I 4. Leerlingen Odulphus brengen Shakespeare op de planken >s Tilburg Zingt op Willemsplein BRES io uur ra ering wde •nent jk prijsje lts - I Henk Looijkens exposeert kubistische werken Trio Percus Nomades in Safaripark Beekse Bergen Tuincentrum Tilburg Zuid f pril 7 DONDERDAG 26 APRIL 2007 - PAGINA 7 de tilburgse koerier igeving; lige vervanging, jtjeB srs is Laureen Peskens en Jeske van de Staak, schrijvers van de musical. >reng en hopelijk irkomende Koerier. No-Neck Blues Band 1 The Amazing Stroopwafels FOTO: RICK KEUS Ü'J Hind Hakki Woensdag 2 mei, 20.30 uur, Con- I 1 lings- graf I srhaal toesp FOTO: I L )RN Vfl3EES0UW nisatie iseren THEfijgJ gjpBURG in Tilburg cekosten? baar tijdens n in de toekomst ook duidelijk dat j wie ze hun dat klachten dgsysteem dat rden aangepakt. i zo de mogelijk- te inleiding van 306, het schotel de dagvoorzit- md het over, punten te note- ten bezighouden. :spunten eruit gadering van laats. Het is ons formeren over 2,17 1,36 10,83 0,87 5,95 diverse mooie kleuren. Per stuk van €1,99 Percus Nomades, de komende dagen te zien in Safaripark Beekse Bergen. FOTO: JOEP LENNARTS r© Skipoegoorwej 229 5022 DE Tilburg 013-5!»6991 www tuincentrumtilburgzuid.nl ELGORDIJNEH -UIKEN JEZIEEN MESCHERMEN I KIEZEN 3ORDIJNEN EENS WGORDIJNEN REN JIFWANDEN VOOR EILIGINGSROLLUIKEN OLHEKKEN 5 David a, Cal- 1 Kui- BEN VAN DUIN i en een Perct ingen is door enthousiasme vóór Konin- t een feestpa- I programma kspektakel snde show Energieke lichaamspercussie Tijdens Festival Mundial 2005 en tournee in 2006 waren de Percus Nomades al eens eerder op Neder landse bodem. In de lente van 2007, tourt deze'klenergieke groep wederom zing Stroopws The Amazing Str< op strooptocht: eer Woensdag 2 mei, 21.00 uur: album- presentatie Woordlooiers Sein, Boter en Truuks oftewel Woord looiers, Nederlandstalige hiphop met Jp_.^.^2oe teksten en een positieve vibe! De nieuwe hype van de hiphop, dus zorg dat je erbij bent Die zachte g-klank rockend, Til burg represent. V<ui«v looiers haar debuutall delijk' voor. sche albums 'Alice In Heil' en 'Never, Never Land'. Bij SPV is net het nieuwe album 'Metal' uit. Sanctity is een straight up, melodieuze heavy metal- band met uitstekend 'shredwerk' van gitarist Zeff en topzanger/gitarist Jared. Die man weet hoe hij op het podium ??t staan. Het debuutalbum Road To bloodshed' is net uit. Donderdag 3 Guns en H.O.T.T. L.A. Guns brak in de V.S. gelijktijdig door met gelieerde Guns N1 Roses. De grote hit bleef echter uit en pas in maakte de band een doorstart Lie lardrock d in Mannen met Vaste Lasten, en kruisten de degens tegen een ach... grond van boeken in Antiquariaat Oblomow. Het waren niettemin zeven magere jaren. Geen prijs viel hun ten deel, Carré bleef gesloten en Madame Hup laatste Tussaud zweeg als het graf. Die tijden elie, de doch- zijn voorbij! Van Muiswinkel en Van Vleuten pakken uit met Prediker en om 20.00 uur een avondvoorstell Kaartjes kosten 2,50 euro en kur gereserveerd worden musical@odulphuslyceum.nl. Zaterdag 28 april, Bat Cave, 20.30 uur: Ezio en support Een van de belangrijkste elementen van de succesvolle combinatie Ezio Lunedei 1' Fowel humorvc spel' van Booga is het p voor de songs van EzioB juiste emotie toe aan de nummers. Prachtige ballades met veel gevoel in de teksten worden afgewisseld met krachtige nummers, waar de twee frontmannen hun energie kwijt kunnen. Het nieuwe album Ten Thousand Bars' Lokale talenten is bovendien een excellent popalbum. ’T'*!* Een absolute aanrader voor fans van lil SHOW 1 HiaHClCr zowel Ryan Adams als Dave Matthews Band. Zondag 29 april, 15.00 uur: Banda Lobo De zesmansformatie Banda Lobo maakt muziek om naar te luisteren die tegelijkertijd uitnodigt om te dansen. Ze speelt sensuele bossi, explosieve samba's en opzwepende axés. Tijdens ieder optreden is er een mix van popu laire muziek en eigen werk. Op het Willemsplein vindt aan staande zondag, 29 april, vanaf 20.30 uur Tilburg Zingt plaats. dans basis van een paar afspraken -iseren enkele dansers en muzi- Ineke Wolters stelt per keer t Impromuda-team samen. Verder kiest ze van tevoren een invalshoek. Dat kan een thema zijn, een sfeer, een kleur, een denkbeeldige situatie. Zelfs het publiek kan bron zijn van inspira tie. Daarmee heeft elke editie een totaal eigen karakter. Zelfs dansers van Trash of La Melis kunnen op het podium staan, naast Wolters zelf, dan seres in Fiets van Drieons. Dan weet het publiek meteen dat het niveau erg hoog kan zijn. Zaterdag 28 april. 20.00 uur, Stu dio: De eeuw van mijn dochter - Anette Speelt Nederland, 2027. Ons land is een land van gelijkheid, pais en vree, en voor al: optimisme! Maar het land is ook in rouw. De voormalige premier die jaren geleden met zijn toespraak 'De Eeuw van mijn Dochter' deze positie ve golf in gang zette, is dood. Aan zijn af houdt 's lands grootste acteur een mcspraak; hij prijst de daden van de voormalig christelijk leidsman, memoreert zijn speeches, looft zijn charisma. En lonktAl met een schuin Donderdag 26 en vrijdag 27 april, 20.00 uur. Studio: Micha Wertheim - Voor Gevorderden Geraffineerd, zo £7 optreden waarmee zowel de publieks- van het Leids Cabaret Festival de wacht sleepte. Nu is het tj' langs een aantal festivals en scholen in hem om door te breken. Na zijn Nederland en België. Naast wervelen- soloprogramma Micha Wer de optredens zullen zij hier ook work shops in lichaamspercussie verzorgen. Met hun tournee ondersteunen zij het realiseren van de Millennium Deve lopment Goals (MDG's), in het bij zonder het uitbannen van extreme armoede en honger, MDG 1. Zaterdag 28 april, 22.00 uur: Luisteren bij de buren: Rai One Ral One werd in 1992 opgericht door Ahmed Ramdani, die afkomstig is uit het grensgebied van Marokko en Algerije. In de loop van de jaren heeft de groep haar eigen stijl ontwikkeld: funky fusion ral- Deze stijl is een mengeling van instrumenten Afri- kaans. Marokkaans en westers. Het geluid van de bendir en gallal voert naar Oost-Marokko. De guembi en karkada gnawi zorgen voor een sfeer van trance en spiritualiteit. De Afri kaanse percussie vormt de basis voor een reis naar de savanne. De melange van deze instrumenten en de basisin strumenten van de groep (bas, gitaar, Vanaf het moment dat Henk Looijkens (tot 1983 woonachtig in Oisterwijk) in 2004 met vervroegd pensioen is gegaan, besteedt hij veel tijd aan zijn hobby's glas in lood en schilderen. Vooral het schilderen heeft zijn voor keur. In een eigen stijl geïnspireerd op uur: The Ama- rafels met Strooptocht "troopwafels gaan nu en reis langs de Oude Vlijtig Liesja Impatiens New Gi Verkrijgbaar in dis Potmaot 13 cm. Het uit Benin afkomstige Percus Nomades, is een muzikaal en theatraal trio dat al jaren lang samen optreedt. Vol enthousiasme bespelen ze instru menten als de kalebas, talking drum, ketket, gangan, bamboestukken en flessen om de typische ritmes uit Benin, de Tipenti en Kaka, ten gehore te brengen. Bovendien zijn de Percus Nomades uitstekende lichaamsper- cussionisten. Zondag 29 april, 14.30 uur. Con certzaal: Sanne Hunfeld Maar ten den Hengst - Het Debuut Violiste Sanne Hunfeld en de pianist Maarten den Hengst vormen sinds 2002 een vast duo. Hunfeld en den Hengst zijn bekend als de winnaars van het prestigieuze Vriendenkrans concours 2005, dat hen in staat stelde een live-cd op te nemen in samenwer king met AVRO-klassiek. Momenteel studeert Sanne aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Peter Brunt, en Maarten aan het conservato rium van Amsterdam bij Jan Wijn. Daarnaast volgden zij masterclasses bij Pascal Devoyon, Vera Beths en Philippe praffin. en reist met haar loyale nicht Celia naar haar vader in ballingschap. Obser vaties over de liefde en het leven vol gen, vrienden worde» gemaakt en lief- Het virtuoze trio Percus Nomades is op uitnodiging van Mundial Pro ductions al voor de derde keer op tournee in Nederland en België. De bedreven lichaamspercussionisten doen in de periode van zaterdag 28 tot zondag 6 mei Safaripark Beekse Bergen en diverse scholen aan. Woensdag 2 mei, 21.30 uur: No- Neck Blues Band Musici van naam zijn onder de indruk van klankcollectief No-Neck Blues Band (kortweg NNCK) uit New York, dat sinds 1992 aan de weg timmert. Het gezelschap geldt als de belang rijkste vertegenwoordiger van de stro ming New Weird America, waarvan Vrijdag 27 april, 21. Check met Kubus B Voor het nieuwe album New York. Een plek voor Curve' wijkt Kubus iters waar NNCK ook geregeld de Nederlandstalige gratis optredens verzorgt. Op haar eigen Sound@One-l"'“' brengt de formatie steevast 1 opnames uit, voorzien van zelfge maakte hoezen en eigenzinnig artwork. Vorig jaar werkte NNC" nog succesvol samen met de T krautrockband Embryo op d Embryonnck op het label Staul t Live-concerten van NNCK zijn nementen waarbij niets staat tevoren vaststaat. grime en kapsels van de gastvrouwen wordt verzorgd door studenten van het ROC. Voor aanvang van de voorstelling wordt een filmische impressie gege ven over het Japan van vroeger en nu, verzorgd door de opleiding Beeld en Geluid. De opening van de musical zal op een verrassende wijze worden verzorgd. Alle gesproken teksten zijn in het Nederlands en de gezongen Engelse teksten worden op grote flat screens vertaald weergegeven. Alle bezoekers worden in de pauze getrak teerd op een hapje en drankje in Japanse stijl, bereid en verzorgd door het Midden Brabant College. Kaarten voor de voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultureel Centrum Jan van Bes rr” van Diessenstraat 1 te nisch reserveren: 013 dens kantooruren of www.janvanbesouw.nl Het idee om van het succesvolle ver haal As you like it van William Sha kespeare een musical te maken ont stond tijdens het maken van het pro fielwerkstuk van Laureen Peskens en Jeske van de Staak, twee examenleer- lingen vwo van het St.-Odulphusly- ceum. Laureen met muziek en Jeske met drama als eindexamenvak, vorm den samen een koppel voor het maken van een profielwerkstuk. Als onder werp kozen zij voor William Shakes peare. Daarnaast werden dit schooljaar muziekdocente Pauline Staals en dra- madocent Michel Pijpers benaderd om een schoolmusical op de planken te brengen. Alleen de musical ontbrak nog. Alle krachten werden gebundeld. Het verhaal gaat over Rosalind - de dochter van een verbannen graaf - die verliefd wordt op Orlando, de onterfde zoon van een van haar vaders vrien den. Zij verkleedt zich als een jongen n keyboard) creëert de speci- bands als Six Organs of Admittance, Harlem, jl van Rai One die op geen The Sunburned Hand of the Man en vrijbuiter Jackie-O Motherfucker ook deel uit- gratis opi maken. Het zevenkoppig collectief NNCK bouwde aan een klankidioom waarin de wondere wereld van Sun Ra, ont regelende folk, tribale drones, repeti- tieve blues, ongeremde noiserock en radicale improvisatie hand in hand gaan. Een stroom aan gelimiteerde cd's en Ip's bezorgde NNCK een grote reputatie. Als vaste repetitieplek ver kiezen de leden de Hint House in :n zij certzaal: Amsterdam Symphony chter- Orchestra - Ravel en Prokofjev In 1910 nam Ravel de Sprookjes van Moeder de Gans tot inspiratiebron voor Ma Mère l'Oye en vormde deze losse verhalen om tot vijf op zichzelf staande, briljant georkestreerde mini atuurtjes. Ook hoort u in dit concert Ravels folkloristisch getinte Tzigane. Liefhebbers kunnen overigens ook hun hart ophalen bij Prokofjevs Viool concert nr. 2, een sprookjesachtig, maar berucht lastig werk. Het Amster dam Symphony Orchestra heeft in violiste Vilde Frang een meer dan waardige solist gevonden. Prokofjevs Symfonie nr. 1 staat bol van melodi sche wendingen en gekruide harmo nie. Het werk was al bij de première in 1918 een hit en is tot de dag van van daag een echte publiekstrekker. 'AG ze april2007. PAfilll[ drums en fieke stijl van Ral One die op geen enkele andere groep lijkt van haar generatie. Vrijdag 27 april, 21.30 uur: David Vanaf het begin speelt Rai One op Murray. Jamaladeen Tacuma, Cal- grote festivals, maar ook in het club- vin Weston, Craig Harris, Jan Kui- circuit van Nederland, Duitsland en per Frankrijk. Ook maakte zij diverse Trombonevirtuoos Graig Harris speel- tournees door Nederland met bekende de met onder anderen Lester Bowie en ral-muzikanten als Cheb Khaled, Sun Ra. Drummer Calvin Weston en Cheb Mamie, Raina Rai en de Marok- bassist Jamaaladeen Tacuma maakten kaanse groep Aflak. deel uit van Ornette Coleman's Prime Time Band en David Murray geldt al Maandag 30 april 20.30 uur: jarenlang als een van de meest gere- Impromuda: Improvisatie muziek nommeerde Amerikaanse saxofo- en i nisten. De Nederlandse gitarist Jan Op Kuiper wist deze Amerikaanse sterren improvis bij elkaar te krijgen voor zijn Super kanten. Quintet. Zelf omschrijft Kuiper zijn het band als een freefunk-, jazz- en grun- kiest ge-collectief. Tsjaikovsky's Eerste de première in 1875 1 zA^uaiuA. aan de tri wereldpodia. Solis een heftig strijdgev Maar er opent zich muzikaal spektakel dieën. Solist is Sev stein, een rijzende werd gekozen tc* typeerde de jury het van het Koningin Elisat tee Micha Wertheim in 2003. Inleiding 19.2 als de jury- prijs et Festival 2004 in tijd voor zijn eerste soloprogramma Micha Wertheim voor beginners is deze winnaar door publiek, collega's en door de pers una niem over het paard getild. Voordeel van een tweede programma is dat men inmiddels weet wie Micha Wertheim is. Zelf zou hij dat ook wel eens wil len weten. In Micha Wertheim Voor Gevorderden gaat hij daarom op onderzoek uit. Op initiatief van Harmonieorkest Oisterwijk (HOO) is cultureel cen trum Tiliander de avond ginnedag omgetoverd tot leis waar een muzikaal r__c wordt geboden. Dit muzieksp jaren op 29 april is een doorlopenu ir het met optredens van lokale talenten. De coverband Reload brengt aansluitend een live-show die tot in de nachtelijke uren doorgaat De deuren van het feestpaleis gaan open om 20.00 uur en legendari- toegangskaarten kosten 10 euro. ur in Til- iets aan nten, onver- lisbestuiven- ubliek ziet Salimans, 'sitie in Thea- rair nachtbur- sen de 4 en 10 jaar zijn, zijn ze zeer Tilburg- welkom. Ze krijgen tussen 12.00 en it. Het 14.00 uur een speciaal programma aangeboden, in de theaterzaal, goed begeleid, cultureel verantwoord en nog leuk ook. Voorlopig wordt Café Carré drie keer gehoudtn: tot aan de zomer, op elke laatste zondag van de maand. Als het naar meer blijkt te smaken, komt er na de zomer ook meer. Maasweg naar Frankrijk, op weg naar Hawaii en Tahiti, bijna verzwolgen in de Bermuda Driehoek. In dit nieuwe programma zijn veel reisavonturen op muziek gezet door de Stroopwafels. Ze worden bijgestaan door Koos Pak- vis en Hans Greeve op respectievelijk basgitaar en drums. leerlingen van het St.-Odulphusly- ceum in Tilburg spelen op donder dag 26 en vrijdag 27 april de musi cal[Omdat ik het wil! in het theater van het CVA aan de Ringbaan Oost in Tilburg. De musical is gebaseerd op het stuk As you like it van Willi am Shakespeare. Vrijdag 27 en zaterdag 28 april (zaterdag uitverkocht), 20.15 uur: The Geisha Op 27 en 28 april wordt in het Cultu reel Centrum Jan van Besouw door de Zuid Nederlandse Operette Spelers the musical - play: The Geisha van Sidney Jones opgevoerd. Om deze uitvoeringen in een nieuw jasje te kunnen steken is de hulp ingeroepen van een groot aantal studenten van het ROC Midden Brabant en het Midden Brabant College. Vanuit acht studierichting deze jongeren met veel e> een bijdrage geleverd. Ontvangst, garderobe en overhandi ging van het mooie programmaboek zal gebeuren door gastvrouwen, gekleed in Japanse stijl. Kleding, Vrijdag 27 april, 22.00 uur: D-Lici- ous met Wipneus Pim en dj Cor DJ's Van 't Schip en Kneppers besloten in 1996 om het feestcircuit onveilig te moet maken. Of meer, plezieriger en van een Blood stapavond een belevenis te maken. Onder de naam Wipneus en Pim (naar de jeugdboeken van BJ van Wijckma- de) vermaken ze het publiek met een mix van dansmuziek uit de jaren looiers, Nederlandstalige h elling. zeventig en tachtig, tv-tunes en spellet- fonkie beats, eigenzinnige unnen jes. via esouw, Thomas e Goirle. Telefo- 13-5343400 tij- Tijder via website wezig deskoppels gevormd. Donderdag 26 april is er om 20.00 uur een avond voorstelling. Vrijdag 27 april is er om 16.00 uur een matineevoorstelling en Dinsdag 24 t/m zondag 29 april, di t/m za 20.15, zo 14.15 uur, Schouw burg: My Fair Lady - Thom Hoff man, Céline Purcell e.a. De musicalklassieker My Fair Lady vertelt het romantische verhaal van het eenvoudige bloemenmeisje Eliza Doolittle (Céline Purcell) dat door de elitaire professor Higgins (Thom Hoffman) tot een echte dame wordt omgevormd. Het begint allemaal met een vreemde weddenschap. Professor Higgins wedt dat hij Eliza van haar dialect kan afhelpen en haar ook nog eens beschaafde manieren kan bij brengen. Hij neemt het vrolijke meis je op in zijn huis om haar les te geven. Langzaam maar zeker raken Eliza en Higgins ondanks hun verschillen op elkaar gesteld. De topcast met Thom Hoffman, Céline Purcell, Hi nen en Bob Fosko maken van deze parel een innemende, fonkelende dia- de premièr mant met heerlijke nummers als Als 't zenstuk aa effe kan, Het Spaanse graan heeft de orkaan doorstaan en Sou dat nou niet salig sijn. oog kijkt naar diens weduwe... Zeus, Athene en Apollo, góden in wie al eeuwen niemand meer gelooft, maken zich grote zorgen om Neder land. Een catastrofe is onafwendbaar als een acteur leider wordt van het ingedutte Nederland. Hur hoop is gevestigd op AmeL., ter van het gestorven staatshoofd. Alleen zij kan Nederland behoeden Hooglied. Twee vrienden treffen van de totale ondergang. Dat wil zeg- elkaar bij de bankjes onder de boom, ircell) dat door de gen, als haar pessimistische toekomst- Het lot heèft ze eens samengebracht, Higgins (Thom beeld wordt geaccepteerd door het zo het lot zal ze ooit weer uiteen drijven. J J* positieve Nederland... Een onverhoedse brief. Dilemma's, plannen en ontsporingen. Passanten Zaterdag 28 april, 20.30 uur, Con- drukken vreemde stempels op de dag. certzaal: Het Brabants Orkest - Diederik van Vleuten en Erik van deComponist Muiswinkel samen in een brandge- Kan het contrast nog groter? U hoort vaarlijk park. de naoorlogse symfonie van de Zwit- sers-Franse componist Arthur Honeg ger. Een bijna stille hartenkreet, een pleidooi voor de menselijke waardig- heid: geef ons vrede. En dan een veel- lugo Hae- bewogen werk van Russische bodem. -7 Pianoconcert. Na begon het virtuo- triomftocht langs de jiist en orkest zijn in swoel verwikkeld. i een schatkist vol sl en heerlijke melo- uittu. uKJiiai. oeverin von Eckard- stein, een rijzende ster die unaniem werd gekozen tot eerste-prijswinnaar het Koningin Elisabeth Concours m ov03. Inleiding 19.30 uur: gratis toegankelijk, wel bestellen De kracht van cultuur Vanuit de visie dat cultuur bijdraagt aan ontwikkeling organiseert Mundial Productions tournees van internatio nale wereldmuziekartiesten. Wereld- muzikanten, dans- en theatergroepen en acrobaten bezoeken de Nederland se en Bëlgische podia, festivals en scholen. Deze artiesten zijn in artistiek opzicht van grote klasse. Keer op keer zetten zij een schitterend optreden neer. Een groot deel van deze artiesten komt uit ontwikkeli landen. Achter hen schuilt een ver van hoop en kracht. Kijk voor meer informatie op www.mundialcon- certs.nl. Donderdag 3 mei, 21.00 uur: Golden Earring en Patricia Vonne Moeten we Golden Earring eigenlijk (zang-gitaar) en Mark 'Booga' nog voorstellen? Nummers als Radar (gitaar) is de ongelofelijke, Love, Back Home en Twillight Zone volle show. Het 'vloeibare gitaar- hoor je vaak op onze radiozenders en perfecte geluid de band staat al langer dan 40 jaar op de io en voegt de podia. Patricia Vonne zet met haar band een behoorlijk stevige sound neer. Ver plichte kost voor fans van Mary Cha pin-Carpenter, Joe Ely en Los Lobos. I Zondag 29 april, 12.00 tot 14.00 uur: Café Carré Voor de eerste keer vindt Café Carré plaats. Een nieuw maandelijks pro gramma vol live-muziek, zang, gesprekken en cultureel nieuws. De presentatie is in handen van dichter/cabaretier Frank van Pamelen I 'en zangeres/rapper Hind Hakki. Kin deren worden opgevangen en de toe gang is gratis. Café Cané gaat over de cultuur in Til- .1 burg, en het voegt er meteen toe: veelbelovende talent ■I wachte cross-overs en krui: II de ontmoetingen. Het put jteeldend kunstenaar Goof I die vertelt over zijn exposi ■ter Zaal 16, en demissionai gemeester Troy Titane, die de pe worstebroodjescultuur belicht Nederlandstalige rapfenomeen MC Drama wordt naast de klassieke zan geres Eva van Eden gezet. Wethouder Jan Hamming en kunstenaar Ernst •Potters fietsen langs het Volkspaleis en met Bob Carels worden verbaal ^verhuisdozen voor de Hall of Fame ingepakt. En als Van Pamelen en Hakki het publiek hebben getest op hun culturele kennis, én hebben yvarmgedraaid voor Tilburg Zingt, later die avond in het centrum, blikt Albert Siebelink vast vooruit op het elfde Internationale Gipsyfestival. De zaal gaat al om 11.00 uur open. Dan verzorgt de Stichting Hart en Ziel, afdeling Artisjok een voordelige branch, ook voor kinderen. Als ze tus- Een twintigtal kubistische schilde rijen van de hand van Henk Looij kens worden van 1 tot en met 31 mei in de bibliotheken van Oister- wijk en Moergestel aan de bezoe kers getoond. Dinsdag 1 en woensdag 2 mei, 20.15 uur. Schouwburg: Van Muiswinkel Van Vleuten - Prediker Hoog lied Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten verkenden de globe in Man nen van de Wereld, zij peilden het bovennatuurlijke in Mannen op de Maan, zij beleefden hun rtïidlife crisis Anette Speelt. Woensdag 2 mek 19.00 uur: Trivium, Annihilator en Sanctity Klassieke metal beleeft al een tijdje een renaissance met Trivium als koploper. Deze Amerikaanse band klinkt stiekem nog beter dan Metallica medio j? tachtig! Luister maar eens naar uci album The Crusade' of kom ze van avond in levenden lijve meemaken. Annihilator is een Canadese thrashband het kubisme is hij een veelschilder, met een hoofdrol voor gitaarvirtuoos Zijn werk is zeer omvangrijk. Looij- Jeff Waters. Maker van de legerJ kens kan dan ook tegelijkertijd in de bibliotheken van Oisterwijk en Moer gestel exposeren. Eerder exposeerde de schilder in een huisartsenpraktijk, in het Twee Steden Ziekenhuis en in bibliotheek Heyhoef. Bezoekers van bibliotheken Moergestel (Schoolstraat 37) en Oisterwijk (eerste verdieping cultuurcentrum Tiliander aan de Spoorlaan 82c) mogen de werken van Henk Looijkens zelf beoordelen in de maand mei tijdens openingstijden. Zuidoost Londen, is half-Jamaic en half-Iers Amsterdam. ■iiKüteel in grote hit bleef echter uit en pas in 2001 rapstijl maakte de band een doorstart. Liefheb- ■i»uh Engel- bers van vuige sleazy hardrock dwepen zelf prefe- terecht met L.A. Guns. Je herkent de geijkte inspiratiebronnen als AC/DC en Vrij. 27 april, 20.30 Led Zeppelin maar de songs van L.A. zing Stroopwafels m slmatige Guns hebben ook een punky, snotty en -- smerig randje. H.O.T.T. is een opvallende glamrock- band die klinkt als de naam: heet wijkt Ierland 1.00 uur: Mie uu Bangbang album 'Learning van het welbeken- pad, achter de mie staat ditmaal namelijk een import-mc -label in plaats van een landgenoot. De Britse live- BangBang komt oorspronkelijk uit Zuidoost Londen, is half-Jamaicaans nnig en half-Iers en woont momenteel in 4CK Amsterdam. Zijn openhartige 1 e Duitse houdt het midden tussen typisch 1 de cd se grime en spoken word, zelf prefe- aubgold. reert hij de term city speak De aparte rijn eve- ritmes waarmee hij zijn teksten afvuurt __t van zijn gebaseerd op de onregelr..r.l0. hartslag die hem opviel toen hij na een steekpartij aan de hartmonitor hing. de regenboog - Paul de Leeuw (236), Rood - Marco Borsato (230), You'll never walk alone - Gary The Pace makers (223), Du - Peter Maffay ens dit evenement zingen de aan- (221) en Een beetje verliefd - André wvzigen massaal bekende liedjes. Hazes (213). Iedereen kan, gratis, meedoen. Op een Mensen lieten op de v groot podium staan honderd leden van een wildcard achter: Tilburgse koren - de voorzangers - en ze misten in de lijst, de presentatoren Gerard Korthout en willen zingen. - Mark d'Hollander. cards zijn in Het Tilburgs Volkslied (bij opening), verwerkt, het Wilhelmus (bij sluiting) en een nieuw Tilburgs lied, dat nog even een verrassing blijft, worden in ieder geval gezongen. Hier de populaire wildcai de top-10 en daarna. die veel stemmen cr.To Dit jaar stemden 1.060 mensen op hun Het koor van Jong Tilburg Zingt zal favoriete lied voor Tilburg Zingt. Dat onder andere bestaan uit leden van De zijn er ruim 200 meer dan vorig jaar. Vrolijke Muzieknootjes. De presenta- Het evenement vindt plaats op het tie is in handen van Loutje Bosch. De Willemsplein op 29 april. De top tien playlist met alle nummers is vanaf nu is als volgt, met het aantal stemmen te vinden op www.tilburgzingt.nl. tussen haakjes: Als de nacht verdwijnt Liedjes op de lijst zijn van onder meer - Jan Smit (468), Geef mij je angst - Kabouter Plop, K3 en Frans Bauer, te g-klank rockend, Til- André Hazes (343), Ik ben blij dat ik maar er zijn ook liedjes van vroeger Vanavond stelt Woord- je niet vergeten ben - Joost Nuissl zoals In de maneschijn en Berend ilbum 'Luid Zui- (306), Het levert is goed in mijn Bra- Botje. De kinderen krijgen de liedjes bantse land - Oh sixteen oh seven gratis in boekvorm op het plein uitge- (253), Heb je even voor mij - Frans reikt. De horecavereniging Stadhuis mei, 20.30 uur: L.A. Bauer (247), Vlieg met me mee naar straat zorgt voor wat eten en drinken. Mensen lieten op de website vaak ook een wildcard achter: een nummer dat ze misten in de lijst, maar graag mee willen zingen. Een aantal van de wild cards zijn in de uiteindelijke playlist verwerkt, waaronder een heel opval lende: Cakkidi van de Turkse zanger Kenan Dogulu. Ruim tweehonderd mensen hadden elkaar opgeroepen oeraan worden nog hiervoor te stemmen. populaire wildcards toegevoegd, Jong Tilburg Zingt nodigt kinderen uit top-10 en daarnaast de nummers om tussen 16.00 en 19.00 uur mee te ontvingen. zingen met bekende (kinderliedjes. 1.060 mensen op hun Het koor van Jong Tilburg Zingt zal ied voor Tilburg Zingt. Dat onder andere bestaan uit er ruim 200 meer dan vorig jaar. Vrolijke Muzieknoot} evenement vindt plaats op het tie is in handen -in rj| jte tOp tien playlist met alle ntal stemmen te vinden op Als de nacht verdwijnt Liedjes op de lijs Kabouter Plop, - -ijn ooi In uc De kinderen m boekvorm De horecaverer straat zorgt voor wat HN-61-37

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 7