch bij de Theater shop: 013-5432220. Zondag 9 september, 16.00 uur: Construction Workers Farewell Party De verbouwing is achter de rug en om alle bouwvakkers te bedanken voor wat ze hebben geleverd en om dat aan jou te laten zien vieren we een Con- Space struction Workers Farewell, Party. Met De al onder meer Goose, Moke, The End en Relax. Jtiek

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 5