Informatie en amusement op Streekfestival in Liempde Sr Euro Land Art 2007 om niet te missen Certificaatuitreiking bij Feniks I Openingsact tentoonstelling speelt zich af op het dak Muzenconcerten brengen mix van muziekstijlen NachtManifestatie: dé dialoog Letterensubsidies voor dit jaar verdeeld Tuincentrum Tilburg Zuid j F «bill SS com- teiten het in heb beter DONDEnucvi 28 JUNI 2007 - PAGINA 7 DE TILBURGSE koerier ©".j de Sexy )lle en /ormen Antieke rijtuigen uit heel Nederland maken aanstaande zondag vanaf Landgoed Velder een tocht in de omgeving van Liempde. these Raymond van het Groenewoud zigheid winning X 2O.( 17.00 I yi speci ieden V dipo.be Bestelbus Zwoelie Troelies gestolen jn ver- loment iroduct an het itueel, s kan Kéra- (f ver- arasta- /oor de 3 rasta- r bel djk op Drie bands op Club 3voorl2/Tilburg Jeruma en Wies op het T Podium Concertseizoei» Paradox voorbij die de n zet- stralen ardrin- •uctuur r raakt oor het ootge- ielijke enaf. liedt u •al het offici- lurge- c. Alle uur e Het j voorzor gebied, or tuur, behot Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrurrrtilburgzuid.nl it hun theater- ckelen. Zaterdag 30 juni, 23.00 uur: Rush - Raw Urban Sexy House >47 TW Tilburg 013 - 542 29 68 Vrijdag 29 juni, 22.00 uur: D-Lici- ous - Loco Loco Disco Show en dj Cor In navolging van het laatste concert van The Beatles speelde het openingsconcert zich af op het dak. KM). PETER LIGTENBERG geboekt de r de tip die bus zal worden Voor de eerste keer vindt onder de naam Euro Land Art een uniek Groene Woud in Noord-Brabant. Land Art is een kunstuiting die het chap zelf tot kunst inricht, beelden in een weiland dus, ir een nieuw 'wij-land als 1 purpurea se High'. W Deze sterke vaste na- xg jaarsbloeier wordt ook 35 gebruikt als ingredient voor natuurgeneesmid- delen. Potmaat 19 cm, hoogte ca. 50 cm. Per stuk van €8,49 tsea- Met een topre- sWork “chez 3ego- resident-dj zorgt de uistekelijke en rockt keer op keer da a iiend I van de officiële aanvraagformulieren. Deze formulie ren en alle benodigde informatie over de Verdeelsubsidie Letteren zijn te vinden op www.libralink.nl. Het Literair Informatiepunt Bra- ZuiLibra) heeft dit Jaar ruim 49.000 euro, dat de provincie >rd-Brabant beschikbaar heeft gesteld, toegekend aan diverse lite raire initiatieven. In totaal zijn 39 subsidieverzoeken ingediend. Hier- ran konden 13 aanvragen worden gehonoreerd. werden koeien met de hand g ken. Er zijn steeds minder mens dat nu nog kunnen. Bezoekers kunnen hier de uitdaging aangaan. ïs economisch rendabel is mét Oisterwijk, Liempde en uvuvud van natuur, cultuur en land- rode. Kortom, Het Groe bouw. De partners van Het Groene Woud willen er zo voorzorgen dat al het moois van dit gebied, onder ande re natuur en cultuur, behouden blijft ationaal zonder de economische drijfveren uit ilburg het oog te verliezen. atuur- In Het Groene Woud liggen bestaan de natuurgebieden zoals De Kamp- ina, De Oisterwijkse Bossen en Ven- l-in- nen, De Mortelen, De Geelders, het het Dommeldal en De Scheeken en aan- aineren van de verschillende trekkelijke dorpen als Oirschot, en g een overzicht van kleine en grote gebeurtenissen in de stad. Naast deze beelden kunnen bezoekers genieten van nostalgische straatbeelden, de opening van de eerste naoorlogse schouwburg in Nederland in aanwe zigheid van koningin Juliana, de over- w inningen van voetbalclub Willem II en andere sportieve gebeurtenissen. Ook de verhalen bij de foto's zullen niet ontbreken. Het is een tentoonstel- Demonstraties Verder zijn er huifkartochten, minit- raktorraces, meeleeftheater en demon straties schapendrijven, beeldhouwen, wolvitten, boetseren, manden vlech ten en quilten en klompen maken. Ook wordt samen met de bezoekers van het Streekfestival een groot kunst werk van natuurlijke materialen voor MDERDAG 28 JUNI 2007.^ gemol- Het Groene Woud gemaakt. Er is functies nsendie bovendien een Streekfestivalprijs- behoud vraag en de drie Reuzen en de Elfen boom zijn ook van de partij. Kinderen kunnen zich vermaken in de ballen bak of bij het poppentheater. Het Groene Woud is een Nationaal Landschap tussen Eindhoven, Tilt en 's-Hertogenbosch, met een natum- kem van 7500 ha. Een landschap waarin wonen, werken, recreëren, natuur, cultuur en landbouw hand-ir hand gaan. Een gebied dat door htu slim combir-J- is er daar één van. Samen met zijn Straffe Mannen staat hij op woensdag 1 augustus op het podium. Wellicht iets minder beroemd is-de Utrechtse popgroep Van Binnen. Hun handels merk is de perfecte samenhang tussen tekst en melodie. Dat resulteert in ste vige, goed in het gehoor liggende nummers. Te zien op woensdag 8 augustus. Afsluiter van de Muzencon certen is zeker niet de minste: Hans de ten een I Booij. De meeste mensen kennen hem springka van de hit Annabel uit de jaren '80. de grimemei Samen met een nieuwe band werkt hij en er is alt” aan een nieuw repertoire dat in het len. De toegang is gratis Op donderdag 28 juni brengt het T Podium twee muzikale juweeltjes. Op één avond kan het publiek op de Heu vel kijken en luisteren naar Jeruma en Wies. Jeruma is behalve zanger ook songwriter en producer. Het zijn voor al de soulvolle, laid back klanken die de liedjes van Jeruma typeren. Met zijn achtkoppige begeleidingsband brengt hij de magie van die liedjes tot leven tijdens live optredens. Zangeres Wies groeide op in Breda in eeh muzikale familie, haar vader is een bekende jazz-muzikant. Haar invloeden vindt ze in de muziek van Sheryl Crow, Ella Fitzgerald en legendes uit de 60's en 70's, Neill Young en Bob Dylan. Haar band bestaat uit vier personen. Het programma begint om 19.30 uur. Euro Land Art 2007 is de kunstmani festatie van Het Groene Woud en duurt van 1 juli t/m 30 september. Het is een Europees project, waarin het Innovatieplatform Duurzame Meierij (IDM) en Stichting Streekfestival Het Groene Woud samenwerken met Franse en Duitse regio’s. Drie maan den lang wordt kunst in het landschap ingezet om het platteland op een nieu we manier te beleven. Kunst verfraait het landschap, maar vestigt ook de aandacht op het platteland en bevor dert daarmee de ontwikkeling van toe- Donderdag 28 juni, 20.30 uur: Cynic Cynic is de maker van een opvallendste albums van d Het concertseizoen in Paradox zit er negentig, het verrukkelijk! deathmetal epos Focus'. De b' een paar (nu al bijr de Kleine actief in de sf Spoke, nieuw albur gitaarsynthesizer, c Reinert (maakt s~ Channel, ex-Deati Tony Teegarden (ext ards) worden bijgestaan door Chris Kringel (bas) en gitarist David Senes- cu. De sporen van Cynic tref je a^i bij) bands als Ephel Duath, Textures en Necrophagist. Het Tilburgse muzikale trio Zwoelie Troelies is dit weekend zwaar gedu peerd door de diefstal van hun bus. De witte Mercedes 208D, met kenteken VX-02-BR, is al jarenlang hun trouwe transportmiddel naar optredens in het hele land en ver daarbuiten. De bus werd voor de woning van een van de bandleden gestolen, met de geluidsap- plattelandsfestival plaats in paratuur en instrumenten aan boord. Groene Woud in Noord-Bral Een fikse schadepost en ook een emo- Land Art is een tioneel verlies, want met de instrumen- landschap zelf ten zijn vele successen geboekt de Geen 1 afgelopen decennia. Voor de tip die maar leidt tot het terugvinden van de bus zal kunst een passende beloning bedacht De bus is wit met een zwarte band aan de onderzijde. Er is een klein logo van een dwarsdoorsnede van een zeilboot zichtbaar op de zijkanten en de achterkant. De Zwoelie Troelies zijn bereikbaar op info@zwoelietroelies.nl. S.van Streekfestival Het Groene Woud gehouden. Ook dit jaar belooft het weer een groot evene ment te worden met een divers pro gramma voor jong en oud. Hit subsidiejaar zijn opvallend veel “«vragen voor schrijfopdrachten mgediend en gehonoreerd. Namens de Provincie kende Libra subsidies toe literaire publicaties, festivals en ™ere literaire evenementen, maar geld ging vooral naar Brabantse teurs en literaire organisaties in de »rm van schrijfopdrachten. ^wisselwerking tussen literatuur en Were disciplines en media speelde •J de verdeling van de (schrijfjsubsi- een belangrijke rol. Voorbeeld ervan is de integratie van tekst en tend aan de boekpresentatie vindt er een NachtManifestatie plaats, waarin studenten en buurtbewoners met elkaar in dialoog gaan onder leiding van de Tilburg Cowboys. De avond is iedereen gratis toegankelijk en plaats in Buurthuis het Zwijsen- paleis, Bisschop Zwijsenstraat 11 (ingang Fontys Hogeschool voor de Kunsten) in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. NachtManifestatie dé dialoog is onderdeel van de Cultuurmanifestatie Tilburg 2007 en is een samenwerking tussen de Cultuurmanifestatie, Fontys Hogeschool voor de Kunsten en Aca demie voor Beeldende Vorming. tosti staan te wachten. Vrijdag 29 tot en met zondag 1 juli, 20.00 uur: Musicalstichting Plank met Stiefmoei gezocht! Stieftnoei gezocht! is een musical waarin prinses Ans en prins Pietje tij dens een reis door het sprookjesbos een nieuwe koningin zoeken voor hun depressieve vader. Tijdens deze zoek tocht worden Ans en Pietje gedwars boomd door hun oom, die de kinderen bever kwijt dan rijk is. Deze eerste productie van Musical stichting Plank is een volwassen paro die op het klassieke sprookje. Acht acteurs spelen Stiefmoei gezocht!. In de voorstelling brengen zij in typische karakters de (soms gênante) situaties eigen in het koninkrijk West tot leven. De musical zit vol bestaande musical- en popnummers waar de sprookjesfigu ren zich flink dansend in uitleven. Kaarten zijn te bestellen via www.the- ater-zaall6.nl. Club 3voorl2/Tilburg staat klaar met een nieuwe clubavond op vrijdag 29 juni. Wederom in Cul de Sac aan de Heuvel 48 in Tilburg, wederom gratis toegankelijk en ook nu met drie acts: The Motion, Woordlooiers en The Germaphonics. Zij worden bijgestaan door Franz Fjödor, die tussen de bands door speciale dj-sets verzorgt. Club 3voorl2/Tilburg begint om 20.30 uur. elkaar, dat ve vleugels". Feniks heeft net weer een nieuw tra ject opgestart. Vrouwen die hetzelf de resultaat willen behalen in het zetten van de stap naar betaald werk, kunnen zich nog aansluiten. Aan melden kan op het telefoonnummer van Feniks, 013-5421896, bij Freya van Kempen of Kristel Doorakkers. Zeven woensdagen in juli en augustus is de campus van de Tilburgse univer- siteit weer het decor voor een zomer se cocktail van sfeer en muziek. De Belgische formatie The Rhythm Junks, een beatnik bigband met een mondharmonicaspeler als dirigent, mag op woensdag 4 juli het spits afbijten. Woensdag 11 juli is het de beurt aan de bands Transit en Soma. Wie wil swingen op salsa-, merengue- en latinoklanken, moet op woensdag 18 juli zeker komen kijken luisteren naar Doble Impacto. Deze formatie zorgt voor een Cubaans feestje in Til burg. Van een geheel andere orde is het repertoire van de Vlaamse artiest Freddy Birset. Hij brengt op woens dag 25 juli romantische Franse chan sons. Bekende namen De Muzenconcerten in augustus bren gen enkele bekende namen naar Til burg. Raymond van het Groenewoud De organisatie van de Muzencon certen, die woensdag 4 juli van start gaan, is er ook dit jaar weer in geslaagd om een grote variatie aan muzikanten naar Tilburg te halen. Onder andere Raymond van het Groenewoud en zijn Straffe Man nen staan binnenkort op het podi um van de UvT-campus. Ook Hans de Booij, bekend van de jaren '80 hit Annabel, verzorgt een optreden. op. In het eerste weekend van septem ber opent het podium aan de Tele- graafstraat het nieuwe seizoen traditi- oneel met een aantal concerten in de de Klein kiosk op de Heuvel. Daarna viert actief in Paradox het zilveren jubileum met een Spoke, weekend waarin alle oude en nieuwe gi laars; - talenten van de Tilburgse jazz-scene Lm»,, v op komen draven. Dat zal zijn van C1"-1 vrijdag 14 tot en met zondag 16 sep- Tony'its tember. Belangstellenden worden ards) hierover nog geïnformeerd. K Fenikscertificaten. In zijn slotwoord complimenteerde hij de Vlieg er eens Uit-cursisten en Feniks met het resultaat. Hij is zeer te spreken over het multiculturele karakter van de ertuigd groep: "ontmoeting en leren van jlijven, elkaar, dat verbindt en geeft iedereen “"eno- asema- oij de cer- aan hoe tgrijk zij het traject Vlieg er Uit vinden voor hun cliënten. Namens de gemeente Tilburg over handigde wethouder Jan Hamming van o.a. Financiën en Integratie de a Sint-Oeden- .vortom, Het Groene Woud is een zeer fraai gebied dat zich uitste kend leent voor dagrecreatie en korte vakanties door de natuur en cultuurhistorische waarden. In com binatie met het grote scala aan bedrijvigheid dat zich hier .bevindt; zowel vanuit de agrarische sector als bedrijven in het midden- en kleinbe drijf, is het ook economisch interes sant. In 2005 is Het Groene Woud officieel betiteld tot Nationaal Land- ste a het - al epos Focus'. De band doet reünieshows waaronder dit jna uitverkochte) optreden in ine Zaal! Paul Masvidal (ook sfeervolle rockband Aion urn net uit, gitaar, clean vox), Sean scores voor Discovery De succesvolle en stijlvolle hous 'eath, Aghora, C-187), vond Rush sluit het 013-séizoen. n (extreme vox, keybo- onder anderen Baggi Begovic, i - r"~~~ gepassioneerde dj met een paar t mixen op zijn naam. Labels als aan bij Label en Sealth van Roger Sanch deden beroep op het talent van Bej vic. Jaziah is zo'n beetje de i van Rush. Vanaf 2005 muziekfreak voor de aanstel groove house! De tweelingbroertjes Henry en Henne Feniel graaien in hun eindeloze pla tenbakken om het publiek als een flip- perbal heen en weer te schieten tussen Disco, Dancing, Karaokebar en Rock- café. Plaatjes van diverse pluimage komen: voorbij; zinnige, onzinnige maar vooral feestelijke dansplaatjes. Ze zijn de voetzoeker in een volle disco, gegarandeerd dat de voetjes van de vloer gaan! Loco Loco Disco Show. - dans bij de danstheatervoorstelling die gend jaar worden gerealiseerd, mc Dirk Groene veld gaat schrijven voor .ten vóór 1 oktober worden ingediei de Brabantse stichting Panama Pictu- bij Libra, door middel van de officie res en Station Zuid, danshuis van het zuiden. Bij de in Tilburg gevestigde theatergroep Koning Carlos komen de tekst van Leon de Waal en videoani- maties van het ensemble Ladds samen in een multimediale voorstelling. En theaterauteur Peter Dictus maakt voor het Zunderts Toneel een scenario met spel- en liedteksten. Ook oordeelde Libra positief over het voornemen van Madeleine Matzer om een theatertekst te maken voor een voorstelling gebaseerd op Jan Siebe- links roman Knielen op een bed vio len. Nieuw en jong talent als Rob Kappen en Anna van der Kruis krijgt met de schrijfopdracht een kans om bij Productiehuis BrabantL schrijfambities te ontwikke Nieuwe subsidieaanvragen voor lite raire activiteiten en uitgaven die vol- Vanuit het idee dat het waarnemen van de wereld begint op het moment dat je je voordeur uitstapt hebben 30 studenten van de Academie voor Beeldende Vorming gewerkt aan het project de Buren. De buurtbewoners voor van de wijk gelegen achter het vindt gebouw van de Fontys Hogeschool voor de Kunsten zijn onderwerp geweest van dit project. Vandaag, donderdag 28 juni, wordt het boek "De Buren" gepresenteerd. Een boek met verhalen en portretten van studenten en buurtbewoners naar aanleiding van dit project. Het eerste exemplaar wordt uitgereikt aan wet houder welzijn Gon Mevis. Aanslui- I Streekfestival Het Groene Woud staat I voor een zondag boordevol landbouw, regionale kunst, cultuurhistorie, muziek, entertainment en culinair I «enot verzorgd door ondernemers en organisaties uit Het Groene Woud. I Topkoks bereiden heerlijke gerechten ■van streekproducten. Een informatie- I ve streekmarkt met meer dan honderd I stands geeft een beeld van de veelzij- I digheid van Het Groene Woud. En er zih allerlei andere activiteiten. Vorig jaar ontving het evenement meer dan ■aOOO bezoekers. 1 Antieke rijtuigen uit heel Nederland 1 maken vanaf Landgoed Velder een I tocht in de omgeving van Liempde. Dit is de 28e jaarrit (Dommeldalrit) I van Rijtuigenvereniging De Koetsiers I Liempde e.o. Een spectaculaire acti- I viteit, waarbij de jurering en het defi- I lé op het centrale activiteitenveld I plaatsvinden. I Elk uur kunnen tien kinderen aan de I vogelverschrikkerwedstrijd meedoen. I Er zijn leuke prijzen te winnen. De I winnaars worden op het podium door I Omroep Brabant bekendgemaakt. I Vanaf 12.00 uur presenteren Eric I Kolen en Bianca van Vugt live hun I programma Brabant leeft! Tijdens de I uitzending wordt het startschot gege- I ven van de fotowedstrijd over Het I Groene Woud. En natuurlijk is er heel I veel muziek onder andere met oud- I PSVeren tegenwoordig zanger Björn I van der Doelen. I la de Kunsttuin verzorgt Dynamo I Jongerencentrum een workshop graf- I fiti spuiten. Onder begeleiding van I een speciale kinderkok kunnen kinde- ren leren koken. De ingrediënten zijn I echte streekproducten. Verder kunt u I in deze tuin kennismaken met acti- 1 viteiten als kamperen bij de boer. 1 Wie kent nog groenten als schorsene ren of raapstelen of weet hoe een pre historisch dorp er uitziet? Of kennis gemaakt met boerderijdieren? Voordat melk in een pak zit, zijn koe en boer al hard aan het werk geweest. Vroeger De cursisten hebben zich ontw op het gebied van o.a. assert kwaliteiten en vaardigheden, d< binatie van zorgtaken en activ buitenshuis en budgetteren. Om hun eigen woorden te zeggen: z ben 'nee' leren zeggen, zichzell leren kennen en hun toekomst lijkheden onderzocht. Zij hebbi persoonlijk stappenplan ge waarin ze hun leven vorm ges weg naar werk of opleiding. Karin Bruers, bekend van he‘ ke', Tien en als cabaretière, hield humoristische talkshow, waarbij zij pittige vragen aan de cursisten stelde, terwijl het publiek ook iets over haar eigen emancipatie kon horen. Trots lieten enkele deelneemsters hun digitale portfolio zien, waarbij een aantal ook terugblikte op hun roots in Curasao of Suriname. Een aantal van de Vlieg er eens Uit- deelneemsters gaat na de zomervak antie direct aan de slag om snel een betaalde baan te vinden, anderen heb ben zichzelf aangemeld voor een ver volgopleiding of vrijwilligerswerk. risme en economie. Jochem Jonkers en Rose Noël zijn twee kunstenaars die zijn gevraagd om voor deze manifestatie een kunstwerk te maken. Voor de locatie in Oister wijk, tegenover Camping de Boskant, hebben zij een Land Art kunstwerk gerealiseerd. Zij hebben zich laten inspireren door de plek met drie pro minente populieren erin. Deze lange ranke bomen werpen bij lage zon een machtige schaduw het weiland in. Tevens sluiten zij aan bij het thema van Euro Land Art 'Het Groene Woud als ruimte van rust buiten de stad'. Op dinsdag 3 juli om 20.00 uur zal het kunstwerk -onder voorbehoud- offici eel worden geopend door Burge meester Kortman van Oisterwijk. Alle geïnteresseerden zijn van harte wel kom. Tijdens deze opening zullen streekproducten geserveerd worden. Meer informatie: website www.euro- landart.com Op donderdag 21 juni is de f-*-*“ toonstelling Revolutie? De Sixti Tilburg officieel geopend. De ope- ningsact bestond uit een optreden van de beatles-coverband de Mal Evans Memorial Band op het dak van Thea ters Tilburg. De band trad daarmee in voetsporen van de vier Beatles, die i" 1969 hun laatste concert gaven op bet dak van het Apple Building in Londen. In Concertzaal Tilburg is van 22 juni tot en met 19 augustus opnieuw een foto-expositie over Tilburg te najaar op de cd Emocratie zal ver schijnen. Een voorproefje is te verkrij gen op woensdag 15 augustus in Til burg. Het publiek is elke woensdag welkom vanaf 19.30 uur. Om 20.30 uur start het optreden, het eindigt altijd om 23.00 uur. Bonnetjes kopen kan tot 23.00 uur, de dranktent sluit onherroepelijk om 23.15 uur. Ook voor kinderen zijn de Muzenconcer- Vrijdag 29 juni, 11.00 uur: Roc- i festijn. De ene week is er een kontbijt met The Mekanik, The casteel, de andere week geven Dying Hipp-os en Heet Brood meisjes hen een leuke snoet The Mekanik en The Dying Hipp-os Itijd volop ruimte om te spe- zorgen voor muziek, terwijl de bezoe- aegang is gratis. kers hun maag vullen met de tosti's van Heet Brood. The Mekanik speelt britpop nieuwe stijl: mechanische nummers met luide gitaar-riffs. Met invloeden van Bloc Party, Kaiser Chiefs, We are scientist en Incubus hoort deze jonge band thuis in de hedendaagse rockscene. The Dying Hipp-os zijn hip en fris. Met hun k krijgen ze naar sreen in beweging. van Heet Brood zorgen er rig theater en live gezon- voor dat de aanwezigen ervelen, terwijl ze op hun fototen- zien. De tentoonstelling Revolutie? ling voor jong en oud. Een must voor Sixties in De Sixties in Tilburg begint in 1960 elke Tilburger en iedereen met een geeft in chronologische volgorde beetje heimwee naar de jaren zestig. 1 overzicht van kleine en grote De tentoonstelling word georgani- L 1 J XT J seerd door Theaters Tilburg in nauwe samenwerking met Brabants Dag blad, Fuji Photo Film B.V Tilburg, Stadsmuseum Tilburg en Persbureau Op donderdag 21 juni heb van Eijndhoven. vrouwen van "Vlieg er een Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag het sociaal activeringstraj van 12.00 tot 20.00 uur; zondag van Feniks, hun certificaat in on 12.00 tot 17.00 uur en maandag genomen. Binnen een jaai gesloten. De toegangsprijs bedraagt 3 alweer meer dan 75% van c euro. neemsters de cursus met afgerond. van het 'benks- Eén deelneemster wordt schoonheids- etière, hield een specialiste en ter plekke bleek dat rbij zij iedereen klant wil worden, als het zo stelde, ver is. Hoewel sommige vrouwen toen ze aan het traject begonnen over*”: huisvrouw waren en wilden blij staan ze daar nu heel anders teger ver. De aanwezigheid van casen nagers van Sociale Zaken bij J tificaatuitreiking, gaf belangrijk zij het trajec un cli ilburg naakt m op punKmuzi! zeggen ied De meiden met kneuti gen liedje: zich niet v

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 7