ao6 Burgerjaarverslag gemeente Tilburg Tilburg, waar talent tot bloei komt... Veiligheid 200.000e inwoner van Tilburg Verrijk je Wijk! Goed parkeren is kinderspel i Prijsvraag Heuvel Burgerpanel Meer informatie? burgerPANELT Meningspeiling in Rosmolen Film ov in Boliv VEILIG DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 MEI 2007 - pAGINa oE tilbURGSE KOERIEF Veiligheidshuis Tilburg De burgemeester van Tilburg, Ruud Vreeman SAMSUNG 102CM resolutie SRS Ti Bms response card slots USB 24 u Foto^Ton Harland Sophie in Same. Tanzan Michel Blei PHILIP led School FILMAGEI week! Kortom: Tilburg is een stad waar veel mogelijk is en veel gebeurt. In het Burgerjaarverslag zijn de belangrijkste gebeurtenissen van 2006 te lezen. Dat kunnen bijzondere, maar ook gewone dingen zijn. Maar alle hebben ze gemeen dat zij zijn opgezet voor de Tilburgers. Op deze pagina kunt u meer lezen over de projecten waarbij betrokkenheid van bestuur en burgers en andersom centraal staat. Dat de lokale politiek leeft, blijkt wel uit de hoge opkomst bij de verkiezingen van 2006. Tilburg is een heerlijke stad om te wonen en te werken, ik voel me er enorm thuis. Wat mij opvalt, is dat heel veel mensen trots op ‘hun’ Tilburg zijn. Op de geschiedenis van de stad, de mooie plekjes, de culturele activiteiten, evenementen en sportieve prestaties van stadsgenoten. Natuurlijk kenmerkt Tilburg zich niet alleen als een stad van evenementen en feesten. Tilburg is ook een studenten- en kennisstad, alhoewel de studentenidentiteit van de stad best vergroot zou mogen worden. Het is een belangrijke uitdaging om de beweging van spoorstudent, naar woonstudent, naar “blijfstudent/blijfafgestudeerde” te maken. Degenen die hier wonen vormen immers het toekomstig arbeidspotentieel van onze stad en eenmaal afgestudeerd biedt dat hen maar ook de stad en het bedrijfsleven kansen. De kracht van Tilburg zit hem naast kennisinfrastructuur en jeugd ook in de ondernemende geest van de Tilburgers, het Tilburgs chauvinisme en de sterke creatieve sector. Ook bij de herstructurering in de wijken Groeseind- Hoefstraat-Pastorieklamp zijn belangrijke beslissingen genomen. Op 26 juni 2006 heeft de raad besloten dat de huurders in de buurt Rosmolen zelf het laatste woord kre gen over het wel of niet slopen van hun woning. Daarvoor organiseerde de gemeente, in nauwe samenwerking met de klankbordgroep, een meningspeiling. De uitslag van de peiling was bindend als minimaal 75% van de huurders in Rosmolen een stem uitbracht. Ruim 85% van de huurders deed mee. Uiteindelijk koos 53% van hen voor sloop en in 2011 worden de 237 huurwoningen in Rosmolen dan ook gesloopt. Het is voor het eerst dat in Tilburg een bindende meningspeiling onder bewoners is gehouden. Het was voor veel van de betrokkenen een positieve ervaring. Dat een bijzondere wijze van communiceren zijn vruchten kan afwerpen, blijkt wel uit de campagne ‘Goed parkeren is kinderspel’. Deze campagne, die van start ging in november 2006, wijst automobilisten op goed parkeergedrag en heeft er toe geleid dat in novem ber en december ruim achthonderd parkeerbonnen minder zijn uitgeschreven dan in de zelfde periode in 2005. Ook de bonbonactie, waarbij "goedparkeerders" met een bonbon werden beloond, was een groot succes. Het lijkt het erop dat mede door deze acties meer begrip is voor het werk van de parkeercontroleurs. Uit het Burgeronderzoek 2006 blijkt dat veiligheid weer met stip bovenaan op de politieke agenda van burgers staat; het houdt mensen bezig. In Tilburg worden inspanning op het gebied van Veiligheid gebundeld in het Veiligheidshuis. Het succes van het Veiligheidshuis is goed af te meten aan een sterke daling van het recedive- cijfer: in 2002-2005 is het aantal mensen dat terugvalt in criminele activiteiten met 40% afgenomen. Omdat het aantal jeugdigen dat voor het eerst met justitie in aan raking komt gelijk blijft, is het belangrijk dat er meer wordt ingezet op preventie. In 2006 is daarnaast veel gedaan op het gebied van samenscholings- en alcohol verboden in buurten, de aanpak van hennepteelt en het opstarten van de projecten Crossroads en Terugkeervoorziening De Sluis. Deze projecten zijn gericht op het begeleiden van jeugdige veelplegers. Verrijk je wijk! leeft! In 2006 hebben 750 Tilburgers aanvragen ingediend om hun straat, wijk of dorp gezelliger, socialer of veiliger te maken. Dat zijn er 250 meer dan in 2005. Nieuw in 2006 was dat er ook aanvragen ingediend konden worden voor het plaat sen van een bankje - of in echt Tilburgs een ‘benkske’ - in de buurt. De bedoeling is dat Tilburg uiteindelijk 1000 benkskes rijk wordt. Het succes van Verrijk je Wijk! is mede te danken aan de grote inzet en betrokkenheid van de acht ambassadeurs iffl het project. Afgelopen jaar hebben zij een intensieve promotietour langs alle week markten en wijkcentra in Tilburg gehouden. Ook de Verrijk je wijkbus is in 2006 weet veelvuldig ingezet bij diverse activiteiten en festivals. Wilt u weten wat er nog meer in het Burgerjaarverslag staat U kunt een exemplaar inzien en meenemen in de stadswinkels. Ook via de site www.tilburg.nl kunt u het Burgerjaarverslag bekijken en eventueel downloaden. Heeft u opmerkingen of vragen over het Burgerjaarverslag. stuur dan via de site een mail naar burgemeester Vreeman. Kijk daarvoor op www.tilburg.nl/vreeman TILBURG Tilburg bereikte in 2006 het magische aantal van 200.000 inwoners en verstevigde daarmee haar positie als zesde stad van Nederland. Sophie van Schaik, studente aan de Fontys Rockacademie Tilburg bleek de.200.000e te zijn. Toch staat deze realiteit ver af van de beeldvorming over Tilburg. Reden voor het college om landelijk en regionaal een grootschalige campagne te starten onder de titel ‘Tilburg Telt...’. Een veelheid aan communicatiemiddelen werd ingezet: mupi’s in de hele stad, een special in het Brabants Dagblad, een bezoek van het voltallige college aan het Binnenhof om daar alle Tweede kamerfracties te trakteren op een taart, de serenade van de burgemeester aan Sophie bij terugkomst in Tilburg waarmee ‘s avonds de landelijke televisie werd gehaald, en tot slot reclame spotjes op de landelijke en regionale televisie. Gedurende het jaar volgden nog meer activiteiten om zoveel moge lijk Tilburgers te kunnen laten delen in het feest. Enkele voorbeelden: het feest in februari op het Paleis voor de 200 inwoners uit Tilburg die in de bevolkingstelling rond de 200.000e zaten; in juli een kermisarrangement voor elke 200.000e bezoeker, de deelname van Sophie aan de jubileumreis van het college naar Same, een district in Tanzania waarmee Tilburg een samenwerkingsverband onderhoudt in september en tot slot de kerstkaarten van het college huis-aan-huis verspreid. Met deze laatste actie werd ook weer lokaal en regionaal de media gehaald en daarmee werd de campagne afgesloten. AMBILIGHT HO I Dynamic contras, dolby surround Bravra HO I Niet reflecterei tion Bravia E De gemeente vindt het belangrijk om de mening van Tilburgers te weten bij de voorbereiding en uitvoering van beleid. Hiervoor is het burgerpanel. Leden uit het burgerpanel geven ongeveer 5 keer per jaar via internet hun mening over allerlei onderwerpen. Zo weet de gemeente snel wat er leeft onder de bevolking. Kijk voor meer informatie of om aan te melden op: www.tilburg.nl/burgerpanel Vanaf eind december 2006 konden alle Tilburgers stemmen op hun favoriete ontwerp voor de nieuwe Heuvel. Zij werden hiertoe opgeroepen via spotjes op radio en TV, advertenties en posters. Het stemmen kon alleen digitaal via www.tilburg.nl, waar een virtuele Heuvel was gecreëerd. In totaal hebben 14.7000 mensen de site bezocht. Bijna 4000 mensen brachten hun stem uit. flandres 1 Het leven van de Demesterkent geen ven bewerkt het land en he, j jefes met Barbe, een t buurt. Hij houdt van h bet niet zeggen. Samei I jongens van zijn leettij I als soldaat naar een buit j log. Barbaarsheid, kamt angst veranderen Deir I strijder. Anche Libero Va Bent Familiedrama waarin wordt bezien door de og Op dinsdag 29 mei om senteert Filmfoyer Tilt mentaire Grito de Piedi bantse filmmaker Ton i Het is een intense film kers in Bolivia en hun a van bet toerisme als de put beginnen te raken. Dankvij het zilver van 1 (deRijke berg) was Pc I eeuwenlang een van d< lop aarde. De inwoners opbrengst uit de mijner van mijnwerker werd zoon doorgegeven- Ma SONY I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 12