■f 1 Feestelijke finissage Kunst, Camp Kermis 2007 Kitsch, M tekuson Nieuw festival Vak 14 op slechts een parkeervak BSg Madame Butterfly in Theaters Tilburg IZ1 Tilburg krijgt 34 wijkdichters i r DWoCïLiaDDQE? fell Sp I Voorverkoop zestiende Kraok Festival loopt goed Theaters Tilburg opent Designcafé De Foyer VVD teleurgesteld over kantoorruimte in Tilburg Tilburg Zuid Festival Factorium vormt start van nieuw cursusjaar i I^ontour Concert Dougie MacLean in 't Boerderijtje uitverkocht Basis: sporti SR fej DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 AUGUSTUS 2007 - PAGINATILBURGSE KOERIE Kijk ook op www.de- V.O.F. de Kunst Reserveringssysteem Dougie MacLean Bloementuin St. Franciscus Tel: 013-543 45 72 Tuincentrum Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: Zomerexpo Atelier de Kunstkamer Expositie Galerie Pjotr Nina Lathouwers, Jeroen de Leijer, Christine Lohmann, Ella van Olphen, behandelii 2008 :WD. L C Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrumtilburgzuid.nl DESIGN KEUKENS a voor vrijwilligerswerk en informele zorg De Keuken Speciaalzaak. Zo persoonlijk als uw keuken. WWW.tekliSan.nl werk in 1 augustus. In 1 aan zijn eiger ge leiding - braak. Een J mondt uit in i Het team en del schooljaar. Annette Paulsen, Roefs, Marieke 21 - 5038 TV Tilburg info@contourtilburg.nl^ Sinds enig 2007, omsi Scouting B tijdens de ganiseerd. wordt tussi kel-Enschc Mensen me, Een 84-jarige r met hem een k Contour St. Annaplein 2 www.contourtilburg.nl - in TVP: 'College zet raad op het verkeerde been' ^ka Cursussen Popfactory Moniek Smeets, Jessica Vermetten en Julie van Zessen. Xkan Paradox hapert teren door ie watisje- deskundigen Een 51-jarige vrouw uit Tilburg-Noord zoekt iemand die met haar de natuur in wil. ’•ganisaties gel reten of het a iet de wijkorganisatft J en wat hun <1 "4 Ook voorverkoop voor de overige fol- kroots-concerten van het komende sei zoen van GUO lopen goed. Ruim voordat op zondag 7 oktober The Doo- nan Family Band het seizoen opent met een Irish music dance show, is nu al meer dan driekwart van alle beschikbare seizoenstickets verkocht GUO verwacht dan ook dat vrijwel al haar concerten uitverkocht raken. Wij trouden er niet H onze Wanten een hken opfte dringen' De volgende acts zijn te zien op Vak 14: Cock Cobra (éénpersoons noise act), Neurobit (dansbare techno met een nintendo gameboy), 4dala- diez (boyband nieuwe stijl uit Til- Pu:ppkakkbaggrlull - Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl Japan, tereducatie ^TabJ^lX^ ervan te cursusseizoen weer van start Het nieuwe seizoen begint op zaterdag 8 september om 20.00 uur met een reprise van de succesvolle voorstel- hng De Jacht m Theater Zaal 16 On 9 september is er een open dag vanaf 13.00 uur met open lessen, acts en fragmenten uit voorstellingen van het afaelnnPn ia,r U-, -reuwe opnieuw verrassende en cursussen en workshops Edmee Plaatzer, Ad van der Schaar, Groot deel van oppositiepartijen wil duidelijkheid over geheimhouding Hulp aan gezinnen met jonge kinderen Een 28-jarige Marokkaanse moeder uit Tilburg- Noord zoekt opvoedingsondersteuning voor haar 5-jarig zoontje. In Tilburg zouden de stukken ook moeten worden voorzien van de tekst 'geheim' in plaats van 'vertrouwelijk', stellen de indieners, zoals volgens hen in veel andere gemeentes al gebeurt. Volgens de LST is de werkwijze van Het Kraokf op zaterdag augustus op he aan de Ecliptica Kaarten voor zati in de voorverkoop 12 verkrijgbaar bij Café Nieuw cursusseizoen bij De Muze In de voormalige voormalige Deprez Stoomketelfabriek aan de Lange Nieuwstraat 174 in Tilburg vinden op zondag 26 augustus vanaf 16.00 uur de feestelijke finis- sage en de dichtersmanifestatie van Kunst. Kitsch, Camp Kermis 2007 plaats. De WD maakt zich zorgen over de hoeveelheid kantoorruimte in Tilburg. De liberalen spreken Vorige week donderdag werd de Vastgoedmonitor Midden-Brabant gepre- teleurstellende notering senteerd. Hieruit blijkt dat Tilburg in Nederland wat kantoorruimte betreft op de 53e plaats staat De Run 4401, 5503 LS Veldhoven Tel. 040-2532761 Op 26 augustus laten tuinders hun liefde voor tuinieren en dahlia's zien. U kunt hun werkstukken en hun bloemstukken bewonderen. Boven dien kunt u deelnemen aan een publiekskeuring van de tuinen. Verder worden de langste zonnebloem en de zwaarste pompoen of meloen van het tuinencomplex in de Gossecstraat 10 (einde Mozartlaan) bekendgemaakt. Havens en Erik van Muiswinkel nemen samen met hun muzikanten Ocki, Tijn schilderen, i en Hans alle kinderen én ouders mee zoals olieve naar hun eigen muzikale pretpark, en dans neemt Op maandag 1 voor kinderen, van basisschool burg het school Boemerang is i de schooljaar 400 kinderen 2007-2008 sp ouders en kind tien voor half n verzameld, ma nog even geslo een gymfluit e van De Boeme helemaal gekir enkelen zelfs Op 26 augustus van 11.00-17.00 uur houdt Bloemenvereniging St. Francis cus een open dag op haar complex in Tilburg-Noord. Tuinieren is voor veel mensen een hobby, die zij graag delen met andere mensen. De vereniging heeft tot doel het kweken van dahlia's en siergewassen, maar ook het kwe ken van groenten behoort tot de mogelijkheden. Klimop Hedera hibernica. Potmaat 19 cm, hoogte ca. 150- 175 cm. Van 9,95 Een 34-jarige Marokkaanse moeder uit Tilburg-Noord zoekt hulp bij de opvoeding van haar drie kinderen. een wok-a-holic pur sang en zingt hij uit volle borst mee met Wokking on sunshine en Saké lekker door. Artiesten als de Joe Cover band (die nummers van Joe Cocker zingt, 19.45 uur), Peer de Graaf (winnaar van de Ad Vinken prijs 2003 en internationaal bekend met acts als De Watjes en The Handsome Harry Company, op diverse tijden) en Gerard van Maasakkers (zanger en ambassadeur van de Brabantse taal en poëet, 17.45 uur) staan deze dag op het hoofdpodium. The Memphis Maniacs sluiten Kraok Festival op zondagavond vanaf 21.30 uur weer af. te op mijn eigen internetsite beschik baar gesteld voor de diverse dich ters.” De gemeente Tilburg is vanaf de start enthousiast bij het project betrokken burg er met geweest. "Literair is Tilburg landelijk unieke luncf nogal onderbelicht. Op deze manier T kunnen we beter laten zien wat de stad aan dichterstalent in huis heeft", aldus een woordvoerder. De gemeente denkt er dan ook over om elke wijk- dichter hetzelfde subsidiebudget te geven (15.000 euro) als de stadsdich ter. Hiermee kunnen in twee jaar tijd diverse literaire activiteiten in de wij ken worden georganiseerd. Oorspron kelijk was het de bedoeling dat de individuele organisaties de lasten zou- i in de stad," zegt Van Densen, die den gaan dragen, maar daar blijken initiatief heeft genomen. "Ik juich dergelijke budgetten momenteel niet meer beschikbaar te zijn. De wijkdichters zullen hun gedichten publiceren op www.nachtburgemees- ters.nl, de website van de Tilburgse nachtburgemeester René van Densen. Het initiatief om 'wijkdeeldichters' aan te stellen in Tilburg komt oor spronkelijk van cabaretière Karin Broers, ook bekend van de social sofa's. "Zij zocht destijds contact met toenmalig cultuurmakelaar Edwin Jacobs, die alle betrokken partijen bij elkaar bracht", vertelt binnenstadsma- nager Anton Jungerhans, die vanuit Madame Butterfly van Puccini is een van de meest geliefde en ontroerende opera's. Met een internationale cast en crew van meer dan honderd personen komt deze opera naar Tilburg. Op zondag 30 september om 20.15 uur is Madame Butterfly te zien in Theaters Tilburg met Henk Poort in de rol van consul Sharpless. Rond 1900 trouwt de Amerikaanse officier Pinkerton in Nagasaki met de 15-jarige geisha Cio-Cio-San, bijge naamd Butterfly. Voor haar is dit huwelijk heilig, voor Pinkerton niet meer dan aangenaam. Als hij alweer lang en breed in de VS is, bevalt But terfly van hun zoontje. Drie jaar later Het parkeerterrein van Ateliercom plex NS16 aan het NS-plein 16 in Tilburg wordt omgetoverd tot een festivalterrein dat een geheel nieu we concept kent, namelijk het klein ste festival van Nederl~~1 vindt plaats op slechts één parkeer vak. Het terrein is op zondag 26 augustus vanaf 15.00 uur geopend en er zijn campingfaciliteiten aan wezig. met dementie man uit de Blaak zoekt iemand die levensboek wil maken. Atelier de Kunstkamer aan de Gast huisstraat 31 in Oisterwijk houdt op zaterdag 25 en zondag 26 augustus van 14.00 tot 17.00 uur een.zomerex- positie in haar galerie. Er is nieuw werk te zien van Wilma de Wilde van Beers, die ook exposeert samen met cursisten van Atelier de Kunstkamer in één tentoonstelling van acryl schil derijen. Die hebben diverse thema's en kennen verschillende toegepaste gemengde schilder- en druktechnie ken. Vanaf vrijdag 14 september heeft Til- *--~3t Designcafé De Foyer een lunch- en uitgaansgelegenheid bij. In De Foyer draait alles om design, kunst en theater. Het is een inspireren de plek in het hart van de stad. Theaters Tilburg is trots om de deuren te ópenen van dit nieuwe, strak vorm gegeven designcafé, waar de gasten omgeven worden door toegepaste kunst en waar de lunchkaart met T food voor een wel zéér bijzondere smaak- sensatie zorgt T food is fooddesign, speciaal voor Theaters Tilburg ontwik keld en is geïnspireerd op de emoties en belevenissen in en rond het theater. In Designcafé De Foyer krijgen en design volop de ruimte. Naast des ignfood zetten diverse designontwer- pers de toon met werk wat wordt geëx poseerd en verkocht De Foyer is daar om ook the place to be voor bijzondere sieraden, foto's, shawls, glaswerk, behang, textiel, interieurdesign en meer. Stuk voor stuk gemaakt door gerenommeerde ontwerpers. De Foyer biedt ook de kans om vrijelijk rond te waren in de schouwburg met zijn indrukwekkende collectie beelden de kunst uit de jaren zestig. Een deel van de geëxposeerde weiken is even eens te koop. Bovendien kan de bezoe ker in alle rust de prachtige boekwer ken 'van uitgeverij Taschen over archi tectuur, kunst, fotografie, film en lifestyle en design doorbladeren en kopen. Met design eten kopen slaat Theaters Tilbuig een ongebruikelijke en span nende weg in. Restaurants met foodde sign op de kaart zijn immers in Neder land op één hand te tellen, net als het aantal café's waar design van deze klas se te zien en te koop is. Zeker de com binatie is uniek voor ons land. De Foyer is geopend dinsdag t/m dag van 11.00 tot 18.00 uur e"’"*" ook rondom voorstelling Schouwburg. mMeer i www.theaterstilburg.nl Mensen met een chronische ziekte Een 61-jarige, blinde en rolstpelafhankelijke vrouw uit de wijk 't Zand zoekt iemand die met haar wil gaan wandelen. Het concert van Dougie MacLean op zaterdag 24 november in t Boer derijtje in Haaren is uitverkocht Dat meldt concertorganisatie Groe ten Uit Oisterwijk (GUO). Stichting Stadskern één van de aange sloten organisaties vertegenwoordigt. "Omdat verschillende organisaties nu eenmaal verschillende wijken beter kennen, is gekozen voor een opzet waarbij de wijkdeeldichters onder een eigen hoofdorganisatie vallen. Ik heb, vanzelfsprekend, zelf de binnenstads- dichter onder mijn hoede." Enkele Amsterdamse wijken hebben reeds hun eigen dichter. De aange stelde dichters dienen de totale Til- burgse stad te promoten, maar moe ten ook het 'wijkgevoel' meer verster ken. "Ik zie het zelfs terug in het anders zo gemoedelijke Wandelbos, waar ik zelf woon. De sociale verkil ling, het gevoel niet meer mee te tel len in de staJ," 'r“ T'- J:" dit initiatief heef. od dit initiatief toe en heb dan ook ruim- Tilburg krijgt behalve een nieuwe stadsdichter (Frank van Pamelen) ook 34 wijkdichters erbij. De namen hiervan worden op zondag 26 augustus bekendgemaakt, tege lijkertijd met de installatie van Van Pamelen als stadsdichter. Het reserveringssysteem van Paradox blijkt de afgelopen weken niet goed te hebben gewerkt. Als er mensen zijn die in die periode voor concerten entreekaarten hebben gereserveerd, vraagt Paradox dat nogmaals te doen. Het probleem is inmiddels opgelost en alle reserveringen kunnen vanaf nu op i normale manier verwerkt worden, concertbezoeker ontvangt dan een :rt:ging per e-mail. Paradox biedt verontschuldigingen aan voor de last. uit Til- rland. Vakl4 burg), Pu:ppkakkbaggrlull (expert- boy! één parkeer- mentele gitaarband met klassieke Kaar composities), Belch Kitchen (zingend koken), The Light Brigade (singer- songwritermuziek om bij weg te dr_ men), Brigit van Zundert (met haar n van 'een zeer ...jring voor de zesde stad van Nederland'. Als de gemeente zich wil inzetten voor groei van de zakelijke dienstverlening, maar aan kantoorruimte niets te bieden heeft, zal het college niet succesvol zijn, zo stelt de WD in schriftelijke vragen die zij over dit onderwerp heeft gesteld. De WD-fractie zegt dat ze al een aan tal jaren pleit voor het creëren van diversiteit in aanbod door middel van het ontwikkelen van verscheidene kan toorlocaties in de stad. Zij verwijt het college dat dit zich alleen op ontwikke ling van de Spootzone focust voor het bouwen van kantoorruimte. 'Volgens lokale makelaars zal er ook de komen de jaren niets aan te bieden zijn in Til burg op het gebied van grote kantoor ruimtes', schrijven Mare Verstraeten en Cécile Franssen namens de VVD-frac- tie. 'Daardoor zal de positie van Tilburg de komende tijd zeer waarschijnlijk nog verslechteren en lopen we een groot risico dat nog meer werkgelegenheid zal verdwijnen naar steden als Breda, Eindhoven en 's-Hertogenbosch.' De uitgangspunten van het beleid voor de ontwikkeling van kantoorlocaties en het realiseren van groei voor de zake lijke dienstverlening in Tilburg moeten worden besproken in de raadscommis sie Economie vóór de behandeling van de Beleidsbegroting 2008 door de gemeenteraad, vindt de Fret*Vr'jen^°e^^^ het Tilburgse presidium met betrek king tot geheimhouding niet op orde. "Tot op de dag van vandaag worden in het presidium de 'vertrouwelijke' stukken zelfs nooit bekrachtigd in de vergadering, zodat de vertrouwelijk heid dan ook automatisch vervalt", zegt LST-fractievoorzitter Hans Smolders, hierbij verwijzend naar de Gemeentewet. Ook krijgen volgens hem te veel stukken onterecht de sta tus 'vertrouwelijk', waaruit blijkt dat er niet op artikel 10 van de Wet Openbaarheid van Bestuur wordt getoetst. "Daarover wordt in het pre sidium ook nooit gesproken." De SP wil dat er serieus werk wordt legd', schrijft gemaakt van het initiatiefvoorstel, de borden erg Anders zal zij, net als de VVD en de LST, uit het vertrouwelijk overleg stappen. De partij noemt de huidige situatie onwerkbaar. NS Plein 36, 5014 DC Tilburg Tel. 013-5367784 Kiosk aan het Oranjeplein 20a in Loon op Zand. Op zondag begint het festival om 14.00 uur en is de toegang gratis. Voor de kleinsten is er een speciaal voor hen ingericht veld met onder meer een 'powerparty disco', ballonnenclown en een kinderboer derij. In de laan, voor het Witte Kasteeltje, staan Ton en Tonnie, kleinkunste naars die het publiek smartlappen 'met een lach, maar zonder traan' toezingen. Het internationale karak ter van deze Kraok krijgt verder vorm in de Tapasbar en de Soesjie- bar. In de Soesjiebar is de chef-kok Het gekorte bedrag werd volgens het college ingezet voor een Verrijk-je- wijkl-bus en voor de Verrijk-je-wijk- beste-activiteitprijs 2006. Dit zou gebeuren op verzoek van de wijkor- ganisaties, maar de TVP noemt dit een onjuiste voorstelling van zaken. 'Immers, de dorpsraad Berkel- Enschot heeft officieel bezwaar aangetekend tegen uw besluit', schrijft TVP-fractievoorzitter Loes Dielissen aan burgemeester en wethouders. 'De dorpsraad stelt expliciet, dat zij nooit op enigerlei wijze instemming heeft verleend voor deze inhouding en dat dit ook voor meer, zo niet alle, wijk- organisaties geldt.' Haar partij wil nu weten of het collegebesluit vooraf met de wijkorganisaties is gecommu niceerd en wat hun reactie daarop was. De TVP vindt dat 'door deze autoritai re manier van besluitvorming' de autonome positie van de wijk- en dorpsraden, die op vrijwilligers draai en, wordt ondermijnd waardoor hun betrokkenheid en inzet wel eens zou kunnen afnemen. Zij vraagt of het college bereid is om het bezwaar als nog in behandeling te nemen. Andere schriftelijke vragen van de TVP gaan over de grote reclamebor den in Moerenburg. Eén bord met daarop de vermelding 'kunststof koe- vervangers' staat in de Zandstraat en één staat aan de Koebrugseweg. 'Op dit laatste bord wordt bedrieglijk echt aangekondigd, dat er vanaf de A58 een parkeerdek voor vele, vele auto's dwars door Moerenburg wordt aange- Dielissen, die zich aan uv uviuvii ergert. Zij wil weten of de borden 'iets' met kunst hebben te maken. De TVP vindt dit een onge oorloofde verspilling van gemeen schapsgeld. a a zon ren uiteraard igen in de Factorium heeft een cursusaanbod voor informatie: alle leeftijden in huis. Zondag van 13.00 tot 17.00 uur staat het hoofdge bouw aan het Kapelaan Poellplein bol van de activiteiten: workshops en demonstraties waarin elke 1 groep iets van haar gading kan vinden; van streetdance tot klassiek viool, musical tot wereldmuziek en van bun dans tot popmuziek. Iedereen kan alles van een afstand bekijken en zich rustig laten voorlich ten, de enthousiastelingen kunnen daadwerkelijk meedoen en de impul- sievelingen kunnen meteen de daad bij schap het woord voegen en zich inschrijven liefde voor een proefles of (korte) cursus. foc. In de programmering van de podia op collectie uit de jaren vijftig en zestig, een ni het festivalterrein is zeker gedacht aan Ook is er een tentoonstelling van oude De cc alle leeftijden. De optredens bieden platenhoezen en kunnen bezoekers als bevestiging voor elk wat wils. De hoofdact wordt aandenken hun slag slaan op de platen- haar v verzorgd door V.O.F. de Kunst. Nol markt op het festivalterrein. overis :ign eten kop*' een ongebruike weg in. Resl >p de kaart z; één hand De afdeling Popfactory van Factori um biedt veel mogelijkheden voor zowel de beginnende als de ervaren popmuzikant. Wie meer wil weten over de cursussen, kan maandag 27 en woensdag 29 augustus terecht voor informatie en inschrijving: maandag 27 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in de Basement van 013 en woensdag 29 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in lokaal 009 van het hoofdgebouw aan het Kapelaan Poellplein, in Tiliander in Oisterwijk en in Jan van Besouw in Goirle. De start is in de week van maandag 3 september. Burgemeester en wethouders heb ben de gemeenteraad op het ver keerde been gezet met het besluit om de het project Verrijk je Wijk! te korten met 17.500 euro. Dat vindt de Tilburgse Volkspartij (TVP), die hierover schriftelijke vragen aan het college heeft gesteld. Met Kraok in alle Staten. Zo luidt de slogan van de zestiende editie van het Kraok Festival. De voor verkoop voor de zaterdagavond heeft met Gionez (19.30 uur), de Bogus Brothers (20.30 uur) en DJ's Wipneus en Pim (22.30 uur) al een behoorlijke vlucht geno men. De organisatie vond een select gezel schap van dichters bereid tot het ver lenen van hun medewerking. Onder hen bevinden zich de oude én de nieu we stadsdichter, respectievelijk Nick J. Swarth en Frank van Pamelen, de 'getatoeëerde reus' uit Amersfoort Gijs ter Haar, Arjan Post, Joop van der Kuip, Martin Beversluis, Bart van Dijk, Hans d'Olivat en (poëzie)verta- ler en dichter Willem Groenewegen. Aansluitend is er een bijzonder film programma met CosyMo's Solar Cinema. De tentoonstelling is tot en met 26 augustus nog dagelijks van 12.00 tot 17.00 uur te zien. Exposanten zijn Joyce van Belkom, Pia van den Berg, Judith Boot, Marieke Coenen, René van Densen, Liesje Diemont, Dikke Boost, Aljen van Dijken, Linda van Erve, Sanne Evertz, Geneviève van Helden, Liesbeth Huyben, Sanne Jan sen, Leechin Kok, Judith Kuijpers, Jong en oud kunnen hun hart op len met de programmering van I Factoriumfestival dat op zondag augustus het startsein vormt het nieuwe cursusjaar van Fat um Tilburg. 1,50 meter de kleinste singer-songwri- ter van Nederland), pianiste Mante, DJ Fiesto uit Teteringen, Perestroj’.„ Soundsystem (Balkan beats) en de Duitse schlagerpionier Bavaria Cow- XL. irten zijn te koop bij Sam o Sam/Antenne aan de Noordstraat 82 nger- in Tilburg en kosten 5 euro. Er is dro- ruimte voor slechts dfertig bezoekers. Mensen die acute hulp nodig hebben Contour start in samenwerking met Thebe een nieuw project in Tilburg- Noord. Zij zoeken vrijwilli gers die eenmaal per week inzetbaar zijn bij ver schillende mensen die acute hulp nodig hebben. De vrijwilligers worden gekoppeld aan een team van Thebe. neemt Pinkerton zijn jonge - kaanse echtgenote mee naar Samen proberen zij Butterfly ervan overtuigen dat ze haar zoontje beter aan hen af kan staan. Op een dramati sche manier verliest Cio-Cio-San haar greep op het leven. Madame Butterfly wordt in het Itali aans gezongen en voorzien van Nederlandse boventiteling. fragmenten uit voorstelling St. Internationale Operaproducties afgelopen jaar. Het nieuwi brengt Madame Butterfly op 30 sep- ma biedt opnieuw verra tember om 20.15 uur in Schouwburg veelzijdige V11 woresn Tilburg. Kaarten zijn verkrijgbaar via op het gebied van toneel, schrijver^ www.theaterstilburg.nl, telefonisch bewegingstheater. Voor kinderen ion via 013-5432220 en aan de balie van geren en volwassenen. Van beginnen de Theatershop van Theaters Tilburg, tot productieniveau. Zo is er voor jon geren LINK, een beeldende productie - voor LINK, het jongerentheaterfesti- val van Brabant. Bedoeld voor jonge- A volwassenen kunnen bij De Muze A muze.nl. K:jv muze.nl. rfestival wordt gehouden 25 en zondag 26 iet evenemententerrein *:~a in Loon op Zand, zaterdagavond kosten -' oop 12 euro en zijn Brasserie De Er moet een protocol komen waar in staat hoe raadsleden met geheimhouding dienen om te gaan. Ook moeten taken, verantwoorde lijkheden en bevoegdheden van het presidium (overleg tussen burge meester en fractievoorzitters) in een statuut worden geconcreti seerd. Dat vinden de SP, Lijst Smolders Tilburg (LST) en de VVD. de drie grote oppositiepartij en in de Tilburgse gemeenteraad. Zij dienen hiertoe een initiatief voorstel in. Informele Zorg zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij mensen thuis. Mensen die extra hulp hard nodig hebben of gewoon goed kunnen gebruiken. In Galerie Pjotr in Tilburg exposeren de deelnemers aan het atelier hun het weekend van 25 en 26 s. In het atelier werkt iedereen Den doelen onder deskundi- van kunstenaar Peter Ver- i jaar werken in het atelier in een boeiende tentoonstel ling. Van abstract tot realistisch en in >pha- Havens en Erik van Muiswinkel nemen verschillende technieken, waaronder n het samen met hun muzikanten Ocki, Tijn schilderen, druk, collage en materialen „g 26 en Hans alle kinderen én ouders mee zoals olieverfacryl en klei. Vk i voor naar hun eigen muzikale pretpark. sitie is te bezichtigen van 13.06 tot ictori- Naast levende muziek en dans neemt 18.00 uur. Adres: Goirkestraat 78 ju ook de wereld van de vinylliefhebbers Tilburg. een prominente plaats in op het festi- val. Meer dan ooit staat het oude vinyl van weleer in de belangstelling van oprechte muziekliefhebbers. Een. Iplem bol goede reden voor de organisatoren van shops en het Factoriumfestival om dit jaar voor leeftijds- deze liefhebbers een ruime plek te 7 J reserveren. Wie wil weten wat >1, van eigen platencollectie nog waard is, i buik- deze meenemen en laten taxei de taxateurs van de infosite plaatwaard.nl. Deze schatten singles, DP's en EP's op waarde. Daarnaast is het Grammofoon Genoot- 1--p aanwezig, een collectief met liefde voor radio's en koffergrammo- foons met de daarbij behorende vinyl- collectie uit de jaren vijftig en zestig. Ook is er een ten platenhoezen en 1 aandenken hun sl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 4