k few; Hl Gemeen te w/gw ws f P.y I dil Loket Z Noord open sinds 3 september Studentenfestival op Willemsplein g&s Brabant; Verga Expositie op werkkamer burgemeester Vreeman Ballonnen bij opening milieuzone in centrum Veel auti "i' S Open I4óhuiifentéiid^in de gènjeênte Tilburg j DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2007 PAGINA 10 den), het bij6 Wethouder Mevis en mevrouw W. de Jong tijdens de feestelijke opening. (Foto team Media gemeente Tilburg) ■vww.tilburg.n Conimiss J bijzondere voertuig, én over hun werk. De Peppel, Zeshoevenstraat 36, Uden- hout Kruisgebouw, Zeshoevenstraat 31, Udenhout In zowel het gebouw van De Peppel als het Kruisgebouw is een expositie te bezichtigen. Donderdagavond 6 september 2007 Thema-avond ‘Moderne monumenten’ 19.30 uur, Paleis-Raadhuis Lezingen van: - burgemeester Ruud Vreeman, over het Paleis-Raadhuis. t - architect Peer Bedaux, over zijn eigen werk en dat van zijn vader Jos. Bedaux. - architect Arie van Rangelrooij, over het restaureren van moderne monumenten. Zaterdag 8 september 2007 Open Monumentendag in Berkel-Enschot en Udenhout Zondag 9 september 2007 Open Monumentendag in Tilburg Moderne monumenten De landelijke Open Monumentendag staat dit jaar in het teken van moderne monumenten. In de gemeente Tilburg zal hier ruimschoots aandacht aan worden besteed. Zo’n 29 bijzondere panden uit de twintigste eeuw stellen hun deuren open. Op zaterdag 8 september in Berkel-Enschot en Udenhout, op zondag 9 september in Tilburg. Een overzicht van het programma ziet u hiernaast. De twee dagen bieden een ideale gelegenheid om panden te bezoeken die normaal gesproken slechts beperkt toegankelijk zijn. Zoals het Paleis-Raad huis, één van de meest bekende en markante gebouwen in Tilburg. Op Open Monumentendag kunt u met eigen ogen het bijzondere art deco-interieur aanschouwen. In het Paleis-Raadhuis zal ook het centrale informatiepunt voor de Open Monumentendag gevestigd zijn. Meer informatie Een folder met informatie over de opengestelde panden is gratis verkrijgbaar bij de gemeentelijke Stadswinkels, WV, de filialen van de openbare bibliotheek in Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout, de Tilburgse musea en het Regionaal Archief Tilburg. In een speciale uitgave van Tilburg. Tijdschrift voor geschiedenis, monumenten en cultuur staan een aantal (architectuur)historische artikelen én een uitge breide fietsroute waarin ook aandacht wordt besteed aan veel kunstwerken die in de straten van Tilburg te bewonderen zijn. Kijk ook eens op: www.tilburg.nl www.openmonumentendag.nl www.historietilburg.nl Het paleis op het Willemsplein vormt donderdagavond 13 september het decor voor het Tilburg Studentenfestival. Het is een gratis evene ment voor alle inwoners van de stad, georganiseerd door studenten. Er zijn optredens van onder anderen Albert West, Ben Liebrand en Van Velzen. Open 0 n Monumentendag Zondag 9 september, Tilburg. Tenzij anders vermeld, zijn de panden opengesteld tussen 10.00 en 17.00 uur. Zaterdag 8 september, Berkel-Enschot en Udenhout. Tenzij anders vermeld zijn de panden opengesteld tussen 10.00 en 17.00 uur. De Pont, museum voor hedendaagse kunst, Wilhelminapark 1 De Pont is op Open Monumentendag gra tis toegankelijk. Het museum is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Audax Textielmuseum, Coirkestraat 96 Op Open Monumentendag is het hoofd gebouw van het museum tussen 12.00 en 17.00 uur gratis te bezoeken. Er worden rondleidingen verzorgd langs de gebouwen (14.30 uur) en voor de kinde ren worden in het KinderAtelier speciale activiteiten gehouden (van 14.00 tot 16.00 uur). Dionysiuskerk, Goirkestraat 68 Op Open Monumentendag is de kerk vanaf 11.00 uur te bezichtigen. In het gebouw worden allerlei activiteiten gehouden. Zo is er een boekenmarkt, wordt er gezongen en is een expositie te bezichtigen. Café-zaal Bierings, Goirkestraat 50 Fraterhuis Petrus Donders, Kardinaal de Jongplein 15 In het Fraterhuis, dat van 10.00 tot 14.00 uur te bezichtigen is, worden rondleidin gen verzorgd. Voormalige parochiekerk, Hoefstraat 199. Er zijn ramen te bezichtigen van de Vituskerk in Hilversum en de Grego- riuskerk in Buren. Vanaf 12.00 u. wordt er een demonstratie verzorgd van het zetten van glas in lood. Wijkcentrum ’t Sant, Beneluxlaan 74 De openbare ruimtes in het gebouw zijn geopend van 12.00 tot 16.00 uur: Tevens is een powerj^piptpresentatie te bekijken. Hoofdgebouw Universiteit van Til burg, Warandelaan 2 Indien daarvoor voldoende belangstelling bestaat, zullen er rondleidingen verzorgd worden. Villa/galerie NIKH, Bredaseweg 422 In de galerie is een expositie te bezichti gen van Marianne van Schaijk. Kerk H. Margarita Maria Alacoque, Ringbaan West 300 De kerk is vanaf 12:30 uur te bezoeken. Verzorgingshuis, Kruisvaardersstraat, Wethouderslaan, Ringbaan Zuid Op Open Monumentendag is alleen de kapel te bezichtigen. Voormalig kloostercomplex, Pelgrims weg 40. Het complex is open van 13.00 tot 1 7.00 uur. jrmatie: 7urg.nl/vreeman en jurg.nl/kort. Meer infot www.tilbu. www.tilbu/ Op de agenda or ikworkshop Reeshof avereniging de Kruikeduikers Maandag 10 se uur in de raad: Commissie M Voorzitter: P. Hu Secretaris: J. Hai In recreatiebad Stappegoor is vanaf 6 september elke donderdag van 18.00 tot 20.00 uur Ladies' Time. Het bad is dan alleen toegankelijk voor vrouwen. Op 6 september is de entree gratis. Duikvi Duikvt Tilburg orga autovrije zo van 12.00 te I teit.Bezoek< i sloopauto’s parcours vo St. Willibrorduskerk, St. Willibrord- straat 1Berkel-Enschot Heemcentrum 't Schoor, Schoorstraat 2, Udenhout In het Heemcentrum is informatie ver krijgbaar over de Udenhoutse historie en monumenten. Huize Vincentius, Schoorstraat 2, Udenhout In Huize Vincentius zal een expositie over de geschiedenis van het complex te zien zijn. Mariakapel, Schoorstraat 16, Udenhout In de kapel wordt uitleg gegeven over de ontstaansgeschiedenis van het gebouw. Brandweerkazerne, Van Hees wijkstraat 25, In de kazerne is een uit 1937 stammende brandweer- wagen te bezichti gen. De laanwezi- ge brand- I weer slieden tgevert I graag I tekst en I uitleg I over dit De gezamenlijke ruimte en het prieste koor zijn opengesteld. Informatie over geschiedenis van Dé Commissi Rijen (COVM) vijf in het ger COVM advise de geluid °P12septem overzichten a rapportage lai derklachten 2 2008. De stuk openbare ver| in|age in de g Bijzondere maquettes van jonge architecten zijn tentoongesteld op de werkkamer van burgemeester Vreeman. Op vrijdag 7 september is deze kamerexpositie voor publiek toegankelijk van 15.00 tot 17.00 uur via de ingang van stadskantoor 1 aan het Stadhuisplein I3O. Paleis-Raadhuis, Willemsplein 1 Cen traal informatiepunt In het Paleis-Raadhuis kunnen bezoekers verhalen aanleveren voor de website www.geheugenvantilburg.nl. Kantongerecht, Stadhuisplein 75 In het Kantongerecht worden regelmatig rondleidingen verzorgd. Kapel O.L.V. ter Nood, Kapelhof 6 St.-Odulphuslyceum, Noordhoekring 99 In het St.-Odulphuslyceum is een exposi tie te bezichtigen. Ook worden rondlei dingen verzorgd. Galerie Kokon, Stationsstraat 38-40 De galerie is vanaf 12.00 u. geopend en er zal dan een groepstentoonstelling te bezichtigen zijn. Hotel-Brasserij ‘Central’, Spoorlaan 422 Centraal Station, Spoorlaan 35 Natuurmuseum Brabant/Scryption, Spoorlaan 434 Zowel het Natuurmuseum Brabant als het Scryption-museum zijn op Open Monu mentendag gratis toegankelijk. Beide musea zijn open van 12.00 tot 17.00 uur. Om 12.00 u. wordt er in het Natuurmu seum een rondleiding gegeven. Voormalig winkelpand van De Gruy- ter, Gasthuisring 5 Tijdens de openstelling op Open Monu mentendag zal een toelichting worden gegeven over de rol van monumenten in de landschapsarchitectuur. Voormalige kerk, Theresiaplein 2 - lijke ruimte en het priester er de de kerk is beschikbaar. np TILBURGSE KOER Aanpassing vai voor raadsleden ■Ontwerpbegroi Veiligheidsregic Brabant; 'Initiatiefvoorsi I Gebruikers vi delen kunner laten zien. W opent het pai uur. In het pa fietsen dié el opwekken, z< muziek kan c Het scootmol initiatief van WN Oosterh Van de mensen die gebeld hebben met het informatienummer 0900 123 13 13, vond 91 procent de medewerkers van Loket Z vriende lijk. Ruim 80 procent is tevreden met de tijden waarop gebeld kan worden. De wachttijd aan de telefoon werd wat minder goed beoordeeld (68 procent tevreden). Gemiddeld rapportcijfer voor het telefonisch Loket Z was 7,6. De hulp aan de balie en tijdens huis- bezoek scoorde een 8. Aandachtspunten zijn de gehorig- heid van de wachtruimten en de parkeergelegenheid, vooral bij wijkcentrum de Poorten. Wethouder Marieke Moorman, longarts F. Palmen en een aantal schoolkin deren hebben 1 september de milieuzone in Tilburg officieel geopend. Zij lieten bij poppodium 013 ballonnen op uit een schone vrachtwagen. In een deel van de binnenstad mag geen vervuilend vrachtverkeer meer rijden. Het gemeentebestuur wil de luchtkwaliteit in Tilburg verbeteren. Foto Beeldveld Wilfried Scholtes. "Bij de kamerexpositie is het gebrui kelijk dat mijn werkkamer en de collegekamer worden ingericht met werken van jonge talenten, om hun een extra podium in Tilburg te bieden. Deze keer ligt het zwaarte punt op architectuur", aldus burge meester Vreeman. Tien masterstudenten Architectuur hebben meegedaan aan een ontwerpwedstrijd voor een pavil- Tijdens Ladies' Time kunnen vrouwen uiteraard zwemmen. Maar er is ook wekelijks een geva rieerd programma introductie lessen zoals aquajogging en aqua- spinning. Deelname is vrijblijvend. De toegangsprijs voor deze avonden is 4,25 euro. in de Tilburgse binnenstad. Dit gebeurt onder leiding van Richard Engelfriet. Het Tilburg Studentenfestival draagt bij aan de doelsteiimgvande gemeente, hoger-onderwijsmstsl- lingen en studenten om Tilburg als een echte studentenstad te profi leren en de contacten van studenten met de stad te versterken. Hefe festival wordt dit jaar voor dtfat I maal georganiseerd. Meer informatie: www.tilburgstudentenfestival.nl.77k organiseert Op 14 september duikclinics in sportcentrum Reeshof. Gediplomeerde instruc teurs geven tussen 19.00 en 21.00 uur vier clinics. Iedereen vanaf 16 jaar kan zich opgeven. Wel is een zwemdiploma verplicht. Meer informatie: sportcentrum Reeshof, tel. (013) 532 60 00. Internet: www.kruikeduikers.nl. scootmobiek iedereen erv; besturen niet n s—- Gratis vrouwenavond in* recreatiebad Stappegoor DE TILBURGSE KOERIER ------ DONDERDAG 6 SEPTEMBER 2007 - PAGINA 10 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg De presentatie is in handen van de Tilburgse volkszanger Henry Huijsmans, die ook enkele nummers zingt. Het festival begint om 19.30 uur. Na 23.00 uur verplaatst het evenement zich naar drie cafés op het Piusplein. Voorafgaand aan het festival begint om 18.30 uur in café de Boekanier (Stadhuisstraat) een vrij toeganke lijk discussieforum. In dit forum praten studenten, onderwijsinstel lingen, de gemeente en andere belangstellenden over de veiligheid Wethouder Gon Mevis heeft maandagochtend aan de Brucknerlaan 20a het zevende Loket Z In de stad geopend. Mevis deed dat samen met de tienduizendste bezoeker van de zorgloketten in Tilburg, de 92-jarige mevrouw W. de Jong. Het nieuwe loket is gevestigd in stadswinkel Noord tegenover winkelcentrum Wagnerplein. Loket Z Noord is open op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 18.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Gon Mevis maakte tijdens de opening de uitkomsten bekend' van een klantenonderzoek. "Tachtig procent van de klanten is tevreden met de verkregen infor matie. Van de klanten die een hulpmiddel hébben ontvangen via Loket Z, is ruim 90 procent tevreden. Loket Z maakt zijn naam waar: de Z staat voor zorgzaam, zelfstandig enzelfredzaam”, aldus Mevis. Veel 75-plussers Relatief veel vrouwen komen naar Loket Z (64 procent van de bezoe kers). De gemiddelde leeftijd is 64 jaar. Alleenstaande 75-plussers zijn sterk vertegenwoordigd (20 procent van de klanten, ongeveer 2,5 procent van de Tilburgse bevol king). Ongeveer 15 procent behoort tot de niet-westerse allochtonen, terwijl deze groep 13,4 procent van de totale Tilburgse bevolking uitmaakt. Ongeveer de helft van de respon denten heeft informatie gevraagd over vervoer, zoals de deeltaxi, scootmobielen en rolstoelen. Verder wilde 39 procent meer weten over hulp bij het huishouden en 11 procent over inkomenson dersteuning. Het komt vaak voor dat mensen bij Loket Z gewezen worden op voorzieningen die ze zelf nog niet bedacht hadden. joen in het landschapspark Moerenburg. Deze wedstrijd is geor ganiseerd door KORT, Kunst in de Openbare Ruimte van Tilburg. De zes origineelste eq meest opval lende werken zijn vrijdag te bekijken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 10